Metrem z lotniska El Prat do miasta

12 lutego 2016 roku została otwarta nowa linia metra w Barcelonie łącząca lotnisko El Prat z miastem. Linia nazywa się L9 Sud i jest wyłączona z systemu barcelońskiego metra.

Obsługa linii jest całkowicie automatyczna – kolejka nie jest kierowana przez człowieka. Stacje zlokalizowane są przy terminalu 1 oraz 2. Metro kursuje co około 7 minut, ale w godzinach dużego zagęszczenia przylotów i odlotów, natężenie może być dużo większe. Dni kurowania metra są takie jak w całej Barcelonie – szczegóły można znaleźć we wpisie Metro.Ważne, że linia z lotniska nie jest zintegrowana z systemem barcelońskiego metra. Oznacza to, że obowiązują tu specjalne bilety – przejazd będzie nieważny np. przy wykorzystaniu popularnego biletu T-10. Bilet na metro kupimy na lotnisku oraz w automatach znajdujących się na stacjach. Koszt jednorazowego przejazdu to 4,5 euro.

Co ważne, metro nie kursuje na popularne punkty przesiadkowe i punkty strategiczne miasta, jak Placa Catalunya czy Saints. Dla tych, którzy chcieliby się dostać na wyżej wymienienione stacje, zaleca się skorzystanie z Aerobusu bądź pociągu Renfe, którego stacja znajduje się nieopodal terminalu T2.

Stacje metra linii L9 Sud to:

 • Zona Universitària (Barcelona city)
 • Collblanc
 • Torrassa
 • Can Tries/Gornal
 • Europa/Fira
 • Fira
 • Parc Logístic
 • Mercabarna
 • Les Moreres
 • El Prat Estació
 • Cèntric
 • Parc Nou
 • Mas Blau
 • Aeroport T2 (Airport terminal 2)
 • Aeroport T1 (Airport terminal 1)

10 odpowiedzi do «Metrem z lotniska El Prat do miasta»

 1. Jarek napisał(a):

  Witam. Czy kupując bilet na linię L9 za 4,5 euro mogę po kilku stacjach przesiąść się na inną linię na tym samym bilecie czy muszę kupić drugi bilet?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Pojedyncze bilety nie są zintegrowane z siecią, więc tylko przejazd do wybranej stacji. Można rozważyć kupienie biletu dziennego T-DIA, który jest raptem niecałe 4 euro droższy, a umożliwia nieograniczoną ilość przejazdów w ciągu całego dnia i obowiązuje na linii L9 SUD.

 2. Dariusz napisał(a):

  Witam
  Właśnie wróciłem z Barcelony.
  System metra jest rewelacyjny już po chwili można wszystko opanować.
  My skorzystaliśmy z pociągu R2 na bilecie T-10
  Z lotniska 3 przystanki do Saints a później możecie już jechać gdzie chcecie.

  1. Robert napisał(a):

   Czy bilet T-10 można kupić na lotnisku?

   1. Beata & Tomek napisał(a):

    Owszem, np. w informacji turystycznej bądź w automatach.

 3. ANNA napisał(a):

  Witam lecę do Barcelony w sierpniu. Wylatuję w piątek i ląduję o 1:40 w nocy w El Prat jaki środek transportu mogę wykorzystać aby dostać się do centrum. Mianowicie L’hospitalet de Llobregat?? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.

 4. Aga napisał(a):

  Hej, chcialabym Kupic bilet T-jove I zastanawiam sie czy moge to zrobic Zaraz po przyjezdzie I zakupic go na lotnisku El Prat?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nie będzie z tym większego problemu.

 5. ELKA napisał(a):

  Chciała bym metrem dostać się z lotniska na Plac Kataloński (dokładni interesuje mnie La Rambla) Proszę podpowiedzieć na której stacji linii L9 powinnam się przesiąść i jaką linią dalej jechać? Jest to moja pierwsza wyprawa do Barcelony i zupełnie nie orientuję się w komunikacji.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jeśli będziesz jechać metrem L9 to masz dwie możliwości:

   – wysiadasz na stacji Torrasa. Przesiadka na czerwoną linię metra L1. Kierunek Fondo. Wysiadasz na Catalunya.
   – jedziesz do końca. Na stacji Zona Universitaria przesiadasz się na zieloną linię metra L3. Kierunek Trinitat Nova. Dłuższa opcja, gdybyś przegapiła przystanek w wariancie numer 1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *