Pogoda w Barcelonie

Pogoda

Z racji swojego położenia, Barcelona jest miastem, który przy dobrej pogodzie możemy zwiedzać przez zdecydowaną część roku. Jak wszędzie pogoda potrafi być zmienna, jednak generalnie jest tu bardzo ciepło zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią.

Nawet w miesiącach zimowych średnia temperatura oscyluje w okolicach 10 – 13 stopni Celsjusza, choć może się zdarzyć, że dotrze tu nawet śnieg.

Jak zwykle pod względem zwiedzania poleca się okresy przed i po sezonie. W najgorętszych miesiącach potrafi być mocno upalnie, w mieście znajdują się wtedy również tłumy turystów pragnące słońca, plaży i zaplecza rozrywkowego Barcelony.

Często jednak zdarza się, że w środku sezonu – w lipcu czy sierpniu potrafi być ok. 27 stopni Celsjusza w cieniu. Mogą występować przelotne deszcze czy nawet burze 🙂

Barcelona – pogoda w październiku

My na swoim pierwszym wypadzie w Barcelonie byliśmy w połowie października. W trakcie całego pobytu było bardzo ciepło, choć na wczesne poranki oraz wieczory przydały się długie spodnie i bluza. Z pewnością idealna pogoda to czynnego spędzania czasu, przy wyższych temperaturach z pewnością nie zobaczylibyśmy tyle, ile udało nam się w październiku.

Barcelona – pogoda w marcu

Drugim razem odwiedzaliśmy Barcelonę w marcu. Głównie słonecznie, temperatury w ciągu dnia sięgały 20 stopni w cieniu. Kiedy jednak nie było słońca, trzeba było nosić bluzę. Trzeba się liczyć z przelotnymi deszczami, choć w ciągu naszego 6 – dniowego wyjazdu jeśli padało, to padało głównie wieczorem bądź wcześnie rano. Mniej turystów niż w w/w październiku.

Barcelona – pogoda w lipcu

Wiadomo, szczyt sezonu. Co ważne, z racji swojego położenia lipiec czy sierpień nie wyklucza całodziennego zwiedzania miasta! Można swobodnie się przemieszczać, w ścisłym centrum jest sporo zbawiennego cienia.

Na plażę w Barcelonie czy najbliższej okolicy nie wybierajcie się jednak bez odpowiedniej ochrony w postaci parasola. Sporo ich można znaleźć w sklepikach w okolicach plaż.

Korzystając z poniższego widgetu możecie sprawdzić aktualną prognozę pogodę oraz prognozę długoterminową.

 

3 odpowiedzi do «Pogoda»

 1. Ania pisze:

  My właśnie w marcu wybieramy się na prawie 6 dni ( już pytałam o bilety 😉) i czym więcej czytam tym mniej wiem ……jak ułożyć plan zwiedzania ? Czy coś trzeba zarezerwować wcześniej? Jaki kupić bilet?….może macie jakieś wskazówki? Z góry dziękuję 😁

  1. Beata & Tomek pisze:

   A skąd komentarz we wpisie o pogodzie? 🙂
   Plan zwiedzania musisz ułożyć wg własnych preferencji i własnego tempa.
   Możesz również rzucić okiem na plac 2 – dniowy, który ułożyliśmy z myślą o osobach przylatujących na 3, 4 dni – Barcelona w 2 dni.

   Do głównych atrakcji trzeba zakupić bilety wcześniej. Obowiązkowo rezerwacja online przede wszystkim do Sagrada Familia, ale też Park Guell, Casa Batllo czy La Pedrera.

 2. Ania pisze:

  Haha……pewnie późna pora i w złym miejscu pytanie 😉 ale dzięki za odpowiedź 😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *