Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się większością środków komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularny T-Casual czy T-Familar. Karta tak naprawdę nie obowiązuje tylko na liniach nocnych (ale działa w metrze w dni kiedy jeździ w nocy), a także na pokładach autobusów przewoźników innych niż TMB, a jeżdżących na liniach miejskich np. do Castelldefels czy Badalony (poprzedzone np., literką L).

Jeśli interesuje cię Hola Barcelona, możesz być zainteresowany kartą BCN Essential. Łączy kartę Hola Barcelona z wejściem do Sagrady Familii oraz Park Guell. SzczegółyBCN Essential Pass.

Jakie środki transportu obejmuje Hola Barcelona?

 • cała sieć metra
 • autobusy miejskie TMB (nie dotyczy tych kursujących w ramach AMB są sąsiednich miejscowości nawet jeśli znajdują się w I strefie)
 • kolej regionalna oraz kolej miejska w ramach I strefy (Barcelona + wiele sąsiadujących miejscowości np. Castelldefels)
 • funicular na Montjuic
 • tramwaje
 • linia metra L9S z lotniska – brak konieczności kupowania dodatkowego biletu.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane na 2024 rok.

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

17,50 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

25,50 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

33,30 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

40,00 euro

UWAGA!

Karta Hola Barcelona nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

UWAGA! Castelldefels, Badalona

Mimo, że Castelldefels czy Badalona znajdują się w I strefie, to karta działa na autobusy jeżdżące stąd do Barcelony. Linie nie obsługuje TMB (miejski przewoźnik), a firmy np Baixbus. W autobusach tych działają karty T-Familiar czy T-Casual. Wszystko to wynika w rozliczeń pomiędzy miejską spółką, a pozostałymi firmami.

Co ważne, karta Hola działa jednak na dojazdy do tych miejscowości, ale z wykorzystaniem pociągu czy metra (Badalona).

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez Internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez Internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie dokonać zakupu kart online przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

740 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Mam pytanie, czy kupując bilet Hola Barcelona, można jeździć metrem do Rubi? Na stronie jest informacja o strefie 1 ale przy liniach regionalnych w nawiasie, przy metrze nie ma żadnych dodatkowych informacji. Czy można także z Rubi skasować hola Barcelona i dojechać na nim do Barcelony? Jeśli nie jakie bilety najlepiej kupić żeby można było jeździć tym metrem oraz poruszać się po Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Rubi to już 2 strefa.
   Metro tam nie dojeżdża – dostaniesz się stamtąd koleją miejską S7 czy S1.
   Najlepiej zainwestować w bilet na same dojazdy, np. T-Casual na II strefę.

   W samej Barcelonie już oczywiście Hola Barcelona czy T-Casual na I strefę. Nie wykorzystuj przypadkiem T-Casual na II strefę na przemieszczanie się w samej Barcelonie, bo będzie cię to zbyt wiele kosztować, ale oczywiście ten bilet umożliwia przesiadki, więc np. przyjeżdżając z Rubi na Plac Hiszpański w Barcelonie, możesz w ramach tego przejazdu przesiąść się np. na metro.

 • Cześć,
  na stronie TMB journey planner pokazuje połączenie w strefie 1, którego jednym z etapów jest autobus M14, ale nie mogę go znaleźć w zestawieniu linii sieci TMB, stąd moje pytanie – czy mając kartę Hola Barcelona mogę z niej korzystać w autobusie M14?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   1 kwietnia 2022 12:59

   Cześć,
   M14 to linia obsługiwana przez Baixbus.
   Działają tu zintegrowane bilety, w tym Hola Barcelona 🙂

 • Dzięki 🙂

  Odpowiedz
 • Hej! czy na stacji metra Aeroport T2 znajdę automat do wymiany vouchera na bilet czy muszę się cofnąć na stację Aeroport T1?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 kwietnia 2022 15:21

   Hej,
   Tak oczywiście. Nasz film znajdujący się w tym wpisie nagrywaliśmy właśnie na stacji metra przy T2.

 • Artykuł bardzo przydatny. W przyszłym tygodniu jedziemy na krótki wypad do Barcelony.
  Chciałabym się dowiedzieć czy na kartach Hola Barcelone moża przejechać z lotniska autobusem A1?
  Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Cześć Monika,
   Nie – A1 to Aerobus, czyli specjalny autobus który robi transfery spod lotniska na plac kataloński. Nie obowiązują tu żadne inne bilety poza dedykowanymi biletami na Aerobus.

 • Dzień dobry,
  Czy godziny nocne w transporcie publicznym zaczynają się od 22?
  Jak najlepiej wrócić w sobotę z pokazu fontann do forum?
  Będę wdzięczna za wskazówki.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie m reguły, bo np metro kursuje dłużej, a w weekendy całą dobę i karty Hola działają.
   Czyli w sobotę po pokazie spokojnie skorzystasz z metra 🙂
   Podobnie z pociągami – kursują często do 23:00 czy 23:30.

   Karta Hola nie działa na liniach nocnych poprzedzonych literką N.

  • Agnieszka
   19 maja 2022 14:55

   Witam mam pytanie czy jeśli mam hotel w Mollet to bez problemu na kartę hola Barcelona będę mogła jeździć po Barcelonie? Jedziemy w 4 osoby.

  • Aga – Mollet del Valles znajduje się w 2. strefie, stąd dojeżdżać do Barcelony nie możesz na tym bilecie, ale już oczywiście po samej Barcelonie jak najbardziej.

 • I jeszcze chciałabym się upewnić czy karnet barceloński zawiera przejazd aerobusem z lotniska i z powrotem? Taką informację znalazłam,
  pozdrowienia:)

  Odpowiedz
  • Kiedyś zawierał, aktualnie nie.
   City Pass to Sagrada, Park Guell, autonus turystyczny i przede wszystkim rabat 10% na wszystkie inne atrakcje.

 • Jedziemy rodzinnie do Barcelony z dwójką dzieci. Dla nas (dorosłych) i starszego syna kupiliśmy karty Hola Barcelona. Czy dla córki lat 3,5 też jest obowiązek podróżowania na biletach? Czy jednak (jak podają niektóre portale) dzieci do lat 4 podróżują za darmo?

  Odpowiedz
  • Dzieci do 4 lat podróżują bezpłatnie.
   Dotyczy to wszystkich środków komunikacji 🙂

 • Hej,
  Mam ważną informację.
  Karta Hola nie obsługuje autobusów z firmy Baixabus (żółte autobusy, linie E, L itp.). Reszta pięknie funkcjonuje, bardzo wygodna karta w obsłudze. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Tomek,
   Wielki dzięki na za info!
   Na swoich rozkładach mają logo AMB, dobrze wiedzieć, że zintegrowane biletu tutaj nie działają.

  • Mają logo AMB, bo są w systemie i pozostałe karty zintegrowane typu casual czy familiar działają. Wszystkie oprócz Hola. Dziwne ale tak jest. Sam się o tym przekonałem w tamtym tygodniu.

  • Dokładnie, Hola Barcelona nie działa w autobusach z logo AMB. Jesteśmy w Castelldefels i tu możemy dojechać w ramach tego biletu pociągiem R2. Autobusem trzeba kupić bilet za 2,4 euro lub któryś z grupy T-familar, T-casual itp.

 • Dzień dobry, mam pytanie gdyż muszę się dostać z lotniska Barcelona El Prat do Gava na Camping 3 Estrellas, sprawdziłam że dojazd jest możliwy autobusem 46 i L94. Czy na te połączenia mogę skorzystać z karty Hola Barcelona. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak jak pisał wyżej Tomek – na 46 tak, ale linię L94 robi Baixbus i tam karta Hola nie zadziała.

 • Witam.
  Jutro lecimy do Barcelony mamy wykupioną kartę Hola Barcelona. Będziemy mieszkać – Sercotel Sant Boi, Ctra. Czy tam jest ważna Hola Barcelona?
  Czy każdym autobusem odjeżdżającym z pod hotelu możemy na karcie Hola jeździć?
  Pozdrawiam Ania.

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście, to region I strefy.
   W tym regionie przejazdy do miasta realizuje jednak w dużej części Baixbus, a ich autobusami na kartach Hola nie pojedziesz.

 • Hej, przepraszam, czy dobrze rozumiem, że jeśli kupię bilet 5-dniowy i skasuję go 28.05 o godz. 00:40 to będzie obowiązywał do 2.06 do godz. 00:40? Nie mogę wykorzystać tego w np co drugim dniu? Czas liczy się ciągiem od pierwszego skasowania?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dokładnie, czas liczy się ciągiem od pierwszego skasowania, więc wersja na 120h spowoduje, że bilet skasowany 28.05 o 00:40 będzie ważny do 02.06do 00:40 🙂

 • Czy na bilecie jednorazowym można jechać dwiema liniami metra np.L1 i L5?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   6 czerwca 2022 10:09

   Teoretycznie obowiązuje na pojedynczy przejazd danym środkiem transportu. Przesiadając się jednak z metra na metro nie przekraczasz kolejnych bramek.
   Teoretycznie jednak obowiązuje tylko na jeden przejazd danym środkiem transportu.

 • Witam mam pytanie czy karta Hola będzie działać po 22 w metrze?…dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Tak, nie działa w autobusach nocnych, których numery linii poprzedzone są literką N (Nitbus), ale w metrze oczywiście działają, łącznie z tymi dniami, kiedy metro kursuje całą noc.

 • Witam,
  Czy ze stacji Lessepss dojadę na lotnisko El Prat w godzinach ok 4 rano na karcie Hola Barcelona?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 czerwca 2022 20:39

   Witaj Anna,
   Zależy w jaki dzień, bo np. w sobotę metr jeździ całą noc. Wtedy nawet o 4:00 możesz skorzystać z metra. W pozostałe dni będzie jednak jeździć dopiero od 5:00.
   Kolej miejsca, która również znajduje się w okolicy tej stacji również zaczyna od 5:00.
   Pozostaną ci zatem chyba tylko nocne oraz wszelkiego typu taksówki, prywatne transfery etc.

 • Jacek Pilarski
  25 czerwca 2022 14:51

  Dzień dobry
  Będąc w Barcelonie zamierzam poruszać się głównie na terenie miasta tzn w 1 strefie i korzystać z T-Casual. Niemniej w planie mam również wyjazd do Santa Susana /5 strefa/ jeden raz i wrócić do Barcelony tego samego dnia. Czy warto kupować T-Casual na 5 strefę czy istnieje bilet jednodniowy/jednorazowy na 5 strefę. Jedziemy w 4 osoby w tym dwoje dzieci, może istnieje jakieś dobre rozwiązanie. Pozdrawiam Jacek Pilarski.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Pewnie!
   Bilet Bonotren10 – obowiązuje tylko w kolei regionalnej. Kosztuje 38,20 euro w wersji na V strefę i macie na nim 10 przejazdów. Wykorzystacie 8.

   Drugim rozwiązaniem jest T-Familiar – działa jak T-Casual z tym, że jeden bilet może kasować więcej osób. Tu w cenie 8 przejazdów, ale dzięki niemu możecie jechać z miejsca gdzie nocujecie na stację kolejową i na tym samym przejeździe przesiąść się na pociąg. Tym samym nie będziecie musieli tu zużywać swoich przejazdów na T-Casual.
   Bilet taki na V strefę kosztuje 40 euro i idealnie w całości wykorzystacie 8 przejazdów jadąc w jedną i drugą stronę 🙂

 • Sebastian
  6 lipca 2022 22:15

  Cześć,
  Za dwa dni wybieramy się na weekend do Barcelony. Chcę kupić kartę „Hola Barcelona”. Czy dzięki tej karcie dostanę się z El Prat do Barri Gòtic?

  Odpowiedz
 • Sebastian
  7 lipca 2022 09:42

  Cześć,
  @Tomasz, dziękuję za wcześniejszą odpowiedź.
  Mam jeszcze jedno pytanie, planuję właśnie miejsca do odwiedzenia w Barcelonie.
  Pytanie: Czy polecacie wcześniej zakupić bilety online? Jeżeli tak to w jakim serwisie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Z racji szczytu sezonu, polecam rezerwację online. Możesz ich dokonać na stronie danych atrakcji lub np. przez Tiqets, którego linki referujące mamy na swojej stronie.
   Płacisz w 90% przypadków tą samą cenę co na oficjalnych stronach, a my dzięki temu otrzymujemy część prowizji.

   Linki i formularze do rezerwacji znajdziesz w opisie każdej atrakcji na naszej stronie.

  • Cześć. Chciałem się upewnić – Hola obowiązuje na obydwie koleje linowe na Montjuic? Nie trzeba rezerwować godziny przejazdu?

  • Cześć Adam,
   Kolejki linowe – Transbordador oraz Teleferic to zupełnie osobna usługa i nie obowiązują tam karty Hola Barcelona.
   Na bazie Hola można wjechać na wzgórze autobusem 150 – dojeżdża praktycznie pod sam zamek, a także koleją szynową odjeżdżającą ze stacji metra Paral-lel.

 • Może głupie pytanie, ale trochę się pogubiłem: Ta Hola Barcelona obowiązuje też na dojazdy pociągiem R1 ze stacji Calella?

  Odpowiedz
  • Nie, bo Calella nie leży już w I strefie.
   Ale przejazdy pociągiem R2N czy R1 w ramach I strefy jak najbardziej obowiązuje.

 • Witam, jak mogę najtaniej dojechać z lotniska w Gironie do Barcelony, koło Sagrady?

  Odpowiedz
 • Czyli lądując na T2 i mając kartę Hola Barcelona przechodzę tym nadziemnym pomostem/korytarzem do stacji metra Aeroport T2 i stamtąd już jadę metrem pomarańczową linią? Racja?

  Odpowiedz
 • Będziemy w 7 osób w Malgrat de Mar… Z tego co zrozumiałam to chyba najlepiej kupić dla każdego bilet w obie strony 2×5,50 euro do Barcelony…a tam na cały dzień T-Dia dla każdej osoby po 10,50 euro na 24 godziny…bo do Barcelony pojedziemy na jeden dzień.

  Odpowiedz
  • Tak, bo kupując np. 2 x T-Familiar za 40 euro zostaną wam dwa przejazdy więc najwygodniej jednorazowe.
   W samej Barcelonie T-Dia to mega wygodna sprawa, bo nielimitowana liczba przejazdów przez cały dzień.
   W razie czego w samej Barcelonie każda osoba może sobie kupić T-Casual, bo aktualnie jest w obniżonej cenie. Kosztuje tylko 7,95 euro, a na bilecie każdy ma 10 przejazdów, więc jak na cały dzień wydaje mi się, że nie jest się w stanie tego wykorzystać 😉

 • Hej, jestem właśnie w Barcelonie ale nocleg mam w Pienda de Mar. Chciałbym przyjechać z 3 razy do samej Barcelony pozwiedzać i nie wiem jak najrozsądniej rozwiązać tę bilety …

  Odpowiedz
  • Hej Radek,
   T-Familiar na IV strefę.
   Będzie się opłacał jeśli jesteś jeszcze z kimś. Bilet możecie wspólnie używać, a jego koszt to 35 euro. W cenie jest 8 przejazdów, więc pojedynczy przejazd wyniesie cię 4,75 euro 🙂
   To samo z biletem Bonotren. W opcji na V strefę kosztuje 38,20, ale w cenie jest 10 przejazdów. Dlatego pojedynczy przejazd wychodzi jeszcze taniej, bo 3,82 euro / przejazd.

 • Hej. Czy posiadając kartę Hola Barcelona 72h mogę jechać z lotniska El Prat na stację Barcelona Sants pociągiem linią R2S, czy ta karta nie obejmuje tej linii? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Obejmuje, możesz jechać na karcie Hola Barcelona metrem z lotniska, a także wrócić na lotnisko 🙂

 • Hej, wybieram się z rodziną 4 osoby na 4 dni do Barcelony, noclegi mam w Castelldefels. Jak najlepiej dostać się z lotniska do hotelu a następnie parę dni zwiedzania Barcelony. Jakie bilety najbardziej się kalkulują. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Hej,
   Możesz jechać z lotniska linią L99 jeśli lądujesz na T1.
   Jeśli na T2 – możesz podjechać na T1 darmowym shuttle busem.

   Bardzo popularnym sposobem, na który działa również karta Hola Barcelona, to przejazd pociągiem R2N z przesiadką na stacji El Prat de Llobregat.

   To właśnie później z Castelldefels najwygodniej pociągiem, bo jeździ co chwilę do centrum miasta.
   Trasę z miejscowości do Barcelony możesz robić na karcie Hola Barcelona czy biletach T-Familiar, T-Casual.
   Aktualnie T-Casual są w obniżonych taryfach, więc mogą wyjść najtaniej, ale w przypadku wielu przejazdów Hola Barcelona jest szalenie wygodna, bo bez limitów.

 • Hej, czy przy pomocy Hola Barcelona dojadę z placu katalońskiego do tibidabo?

  Odpowiedz
 • Witam
  Czy na bilety hola Barcelona są jakieś zniżki dla osób 67 lat?

  Odpowiedz
 • Czy mając hotel w II strefie (przystanek IIacuna), muszę mieć bilet na dwie strefy?

  Odpowiedz
 • Witaj
  Wszędzie w opisie biletu Hola Barcelona jest napisane że upoważnia na kolej liniową na Montjuïc, to jak z tym jest tak czy nie?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Źle przetłumaczone jest na stronie Tiqets.
   Obowiązuje na kolej szynową – funicular.

   Zarówno tradycyjny czerwony wagonik Transboardador, a także Teleferic (kolejki linowe), to dodatkowo płatne usługi.

 • Witam, jak otrzymać zniżkę 10%. Na stronie trzeba podać kod zniżkowy na kartę Hola Barcelona. Potrzebuję 4szt na 96h. Z góry dziękuję za info.

  Odpowiedz
  • Witaj Dawid,
   Ale na stronie Tiqets czy Holabarcelona.com?
   Na Tiqets kod zniżkowy otrzymasz, jeśli kupisz kartę City Pass.
   Na HolaBarcelona działa to automatycznie.

 • Dzień dobry
  Mam wynajęty pokój w hotelu Esplugues ul Carrer Ignasi Iglesias, 81
  Która to strefa?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Witam,
  Metro z lotniska do Sant Pere Mitja 62, Ciutat Vella
  Czy dobrze rozpisałam: L9 do Torrassa – przesiadka na L1 do Urquinaona?
  2 osoby 21-28 12.2022
  Jakie karty Hola Barcelona najlepiej kupić na wszystkie środki transportu?

  Odpowiedz
  • Witaj Anna,
   Dokładnie, najbliższa stacja Urquinaona.
   Jak kupisz Hola Barcelona, to będziesz mogła oczywiście skorzystać z metra z lotniska.

   Hola Barcelona to tylko jeden rodzaj – kupujesz po prostu na konkretną liczbę dni.

 • Hej będziemy w hotelu ibis barcelona plaza glories jak z lotniska dojechać do hotelu? Czy wystarczy na karta Hola?

  Odpowiedz
  • Pewnie, my jechaliśmy ostatnio z lotniska w taki sposób, że pojechaliśmy metrem i przesiedliśmy się na czerwoną linię metra L1 na stacji Torrassa. Dojeżdżasz nią do stacji Glories. Do przejścia jest co prawda 700 metrów do hoteli, ale woleliśmy to, niż przesiadać się dwa razy.

 • Dzień dobry, czy można poprosić o pomoc w objaśnieniu trasy z lotniska El Prat T1 na ulicę Martinez de la Rosa (zakwaterowanie) i stąd na Camp Nou (3 osoby). Jakie bilety najlepiej zakupić?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Gdybyś planował zakup biletu Hola Barcelona, to wtedy metrem z lotniska na Collblanc, a tam przesiadka na niebieską L5 i jedziesz na stację Diagonal, która znajduje się przy wskazanej ulicy.
   Później na Camp Nou analogicznie z Diagonal na Collblanc, skąd idziesz na nogach na stadion.

   Gdybyś wybrał T-Casual, to wtedy na metro z lotniska musisz zakupić osobny bilet.

 • Czy odbierając kartę Hola w czerwonym automacie mam obowiązek kasować ją za każdym razem czy tez wystarczy jak skasuje korzystając pierwszy raz np metro z lotniska?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   2 listopada 2022 09:14

   Kartę Hola kasujemy za każdym razem. W metrze czy pociągu żeby przejść przez bramkę, a w autobusach, żeby kierowca gniewnie się nie przypatrywał 🙂

 • Cześć. Trochę się już pogubiłam w tych wszystkich pakietach i opcjach transportowych… Czy jeśli wykupie Hola to mogę korzystać też z przejazdów autobusem turystycznym? Czy na ten autobus należy zawsze wykupić dodatkowe i dedykowane bilety?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Na autobus turystyczny hop on hop off zawsze będą obowiązywać osobne bilety.

 • Hej poproszę o pomoc, w poniedziałek lecimy na kilka dni i chciałabym zorganizować dojazd naszej 9 osobowej grupy z lotniska el prat do apartamentu carrer de la Marina 75 ok godz 19 i od razu pytanie o powrót wylatujemy w piątek o 6:40 czym mamy dojechać na lotnisko el prat.

  Odpowiedz
  • Hej Aga,
   Jeśli planujecie zakup biletów Hola Barcelona, to z lotniska można jechać metrem L9S, przesiąść się na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jechać na stację Marina. To przy waszym adresie.
   Stawiając na inne bilety będziecie musieli kupić dodatkowy bilet na metro z lotniska.

   Jeśli np. planujecie zakup biletów T-Casual, to można jechać pociągiem R2N z lotniska, na Passeig de Gracia przesiąść się na żółtą linię metra L4 i dojechać na Ciutadella Vila Olímpica. Stamtąd też macie bardzo blisko pod wskazany adres.

   Powrót wcześnie rano, więc najlepiej dostać się na plac kataloński – macie 2 km i poszedłbym na waszym miescu na nogach. Stamtąd bezpośrednio na El Prat linia nocna N18 (na T2) lub N17 (T1) – działają tu bilety T-Casual, lub najwygodniej, bez większej liczby przystanków Aerobusem bezpośrednio pod terminal (bilet 5,90 euro).

 • Kupując kartę Hola nie mogliśmy podróżować linia autobusową L50 około godź 20:45. Czy orientuje się ktoś dlaczego?

  Odpowiedz
  • Tak, Hola nie działa na linie poprzedzone literką L. Są to kursy, które dla lokalnej komunikacji wykonują podwykonawcy.

 • Witam, przy zakupie przez internet nie nalicza tego rabatu 10 procent.

  Odpowiedz
 • Nie widać dokładnie wyboru języków do nabycia Hola Barcelona. Czy jest niemiecki i polski? Z angielskim niestety, jesteśmy na bakier (powojenne pokolenie komunistyczne).
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Dzień Dobry
  Jak najlepiej dostać się na Tibidabo mieszkając w okolicy stacji metra L3 Mundet. Czy można dojechać korzystając tylko z karty Hola Barcelona?

  Odpowiedz
 • MaxiiMiniwBarcelonie
  6 stycznia 2023 15:51

  Witam,
  Wybieram się z wybranką na wycieczkę do Montserrat. Ze zdobytych przeze mnie informacji wynika, ze dostanę się tam pociągiem R5 z Barcelony. Czy karta HolaBarcelona działa na to połączenie?

  Odpowiedz
  • Nie, to połączenie przekracza działanie I strefy w której działa Hola Barcelona.
   Na wyprawę d Montserrat kupujecie wtedy jednorazowe bilety.

 • Mamy nocleg w L’Hospitalet de Llobregat – jak tam dojechać z lotniska La Prat? Czy to pierwsza strefa i można jeździć do centrum na karcie Hola?

  Odpowiedz
  • Tak, to I strefa i działają tu karty Hola.
   Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji, ale dojeżdża tu m.in metro bezpośrednio z lotniska – linia L9S, a na tą linię z lotniska działają karty Hola Barcelona w przeciwieństwie do innych biletów.

 • Cześć,
  3 lutego wybieram się z kolegą do Barcelony, głównie na mecz Barcelona – Sevilla, ale przy okazji coś też chcemy zobaczyć. Czytam wszystkie Wasze odpowiedzi i podziwiam jak chętnie i dokładnie chcecie pomagać rodakom. Wielkie brawa i ogromne podziękowanie za to co robicie 🙏👏👏👏. W związku z tym chciałem zapytać czy w jakikolwiek sposób można wspomóc Waszą „działalność” ? Czy dokonując zakupów on-line (karty, bilety wstępów itp itd) można to zrobić z jakiś Waszych linków lub poleceń, żebyście Wy też jakąś prowizję z tego otrzymali? Pozdrawiam Darek

  Odpowiedz
  • Cześć Darek,
   Dzięki za wiadomość.
   Dokładnie tak, większa część linków na stronie to linki referujące, więc część prowizji z tych biletów wpada do nas i to najlepszy sposób na postawienie nam kawki 🙂

 • Dzień dobry! Czy dziecko urodzone w marcu 2018 r. podróżujące po Barcelonie w styczniu 2023 r. ma w kontekście karty hola Barcelona nadal 4 lata czyli jeździ za darmo?:) z góry dziękuje za odpowiedz!

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Powinien mieć już swój bilet. Ma już aktualnie 4 lata 🙂

  • Dziękuję za odpowiedz! Mam jeszcze klika pytan (bo trochę się już pogubiłam w tych wszystkich kartach i możliwościach:/). Będę wdzięczna za odp 🙏 czyli karta hola Barcelona dla dziecka urodzonego 24.03.2018 kosztuje 38e – tyle co dla dorosłego i taka muszę kupić? Jeśli chodzi o inne atrakcje rozumiem ze mam to dziecko traktować jako 4-latka a nie 5-latka? (będziemy w Barcelonie 20-25 stycznia 2023). Jeśli skasuje pierwszy raz 5-dniowa kartę hola Barcelona 20 stycznia o 12.00 będzie ona ważna do 24 stycznia do godz. 12?

  • Dokładnie, karta Hola będzie dla takiego dziecka kosztowała tyle samo co dla dorosłego.
   Przy kupowaniu wstępów sugerujesz się oczywiście wiekiem 4 lat, bo tyle będzie mieć w momencie waszego pobytu na miejscu.

   Nie, 5 dniówka skasowana pierwszy raz 20 stycznia o 12:00 będzie ważna przez kolejne 120h, czyli do 25.01 do 12:00 🙂

 • Witam,
  Mam pytanie jak kursują linie metra po meczu FC Barcelony, mecz skończy się w niedziele około 23. Czy o tej porze kursuje już nocne metro, czy w związku z meczem będą kursowały dzienne linie metra i będziemy mogli wrócić po meczu na karcie Hola Barcelona?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeśli chodzi o metro to nie ma tutaj rozróżnienia dzień – noc.
   Dlatego śmiało po meczu możesz pakować się w linię L5 i jechać na karcie Hola 🙂

 • Jadę do Barcelony koniec marca.
  Kupując bilet Hola Barcelona np dziś muszę wbić datę zakupu tą na marzec ?? Czy bieżącą w dniu zakupu.

  Odpowiedz
  • Podajesz datę przyjazdu do Barcelony, ale oczywiście okres ważności karty będzie się liczył od jej pierwszego skasowania.

 • I właśnie czytam że karta Hola Barcelona działa też na kolej linową na Montjuïc??
  Czy to prawda?

  Odpowiedz
  • Nie liniową, a kolej szynową – Funicolar.
   Odjeżdża ze stacji metra Paral-lel (jest to połączona stacja metra z kolejką Funicolar).

   Kolej linowa Transbordador oraz Teleferic to zupełnie osobne usługi – dodatkowo płatne.

 • dzięki, ale skopiuję ci tekst z strony Get Your guide, gzie pisze : o kolejce linowej ??
  Kupon uprawnia do nielimitowanych przejazdów (w okresie ważności kuponu) pociągami metra, autobusami (TMB), pociągami kolei miejskiej (FGC, strefa 1), kolejką linową na Montjuïc, tramwajami (TRAM) oraz pociągami regionalnymi

  Odpowiedz
  • Teraz musisz wybrać czy ufasz mi czy getyourguide 🙂
   Te serwisy bazują na automatycznych tłumaczeniach, nikt tego nie pisze z palca.
   Tu do ciebie pisze „żywy” człowiek 🙂

 • Oczywiście że ufam …..dzięki ci bardzo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team