Stadion piłkarski Camp Nou jest dumą nie tylko samych barcelończyków, ale i całej Hiszpanii. Ten obiekt sportowy dzięki drużynie FC Barcelona notującej rok rocznie znakomite wyniki w piłce nożnej stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli całego kraju na skalę europejską (kto wie czy nawet nie światową).

Jest to największy, czynnym stadion na świecie. Trybuny mieszczą aż 98,772 osób! Jako że arena spełnia najważniejsze standardy konstrukcyjne, UEFA sklasyfikowała go na 5 gwiazdek.

Ciut historii

Decyzja o budowie tego stadionu została podjęta w 1954 roku. Przyczyna była prozaiczna, poprzedni obiekt klubu okazał się zbyt mały. Był to Camp de Les Cort (1922-1957), który liczył zaledwie 60 000 miejsc… 🙂

Budowa kosztowała (bagatela) 288,088,143 peset i trwała trzy lata – od 1954 do 1957 roku. Projektantami Camp Nou zostali Francesc Mitjans-Miró, Lorenzo García Barbon i Josep Soteras Mauri.

Ciekawostką dla polskich kibiców piłki nożnej zapewne będzie to, że pierwszy mecz  rozegrany na nim był pojedynkiem drużyny Katalonii, a Legią Warszawa. Wynik 4:2 🙂 Nie trzeba dodawać na czyją korzyść. Pierwszego, sławetnego gola na tym stadionie strzelił Eulogio Martíneza, liczba miejsc na trybunach wynosiła wtedy 93,053.

W trakcie sławetnych Igrzysk Olimpijskich z 1992 roku, które odbywały się w Barcelonie, służył jako arena nie tylko do zmagań piłkarskich, ale również kilku innych dyscyplin.

Papież Jan Paweł II, 17 listopada 1982 odprawił na stadionie Mszę Świętą dla 120 tysięcy osób.

Wymieniać i wymieniać można by imprezy, które odbyły się na Camp Nou. Od meczy FC Barcelona, poprzez finały Ligii Mistrzów, mecze Igrzysk Olimpijskich, liczne koncerty takich gwiazd jak choćby Michael Jackson czy Sting.

Kontrowersje budzi fakt, że stadion oprócz lokalnej drużyny, służył niegdyś reprezentacji Hiszpanii. Od kilkunastu lat mecze reprezentacji już się tutaj nie odbywają. Mają na to wpływ sprawy polityczne, regionalne.

Camp Nou – nie tylko dla kibiców!

Faktem jest, że nawet jeśli nie jesteś fanem FC Barcelona, a nawet piłki nożnej jako dyscypliny, wizyta tutaj z pewnością cię nie rozczaruje. Owszem, Beata obojętnie przechodziła obok klubowych trofeów i zdjęć, jednak cała reszta mocno ją wciągnęła 🙂 Więcej – po wizycie na Camp Nou stwierdziliśmy, że nie można być w Barcelonie i nie zakupić (dość drogich!) biletów na zwiedzanie obiektu. Dlaczego?

 • Po pierwsze chociażby ze względu samego rozmiaru tego stadionu;
 • Po drugie, jak by nie było, otoczone jest magią i popularnością samej drużyny;
 • Po trzecie, na jego teenie urządzone jest bardzo ciekawe, multimedialne muzeum;
 • Po czwarte, możemy zajrzeć w na prawdę wiele miejsc – szatnie, trybuny, stanowiska komentatorskie…
 • Po piąte, całości dopełnia klubowy sklep, gdzie można kupić mnóstwo gadżetów klubu piłkarskiego.

Zaczynamy zwiedzanie – rezerwacja – bilety

Uwaga 2023
Z racji trwającego remontu na stadionie, jedyną możliwą opcją zwiedzenia Spotify Camp Nou jest nowo otwarte, multimedialne muzeum. Odnośniki na naszej stronie zostały zaktualizowane.

Nie ma co ukrywać, wstępu na zwiedzanie Camp Nou – Camp Nou Experience, do tanich nie należy. Koszt to 28 euro od osoby dorosłej w podstawowym pakiecie. Ale czy można obejść się smakiem widoku zewnętrznego i klubowego sklepiku? Nie! Kupujemy i ruszamy!

Uwaga – bilety w kasach na stadionie są droższe – średnio o ponad 3 euro na osobie więcej.

Aby nie stać w kolejkach, możecie dokonać zakupu online. Możecie kupić bilet za 28 euro podając godzinę wejścia. Za 32 euro można kupić tzw. bilet otwarty. Wejdziecie dowolnego dnia po godzinie 15:00. Sprawdźcie wcześniej, czy w interesujący was dzień nie odbywa się na Camp Nou mecz 🙂

Wersja zwiedzania z plusem oznacza dodatkowo wyposażenie w okulary VR oraz audioguide.

Ceny biletów na Camp Nou Tour zaktualizowane na rok 2022.
Rodzaj biletu Zawarte w cenie Ceny
Basic Tours Zwiedzanie stadionu
Muzeum
28 euro / dorosła (31,50 euro w kasie stadionu)
21 euro / dzieci 4 – 10 lat
21 euro / dorośli powyżej 70 lat
0 euro dzieci do 4 lat
Camp Nou Tour Plus Zwiedzanie stadionu
Muzeum
Audio-guide
Okulary VR
37 euro / dorosła (40,50 euro w kasie stadionu)
30 euro / dzieci 4 – 10 lat
30 euro / dorośli powyżej 70 lat
0 euro dzieci do 4 lat
Camp Nou Tour OPEN
Bilet bez podanej daty zwiedzania
Zwiedzanie stadionu
Muzeum
32 euro / dorosła
26 euro / dzieci 4 – 10 lat
26 euro / dorośli powyżej 70 lat
0 euro dzieci do 4 lat
Players Experience Tour Zwiedzanie stadionu
Muzeum
Audio-guide
Okulary VR
Przewodnik
Szatnia zawodników FC Barcelona
Press room
Profesjonalne zdjęcie
Oficjalny gitf FCB
129 euro / dorosła
82 euro / dzieci 4 – 10 lat
82 euro / dorośli powyżej 70 lat
0 euro dzieci do 4 lat
Kasy biletowe na Camp Nou

Na starcie muzeum urządzone w nowoczesnym, multimedialnym stylu. Wszystkie „sale”, albo raczej ścieżki z eksponatami, rozmieszczone są tematycznie, w eleganckich gablotach, a wszystkiemu towarzyszy gustowne wnętrze z bardzo dobrze dobranym oświetleniem. Przechodzimy kolejno obok gablot ze starymi dokumentami, piłkami, butami piłkarzy. Na ścianie o dość znacznych rozmiarach szereg pucharów zdobytych przez drużynę.

Kolejne wspomnienia, wiadomości, część informacji dostępnych jest na multimedialnych stołach, przy których możemy stać, czytać informacje i oglądać filmy. W jednym z zakamarków kilkanaście wiszących par słuchawek w których odsłuchać można wyrywki relacji z różnych meczy oraz okrzyki kibiców.

Trofea są poukładane tematycznie, największą popularnością cieszą się słynne puchary z Ligi Mistrzów.

Cam Nou - Trofeum z Ligi Mistrzów

Po drodze można sobie zrobić pamiątkowe foty z naturalnej wielkości, gwiazdą Blaugrany, czyli Lionelem Messi 🙂

Kolejny punkt to przejście do „zaplecza” dla vipów. Tam oczywiście gustowne skórzane kanapy i mini barek. Fajne zacisze, zwłaszcza, że nieopodal szatnia dla piłkarzy.

Wchodząc do szatni nie jeden kibic piłki nożnej emanuje radością. Dlaczego? Niby zwykłe szafki, leżanka do masażu, mini jacuzzi, lodówka na napoje….ale korzystają z tego nie byle kto – bożyszcze tysięcy, ludzie których każdy, nawet okazjonalny kibic zna!

Kolejne miejsce wytyczone „ścieżką dla zwiedzających” to sala konferencyjna. Po drodze do niej „ścianka”, na której tle odbywają się wywiady z piłkarzami czy trenerami. Tyle już za nami, a jeszcze nie dotarliśmy na samą arenę 🙂

Kolejny krok i wąskim korytarzem zbliżamy się do wyjścia na boisko dla piłkarzy. Ściany wytapetowane ich zdjęciami w rozmiarach większych niż rzeczywiste. Do tego nad głowami dźwięki z głośników, które mają sprawić, że turyści czują się jak piłkarscy gladiatorzy, którzy we wrzawie okrzyków, śpiewów i bębnów wychodzą na zagrzewani na murawę. Robi wrażenie. Po drodze, we wnęce po prawej, mała kapliczka, by móc pomodlić się czy też po prostu przeżegnać przed samym pojedynkiem. Dla turystów kolejny punkt na pamiątkową fotkę – zaraz przez wyjściem na murawę podświetlone logo drużyny. No i tworzą się korki… 🙂

I jesteśmy… Poraża ta ilość krzesełek, wysokość trybun, nawet zieleń murawy, magicznie :). Rozglądasz się dookoła, niby z każdej strony to samo, lecz nadal chcesz się kręcić i kręcić i rozglądać, podziwiać. Z dołu nawet nie jesteś w stanie policzyć rzędów, nawet sektory tylko dzięki temu że są w różnych kolorach, jest się w stanie rozróżnić. Gigant.

