Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

 • bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu dowolnym środkiem komunikacji w ramach TMB. Aktualna cena to 2,15 euro;
 • bilety na określoną liczbę przejazdów – tych jest sporo – T10, T50, T70 – uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 9,95 euro, co daje nam niecałe jedno euro za przejazd!
 • bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne (8,40 euro), 2,3,4,5 dniowe, miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych.
 • bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9 – 4,5 euro.

Uwaga

W ramach jednego przejazdu możemy się przesiadać między dowolnymi środkami transportu! Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (9,80 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Automat z biletami w Barcelonie

Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra.

Barcelona Card

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

156 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Kamil napisał(a):

  Ile dni ważny jest bilet 10-przejazdowy (T-10)? Czy wszystkie 10 przejazdów należy odbyć w ciągu 24h od pierwszego skasowania/kupienia? Czy okres ten wynosi np. 14/30 dni?

 2. Beata & Tomek napisał(a):

  Z pewnością na wykorzystanie jest dobre kilka czy kilkanaście dni.

  My byliśmy pięć i korzystaliśmy z biletu od pierwszego do ostatniego dnia.

 3. Paweł lubiepodroze.eu napisał(a):

  Czas ważności od pierwszego użycia to 30 dni 🙂

 4. Kasia napisał(a):

  Witam w grudniu wybieram sie do Barcelony ląduję o 00.00 moje pytanie brzmi czy kursuje o tej porze pociąg lub autobus?

  1. Tomek napisał(a):

   Pociąg niestety ostatni kurs wykonuje o 23:38 – Renfe.
   Pozostaje Aero Bus – jeździ bezpośrednio spod terminalu T1 oraz T2 do 01:00 w nocy.

 5. Wiesław napisał(a):

  Prosze o jakies dokladniejsze wyjasnienie jak to zrobic zeby dwa razy (w ciagu tych 75 minut) pojechac jako jeden przejazd. Kiedy tak zrobilem w metrze – wysiadlem i wyszedlem z metra a po pol godzinie wsiadlem ponownie – to odjelo mi kolejny przejazd. Prosze o wskazowki.
  Pozdrawiam.
  Wieslaw

  1. Marta napisał(a):

   Na jednym bilecie można przejechać jeden raz danym środkiem transportu, czyli można się przesiadać z metra na autobus, a potem na pociąg, ale jazda typu np. metro – pociąg – metro- autobus – metro to już 3 wykorzystane bilety.

   1. Maria napisał(a):

    Wytłumacz to jakoś po ludzku. Najpierw piszesz, że można się przesiadać przez 75 minut, potem, że jakoś metro-pociąg to już nie. Czyli, że środek transportu nie może się powtórzyć?

    1. Przemek napisał(a):

     Chodzi o to ze możesz jechać metrem, potem do autobusu i pociąg następnie, za to NIE MOŻESZ jechać metrem, potem autobus I ZNÓW DO METRA.

     W ciągu tych 75 min nie możesz zmienić 2 – krotne środek transportu na ten sam.

  2. Wojciech napisał(a):

   Proszę ostatenie o informację jak jest z okresem 75 minut do wykorzystania. Czy mogę w ciągu tego okresu korzytsać z kilku środków transportu? Czy za każdym razem wejścia do środka transportu muszę włożyć bilet do kasownika/maszyny czy raczej kasuję bilet w pierwszym środku tr.,do którego wchodzę i później pilnuję czasu?

   Zgodnie z artykułem: “W ramach jednego przejazdu możemy się przesiadać między dowolnymi środkami transportu! Ważne, by od pierwszego „odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!”

   1. Łukasz napisał(a):

    Nie do końca dobrze tłumaczycie, gdyż faktycznie można się przesiadać, ale tak jak ktoś wyżej powiedział – środek transportu nie może się powtórzyć. Czyli Metro – autobus jest ok, ale metro – metro (jeśli wyjdziesz poza bramki ) już kasujesz dwa bilety. Myślę, że to warto dokładniej opisać, bo wprowadzacie poniekąd w błąd. W Polsce troszkę inaczej wygląda jazda na bilet przesiadkowy (przesiadasz się do czego chcesz, byle nie przekroczyć czasu). Pozdrawiam

  3. mt napisał(a):

   Za każdym razem przechodząc przez bramkę bilet zostanie skasowany. Można przesiadać się do innej linii nie wychodząc za bramki lub przesiadając się do autobusu / tramwaju. Jeżeli będziecie wrócić tym samym autobusem itd. to bilet znowu zostanie skasowany.

 6. wojtek napisał(a):

  Witam,
  W grudniu wybieram się z Narzeczoną do Barcelony 🙂 Mam pytanie: Czy na jednym bilecie T-10 mogą jechać 2 osoby,czy jest konieczność kupienia dwóch biletów po jednym dla każdego podróżnego ? Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Bilet T – 10 może używać wiele osób, ale czy wygodne dla was będzie podawanie go sobie przez bramki…?

   1. Adam C napisał(a):

    Jeśli na jednym bilecie jedziemy we dwoje to przejazd liczyć się będzie razy dwa czy razy jeden ?

    1. Adam C napisał(a):

     Oraz czy w Aerobusie(lotniskowy autobus) również mogę korzystać z T-10 ?

     1. Beata & Tomek napisał(a):

      Nie ta takiej możliwości. Jeśli T10, to pociąg bądź normalny miejski.

     2. mt napisał(a):

      Nie

    2. Beata & Tomek napisał(a):

     Jedna osoba – jeden bilet 🙂

    3. mt napisał(a):

     Trzeba skasowac 2 razy za 2 osoby. Jak 3 to 3 razy.

 7. asia napisał(a):

  Witam, a jak jest z biletem dla dzieci? Wybieram się z 2 i 6 latkiem.

 8. mat napisał(a):

  Czy te automaty przyjmują gotówkę? Czy trzeba płacić kartą?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jest możliwość wrzucania gotówki, na zdjęciu nawet widać rodzaje akceptowanych nominałów.

 9. sirbieska napisał(a):

  Ile kosztuje aerobus z lotniska T2 do centrum?

 10. Johnny Cash napisał(a):

  Witam
  Na początku kwietnia wybieramy się do Barcelony. Lądujemy na El Prat po północy. Jak najszybciej, najwygodniej i ekonomicznie możemy o tej porze dostać się do Be Mar Hostel – Calle Sant Pau, 80; Ciutat Vella?
  A może jakieś opinie na temat tego Hostelu w przypadku wynajęcia apartamentu?
  Dziękuję

  1. Artur napisał(a):

   Dołączam się do pytania, jak dojechać do centrum z El Prat po północy?

 11. Krzysiek napisał(a):

  Cześć. Znalazłem informacje o zniżkach dla młodych i bezrobotnych, ale nie mogę się doszukać zniżek dla seniorów. Może ktoś pomóc ?

 12. Kaja napisał(a):

  Mam pytanie odnośnie biletu T10, bo na różnych forum uzyskałam sprzeczne informacje. W sierpniu lecę do Barcelony i ląduje na terminalu T2. Mam zamiar kupić bilet T10, czy na ten bilet dojadę z lotniska do hotelu w centrum i z centrum z powrotem na lotnisko? Czy w strefie w której znajduje się lotnisko obowiązuje ten bilet? Na jednym z forów czytałam że jeśli chodzi o transfer z lotniska trzeba zakupywać inny bilet…
  Pozdrawiam,
  Kaja

 13. Kaja napisał(a):

  “UWAGA: Aby zacząć lub skończyć podróż na stacji lotnisko El Prat należy wykupić bilet za 4,50 euro. Karta T-10 nie jest ważna na tej stacji! Jednak mozna używac katr T-Mes(miesięcznej), T-50/30 lub T-Trimestre.” – to dokładnie ten wpis na jednym z portali poświęconych Barcelonie, czyli na bilecie T10 nie dojadę i wrócę z lotniska? 🙂

  1. Tomek napisał(a):

   Kaja – sprawa zmieniła się odkąd ruszyła linia metra L9 łącząca lotnisko z miastem. Z tego co przeczytałem na angielskiej Wikipedii, stacje przy terminalach T1 oraz T2 otwarto w lutym tego roku! Tu obowiązuje specjalny bilet o którym piszesz, który kosztuje 4,5 euro. Nie można wykorzystać na tej linii biletu T-10.

   Z tego co przejrzałem na TMB.cat, wygląda na to, że bilet T10 można wykorzystać na podróżuj koleją, tak jak opisane jest to na stronie.

   Dzięki za komentarz, postaram się jak najszybciej zaktualizować wpis i umieścić informacji o połączeniu metrem Linią L9.

   1. Kaja napisał(a):

    Super, w takim razie czekam na aktualizację. Bo już sama nie wiem czy można, czy niemożna, chyba zadzwonię na lotnisko i to będzie najlepsze wyjście :)))

    1. Tomek napisał(a):

     Z mojego doświadczenia wynika, że w informacjach lotniskowych zawsze kierują do rzeczy typu Aerobus 😉

     Metrem faktycznie 4,5 euro.

     Pozostaje opisany we wpisie “Dojazd z lotniska” Renfe – http://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

 14. Kaja napisał(a):

  W takim razie jeszcze jedno i ostatnie pytanie, jeśli kupie T10, to jak już się dowiedziałam z Waszego wpisu o dojazdach z lotniska mogę przejechać na nim pociągiem Renefe, ale potem już po dojeździe do centrum Barcelony, mogę tego samego T-10 wykorzystać na metro? Sorry za to dopytywanie, ale wole się upewnić dwa razy, niż potem całą moją grupę wpakować w kłopoty z karami :))

  1. Tomek napisał(a):

   Jasne, wykorzystujesz kolejny przejazd z biletu i przesiadasz się z pociągu na metro. Linią poza systemem biletu T10 jest tylko linia L9 Sud – Aeroporto z Zona Universitaria.

 15. Anna napisał(a):

  Wracam do pytania Asi ze stycznia
  “Witam, a jak jest z biletem dla dzieci? Wybieram się z 2 i 6 latkiem.”

 16. Beat napisał(a):

  Proszę także o informację w kwestii zniżek na bilety dla dzieci 8 letnich.

 17. Beata & Tomek napisał(a):

  Tylko dzieciaki do 4 lat mają bezpłatny przejazd. Powyżej tego wieku każde dziecko musi mieć bilet.

  1. Marta napisał(a):

   Do 4 lat. Czy w przypadku dzieci liczy się rocznik czy faktyczna data urodzin? Czy dzieciom do 4 roku trzeba wykupić bilet bezpłatny?

   1. Beata & Tomek napisał(a):

    Pierwsze słyszę o czymś takim jak bilet bezpłatny 🙂
    Po prostu dziecko do czwartego roku życia podróżuje bez biletu. Liczy się oczywiście data urodzenia.

 18. martens napisał(a):

  Mam pytanie. Czy pociąg R1 z Calelli do Barcelony obsługuje się biletem T10 ?

  1. Marta napisał(a):

   Też bym to chciałam wiedzieć.

   1. Beata & Tomek napisał(a):

    T-10 jest w różnych wariantach.
    Wam z pewnością chodzi o ten podstawowy za niecałe 10 euro i chcielibyście podróżować po całym Costa Brava… 🙂

    Wszystko zależy od strefy. Popularne kurorty jak Santa Susanna czy Malgrat de Mar znajdują się w piątej strefie.

    Bilet T-10 dla piątej strefy to koszt 39,55 euro.

