Z racji swojego położenia, Barcelona jest miastem, który przy dobrej pogodzie możemy zwiedzać przez zdecydowaną część roku. Jak wszędzie pogoda potrafi być zmienna, jednak generalnie jest tu bardzo ciepło zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią.

Nawet w miesiącach zimowych średnia temperatura oscyluje w okolicach 10 – 13 stopni Celsjusza, choć może się zdarzyć, że dotrze tu nawet śnieg.

Jak zwykle pod względem zwiedzania poleca się okresy przed i po sezonie. W najgorętszych miesiącach potrafi być mocno upalnie, w mieście znajdują się wtedy również tłumy turystów pragnące słońca, plaży i zaplecza rozrywkowego Barcelony.

Często jednak zdarza się, że w środku sezonu – w lipcu czy sierpniu potrafi być ok. 27 stopni Celsjusza w cieniu. Mogą występować przelotne deszcze czy nawet burze 🙂

Barcelona – pogoda w marcu

Drugim razem odwiedzaliśmy Barcelonę w marcu. Głównie słonecznie, temperatury w ciągu dnia sięgały 20 stopni w cieniu. Kiedy jednak nie było słońca, trzeba było nosić bluzę. Trzeba się liczyć z przelotnymi deszczami, choć w ciągu naszego 6 – dniowego wyjazdu jeśli padało, to padało głównie wieczorem bądź wcześnie rano. Mniej turystów niż w np. w październiku.

Barcelona – pogoda w kwietniu

Kwiecień może się objawić pogodą bardzo podobną do tej znanej z marca. Zwłaszcza w pierwszej części miesiąca temperatury nieczęsto przekraczają 20 stopni Celsjusza, ale jest na ogól bardzo słonecznie. Potrafią się jednak zdarzyć takie dni, gdzie przez kilka z rzędu popaduje deszcz. Kwiecień w Barcelonie jest pod tym kątem równie nieobliczalny co marzec.

Barcelona w maju

Maj to najczęściej idealny miesiąc pod kątem zwiedzania. W morzu woda jest jeszcze chłodna, ale w ciągu dnia temperatura wynosi powyżej 20 stopni Celsjusza, jest bardzo słonecznie, a przede wszystkim mamy do czynienia z długim dniem. Słońce wschodzi już koło 6:30, a zachodzi dopiero przed 21:00! To świetny czas na filmy i zdjęcia w pełni słońca i długie spacery. Oczywiście jest to wiosna, więc przelotne opady deszczu mogą się zdarzyć, ale statystycznie wypada ich zaledwie kilka w ciągu miesiąca.

Barcelona w czerwcu

Największą zaletą czerwca jest przede wszystkim bardzo długi dzień. Widno robi się już po szóstej, a słońce zachodzi dopiero po 21:00. To idealny czas na zwiedzanie czy wypoczynek na plaży!

Temperatura – bardzo zróżnicowana. Od nawet 18 stopni w ciągu dnia (zdarzały się takie dni nawet w połowie czerwca) do blisko 28 stopni. Średnio wypada przez większą część dni w okolicach 25 stopni. Odczuwalna może wynosić nawet 30 stopni.

Mogą występować przelotne deszcze czy burze. raczej nie zdarza się, aby padało przez większą część danego dnia.

Barcelona – pogoda w lipcu i sierpniu

Wiadomo, szczyt sezonu. Co ważne, z racji swojego położenia lipiec czy sierpień nie wyklucza całodziennego zwiedzania miasta! Można swobodnie się przemieszczać, w ścisłym centrum jest sporo zbawiennego cienia.

Na plażę w Barcelonie czy najbliższej okolicy nie wybierajcie się jednak bez odpowiedniej ochrony w postaci parasola. Sporo ich można znaleźć w sklepikach w okolicach plaż.

Oczywiście o tej porze roku nie spotkamy się raczej z opadami. Świetna, rześka pogoda panuje wieczorami, stąd bardzo przyjemnie spędza się ten czas w knajpkach na zewnątrz.

My w lipcu z kilkuletnim dzieckiem bez problemów przemieszczamy się po mieście przez cały dzień. Woda w morzu bardzo ciepła, zwłaszcza przy brzegu, gdyż na wybrzeżu zwykle długie, łagodne wejścia do morza. Dla zwiedzających oraz wypoczywających – optymalnie.

Barcelona – pogoda w październiku

My na swoim pierwszym wypadzie w Barcelonie byliśmy w połowie października. W trakcie całego pobytu było bardzo ciepło, choć na wczesne poranki oraz wieczory przydały się długie spodnie i bluza. Z pewnością idealna pogoda to czynnego spędzania czasu, przy wyższych temperaturach z pewnością nie zobaczylibyśmy tyle, ile udało nam się w październiku.

Pogoda w listopadzie

Polska jesień charakteryzuje się pięknymi, słonecznymi dniami, ale również deszczem i wiatrem. W Barcelonie w tym czasie też można się liczyć z załamywaniem się pogody, ale z reguły temperatury powietrza osiągają ok. 20 stopni Celsjusza. Odczuwa się już jesienny, chłodniejszy wiatr, ale spora ilość dni jest piękna i słoneczna.

Słońce wstaje dopiero przed 8:00, stąd ciekawie to wygląda kiedy jemy rano śniadanie w hotelu o za oknem jest jeszcze całkiem ciemno 🙂

Ale dzięki temu słońce zachodzi dopiero koło 17:30, podczas gdy w Polsce w tym okresie ma to miejsce już po 16:00.

Jeśli chodzi o opady, to raczej przelotne. Statystycznie pada w Barcelonie mniej deszczu w listopadzie niż w październiku.

Barcelona w grudniu

Zima w Barcelonie ma różne oblicza. Zdarzają się nawet czasem opady śniegu 🙂 Ale generalnie temperatura w ciągu dnia przekracza 10 stopni Celsjusza. Często można się spotkać ze słoneczną pogodą i temperaturami w ciągu dnia rzędu 17 – 18 stopni.

Może się zdarzyć net tak, że przy tygodniowym pobycie na miejscu nie zobaczycie ani raz kropli deszczu.

Dzień jak to w grudniu jest jednak krótki, słońce wychodzi dopiero po godzinie 8:00, a zachodzi po 17:00.

Korzystając z poniższego widgetu możecie sprawdzić aktualną prognozę pogodę oraz prognozę długoterminową.

 

Zobacz również

5 komentarzy. Zostaw komentarz

 • My właśnie w marcu wybieramy się na prawie 6 dni ( już pytałam o bilety 😉) i czym więcej czytam tym mniej wiem ……jak ułożyć plan zwiedzania ? Czy coś trzeba zarezerwować wcześniej? Jaki kupić bilet?….może macie jakieś wskazówki? Z góry dziękuję 😁

  Odpowiedz
 • Haha……pewnie późna pora i w złym miejscu pytanie 😉 ale dzięki za odpowiedź 😁

  Odpowiedz
 • Dobry wieczór,
  W przyszłym tygodniu wybieramy się do Barcelony, a pogoda ma się zmienić na gorsze-wg prognoz pogody. Czy bywa tam tak zimno że ciężko jest zwiedzać miasto? Czy należy się wyposażyc w solidne zimowe rzeczy? Przepraszam, że pytam o takie sprawy, ale jadę z dzieckiem i nie mam pojęcia jak się przygotować. A będąc w zimnej Polsce ciężko mi się przestawić:)

  Odpowiedz
  • Wszystko się może wydarzyć. W miesiącach zimowych temperatury mogą być np. lekko powyżej zera, może wiać i padać i wtedy przydadzą się kurtki przeciwdeszczowe.
   Aktualnie z tego co widzę na przyszły tydzień koło 10 – 11 stopni, więc nie jest najgorzej, a prognozowane są raczej przejściowe opady, a nie deszcz przez cały dzień 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team