Komunikacja

Barcelona Bus Turistic

Nieodłączny element Barcelony. Autobus turystyczny, który wozi turystów pomiędzy najsłynniejsze i najbardziej popularne miejsca. Mamy możliwość siedzenia na dole, pod dachem, ale również na górze, na tarasie, z którego możemy podziwiać i fotografować Barcelonę.

Barcelona Bus Turistic to firma będąca częścią TMB – miejskiego przewoźnika w Barcelonie. Swoje usługi oferuje od 1987 roku.

W cenie biletu jest również audio guide. Jest to oficjalny autobus turystyczny Barcelony, stąd dodatkowo dla klientów szereg kuponów zniżkowych do wykorzystania w miejskich muzeach, galeriach czy restauracjach i sklepach. Na oficjalnej stronie znajduje się informacja, że suma zniżek wynosi aż 180 euro. Znajduje się tam również lista punktów oraz suma bonifikat dla klientów Barcelona Bus Turistic. Na pokładzie pasażerowie mają dostęp do darmowego Wifi.

Jak i gdzie?

Funkcjonują trzy linie, oznaczone odpowiednimi kolorami, czyli niebieska, czerwona i zielona. Każda z nich zapuszcza się w inne regiony miasta. Plusem przewozu autobusem turystycznym jest możliwość podjeżdżania pod poszczególne punkty. W ramach jednego biletu możemy wsiadać i wysiadać ile dusza zapragnie, ogranicza nas jedynie długość dnia.

Barcelona Bus Turistic

Szczegółowy plan linii, punkty w których zatrzymują się autobusy, a także miejsca, gdzie krzyżują się przystanki linii (można się przesiąść) można znaleźć tu:

Barcelona Bus Turistic - mapa

Autobusy w trasę wyjeżdżają między 9, a 9:30 rano. Ostatnie kursy są wykonywane o godzinie 20:00 latem i 19:00 zimą. Autobusy jeżdżą co ok. 5 – 25 minut.

Ceny

Barcelona Bus Turistic nie jest jednak tani, jednodniowy bilet dla osoby dorosłej to koszt 30 euro, a dwudniowy to 40 euro. Są zniżki dla dzieci do 12 lat, ceny biletów odpowiednio 16 i 21 euro.

Z zakupem biletów nie ma większego problemu, są dosłownie wszędzie 🙂 Punkty sprzedaży biletów TMB, informacje turystyczne, hotele, kioski i księgarni. Istnieje również możliwość zakupu biletu w samym autobusie.

Istnieje możliwość rezerwacji online. Przy rezerwacji internetowej cena za osobę dorosłą to 28 euro, a dzieci 4-12 lat zapłacą 16 euro. Link referujący – Barcelona Bus Turistic – zarezerwuj bilet online. Co ważne, bilet jest w 100% mobilny. Nie ma konieczności drukowania. Okazujemy się nim na naszym smartfonie.

Z Barcelona Bus Turistic można korzystać posiadając Barcelona City Pass.

Czas trwania przejazdu

Czas przejazdu całej pętli to dwie godziny dla linii niebieskiej oraz czerwonej i 40 minut dla linii zielonej.

Bilet łączony pociąg + autobus turystyczny

Dla osób przebywających poza Barceloną, istnieje możliwość zakupu łączonego biletu pociąg + autobus turystyczny. Bilety łączone można kupić na każdej stacji kolejowej.

Cena biletu łączonego obejmuje dwustronny przejazd pociągiem do Barcelony oraz bilet na autobus turystyczny na 1 dzień.

Obowiązuje na dowolnych stacjach kolejowych, na których połączenia do Barcelony obsługują Rodalies de Catalunya. Można zatem w cenie biletu łączonego dojechać pociągiem n. z Santa Susanna, Blanes itd.

Bilet normalny (powyżej 12 lat) – 30 euro
Bilet ulgowy (4 – 11 lat) – 16 euro

Autobus turystyczny jest bardzo atrakcyjną formą zwiedzania miasta, a także traktowania go jako środka komunikacyjnego miedzy najważniejszymi atrakcjami. Widać to zresztą wśród samych turystów – część objeżdża całą trasę nie schodząc z pokładu autokary, a inni wysiadają pod kolejnymi atrakcjami.

Zobacz również

131 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dzięki. Jeszcze dopytam: bilet łączony na R1 i Bus Turistic obejmuje koszt powrotu do miejsca rozpoczęcia wycieczki, czy to już osobno trzeba kupić? Chodzi tu o wyjazd i powrót do Santa Susanna w połączeniu z objazdem po mieście.

  Odpowiedz
  • Jeżeli będziesz go kupować na stacji, możesz kupić od razu bilety w obie strony.

 • Jeszcze mam pytanie dotyczące wstępu do Parku Guell – czy gdzieś mogę kupić bilet wstępu typu open, żeby elastycznie wybrać datę i godzinę wejścia albo samego wstępu z pominięciem kolejki? Nie bardzo rozumiem ten system: kupuję online bilet żeby nie stać do kasy, a jest ryzyko, że będę czekać na inną godzinę wejścia niż wybrana przy zakupie? Nie interesuje mnie zwiedzanie z przewodnikiem.

  Odpowiedz
  • Nie, bilet kupujesz online na konkretną godzinę i o tej godzinie stawiasz się przed wejściem. Bilet pokazujesz na telefonie lub wydrukowany na papierze i omijasz kolejkę.
   Kasa jest dla osób, które nie kupią wcześniej biletów, ale teraz przy szczycie sezonu ciężko jest w kasie kupić bilet, aby wejść od razu.
   Dlatego bilet kup wcześniej online na wybraną godzinę i do tej godziny trzeba dopasować plan zwiedzania 🙂

 • Dzień dobry. Czy zwiedzanie autobusem ma „przewodnika” audio w języku polskim? Jedziemy z dziećmi do Lloret de Mar i chcemy zwiedzić Barcelonę.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team