Atrakcje

Karnety na atrakcje w Barcelonie

Barcelona obfituje w ciekawe atrakcje, stąd dostępnych jest kilka rodzajów karnetów dzięki którym obniżymy koszty wejść. W poniższym wpisie krótki przegląd oraz ich charakterystyka.

BCN Essential Pass

Karnet łączący komunikację miejską w Barcelona (w cenie karta Hola Barcelona) z dwiema kluczowymi atrakcjami w mieście, czyli Park Guell oraz Sagrada Familia. Do świątyni tzw. szybkie, podstawowe wejście, bez wejścia na wieżę. Kupując karnet wybieramy, na jak długo interesuje nas opcja komunikacji publicznej na miejscu. Co ważne, komunikacja miejska obowiązuje w sposób ciągły, nie ma możliwości wybierana konkretnych dni, kiedy chcemy z niej korzytać.

Wszystkie wejściówki są oczywiście w 100% mobilne i wystarczą nam dostarczone na telefon kody QR.

Kartę na transport Hola Barcelona odbieramy w dowolnym automacie na stacjach metra na podstawie numeru voucheru.

Dodatkowo po zakupie karty otrzymamy kupon rabatowy 10% na pozostałe atrakcje.

Naszym zdaniem
Podobnie jak w Barcelona City Pass, jednym z największych benefitów tej karty jest właśnie kupon 10% Przy droższych wstępach pozwoli to oszczędzić kilkanaście czy kilkadziesiąt euro na pozostałych wstępach dostępnych na platformie Tiqets.

Barcelona City Pass


Barcelona City Pass to usługa, która łączy nam dwie kluczowe atrakcje + autobus turystyczny w jednym pakiecie. Dzięki temu możemy w ciągu jednego dnia objechać wybrane przez nas atrakcje w wygodny i szybki sposób. City Pass obejmuje bilety wstępu do Sagrada Familia oraz Park Guell. Polecamy go dla osób, które chcą zobaczyć w/w atrakcje, ale również sporo innych rzeczy. Po zakupie karty otrzymamy kupon z rabatem 10% na wszystkie pozostałe atrakcje w Barcelonie, co pozwoli nam na bardzo dużą oszczędność jeśli zamierzamy trochę pozwiedzać.

Naszym zdaniem
Jak podkreślaliśmy to we wpisie o Barcelona City Pass, największą zaletą jest kupon 10%, który wykorzystamy na rezerwacje online do pozostałych atrakcji. Jeśli ktoś ma zamiar podczas wyjazdu wejść do wielu płatnych i drogich miejsc jak Casa Batllo, La Pedrera, Camp Nou etc, wybór tej opcji jest szalenie opłacalny.

iVenture Card


Przez 7 dni korzystamy z atrakcji znajdujących się na karcie. Wybieramy wersję z trzema lub pięcioma atrakcjami lub wersję nielimitowaną! To właśnie ta ostatnia brzmi najbardziej ciekawie! Wersja Unlimited to jednak 255 euro za osobę dorosłą. Na karcie poza kultowymi atrakcjami znajdziemy również kawiarnie, restauracje (np. popularny Hard Rock Cafe), a także wycieczki. Do części wycieczek, np na Montserrat są dopłaty w wysokości ok. 10 euro. Na wykorzystanie karty mamy 7 dni. Należy kupić z odpowiednim wyprzedzeniem zwłaszcza jeśli chcemy dobrze rozplanować wejścia.

Naszym zdaniem
Zasady działaia karty iVenture w każdym mieście wygląda inaczej. W Barcelonie ciekawą opcją „na wariata” jest Unlimited. Wedy faktycznie będąc mocno zdeterminowanym można dobrze przyoszczędzić. Karnet jest tak skalkulowany, gdyż przeciętna osoba nie wykorzystuje wszystkiego. Dla operatywnych bardzo ciekawe rozwiązanie.

Barcelona Card


Barcelona Card to karnet na komunikację publiczną na wybraną liczbę dni + zniżki do atrakcji. Otrzymujemy w ramach Barcelona Card kartę Hola Barcelona (bilet 2, 3, 4 czy 5 – dniowy) oraz zniżki. Do części atrakcji, np. La Pedrera są zniżki procentowe (25 euro). Do części zniżki kwotowe – np. Casa Batllo – 3 euro. Część muzeów, np. Muzeum Picassa jest bezpłatne dla posiadaczy karty. Szczegółowy wykaz oraz opis znajdziecie w osobnym wpisie.

Naszym zdaniem
Z racji tego, że sporo atrakcji jest tańszych przy rezerwacji online i omijamy dzięki temu kolejki do kas, lepiej zainwestować w iVenture Card lub Barcelona City Pass, a na przejazdy wykupić osobno kartę Hola Barcelona.

Barcelona Card Family


Działa podobnie jak Barcelona Card, czyli łączy darmowe przejazdy komunikacją miejską z bezpłatnymi wstępami. Tu jednak darmowe atrakcje zostały dobrane w oparciu o rodziny z dziećmi. Znajdzie się tutaj m.in. barcelońskie zoo czy muzeum figur woskowych. Dodatkowo rabat 20% na wstępy do kilku innych, rodzinnych miejsc.

Naszym zdaniem
Karta nie jest tania, ale jest to fajne rozwiązanie, jeśli z dzieciakami planowaliśmy zwiedzić wszystkie miejsca zawarte w cenie tej karty. Została opracowana i zaproponowana do zakupu dla turystów dopiero w 2020 roku.

Barcelona Articket

Barcelona Articket

Wejściówka dla fanów muzeów. Karnet kosztuje 35 euro i dzięki niemu wejdziemy do sześciu muzeów w Barcelonie. Dużym plusem jest to, że z biletem wchodzimy bezpośrednio do muzeów – nie wymieniamy go na bilety w kasie i tym samym omijamy kolejki. W cenie Museu Nacional d’Art de Catalunya, Museu d’Art Contemporani de Barcelona, Fundacio Miró Museum, Fundació Antoni Tàpies, Centre de Cultura Contemporània de Barcelona, Picasso Museum.

Barcelona Arqueo


Karnet na muzea archeologiczne. W cenie 14,50 euro otrzymujemy możliwość wejścia do czterech takich muzeów: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Egipskie, Muzeum Historii Barcelony, Muzeum Maritim. Oszczędność przy skompresowaniu tych muzeów w pakiecie to ok. 30%.

Zobacz również

16 komentarzy. Zostaw komentarz

  • Agnieszka
    4 marca 2020 19:14

    Dzień dobry, planujemy w lipcu lecieć z biura turystycznego wycieczka zorganizowana z zakwaterowaniem w Tossa del mal. Na pewno wybierzemy się na dzień do Barcelony. Czy opłaca się kupić. Ktorąś z kart?
    Dziękuję za odpowiedź

    Odpowiedz
    • Dzień dobry,
      Jeśli przyjeżdżasz tylko na jeden dzień – nie. Nie wykorzystasz wszystkich benefitów z tym związanych. Lepiej kupić osobno wejściówki np. do Sagrada Familia i Park Guell i bilet miejski, np 8 – przejazdowy T-Familiar 🙂

  • Witam. Aktualnie nie ma iventure dla Barcelony. Nie znajduje takiej opcji ani na stronie, ani w aplikacji.

    Odpowiedz
  • Cześć, przeglądałam różne pakiety na stronie tiqets.com, ale bardzo często zakup pojedynczych biletów wychodził mi taniej niż kupowanie ich w pakiecie (np Barcelona Pass lub 3 domy Gaudiego). Jadę z babcią, która ma również orzeczenie o niepełnosprawności, a ja jestem poniżej 30rż i wybierając adekwatne bilety pojedyncze wychodziło nam nawet o 150zł taniej (w tych pakietowych również wybierałam odpowiedni bilet dla seniora etc). Rozumiem że w takim razie po prostu lepiej jak kupimy bilety pojedynczo przez internet (by uniknąć kolejek)?
    Tylko park Guell oferował darmowe wejście dla osób z niepełnosprawnością + opiekun w niższej cenie, jak to wygląda dla innych atrakcji? Czy są tańsze/darmowe wejścia, tylko że niedostępne online? Czy jeśli niepełnosprawność nie jest ruchowa (i nie jest widoczna gołym okiem), to mogą prosić o jakieś dokumenty potwierdzające?
    Dzięki za pomoc! 🙂

    Odpowiedz
    • Znalazłam wejściówki dla od. z niep. na oficjalnych stronach atrakcji (nie pokazują się na tiqets.com), ale nadal nie jestem pewna jak z dokumentami z orzeczeniem? Mogą być po polsku, musimy je jakoś przetłumaczyć, czy generalnie nikt ich nie sprawdza?

    • Beata & Tomek
      22 sierpnia 2022 08:53

      Tak, na Tiqets takich informacji nie będzie.
      Jeśli na stronie atrakcji jest info o zniżce dla niepełnosprawnych, to nasze orzeczenia najczęściej działają.
      O ile się nie mylę to te europejskie mają również tekst w języku angielskim.

    • Beata & Tomek
      22 sierpnia 2022 08:52

      Cześć Monia,
      Część atrakcji to prywatni właściciele i najczęściej nie obowiązują tu zniżki np. dla niepełnosprawnych.
      Często zniżki takie dotyczą np. tylko rezydentów, a nie turystów.
      W tym celu należy przeklikać każdą z atrakcji, gdyż często zniżka dla seniora i dla osoby niepełnosprawnej jest identyczna.
      Udanego wyjazdu!

    • Właśnie z tego co wiem, babcia ma orzeczenie jedynie po polsku, dlatego zastanawiałam się czy musimy je jakoś przetłumaczyć, żebyśmy się potem nie odbili od wejścia. Przeklikałam wszystkie atrakcje które nas interesują i na szczęście wiele z nich ma zniżkę lub wejście jest za darmo, ale gdyby się okazało że musimy płacić to nam mocno zmieni koszty.

  • Jade do Barcelony na 5 dni. Chciałabym cześć czasu poświecić na zwiedzanie. Jaka karta byłaby dla mnie najlepsza? Będę poruszać się komunikacja miejska?

    Odpowiedz
    • Barcelona Card to fajna opcja łącząca darmowe przejazdy plus zniżki oraz darmowe wejścia do wielu miejsc. To jednak rozwiązanie dla osób, które naprawdę dużo zwiedzają i kilka razy w ciągu dnia przemieszczają się komunikacją po mieście.

      Fajnym kompromisem jest Barcelona City Pass, bo wtedy masz kluczowe atrakcje, dodatkowo kupon rabatowy 10% na pozostałe (a to spory rabat przy cenach wstępów). Na komunikację miejską możesz wtedy kupić bardzo tani aktualnie bilet T-Casual.

  • Cześć Beata i Tomek;
    Wybieramy się 7-osobową grupą przyjaciół do Barcelony 29.01 – 2.02, mamy 4 pełne dni na zwiedzanie. Planujemy zobaczyć główne atrakcje w mieście i klasztor na Montserrat, jeśli czas pozwoli. Jakie karty proponujecie?

    Odpowiedz
    • Cześć!
      Jeśli planujecie dużo zwiedzać, to polecam Barcelona City Pass.
      Głównie ze względu na 10% rabatu który otrzymacie na pozostałe atrakcje. Kupując Camp Nou, wybrane kamienice Gaudiego już wtedy sporo się zyskuje.

  • W jakich językach jest aplikacja miejskiego przewodnika?

    Odpowiedz
  • Hejka. W pierwszy dzień zwiedzania chciałbym obejrzeć: Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila, Casa Batllo. Start o 9:00. Jak to podzielić w czasie w kontekście rezerwacji. Jak optymalnie kosztowo zrobic to w ramach dostepnych pakietów? Czy Barcelona City Pass (z Casa Mila) + Casa Batllo z 10% upustem, czy raczej Casa Batllo do pakietu, a Casa Mila z upustem 10%? Pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team