Ogólnie

Internet mobilny w Hiszpanii

Często zadajecie nam pytania dotyczące cen internetu mobilnego w Barcelonie, więc spieszymy z wyjaśnieniami jak to wygląda w Hiszpanii i ile to kosztuje.

Oczywiście zakładamy, że interesuje was pakiet danych na czas wyjazdu wakacyjnego czy podczas zwiedzania. Dla osób planujących dłuższy pobyt – Erasmus, praca itd, lepszą ofertą będą umowy czasowe na internet mobilny czy stacjonarny.

Korzystanie z taryfy polskiego operatora

Najważniejszą rzeczą jest to, że w ramach posiadanej taryfy polskiego operatora, mamy limit danych do wykorzystania bezpłatnie w krajach UE. Dla przykładu w abonamencie T-Mobile 5 GB, to paczka 1 GB do wykorzystania zagranicą. Ja w swojej firmowej ofercie mam 10 GB w Polsce, a 5,5 GB w krajach UE, co pozwala mi na swobodne korzystanie podczas kilkudniowych wyjazdów. Na mocy regulacje UKE operatorzy mogą doliczać symboliczną kwotę za każdy 1 MB przesłany z krajach UE i EOG, ale w Orange przy transferze 1 GB dodatkowa opłata to zaledwie 1,90 PLN.

Gdyby jednak komuś było mało, można rozważyć opcję dokupienia pakietu u swojego polskiego operatora i sprawdzenie cen takich paczek. Za dodatkowe 4 gigabajty operatorzy życzą sobie ok. 50 PLN, ale cena może się różnić w zależności od sieci w jakiej masz telefon. Sprawa jest o tyle wygodna, że nie wymaga instalowania dodatkowych kart SIM etc.

Internet mobilny w Hiszpanii

Podobnie jak u nas, w Hiszpanii można kupić kartę SIM lokalnej sieci komórkowej. Dzięki temu mamy bardzo duże paczki minut na rozmowy z hiszpańskimi numerami oraz pakiet danych.

Cenniki ofert hiszpańskich operatorów są aktualne na rok 2020.

Wygodne dla posiadających mobilne modemy czy dodatkowe urządzenia do których może włożyć dodatkową kartę SIM.

Podobnie jak w Polsce, kupione karty SIM prepaid należy zarejestrować, czyli wylegitymować się podczas zakupu swoim dowodem osobistym lub paszportem.

Poniżej przegląd ofert największych operatorów:

Movistar

Wariant Minuty Limit danych Cena
Prepago 5 20 minut 5 GB 10,00 euro
Prepago 7 40 minut 7 GB 15,00 euro
Prepago 15 80 minut 15 GB 20,00 euro

Ważność paczki minut oraz danych: 4 tygodnie.

Orange

WariantMinutyLimit danychCena
Go Walk20 minut5 GB9,95 euro
Go Run40 minut7 GB14,95 euro
Go Fly80 minut15 GB19,95 euro

Vodafone

Wariant Minuty Limit danych Cena
Prepago S 300 6 GB 10,00 euro
Prepago M 800 minut 12,00 GB 15,00 euro
Prepago L bez limitu 20 GB 25,00 euro

Ważność paczki minut oraz danych: 4 tygodnie.

Powyższe 3 firmy to tradycyjne, duże międzynarodowe telekomy (podobnie jak u nas T-Mobile, Orange czy Play). Alternatywą dla nich są operatorzy wirtualni, bez swoich punktów obsługi klienta etc (podobnie jak u nas np. sieć Otvarta). Tutaj polecamy bardzo elastycznego dostawcę:

Simyo

Bardzo dużym plusem jest to, że kupujemy kartę na konkretną liczbę GB danych, bez konieczności kupowania minut (jest taniej). I tak przykładowe pakiety danych można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach:

Wariant Cena
2 GB 3,00 euro
5 GB 5,00 euro
7 GB 7,00 euro
12 GB 10,50 euro
15 GB 12,50 euro
25 GB 15,50 euro
35 GB 17,00 euro
40 GB 28,00 euro

Listę punktów w Barcelonie oraz całej Hiszpanii, gdzie kupisz stacjonarnie prepaid Simyo: https://www.simyo.es/mapa-tiendas.html

Należy pamiętać, że kupiona paczka GB jest ważna 30 dni. Dlatego trzeba ją dobrać do swoich potrzeb. Karta jest aktywna 6 miesięcy po ostatnim doładowaniu. Jeśli w ciągu pół roku nie przyjedziesz do Hiszpanii, kartę można po prostu wyrzucić i kupić nową następnym razem.

Jak widać, wszystko zależy od cen dodatkowych paczek u polskich operatorów. Te potrafią być bardzo konkurencyjne w stosunku do cen i limitów GB w Hiszpanii, więc czasem może się okazać strat a czasu kupowanie lokalnych kart i ich rejestracja.

Zobacz również

10 Komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu