Stadion piłkarski Camp Nou jest dumą nie tylko samych barcelończyków, ale i całej Hiszpanii. Ten obiekt sportowy dzięki drużynie FC Barcelona notującej rok rocznie znakomite wyniki w piłce nożnej stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli całego kraju na skalę europejską (kto wie czy nawet nie światową).

Jest to największy, czynnym stadion na świecie. Trybuny mieszczą aż 98,772 osób! Jako że arena spełnia najważniejsze standardy konstrukcyjne, UEFA sklasyfikowała go na 5 gwiazdek.

Ciut historii

Decyzja o budowie tego stadionu została podjęta w 1954 roku. Przyczyna była prozaiczna, poprzedni obiekt klubu okazał się zbyt mały. Był to Camp de Les Cort (1922-1957), który liczył zaledwie 60 000 miejsc… 🙂

Budowa kosztowała (bagatela) 288,088,143 peset i trwała trzy lata – od 1954 do 1957 roku. Projektantami Camp Nou zostali Francesc Mitjans-Miró, Lorenzo García Barbon i Josep Soteras Mauri.

Ciekawostką dla polskich kibiców piłki nożnej zapewne będzie to, że pierwszy mecz  rozegrany na nim był pojedynkiem drużyny Katalonii, a Legią Warszawa. Wynik 4:2 🙂 Nie trzeba dodawać na czyją korzyść. Pierwszego, sławetnego gola na tym stadionie strzelił Eulogio Martíneza, liczba miejsc na trybunach wynosiła wtedy 93,053.

W trakcie sławetnych Igrzysk Olimpijskich z 1992 roku, które odbywały się w Barcelonie, służył jako arena nie tylko do zmagań piłkarskich, ale również kilku innych dyscyplin.

Papież Jan Paweł II, 17 listopada 1982 odprawił na stadionie Mszę Świętą dla 120 tysięcy osób.

Wymieniać i wymieniać można by imprezy, które odbyły się na Camp Nou. Od meczy FC Barcelona, poprzez finały Ligii Mistrzów, mecze Igrzysk Olimpijskich, liczne koncerty takich gwiazd jak choćby Michael Jackson czy Sting.

Kontrowersje budzi fakt, że stadion oprócz lokalnej drużyny, służył niegdyś reprezentacji Hiszpanii. Od kilkunastu lat mecze reprezentacji już się tutaj nie odbywają. Mają na to wpływ sprawy polityczne, regionalne.

Camp Nou – nie tylko dla kibiców!

Faktem jest, że nawet jeśli nie jesteś fanem FC Barcelona, a nawet piłki nożnej jako dyscypliny, wizyta tutaj z pewnością cię nie rozczaruje. Owszem, Beata obojętnie przechodziła obok klubowych trofeów i zdjęć, jednak cała reszta mocno ją wciągnęła 🙂 Więcej – po wizycie na Camp Nou stwierdziliśmy, że nie można być w Barcelonie i nie zakupić (dość drogich!) biletów na zwiedzanie obiektu. Dlaczego?

 • Po pierwsze chociażby ze względu samego rozmiaru tego stadionu;
 • Po drugie, jak by nie było, otoczone jest magią i popularnością samej drużyny;
 • Po trzecie, na jego teenie urządzone jest bardzo ciekawe, multimedialne muzeum;
 • Po czwarte, możemy zajrzeć w na prawdę wiele miejsc – szatnie, trybuny, stanowiska komentatorskie…
 • Po piąte, całości dopełnia klubowy sklep, gdzie można kupić mnóstwo gadżetów klubu piłkarskiego.

Zaczynamy zwiedzanie – rezerwacja – bilety

Nie ma co ukrywać, wstępu na zwiedzanie Camp Nou – Camp Nou Experience, do tanich nie należy. Koszt to 26 euro od osoby dorosłej. Dla dziecka w wieku od 6 do 13 lat 17 euro. Ale czy można obejść się smakiem widoku zewnętrznego i klubowego sklepiku? Nie! Kupujemy i ruszamy!

Uwaga – bilety w kasach na stadionie są droższe – wejście kosztuje wtedy 29,5 euro.

Aby nie stać w kolejkach, możecie dokonać zakupu online. Możecie kupić bilet za 28 euro podając godzinę wejścia. Za 30 euro można kupić tzw bilet otwarty. Wejdziecie dowolnego dnia po godzinie 15:00. Sprawdźcie wcześniej, czy w interesujący was dzień nie odbywa się na Camp Nou mecz 🙂

Wersja zwiedzania z plusem oznacza dodatkowo wyposażenie w okulary VR oraz audioguide.

Rodzaj biletu Zawarte w cenie Ceny
Basic Tours Zwiedzanie stadionu
Muzeum
26 euro / dorosła
20 euro / dzieci 6 – 13 lat
20 euro / dorośli powyżej 70 lat
0 euro dzieci do 6 lat
Camp Nou Tour Plus Zwiedzanie stadionu
Muzeum
Audio-guide
Okulary VR
36 euro / dorosła
30 euro / dzieci 6 – 13 lat
30 euro / dorośli powyżej 70 lat
10 euro dzieci do 6 lat
Camp Nou Tour OPEN
Bilet bez podanej daty zwiedzania
Zwiedzanie stadionu
Muzeum
30 euro / dorosła
24 euro / dzieci 6 – 13 lat
24 euro / dorośli powyżej 70 lat
0 euro dzieci do 6 lat
Players Experience Tour Zwiedzanie stadionu
Muzeum
Audio-guide
Okulary VR
Przewodnik
Szatnia zawodników FC Barcelona
Press room
Profesjonalne zdjęcie
Oficjalny gitf FCB
149 euro / dorosła
99 euro / dzieci 6 – 13 lat
99 euro / dorośli powyżej 70 lat
39 euro dzieci do 6 lat
Kasy biletowe na Camp Nou

Na starcie muzeum urządzone w nowoczesnym, multimedialnym stylu. Wszystkie „sale”, albo raczej ścieżki z eksponatami, rozmieszczone są tematycznie, w eleganckich gablotach, a wszystkiemu towarzyszy gustowne wnętrze z bardzo dobrze dobranym oświetleniem. Przechodzimy kolejno obok gablot ze starymi dokumentami, piłkami, butami piłkarzy. Na ścianie o dość znacznych rozmiarach szereg pucharów zdobytych przez drużynę.

Kolejne wspomnienia, wiadomości, część informacji dostępnych jest na multimedialnych stołach, przy których możemy stać, czytać informacje i oglądać filmy. W jednym z zakamarków kilkanaście wiszących par słuchawek w których odsłuchać można wyrywki relacji z różnych meczy oraz okrzyki kibiców.

Trofea są poukładane tematycznie, największą popularnością cieszą się słynne puchary z Ligi Mistrzów.

Cam Nou - Trofeum z Ligi Mistrzów

Po drodze można sobie zrobić pamiątkowe foty z naturalnej wielkości, gwiazdą Blaugrany, czyli Lionelem Messi 🙂

Kolejny punkt to przejście do „zaplecza” dla vipów. Tam oczywiście gustowne skórzane kanapy i mini barek. Fajne zacisze, zwłaszcza, że nieopodal szatnia dla piłkarzy.

Wchodząc do szatni nie jeden kibic piłki nożnej emanuje radością. Dlaczego? Niby zwykłe szafki, leżanka do masażu, mini jacuzzi, lodówka na napoje….ale korzystają z tego nie byle kto – bożyszcze tysięcy, ludzie których każdy, nawet okazjonalny kibic zna!

Kolejne miejsce wytyczone „ścieżką dla zwiedzających” to sala konferencyjna. Po drodze do niej „ścianka”, na której tle odbywają się wywiady z piłkarzami czy trenerami. Tyle już za nami, a jeszcze nie dotarliśmy na samą arenę 🙂

Kolejny krok i wąskim korytarzem zbliżamy się do wyjścia na boisko dla piłkarzy. Ściany wytapetowane ich zdjęciami w rozmiarach większych niż rzeczywiste. Do tego nad głowami dźwięki z głośników, które mają sprawić, że turyści czują się jak piłkarscy gladiatorzy, którzy we wrzawie okrzyków, śpiewów i bębnów wychodzą na zagrzewani na murawę. Robi wrażenie. Po drodze, we wnęce po prawej, mała kapliczka, by móc pomodlić się czy też po prostu przeżegnać przed samym pojedynkiem. Dla turystów kolejny punkt na pamiątkową fotkę – zaraz przez wyjściem na murawę podświetlone logo drużyny. No i tworzą się korki… 🙂

I jesteśmy… Poraża ta ilość krzesełek, wysokość trybun, nawet zieleń murawy, magicznie :). Rozglądasz się dookoła, niby z każdej strony to samo, lecz nadal chcesz się kręcić i kręcić i rozglądać, podziwiać. Z dołu nawet nie jesteś w stanie policzyć rzędów, nawet sektory tylko dzięki temu że są w różnych kolorach, jest się w stanie rozróżnić. Gigant.

Trybuny na Camp Nou

Po ochłonięciu i dziesiątkach zdjęć, idziemy dalej, bo to jeszcze nie wszystko. Kierujemy się do jednego z wyjść z trybun i podążamy na prawie sam szczyt, a mianowicie do gniazda dla reporterów. Po drodze (bo mamy do pokonania parę pięter po schodach) mamy okazje się przyjrzeć jak wygląda „zaplecze” dla kibiców przybywających na mecze. Toalety, blaty dla barów, które zapewne podczas meczy zapełnione są stoiskami z napojami i przekąskami. W tej części najlepiej widać, że obiekt nie jest nowy. Stare kafelki, posadzki z lat zapewne jakiś 70-tych, dodają temu miejscu uroku.

W gnieździe reporterskim „ciasno”;) Jest oszklone, odizolowane od reszty. Trochę wyeksploatowane krzesełka, jedno obok drugiego, wąskie długie biurko i małe telebimy przed. Poza tym niesamowity widok na boisko – teraz widać, jak dziennikarze pracujący na Camp Nou mają na widelcu ogląd całego boiska. Przy tej wysokości te małe telebimy są bezwzględnie potrzebne, by widzieć szczegóły, zwłaszcza w spornych momentach gry. I tu znowu urok, który pozwala wczuć się w magie piłki nożnej na Camp Nou – na telewizorach wyświetlane są urywki żywiołowej pracy komentatorów podczas meczów. Wszystko to z dobrze wyregulowanym dźwiękiem.

Camp Nou - gniazdo komentatorskie

Powoli kończymy nasze zwiedzanie schodząc w dół, z powrotem do muzeum. Tam kolejna, niestety już jedna z ostatnich „atrakcji”, a mianowicie urywki z najlepszymi momentami meczy FC Barcelony. Wszystko to rozciągnięte na ok. 20, gigantycznych telewizorach, a na przeciwko rząd sof, na których można spocząć i delektować się najpiękniejszymi bramkami w wykonaniu piłkarzy Blaugrany. Obrazy ukazują się na nich wybiórczo, na koniec ukazując jeden „obrazek”. Ciężkie do opisania, warte do zobaczenia 🙂

Ostatnia sala to swego rodzaju reklama głównego sponsora drużyny, czyli linii lotniczej Qatar Airways. Tam można obejrzeć spoty reklamowe, plakaty piłkarzy ze stewardesami przewoźnika (to samo zresztą widnieje na zewnętrznej ścianie stadionu) i parę innych ciekawostek. Wyście ponownie prowadzi przez pierwszą część muzeum jaką zwiedziliśmy.

Camp Nou - zdjęcia piłkarzy

Oczywiście jak przystało na tego typu przybytki, podczas trasy zwiedzania mijamy ścianki, gdzie możemy sobie zrobić zdjęcie, np z pucharem – fotomontaż. Wszystko to w ładnym etui można kupić na samym końcu, a kosztuje sporo!

2-godzinne zwiedzane stadionu kończymy na sklepiku klubowym, o którym wspominaliśmy wcześniej. Wybór gadżetów przeogromny, od koszulek, szalików, bokserek, po kufle czy lodówki z logo klubu. Co ważne, w sklepach Nike czy sklepach klubowych na mieście można kupić większą część tego samego asortymentu w tej samej cenie.

Zauroczeni Camp Nou, z pewnością jeszcze kiedyś się tam znajdziemy, tym razem jednak na meczu “katalończyków” 🙂

Szatnia zawodników Barcelony tylko w pakiecie Players Experience Tour

Zwiedzić prawdziwą szatnię zawodników FC Barcelony to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników klubu. Aby to zrobić należy wykupić opcję zwiedzania Players Experience Tour.

Poza standardową trasą, dodatkowe atuty tej rezerwacji to:

 • zwiedzanie w małych grupach ok. 15 osób;
 • zwiedzanie szatni piłkarzy Barcy;
 • zwiedzanie w okularach VR;
 • audioguide;
 • aperitif w jednym z VIP lounges na terenie stadionu.

Koszt pakietu to 149 euro od osoby dorosłej, 99 euro dziecko w wieku od 6 do 13 lat. Dziecko do 5 lat zapłaci 39 euro. Poniżej link do rezerwacji wejścia.

Galeria:

Stadion Camp Nou

Wejście do sklepu klubowego

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona


Muzeum na stadionie Camp Nou

Muzeum na stadionie Camp Nou


Muzeum na stadionie Camp Nou

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou

Panorama stadionu nakręcona z perspektywy trybun:


Zobacz również

109 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam.
  Planuję pobyt w Barcelonie i wizytę w muzeum na Camp Nou. Chciałbym juz teraz online zakupić bilet wstępu na zwiedzanie na konkretny dzień ( w tym przypadku na 19 maja) aby nie stać na miejscu w kolejkach, lecz nie jestem w stanie podać godziny zwiedzania. Przy zakupie trzeba określić godzinę wejścia. Co w przypadku kiedy będę w innych godzinach niż te które podałem przy zakupie biletu? Bardzo proszę o informację, gdyż nigdzie nie mogę znaleźć co w takim przypadku.

  Odpowiedz
  • Trzeba podać konkretną godzinę.
   Możesz jednak skorzystać z nieco droższej opcji – LINK – koszt 28 euro (3 euro drożej), ale kupujesz tzw. bilet otwarty i możesz wejść na niego o dowolnej porze 🙂

 • W komentarzach w necie wyczytałam, że zakupiony Voucher TRZEBA wymienić w jakimś punkcie, nie jest to jednak kasa biletowa stadionu. Czy rzeczywiście? Będę wdzięczna za informację, bo w takim przypadku tracić czas na wymianę Vouchera mija się z celem oszczędności czasu stania w kolejkach do kasy.

  Odpowiedz
  • Renata – zgadza się. Natomiast bilet kupiony z linka na naszej stronie, przez Ticketbar, nie ma takiej konieczności!
   Ticketbar jest oficjalnym partnerem FC Barcelona i przy wejściu okazujemy się otrzymanym voucherem i bez problemu wchodzimy na stadion.

  • Bilety są w tej chwili na Grouponie hiszpańskim. Za prawie 2 Euro można kupić rabat 50 % na bilet. W sumie przy najtańszej opcji zwiedzania 11 Euro na bilecie pozostaje w kieszeni na Sangrię 😁

  • Dzięki za info!
   Umieszczam linka na naszym FB.

 • Czy jak kupię bilet wstępu i w tym dniu będzie mecz to mogę go obejrzeć?

  Odpowiedz
  • Zwiedzanie Camp Nou (Camp Nou Experience) jest niedostępne w dniu rozgrywania meczu oraz dzień przed meczem w ramach Ligi Mistrzów.

 • Witam, czy sklep firmowy jest otwarty w dniu meczu? Wybieramy się na mecz i wcześniej chciałabym kupić koszulki 🙂

  Odpowiedz
  • Na stadionie – nie wiemy 🙂 Raczej mało możliwe, kto upilnowałby tych wszystkich ludzi 🙂 W samym mieście znajdziesz jednak bez problemu sklepy firmowe gdzie kupisz co potrzebujesz 🙂

 • Mam pytanie: od jakiego wieku dzieci płacą za bilet FC Barcelony?

  Odpowiedz
  • Mówisz Magda o biletach na mecze czy zwiedzanie stadionu – Camp Nou Experience?

   Jeśli chodzi o zwiedzanie, to do 5 lat bezpłatnie.
   Od 6 do 13 lat bilet ulgowy.

   Jeśli chodzi o mecze ligowe, dzieci płacą normalnie.

 • Witam. Czy bilet na mecz ligowy z Girona 23.09 lepiej kupic on line ( ok100€) czy w kasie stadionu moze byc taniej?

  Odpowiedz
 • Jak najlepiej dostać się z Malgrat de Mar na stadion.

  Odpowiedz
 • Witam, czy kupione bilety z linku na Państwa stronie muszę wydrukować czy wystarczy potwierdzenie w telefonie?

  Odpowiedz
  • Na wszelki wypadek lepiej wydrukować 🙂
   Potwierdzę jeszcze w Ticketbar i dam ci odpowiedź.

   /edit
   Można go pokazać na smartfonie, ale rekomendowanie jest jednak wydrukowanie vouchera.

 • Witam, jeżeli syn ma 16 lat to muszę kupić cały bilet? Z La Rambli jak dojadę do Camp Nou ? Czy bilety zakupione w kasie są w tej samej cenie co u Was?

  Odpowiedz
  • Witaj Dariusz,
   Bilety w kasie są dokładnie w tej samej cenie.
   Dziecko 16 lat płaci już normalny bilet.

   Na Rambli można wsiąść w metro – zieloną L3 i dojechać na Satns Estacio.
   Tam przesiadacie się na niebieską L5 i jedziecie na stację Collblanc, która znajduje się przy stadionie.

 • Mam pytanie, bo nigdzie tego nie mogę znaleźć. Mamy bilety na dzień w którym będziemy odlatywac do domu. Co z bagażami? Czy jest tam gdzieś możliwość ich pozostawienia w jakiejś szatni? Czy można z plecaka mi zwiedzać? Czy absolutnie jest to wykluczone i trzeba inaczej kombinować?

  Odpowiedz
  • Wojtek – wejść z plecakami żaden problem.
   Jeśli bagaże są uciążliwe, ciężko będzie zostawić je gdzieś na stadionie.
   Ew. na cały ostatni dzień można zostawić je w miejscu w którym śpicie a później po nie jechać, albo skorzystać z przechowani, które znajdują się w różnych częściach miasta – Przechowanie bagażu w Barcelonie.

 • Witam. Od tygodnia sprawdzam oficialna strone FC Barcelony i czekam na bilety na mecz 20 marca (Barca-Real Sociedat, ligowy). NIestety bilety sa caly czas niedostepne. Czy to mozliwe zeby byly wyprzedane? Czy jest szansa na kupienie biletow w kasie w dzien meczu? Dla syna, wilekiego fana Barcy miala top byc glowna atrakcja, niespodziewalem sie ze moga byc takie problemy z biletami na mecz ligowy…..

  Odpowiedz
  • EDIT: 20 kwietnia. 🙂

  • Tak, bilety na mecze FCB wyprzedają się dużo wcześniej – również ligowe.
   Widzę, że dostępne w sprzedaży są dopiero bilety na 12.05.

   Nie wiem jak jest z wejściówkami w dniu meczu w kasach.

 • Witam,
  Ile należy poświęcić czasu na zwiedzenie stadiony, 2-3 godz wystarczy?
  Pozdrawiam
  Dorota

  Odpowiedz
 • Witam,
  Bardzo fajna strona i bardzo pomocna.
  Mamy pytanie, w czerwcu z Malgrat de Mar w jeden dzień planujemy odwiedzić Camp Nou, Park Guell oraz Sagrada Familia korzystając z zakupu biletów online, jaką kolejność polecacie i jakie ramy czasowe przyjąć żeby na spokojnie zdążyć na konkretne godziny.
  Pozdrawiamy.

  Odpowiedz
  • Przyjeżdżając do Barcelony możecie wysiąść na Sants i zacząć od zwiedzania Camp Nou – możecie podjechać niebieską linią metra L5 na Collblanc lub dojść na nogach.

   Jeśli kupicie wejście na 10:00, to myślę, że do 12:00 wyjdziecie ze stadionu i na 12:40 Sagrada Familia. Tam kolejne 1,5 h i na ok. 15:20 – 15:30 można rezerwować Park Guell.

   Wszystko oczywiście zależne jest od dostępności godzin – teraz np. w Sagrada Familia na maj – czerwiec dostępne godziny są mocno przebrane.

  • Dziękujemy za pomoc.

 • Witam czy gadżety dostępne w sklepie na stadionie poza nim w mieście są tańsze czy ceny są wszędzie takie same?

  Odpowiedz
  • Wydaje się, że wszędzie takie same.
   Kupowaliśmy szalik na Camp Nou, w sklepie w centrum miasta był w dokładnie takiej samej cenie.

 • I drugie pytanie czy jak kupie bilety wcześniej za pomocą polecanego przez was serwisu to w jaki sposób jest sprawdzany wiek dzieci bo ma córkę 6 letnią a wstęp na stadion jest płatny od 6 lat właśnie i nie będę ukrywał że bilet za 0 zł dla 5 latka jest bardzo kuszący 🙂 Podobnie jest zresztą z akwarium gdzie dzieci do 4 lat wchodzą za darmo a młodszy syn ma dopiero 5 skończone.

  Odpowiedz
  • Dotykasz bardzo delikatnej materii.
   Po to są podane widełki, żeby się do nich dopasować 😉
   Wszystko kwestia tego na kogo trafisz na miejscu.
   My jednak jadąc z dzieckiem ze skończonymi 4 latami kupowaliśmy bilety na komunikację mimo, że nigdy podczas kilkukrotnego odwiedzania Barcelony nie spotkaliśmy żadnej kontroli.

 • Przejrzałem już cała waszą stronę i jest naprawdę super pomocna, chylę czoła dla takich ludzi jak wy którym się chce i dziękuje bardzo, ma jeszcze pytanie o magiczne fontanny czy coś o nich możecie powiedzieć bo nie widziałem tego w atrakcjach.

  Odpowiedz
  • Będziemy je szerzej opisywali dopiero teraz.
   Kiedy ostatnio się na nie wybieraliśmy, były nieczynne.

   Aktualnie do końca maja pokazy trzy razy w tygodniu, ale od czerwca od środy do niedzieli w godzinach 21:30 – 22:30 🙂

 • Mam jeszcze jedno pytanie, wypada nam, że zwiedzanie Barcelony będziemy mieć w Czwartek 20.06 a zatem w Boże Ciało, czy może to mieć jakiś wpływ na zwiedzanie?

  Odpowiedz
 • Witam, za 2 tyg będziemy kilka dni w Barcelonie i mam pytanko odnośnie biletów. Nie mamy jeszcze sprecyzowanych dokładnie planów, ale chciałbym zapytać do jakich atrakcji warto koniecznie zakupić bilety teraz, z wyprzedzeniem.
  Po drugie proszę o info, w jakiej formie otrzymujemy bilet zakupiony on line do atrakcji – czy jakiś kod na telefon, czy trzeba koniecznie go wydrukować?

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Na Camp Nou nie ma większego problemu z kupieniem biletu w kasie, ale jest drożej.
   Wcześniej przez internet 26 euro, w kasie 30 euro.
   Bilet otrzymujecie w postaci voucheru, który dobrze jest wydrukować, choć na miejscu nie robią problemów z potwierdzeniem na smartfonie – coraz więcej osób w tej sposób okazuje swoje bilety, bo jest na nich kod kreskowy.

   Jeśli chodzi o rzeczy do wcześniejszego zarezerwowania, to koniecznie Sagrada Familia oraz Park Guell. Zwłaszcza Sagrada na wiele terminów w czerwcu ma dostępne tylko godziny wieczorne. Tu bilet jest w 100% mobilny i skanujemy kod otrzymany mailem.

  • Ile czasu trwa zwiedzanie stadionu? Mówię o biletach basic lub basic plus?

  • Ile chcesz 🙂
   Wyznaczoną trasę pokonujesz we własnym tempie.
   Średnio zajmuje to ok. 1,5h.

 • Dzięki bardzo. Wiem co robić. Raczej nic innego nie planujemy płatnego na dziś. Będziemy ok 3 dni w Barcelonie resztę w Castelldefels. Interesuje mnie jeszcze – choć dział inny – czy na El Prat można kupić bilet T10 po północy?

  Odpowiedz
 • Wczoraj kupiłem w serwisie z waszych linków bilety na wszystkie atrakcje które chcemy zwiedzić i mam dwa spostrzeżenia, bilety na Camp nou kupiłem w opcji za 30 euro bez daty i czasu i przyszły takie ale z datą ważności do 30.06.2019 co wydaje mi się co najmniej dziwne że tak krótko są ważne a na Sagradę familję nie przyszły wcale chociaż 24 godziny mineły dziś rano a miały być właśnie w ciągu 24 h

  Odpowiedz
  • Karol – rezerwując bilet otwarty jest informacja o tym, że jest do wykorzystania do 30/06. W czerwcu pojawi się kolejna partia biletów, które będą ważne odpowiednio dłużej.

   A co do Sagrady – jeśli otrzymałeś maila z potwierdzeniem rezerwacji / płatności, to odpisz zwrotnie.
   Nie ma możliwości, aby voucher do ciebie nie doszedł.

 • zwiedzanie camp nou
  25 czerwca 2019 10:57

  Witam,
  Planuję kupić przez internet bilety na zwiedzania Camp Nou, dwa zwykłe i dwa dla dzieci do których chcę dokupić okulary VR. Kupuję przez internet żeby nie stać w kolejkach i nigdzie nie mogę wyczytać informacji co z tymi okularami – żeby je dostać czy będę musiała jednak stanąć w kolejce??? Jak to ma wyglądać? Bilety kupię na konkretny dzień i godzinę więc nie chcę i nie mogę utknąć w żadnej kolejce.
  Dziękuję z pomoc:)
  Pozdrawiam,
  Iza

  Odpowiedz
 • Wchodząc na Wasze linki Barcelona Experiance przenosi mnie na stronę po polsku, z pełnymi godzinami do wyboru natomiast z okularami plus strona jest po angielsku i wybór godzin co pół godziny …. skąd takie różnice? idziemy 4 osobową rodziną dorośli bez okularów a dzieci z okularami – czy to się jakoś wyklucza w trakcie zwiedzania…. ?
  I pytanie do biletu, młodszy syn ma skończone 13 lat -łapie się jeszcze na tańszy bilet?
  Dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, tylko wersja podstawowa jest w pełni spolszczona, a pozostałe pakiety są opisane w języku angielskim.
   Nie ma problemu z kupieniem biletów normalnych dla dorosłych, a dla dzieci opcji z plusem. Ważne, aby godziny się pokryły.

 • Ceny biletów zwykłych to 28 EUR nie 26 EUR jak jest wyżej na stronie? Skąd ta różnica?
  Kupując u Was bilety rozumiem że idę z wydrukowanym biletem lub w telefonie prosto do wejścia do bramki, gdzie dzieci dostają okulary. Czy możecie opowiedzieć jak to zwiedzanie w okularach wygląda, kiedy się je używa (czy tylko na murawie) jak jest z ich obsługą…. ???
  Czy przy bramkach też zdarzają się kolejki? jeśli mam bilet na 11 czy wejdę np. o 11.15?
  Dziękuję za informację.

  Odpowiedz
  • W wysokim sezonie bilety za 26 euro są dostępne na wejścia po 15:30.
   Przed tą godziną kosztują 28 euro.
   Identyczna taryfa jest na stroni FCB.

   Dokładnie, z wydrukowanym biletem bądź na smartfonie idziemy do wejścia, a tam skanowany jest kod oraz wydawane okulary oraz audio-guide dla osób, które wykupiły opcje z plusem.

   Ruch idzie płynnie, nie będziecie długo oczekiwali na wejście.
   Okulary VR weszły dopiero jakiś czas temu, nie widzieliśmy jeszcze jak zwiedzanie z tymi okularami wygląda.

 • Ok, dziękuję za informacje 🙂

  Odpowiedz
 • Witam,
  Widziałam, że ceny dla studentów są troszeczkę niższe, czy wystarczy mieć ze sobą ważną legitymację?

  Odpowiedz
 • Witam, czytałam że przed meczami mogą być ograniczenia zwiedzania stadionu. Planujemy zwiedzanie na 2 sierpnia w piątek rano natomiast w niedzielę 4 sierpnia o 20.00 jest mecz. Czy orientują się Państwo czy to koliduje w jakiś sposób?

  Odpowiedz
  • Jak są mecze Ligi Mistrzów to faktycznie stadion zamykany jest wcześniej. Ten mecz z Arsenalem jest o Puchar Gampera, więc cały piątek normalnie można zwiedzać stadion.

 • Dziękuję za informację 🙂 to naprawdę super pomysł na taką stronę Barcelona w pigułce 🙂 jest tyle wątpliwości gdy jedzie się po raz pierwszy, pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Witam za parę dni będę w Barcelonie i wybieram się z rodziną na Camp Nou chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość zakupienia biletu audio z językiem polskim. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Witam
  Mam problem z zapłata za bilety. Czy potrzebuje do tego konta walutowego czy wystarczy moje polskie, czy karta ma być kredytowa cz zwykła która wszędzie płace i wypłacam pieniądze.

  Odpowiedz
  • Można płacić normalną kartą debetową.
   Ważne, aby na karcie była uruchomiona możliwość płatności internetowych.

  • Witam
   Bilety kupione.
   Dziękuję.
   Mam jeszcze jedno pytanie jak najlepiej dostać się do Parku Guell z Pineda de Mar aby dotrzeć tam na godzinę 12:00 i jak później dotrzeć na stadion Camp Nou
   Pozdrawiam.

  • Wysiadasz na placu katalońskim. Tam przesiadacie się z pociągu na metro – zielona linia L3. Jedziecie na stację Lesspeps.
   Można ew. jechać z placu katalońskiego autobusem linii 24.

   Z Park Guell wracacie na metro – jedziecie zieloną linią metra na stację Diagonal i tam przesiadacie się na niebieską linię metra L5. Jedziecie na stację Collblanc, która znajduje się przy stadionie Camp Nou 🙂

  • Super dziękuje…

 • Czy w festiwalu Gampera mogą brać udział tylko osoby które mają bilety na mecz czy jest on ogólnie dostępny?

  Odpowiedz
  • Bilety, ale pod stadionem generalnie w czasie tych meczów sporo się dzieje.
   Sprawdź ceny, często można wejść na pojedynek w ramach meczów za kilkanaście euro.

   Termin pojedynku z Arsenalem jest jednak na tyle bliski, że zostały chyba te najdroższe bilety na dole.

  • Dzięki za odpowiedź. Nasze chłopaki idą na mecz – bilety za 44 EUR. A my tylko chciałyśmy na festyn.

  • To tak, pod stadionem zwykle sporo się dzieje 🙂

 • Witam, jak dostać się po meczu 04.08. do Calella i czy są jeszcze dostępne bilety na stronie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Donusia,
   W dalszym ciągu w sprzedaży są bilety nawet za 49 euro.
   W niższych narożnikach 59 euro.

   Mecz zaczyna się o 20:00 stąd można ew. zdążyć na ostatni pociąg z Sants, który odjeżdża przed 23:00 – masz ze stadionu 2 kilometry na nogach. Nie opłaca się podjeżdżać metrem bo będzie to dłużej trwało.

   Możesz również jechać nocnym N82 (Sagales). Odjazd – Pg. de Gràcia 6 – Casp godzina 00:15.
   Cena biletu to 5,25 euro.

  • Bardzo dziękuje:) Czy bilet na N82 kupie u kierowcy?

  • Tak, pamiętaj jednak żeby nie startować z banknotem 20 czy 50 euro 🙂

  • Bardzo dziękuję.

 • Dzień dobry
  Czy na stadionie jest audioguide w języku polskim?
  Czy napiszecie coś o torze Formuły pod Barceloną?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,

  Czy stadion jest dostosowany do osób z niepełnosprawnościami, które poruszają się na wózku?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jeśli chodzi o mecz – tak. Są miejsca na przystosowane na wózki.
   Jeśli chodzi o zwiedzanie stadionu, czyli Camp Nou Experience – nie poleca się. Bardzo dużo schodów, praktycznie niemożliwe swobodnie zwiedzanie obiektu.

 • Małgorzata
  5 sierpnia 2019 13:58

  Witam serdecznie, bedziemy uczestniczyc w meczu FC Barcelony 25.08.2019, czy jest możliwość wejścia wczesniej na stadion troche go poogladac, czy trzeba ekstra wykupić zwiedzanie obiektu?
  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Witaj Małgorzata,

   Przed meczem tego nie zrobisz.
   Niestety, ale najlepiej zainwestować w Camp Nou Experience, czyli zwiedzanie stadionu. Wtedy możesz przebywać na miejscu ile tylko chcesz. Aktualna cena wstępu w podstawowej wersji to 28 euro.

 • Witam, jak najlepiej dotrzeć ze stadionu Camp Nou na wzgórze Montjuic?

  Odpowiedz
  • Witaj Ola,
   1) Autobus turystyczny
   2) Możesz podjechać niebieską linią metra z Collblanc na Placa de Sants, a tam przesiąść się na zieloną L3 i dojechać do placu hiszpańskiego. Stamtąd na wzgórze na nogach, aby wejść sobie od strony miejsca, gdzie odbywa się pokaz Magicznych Fontann.
   3) Możesz podjechać niebieską linią metra z Collblanc na Placa de Sants, a tam przesiąść się na zieloną L3 i dojechać do stacji metra Paral-Lel. Stamtąd wjedziesz na wzgórze kolejką szynową.

  • Fajnie, dziękuję za info.
   Tylko jak patrzyłem na rozkład to o równej 20.00 jest pierwszy pociag a później dopiero 20.20 i boję się że nie zdążę przed pierwszym gwizdkiem:-)
   Jesteśmy z żoną do wtorku, dzięki My Barcelona zaplanowaliśmy sobie pełne 3 dni atrakcji.
   Wasza stronka JEST naprawdę studnią wiedzy.
   Tyle wiadomości, ciekawostek że czuję się jakbym czytał dobry przewodnik po Barcelonie.
   Na wszystkie zadawane pytania, odpowiadacie konkretnie i rzeczowo.
   Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

 • Witam, chcę zakupić bilety na zwiedzanie stadionu, w tym zwiedzanie szatni na7 marca 2020 roku, widnieje info: ta data nie dostępna. Istnieje inna możliwość : FC BARÇA CARD „Idealny wakacyjny dzień na Camp Nou”- czy kupując ten wariant skorzystam np. ze zwiedzania szatni?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Fc Barca Card to po prostu bilet otwarty za 35 euro, który zawiera dodatkowo okulary VR i audioguide.
   Nie ma jednak w tej opcji zwiedzania szatni zawodników Barcelony.

   Na tą opcję zwiedzania nie ma jeszcze uruchomionych rezerwacji nawet na kolejny miesiąc!
   Musisz zajrzeć w przyszłym miesiącu i zobaczyć czy terminy są już dostępne.

 • Mam takie pytanko, jak wygląda zwiedzanie z okularami VR ?

  Odpowiedz
 • Witam w przypadku zakupu biletu otwartego na czym polega zwiedzanie stadionu?

  Odpowiedz
 • Odrzuca mi transakcje przy kupnie biletów przez wasze linki i w zasadzie z głównego Barcelony też. Czy to ma związek z kartą debetową? Co może być przyczyną?

  Odpowiedz
  • A dokonywałeś już tą kartą transakcji w internecie?
   Możliwe że masz wyłączoną taką możliwość – to najczęstsza przyczyna.
   Druga to limit transakcji internetowych. Jeśli masz np. 200 złotych na transakcję, to np. dwóch biletów nie kupisz 🙂

 • Cześć, kupiliśmy bilety na mecz La Liga 30 października, ale pokazuje się informacja, ze data i godzina zostaną dopiero ogłoszone. Co to może oznaczać? Dlaczego podają datę i sprzedają bilety, jeżeli nie jest pewne, czy w tym dniu mecz się odbędzie? I co możemy zrobić, jeżeli data będzie zmieniona? Można oddać bilety? Będziemy tylko do 4 listopada i raczej nie załapiemy się na inny termin. Bardzo proszę o jakieś info, bo już żałuję zakupu biletów 🙁 A jedziemy do Barcelony glównie na mecz.

  Odpowiedz
  • Cześć Magda,
   Tak jest z meczami La Liga.
   Wszystko zależy od transmisji telewizyjnych i godziny meczów się zmieniają.
   Planowany mecz na 19:00 może równie dobrze odbyć się wcześniej, albo zamiast niedzieli np. w sobotę.
   Jeśli nie przyjeżdżacie stricte na jeden dzień, to nie powinniście mieć problemów.

   Najczęstszym problemem są weekendy. Ludzie przylatują w sobotę wieczorek bądź niedzielę rano na mecz, a odbywa się on. w sobotę i oglądają go w Polsce w TV.

 • Zakupiłem dwa bilety jeden z plusem drugi basic, dostałem jednego PDF z jednym biletem, czy powinny być dwa PDF? Jeśli tak to gdzie zgłosić problem?

  Odpowiedz
 • Hej, jutro będę na stadionie ale nie mam wykupionych biletów, natomiast mam już zniżki na najtańsze bilety. Czy bilet mogę kupić np. 30 min przed wejściem jeśli będą dostępne?

  Odpowiedz
  • Chodzi ci o to że masz kod zniżkowy z tytułu zakupu City Pass?
   Jeśli tak, to tylko działają przy rezerwacji online.
   Chyba, że masz jakiś inny kupon?

 • Chodzi o grupon, ale generalnie rozchodzi się o to czy zakup online moze byc zaraz przed wejsciem na stadion 🙂

  Odpowiedz
 • Mam do sprzedania 2 bilety na mecz z Levante 2.02.2019 na goal 3. Moge odsprzedac za 60 euro, normalnie okolo 60 euro kosztuje jeden. Kupione przez pomylke.

  Odpowiedz
 • Witam serdecznie, potrzebuje waszej pomocy.
  W sobotę o 20.00 ląduje mój samolot na lotnisku El Prat.
  Jakim środkiem transportu najszybciej dostanę się na Camp Nou??? Mecz o 21.00!!!
  Z tego co słyszałem to najlepszym rozwiązaniem będzie metro?!
  Taxi również biorę pod uwagę za cenę 40euro.
  Bardzo proszę o udzielanie mi informacji.

  Odpowiedz
  • Cześć Daniel,
   Taksa najwygodniej, ale śmiało możesz uderzać prosto na metro.
   Najszybciej i najpewniej – wysiadasz na stacji Collblanc i parę kroków na stadion.
   Powodzenia 🙂

   Więcej o metrze z lotniska – >>KLIK<<

 • Dr Doolittle
  12 grudnia 2019 20:09

  Z jakim wyprzedzeniem podawane są godziny meczów Barcelony? Czy zwykle grają o 21?

  Odpowiedz
  • Nie zawsze. Czasem może się nawet zmienić termin z niedzieli na sobotę.
   Zwykle godzina meczu jest potwierdzona ok. 2 – 1,5 tygodnia przed spotkaniem ligowym.

 • Witam, będę w Barcelonie 7 marca, chciałabym zwiedzić m.in. stadion oraz inne atrakcje (Sagrada Familia, La Rambla, Casa Mila, Park Guella, La Boqueria, plaża). Niestety mam tylko 1 dzień na zwiedzanie, proszę o podpowiedź jaki bilet kupić na zwiedzanie stadionu oraz jak dobrze zorganizować ten dzień poruszając się metro (od czego zacząć). Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
 • Czy obecnie zwiedzanie stadionu i muzeum Cam Nou jest możliwe (lipiec 2020)?
  Czy bilet można kupić w jakiejś kasie przed stadionem czy należy go kupić przed internet?
  Dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu