Pogoda w Barcelonie

Pogoda

Z racji swojego położenia, Barcelona jest miastem, który przy dobrej pogodzie możemy zwiedzać przez zdecydowaną część roku. Jak wszędzie pogoda potrafi być zmienna, jednak generalnie jest tu bardzo ciepło zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią.

Nawet w miesiącach zimowych średnia temperatura oscyluje w okolicach 10 – 13 stopni Celsjusza, choć może się zdarzyć, że dotrze tu nawet śnieg.

Jak zwykle pod względem zwiedzania poleca się okresy przed i po sezonie. W najgorętszych miesiącach potrafi być mocno upalnie, w mieście znajdują się wtedy również tłumy turystów pragnące słońca, plaży i zaplecza rozrywkowego Barcelony.

Często jednak zdarza się, że w środku sezonu – w lipcu czy sierpniu potrafi być ok. 27 stopni Celsjusza w cieniu. Mogą występować przelotne deszcze czy nawet burze 🙂

Barcelona – pogoda w październiku

My na swoim pierwszym wypadzie w Barcelonie byliśmy w połowie października. W trakcie całego pobytu było bardzo ciepło, choć na wczesne poranki oraz wieczory przydały się długie spodnie i bluza. Z pewnością idealna pogoda to czynnego spędzania czasu, przy wyższych temperaturach z pewnością nie zobaczylibyśmy tyle, ile udało nam się w październiku.

Barcelona – pogoda w marcu

Drugim razem odwiedzaliśmy Barcelonę w marcu. Głównie słonecznie, temperatury w ciągu dnia sięgały 20 stopni w cieniu. Kiedy jednak nie było słońca, trzeba było nosić bluzę. Trzeba się liczyć z przelotnymi deszczami, choć w ciągu naszego 6 – dniowego wyjazdu jeśli padało, to padało głównie wieczorem bądź wcześnie rano. Mniej turystów niż w w/w październiku.

Korzystając z poniższego widgetu możecie sprawdzić aktualną prognozę pogodę oraz prognozę długoterminową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *