Pogoda w Barcelonie

Pogoda

Z racji swojego położenia, Barcelona jest miastem, który przy dobrej pogodzie możemy zwiedzać przez zdecydowaną część roku. Jak wszędzie pogoda potrafi być zmienna, jednak generalnie jest tu bardzo ciepło zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią.

Nawet w miesiącach zimowych średnia temperatura oscyluje w okolicach 10 – 13 stopni Celsjusza, choć może się zdarzyć, że dotrze tu nawet śnieg.

Jak zwykle pod względem zwiedzania poleca się okresy przed i po sezonie. W najgorętszych miesiącach potrafi być mocno upalnie, w mieście znajdują się wtedy również tłumy turystów pragnące słońca, plaży i zaplecza rozrywkowego Barcelony.

Często jednak zdarza się, że w środku sezonu – w lipcu czy sierpniu potrafi być ok. 27 stopni Celsjusza w cieniu. Mogą występować przelotne deszcze czy nawet burze 🙂

Barcelona – pogoda w marcu

Drugim razem odwiedzaliśmy Barcelonę w marcu. Głównie słonecznie, temperatury w ciągu dnia sięgały 20 stopni w cieniu. Kiedy jednak nie było słońca, trzeba było nosić bluzę. Trzeba się liczyć z przelotnymi deszczami, choć w ciągu naszego 6 – dniowego wyjazdu jeśli padało, to padało głównie wieczorem bądź wcześnie rano. Mniej turystów niż w np. w październiku.

Barcelona – pogoda w kwietniu

Kwiecień może się objawić pogodą bardzo podobną do tej znanej z marca. Zwłaszcza w pierwszej części miesiąca temperatury nieczęsto przekraczają 20 stopni Celsjusza, ale jest na ogól bardzo słonecznie. Potrafią się jednak zdarzyć takie dni, gdzie przez kilka z rzędu popaduje deszcz. Kwiecień w Barcelonie jest pod tym kątem równie nieobliczalny co marzec.

Barcelona w maju

Maj to najczęściej idealny miesiąc pod kątem zwiedzania. W morzu woda jest jeszcze chłodna, ale w ciągu dnia temperatura wynosi powyżej 20 stopni Celsjusza, jest bardzo słonecznie, a przede wszystkim mamy do czynienia z długim dniem. Słońce wschodzi już koło 6:30, a zachodzi dopiero przed 21:00! To świetny czas na filmy i zdjęcia w pełni słońca i długie spacery. Oczywiście jest to wiosna, więc przelotne opady deszczu mogą się zdarzyć, ale statystycznie wypada ich zaledwie kilka w ciągu miesiąca.

Barcelona w czerwcu

Największą zaletą czerwca jest przede wszystkim bardzo długi dzień. Widno robi się już po szóstej, a słońce zachodzi dopiero po 21:00. To idealny czas na zwiedzanie czy wypoczynek na plaży!

Temperatura – bardzo zróżnicowana. Od nawet 18 stopni w ciągu dnia (zdarzały się takie dni nawet w połowie czerwca) do blisko 28 stopni. Średnio wypada przez większą część dni w okolicach 25 stopni. Odczuwalna może wynosić nawet 30 stopni.

Mogą występować przelotne deszcze czy burze. raczej nie zdarza się, aby padało przez większą część danego dnia.

Barcelona – pogoda w lipcu i sierpniu

Wiadomo, szczyt sezonu. Co ważne, z racji swojego położenia lipiec czy sierpień nie wyklucza całodziennego zwiedzania miasta! Można swobodnie się przemieszczać, w ścisłym centrum jest sporo zbawiennego cienia.

Na plażę w Barcelonie czy najbliższej okolicy nie wybierajcie się jednak bez odpowiedniej ochrony w postaci parasola. Sporo ich można znaleźć w sklepikach w okolicach plaż.

Oczywiście o tej porze roku nie spotkamy się raczej z opadami. Świetna, rześka pogoda panuje wieczorami, stąd bardzo przyjemnie spędza się ten czas w knajpkach na zewnątrz.

My w lipcu z kilkuletnim dzieckiem bez problemów przemieszczamy się po mieście przez cały dzień. Woda w morzu bardzo ciepła, zwłaszcza przy brzegu, gdyż na wybrzeżu zwykle długie, łagodne wejścia do morza. Dla zwiedzających oraz wypoczywających – optymalnie.

Barcelona – pogoda w październiku

My na swoim pierwszym wypadzie w Barcelonie byliśmy w połowie października. W trakcie całego pobytu było bardzo ciepło, choć na wczesne poranki oraz wieczory przydały się długie spodnie i bluza. Z pewnością idealna pogoda to czynnego spędzania czasu, przy wyższych temperaturach z pewnością nie zobaczylibyśmy tyle, ile udało nam się w październiku.

Korzystając z poniższego widgetu możecie sprawdzić aktualną prognozę pogodę oraz prognozę długoterminową.

 

3 odpowiedzi do «Pogoda»

 1. Ania pisze:

  My właśnie w marcu wybieramy się na prawie 6 dni ( już pytałam o bilety 😉) i czym więcej czytam tym mniej wiem ……jak ułożyć plan zwiedzania ? Czy coś trzeba zarezerwować wcześniej? Jaki kupić bilet?….może macie jakieś wskazówki? Z góry dziękuję 😁

  1. Beata & Tomek pisze:

   A skąd komentarz we wpisie o pogodzie? 🙂
   Plan zwiedzania musisz ułożyć wg własnych preferencji i własnego tempa.
   Możesz również rzucić okiem na plac 2 – dniowy, który ułożyliśmy z myślą o osobach przylatujących na 3, 4 dni – Barcelona w 2 dni.

   Do głównych atrakcji trzeba zakupić bilety wcześniej. Obowiązkowo rezerwacja online przede wszystkim do Sagrada Familia, ale też Park Guell, Casa Batllo czy La Pedrera.

 2. Ania pisze:

  Haha……pewnie późna pora i w złym miejscu pytanie 😉 ale dzięki za odpowiedź 😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *