Hotele

Ibis Barcelona Pza Glories 22

W hotelu Ibis Barcelona Pza Glories 22 nocowaliśmy w lipcu 2021. Wyszła nam tu po prostu bardzo dobra cena za dłuższy pobyt w dostawionym łóżkiem. Takich pokoi w sieci Ibis nie ma zbyt wiele.

Kolejny pobyt w Barcelonie w sieci hoteli Accor. Ibis to jak wiadoma skromniejsza wersja, ale o dziwo bardzo mocno zaskoczyło nas kilka rzeczy.

Pozytywne zaskoczenie

Hotel świeży, nowoczesny, z ciekawą aranżacją oraz designem. Dotyczyło to oczywiście zarówno części wspólnych, jak i pokoi. Na bardzo duży plus śniadania. Oczywiście należy pamiętać, że to linia Ibis, więc nie ma tu żadnego show cooking etc, ale przez 5 pełnych dni można było na tyle zmieniać sobie zestaw śniadaniowy, że nie było zbyt mocni

Dojazd z lotniska El Prat

Hotel znajduje się w Barcelonie, w dzielnicy Poblenou. Z tego względu dość sprawnie można dojechać tu z lotniska El Prat. Jedynym ze sposobów z wykorzystaniem publicznej komunikacji, to dojazd pociągiem R2N, który jeździ z lotniska co 30 minut. Należy przesiąść się na stacji Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i nią dojedziemy na stację Llacuna, z której zaledwie parę kroków mamy do hotelu.

Z racji tego, że przy intensywnym zwiedzaniu korzystamy z kart Hola Barcelona, do hotelu dojechaliśmy wykorzystując linię metra z lotniska. Należy wtedy przesiąść się na stacji Torrassa na czerwoną linię L1 i nią dojedziemy do stacji Glories. Stamtąd po krótkim spacerku byliśmy w hotelu.

Plusy lokalizacji

Dzielnica Poblenou, po solidnej rewitalizacji. Lokalny pasaż, mnóstwo knajpek, restauracji, sklepów. Spokojnie, a jednocześnie daje się tu zauważyć z roku na rok coraz większą liczbę turystów. Parę kroków od hotelu mamy stacje metra, dzięki czemu sprawnie dojedziemy w każdy zakątek miasta.

Dla nas przy podróży z dzieckiem bardzo dużym plusem jest również lokalizacja względem plaży. Po przyjemnym spacerze Rambla del Poblenou, jesteśmy na pięknym, piaszczystym odcinku plaży. Po drodze oczywiście sporo sklepów, w których możemy zrobić odpowiednie zakupy na plażowe wyjście.

Dostępność oraz ceny pokoi możecie sprawdzić tu:

Booking.com

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team