Barcelona Card to idealne rozwiązanie dla wszystkich planujących dużo zwiedzać w samej Barcelonie. Bezpłatne przejazdy oraz muzea to główny atut jej posiadania.

Postanowiliśmy opisać działanie Barcelona Card ze względu na ciekawe pytanie w komentarzach, które zamieścił Waldek. Karta wyjdzie z pewnością korzystnie cenowo dla osób, które swój pobyt w Barcelonie planują połączyć ze zwiedzaniem bardzo dużej ilości muzeów, które mamy do dyspozycji w stolicy Katalonii.

Dodatkowo proszę pamiętać o omijaniu często gigantycznych kolejek.

Główne atuty dla posiadacza Barcelona Card to:

 • bezpłatne przejazdy komunikacją miejską (działa jak karta Hola Barcelona);
 • bezpłatny przejazd metrem L9 z lotniska;
 • bezpłatne wstępu do wybranych muzeów;
 • procentowe zniżki na wiele atrakcji w samym mieście.

Pierwsza rzecz jest oczywista – w ramach posiadanej karty poruszamy się bezpłatnie autobusami oraz metrem. Dotyczy to również transportu z lotniska pociągiem Renfe. Barcelona Card działa również w linii metra z lotniska – L9.

Tu jednak odpowiadając na pytanie Waldka są wyjątki. Dotyczą kolejki na wzgórze Montjuic – Teleferic de Montuic oraz nocnych autobusów. Jest procentowa zniżki na np. wypożyczenie roweru.

Muzea i miejsca do zwiedzania, które obejmuje Barcelona Card można znaleźć tu – http://www.barcelonacard.com/en/what-included

Znajdują się tu oczywiście również atrakcje, gdzie posiadacze karty mogą liczyć na procentowe zniżki. Poza muzeami i restauracjami znajdją się tu m.in. kluby nocne, restauracje.

Ile kosztuje Barcelona Card?

Wszystko zależy od tego, na ile dni wykupujemy kartę. Aktualne ceny prezentują się następująco:

Cennik biletów zaktualizowany na 2022 rok

Barcelona Card

Ilość dni Cena Cena dziecko (4 – 12 lat)
3 dni – 72h 48 euro 26 euro
4 dni – 96h 58 euro 35 euro
5 dni – 120h 63 euro 40 euro

Jak liczymy ważność karty?

Ważność karty jest liczona od momentu jej pierwszego uruchomienia. Analogicznie przez kolejne 72, 96, 120 godzin.

Barcelona Card

Barcelona Card – Gdzie kupić?

Kartę można kupić w informacjach turystycznych, w Casa Batlló, Oceanarium, El Corte Inglés oraz Poble Espanyol. Można również dokonać zakupu i opłacić kartę przez Internet. Okazując się elektronicznym voucherem trzeba ją jednak odebrać w punkcie Informacji Turystycznej na Lotnisku El Prat (T1 oraz T2) oraz Placu Katalońskim. Dzięki temu już z lotniska wykorzystując tą kartę będziemy mogli skorzystać z pociągu R2N czy metra L9S.

Zakup online

Zamówioną online kartę można anulować do dnia przed zaplanowanym użyciem. Specjalny voucher okazujemy na ekranie smartfona w punkcie informacji turystycznej na lotnisku El Prat oraz Placu Katalońskim.

Zobacz również

132 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Witam jak daleko można poruszać się na Barcelona Card będziemy mieli nocleg w Hotelu Sercotel Sant Boi czy spokojnie będziemy mogli podróżować komunikacją na tej karcie?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   4 kwietnia 2022 11:18

   Witaj Marek,
   Tak, to region Vildecans, w którym obowiązują bilety zintegrowane ze strefy I.
   Tak więc karty Hola Barcelona działają jak najbardziej.

 • To w moim przypadku warto zaopatrzyć się w taką kartę zwłaszcza że do centrum jest około 17 km?

  Odpowiedz
  • Barcelona Card to hola Barcelona + zniżki do atrakcji oraz część darmowych wejść do niektórych z nich.
   Jeśli zależy wam na komfortowym przemieszczaniu się bez konieczności liczenia przejazdów oraz na rabatach do atrakcji Barcelony – warto 🙂

   Jeśli interesuje was sam transport, można zainteresować się tematem samej karty Hola Barcelona.

 • Cześć! 🙂 Mam pytanie odnośnie karty Barcelona Card, jak wygląda rezerwacja i zakup biletów na poszczególne atrakcje online, będąc posiadaczem w/w karty? Jest jakieś miejsce na podanie kodu czy numeru karty żeby został naliczony rabat? Czy nie da się kupić biletów online i możliwy jest zakup tylko na miejscu w kasach po okazaniu owej karty?
  Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź 😁😁😁😁 pozdrawiam Izabela

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 kwietnia 2022 06:58

   Cześć!
   Dokładnie, do wielu atrakcji zakup na bazie Barcelona Card w kasach, ale część udostępnia swoje pole kupon promocyjny na stronie podczas rezerwacji.
   Taką całkowicie rezerwacją online może się pochwalić City Pass. Tak wszystkie atrakcje ze stałym rabatem 10% rezerwujesz na jednej stronie, nawet nie na pojedynczych stronach konkretnych atrakcji.

 • Cześć.
  Mam pytanie dotyczące karty Barcelona Card. Prosiłbym o doprecyzowanie. Znalazłem ( na jednym z portali) informację, iż karta działa w systemie dni kalendarzowych a nie w systemie 24 godzinnym.
  Czy kupując kartę na 5 dni ( przylatuję 28.04.2022 godz. 17.00 a wylatuję 03.05.2022 godz. 9.00) wystarczy ona na cały okres pobytu ( od startu z lotniska do przyjazdu na lotnisko)? Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam. Piotr

  Odpowiedz
  • Cześć Piotr,
   W karcie Barcelona Card wykorzystuje się jako przejazdy rolę karty Hola Barcelona.
   Z tego względu ważność na bilety komunikacji miejskiej jest liczna godzinowo, a nie w pełnych dniach. Jeśli odbijesz ją pierwszy raz wieczorem 28.04, to wersji 5 – dniowej będzie ważna do 03.05 do wieczora.

 • Dzień dobry,
  Mam pytanie dotyczące tego co dokładnie wchodzi w skład karty Hola Barcelona (wiem, że są to linie L metra, autobusy -z samymi numerami lub dodatkowo literą H,D, lub V, tramwaje T, i kolej R, S oraz kolejka Montjuic. Nie są ujęte natomiast linie nocne oraz Aerobus). BAle my będziemy mieszkać w Sant Joan Despi i Google maps sugerują mi komunikację z centrum E30. Znalazłam już w necie informację, że jest to autobus obsługiwany przez Baixbus ale nigdzie nie mogę znaleźć info czy tego typu autobusy są również ujęte w karcie? I drugie pytanie- czy mieszkając w Sant Joan Despi i mając wykupioną kartę Hola Barcelona mogę założyć, ze będziemy mogli że spokojem przemieszczać się wszystkimi środkami transportu? Boję się po prostu, że „po drodze” okaże się, że poza autobusami Baixbus jeżdżą inne, niewchodzące w skład karty…?
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za super bloga pełnego przydatnych informacji 😀

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   To czy dany przewoźnik akceptuje zintegrowane bilety na komunikację można znaleźć na stronie danego przewoźnika. Tak jest w przypadku Baixbus czy popularnego Sagales, który akceptuje na swoich pokładach zintegrowane bilety.

   Z Sant Joan Despi bardzo wygodnie można dostać się również pociągiem R4 gdyż jeździ co kilka, kilkanaście minut! Czas przejazdu na Barcelona-Sants to tylko 12 minut i tutaj również zadziałają zintegrowane bilety, w tym oczywiście Hola Barcelona.

 • Hej, my będziemy mieszkać w Blanes (strefa 6), czy na jakąś część podróży R1 zadziała nam karta??

  Odpowiedz
  • Hej,
   Nie, nie pomoże wam w obniżeniu ceny przejazdu z Blanes do Barcelony.

 • Cześć, mam pytanie techniczne.
  Czy na El Prat na hali przylotów informacja turystyczna gdzie mozna zwalidowac karty jest przed czy po odbiorze bagaży? Przylatuję wcześnie i na ta 8.30 przyjdzie poczekać, jeśli punkt jest przed bagażami to tak czy tak będę musiała go minąć i wyjść z lotniska bez walidacji karty kupionej on-line. Pierwszy raz tam ląduję i nie mam wyobrażenia jak to lotnisko wygląda. Z góry dzięki za informacje. Bardzo pomocna ta Wasza strona 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć, dzięki Ola za miłe słowa.
   Informacja turystyczna jest po odebraniu bagażu. Znajduje się po prostu w hali przylotów w miejscu ogólnodostępnym dla każdego 🙂

 • Cześć, mam pytanie dotyczące daty. Zamawiając kartę przez internet muszę określić datę. Będę używać karty od 16 lipca przez pięć dni. Jednak przylatuję na El Prat 10 lipca i tylko wtedy mogę odebrać kartę na lotnisku (jadę do innego miasta na kilka dni a potem przyjeżdżam do Barcelony właśnie 16 lipca i będę potrzebować karty na metro). Zatem kupując kartę mam zaznaczyć datę początkową 16 lipca? I czy mogę odebrać 10 lipca a ważna będzie dopiero przy pierwszym użyciu? (Mam nadzieję że to w miarę jasne)

  Odpowiedz
  • Cześć Joanna,
   Dokładnie, kartę odbierzesz wcześniej, ale w formularzu możesz zaznaczyć 16.07.
   Jej okres działania i tak uruchomi się dopiero po pierwszym użyciu, czyli właśnie 16.07.

 • Czy na tej karcie mogę dojechać pociągiem R1 do i z Premia de Mar?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   22 lipca 2022 10:55

   Nie, Premia znajduje się w II strefie stąd trzeba będzie kupić bilet jednorazowy.

 • Cześć! Dzięki za zebranie tych informacji. Mam jedno pytanie – wiecie może w jakich godzinach można odebrać kartę na lotnisku El Prat?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   W godzinach pracy informacji turystycznej – od 08:30 do 20:30.
   Punkty informacji turystycznej znajdują się zarówno na T1 jak i T2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team