Trybuny na Camp Nou

Po ochłonięciu i dziesiątkach zdjęć, idziemy dalej, bo to jeszcze nie wszystko. Kierujemy się do jednego z wyjść z trybun i podążamy na prawie sam szczyt, a mianowicie do gniazda dla reporterów. Po drodze (bo mamy do pokonania parę pięter po schodach) mamy okazje się przyjrzeć jak wygląda „zaplecze” dla kibiców przybywających na mecze. Toalety, blaty dla barów, które zapewne podczas meczy zapełnione są stoiskami z napojami i przekąskami. W tej części najlepiej widać, że obiekt nie jest nowy. Stare kafelki, posadzki z lat zapewne jakiś 70-tych, dodają temu miejscu uroku.

W gnieździe reporterskim „ciasno”;) Jest oszklone, odizolowane od reszty. Trochę wyeksploatowane krzesełka, jedno obok drugiego, wąskie długie biurko i małe telebimy przed. Poza tym niesamowity widok na boisko – teraz widać, jak dziennikarze pracujący na Camp Nou mają na widelcu ogląd całego boiska. Przy tej wysokości te małe telebimy są bezwzględnie potrzebne, by widzieć szczegóły, zwłaszcza w spornych momentach gry. I tu znowu urok, który pozwala wczuć się w magie piłki nożnej na Camp Nou – na telewizorach wyświetlane są urywki żywiołowej pracy komentatorów podczas meczów. Wszystko to z dobrze wyregulowanym dźwiękiem.

Camp Nou - gniazdo komentatorskie

Powoli kończymy nasze zwiedzanie schodząc w dół, z powrotem do muzeum. Tam kolejna, niestety już jedna z ostatnich „atrakcji”, a mianowicie urywki z najlepszymi momentami meczy FC Barcelony. Wszystko to rozciągnięte na ok. 20, gigantycznych telewizorach, a na przeciwko rząd sof, na których można spocząć i delektować się najpiękniejszymi bramkami w wykonaniu piłkarzy Blaugrany. Obrazy ukazują się na nich wybiórczo, na koniec ukazując jeden „obrazek”. Ciężkie do opisania, warte do zobaczenia 🙂

Ostatnia sala to swego rodzaju reklama głównego sponsora drużyny, czyli linii lotniczej Qatar Airways. Tam można obejrzeć spoty reklamowe, plakaty piłkarzy ze stewardesami przewoźnika (to samo zresztą widnieje na zewnętrznej ścianie stadionu) i parę innych ciekawostek. Wyście ponownie prowadzi przez pierwszą część muzeum jaką zwiedziliśmy.

Camp Nou - zdjęcia piłkarzy

Oczywiście jak przystało na tego typu przybytki, podczas trasy zwiedzania mijamy ścianki, gdzie możemy sobie zrobić zdjęcie, np z pucharem – fotomontaż. Wszystko to w ładnym etui można kupić na samym końcu, a kosztuje sporo!

2-godzinne zwiedzane stadionu kończymy na sklepiku klubowym, o którym wspominaliśmy wcześniej. Wybór gadżetów przeogromny, od koszulek, szalików, bokserek, po kufle czy lodówki z logo klubu. Co ważne, w sklepach Nike czy sklepach klubowych na mieście można kupić większą część tego samego asortymentu w tej samej cenie.

Zauroczeni Camp Nou, z pewnością jeszcze kiedyś się tam znajdziemy, tym razem jednak na meczu „katalończyków” 🙂

Szatnia zawodników Barcelony tylko w pakiecie Players Experience Tour

Zwiedzić prawdziwą szatnię zawodników FC Barcelony to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników klubu. Aby to zrobić należy wykupić opcję zwiedzania Players Experience Tour.

Poza standardową trasą, dodatkowe atuty tej rezerwacji to:

 • zwiedzanie w małych grupach ok. 15 osób;
 • zwiedzanie szatni piłkarzy Barcy;
 • zwiedzanie w okularach VR;
 • audioguide;
 • aperitif w jednym z VIP lounges na terenie stadionu.

Koszt pakietu to aktualnie 129 euro od osoby dorosłej, 82 euro od dzieci oraz osób +70. Aktualnie (rok 2022) cena tej opcji staniała o 20 euro! Poniżej link do rezerwacji wejścia.

Galeria:

Stadion Camp Nou

Wejście do sklepu klubowego

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona

Sklep klubowy FC Barcelona


Muzeum na stadionie Camp Nou

Muzeum na stadionie Camp Nou


Muzeum na stadionie Camp Nou

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou - widok na trybuny

Stadion Camp Nou

Panorama stadionu nakręcona z perspektywy trybun:


Zobacz również

206 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam, dostałem bilet na mecz Barca Getafe i jest na nim napisane, ze wejście od 16-16-15 ENTRANCE TIME: De 16:00 a 16:15. Czy jeżeli przyjdę o 16.30 lub 40 to nie zostanę wpuszczony? Proszę o informacje bo jest stres. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Filip,
   Nie, małe opóźnienie nie spowoduje problemu z wejściem na stadion.

 • Witam, organizuje weekend w Barcelonie. Ile czasu powinnam zarezerwować na zwiedzanie stadionu? 20 września jest mecz ale bilety nie są dostępne online, czy będzie możliwość zakupy biletów w kasie?

  Odpowiedz
 • Witam
  Czy w obiekcie dostępny jest depozyt na walizki?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Z tego co pamiętam – ktoś się już o to pytał – nie ma takiej możliwości.
   Kwestia życzliwości osób w muzeum czy w kasach.
   Np. osoby przylatujące bezpośrednio na mecz korzystają z prywatnych firm w okolicach stadionu, które przechowują bagaże.

 • Hej.
  Jadę właśnie na mecz ale niestety się spóźnię ok 20 minut. Czy zostanę jeszcze wpuszczony na stadion?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry. Nie kupiliśmy biletów na mecz online. Czy przed meczem jest możliwość kupna stacjonarnie w kasach stadionu? Czy kasy są czynne cały dzień? Mecz jest jutro o 21:00.
  Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   W normalnych czasach było to mało możliwe.
   Po odejściu Messiego oraz w czasie pandemii zapewne uda wam się kupić te bilety w kasach 😉

 • Hej, na oficjalnej stronie fc Barcelony są dostępne bilety dla dzieci za 21 €, ale można też kupić na ten przedział wiekowy za 10€. Czy to jakaś specjalna oferta, czy trzeba spełnić jakieś warunki?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Z tego co widziałem, 10 euro płacą dzieci poniżej 4 lat np na wersję Camp Nou tour Plus.
   Czasem zdarzają się takie promocje dla dzieci, ale dotyczą głównie rezydentów Katalonii.

 • Jak najlepiej dojechać z placu Katalonia na Camp Nou? L3 ba Les Corts czy są lepsze opcje?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 sierpnia 2022 19:32

   Najlepsze rozwiązanie, bezpośrednio na Les Corts, a stamtąd spacerek na stadion.

 • Hej. A czy orientujecie się czy jest możliwość wejścia tylko na druga polowe meczu? Okazuje się ze mecz został przesunięty z niedzieli na sobotę, a przelatujemy 15 minut przed rozpoczęciem. Odpada nam odbiór walizki bo mamy tylko podręczny ale raczej nie zdążymy dojechać na rozpoczęcie, a jeszcze musimy oddać bagaż do przechowalni. Wiem ze kilkuminutowe spóźnienia są akceptowalne ale czy wpuszcza tylko na połowę meczu?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 sierpnia 2022 11:00

   Hej,
   Tak, stały problem z tymi zmianami terminów.
   Szczerze? Nie mamy pojęcia, ale z logicznego punktu widzenia nie widzę przeszkód, aby wejść na stadion w drugiej części spotkania.
   Na tego typu wydarzeniach obsługa sprawdzająca bilety jest zawsze do samego końca wydarzenia.

 • Witam
  Mam pytanie odnośnie tych kuponów zniżkowych na grouponie bo kupiłem ten kupon i wchodząc przez tą zakładkę z Waszej strony pokazuje mi informacje że nie znaleziono kuponu. Wiecie może coś więcej ja ten temat jak wykorzystać ten kupon?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Cześć.
  Chciałem kupić 13 biletów na Athletic Bilbao 23.10 niestety na oficjalnej stronie jest możliwość zakupu max 6 biletów. Jest opcja biletu grupowego jednak z informacji wnioskuje ,że jest tylko możliwość zakupu w kasach. Czy to prawda? Czy jest szansa na jakąś zniżkę przy zakupie biletu grupowego?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Tomek (ale nie ten)
   24 września 2022 09:26

   Sprawdź na Grouponie hiszpańskim czy są kupony zniżkowe dla biletów na mecze Barçy. Na mecz z Elche można było zaoszczędzić 40% od oficjalnej ceny biletu. Kupujesz kupon za ok. 2 EUR a potem bilet przez oficjalną stronę FCB podając kod z kuponu. Wszystko legalnie i działa.

  • Ja jeszcze dodam, że w kasach owszem ale na bieżące mecze. Z miesięcznym wyprzedzeniem warto wypełnić formularz grupowy dostępny na stronie. Wybiera się z formularza konkretny mecz i podaje liczbę biletów.

 • Cześć, mam pytanie odnośnie zwiedzania Camp Nou. Czy jeżeli jest się socio to Basic Tour jest za free czy to nieprawda ? Znalazłem taką informację na jednym z blogów ale nigdzie indziej nie ma potwierdzenia tej informacji.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Również pierwsze słyszę. Możliwe, że była jakaś promocja czasowa w czasie covidu. Wtedy dla rezydentów sporo wejść było darmowych lub za symboliczną opłatą.
   Aktualnie rezydenci mają niższą cenę za wstęp, ale nie słyszałem o darmowych wejściach dla socio.

 • Hej! Co bardziej się opłaca Players Experience Tour czy Match Day Tour? Jadę z 13latkiem na mecz 20.10 i nie mam pojęcia która opcja jest lepsza?

  Odpowiedz
  • Hej!
   Player Experience to najbardziej rozbudowany pakiet.
   Tylko w tym wariancie zwiedza się szatnie Barcy, dodatkowo koszulka i zdjęcie.
   Plusem wersji Match Day jest to, że są tylko pojedyncze grupy. Mamy więc powtarzalną okazję, aby zrobić fajne foto, kiedy praktycznie sami jesteśmy na stadionie, a poza nami jedynie ekipa techniczna, która przygotowuje stadion do dnia meczu.

 • Camp nou napewno robi wrażenie i sama otoczka meczu ale muzeum za 30.50 nie robi szału myślę że cena nie warta zwiedzenia

  Odpowiedz
 • Anetta Ziomek
  2 listopada 2022 23:03

  Witam, mam pytanie odnośnie meczu Barcelona – Real Madryt w marcu 2023. Na oficjalnej stronie klubu nie ma jeszcze podanej godziny meczu. Chciałabym zrobić rezerwację biletów lotniczych, ale nie wiem jaką porę przylotu do Barcelony brać pod uwagę. Proszę o informację, o której godzinie dotąd odbywały się mecze El Clasico na Camp Nou. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Anetta Ziomek.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie przewidzisz. Bierz zawsze pod uwagę dzień wcześniej. Nie jedna osoba przejechała się już na zmianach terminów czy godzin i zaliczała np. tylko II połowę lub wcale. Jeśli chcesz już rezerwować bilety – co bardzo polecam przy El Classico, rezerwuj przylot na dzień wcześniej.

 • Anetta Ziomek
  3 listopada 2022 22:25

  Bardzo dziękuję za odpowiedz ,skorzystałam z kilku Państwa rad będąc pierwszy raz na meczu w Barcelonie z moim wnukiem .Pozdrawiam serdecznie Anetta Ziomek

  Odpowiedz
 • Witam,
  Będziemy zakwaterowani w hotelu H10 Marina Barcelona. Czy korzystnie dla mnie będzie zwiedzać Barcelonę na bilecie T-casual? Dla rodziny 2+2 ? Jak korzystnie dostać się do hotelu z lotniska? (czy lepiej z przewoźnikiem bo słyszałem że zabierają pod wyznaczony adres po zabukowaniu).
  Camp Nou jest w strefie której? (chcemy go zwiedzić). W jakiej strefie jest nasz hotel?

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Cała Barcelona i przyległe miejscowości do strefa I.
   Jeśli wybierasz się jeszcze w grudniu to faktycznie, przy aktualnej promocji najtaniej wychodzi T-Casual.
   Dojedziesz na nim również z lotniska do hotelu – pociąg R2N z lotniska, a następnie przesiadka na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4. Jedziesz na stację Bogatell.

   Prywatny transfer to zawsze oczywiście pełen komfort, bo bezpośrednio na miejsce. Sama przesiadka na Passeig de Gracia to jakiś 15 minutowy spacer podziemnymi korytarzami.
   Ale całą trasę (pociąg + metro) pokonasz tylko na jednym przejeździe biletu T-Casual, więc za symboliczną opłatą.

 • Bilet na Basic Tour można kupić za połowę ceny pod warunkiem kupienia najpierw na groupon.es kodu rabatowego za 1,95E. Po otrzymaniu na e-mail kodu w pliku pdf należy wyszukać Basic Tour na stronie FC Barcelona, wybrać datę i godzinę. W kroku rezerwacji gdzie wpisuje się swoje dane osobowe po prawej stronie pod ceną jest pytanie o kod rabatowy i tam należy wpisać ten kod. Cena zmieni się z 28 na 14 euro. Sprawdzone 2 dni temu.

  Odpowiedz
 • Witam,
  czy sklep Barcy na Camp Nou jest czynny w trakcie meczu? Będziemy z synem na meczu w lutym 2023 i chciałbym po wejściu na Camp Nou kupić mu koszulkę Lewego. Jest taka możliwość?

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   W dniu meczowym sklep jest otwarty do momentu rozpoczęcia meczu, także jak najbardziej kupisz ją przed meczem 🙂

 • Cześć,
  Pisałeś, że gdy wykupi się zwiedzanie Player Experience to na koniec dostaje się prezent. Czy wiesz co to może jest lub jak myślisz? Zastanawiam się czy wybrać tę opcję jednak nie można o niej powiedzieć, że jest tania.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jest to drobnostka, którą dostaje się w sklepie po skończonym tourze. Oczywiście nie ma to nic wspólnego z jakimiś koszulkami czy szalikami 🙂 Zwykle jest to jakaś smycz, notes etc.

 • Cześć,
  Wybieram się na mecz z Valencią (4/5.03), przy kupnie biletu online jest opcja biletu Basic Plus ze zwiedzaniem muzeum, tylko nie mogę znaleźć informacji, która opcja zwiedzania jest w cenie biletu. Czy wiesz jaka to opcja??? Zastanawiam się czy nie lepiej kupić bilet i zwiedzanie muzeum osobno. Zwiedzanie nie w dzień meczowy (interesuje mnie Player Experience).
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Ale opcję zwiedzania dodaje ci w momencie kupowania biletu na sam mecz?
   Mi w momencie kupowania biletu nie sugeruje takiej możliwości.
   Wynika z tego, że po prostu zwiedzasz stadion w opcji Basic Plus.

   Niemożliwe, aby proponowani Players Experience, bo to najdroższa opcja 🙂
   Link do interesującej cię opcji zwiedzania – Players Experience Tour.

 • Cześć. Chciałbym wybrać się na mecz Barcelona Athletico Madryt. Wiecie w jakim terminie będą dostępne bilety i czy w ogóle będzie można je dostać?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pierwszeństwo mają socio, później cała reszta. Nie będzie problemów z kupieniem.
   Na mecz 9 kwietnia z Gironą są już bilety, więc na mecz 23.04 z Athletico niebawem również będą dostępne w sprzedaży.

 • Cześć, czy kupując Flexible Tour mogę w dowolnym dniu przyjechać i po prostu zacząć zwiedzanie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, aktualnie zakupione bilety Flexi są ważne do 28 maja.

 • Cześć 👋 wiadomo czy stadion będzie dostępny dla zwiedzających w sierpniu 2023? Czy przez remont nie będzie można tam wchodzić? 🙁

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Remont się zbliża, ciężko powiedzieć w jakiej formie będzie odbywało się zwiedzanie stadionu i czy w ogóle będzie taka możliwość.

 • Witam.
  Czy w piątek/sobotę będą problemy z zakupem 4 biletów w kasach na niedzielny mecz z Cadiz ???
  Czy lepiej nie ryzykować i próbować coś przez internet kupić ??

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Kup przez internet na oficjalnej stronie zwłaszcza, jeśli chcecie siedzieć obok siebie.

 • Cześć 🙂 mam pytanie – kupiliśmy ze znajomymi cztery bilety na mecz z Cadizem już jakiś czas temu. Wczoraj Dostaliśmy mail z przydzieleniem miejsc. Mamy przydzielone co drugie miejsce 04, 06, 08, 10. Czy na stadionie jest standardowa numeracja? Z góry dziękuję za podpowiedź 😉

  Odpowiedz
 • Proszę o podpowiedź. Czy football ticketnet jest dobrą strona do zakupu biletu na mecz Barcelony?

  Odpowiedz
  • Bilety na mecze najwygodniej kupować z oficjalnej strony klubu.
   Tam nawet łatwiej pod kątem wyboru konkretnych miejsc, etc.

 • Witam, wybieram się z rodziną do Barcelony pod koniec marca. Planujemy zwiedzić Camp Nou, jednak będziemy podróżować z małym dzieckiem więc naszym nieodzownym atrybutem będzie wózek 🙂 Czy na stadionie jest możliwo poruszania się z wózkiem dla dzieci ? Ewentualnie czy jest jakiś depozyt gdzie można go zostawić na czas zwiedzania ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie kojarzę przechowalni bagażowej – a przynajmniej bezpłatnej oferowanej przez stadion.
   Z poruszaniem się wózkiem nie będzie żadnego problemu, ze zwiedzania stadionu z powodzeniem korzystają również osoby na wózkach inwalidzkich.

 • Cześć,
  Ja biorę syna do Barcelony w maju, widzę żę mecz z Realem jest planowany na 20/21 maja ale dokładną datę podadzą później…. zwykle mecze są w niedziele, no ale przelot muszę kupić teraz, czyli jak rozumiem lepiej kupić na sobotę 20 maja bo jest ryzyko że przesuną?
  I druga sprawa: czy mecze zawsze są o godz. 21.00 czy również przesunięcie na godziny wcześniejsze jest możliwe?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Wszystko jest możliwe.
   Na Twoim miejscu planowałbym lot do Barcelony najpóźniej w sobotę i to najlepiej w godzinach dopołudniowych 🙂

 • Witam. Kupiłem na grouponie zniżkę na zwiedzanie stadionu. Próbuje kupić bilety na oficjalnej stronie FC Barcelony i w żadnym miejscu nie pokazuje mi żebym wpisał kod z groupona. Wie Pan jak to zrobić?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Odpisałem już na maila.
   Sprawdziłem jednak w międzyczasie oficjalną stronę i wszystko działa.
   Wchodzisz na oficjalną stronę, wybierasz zakupioną opcję „np basic tour”, wybierasz termin oraz cenę 28 euro. Po przejściu do kroku gdzie wpisujemy swje dane, po prawej stronie jest ramka z podsumowaniem Twojego wyboru, a na dole link do kliknięcia który pozwala na wpisanie kodu promocyjnego.

 • Cześć,
  wybieram się pod koniec maja na mecz do Barcelony. Wiadomo na ile dni przed meczem jest informacja czy grają w sobotę czy w niedzielę i o której godzinie? Czy w piątki też grają?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Zwykle na 2 tygodnie dzień meczu jest potwierdzony wraz z godziną rozpoczęcia.

 • Cześć,
  będę w Barcelonie na początku czerwca. Czy już wiadomo czy będzie możliwe zwiedzanie stadionu po rozpoczęciu remontu, który jest planowany na 01.06.23?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, szerzej o tym napiszemy niebawem we wpisie.
   Uruchamiane jest bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum na Camp Nou dla fanów.
   Prawdopodobnie podczas zwiedzania jakieś fragmenty stadionu również będzie można zwiedzać.

 • Jeśli chodzi o zmiany terminów meczów to dodam, że przesunięcie o 1 dzień później też jest możliwe. Za kilka dni jedziemy na mecz z Gironą. Pierwotnia mecz miał być w Niedzielę, więc bilet powrotny kupiliśmy na Poniedziałek. Ostatecznie ustalono datę właśnie na Poniedziałek i zaczęła się jazda z przebukowaniem biletów. Kosztowało mnie to trochę nerwów i sporo pieniędzy :(. Polecam zakup lotów w obie strony z 1 dniowym zapasem.

  Odpowiedz
 • Witajcie ponownie,
  Mam pytanie dotyczące zwiedzania.
  Bilety na zwiedzanie Camp Nou mam na 12.15, hotel mamy przy metrze Fira, pewnie o 9.00 będziemy już po śniadaniu. Czy w okolicach stadionu polecilibyście coś do zwiedzania? Wstępnie myślałem aby przespacerować się La Rambla, sprawdzam też dostępność ew. zabytków przy La Rambla, bo będzie to świąteczna niedziela (9.04.2023 r.)

  Odpowiedz
  • Witaj Radek,
   Parc de Pedralbes oraz znajdujący się tam pałac – Pedralbes Royal Palace, ale to wszystko na maks 1h.
   Rambla jak najbardziej tak, ale wejście do atrakcji typu Casa Batllo czy Palau Guell będzie generowało dodatkowy czas.

 • Witajcie
  Czy wejście do miejsca w którym rozpoczynamy zwiedzanie stadionu jest jakość oznaczone.
  Gdzie się kierować?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Wszystko jest dobrze oznaczone.
   Wejście na zwiedzanie stadionu jest od zachodniej części.
   Tam znajdują się kasy oraz sklep klubowy i to tu zaczyna się ścieżka zwiedzania.

 • Bilet na zwiedzanie stadionu
  26 kwietnia 2023 22:12

  Witam. Kupiłam bilet na zwiedzanie Camp nou, niestety podałam zły email ,dlatego też nie dostałam potwierdzenia oraz biletu do ściągnięcia. Mam tylko numer rezerwacji , datę i godzinę. Da się z tym coś jeszcze zrobić czy przepadło i lepiej odrazu kupić nowy bilet? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   W przypadku Tiqets przychodzą również linki przez sms, które załadują ci bilet do aplikacji Tiqets na telefonie.
   Także bez problemu odzyskasz bilety klikając link w sms.

 • Dzień dobry,
  Kupiłem w lutym kody zniżkowe na grouponie do Camp Nou i teraz chciałem je wykorzystać przy zakupie biletów do muzeum (Tour Basic). Niestety pokazuje mi się informacja, że kod jest niepoprawny (kopiuje z pdf-a który otrzymałem od groupona z sekcji „Código de seguridad: xxx”). Ważność kodów jest do 28.05.2023. Co robię źle? Mogę prosić o pomoc
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 kwietnia 2023 06:13

   Dzień dobry,
   Camp Nou sprzedaje teraz dwie różne opcje zwiedzenia. Po prostu po rozpoczęciu remontu będzie zwiedzane nowe, multimedialne muzeum. Może wybierasz nie tą opcję, którą dotyczy Groupon?

  • Witajcie, kupiłem z dziewczyną bilety na mecz a rozsadzili nas osobno, da się to zmienić? i czemu oni rozstawiają osobno jeśli z jednego emaila były kupione bilety to logiczne że razem chcemy być.

  • Witaj,
   Możliwe że wyniknęło to z kupowania biletów późno.
   Niestety takie rzeczy się zdarzają.

 • Cześć, czy podstawowa wersja biletu ta za 28 euro oferuje zwiedzanie muzeum oraz wejście na stadion, trybuny, szatni i stanowisko komentatorskie?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 maja 2023 19:58

   Cześć Dorti,
   Tak, ale nie obejmuje szatni zawodników FCB.

 • Dzień dobry, dziękuje za informacje. Bilety zakupione. Dostałam maila z potwierdzeniem, ale nie mogę wydrukować samych biletów. Czy muszę ściągnąć aplikację na telefon? Pozdrawiam, Dorti

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie, z pewnością nie trzeba instalować aplikacji.
   Na tego typu atrakcje wystarczą bilety w wersji mobilnej.

 • Dzień dobry,
  Czy w czerwcu będzie możliwość zwiedzania stadionu ?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 maja 2023 09:05

   Dzień dobry,
   Tak, ale w ograniczonej formie wraz z aktualnymi pracami.
   Na dniach będzie otwarte nowe, mega nowoczesne i multimedialne muzeum na Camp Nou.

 • Hej, kupiłam bilet na zwiedzanie i niestety wybrałam złą datę….znalazłam tylko informację że można anulować zakup w przypadku posiadania jakiegoś ubezpieczenia ale nie do końca to rozumiem. czy wiecie może czy coś da się zrobić by odzyskać nietrafiony wydatek? to był zakup tego samego dnia o 12, a wejście było o 12:30…

  Odpowiedz
 • Witam,
  w połowie października będziemy w Barcelonie. Czy wówczas będzie nadal remont? Czy będzie możliwość zobaczenia / wejście na stadion i trybuny? Nie widzę zniżek na Gruponie, nie wiem czy je źle szukam czy już ich nie ma.

  Pozdrawiam serdecznie
  Kaśka

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Do października nic się specjalnie nie zmieni.
   W dalszym ciągu jedyną opcją jest multimedialne muzeum, czyli Barcelona Immersive Tour.

 • Witam,
  Przeczytałem większość nowszych komentarzy i trochę tych starszych i był w nich jeden link ale na podanej stronie nie znalazłem biletów na mecz. Jesteśmy w Barcelonie od dziś (16.09) do kolejnej soboty (23.09). W tym czasie Barcelona gra mecz w sb i wt. Jak najlepiej kupić bilet na mecz? Wiem, że jest remont Camp Nou a mecze domowe rozgrywane są teraz na Estadio Olimpico. Znalazłem dwie strony na których można zakupić bilet onilne ale nie wiem czy są „legitne”. Mianowicie olkaexpress.pl i ballticketnet.com.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam Michał 🙂

  Odpowiedz
 • Hej, wybieram się na mecz FC Barcelony na Montjuïc, orientujecie się czy można wchodzić na stadion z plecakiem?

  Odpowiedz
 • Cześć,

  Zakupiłem bilety Basic Plus, który zawiera „MATCHDAY OFFICIAL GIFT” i „BARÇA IMMERSIVE TOUR TICKET”. Czy muzeum można zwiedzić dzień albo dwa przed meczem? Czy prezent też można odebrać wcześniej? Czy obydwie atrakcje są „aktualne” tylko w dniu meczu? 🙂

  Dziękuję!
  Mateusz

  Dziękuję!

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli zakupywałeś ten wstęp, pewnie określałeś datę przybycia.
   Tej daty się trzymasz 🙂

 • Wybieram sięjutri na mecz z Sewilla. Czy na stadion Olimpijskii można wejść z plecakiem. Na bilecie jest info ze plecaki zabronione🫤 ale chyba nie będą robili problemu ze zwykłym miłym plecakiem.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, według mnie z małym plecakiem żaden problem.
   Najwyżej będą kazali założyć go na przód.

 • Witam,
  czy już coś wiadomo, czy latem 2024 będzie można zwiedzać stadion FC Barcelony?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Edyta,
   Wszystko zależy od aktualnych prac.
   Myślę że więcej będzie można powiedzieć bliżej wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team