Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

 • bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu dowolnym środkiem komunikacji w ramach TMB. Aktualna cena to 2,20 euro;
 • bilety na określoną liczbę przejazdów – tych jest sporo – T10, T50, T70 – uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd!
 • bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne (8,40 euro), 2,3,4,5 dniowe, miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych.
 • bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9 – 4,5 euro.

Uwaga

W ramach jednego przejazdu możemy się przesiadać między dowolnymi środkami transportu! Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Automat z biletami w Barcelonie

Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra.

Barcelona Card

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

192 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Pawel napisał(a):

  Witam, czy bilet T10 lub dzienny obejmuję również przejazd z i na lotnisko El Prat czy trzeba kupić osobny bilet na taki przejazd?:)

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nie obejmuje metra z lotniska, natomiast obejmuje przejazd autobusem miejskim oraz pociągiem. Specjalne Aerobusy są również dodatkowo płatne.

 2. michal napisał(a):

  7 października wraz żoną i dzieckiem lecimy do Barcelony. Później z lotniska musimy dojechać do hotelu H Top Summer Sun w Santa Susana. Jak najlepiej dojechać i jaki to koszt?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Rozwiązanie po części znajdziesz w tym wpisie:
   http://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

   Z lotniska bez problemu dostaniecie się na kluczowe stacje w mieście, czyli Sants czy Placa de Catalunya.

 3. Mateusz napisał(a):

  Mam pytanie. Przylatuje tylko na jedną noc na lotnisko El Prat i nie wiem jak dojechać do centrum pokazuje mi niby ze AUTOBUS A2 i później metro. Teraz pytanie jaki w takim razie kupić bilet?
  Pozdrawiam

 4. Włodek napisał(a):

  Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem : metro, bramki, Bilet T10 i na nim jeszcze 8 przejazdów.
  Skasowałem ja , przeszedłem przez bramkę , podałem żonie , ona skasowała i automat nie zwrócił już biletu i nie odblokował bramki. Przypadek czy coś źle zrobiliśmy?

 5. ania napisał(a):

  Dzień dobry, mam pytanie o kartę hola. z informacji na stronie metra rozumiem że działa ona przez 48/72 godziny od chwili skasowania. Czy dobrze to pojmuję? Czy kupując kartę 72 godzinną i kasując ją w piątek o 21 mogę używać jej do niedzieli do 20:59? Drugie pytanie – czy tę kartę można normalnie w automatach zakupić? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za bardzo praktyczne informacje

  1. ania napisał(a):

   Przepraszam, miałam oczywiście na myśli kartę 48-godzinną. Czy kasując w piątek o 21 mogę używać do niedzieli do 20:59. Pozdrawiam

 6. Asia napisał(a):

  Witam. Jesteśmy z rodziną w Cabrera de Mar chcemy jutro wybrać się na wycieczkę do Barcelony do centrum. Jaki bilet kupić najlepiej. I czy ta słynna T10 wystarczy żeby zobaczyć Sagrada Família i Park Guell? Na jakich stacjach najlepiej wysiąść. Dwóch dorosłych i dwoje dzieci.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   10 przejazdów w zupełności powinno wam wystarczyć bo zobaczyć wspomniane miejsca i pospacerować po centrum.
   Co do przystanków – podstawową rzeczą jest ściągnięcie mapy metra bądź skorzystanie z folderów dostępnych w informacji turystycznej. Dzięki nim podróżowanie będzie banalnie proste.

 7. Monika napisał(a):

  Witam.

  Za kilka godzin ląduje w Barcelonie.

  Mam pytanie, czy bilet T10 na strefę 1 moge przejechać z lotniska liną R2 do stacji:
  Barcelona-Passeig de Gracia??

  Drugie pytanie:
  aby dojechać z centrum do tego miejsca (Parque de Negocios Mas Blau II, Plaça Pla de l’Estany, 1-2
  08820 El Prat de Llobregat, Barcelona, Spain) na jakim przystanku wysiąść?

  Trzecie pytanie:
  bilet 4 dni (96h): działa na wszystkie strefy? I czy faktycznie to 96 godzin od skasowania? czytałam ten wątek o tej 4 rano i wszystko mi się pomieszało

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   1. Oczywiście!

   2. Miejsce znajduje się bardzo blisko lotniska. Jeśli jednak nie chcesz przejść na nogach jakieś 2,5 kilometra, możesz skorzystać z metra – linia na lotnisko. Szczegóły o tej lini znajdziesz tu: http://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   3. Chodzi ci pewnie o kartę Hola Barcelona. NNa logikę biorąc, obowiązuje w pierwszej strefie – jest o tym informacja na stronie dotycząca podróżowania pociągami w ramach Hola Barcelona – tylko pierwsza strefa.

 8. Monika napisał(a):

  Witam. We środę (8.11) przylatujemy z mężem do Barcelony El Prat. Musimy dostać się do hotelu Atenea Calabria ( Carrer de Calàbria, 129). Wiem, że mamy wysiąść przy Pl Espanya. Czy dojedziemy tam autobusem 46? Jak często jeżdżą te autobusy oraz jaki bilet kupić?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Autobus linii 46 jeździ co 10 – 15 minut.
   Bliżej do hotelu będziecie mieć jednak ze stacji metra Rocafort – L1.
   Do przejścia raptem 270 metrów 🙂

 9. malgorzatka napisał(a):

  Hej, w przyszłym tygodniu będe w Barcelonie i będe mieszkać na La Ramblas, 86 Principal 1, Ciutat Vella, jakim środkiem transportu najlepiej dojechać tam z lotniska? ; )

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   O sposobach dojazdu z lotniska informacje znajdziesz tu: http://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

   Podaj nazwę obiektu to sprawdzimy dokładnie gdzie się znajduje i napiszemy o sposobach dojazdu do tego miejsca.

   1. malgorzatka napisał(a):

    Bardzo dziękuje za odpowiedz, nazwa tego obiektu to – Hostal Mont Thabor, a dokładny adres – Las Ramblas, 86 Principal 1º, Ciutat Vella, Barcelona, 08002, Hiszpania
    Bardzo dziękuję za pomoc.

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Najbliżej masz do stacji metra Liceu – jest praktycznie po drugiej stronie ulicy.

     W takim razie najtaniej będzie jechać pociągiem z lotniska do centrum.
     Wysiadasz na Sants.
     Tam przesiadasz się na zieloną linię metra. Kierunek Trinitat Nova.
     Kilka przystanków masz do Liceu na samej Rambli. Do przejścia 50 metrów 🙂

 10. KS napisał(a):

  Witam,

  Będę ogromnie wdzięczna za wskazówki jaki dojazd najlepiej wybrać z El Prat pod adres : Gignas, 6-8, Ciutat Vella, jedziemy tylko na 3 dni więc chciała bym zakupić T-10 na dwie osoby, mały spacer mi nie przeszkadza 🙂
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jeśli macie zamiar korzystać z T-10, to przede wszystkim dojazd z lotniska pociągiem. Przesiadacie się na metro.
   Najlepiej będzie chyba wysiąść na stacji JAUME I, gdzie dojeżdża pomarańczowa L4. Stamtąd do obiektu jedynie 450 metrów.

   Można również wysiąść na Rambli – stacja Liceu – zielona linia L3.

   Stamtąd do obiektu macie 650 metrów.

   Linia L4 nie przecina się w żadnym miejscu z pociągiem, stąd najlepiej z pociągu wysiąść na stacji Arc de Triomf. Podjeżdżacie jedną stację metra czerwoną linią na stację Urquinaona. Tam przesiadacie się na L4 i podjeżdżacie znowu jeden przystanek na JAUME I.

 11. Kamil napisał(a):

  Witam.
  Kupiłem 2 dni temu bilet t10, jeszce nie uzylem go ani razu, jutro chce jechać na nim z rodzina na lotnisko z Pl Espanya. Czym najlepiej dojechać, jakim busem na tym bilecie? Z lotniska przyjechaliśmy 46. Powrotnego takiego nie ma.
  I tym jednym biletem moge 3 osoby skasowac?.
  Dziękuję z góry za odpowiedz

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Zacznę od końca – tak – jeden bilet można skasować trzy razy dla wszystkich trzech osób.

   Ja bym z Espanya podjechać dwa przystanki na Sants.
   Stamtąd pociągiem na lotnisko.

 12. Łukasz napisał(a):

  Witam na początku stycznia wybieram się z bratem na 3 dni do Barcelony . Nasz hostel to Fira Guest House znajdujący się na Avinguda del Carrilet 16 A Entresuelo 2a, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona . Chcemy korzystać z biletu T-10 . Jak najlepiej dostać się z lotniska El Prat do naszego hostelu ? Rozumiem że musimy wsiąść w pociąg a następnie przesiąść się na metro ? Tylko proszę o informacje gdzie się przesiadać i na jakiej stacji wysiąść żeby dostać się do naszego hostelu ? I kolejne moje pytanie odnośnie powrotu gdyż nasz samolot wylatuje o 6.20 napewno chwile wcześniej trzeba być na lotnisku więc czym najlepiej tak wcześnie dojechać ? Czy tym pierwszym aerobusem o godzinie 5 zdążymy żeby się tam dostać odprawić odnaleźć itd ?
  Z góry wielkie dzięki za pomoc
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Łukasz – jeśli chodzi o Waszą lokalizację, to korzystając z T10 musicie się trochę poprzesiadać.

   1) Pociąg z lotniska – wysiadacie na Sants.
   2) Na Sants przesiadacie się z pociągu na metro – zielona linia na Pl. Espanya (dwie stacje)
   3) Na pl. Espanya przesiadacie się na czerwoną linię metra. Wysiadacie na Mercat Nou.

   Stamtąd macie koło 700 metrów do obiektu. Możecie się nawigować mapami google.

   Jeśli macie wylot o 6:20, to odprawa rozpoczyna się już dwie godziny wcześniej. Jeśli macie bagaż rejestrowany, bądźcie te dwie, 1,5 h wcześniej. Jeśli tylko podręczne, godzina przed wam wystarczy. Pamiętaj, że odprawa bagażowa jest zamykana na 40 minut przed wylotem, więc jeśli macie bagaż do luku i przyjeżdżacie godzinę przed wylotem, przyjeżdżacie na styk.

   Plusem Aerobusa jest to, że szybko pokonuje trasę, liczba przystanków jest relatywnie niewielka. Najpewniejszy i najszybszy środek transportu na powrotach na lotnisko.

   1. Łukasz napisał(a):

    Dziękuje za odp a jeśli chodzi o najwygodniejszy najprostszy dojazd to co byście polecili?Metro linia L9 i zaś przesiadkę na linie czerwoną i na Mercat Nou?
    I jeszcze moje pytanie odnośnie dojazdu na ten poranny samolot wszystkie środki transportu na lotnisko zaczynają swoje kursy o godzinie 5?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Tak, to będzie najwygodniejsze rozwiązanie bo raz się przesiadacie – stacja Torrassa.

     Publiczne środki transportu, łącznie z Aerobusem startują o 5:00.

     Pozostaje taksówka bądź nocny autobus. Na lotnisko dostaniesz się N16 i N17 – jadą z placu katalońskiego (Catalunya). Jeżdżą co ok. 20 minut.

     1. Łukasz napisał(a):

      Super dzięki wielkie za pomoc i jeszcze jedno już chyba ostatnie pytanie czy na te nocne bilety też obowiązują normalne bilety miejskie te np na 1 przejazd za 2,15 euro czy na linie nocna jest specjalny bilet?

     2. Beata & Tomek napisał(a):

      Zadziała tu normalny bilet. Należy przy tym pamiętać, że kursy nocne realizowane są pod nazwą NitBus, a wykonuje je AMB (Area Metropolitana Barcelona), a nie TMB, która odpowiada za wykonywanie kursów w dzień (m.in autobusy, metro). Działa tu nawet bilet T-10, natomiast nie zadziała karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass.

 13. Dariusz napisał(a):

  Witam
  Bardzo dużo przydatnych informacji jest tutaj. Wyczytałem chyba wszystko co potrzebne. Ale chciałbym dopytać o cenę biletu jednorazowego na pociąg R2N. Znalazłem dwie informacje. A mianowicie, że trochę ponad 2€ oraz ponad 4€ (czyli podobnie jak metro)… Jeśli prawdziwa jest ta druga cena, to rzeczywiście, bardziej opłaca się kupić bilet T-10…
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Ceny które podajesz pewnie biorą się stąd, że:

   2,2 euro to cena biletu jednorazowego;
   4,6 euro to cena biletu na metro z lotniska – nowa linia – http://mybarcelona.pl/metrem-lotniska-el-prat-miasta/

   Bilet T-10 jest jak widać bez konkurencji, choć za jego pomocą nie pojedziesz metrem z lotniska.

   1. Dariusz napisał(a):

    Czyli od 5-ciu “zwykłych” przejazdów (nie licząc metra z lotniska) zaczyna być opłacalny T-10… Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

 14. Łukasz napisał(a):

  Mam jeszcze pytanie odnośnie dojazdu na temat autobusu spod terminalu T2 czy w ramach biletu T-10 można dojechać tym autobusem do Pl. Espanya i tam przesiąść się na metro by dojechać do Mercat Nou?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jasne. W ciągu dnia obsługuje to linia 46. Jest to normalny miejski autobus, stąd można wykorzystać tam bilet T-10.

 15. Łukasz napisał(a):

  Super dzięki to będzie chyba lepszy dojazd niż pociągiem i zaś 2 przesiadki na metro:) A ten autobus ma jakis konkretny numer?

 16. Monika napisał(a):

  Witam!
  Z Barcelony T2 dojadę bezpośrednio do Passeig de Gràcia w ramach biletu T-10 ??
  Proszę o odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jasne, pociągiem R2N.
   Jest do druga stacja po Sants w centrum miasta na której zatrzymuje się R2N 🙂

 17. Em. napisał(a):

  Hej!
  Potrzebuję informacji odnośnie dostania się z lotniska El Prat do hotelu tuż przy La Boqueria. Będziemy lądować ok. 23.30 w tygodniu.
  Czy na NitBus można wykorzystac bilet t-10?
  Jaki dojazd wtedy polecacie ?
  Z góry dziękuję 🙂
  M.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jasne, można skorzystać z T-10 w nocnym.

   Po prostu dojedźcie sobie nim do placu katalońskiego, a stamtąd przejdziecie sobie Ramblą w okolice La Boqueria.

   Najlepszy i najtańszy sposób.

   1. Em. napisał(a):

    Dziękuję pięknie!
    Miłego dnia.

 18. Pedro napisał(a):

  Cześć, świetne strona, świetne pomocne wpisy ! Proszę o potwierdzenie ew. skorygowanie mojego toku rozumowania – wakacje 11 dni rodzina (2+2) – Lotem do El Prat, a potem Pineda de Mar:
  1) dojazd z lotniska R2N do Sants, przesiadka na R1 na bilecie T-10 na 4 strefę (35,35 E) i na tym samym bilecie powrót.
  2) w międzyczasie zechcemy z raz lub dwa razy wpaść do Barcelony na zwiedzanie – dokupić kolejny T-10 (35,25E) na 4 strefę + T-10 (10,20 E) do poruszania się po samym mieście ? Czy jakieś inne rozwiązanie ? Na same miasto 2 karty Barcelona Card po 20 E (dzieci mają do 12 lat więc free)?
  dzięki

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dzięki!
   Świetnie rozumujesz 🙂

   Co do biletów w samej Barcelonie to już musicie podjąć sami decyzję. Wszystko zależy od tego co i ile chcecie zwiedzać.

   Dzieciaki od 4 do 12 lat płacą ulgową cenę za Barcelona Card. Szczegóły w tabelce – http://mybarcelona.pl/barcelona-card/

 19. Pedro napisał(a):

  Hej, dzięki za szybki odzew 🙂
  Jeżeli chodzi o Barcelona Card, to za Express (2 dni) dzieciaki 4-12 lat nie płacą chyba wcale ?
  http://www.barcelonacard.com/en/prices-and-points-sale

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nie jestem pewny – nie wiem czy dzieciaki nie płacą przypadkiem takiej samej ceny w przypadku dwudniówki.

 20. Łukasz napisał(a):

  Dzień dobry. Lecimy niedługo z żoną do Barcelony. Lądujemy w niedzielę o 10:00 na Terminalu 2. Musimy dostać się pod adres Carrer Marti, 124, 08024 Barcelona. Planujemy kupić bilet T-10. Z tego co widzę to stacja, do której mamy dojechać to chyba Joanic. Proszę o radę jak najszybciej tego dokonać. I jeszcze pytanie o sam bilet T-10. Czy jeśli pojedziemy we dwójkę to zostaną nam policzone 2 przejazdy czy 1 przejazd?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Zacznę od końca – możecie kupić jeden lub da bilety.
   Jeśli jeden – musicie go dwa razy kasować przy przechodzeniu rzez brami.

   Jeśli będziecie jechać autobusem / pociągiem z lotniska i przesiadać się na metro – na jedną osobę będzie to liczone jako jeden przejazd. Jeśli kupicie jedną T-10 na Waszą dwójkę powinno ściągnąć wam z karty dwa przejazdy.

   Najszybciej będzie z pociągu z lotniska przesiąść się na metro na Passeig de Gracia – żółta linia L4 w kierunku Trinitat Nova. Wysiadacie na trzeciej stacji.

   1. Łukasz napisał(a):

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    Pozdrawiam

    1. Łukasz napisał(a):

     Jeszcze 2 pytanka.
     Czy z lotniska odjeżdża tylko jeden pociąg i bez względu na to kiedy wsiądziemy to dojedziemy do Passeig de Gracia? Czy musimy patrzeć na kierunek/linię czy coś podobnego? Czy jest gdzieś dostępny godzinowy rozkład jazdy tego pociągu?
     I jeszcze pytanie o powrót. Czy na lotnisko ze stacji Joanic dojedziemy w ten sam sposób? Czyli żółta linia L4 do stacji Passeig de Gracia i przesiadka na pociąg (który?) na aeroport? Tu też prosiłbym o godzinową rozpiskę jeśli taka istnieje.

     1. Beata & Tomek napisał(a):

      Pociąg R2N dojeżdża albo do Maçanet-Massanes albo Sant Celóni.
      Oba miejsca za miastem, San Celoni jest po prostu wcześniej. Trasa przejazdu identyczna.
      Ten pociąg jedzie tylko w jedną stronę, bo lotnisko jest końcowym przystankiem.

      Pociąg odjeżdża co równe 30 minut – teraz 14:38, później 15:08 itd.
      Ostatni kurs 23:38, pierwszy o 6:08.

      W drogę powrotną na lotnisko w ten sam sposób. Na pociągu będzie z pewnością nazwa linii i na pewno pisze El Prat Airport czy Aeroporto.

 21. ICF napisał(a):

  Witam.
  Mam takie pytania:
  1. Jeżeli kupię bilety T-10 i będziemy na nim podróżować w dwie osoby (dwa razy skasujemy przy wejściu), to przy kolejnych przejazdach w ciągu 75 minut w kolejnych środkach transportu autobus/metro należy kasować bilet ponownie, czy przez 75 minut już w ogóle nie trzeba?
  2. Przy przejeździe dwóch osób na jednym bilecie T-10 skąd “system” wie, że wchodzą dwie osoby?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   1) Przesiadając się np. z pociągu na metro musicie przejść przez bramki, co wiąże się z ponownym kasowaniem. System jednak wykryje, że jest to w ramach pierwszego przejazdu i nie nabije wam kolejnego, a bramka się otworzy.

   2) Kasujesz bilet, bramka się otwiera, podajesz bilet drugiej osobie i robi to samo.

   My dlatego kupujemy zawsze dwa bilety, czy teraz trzeci dla dziecka, bo jest wygodniej, a przejazdy i tak się wykorzysta.

 22. Czarny napisał(a):

  Witam, czy trzeba kupować bilet lotniskowy z lotniska El Prat żeby dostać się do centrum czy wystarczy ten T-10? Czy jest szansa dostać się do Salou jakimś sensownym transportem? Pozdrawiam i bobruję dalej tę stronkę 😉

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dokładne informacje o sposobach dojazdu z lotniska do miasta znajdziesz tu: http://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

   Myślę, że z Sants bez problemu dostaniesz się do Salou.

 23. Bartek napisał(a):

  W przyszły weekend lecę z żoną i dziećmi (9 i 4 lata) na 4 dni do Barcelony. Zastanawiamy się jeszcze nad hotelem. Pierwsza opcja to Attica 21, druga zaś to Novotel Barcelona City. Co byście poradzili, jaki środek komunikacji z i na lotnisko (El Prat terminal 2), jakie bilety będą też najkorzystniejsze przez te 4 dni. Gorąco pozdrawiam i chylę czoła, świetna pomoc 👍

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Bartek – wszystko kwestia tego czy ma być tanio, czy wygodnie 🙂

   Jeśli wygodnie, to polecam firmę transportową, którą opisujemy na stronie we wpisie Dojazd z lotniska – http://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

   Wtedy pojedziecie bezpośrednio z lotniska i nie będziecie musieli się przejmować przesiadkami.

   Jeśli wybierzecie Aerobus czy metro z lotniska, to dzieci do 4 lat nie płacą za bilety.

   Tańsze to oczywiście najczęściej opisywane przez autobusy komunikacji publicznej oraz pociąg, na które działają bilety T-10, które kupujemy na lotnisku.

   To właśnie one najczęściej wychodzą najtaniej kiedy jesteśmy 3 – 4 dni w Barcelonie.
   Tym bardziej, że dzieciaki do 4 lat nie płacą za przejazd.

   1. Bartek napisał(a):

    Ok, decyzja co do hotelu już jest podjęta (Ilunion Barcelona ) na Carrer de Ramon Turró. Jeśli chodzi o transport to tez zdecydowaliśmy się na komunikację publiczną i bilety T-10. Moje pytanie to, jak najłatwiej dostać się z lotniska na w/w adres i co doradzacie w kwestii ilości biletów. Skoro 4 latek ma free, to pozostaje ja z żoną i starszym synem (9 lat).Czy kupić dwa czy trzy bilety, wiadomo, że później zobaczymy ile będziemy jeździć, a ile chodzić, ale myślę tutaj o pierwszym przejeździe z lotniska do hotelu. Dzięki jeszcze raz 👍

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Bartek – najszybciej będzie oczywiście pociąg na bazie biletu T-10 i wysiadacie na Passeig de Gracia. Musicie wyjść na powierzchnie i wejść do stacji metra. Jedziecie żółtą linią L4 w kierunku na La Pau i wysiadacie na Llacuna. Stamtąd na nogach już bardzo bliziutko.

     Myślę, że spokojnie możecie kupić trzy T-10 bo z pewnością je wykorzystacie. Będziecie pewnie podróżowali z Poblenou w kierunku centrum, a jeden przejazd trzeba będzie jeszcze zostawić na powrót na lotnisko 🙂

 24. ted napisał(a):

  Hej, czy T-10 i bus nr 46 z El Prat – do Bird Hostel – Carrer del Comte d’Urgell 51 bis Eixample
  08011 Barcelona będzie ok? Pozdrawiam. T

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Na T-10 możesz śmiało jechać 🙂

 25. Marcin napisał(a):

  Witam. Z rodziną wybieramy się w kwietniu do Barcelony na 5 noclegów – chcemy zwiedzić miasto – czasem podjechać tam i ówdzie. Myślę że łącznie 20 – 30 przejazdów max. 3 osoby dorosłe, 2 dzieci (12 i 13 lat) oraz 3 latek. Czy dla młodszych dzieci są bilety ulgowe takie jak coś w rodzaju T-10? Jak najkorzystniejsza jest forma przejazdów dla dzieci?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dzieciaki do 4 lat podróżują za free. Dla pozostałych kupujesz normalne bilety.
   Mieszkańcy składają na dzieciaki wnioski z miejscem zamieszkania itd i dostają kartę np. T-16 na podstawie której mają darmowe przejazdy.

   Po prostu kupujesz im normalne T10.

 26. Marcin napisał(a):

  Gdzie można kupić bilet T-10 na lotnisku w Barcelonie?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jasne – jeśli nie będą ich oferowali w informacji turystycznej, kupisz w samoobsługowych automatach. Szukaj logo TMB.

 27. Marcin napisał(a):

  Jak najdłużej można jechać na jednym skasowaniu biletu T-10. I w ramach tego samego biletu mogę danego dnia przejechać różnymi środkami np (pociąg + przesiadka na autobus) i (metro + autobus)?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   75 minut.
   Można tak łączyć przejazdy.
   Przejazd powrotny jest liczona jako druga podróż, gdy np. przesiądziemy się z metra na tą samą linię tylko w przeciwnym kierunku. To samo dotyczy też autobusu.

 28. Eliza napisał(a):

  Super porady!
  Ja mam pytanie odnośnie T10 i stref.
  Czy pociągiem również mogę się przemieszczać w ramach biletu T10?
  Jak poruszać się zmieniajàc strefę w trakcie jazdy a korzystając z T10 np pociągiem. Dokupuje dodatkowy bilet na np II strefę i kasuje podczas jazdy?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Na T10 możesz poruszać się w ramach pierwszej strefy, ale możesz również kupić T10 uwzględniającą większą ilość stref – http://mybarcelona.pl/bilet-t-10-poruszanie-sie-okolicach-barcelony/

   jak wygląda sprawa z dokupowaniem biletu tylko na drugą strefę – nie mamy pojęcia 🙂

 29. Michał napisał(a):

  Dobry wieczór.
  Wyszukiwarka połączeń pokazuje mi, że do hotelu z lotniska najpierw mamy jechać autobusem 46 a potem przesiąść się na autobus L95. I moje pytanie jest takie – czy możemy po przesiadce nadal jechać na tym samym bilecie? Bo widzę, że linię L95 obsługuje firma MOHN SL.
  Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Pod warunkiem, że nie przekraczasz pierwszej strefy.

   Jeśli nocujesz w Barcelonie, a nie CAastelldeffels, możesz jechać na bazie jednego przejazdu.

   1. Michał napisał(a):

    Dziękuję bardzo. Mamy hotel koło parku Joan Miro, więc to pewnie jedna i ta sama strefa.

 30. Ewa napisał(a):

  Dobry wieczór,
  Przylatujemy na lotnisko w Gironie i wiem, że powinniśmy dojechać stamtąd do Barcelony specjalny autobusem i wysiąść na Estacio del Nord. Moje pytania, to :
  1. Jak dojechać stamtąd na Carrer Vila i Vila?
  2. Przylatujemy w godzinach wieczornych, na Estacio del Nord będziemy około 22, czy nie będzie wtedy problemu z transportem?
  2. Czy przy Estacio del Nord również jest możliwość zakupu karty T10?

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   1) Zdążycie jeszcze na metro – niedaleko dworca jest stacja Arc de Triomf. Wsiadacie w L1 i kierunek Hospital de Bellvitge. Wysiadacie na drugim przystanku – plac kataloński i tam przesiadacie się na zieloną L3 kierunek Zona Universitaria. Wysiadacie na trzecim przystanku – Paral – Lel. Jesteście 50 metrów od docelowej ulicy.

   2) Zdążycie jeszcze na godziny działania metra.

   3) Tak, tradycyjne okienka będą już pozamykane, ale są dostępne automaty. Pilnujcie bagaży w momencie zakupu, nie cieszy się dworzec dobrą sławą ze względu na kieszonkowców.

 31. Ania napisał(a):

  Witam,
  Uprzejmie proszę o informację.
  Z lotniska El Prat planuję dostać się w okolicę Barcelonetty.
  Planuję z lotniska przejechać Renefe R 2 Nord do Passieg de Gracia.
  Odpowiadałoby mi dostać się na stacje Jamuel I albo Eststio de Franca.
  Czy lepiej przesiąść się w metro czy w Renfe r 2 Sud?
  Czy przy przesiadce na Passieg de Gracia w metro bilet T 10 zostanie ponownie skasowany, czy będzie to liczone jako jeden przejazd?
  Rozumiem, iż przesiadka pomiędzy R2 Nord i SUD nie spowoduje ponownego skasowania biletu T 10.
  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Witam,
   Spokojnie z Renfe na metro możesz się przesiadać na bazie jednego biletu.
   Pociągiem czy metrem to w zasadzie żadna różnica.

 32. Monika napisał(a):

  Witam, bardzo fajna stronka. Mam jednak parę pytań. Przydatne informacje. Za kilka dni ląduję w Barcelonie el Prat. Z lotniska do hotelu transfer. Pytanie jednak dotyczy komunikacji miejskiej, gdyż nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tymi strefami. Skąd mam wiedzieć, że jadąc z hotelu np do centrum to jest I strefa a nie II strefa? Mapkę miasta dostanę gdzieś na lotnisku czy muszę zakupić gdzieś indziej?

  Oraz wiem, że jest luty, pogoda pokazuje ok 16 stopni, ale czego mam się spodziewać, jednak Hiszpania leży niżej, więc temperatura odczuwalna powinna być na plus parę stopni czy jednak się mylę? Bardzo proszę o informację, gdyż tu w Polsce zimno, i nie mam zielonego pojęcia jakie ubrania wziąć czy zimówkę czy jesienną kurteczkę. Z góry dziękuje za odpowiedzi Państwu 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cała Barcelona i najbliższa okolica, np. Badalona to I strefa.
   Mapę stref można znaleźć chociażby tu – http://mybarcelona.pl/bilet-t-10-poruszanie-sie-okolicach-barcelony/

   Mapę miasta bez problemu dostaniesz w informacji turystycznej na lotnisku. Najczęściej również w hotelach jest tego sporo, a obsługa często pomaga w pokazaniu gdzie i czym można dojechać.

   Jeśli chodzi o pogodę, to jest to jednak zima, więc bywa niestabilnie – jednego dnia cieplej, drugiego wyraźnie chłodniej. Tak jak jednak wspomniałaś, to temperatury w cieniu. W Barcelonie będzie przeważnie świecić słońce, więc będzie bardzo przyjemnie. Wziąbym jednak poza bluzą jakąś kurtkę na poranki oraz wieczory 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *