Komunikacja

Barcelona Bus Turistic

Nieodłączny element Barcelony. Autobus turystyczny, który wozi turystów pomiędzy najsłynniejsze i najbardziej popularne miejsca. Mamy możliwość siedzenia na dole, pod dachem, ale również na górze, na tarasie, z którego możemy podziwiać i fotografować Barcelonę.

Barcelona Bus Turistic to firma będąca częścią TMB – miejskiego przewoźnika w Barcelonie. Swoje usługi oferuje od 1987 roku.

W cenie biletu jest również audio guide. Jest to oficjalny autobus turystyczny Barcelony, stąd dodatkowo dla klientów szereg kuponów zniżkowych do wykorzystania w miejskich muzeach, galeriach czy restauracjach i sklepach. Na oficjalnej stronie znajduje się informacja, że suma zniżek wynosi aż 180 euro. Znajduje się tam również lista punktów oraz suma bonifikat dla klientów Barcelona Bus Turistic. Na pokładzie pasażerowie mają dostęp do darmowego Wifi.

Jak i gdzie?

Funkcjonują trzy linie, oznaczone odpowiednimi kolorami, czyli niebieska, czerwona i zielona. Każda z nich zapuszcza się w inne regiony miasta. Plusem przewozu autobusem turystycznym jest możliwość podjeżdżania pod poszczególne punkty. W ramach jednego biletu możemy wsiadać i wysiadać ile dusza zapragnie, ogranicza nas jedynie długość dnia.

Barcelona Bus Turistic

Szczegółowy plan linii, punkty w których zatrzymują się autobusy, a także miejsca, gdzie krzyżują się przystanki linii (można się przesiąść) można znaleźć tu:

Barcelona Bus Turistic - mapa

Autobusy w trasę wyjeżdżają między 9, a 9:30 rano. Ostatnie kursy są wykonywane o godzinie 20:00 latem i 19:00 zimą. Autobusy jeżdżą co ok. 5 – 25 minut.

Ceny

Barcelona Bus Turistic nie jest jednak tani, jednodniowy bilet dla osoby dorosłej to koszt 30 euro, a dwudniowy to 40 euro. Są zniżki dla dzieci do 12 lat, ceny biletów odpowiednio 16 i 21 euro.

Z zakupem biletów nie ma większego problemu, są dosłownie wszędzie 🙂 Punkty sprzedaży biletów TMB, informacje turystyczne, hotele, kioski i księgarni. Istnieje również możliwość zakupu biletu w samym autobusie.

Istnieje możliwość rezerwacji online. Przy rezerwacji internetowej cena za osobę dorosłą to 28 euro, a dzieci 4-12 lat zapłacą 16 euro. Link referujący – Barcelona Bus Turistic – zarezerwuj bilet online. Co ważne, bilet jest w 100% mobilny. Nie ma konieczności drukowania. Okazujemy się nim na naszym smartfonie.

Z Barcelona Bus Turistic można korzystać posiadając Barcelona City Pass.

Czas trwania przejazdu

Czas przejazdu całej pętli to dwie godziny dla linii niebieskiej oraz czerwonej i 40 minut dla linii zielonej.

Bilet łączony pociąg + autobus turystyczny

Dla osób przebywających poza Barceloną, istnieje możliwość zakupu łączonego biletu pociąg + autobus turystyczny. Bilety łączone można kupić na każdej stacji kolejowej.

Cena biletu łączonego obejmuje dwustronny przejazd pociągiem do Barcelony oraz bilet na autobus turystyczny na 1 dzień.

Obowiązuje na dowolnych stacjach kolejowych, na których połączenia do Barcelony obsługują Rodalies de Catalunya. Można zatem w cenie biletu łączonego dojechać pociągiem n. z Santa Susanna, Blanes itd.

Bilet normalny (powyżej 12 lat) – 30 euro
Bilet ulgowy (4 – 11 lat) – 16 euro

Autobus turystyczny jest bardzo atrakcyjną formą zwiedzania miasta, a także traktowania go jako środka komunikacyjnego miedzy najważniejszymi atrakcjami. Widać to zresztą wśród samych turystów – część objeżdża całą trasę nie schodząc z pokładu autokary, a inni wysiadają pod kolejnymi atrakcjami.

Zobacz również

121 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam! Bardzo proszę o informację czy bilety na Bus Turistic obowiązują również na kolejkę Renfe(będziemy mieszkać w Santa Susanna), bo taką informacje rozszyfrowałem na stronie Renfe( http://rodalies.gencat.cat/es/nou-bitllets-combinats/bus-turistic/ ). I drugie pytanie czy bilet dwudniowy na Bus Turistic oznacza ze muszę go wykorzystać dzień po dniu. Z góry bardzo dziękuję za pomoc

  Odpowiedz
  • Witam Czy tu rodalies.gencat.cat/en/nou-bitllets-combinats/bus-turistic nie uda się kupić biletu łączonego z Pineda de Mar do Barcelony +Barcelona Bus Turístic ?

  • Uda się 🙂
   Widocznie wprowadzono to jakiś czas temu.
   Po zakupie otrzymasz kod vouchera, będziesz go musiał wymienić na właściwy bilet w automacie na stacji (pomarańczowe Rodalies).

 • Witam ja mam takie pytanie . Wybieramy się w październiku do Barcelony. Hotel będziemy mieć w centrum samym. Chcąc zwiedzić dalsze punkty to zależy nam na Park Guell czy stadion… co polecacie za transport w celu zwiedzania Barcelony? Wybrać autobus miejski z metrem czy ten Bus Turistic? Co jest lepsze? Czym się to różnią? Proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  • Odpowiedź masz po części we wpisie powyżej. Bus Turistic gwarantuje ci podjechanie i zobaczenie najciekawszych atrakcji w mieście. To wygoda i odpada tu logistyka związana z metrem, przesiadkami.

   My osobiście jesteśmy zwolennikami zwiedzania na własną rękę, ale widać, że autobus cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Sporo można zobaczyć również z pokładu samego autobusy, bez konieczności ciągłego chodzenia.

  • Dziękuję za odpowiedź. Jednakże jeśli mamy hotel zaraz przy Arc de Triomf to czy warto brać ten bus turistic w celu zwiedzenia Sagrada Familia np.? Czy jest to blisko i lepiej iść z buta? Lub w druga stronę stamtąd do zoo czy oceanarium? Warto płacić za ten autobus czy są to odległości na tyle małe że lepiej iść nogami?

  • Każde słowo musiałem po tobie poprawić – brak PL znaków i pełno literówek. Przy takiej lokalizacji ja bym wybrał opcję z buta, wszędzie dość blisko, a okolica piękna. Na stadion czy Park Guell szybciej i taniej będzie podjechać metrem!

  • Dzień dobry dziś rano zakupiłam bilety 5 szt ..do tej pory nie otrzymałam ich na mail…
   Jestem dziś w Barcelonie chciałam z nich skorzystać Violetta Różycka

  • Dzień dobry,
   Jeśli otrzymałaś potwierdzenie płatności, vouchery powinny być już na mailu.

 • Było już pytanie ale nie znalazłam odpowiedzi. Czy bilet dwudniowy na autobus musimy wykorzystać dzień po dniu?

  Odpowiedz
 • Cześć, potrzebuje informacji ile trwa „podróż” bus turustikiem, jeśli wsiadłabym na początku, a potem nigdzie nie wysiadała? Jest to dla mnie ważne, bo jutro mam pociąg powrotny do Warszawy i nie mogę na takie hop on i hop off przeznaczyć całego dnia..

  Odpowiedz
  • Cześć Ania,
   Pełna pętla dla niebieskiej i czerwonej linii to 2 h. Zielona to 40 minut.
   Wkleiliśmy we wpisie informację, a także mapkę. Dzięki niej zobaczysz gdzie możesz wsiadać i gdzie krzyżują się kolejne linie – kliknij i powiększ.

   Możesz również kupić bilet online – jest ciut taniej, a bilet pokazujesz na telefonie.

  • Witam. Zakupiłam 4 bilety na Barcelona Bus Turictic… Otrzymałam je mobilnie czy należy je gdzieś wymienić tzn w jakieś kasie?czy można podróżować np z wydrukiem?
   Pozdrawiam

  • Witaj Pati,
   Nie trzeba drukować, skanujesz kod ze smartfona przy pierwszym wejściu do autobusu i od tego dnia liczy cię bilet 😉

 • Witam miło! Nawiązuję do pierwszego wpisu Pawła: czy bilet na liniach Barcelona Bus Turistic umożliwia przejazd kolejką z i do Santa Susana? Drugi temat: czy w autobusach dostępny jest język polski?
  Pozdrawiam
  Rojan

  Odpowiedz
  • Nie umożliwia, a link, który wkleił Paweł to bilet łączony Renfe + Bus Turistic.
   Kupuje się pakiet łączony i umożliwia dojazd Renfe + korzystanie z Bus Turistic.

   Autobus turystyczny kosztuje po prostu 27/28 euro, a w kombinacji z pociągiem 30 euro.

   Brak języka polskiego na pokładzie.

  • Czy bilety łączone są dostępne cały rok? Czy kupując bilet za 30 euro Renfe + Bus Turistic to bilet jednodniowy którym będziemy mogli dojechać do Santa Susanna i z powrotem ?

  • Tak, bilety łączone są sprzedawane cały rok, za wyjątkiem 25.12 oraz 01.01 🙂

   Bilet na pociąg obejmuje podróż w obie strony.

  • Czy karta hola Barcelona obejmuje także Bus Turistic ?

  • Nie, autobus turystyczny to całkowicie odrębna usługa.

 • Mam pytanie, czy kupując bilet na linię czerwoną to mogę jeździć też niebieską linią i zieloną?

  Odpowiedz
  • Bilet nie kupujesz na konkretną linię – na jednym bilecie poruszasz się wszystkimi!
   Bilet kupujesz na 1 lub 2 dni.

   Możesz również połączyć go z kartą Barcelona City Pass – w tym karnecie masz dojazd z lotniska, Sagradę Familię, Park Guell oraz właśnie autobus turystyczny.

  • Dziękuję bardzo :). Pozdrawiam.

 • Cześć:)
  Proszę powiedz mi czy jeżeli kupiłam bilet na Autobus hop on hop off i wejście do Sagrada Familia jako pakiet na dzień 31.03.2019 r. to dotyczy to tylko wejścia do Sagrady czy też tylko 31.03. mogę jeźdżić autobusem? (czy np mogę iść zwiedzanie Sagrady 31.03. natomiast busem mogę jechać 29.03?).

  Odpowiedz
  • Cześć Sylwia,
   Autobus Hop on Hop Off to osobna rzecz 🙂
   Możesz z niego skorzystać kiedy chcesz – po prostu od pierwszego skasowania masz 24 czy 48 godzin w zależności od wykupionej opcji 🙂

 • Witajcie.
  Chciałbym włączyć się do dyskusji na temat biletu łączonego (Renfe – Barcelona Bus Turistic).
  Z opisu powyżej (dla osób przebywających poza Barceloną, … ) i dalej (Cena biletu łączonego obejmuje dwustronny przejazd pociągiem do Barcelony oraz bilet na autobus) można wywnioskować, że jest to bilet na dojazd do Barcelony (np z Santa Susanny) i powrót oraz na autobus turystyczny. Jednak z odpowiedzi udzielonej Rojanowi (i Pawłowi) wynika, że tak nie jest.
  Jak jest w istocie, na jaką trasę kolejową można wykupić bilet łączony?
  Pozdrawiam
  Robert

  Odpowiedz
  • Witaj Robert,
   Tak, tylko Rojan pytał, czy Barcelona Bus Turristic umożliwia również przejazdy koleją.
   Sam bilet na autobus turystyczny nie daje takiej możliwości, a jedynie bilet łączony za 30 euro / osoba.

   Sam bilet łączony o którym mowa w pierwszym linku zawiera oczywiście w cenie przejazd z dowolnej stacji obsługiwanej przez koleje regionalne Rodalies de Catalunya.

   Jest o tym właśnie informacja w naszym wpisie 😉

 • ….czyli można na takim bilecie dojechać z Santa Susanna do Barcelony, pojeździć busem i wrócić na noc do Santa Susanna na noc?

  Odpowiedz
 • Jeśli faktycznie tak jest to wychodzi sporo taniej niż zakup biletów oddzielnie.

  Odpowiedz
  • Przy rezerwacji online Barcelona Bus kosztuje 28 euro, więc jeśli ktoś ma bliżej i w dodatku dojeżdża do Barcelony na biletach Bonotren czy T-10, może wyjść podobnie.

   W twoim przypadku, kiedy udajesz się do Barcelony tylko raz oraz z racji tego, że dojeżdżasz z Santa Susanna, wychodzi to bardzo opłacalnie.

  • Czy autobusy posiadają polski audioprzewodnik ?

  • Niestety nie.

 • Dziękuję

  Odpowiedz
 • Anula2019
  28 maja 2019 10:04

  Moje pytanie jest podobne z tym że będziemy w Pineda de Mar i również chcemy skorzystać z Bus-turistic. W związku z tym opłacalną opcją dla nas jest zakup biletu łączonego.
  Czy na stacji Pineda de Mar kupię taki bilet?
  Gdzie należy wysiadać żeby przesiąść się do Bus turistic.
  Czy wraz z biletem dostajemy mapkę trasy busów?

  Odpowiedz
  • Tak, bilety kupicie w Pineda.
   Mapka z trasą autobusów turystycznych powinna być na dostępna na dworcu, a jeśli nie, to przy wsiadaniu do autobusu.
   Dojeżdżając z wybrzeża najlepiej wysiąść na placu katalońskim – tu krzyżują się dwie linie – czerwona i niebieska.

  • Anula2019
   28 maja 2019 20:21

   Bardzo dziękuję, jesteście wspaniali – może jeszcze będziemy musieli skorzystać z waszej pomocy jak już znajdziemy się w Barcelonie za parę dni. 🙂 Pozdrawiamy.

  • Nie ma żadnego problemu, pisz śmiało! 🙂

 • Anula2019
  28 maja 2019 20:59

  Jeszcze jedno pytanko.:
  Czy te busy stają na każdym przystanku czy trzeba sygnalizować chęć „wyskoczenia” 🙂 ?

  Odpowiedz
 • Znowu ja tym razem już w Pineda de Mar.
  Oczywiście informacja o łączonych biletach sprawdzona, na stacji można kupić bilet łączony nawet parę dni wcześniej ale tylko w kasie, kasa czynna od 10.00
  A teraz pytanka do was:
  1.Czy Barcelona City Tour to to samo co Barcelona Bus Turistic?
  2.W jaki sposób można poznać ze autobus jedzie trasą czerwoną czy niebieską? Jest jakieś oznaczenie NA autobusie ?

  Odpowiedz
  • Cześć Anula,
   1) To dwie osobne usługi. To o czym piszemy na stronie Barcelona Bus Turistic. Bilety online są tańsze i 100% mobilne – nie wymagają drukowania.
   2) Linie są świetnie oznaczone na przodach autokarów – na tabliczkach oraz cyfrowych wyświetlaczach.

 • Tak myślałam ale chciałam się upewnić. 🙂
  Jutro się wybieramy i chcemy trochę pobuszować na własną rękę i własnym tempem 🙂
  Dzięki i pozdrawiamy.

  Odpowiedz
 • Witam
  Czy mogę prosić o link do strony na której kupię bilet łączony bus turistic + kolejka?

  Odpowiedz
  • Nie kupisz 🙂 Zrobisz to dopiero na stacji kolejowej 😉

  • Witam Czy tu rodalies.gencat.cat/en/nou-bitllets-combinats/bus-turistic nie uda się kupić biletu łączonego z Pineda de Mar do Barcelony +Barcelona Bus Turístic ?

  • Uda się 🙂
   Widocznie wprowadzono to jakiś czas temu.
   Po zakupie otrzymasz kod vouchera, będziesz go musiał wymienić na właściwy bilet w automacie na stacji (pomarańczowe Rodalies).

 • Ok dziękuję za info. Czy na dworcu w Blanes kupię?

  Odpowiedz
 • I czy zapłacę kartą…czy lepiej mieć gotówkę?

  Odpowiedz
 • Czy niebieska linia bus turistic wyjeżdża na wzgórze Tibidabo, czy tylko w jego okolice. i drugie pytanie….ile zajmuje wyjście na szczyt tego wzgórza pieszo?

  Odpowiedz
  • Autobus podjeżdża pod przystanek Tramvia Blau, który kursuje na wzgórze.
   Nie wjeżdża n samą górę.
   Tramvia Blau aktualnie nie kursuje, ale jest zastępcza komunikacja.

   Więcej przeczytasz tu: Dojazd na Tibidabo

  • Witam czy bilet łączony kolej plus bus turistic można kupić na dwa dni? Czy jest coś taniej tak jak przy dwudniowym na sam bus turistic?

  • Iza – autobus turystyczny w wersji 2 dni bez problemu, ale jak wygląda sprawa z biletem łączonym z pociagiem na 2 dni – nie wiemy 🙂

  • Też właśnie planuję kupić bilet 2 dniowy na busa i też mi zależy na bilecie łączonym z Calella . Czy może wiadomo już coś na ten temat ?

  • Póki co brak jeszcze rozkładów pociągów na sezon letni.
   Przypomnij się bliżej marca i sprawdzimy jak to wygląda 😉

 • Witam
  Czy orientujecie się, o której odjeżdża ostatni bus z Blanes do Lloret de Mar?

  Odpowiedz
 • Witam
  Czy jest może rozpiska ile trwają przejazdy pomiędzy poszczególnymi przystankami?

  Odpowiedz
 • Witam, w przyszłym tygodniu zaczynamy nasz (4 os. dorosłe + dziecko) pobyt w Pineda de Mar, mamy w planach pojechać na wycieczkę do Barcelony, Montserrat oraz Girony. Stąd pytanie jakie bilety najlepiej kupić. I w jaki sposób dostać się do tych miejsc:
  1) Camp Nou
  2) Akwarium Barcelona
  3) Sagrada Familia
  4) Park Guell
  5) Las Ramblas
  6) Montserrat
  7) Muzeum Salvadora Dali w Figueres

  Z góry dziękuję za odpowiedź:)

  Odpowiedz
  • Z tego co widzę na Barcelonę wystarczy wam jeden dzień.
   Na dojazd używacie T1- na IV strefę – kosztuje 35,25 euro.
   Wychodzi was lekko powyżej 3 euro za przejazd jednej osoby.

   Po przyjeździe do Barcelony na Plac Kataloński możecie zacząć od Rambli, następnie Oceanrium, a następnie przejechać do Sagrady. Spod Sagrady niebieska linia metra L5 bezpośrednio na Camp Nou – wysiadacie na Collblanc.

   Na dwa kursy do Barcelony wykorzystacie 2 bilety T-10 na IV strefę na wszystkie osoby.

   Do Figueres dojedziecie z Pinedy pociągiem regionalnym bezpośrednio. Koszt biletu jednorazowego to 7,7 euro.

   Na poruszanie się po mieście – bilet T-10 na I strefę. Pamiętaj, aby wejście do Sagrady zarezerwować wcześniej.

   Kolejnego dnia możecie przyjechać do Barcelony. Na Sants przesiadacie się na zieloną linię metra L3 i jedziecie na plac hiszpański. Tam zaczniecie swoją wycieczkę do Montserrat – szczegóły dojazdu tutaj – https://mybarcelona.pl/montserrat-dojazd-z-barcelony/

  • Dziękuję za pomoc:) Pozdrawiam:)

 • Witam, wyjeżdżam z córką 9-letnią na trzy dni do Barcelony. Lądujemy na El Prat. Chcemy pobyć też na plaży na Costa Brava. Nie ogarniam tych biletów … co najlepiej kupić, tak żeby potem wrócić na lotnisko przy powrocie i móc podróżować nawet do Mataro?! Bardzo proszę o pomoc … Sylwia

  Odpowiedz
  • Witaj Sylwia,
   Polecamy zdecydowanie Hola Barcelona.
   Bez liczenia przejazdów, kupujecie wersję na interesującą was ilość dni.
   Z lotniska i na lotnisko wrócicie autobusem miejskim, pociągiem, a nawet metrem.

   Sami od jakiegoś czasu z nich korzystamy jak wybieramy się do Barcelony.

   Oczywiście podróżujesz na nich w ramach I strefy, więc cała Barcelona + sąsiednie miejscowości.
   Mataro jest w III strefie. Na tych biletach dojedziesz np. do Badalony czy Castelldefels.

 • Czy z Malgrat de mar mogę kupic bilet łączony na pociąg i Barcelona bus turistic?

  Odpowiedz
 • Witam,
  Będziemy w Pineda de Mar – 3 osoby.
  Chcę kupić bilet 2-dniowy na autobus hop on hop off, bo się o wiele bardziej opłaca jak jednodniowy.
  Do Barcelony chcemy podjechać pociągiem.
  Tyle, że nie ma opcji łączonego biletu kolej+autobus na dwa dni.
  Co proponujecie?

  Odpowiedz
  • Lepiej wyjdzie was 2 – dniowy autobus, a osobno bilety z Pinedy na Barcelony.

   Tym bardziej, że możecie kupić T-10 na IV strefę za 35,25 euro, co da wam 3,5 euro / osoba za przejazd w jedną stronę. 7 euro w dwie.
   2 razy łączony bilet na osobę to 2 x 30 euro = 60 euro.
   Przy dwudniowym autobusie 36 euro + 7 euro pociąg + 7 euro pociąg = 50 euro.

   Jak widać, bardziej opłaca się kupić dwudniowy bilet na autobus turystyczny, a do Barcelony kupować bilety na pociąg – najlepiej T-10 na IV strefę. W przypadku 3 osób wyjdzie was 12 przejazdów, więc na powrót ostatniego dnia musicie dokupić dwa bilety pojedyncze.

 • Witam. Znalazłam w internecie 2 mapki busów. Jedna ma 3 linie tak jak piszecie zielona czerwona i niebieska, a druga mapka to tylko dwie linie zielona i czerwona. Która mapka jest aktualna?

  Odpowiedz
 • Witam
  Będąc w Santa Susanna chciałabym zwiedzić Barcelonę. Chciałabym skorzystać z kolejki do Barcelony, a potem z Bus Turist. Dziecko kończy 04.02.2020 12 lat. Czy ulga na dzieci jest do końca roku 2020, czy tylko do 04.02.2020?

  Odpowiedz
 • W maju będziemy w Barcelonie już nie pierwszy raz. Ale mimo to ciągle ciężko mi się odnaleźć w tym pięknym wielkim mieście. Podpowiedz proszę które busy lepsze Bus Turistic czy City Tour?

  Odpowiedz
 • Czy 1,5 roczne dziecko też musi płacić za bilet? Znalazłam tylko informacje o zniżkach dla dzieci do 12 roku życia. Czy istnieje możliwość wzięcia do autobusu wózka?

  Odpowiedz
  • Dzieci w takim wieku nie płacą w komunikacji ani w praktycznie każdej atrakcji.
   Oczywiście do autobusu turystycznego możesz zabrać wózek dla dziecka 🙂

 • Witam, czy barcelona bus turistic jest zawieszony?
  nie można na stronie wpisać daty ani zakupić biletów.
  pozdrawiam Piotr

  Odpowiedz
 • Bardzo dziękujemy za wszystkie wskazówki na stronie. Tydzień temu wróciliśmy z Katalonii, a zwiedzając Barcelonę przez jeden dzień skorzystaliśmy z opcji łączonej na Bus Turistic i pociąg. Niestety na naszej niewielkiej stacji Lavern-Subirats był automat, który nie czytał naszych kard płatniczych. Dopiero po przyjeździe do Barcelony kupowaliśmy bilety tłumacząc w czym rzecz.
  Na stacji kolejki Rodalies na Placu Katalońskim obsługa zrobiła wielkie oczy, że jest coś takiego jak bilet łączony na pociąg i Bus Turistic. Dopiero po naszym zapewnieniu, że czytaliśmy o takiej opcji w Internecie przyszła menadżerka i rzeczywiście potwierdziła, że jest to możliwe.. Niestety kod do transakcji nie wchodził w system. Bilety łączone musieliśmy kupić w automacie obok okienka, ale odszukanie tej opcji na ekranie nie było łatwe.

  Odpowiedz
  • Dzięki za szczegółowy opis sytuacji.
   Faktycznie, mało osób o to pyta i jak widać, nawet obsługa ma z tym problem.
   Będziemy wiedzieć jednak jak to tłumaczyć turystom, którzy będą chcieli skorzystać właśnie z takiej możliwości 😉

 • Witam serdecznie
  Jesteśmy rodziną 2 dorosłe 2 dzieci i 4 dni. Będziemy zwiedzać Barcelonę. Jaki bilety na przejazdy będą dla nas najkorzystniejsze i gdzie je zakupimy?
  Pozdrawiam
  Aneta

  Odpowiedz
  • Witaj Aneta,
   Autobus turystyczny jest bardzo wygodny, bo kursuje tylko pomiędzy najważniejszymi atrakcjami miasta, a wy w dowolny sposób możecie wsiadać i wysiadać.

   Biorąc jednak pod uwagę kilkudniowy pobyt w mieście, bardzo wygodne są np. karty Hola Barcelona, gdyż dają nielimitowane przejazdy przez wyznaczoną liczbę dni, a dodatkowo działają w linii metra jadącej z lotniska. My ostatnie dwa wyjazdy postawiliśmy właśnie na karty Hola mimo, że pewnie wychodzą trochę drożej niż bilety T-Familiar, ale bez konieczności liczenia przejazdów.

 • Tomku, czy bilet łączony można wykorzystać na dojazd z Santa Susanna do Barcelony, a następnie po zwiedzaniu z Bus Turistic na tym samym bilecie dojechać na lotnisko El Prat T2? Czy na dojazd na lotnisko musimy kupić kolejny bilet? Jeżeli tak to jaki? Polecisz miejsce gdzie można przechować bagaż na czas zwiedzania z Bus Turistic?

  Odpowiedz
  • Według mnie, po skorzystaniu z autobusu turystycznego będziesz musiał kupić pojedynczy bilet na dojazd na lotnisko El Prat.
   Jaki – to kwestia tego czym chcesz jechać.
   Wygodnie – Aerobus – ale bilet 5,9 euro. Odjedziesz np. z placu hiszpańskiego czy placu katalońskiego.
   Pociągiem bilet pojedynczy jest o 1 euro tańszy – 4,6 euro. Dojedziesz na lotnisko ze stacji Passeig de Gracia w centrum Barcelony czy np. z Sants.

   Jeśli chodzi o przechowanie bagażu, to może tu znajdziesz coś interesującego – Przechowanie bagażu w Barcelonie.

 • Dziękuję Tomku, po raz kolejny Wasza pomoc jest nieoceniona 🙂

  Odpowiedz
 • Witam, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogłabym dojechać z Parku Guell do Kościoła Serca Jezusowego w Tibidabo. Wydaje mi się, że gdzieś jest przystanek przy Parku, natomiast nie jestem pewna czy autobus zatrzymuje się na Tibidabo.

  Odpowiedz
  • Witaj Agnieszka,
   Autobus nie wjeżdża na Tibidabo, przystanek znajduje się w miejscu, skąd na wzgórze wjeżdżał historyczny Tramvia Blau, można także wjechać funicolare.
   To miejsce jest ciekawe również ze względu na dzielnicą mieszkalną, pełną niesamowitych domów, rezydencji w stylu modernistycznym.

   O dojedzie z tego miejsca na szczyt przeczytasz tu: Dojazd na Tibidabo.

 • W jakich językach jest audio guide?

  Odpowiedz
 • Piotrek i przyjaciele
  18 maja 2022 21:29

  Witam,
  Z grupą przyjaciół będziemy przebywać w Madrycie, ale planujemy wypad na 1 dzień do Barcelony – chcemy skorzystać z szybkich kolei Renfe dojeżdżając do stacji Barcelona Sants, czy możemy jakoś połączyć bilety z Bus Turistic tak aby jak najlepiej dotrzeć do Sagrada Familia, do Park Guell, na wzgórze Tibidabo. Proszę o podpowiedź jakie bilety na przejazdy będą dla nas najkorzystniejsze i gdzie je zakupimy?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Hej Piotrek,
   Tak, w przypadku wypadu na jeden dzień zdecydowanie polecam bilet na autobus Hop on Hop off ze względu na komfort i szybkość przemieszczania się miedzy najważniejszymi atrakcjami.
   Bilet ze zniżką możesz kupić wcześniej online, a przy wejściu do autobusu okazać kod kreskowy na smartfonie – nie ma konieczności drukowania.

   To bardzo ułatwi wam podróżowanie przy takim jednodniowym wypadzie.

 • Witam. Czy autobus z linii czerwonej ma tylko jeden kierunek jazdy, czy jeżdżą w obie? No wsiadając do niebieskiego busa przy Sagrada familia pierw jedzie do góry kierunek Park Guell czy są też które jeżdżą w drugą stronę

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 czerwca 2022 13:40

   Dokładnie, ruch jest tylko w jedną stronę, czyli od Sagrady jedzie w górę w kierunku Park Guell.

  • Dzień dobry. Czy w Bus turistic jest przewodnik w języku polskim? Ważne 😉

  • Dzień dobry Paweł,
   Niestety, system audioguide na pokładzie nie obejmuje języka polskiego.

 • Dzień dobry, czy po Barcelonie jeździ coś typu Panek – autko na minuty?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Tak – Ubeeqo. Właścicielem firmy jest Europcar słynący z wynajmu samchodów.
   Polecam ściągnięcie i skonfigurowanie apki z wyprzedzeniem, bo chwile może trwać weryfikacja prawa jazdy etc.

 • Czy ktoś zna Hop-on/off w BCN który oferuje polski audioguide? Podróżujemy z dziadkami i nie mówią oni w innych językach.

  Odpowiedz
 • Danuta Starosta
  22 stycznia 2023 12:16

  Świetna strona…. Cieszę się że można uzyskać tak dokładna i wyczerpującą informację. W wrześniu tego roku zamierzam z Calleli pojechać kolejką do Barcelony i skorzystać z Bus Turist by dojechać do parku Guell…. Byłam tam wcześniej z przewodnikiem, ale za krótko. Z komentarzy doczytałam że mogę kupić bilet łączony na dworcu w Calleli do Barcelony + Bus Turist + powrót do Calleli, na jeden dzień? Czy dobrze zrozumiałam? W związku z tym mam pytanie :
  Czy w Barcelonie przy dworcu jest przystanek Bus turist ?
  Dziękuję z góry za odpowiedź….

  Odpowiedz
  • Dzięki Danuta za miłe słowa.
   Tak, koleje regionalne prowadzą sprzedaż łączną biletów na pociąg + autobus turystyczny.
   Z pociągu najlepiej wysiąść na placu katalońskim. Stąd bezpośrednio wsiądziesz do autobusu. Na placu z racji centralnego położenia krzyżują się zresztą obie linie bus turistic – czerwona i niebieska. Chcąc zacząć od Park Guell – wsiadasz do niebieskiej 🙂

 • Dziękuję serdecznie 🌹😘

  Odpowiedz
 • Witam. W czerwcu wybieramy się na pobyt dwutygodniowy do Barcelony. Chciałam dowiedzieć się czy można kupić bilet łączony na kolej i bus turystyczny po Barcelonie? Czy pociągi Rodalies de Catalunya to jest ta kolejka która jeździ wzdłuż wybrzeża? Syn kończy 4 lata w lipcu… Rozumiem że on ma bilety darmowe?

  Odpowiedz
  • Przepraszam pomyliłam się. Lecimy do Calella i chcemy pojechać do Barcelony.

  • Witam Aga,
   Tak, z tej miejscowości jeżdżą właśnie koleje regionalne – rodalies.
   Linią R1 dojedziecie bezpośrednio d Barcelony i w dalszym ciągu istnieje możliwość kupienia na miejscu kombinacji biletu na przejazd + autobus turystyczny w Barcelonie.

   Jeśli dziecko ma aktualnie 3, a dopiero w lipcu będzie mieć 4, to oczywiście w żadnym środku transportu nie potrzeba dla niego biletu.

 • Dzień dobry. Wasza pomoc jest nieoceniona. Kopalnia wiedzy. Bardzo dziękuję.
  Po analizie zrobiłam plan dla 4 osób i chciałam podpytać jak go oceniacie i czy może coś warto poprawić.
  1/ Nocleg w Santa Sussana
  Dla każdego zakup biletu zerowego z kaucją po 10 euro. Kierunek Barcelona Plac Kataloński koleją R1
  2/ Zakup biletów online na 2 linie Bus Turistic
  3/ Jeden dzień linia czerwona. Objazd 2 godziny, ale możemy wysiadać, oglądać, wsiadać i jechać dalej. Kod w smartfonie skazujemy za każdym razem wchodząc do busa.
  4/ Drugi dzień linia niebieska, zasada jak pkt 3
  5/ Korzystając z biletu zerowego na R1 w pozostałych dniach możemy podjeżdżać do innych miejscowości leżących na trasie Santa Sussana-Barcelona.
  Nie wiem czy dobrze doczytałam. Bus Turistic zaczyna kurs od 9 do 9.30 tylko?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Wszystko się zgadza!
   W przypadku biletu zerowego wg mnie nie jest możliwe wsiadanie nigdzie indziej jak Barcelona czy Santa Susanna, bo wtedy najlogiczniej było wyrobić go na trasie do Blanes i podróżować dowolnie po wybrzeżu.
   Nikt jeszcze nie potwierdził, że bilet na takiej trasie zadziała np. wsiadając na stacji w Pineda de Mar.

   Co do autobusu turystycznego – wsiąść możesz do niego o dowolnej porze.
   Kursuje od 9:00 do 19:00.

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się, że czytałam o ograniczeniu przejazdu ze stacji początkowej do docelowej tylko dla pociągów średnich dystansów, gdzie kaucja wynosi 20 euro. Tam gdzie 10 euro nie ma takiego zapisu. Muszę to jeszcze raz doczytać.

 • Odpowiedz
 • Czy audioprzewodnik w bus turistic jest w języku polskim?

  Odpowiedz
 • Czemu piszecie tylko o Bus Touristic a o City Tour nic? Czyżby lokowanie produktu ? 😉

  Odpowiedz
  • Nie, ich oferta pojawiła się później.
   Zbieram się od dłuższego czasu do opisania ich tras i produktu, ale wieczny brak czasu 🙂

 • Witam. Mam dziecko dwa latka, czy można zabrać wózek, spacerówkę do autobusu wycieczkowego?

  Odpowiedz
 • Witam. W maju wybieram się do Barcelony z dwiema córkami. Nocujemy w hotelu Ibis Barcelona Santa Coloma. Czy to jest dobry pomysł. Która to strefa?

  Odpowiedz
  • Witaj Iza,
   Hotel jest dalej od miasta, ale odwdzięcza się za to bardzo dobrą ceną!
   To dalej I strefa.
   My traktowaliśmy go tylko na spanie, więc liczyliśmy się z godzinnym dojazdem do miasta podczas jednego z wyjazdów.

   Przyjemna okolica, nieturystyczna, więc w fajnych lokalnych klimatach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team