Barcelona Bus Turistic

Barcelona Bus Turistic

Nieodłączny element Barcelony. Bus turystyczny, który wozi turystów pomiędzy najsłynniejsze i najbardziej popularne miejsca. Mamy możliwość siedzenia na dole, pod dachem, ale również na górze, na tarasie, z którego możemy podziwiać i fotografować Barcelonę.

 

Zarezerwuj bilet na Barcelona Bus

 

W cenie biletu jest również audio guide. Jest to oficjalny autobus turystyczny Barcelony, stąd dodatkowo dla klientów szereg kuponów zniżkowych do wykorzystania w miejskich muzeach, galeriach czy restauracjach i sklepach. Na oficjalnej stronie znajduje się informacja, że suma zniżek wynosi aż 180 euro. Znajduje się tam również lista punktów oraz suma bonifikat dla klientów Barcelona Bus Turistic. Na pokładzie pasażerowie mają dostęp do darmowego Wifi.

Jak i gdzie?

Funkcjonują trzy linie, oznaczone odpowiednimi kolorami, czyli niebieska, czerwona i zielona. Każda z nich zapuszcza się w inne regiony miasta. Plusem przewozu autobusem turystycznym jest możliwość podjeżdżania pod poszczególne punkty. W ramach jednego biletu możemy wsiadać i wysiadać ile dusza zapragnie, ogranicza nas jedynie długość dnia.

Barcelona Bus Turistic

Szczegółowy plan linii, punkty w których zatrzymują się autobusy, a także miejsca, gdzie krzyżują się przystanki linii (można się przesiąść) można znaleźć tu:

Plànol 3 rutes BBT – net

Autobusy w trasę wyjeżdżają między 9, a 9:30 rano. Ostatnie kursy są wykonywane o godzinie 20:00 latem i 19:00 zimą. Autobusy jeżdżą co ok. 5 – 25 minut.

Ceny

Barcelona Bus Turistic nie jest jednak tani, jednodniowy bilet dla osoby dorosłej to koszt 26 euro, a dwudniowy to 34 euro. Są zniżki dla dzieci do 12 lat, ceny biletów odpowiednio 15 i 19 euro.

Z zakupem biletów nie ma większego problemu, są dosłownie wszędzie 🙂 Punkty sprzedaży biletów TMB, informacje turystyczne, hotele, kioski i księgarni. Istnieje również możliwość zakupu biletu w samym autobusie.

Istnieje możliwość rezerwacji online, dzięki czemu zaoszczędzimy 10%. Aktualna cena przy rezerwacji na stronie barcelonabusturistic.cat to 23,4 euro osoba dorosła i 13,5 euro dziecko za bilet jednodniowy oraz 30,6 euro i 17,1 euro za bilet dwudniowy.

Z Barcelona Bus Turistic można korzystać posiadając Barcelona City Pass.

 

Zarezerwuj bilet na Barcelona Bus

6 odpowiedzi do «Barcelona Bus Turistic»

 1. Paweł napisał(a):

  Witam! Bardzo proszę o informację czy bilety na Bus Turistic obowiązują również na kolejkę Renfe(będziemy mieszkać w Santa Susanna), bo taką informacje rozszyfrowałem na stronie Renfe( http://rodalies.gencat.cat/es/nou-bitllets-combinats/bus-turistic/ ). I drugie pytanie czy bilet dwudniowy na Bus Turistic oznacza ze muszę go wykorzystać dzień po dniu. Z góry bardzo dziękuję za pomoc

 2. Patka napisał(a):

  Witam ja mam takie pytanie . Wybieramy się w październiku do Barcelony. Hotel będziemy mieć w centrum samym. Chcąc zwiedzić dalsze punkty to zależy nam na Park Guell czy stadion… co polecacie za transport w celu zwiedzania Barcelony? Wybrać autobus miejski z metrem czy ten Bus Turistic? Co jest lepsze? Czym się to różnią? Proszę o pomoc.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Odpowiedź masz po części we wpisie powyżej. Bus Turistic gwarantuje ci podjechanie i zobaczenie najciekawszych atrakcji w mieście. To wygoda i odpada tu logistyka związana z metrem, przesiadkami.

   My osobiście jesteśmy zwolennikami zwiedzania na własną rękę, ale widać, że autobus cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Sporo można zobaczyć również z pokładu samego autobusy, bez konieczności ciągłego chodzenia.

   1. Patka napisał(a):

    Dziękuję za odpowiedź. Jednakże jeśli mamy hotel zaraz przy Arc de Triomf to czy warto brać ten bus turistic w celu zwiedzenia Sagrada Familia np.? Czy jest to blisko i lepiej iść z buta? Lub w druga stronę stamtąd do zoo czy oceanarium? Warto płacić za ten autobus czy są to odległości na tyle małe że lepiej iść nogami?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Każde słowo musiałem po tobie poprawić – brak PL znaków i pełno literówek. Przy takiej lokalizacji ja bym wybrał opcję z buta, wszędzie dość blisko, a okolica piękna. Na stadion czy Park Guell szybciej i taniej będzie podjechać metrem!

 3. Dzoana napisał(a):

  Było już pytanie ale nie znalazłam odpowiedzi. Czy bilet dwudniowy na autobus musimy wykorzystać dzień po dniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *