Atrakcje

Karnety na atrakcje w Barcelonie

Barcelona obfituje w ciekawe atrakcje, stąd dostępnych jest kilka rodzajów karnetów dzięki którym obniżymy koszty wejść. W poniższym wpisie krótki przegląd oraz ich charakterystyka.

Barcelona City Pass


Barcelona City Pass to usługa, która łączy nam dwie kluczowe atrakcje + autobus turystyczny w jednym pakiecie. Dzięki temu możemy w ciągu jednego dnia objechać wybrane przez nas atrakcje w wygodny i szybki sposób. City Pass obejmuje bilety wstępu do Sagrada Familia oraz Park Guell. Polecamy go dla osób, które chcą zobaczyć w/w atrakcje, ale również sporo innych rzeczy. Po zakupie karty otrzymamy kupon z rabatem 10% na wszystkie pozostałe atrakcje w Barcelonie, co pozwoli nam na bardzo dużą oszczędność jeśli zamierzamy trochę pozwiedzać.

Naszym zdaniem
Jak podkreślaliśmy to we wpisie o Barcelona City Pass, największą zaletą jest kupon 10%, który wykorzystamy na rezerwacje online do pozostałych atrakcji. Jeśli ktoś ma zamiar podczas wyjazdu wejść do wielu płatnych i drogich miejsc jak Casa Batllo, La Pedrera, Camp Nou etc, wybór tej opcji jest szalenie opłacalny.

iVenture Card


Przez 7 dni korzystamy z atrakcji znajdujących się na karcie. Wybieramy wersję z trzema lub pięcioma atrakcjami lub wersję nielimitowaną! To właśnie ta ostatnia brzmi najbardziej ciekawie! Wersja Unlimited to jednak 255 euro za osobę dorosłą. Na karcie poza kultowymi atrakcjami znajdziemy również kawiarnie, restauracje (np. popularny Hard Rock Cafe), a także wycieczki. Do części wycieczek, np na Montserrat są dopłaty w wysokości ok. 10 euro. Na wykorzystanie karty mamy 7 dni. Należy kupić z odpowiednim wyprzedzeniem zwłaszcza jeśli chcemy dobrze rozplanować wejścia.

Naszym zdaniem
Zasady działaia karty iVenture w każdym mieście wygląda inaczej. W Barcelonie ciekawą opcją „na wariata” jest Unlimited. Wedy faktycznie będąc mocno zdeterminowanym można dobrze przyoszczędzić. Karnet jest tak skalkulowany, gdyż przeciętna osoba nie wykorzystuje wszystkiego. Dla operatywnych bardzo ciekawe rozwiązanie.

Barcelona Card


Barcelona Card to karnet na komunikację publiczną na wybraną liczbę dni + zniżki do atrakcji. Otrzymujemy w ramach Barcelona Card kartę Hola Barcelona (bilet 2, 3, 4 czy 5 – dniowy) oraz zniżki. Do części atrakcji, np. La Pedrera są zniżki procentowe (25 euro). Do części zniżki kwotowe – np. Casa Batllo – 3 euro. Część muzeów, np. Muzeum Picassa jest bezpłatne dla posiadaczy karty. Szczegółowy wykaz oraz opis znajdziecie w osobnym wpisie.

Naszym zdaniem
Z racji tego, że sporo atrakcji jest tańszych przy rezerwacji online i omijamy dzięki temu kolejki do kas, lepiej zainwestować w iVenture Card lub Barcelona City Pass, a na przejazdy wykupić osobno kartę Hola Barcelona.

Barcelona Articket

Barcelona Articket

Wejściówka dla fanów muzeów. Karnet kosztuje 35 euro i dzięki niemu wejdziemy do sześciu muzeów w Barcelonie. Dużym plusem jest to, że z biletem wchodzimy bezpośrednio do muzeów – nie wymieniamy go na bilety w kasie i tym samym omijamy kolejki. W cenie Museu Nacional d’Art de Catalunya, Museu d’Art Contemporani de Barcelona, Fundacio Miró Museum, Fundació Antoni Tàpies, Centre de Cultura Contemporània de Barcelona, Picasso Museum.

Barcelona Arqueo


Karnet na muzea archeologiczne. W cenie 14,50 euro otrzymujemy możliwość wejścia do czterech takich muzeów: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Egipskie, Muzeum Historii Barcelony, Muzeum Maritim. Oszczędność przy skompresowaniu tych muzeów w pakiecie to ok. 30%.

Zobacz również

2 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Agnieszka
  4 marca 2020 19:14

  Dzień dobry, planujemy w lipcu lecieć z biura turystycznego wycieczka zorganizowana z zakwaterowaniem w Tossa del mal. Na pewno wybierzemy się na dzień do Barcelony. Czy opłaca się kupić. Ktorąś z kart?
  Dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jeśli przyjeżdżasz tylko na jeden dzień – nie. Nie wykorzystasz wszystkich benefitów z tym związanych. Lepiej kupić osobno wejściówki np. do Sagrada Familia i Park Guell i bilet miejski, np 8 – przejazdowy T-Familiar 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu