Barcelona Bus Turistic

Barcelona Bus Turistic

Nieodłączny element Barcelony. Bus turystyczny, który wozi turystów pomiędzy najsłynniejsze i najbardziej popularne miejsca. Mamy możliwość siedzenia na dole, pod dachem, ale również na górze, na tarasie, z którego możemy podziwiać i fotografować Barcelonę.

W cenie biletu jest również audio guide. Jest to oficjalny autobus turystyczny Barcelony, stąd dodatkowo dla klientów szereg kuponów zniżkowych do wykorzystania w miejskich muzeach, galeriach czy restauracjach i sklepach. Na oficjalnej stronie znajduje się informacja, że suma zniżek wynosi aż 180 euro. Znajduje się tam również lista punktów oraz suma bonifikat dla klientów Barcelona Bus Turistic. Na pokładzie pasażerowie mają dostęp do darmowego Wifi.

Jak i gdzie?

Funkcjonują trzy linie, oznaczone odpowiednimi kolorami, czyli niebieska, czerwona i zielona. Każda z nich zapuszcza się w inne regiony miasta. Plusem przewozu autobusem turystycznym jest możliwość podjeżdżania pod poszczególne punkty. W ramach jednego biletu możemy wsiadać i wysiadać ile dusza zapragnie, ogranicza nas jedynie długość dnia.

Barcelona Bus Turistic

Szczegółowy plan linii, punkty w których zatrzymują się autobusy, a także miejsca, gdzie krzyżują się przystanki linii (można się przesiąść) można znaleźć tu:

Barcelona Bus Turistic - mapa

Autobusy w trasę wyjeżdżają między 9, a 9:30 rano. Ostatnie kursy są wykonywane o godzinie 20:00 latem i 19:00 zimą. Autobusy jeżdżą co ok. 5 – 25 minut.

Ceny

Barcelona Bus Turistic nie jest jednak tani, jednodniowy bilet dla osoby dorosłej to koszt 30 euro, a dwudniowy to 40 euro. Są zniżki dla dzieci do 12 lat, ceny biletów odpowiednio 16 i 21 euro.

Z zakupem biletów nie ma większego problemu, są dosłownie wszędzie 🙂 Punkty sprzedaży biletów TMB, informacje turystyczne, hotele, kioski i księgarni. Istnieje również możliwość zakupu biletu w samym autobusie.

Istnieje możliwość rezerwacji online. Przy rezerwacji internetowej cena za osobę dorosłą to 28 euro, a dzieci 4-12 lat zapłacą 16 euro. Link referujący – Barcelona Bus Turistic – zarezerwuj bilet online. Co ważne, bilet jest w 100% mobilny. Nie ma konieczności drukowania. Okazujemy się nim na naszym smartfonie.

Z Barcelona Bus Turistic można korzystać posiadając Barcelona City Pass.

Czas trwania przejazdu

Czas przejazdu całej pętli to dwie godziny dla linii niebieskiej oraz czerwonej i 40 minut dla linii zielonej.

Bilet łączony pociąg + autobus turysyczny

Dla osób przebywających poza Barceloną, istnieje możliwość zakupu łączonego biletu pociąg + autobus turystyczny. Bilety łączone można kupić na każdej stacji kolejowej.

Cena biletu łączonego obejmuje dwustronny przejazd pociągiem do Barcelony oraz bilet na autobus turystyczny na 1 dzień.

Obowiązuje na dowolnych stacjach kolejowych, na których połączenia do Barcelony obsługują Rodalies de Catalunya. Można zatem w cenie biletu łączonego dojechać pociągiem n. z Santa Susanna, Blanes itd.

Bilet normalny (powyżej 12 lat) – 30 euro
Bilet ulgowy (4 – 11 lat) – 16 euro

24 odpowiedzi do «Barcelona Bus Turistic»

 1. Paweł pisze:

  Witam! Bardzo proszę o informację czy bilety na Bus Turistic obowiązują również na kolejkę Renfe(będziemy mieszkać w Santa Susanna), bo taką informacje rozszyfrowałem na stronie Renfe( http://rodalies.gencat.cat/es/nou-bitllets-combinats/bus-turistic/ ). I drugie pytanie czy bilet dwudniowy na Bus Turistic oznacza ze muszę go wykorzystać dzień po dniu. Z góry bardzo dziękuję za pomoc

 2. Patka pisze:

  Witam ja mam takie pytanie . Wybieramy się w październiku do Barcelony. Hotel będziemy mieć w centrum samym. Chcąc zwiedzić dalsze punkty to zależy nam na Park Guell czy stadion… co polecacie za transport w celu zwiedzania Barcelony? Wybrać autobus miejski z metrem czy ten Bus Turistic? Co jest lepsze? Czym się to różnią? Proszę o pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Odpowiedź masz po części we wpisie powyżej. Bus Turistic gwarantuje ci podjechanie i zobaczenie najciekawszych atrakcji w mieście. To wygoda i odpada tu logistyka związana z metrem, przesiadkami.

   My osobiście jesteśmy zwolennikami zwiedzania na własną rękę, ale widać, że autobus cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Sporo można zobaczyć również z pokładu samego autobusy, bez konieczności ciągłego chodzenia.

   1. Patka pisze:

    Dziękuję za odpowiedź. Jednakże jeśli mamy hotel zaraz przy Arc de Triomf to czy warto brać ten bus turistic w celu zwiedzenia Sagrada Familia np.? Czy jest to blisko i lepiej iść z buta? Lub w druga stronę stamtąd do zoo czy oceanarium? Warto płacić za ten autobus czy są to odległości na tyle małe że lepiej iść nogami?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Każde słowo musiałem po tobie poprawić – brak PL znaków i pełno literówek. Przy takiej lokalizacji ja bym wybrał opcję z buta, wszędzie dość blisko, a okolica piękna. Na stadion czy Park Guell szybciej i taniej będzie podjechać metrem!

 3. Dzoana pisze:

  Było już pytanie ale nie znalazłam odpowiedzi. Czy bilet dwudniowy na autobus musimy wykorzystać dzień po dniu?

 4. Aniania pisze:

  Cześć, potrzebuje informacji ile trwa „podróż” bus turustikiem, jeśli wsiadłabym na początku, a potem nigdzie nie wysiadała? Jest to dla mnie ważne, bo jutro mam pociąg powrotny do Warszawy i nie mogę na takie hop on i hop off przeznaczyć całego dnia..

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Ania,
   Pełna pętla dla niebieskiej i czerwonej linii to 2 h. Zielona to 40 minut.
   Wkleiliśmy we wpisie informację, a także mapkę. Dzięki niej zobaczysz gdzie możesz wsiadać i gdzie krzyżują się kolejne linie – kliknij i powiększ.

   Możesz również kupić bilet online – jest ciut taniej, a bilet pokazujesz na telefonie.

 5. rojan pisze:

  Witam miło! Nawiązuję do pierwszego wpisu Pawła: czy bilet na liniach Barcelona Bus Turistic umożliwia przejazd kolejką z i do Santa Susana? Drugi temat: czy w autobusach dostępny jest język polski?
  Pozdrawiam
  Rojan

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie umożliwia, a link, który wkleił Paweł to bilet łączony Renfe + Bus Turistic.
   Kupuje się pakiet łączony i umożliwia dojazd Renfe + korzystanie z Bus Turistic.

   Autobus turystyczny kosztuje po prostu 27/28 euro, a w kombinacji z pociągiem 30 euro.

   Brak języka polskiego na pokładzie.

   1. ela pisze:

    Czy bilety łączone są dostępne cały rok? Czy kupując bilet za 30 euro Renfe + Bus Turistic to bilet jednodniowy którym będziemy mogli dojechać do Santa Susanna i z powrotem ?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Tak, bilety łączone są sprzedawane cały rok, za wyjątkiem 25.12 oraz 01.01 🙂

     Bilet na pociąg obejmuje podróż w obie strony.

 6. Regina pisze:

  Mam pytanie, czy kupując bilet na linię czerwoną to mogę jeździć też niebieską linią i zieloną?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bilet nie kupujesz na konkretną linię – na jednym bilecie poruszasz się wszystkimi!
   Bilet kupujesz na 1 lub 2 dni.

   Możesz również połączyć go z kartą Barcelona City Pass – w tym karnecie masz dojazd z lotniska, Sagradę Familię, Park Guell oraz właśnie autobus turystyczny.

   1. Regina pisze:

    Dziękuję bardzo :). Pozdrawiam.

 7. sylwiafcb pisze:

  Cześć:)
  Proszę powiedz mi czy jeżeli kupiłam bilet na Autobus hop on hop off i wejście do Sagrada Familia jako pakiet na dzień 31.03.2019 r. to dotyczy to tylko wejścia do Sagrady czy też tylko 31.03. mogę jeźdżić autobusem? (czy np mogę iść zwiedzanie Sagrady 31.03. natomiast busem mogę jechać 29.03?).

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Sylwia,
   Autobus Hop on Hop Off to osobna rzecz 🙂
   Możesz z niego skorzystać kiedy chcesz – po prostu od pierwszego skasowania masz 24 czy 48 godzin w zależności od wykupionej opcji 🙂

 8. Robert pisze:

  Witajcie.
  Chciałbym włączyć się do dyskusji na temat biletu łączonego (Renfe – Barcelona Bus Turistic).
  Z opisu powyżej (dla osób przebywających poza Barceloną, … ) i dalej (Cena biletu łączonego obejmuje dwustronny przejazd pociągiem do Barcelony oraz bilet na autobus) można wywnioskować, że jest to bilet na dojazd do Barcelony (np z Santa Susanny) i powrót oraz na autobus turystyczny. Jednak z odpowiedzi udzielonej Rojanowi (i Pawłowi) wynika, że tak nie jest.
  Jak jest w istocie, na jaką trasę kolejową można wykupić bilet łączony?
  Pozdrawiam
  Robert

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Robert,
   Tak, tylko Rojan pytał, czy Barcelona Bus Turristic umożliwia również przejazdy koleją.
   Sam bilet na autobus turystyczny nie daje takiej możliwości, a jedynie bilet łączony za 30 euro / osoba.

   Sam bilet łączony o którym mowa w pierwszym linku zawiera oczywiście w cenie przejazd z dowolnej stacji obsługiwanej przez koleje regionalne Rodalies de Catalunya.

   Jest o tym właśnie informacja w naszym wpisie 😉

 9. Robert pisze:

  ….czyli można na takim bilecie dojechać z Santa Susanna do Barcelony, pojeździć busem i wrócić na noc do Santa Susanna na noc?

 10. Robert pisze:

  Jeśli faktycznie tak jest to wychodzi sporo taniej niż zakup biletów oddzielnie.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Przy rezerwacji online Barcelona Bus kosztuje 28 euro, więc jeśli ktoś ma bliżej i w dodatku dojeżdża do Barcelony na biletach Bonotren czy T-10, może wyjść podobnie.

   W twoim przypadku, kiedy udajesz się do Barcelony tylko raz oraz z racji tego, że dojeżdżasz z Santa Susanna, wychodzi to bardzo opłacalnie.

 11. Robert pisze:

  Dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *