Pogoda w Barcelonie

Pogoda

Z racji swojego położenia, Barcelona jest miastem, który przy dobrej pogodzie możemy zwiedzać przez zdecydowaną część roku. Jak wszędzie pogoda potrafi być zmienna, jednak generalnie jest tu bardzo ciepło zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią.

Nawet w miesiącach zimowych średnia temperatura oscyluje w okolicach 10 – 13 stopni Celsjusza, choć może się zdarzyć, że dotrze tu nawet śnieg.

Jak zwykle pod względem zwiedzania poleca się okresy przed i po sezonie. W najgorętszych miesiącach potrafi być mocno upalnie, w mieście znajdują się wtedy również tłumy turystów pragnące słońca, plaży i zaplecza rozrywkowego Barcelony.

My na swoim pierwszym wypadzie w Barcelonie byliśmy w połowie października. W trakcie całego pobytu było bardzo ciepło, choć na wczesne poranki oraz wieczory przydały się długie spodnie i bluza. Z pewnością idealna pogoda to czynnego spędzania czasu, przy wyższych temperaturach z pewnością nie zobaczylibyśmy tyle, ile udało nam się w październiku.

Możesz tu również sprawdzać na bieżąco prognozę pogody na najbliższe 5 dni, a klikając w link na dole ramki prognozę długookresową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *