Komunikacja

Parkingi (P+R) w Barcelonie

Park & Ride, czyli parkuj i jedź. Barcelona jak większa część dużych miast europejskich posiada wyznaczone parkingi na których bezpiecznie zostawimy swój samochód i przesiądziemy się na komunikacją publiczną. Pozwoli ona na szybko i wygodnie zwiedzać stolicę Katalonii.

Jeśli planujecie przyjazd do Barcelony samochodem, to nie musimy was chyba przekonywać, że przemieszczanie się po mieście będzie męczarnią.

Jedynym rozsądnym wyjściem jest pozostawienie samochodu i podróżowanie komunikacją publiczną.

Oczywiście, w mieście w wielu miejscach znajdują się specjalne strefy parkingowe. Trzeba jednak za każdym razem przemierzać barcelońskie ulice i szukać parkingów oraz wolnych miejsc.

Jeśli nocujemy w Barcelonie, większość hoteli czy hosteli zaoferuje nam w swoim pobliżu miejsce postojowe – często będzie to po prostu publiczna strefa w najbliższej okolicy. Uwaga – pamiętajcie, że podatne na rabunki są zwłaszcza samochody na zagranicznych rejestracjach. Podczas jazdy po mieście najlepiej upewnić się, że drzwi oraz bagażnik są zamknięte – przy wolniejszej jeździe oraz staniu zdarzają się przypadki kradzieży.

Płatnych, strzeżonych parkingów w centralnej części miasta jest sporo. Polecamy wam jednak dwa najpopularniejsze. Znajdują się w centrum. Tuż obok popularne stacje metra.

Estacio de Nord

Popularny dworzec autobusowy i sporo wolnych miejsc parkingowych. Parking jest czynny przez 7 dni w tygodniu przez 24 h. Jest monitorowany i strzeżony. Zaraz obok znajduje się stacja metra Arc de Triomf. Zaledwie dwa przystanki czerwonej linii metra L1 dzielą nas od placu katalońskiego – centralnej części miasta.

Estacio del Nord Barcelona
Źródło: wikipedia.org

Parking znajduje się obok peronów autobusowych.

Wjeżdżając na parking pobieramy bilet parkingowy z automatu. Otwiera się szlaban i szukamy dla siebie wolnego miejsca. Chcąc wyjechać musimy wcześniej opłacić postój. W tym celu do automatu znajdującego się przy wejściu na parking wkładamy nasz bilecik, a system podliczy nam kwotę w zależności od długości postoju. Należność opłacimy gotówką lub kartą.

Jeśli planujecie dłuższe postoje, najlepiej wejść na stronę Barcelona Serveis Municipals i tam wyrobić sobie specjalną kartę B:SM, która da nam spore rabaty przy długookresowym parkowaniu.

Ceny:

 • 1 godzina: 3,10 euro
 • pomiędzy 7 h – 24 h – 21,75 euro

Dokładny adres:

Parking Estacio Barcelona Nord
C/ Alí Bei, 54
08013 Barcelona

P.R. Biomedica

Parking zlokalizowany nad samym wybrzeżem, niedaleko Parc de la CIutadella. Dobra, nadmorska lokalizacja i bliskość metra – po drugiej stronie ulicy znajduje się stacja metra L4 – CIutadella Vila Olimpica. Parking piętrowy, czynny 24 h, monitorowany. Istnieje możliwość pozostawienia bagażu w depozycie.

Parking P.R. Biomedica BarcelonaŹródło: Google Street View

Tu również przy wjeździe pobieramy bilecik parkingowy. Jest potrzebny do późniejszego opłacenia parkingu oraz wyjazdu. W przypadku planowanego postoju dłuższego niż 24h, wyrabiamy kartę B:SM.

Ceny:

 • 1 godzina: 3,10 euro
 • pomiędzy 13 h – 24 h – 40,45 euro

Dokładny adres:

Parking P.R. Biomedica
C/ Doctor Aiguader, 88
08003 Barcelona

Mercat Sagrada Familia

Znajduje się obok najpopularniejszej atrakcji Barcelony – świątyni Sagrada Familia. Miejsce posiada to 283 miejsca postojowe.

Mercat Sagrada Familia
Źródło: Google Street View

Ceny:

 • 1 godzina: 3,20 euro
 • pomiędzy 13 h – 24 h – 41,55 euro

Dokładny adres:

Parking Mercat Sagrada Familia
C/ Mallorca, 425-433
08013 Barcelona
934365155

BSM Travessera de Dalt

Parking dla osób chcących zaparkować w bezpośredniej bliskości Park Guell. Zalecamy zdecydowanie wcześniejszą rezerwację online, gdyż często na miejscu brakuje już wolnych miejsc. W okolicach parku miejsca parkingowe przy ulicach praktycznie tylko dla rezydentów.

Źródło: Google Street View

Ceny:

 • 1 godzina: 3,40 euro
 • pomiędzy 13h – 24h – 44,20 euro

Dokładny adres:

Travessera de Dalt, 51
08024 Barcelona
937608077

Parking Viajeros

Bardzo atrakcyjne miejsce dla wszystkich planujących wypad samochodem na mecz na Camp Nou. Na stadion jest stąd zaledwie 1 km, stąd szybko można dojść na nogach. Oczywiście w najbliższe okolicy również dworzec Sants, czyli główny węzeł kolejowy w Barcelonie.

Długoterminowy i bardzo tani parking!

Parking Viajeros

Ceny:

 • 1 dzień – 7,5 euro
 • przy parkowaniu powyżej 10 dni – każda kolejna dobra 3,00 euro / dzień

Dokładny adres:

Carrer de Canalejas, 70
08028 Barcelona

Parkowanie w Barcelonie

Poza płatnymi, strzeżonymi parkingami, znajdziemy oczywiście klasyczne miejsca postojowe. Znajdziemy je w całym mieście, łącznie z centrum. Miejsca, w których możemy zostawić samochód, są wymalowane odpowiednimi liniami.

 • niebieskie – parkujemy do maks 2h. Obowiązuje nas bilet parkingowy zakupiony w automacie.
 • zielone – to samo co wyżej, ale te parkingi mają inne stawki dla mieszkańców.
 • białe – bezpłatne, bez limitu czasowego.

Chcąc opłacić miejski postój korzystamy z automatów z napisem Grua Municipal – to oni zajmują się strefą parkingową w mieście.

Zobacz również

41 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dzień dobry,
  Bardzo proszę o wskazówkę co do parkingu niedaleko Sagrada Familia.
  aparcamentsbsm.cat/en/car-parks/aparcament/mercat-sagrada-familia/
  Czy ten parking także będzie bezpieczny i czy jest to duży parking? (Mercat Sagrada Familia na Carrer de Mallorca) Pomijając wyższą cenę, czy jest on dobrą opcją? Czy lepiej zaparkować samochód na Estacio de Nord i przejść się te 1,5km? Chcemy rozpocząć zwiedzanie od Sagrada Familia – sprawnie zostawić niedaleko samochód, a później przesiąść się na bus turystyczny.

  Odpowiedz
  • Skoro znajduje się na tej stronie, to nie może być to żaden wynalazek 😉
   Wydaje się bardzo bezpieczny zwłaszcza, że na terenie parkingu działa 24h monitoring.
   Parking posiada 283 miejsca parkingowe.

   Zaktualizujemy wpis o jego ofertę.

 • Witam,
  Czy jeżeli mam kartę „Inwalidy” to czy na takich parkingach są miejsca dla mnie i czy są płatne czy darmowe?
  Czy jest gdzieś wykaz parkingów (P+R) w Barcelonie?
  Czy są miejsca parkingowe dla „inwalidów” w centrum i czy są łatwo dostępne?
  Pytam bo jadę do Barcelony autem będę tam 26.06i chciałbym podjechać w miarę blisko centrum i tam rozpocząć zwiedzanie – później wybiorę komunikację miejską i poruszanie się pieszo.

  Pozdrawiam Patryk

  Odpowiedz
  • Witaj Patryk,

   Na parkingach z miejscami dla niepełnosprawnych nie ma oczywiście żadnego problemu.

   Są również ew windy i podjazdy, tak, aby parking można było swobodnie opuścić na wózku.
   Nie jesteśmy ci jednak w stanie potwierdzić czy konieczne jest uiszczenie opłaty w takim przypadku – wg nas – tak.

 • Bardzo dziękuje za odpowiedź ale proszę jeszcze napisać mi czy np jak jest miejsce dla osoby niepełnosprawnej w żółtej lub zielonej strefie to czy mogę stawać bez przeszkód na nim czy może jest ono zarezerwowane dla np mieszkańca niepełnosprawnego? Czy dla parkowania na tych miejscach dla niepełnosprawnych obowiązują mnie zasady parkowania jak dla danej strefy (dla samochodów osobowych nieuprzywilejowanych)?

  Odpowiedz
 • Mam pytanie o B:SM. 5 dniowa karta dzięki której można parkować na dowolnym parkingu sieci, kosztuje od 49 euro. Jeśli można na dowolnym, to dlaczego zaznaczając na stronie rożne parkingi cena się zmienia?
  en.parkingcard.cat/parking-card/parking-card-5-days/

  Odpowiedz
 • Witam. Proszę mi powiedzieć czy to prawda, że parking przy Museu Nacional d’Art de Catalunya można bezpłatnie parkować?? Czy jest tam jakieś ograniczenie czasowe??

  Odpowiedz
 • Witam,
  Czy w Barcelonie są jakieś strefy gdzie nie można wjechać, bądź wjazd wymaga jakiejś naklejki na szybę (strefy ekologiczne)?
  Czy znajdę jakieś Parkingi w pobliżu stadionu FC Barcelona, akwarium, wzgórza?

  Odpowiedz
  • Pod stadionem miejsca jest sporo.
   Jeśli chodzi o Montjuic – w pobliżu muzeum – MNAC również znajdziesz parking.

   Nie orientujemy się jak wygląda sprawa strefy ekologicznej i ew. poruszania się w centrum miasta.

 • Czy można parkować w strefie zielonej i niebieskiej w niedzielę bez opłat i limitu czasowego? Na stronie internetowej http://www.areaverda.cat są wypisane godziny obowiązywania w danych strefach, ale jakoś mam pewne obawy czy na pewno niedziela jest „darmowa” 😀 nie chcę żeby odholowali mi samochód

  Odpowiedz
 • Mam pytanie. Potrzebuję zostawić busa na kilka dni w okolicach Barcelony. Najlepiej na strzeżonym parkingu. Czy możecie coś polecić?
  Jak wygląda temat parkowania motocykli?

  Odpowiedz
  • W motocyklem nie ma większego problemu. Zaparkujesz go chociażby na parkingach, które znajdują się we wpisie.

   Dla busów znalazłem ci takie rozwiązanie:

   Parking Bus Garcia Fària-Diagonal Mar
   Ps. García Faria, 71
   08019 Barcelona
   934092021
   Maksymalna wysokość pojazdu to 4,50 m.

   lub

   Parking Bus Moll d´Espanya
   C/ de l’Ictínio S/N
   08039 Barcelona
   934092021

 • Cześć. Planujemy wizytę w Barcelonie i 30.04 chcemy wybrać się na mecz. Mam pytanie o parkingi blisko stadionu. Gdzie najlepszy w relacji cena do odległości? Ja wynalazłem dwa parkingi: Parking Viajeros, C. Carreras i Candi, 65 – 7,5 EUR – 18 minut na stadion oraz Parking NN Sentmenat II, Marqués de Sentmenat, 6 – 9,99 EUR – 19 minut na stadion. Czy są OK? Może masz do polecenia jakiś inny, może darmowy np. przy Zona Universitaria? Też mamy zamiar zwiedzić muzeum ale tam parking tylko do 3 albo 4 godz. przed meczem możliwy.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie mam pomysłów na darmowy parking w tej części miasta.
   Tak, spotkałem się już z osobami korzystającymi z Parking Viajeros i wszystko było w jak najlepszym porządku. Czysto i bez problemów.
   Wrzucę go też na stronę w wolnym czasie jako parking dla osób planujących wypad na mecz.

 • Szukam połączenia pociągiem Salou Barcelona i z powrotem. Niestety wyświetla brak połączeń, co jest nie tak. Ewentualnie na jakim parkingu zostawić auto bezpiecznie, aby zwiedzić Sagrade, Park Guell jeśli zdecyduję się na takie rozwiązanie.

  Odpowiedz
  • Dlatego, że pociągi regionalne odjeżdżają ze stacji Salou – Port Aventura.
   We wpisie masz kilka pomysłów na ew. parkingi w Barcelonie.

 • Montcada-Ripollet - parking
  30 kwietnia 2023 08:49

  Czy zostawiene auta na parkingu Montcada-Ripollet jest bezpieczne i przesiadka na kolej. Z tego co widze to jest parking bezplatny. Czy jest szansa na wolne miejsce tam?

  Odpowiedz
  • Parclick opinie
   30 kwietnia 2023 08:54

   Mam jeszcze drugie pytanie – czy ktos korzystal z rezerwacji online na stronie Parclick – mam rozumieć ze jest tam podana cena końcowa – wjeżdza się na parking i wyjeżdza. Jakieś opinie? Mam rozumieć, że wjazd do centrum lub w okolicę to jednak zły pomysł: korki i lepsza będzie opcja z Montcada-Ripollet.

  • Tak, parking jest bezpieczny i fajny pomysł na zostawienie tam samochodu i przesiadkę na pociąg.
   Barcelona to jednak zawsze Barcelona, spory ruch itd.
   Z Parclick nie korzystałem, ale może znajdzie się ktoś, kto miał okazję korzystać z ich usług.

 • Korzystałam podczas zwiedzania z informacji zawartych na blogu rewelacyjnie wszystko opisane dużo cennych wskazówek dziękuję że są tacy ludzie którzy tworzą darmowe strony z których można korzystać czy jest możliwość zakupienia takiego przewodnika w formie książki?

  Odpowiedz
  • Dzięki za wiadomość.
   Aktualnie w formie strony, może kiedyś na papierze 🙂

 • Agnieszka
  23 maja 2023 08:57

  Witam, będziemy dojeżdżać z Calafell do Barcelony i myślimy o parkingach Park and Ride, znalazłam stronę https://www.car-parking.eu/spain/barcelona/pr – czy tam są aktualne ceny? Czy może polecicie nam inny parking. tam jest ten parking Biomedica co opisujecie, ale inne ceny.

  Odpowiedz
  • Witaj Agnieszka,
   Staram się na bieżąco aktualizować te ceny, ale faktycznie na parkingi dawno nie zaglądałem.
   Nie znam tej strony, a cenny na parkingach postaram się zaktualizować w ciągu kilku dni.

 • Parking NN Valencia podziemny, 5 minut do La Sagrada Familia. Postój tylko do 2h ok 8 Euro. Stan na Maj 2023. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Agnieszka
  29 maja 2023 01:56

  Czy parking Viajeros jest w strefie ZBE ?

  Odpowiedz
 • Czy strefa ZBE obowiązuje tylko od poniedziałku do piątku od 7.00 do 20.00?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   31 maja 2023 12:53

   Dokładnie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 20.

 • Witam,
  Czy samochód z 2018 roku z zagranicy musi być zarejestrowany (ZEB) aby zaparkować na parkingu BSM Travessera de Dalt?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, bo aby wjechać do miasta musisz zarejestrować swój pojazd i wnieść opłatę administracyjną. Wszystko kwestia czy potrzebujesz wjazd na 24h czy dłużej, bo to jednorazowe są proste i łatwy sposób płacenia.

 • Agnieszka
  31 maja 2023 21:01

  A gdzie się załatwia tą naklejkę? Bo formularz widziałam można on line. Ale z tego co zrozumiałam naklejka musi być … to gdzie się ją odbiera?

  Odpowiedz
  • Według mnie przy rejestracji internetowej nie jest wymagana żadna naklejka.
   W przypadku jednodniowego wjazdu, opłatę oraz zgłoszenie można dokonać nawet kolejnego dnia.

 • Dzień dobry, chciałabym kilka godzin poświęcić na krótkie zwiedzanie Barcelony. Będę jechać samochodem od Girony, gdzie najlepiej zostawić samochód? Np. na którym parkingu P+R?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, na kilku stronach znalazłam informację, że można skorzystać z darmowego parkingu IKEA. Czy tak faktycznie jest? Czy raczej trzeba być klientem IKEA? Czy można skorzystać z tego parkingu również w niedzielę?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie słyszałem, ale trop wydaje się ciekawy 🙂
   Parkingi w tego typu marketach są dostępne również w niedziele.

 • Dzień dobry mam pytanie na jakim parkingu najlepiej stanąć żeby był najbliżej Stadionu Olimpijskiego? Od razu dodam że będę autem z wypożyczalni, także mozna wjechać bez rezerwacji?

  Odpowiedz
  • Też się dołączam do pytania. 12go maja wybieram się na mecz na stadionie olimpijskim autem z wypożyczalni, gdzie najlepiej zaparkować auto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team