 19. Grażyan napisał(a):

  Witam. Wybieramy się Barcelony na 2 tygodnie. Przeliczyliśmy, że najkorzystniej będzie kupić bilety miesięczne. Gdzie możemy zakupić te bilety i jakie należy spełnić warunki?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Miesięczne można zakupić w każdym punkcie sprzedaży biletów, łącznie z automatami. Ważne jest to, że bilet jest nie “na okaziciela”, a na konkretnego posiadacza. W tym przypadku podajemy numer swojego dowodu lub paszportu, który jest nadrukowywany na bilet.
   W przypadku kontroli sprawdzany jest bilet oraz to, czy numer dokumentu znajdujący się na bilecie zgadza się z osobą okazującą bilet.

   Z tego co zauważyłem, bilet miesięczny obowiązuje również na nową linię metra L9 SUD z lotniska, na którą np. popularne bilety T10 nie działają.

   1. iwona napisał(a):

    Ile taki bilet miesięczny kosztuje??

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Aktualna cena to 52,75 euro.

 20. Agaa16 napisał(a):

  Hej. To tak tylko dla mojej pewności (jadę pierwszy raz więc wybaczcie dociekliwość). Kupuję dla siebie i szanownego małżonka jedną kartę T-10. Wsiadając do metra odbijamy się na bramkach a później jeszcze w metrze? Zmieniając metro na autobus znowu odbijamy się w autobusie i to jest traktowane jako jeden przejazd? Prościej czy zmieniając środki transportu w ciągu tych 75 minut w każdym kasuję bilet czy tylko w pierwszym?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jeśli skasujesz bilet w autobusie a potem idziesz na metro, to żeby przejść przez bramki musisz włożyć bilet, ale nie nabije ci na nim kolejnego przejazdu.

 21. Dominik napisał(a):

  Czy przy wysiadaniu rownież należy skasować bilet? Chodzi mi o to, czy przesiadając się na ostatni docelowy już środek transportu (konkretnie kolej) wystarczy, że do niego wsiądę w wyznaczonym czasie, czy także wysiadając muszę się w nim zmieścić?

 22. Sławek napisał(a):

  Witaj, mam pytanie o bilet dzienny… rozumiem że przy 1 dniu najbardziej opłaca się kupić właśnie taki bilet za 7,25 EUR/osoba? czy rzeczywiście jest w takiej cenie obecnie i gdzie można go kupić? w zwykłych biletomatach? wówczas mamy do dyspozycji metro, autobusy w tej cenie?

  1. sylwia napisał(a):

   Jestem wlaśnie w Barcelonie. Bilet jednodniowy kupujesz na lotnisku i jest ważny od momentu skasowania przez jeden dzień na nielimitowana ilość przejazdów środkami komunikacji.

   1. Małgorzata napisał(a):

    Witam
    Jak liczymy okres ważności karty 3-dniowej? Czy jeśli skasuję kartę o 21.00 w dniu 07.10.2016 to będzie ona ważna do 20.59 w dniu 10.10.2016? Czy też będzie ważna nie wg godzin tylko wg dni, tj. 07-09.10.2016?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Karta jest liczona wg dni. Dzień w rozumieniu transportu publicznego rozpoczyna się o 4:00 rano i kończy kolejnego dnia o 03:59. Jeśli zatem skasuje ktoś bilet po północy, już 22 października, to ścina mu 21 października. Bilet taki będzie zatem ważny do 23 października.

     W twoim przypadku bilet będzie ważny do 09.10.2016 ale możesz na nim pojechać jeszcze do 03:59 rano dnia 10.10.2016.

 23. A&W napisał(a):

  Witam
  Powiedzcie mi jak wygląda poruszanie się po Barcelonie rowerem? Rower miejski czy zwykła wypożyczalnia? Co korzystniej i wygodniej?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Próbowaliśmy zgłębić temat na miejscu, ale z tego co udało nam się porozmawiać z lokalnym mieszkańcem, rowery miejskie są tylko dla mieszkańców 🙂 Jeśli chodzi o wypożyczalnie – droga otwarta, ale jak wygląda to cenowo, ciężko zabrać głos 🙂

 24. A&W napisał(a):

  Oki wrócę za 2 tygodnie to powiem co i jak 🙂

 25. Ania napisał(a):

  A co z autobusem 46, który jeździ z lotniska? Nim tez nie można jechać z biletem T10 albo jednoprzejazdowym?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Można 🙂 Informacje o dojeździe z lotniska el Prat do miasta znajdziesz tutaj – http://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

 26. Ola napisał(a):

  Witam, byliśmy z mężem w Barcelonie, w czerwcu i oboje korzystaliśmy z jednego biletu T10. Do tej pory zastanawiamy się jak to faktycznie działa w temacie przesiadek do 1h15′, ponieważ skasowaliśmy bilet wchodząc do metra, przejechaliśmy trzy stacje (mogło nam to zająć maksymalnie 20 min), przesiedliśmy sie na tramwaj i nie skasowaliśmy biletu przekonani, że mamy jeszcze sporo czasu do wykorzystania. Akurat na kolejnym przystanku tramwajowym wsiadł kontroler i my z uśmiechem na twarzach podaliśmy Panu nasz bilecik (skasowany w metrze). I jakie było nasze zaskoczenie jak nas poinformował, że wsiadając do innego środka transportu, niż ten w ktorym został pierwotnie bilet skasowany, powinniśmy go skasowac ponownie. Na szczęście nie dostaliśmy kary, ponieważ na T10 mieliśmy jeszcze po jednym przejeździe na osobę, więc Pan kontroler skasował za nas bilet. Natomiast mam troszeczkę takie poczucie, że zostaliśmy wpuszczeni w maliny, bo jestem pewna, że czasu nie przekroczyliśmy, a straciliśmy po jednym przejeździe.

 27. piotr napisał(a):

  Witam.
  Jak z lotniska dostać się komunikacją miejską sprawnie pod poniższy adres ?
  Bardzo proszę o wskazówki.
  Torrent de L’olla, 212-214, Gràcia, 08012 Barcelona, Hiszpania

  Dziękuję.
  Piotr.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Stacja metra Lesseps (zielona linia) znajduje się zaledwie 250 metrów od tego miejsca 🙂

   Możesz z lotniska El Prat dojechać metrem (l9 SUD – http://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/) i przesiąść się na zieloną linie na stacji Zona Universitaria.

   Możesz również jechać pociągiem Renfe na podstawie biletu T10 i wysiąść na popularnym hubie przesiadkowym Sants Estacio bądź Catalunya i w obu tych miejscach jedzie zielona linia metra – jedziesz w stronę stacji Trinitat Nova.

 28. Kasia napisał(a):

  Witam. Za dwa tygodnie lecę z rodziną do Barcelony i mam pytanie czy z lotniska El Prat dojadę jednym pociągiem do Estacio Franca? Jak sprawdzam na stronie przewoźnika wyglada, ze tak, natomiast jak sprawdzam trasę w google maps to wypisuje mi dwie przesiadki. Jak to w koncu jest?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nam również się wydaje, że Renfe bezpośrednio z El Prat tam nie dojedziesz, ale możesz wysiąść przy Arc de Tromf – stamtąd do wskazanego przez ciebie miejsca “zaledwie” 850 metrów.

   1. ewa napisał(a):

    W 2015r z El Prat jechałam R2 do do Estacio Franca.
    Kasowałam na stacji T-10 i wysiadalam na stacji Passeig de Gracia (można na Sants, ale jest to większa stacja) i zmieniałam peron na pociąg do Estacio.
    Na 1 bilecie dotarłam na miejsce.

 29. Agata napisał(a):

  Witam, w jakiej formie jest ten bilet, że można go kasować wiele razy? Czy to jest jakaś karta czy 10 biletów?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jest to jeden bilet, a każdy kolejny przejazd jest nadrukowywany na odwrocie.

 30. Małgorzata napisał(a):

  Mam pytanie bo w internecie są sprzeczne informacje. Czy można kupić bilet T-10 na lotnisku El Prat bez problemu? Bedziemy niedługo z dzieckiem i chce wiedzieć jak najwięcej. A gdzie po wylądowaniu kupić bilet. Planujemy dojechać pociągiem R2N do centrum. Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Przed pociągiem znajdują się automaty, a także tradycyjne okienko gdzie można kupić bilet.

   1. Żaneta napisał(a):

    Co forum to inne opinie 🙁
    Czy T10 obowiązuje na trasie El – Prat – Centrum ?
    Lecę za tydzień w chłopakiem, od soboty do czwartku (powrót ) kieruję się Waszą radą, że lepiej kupić T10 niż HolaBCN.

    1. Małgorzata napisał(a):

     Bilet T-10 obowiazuje tylko na pociąg z lotniska do centrum.

    2. Małgorzata napisał(a):

     Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi na forum. Jest bardzo praktyczne, udzieliliscie mi odpowiedzi która pomogła (chociaż przed wejściem na pociąg z lotniska Terminal 2 nie znalazłam okienka do kupowania biletów, są tylko automaty ). Kupiłam dwa przewodniki po Barcelonie które okazały się mniej przydatne niż konkretne informacje w internecie np. jak dojechać.

     1. Beata & Tomek napisał(a):

      Fajnie że odezwałaś po powrocie. Dzięki za info.

 31. Katarzyna napisał(a):

  Witam wszystkich. A co myślicie o Barcelona Card? Jest tam napisane ze komunikacja jest for free oraz zniżki na muzea. czy słyszeliście może, ktoś korzystał? Jadę na 4 dni, zastanawiam sie czy ma to realny sens.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   To zależy na ile przykładasz wagę do zwiedzania muzeów, które wchodzą w skład Barcelona Card. Po prostu przelicz i pomyśl do ilu przez te cztery dni masz zamiar wchodzić.

 32. Roberto napisał(a):

  Witam,
  czy ten bilet dzienny t-dia tez trza kasowac, jak się jedzie np. busem czy pociągiem??
  Rozumiem ze ten bilet w przeciwieństwie do T-10 jest ważny na stacji metra lotniska??

 33. mers napisał(a):

  Witam serdecznie,
  proszę o informację jaki srodek transportu wybrać z okolic stacji la sagrera (nasz hotel jest 200 m od tej stacji metra) na lotnisko el prat? Czy uda nam sie przejecechać na bilecie T10? Dziękuję

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Pewnie że się uda!
   Nie dość, że stacja metra jest bezpośrednio połączona np. z Saints.
   Widzę zresztą, że na stacji Sagrera jest jeździ również pociąg – Renfe.

 34. Marta napisał(a):

  Jadąc z Malgrat de Mar pociągiem, na której stacji powinnam wysiąść i zacząć zwiedzanie Barcelony? Proszę o radę.
  Marta

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Ja bym na Twoim miejscu wysiadł na Placa de Catalunya. Centralne miejsce w Barcelonie, świetnie skomunikowane metrem ze wszystkimi atrakcjami miasta.

   1. Marta napisał(a):

    Bardzo dziękuję.

 35. Pol napisał(a):

  Jest jasne, że bilet T10 nie obowiązuje na nową linię metra L9 sud z i do terminali: T1 i T2.
  A czy na tym bilecie mogę wsiąść do L9 np. na El Prat Estacio i wysiąść na Collblanc?
  A co z L9 nord?

 36. Marta napisał(a):

  Witam serdecznie, ja też z pytaniem. Będziemy w Santa Susanna i chcemy się wybrać pociągiem do Barcelony (stacja jest zaraz przy naszym hotelu). Jest nas w sumie 6 osób (4 dorosłych i dwójka dzieci 8 i 11 lat). Jaki bilet mamy kupić żeby pojechać do Barcelony i wrócić tego samego dnia?? Z góry piękne dzięki za info 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Hej. jeśli macie hotel przy stacji hotelowej, to przemieszczacie się linią R1. Z Santa Susana do Barcelony odjeżdżają pociągi najczęściej dwa razy w ciągu godziny 🙂 Zgarnia ona turystów z kurortów na wybrzeżu. Możecie wysiąść chociażby w centralnej części miasta, czyli Placa de Catalunya. Dzięki częstotliwości kursowania, można w ciemno udać się na dworzec, również w drodze powrotnej. Cena biletu dla osoby dorosłe to 4,9 euro na ten moment. Bezpłatnie podróżują dzieci do 4 lat – pod warunkiem, że nie posiadają miejsca siedzącego dla siebie.

   Szczegółowy rozkład oraz wszystkie informacje: http://rodalies.gencat.cat/ca

   1. Marta napisał(a):

    A czy mogę jechać na bilecie T10 do Barcelony z Malgrat?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     I tak i nie.
     Bazowy bilet T-10 za niecałe 10 euro to bilet na pierwszą strefę.

     Możesz jednak kupić T-10 na strefy od 1 do 6.
     Malgrat de Mar jest w piątej strefie, stąd musiałabyś być mieć T-10 za 39,55 euro.

   2. Marta napisał(a):

    Cena biletu 4,9 euro w jedną stronę tak? Czy dla dziecka 10 lat jest zniżka?

 37. Michał napisał(a):

  Wyczytałem do tej pory, że podróż typu metro-autobus-metro to dwa przejazdy, a czy przesiadki na zasadzie autobus-autobus to również dwie podróże? Będę wdzięczy za podpowiedź i jednocześcnie dziękuję za wiele przydatnych informacji.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Metro – Autobus to jeden przejazd, ale ponowny powrót do metra to już dwa. Jeśli chodzi o autobus – autobus to jeden przejazd. Od chwili skasowania masz 75 minut na dotarcie do miejsca.

   1. Michał napisał(a):

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 38. Luiza napisał(a):

  Witam. Ja mam pytanie odnoście pociągów Renfe. Chcemy jechać do Port Aventura linią R16. W wyszukiwarce poaczeń najszybszy sposób to jazda z Placa de Catalunya np R4 i przesiadka na kolejnej stacji Saints. Czy do tego wystarczy mi jeden bilet za 8,8 Euro?. I czy ewentualnie mogę jechać na 10 przejazdowym na ta strefę bez wykorzystania 2 przejazdów?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Czy będziesz jechać z Placa de Catalunya, czy bezpośrednio z Sants, zapłacisz za bilet kolejowy tyle samo. Nie ma zatem sensu tracić przejazd na T-10 podjeżdżając na Sants. Oczywiście standardowy T-10 nie łapie wyjazdu do Port Aventura jeśli o to pytałaś…

 39. magda napisał(a):

  Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
  Chcemy (9 osób) dojechać najekonomiczniej z lotniska el Prat do Cubelles. – czy możemy tego dokonać na 1 bilecie T10 (4zona za 34,45 eur) – 9 kasowań – w następujący sposób:
  1) R2 z lotniska do Barcelona Saints (do Saints bo wg mnie nie zatrzymuje się na stacji el Prat w tą stronę)
  2) przesiadka w ramach tego samego kasowania na R2Sud Barcelona Saints – Cubelles

  no i ewentualny powrót Cubelles-lotnisko (przesiadka na el Prat a nie Saints) – 9 kasowań (1 bilet T10 4zona)

  Może jakieś inne propozycje, Dziękuję za odpowiedź

  1. magda napisał(a):

   Druga opcja – to samo j.w. tylko na bonotren (zona 5) – czy bonotren umożliwia przesiadkę w ramach tego samego skasowania?

  2. Beata & Tomek napisał(a):

   Wygląda to logicznie 🙂 Jak dla mnie najlepsza opcja.

 40. Marcin napisał(a):

  Będziemy na lotnisku po północy, czy autobusem N16 możemy jechać z lotniska na bilecie T-10 ?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Niestety nie.

   1. Marcin napisał(a):

    A jaki bilet kupić na autobus N16?

 41. Radek napisał(a):

  A orientujecie się może jak jest z podróżami między Castelldefels a Barcelona? Jakie linie tam dojeżdzają, jakie bilety na tydzień najlepiej kupić i czym się poruszać? 🙂 Dziękuje bardzo za każdą pomoc.

  1. Gosia napisał(a):

   Witam, podbijam pytanie jak najtaniej dojechać z Castelldefels do centrum Barcelony?

 42. Zbigniew napisał(a):

  Witam, wszystkich mam pytanko do osób mieszkających lub często zwiedzających Barcelonę jak kupię bilet T-10 (10 przejazdów) to rozumiem że ja z żoną mogę ggo użyć ale przy przejściu przez bramkę muszę skasować go dwa razy tak? czyli będę miał łącznie 5 przejazdów na dwie osoby? A jak jest z tym czasem 1 godz. i 15 min. czy przesiadając się z jednej linii na drugiej (w tym czasie) również muszę przyłożyć kartę do czytnika czy nie? i jeszcze jedno pytanko mam dziecko urodzone w sierpniu 2013 r. jadę do Barcelony w czerwcu 2017 r. czy na dziecko muszę też wykupywać bilet? Co prawdę pisze ktoś tutaj że dziecko do lat 3 ma za darmo ale gdzie indziej wyczytałem że do lat 4 ma za darmo więc już sam nie wiem.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jeśli chodzi o pierwszą część to tak – musisz dwukrotnie skasować bilet. Jeśli zmieniasz linię metra i nawet jeśli napotkasz po drodze bramki – odbijasz bilet, ale nie zlicza ci kolejnego przejazdu.

   Dzieci do czterech lat (3,99) podróżują bezpłatnie.

 43. Kamcia napisał(a):

  Hej,
  Zastanawiam się nad dojazdami na plaże, którą chcielibyśmy kilkukrotnie podczas tygodniowego pobytu w Barcelonie odwiedzić :). Jak wygląda transport z okolic metra “Rocafort”? Czy to daleko? w jakiej strefie (zones) znajduje się najbliższe miejsce, w którym można obcować z morzem :)? Czy można dojeżdżać na T10? Czy może w przypadku tygodniowego pobytu warto już zainwestować w kilkudniowy bilet z nieograniczoną ilością przejazdów? Czy z jakiegoś miejsca w 1 zone jest w miarę blisko na plaże?

  1. Ania napisał(a):

   O, dobre pytanie.

 44. Monika napisał(a):

  Witam. Mam pytanie odnośnie biletu T-10. Rozumiem, że odbijam go w momencie przechodzenia przez bramki przed i po przejechaniu metrem… A jeśli później przesiadam się na autobus (w trakcie trwania czasu), to również wsiadając i wysiadając muszę go odbić?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nawet jeśli go odbijesz w kasowniku w autobusie, nie powinno zliczyć ci kolejnego przejazdu.

 45. Marta napisał(a):

  Dobry wieczór,

  w czwartek wieczorem lecę do Barcelony (Girona) i tutaj transfer z lotniska do centrum mam wykupiony. W piętek, po meczu (ok. 23) będę musiała dostać się z Camp Nou na lotnisko El Prat. Wszędzie trafiam na cenne porady jak dostać się z lotniska do centrum, nigdzie jednak nie mogę znaleźć wskazówek, jak późnym wieczorem dostać się z okolic stadionu na El Prat. Mogę prosić o podpowiedź?

 46. Fifi napisał(a):

  Mam pytanie bede w wakacje w Salou. Najprawdopodobniej skorzystam z pociagu Renfe zeby dostac sie do Barcelony. Gdzie powinnam wysiasc i od czego zaczac jednodniowe zwiedzanie. Rodzina z dwojka dzieci 13 i 8 lat. Czy zaczynac od metra czy moze spacer? Dziekuje.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć 🙂
   Przy wyjeździe z dzieciakami zacząłbym od centralnej części miasta i po prostu pospacerował.
   Kiedy będzie już wiadomo jak dzieciaki znoszą zwiedzanie, można pomyśleć o atrakcjach miasta.

 47. Sławek napisał(a):

  Witam. Niedługo wycieczka do Barcelony, namierzam na Internecie fajne plaże, z czystą wodą, jedna z nich to Ocata. Moje pytania- czy z centrum Barcelony dojadę tam na Hola Bcn lub Barcelona Card? Czy ewentualnie możesz podpowiedzieć jakąś inną bez tłumów. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 48. Justyna napisał(a):

  Dzień dobry,
  przeczytałam już wiele forum internetowych jednak nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
  Otóż czy podróżując w dwie osoby i mając T-10 na 5 stref możemy podróżować na tym samym bilecie?

  Pozdrawiam

 49. Biały-14 napisał(a):

  Witam, jak dotrzeć z Barcelony do Marineland Catalunya? Podobno są autobusy bezpłatne?
  Wylatuję do Barcelony 22-07 i jestem 1 tydzień. Chciałbym zobaczyć pokaz delfinów.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Darmowy autobus jeździ z popularnych kurortów na Costa Brava.
   Jego rozkład znajdziesz tu: https://www.marineland.es/catalunya/wp-content/uploads/2017/05/HORARIO-BUSES-2017.jpg

 50. Benek napisał(a):

  Mam bilet 5 dniowy i poruszam sie metrem. Wracałem jednak ostatnio nocnym autobusem i musiałem kupić zwykły bilet. Gdy włożyłem bilet do kasownika to “brzęczał” jako nieważny (tak to rozumiem) i to w dwóch autobusach. Kierowca wyjaśnił ze te bilety nie obowiązują na linie nocne. Możecie to potwierdzić?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Oczywiście, w bardzo wielu miastach w Polsce i na świecie wszelkiego typu sieciówki nie obowiązują na kursy nocne i nie inaczej jest w BCN.

 51. Pawel napisał(a):

  Witam, czy bilet T10 lub dzienny obejmuję również przejazd z i na lotnisko El Prat czy trzeba kupić osobny bilet na taki przejazd?:)

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nie obejmuje metra z lotniska, natomiast obejmuje przejazd autobusem miejskim oraz pociągiem. Specjalne Aerobusy są również dodatkowo płatne.

 52. michal napisał(a):

  7 października wraz żoną i dzieckiem lecimy do Barcelony. Później z lotniska musimy dojechać do hotelu H Top Summer Sun w Santa Susana. Jak najlepiej dojechać i jaki to koszt?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Rozwiązanie po części znajdziesz w tym wpisie:
   http://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

   Z lotniska bez problemu dostaniecie się na kluczowe stacje w mieście, czyli Sants czy Placa de Catalunya.

 53. Mateusz napisał(a):

  Mam pytanie. Przylatuje tylko na jedną noc na lotnisko El Prat i nie wiem jak dojechać do centrum pokazuje mi niby ze AUTOBUS A2 i później metro. Teraz pytanie jaki w takim razie kupić bilet?
  Pozdrawiam

 54. Włodek napisał(a):

  Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem : metro, bramki, Bilet T10 i na nim jeszcze 8 przejazdów.
  Skasowałem ja , przeszedłem przez bramkę , podałem żonie , ona skasowała i automat nie zwrócił już biletu i nie odblokował bramki. Przypadek czy coś źle zrobiliśmy?

 55. ania napisał(a):

  Dzień dobry, mam pytanie o kartę hola. z informacji na stronie metra rozumiem że działa ona przez 48/72 godziny od chwili skasowania. Czy dobrze to pojmuję? Czy kupując kartę 72 godzinną i kasując ją w piątek o 21 mogę używać jej do niedzieli do 20:59? Drugie pytanie – czy tę kartę można normalnie w automatach zakupić? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bardzo praktyczne informacje

  1. ania napisał(a):

   Przepraszam, miałam oczywiście na myśli kartę 48-godzinną. Czy kasując w piątek o 21 mogę używać do niedzieli do 20:59. Pozdrawiam

 56. Asia napisał(a):

  Witam. Jesteśmy z rodziną w Cabrera de Mar chcemy jutro wybrać się na wycieczkę do Barcelony do centrum. Jaki bilet kupić najlepiej. I czy ta słynna T10 wystarczy żeby zobaczyć Sagrada Família i Park Guell? Na jakich stacjach najlepiej wysiąść. Dwóch dorosłych i dwoje dzieci.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   10 przejazdów w zupełności powinno wam wystarczyć bo zobaczyć wspomniane miejsca i pospacerować po centrum.
   Co do przystanków – podstawową rzeczą jest ściągnięcie mapy metra bądź skorzystanie z folderów dostępnych w informacji turystycznej. Dzięki nim podróżowanie będzie banalnie proste.

 57. Monika napisał(a):

  Witam.

  Za kilka godzin ląduje w Barcelonie.

  Mam pytanie, czy bilet T10 na strefę 1 moge przejechać z lotniska liną R2 do stacji:
  Barcelona-Passeig de Gracia??

  Drugie pytanie:
  aby dojechać z centrum do tego miejsca (Parque de Negocios Mas Blau II, Plaça Pla de l’Estany, 1-2
  08820 El Prat de Llobregat, Barcelona, Spain) na jakim przystanku wysiąść?

  Trzecie pytanie:
  bilet 4 dni (96h): działa na wszystkie strefy? I czy faktycznie to 96 godzin od skasowania? czytałam ten wątek o tej 4 rano i wszystko mi się pomieszało

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   1. Oczywiście!

   2. Miejsce znajduje się bardzo blisko lotniska. Jeśli jednak nie chcesz przejść na nogach jakieś 2,5 kilometra, możesz skorzystać z metra – linia na lotnisko. Szczegóły o tej lini znajdziesz tu: http://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   3. Chodzi ci pewnie o kartę Hola Barcelona. NNa logikę biorąc, obowiązuje w pierwszej strefie – jest o tym informacja na stronie dotycząca podróżowania pociągami w ramach Hola Barcelona – tylko pierwsza strefa.

 58. Monika napisał(a):

  Witam. We środę (8.11) przylatujemy z mężem do Barcelony El Prat. Musimy dostać się do hotelu Atenea Calabria ( Carrer de Calàbria, 129). Wiem, że mamy wysiąść przy Pl Espanya. Czy dojedziemy tam autobusem 46? Jak często jeżdżą te autobusy oraz jaki bilet kupić?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Autobus linii 46 jeździ co 10 – 15 minut.
   Bliżej do hotelu będziecie mieć jednak ze stacji metra Rocafort – L1.
   Do przejścia raptem 270 metrów 🙂

 59. malgorzatka napisał(a):

  Hej, w przyszłym tygodniu będe w Barcelonie i będe mieszkać na La Ramblas, 86 Principal 1, Ciutat Vella, jakim środkiem transportu najlepiej dojechać tam z lotniska? ; )

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   O sposobach dojazdu z lotniska informacje znajdziesz tu: http://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

   Podaj nazwę obiektu to sprawdzimy dokładnie gdzie się znajduje i napiszemy o sposobach dojazdu do tego miejsca.

   1. malgorzatka napisał(a):

    Bardzo dziękuje za odpowiedz, nazwa tego obiektu to – Hostal Mont Thabor, a dokładny adres – Las Ramblas, 86 Principal 1º, Ciutat Vella, Barcelona, 08002, Hiszpania
    Bardzo dziękuję za pomoc.

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Najbliżej masz do stacji metra Liceu – jest praktycznie po drugiej stronie ulicy.

     W takim razie najtaniej będzie jechać pociągiem z lotniska do centrum.
     Wysiadasz na Sants.
     Tam przesiadasz się na zieloną linię metra. Kierunek Trinitat Nova.
     Kilka przystanków masz do Liceu na samej Rambli. Do przejścia 50 metrów 🙂

 60. KS napisał(a):

  Witam,

  Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki jaki dojazd najlepiej wybrać z El Prat pod adres : Gignas, 6-8, Ciutat Vella, jedziemy tylko na 3 dni więc chciała bym zakupić T-10 na dwie osoby, mały spacer mi nie przeszkadza 🙂
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jeśli macie zamiar korzystać z T-10, to przede wszystkim dojazd z lotniska pociągiem. Przesiadacie się na metro.
   Najlepiej będzie chyba wysiąść na stacji JAUME I, gdzie dojeżdża pomarańczowa L4. Stamtąd do obiektu jedynie 450 metrów.

   Można również wysiąść na Rambli – stacja Liceu – zielona linia L3.

   Stamtąd do obiektu macie 650 metrów.

   Linia L4 nie przecina się w żadnym miejscu z pociągiem, stąd najlepiej z pociągu wysiąść na stacji Arc de Triomf. Podjeżdżacie jedną stację metra czerwoną linią na stację Urquinaona. Tam przesiadacie się na L4 i podjeżdżacie znowu jeden przystanek na JAUME I.

 61. Kamil napisał(a):

  Witam.
  Kupiłem 2 dni temu bilet t10, jeszce nie uzylem go ani razu, jutro chce jechać na nim z rodzina na lotnisko z Pl Espanya. Czym najlepiej dojechać, jakim busem na tym bilecie? Z lotniska przyjechaliśmy 46. Powrotnego takiego nie ma.
  I tym jednym biletem moge 3 osoby skasowac?.
  Dziękuję z góry za odpowiedz

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Zacznę od końca – tak – jeden bilet można skasować trzy razy dla wszystkich trzech osób.

   Ja bym z Espanya podjechać dwa przystanki na Sants.
   Stamtąd pociągiem na lotnisko.

 62. Łukasz napisał(a):

  Witam na początku stycznia wybieram się z bratem na 3 dni do Barcelony . Nasz hostel to Fira Guest House znajdujący się na Avinguda del Carrilet 16 A Entresuelo 2a, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona . Chcemy korzystać z biletu T-10 . Jak najlepiej dostać się z lotniska El Prat do naszego hostelu ? Rozumiem że musimy wsiąść w pociąg a następnie przesiąść się na metro ? Tylko proszę o informacje gdzie się przesiadać i na jakiej stacji wysiąść żeby dostać się do naszego hostelu ? I kolejne moje pytanie odnośnie powrotu gdyż nasz samolot wylatuje o 6.20 napewno chwile wcześniej trzeba być na lotnisku więc czym najlepiej tak wcześnie dojechać ? Czy tym pierwszym aerobusem o godzinie 5 zdążymy żeby się tam dostać odprawić odnaleźć itd ?
  Z góry wielkie dzięki za pomoc
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Łukasz – jeśli chodzi o Waszą lokalizację, to korzystając z T10 musicie się trochę poprzesiadać.

   1) Pociąg z lotniska – wysiadacie na Sants.
   2) Na Sants przesiadacie się z pociągu na metro – zielona linia na Pl. Espanya (dwie stacje)
   3) Na pl. Espanya przesiadacie się na czerwoną linię metra. Wysiadacie na Mercat Nou.

   Stamtąd macie koło 700 metrów do obiektu. Możecie się nawigować mapami google.

   Jeśli macie wylot o 6:20, to odprawa rozpoczyna się już dwie godziny wcześniej. Jeśli macie bagaż rejestrowany, bądźcie te dwie, 1,5 h wcześniej. Jeśli tylko podręczne, godzina przed wam wystarczy. Pamiętaj, że odprawa bagażowa jest zamykana na 40 minut przed wylotem, więc jeśli macie bagaż do luku i przyjeżdżacie godzinę przed wylotem, przyjeżdżacie na styk.

   Plusem Aerobusa jest to, że szybko pokonuje trasę, liczba przystanków jest relatywnie niewielka. Najpewniejszy i najszybszy środek transportu na powrotach na lotnisko.

   1. Łukasz napisał(a):

    Dziękuje za odp a jeśli chodzi o najwygodniejszy najprostszy dojazd to co byście polecili?Metro linia L9 i zaś przesiadkę na linie czerwoną i na Mercat Nou?
    I jeszcze moje pytanie odnośnie dojazdu na ten poranny samolot wszystkie środki transportu na lotnisko zaczynają swoje kursy o godzinie 5?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Tak, to będzie najwygodniejsze rozwiązanie bo raz się przesiadacie – stacja Torrassa.

     Publiczne środki transportu, łącznie z Aerobusem startują o 5:00.

     Pozostaje taksówka bądź nocny autobus. Na lotnisko dostaniesz się N16 i N17 – jadą z placu katalońskiego (Catalunya). Jeżdżą co ok. 20 minut.

     1. Łukasz napisał(a):

      Super dzięki wielkie za pomoc i jeszcze jedno już chyba ostatnie pytanie czy na te nocne bilety też obowiązują normalne bilety miejskie te np na 1 przejazd za 2,15 euro czy na linie nocna jest specjalny bilet?

     2. Beata & Tomek napisał(a):

      Zadziała tu normalny bilet. Należy przy tym pamiętać, że kursy nocne realizowane są pod nazwą NitBus, a wykonuje je AMB (Area Metropolitana Barcelona), a nie TMB, która odpowiada za wykonywanie kursów w dzień (m.in autobusy, metro). Działa tu nawet bilet T-10, natomiast nie zadziała karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass.

 63. Dariusz napisał(a):

  Witam
  Bardzo dużo przydatnych informacji jest tutaj. Wyczytałem chyba wszystko co potrzebne. Ale chciałbym dopytać o cenę biletu jednorazowego na pociąg R2N. Znalazłem dwie informacje. A mianowicie, że trochę ponad 2€ oraz ponad 4€ (czyli podobnie jak metro)… Jeśli prawdziwa jest ta druga cena, to rzeczywiście, bardziej opłaca się kupić bilet T-10…
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Ceny które podajesz pewnie biorą się stąd, że:

   2,2 euro to cena biletu jednorazowego;
   4,6 euro to cena biletu na metro z lotniska – nowa linia – http://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   Bilet T-10 jest jak widać bez konkurencji, choć za jego pomocą nie pojedziesz metrem z lotniska.

   1. Dariusz napisał(a):

    Czyli od 5-ciu “zwykłych” przejazdów (nie licząc metra z lotniska) zaczyna być opłacalny T-10… Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

 64. Łukasz napisał(a):

  Mam jeszcze pytanie odnośnie dojazdu na temat autobusu spod terminalu T2 czy w ramach biletu T-10 można dojechać tym autobusem do Pl. Espanya i tam przesiąść się na metro by dojechać do Mercat Nou?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jasne. W ciągu dnia obsługuje to linia 46. Jest to normalny miejski autobus, stąd można wykorzystać tam bilet T-10.

 65. Łukasz napisał(a):

  Super dzięki to będzie chyba lepszy dojazd niż pociągiem i zaś 2 przesiadki na metro:) A ten autobus ma jakis konkretny numer?

 66. Monika napisał(a):

  Witam!
  Z Barcelony T2 dojadę bezpośrednio do Passeig de Gràcia w ramach biletu T-10 ??
  Proszę o odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jasne, pociągiem R2N.
   Jest do druga stacja po Sants w centrum miasta na której zatrzymuje się R2N 🙂

 67. Em. napisał(a):

  Hej!
  Potrzebuję informacji odnośnie dostania się z lotniska El Prat do hotelu tuż przy La Boqueria. Będziemy lądować ok. 23.30 w tygodniu.
  Czy na NitBus można wykorzystac bilet t-10?
  Jaki dojazd wtedy polecacie ?
  Z góry dziękuję 🙂
  M.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jasne, można skorzystać z T-10 w nocnym.

   Po prostu dojedźcie sobie nim do placu katalońskiego, a stamtąd przejdziecie sobie Ramblą w okolice La Boqueria.

   Najlepszy i najtańszy sposób.

   1. Em. napisał(a):

    Dziękuję pięknie!
    Miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *