News

Nowe ceny biletów miejskich

Wraz z nowym rokiem opublikowane nowe cenniki zintegrowanych biletów komunikacji miejskiej. Poniżej tabelka uwzględniające wszystkie najpopularniejsze wśród turystów rodzaje biletów.

Nowy cennik obowiązuje od 15 stycznia 2024 roku. Wszystkie bilety kupowane do 14 stycznia po starych cenach, mogą być wykorzystane do 30 kwietnia 2024 roku.

BiletStrefa1Strefa2Strefa3Strefa4Strefa5
Jednorazowy2,553,654,806,157,85
T-Casual12,1523,9032,5541,8548,10
T-Casual12,1523,9032,5541,8548,10
T-Usual21,3528,7540,3549,4056,65
T-Familiar10,7020,3028,8037,3542,70
T-Dia12,2017,1021,5024,0026,85

Cena biletów T-Usual jest po redukcji 50% w ramach promocji, którą przedłużono również na 2024 rok.

Zobacz również

88 komentarzy. Zostaw komentarz

  • Witam, czy bilet t-usual kupię już na lotnisku ( przy stacji kolejowej) i czy obejmuje też autobus 46? Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Jaki najlepszy bilet na 4 osobową rodzinę 2+2 na cały dzień albo dwa?

    Odpowiedz
    • Bilet dzienny dla pełnej wygody – w przypadku jednego dnia – dla każdej osoby.
      Najtaniej pewnie was wyjdzie T-Familiar, bo odbijacie go wspólnie.
      Jeden przejazd to oczywiście 4 przejazdy z tego biletu, więc po dwóch kursach trzeba kupować następny, bo na T-Familiar jest 8 przejazdów.

  • Hej, czy bilet t-usual obejmuje autobusy podmiejskie np L94 o L96 z Castelldefels?

    Odpowiedz
  • Cześć. Super strona, pełno informacji przydatnych!. Będziemy w Marcu w Barcelonie. Jak najlepiej dotrzeć z Lotniska El-prat do centrum (hotel the Mirror) oraz potem w drugą stronę na lotnisko. Wg moich planów z metra będę korzystał ale ok 3-4 razy więc T-familiar będzie chyba lepszą opcją.

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Tak, T-Famliar lub nawet T-Casual dla każdej osoby, bo tak w cenie 10 przejazdów.
      Tym bardziej, że na tych biletach wygodnie dojedziesz bezpośrednio do centrum pociągiem R2N – wysiadasz na Passeig de Gracia i stamtąd masz parę kroków pod podany adres.

  • Super. Dzięki za szybką odpowiedź.

    Odpowiedz
  • Siemka, jakie bilety najbardziej opłacają się na 4 pełne dni w Barcelonie dla pary która lubi dużo zwiedzać? Czy może jakieś połączone z kartą Barcelona City Pass?

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Są różne opcje, w zależności od tego co chcecie zwiedzać.
      Na maksymalne zwiedzanie Barcelona Card 🙂

      Najlepiej cenowo mogą cię jednak wyjść bilety T-Casual i osobno kupowane wstępy do poszczególnych atrakcji.

    • Hej. Rewelacyjna strona i Wasza praca w niej. Czy można gdzieś sprawdzić ile przejazdów już zużyliśmy w bilecie t-casual?

    • Hej, dzięki.
      Możesz sparować bilet T-Mobiltat z aplikacją na telefonie i wszystko będziesz miał widoczne.

  • Cześć. Super strona. Dużo przydatnych info. Pierwszy raz wybieramy się razem do Barcelony (3 osoby). W maju przylatujemy do Barca-Girona we wtorek o 20.00. A nocleg mamy w LLoret de Mar. Jakie połączenie mamy do wyboru? I jakie są ostatnie połączenia późnym wieczorem z lotniska Girona. A wylot mamy o 5.55 w środę z El Prat. Czy nocnym z Lloret de Mar dostaniemy się na lotnisko? A wypada być tak 2 godź. wcześniej + dojazd. Czyli tak o 12 – 1 -ej w nocy wypada wyjechać z Lloret. Czy jest opcja komunikacją miejską? Z góry dziękuję.

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Z lotniska na dworzec autobusowy w Lloret kursuje autobus Sagales – linia 613.
      Jeśli lecicie w maju, to sprawdziłby rozkłady dopiero pod koniec kwietnia.
      Wtedy można myśleć jak rozwiązać sytuację ew. nocnych przejazdów gdyby w dobrych godzinach nie było autobusu.

    • Cześć, Tomku potrzebuje porady. Wybieram się z rodziną pobiegać w Barcelonie i będziemy tam 6 dni, 4 pełne. Nocleg mamy przy stacji metra Santa Eulalia i pewnie trochę z metra będziemy korzystali. Planuje kupić na El Prat 3x T-Usual i korzystać jak najwięcej z oferty TMB. Jak przygotować się do zakupu by nie wyciągać dowodów przy automacie? Gdzieś wyczytałem że nie można wpisać w automacie nr dowodów. Pozdrawiam serdecznie. Mariusz.

    • Cześć Mariusz,
      No, bieganie w Barcelonie – piękna sprawa 🙂
      Nie kupowałem nigdy miesięcznych a automacie – można to zrobić w okienku na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat.
      Można to również zrobić w aplikacji.

  • Podróżnik
    25 lutego 2024 17:39

    Hej. Bardzo duzo pomocnych informacji👍 czy mozna uzyskac pomoc w połączeniach żeby dostać się z lotniska Barcelona do miejsca zakwaterowania, adres: Carrer de la Selva de Mar, 6 2 1, Barcelona, Catalunya 08019, Spania i jeszcze po drodze odwiedzić miejsce Pongo Trasteros Eixample, Moje pytanie jak najszybciej i tanio zaplanować taką podróż 😁 Lądowanie w Barcelonie o 20.00

    Odpowiedz
    • Hej,
      Jeśli chodzi o dojazd do celu, to najtaniej na bazie biletów T-Casual czy T-Familiar.
      Wszystko na bazie jednego przejazdu jadąc pociągiem R2N na Passeig de Gracia i przesiadka na żółtą linię metra L4. Wysiadasz na stacji Selva de Mar.

      Jeśli chcesz wcześniej podjechać do Pongo, to z lotniska pociągiem R2N na Sants, tam przesiadka na niebieską linię metra L5 i przejazd na Hospital Clinic.
      Aby dojechać stamtąd do Selva będziesz musiał użyć kolejnego przejazdu.

  • Cześć. A czy na lotnisku w Gironie kupię też bilety na komunikację mieską w Barcelonie czy tylko na El Prat?
    Z góry dziękuję za odp. 🙂

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Na El Prat, ale pamiętaj, że bilety kupisz tylko na stacji metra / pociągu, więc na samym terminalu T2 nie kupisz biletów.

  • Cześć,
    Wybieramy się w trójkę ( 2 dorosłych plus 12 letnie dziecko )na 4 dni do Barcelony. Noclegi mamy w centrum. Czy lepiej kupić kartę Hola Barcelona czy wspomnane tutaj bilety T-Famliar lub nawet T-Casual? Czy niepełnosprawni z naszą polską kartą mają znizki na komunikację?
    Zgóry dziękuję za odpowiedź.
    Iwona

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Niepełnosprawni nie będący rezydentami nie będą mieć zniżki.
      Hola wygodna, jej rolę może również pełnić bilet miesięczny T-Usual ze względu na aktualną, promocyjną cenę.
      W przypadku 4 dni nie brałbym T-Familiar pod uwagę, bo co chwilę trzeba będzie kupować kolejne.
      Jeśli paczki biletów na konkretną liczbę przejazdów, to zdecydowanie lepiej będzie kupić T-Casual dla każdej osoby.

  • Cześć, uwielbiam tę stronę! tyle cennych informacji.

    Moje pytanie o bilet t-usual i t-casual, czym sie różnią i kogo obejmuje promocja?

    Czy te bilety obowiązują już na linię metra L9 z lotniska El Prat i będzie je można kupić na początkowej stacji przy lotnisku?

    Lecimy już w sobotę, a ja nie mogę się doczekać <3

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Tak, zarówno T-Casual jak i T-Usual kupisz na stacji metra / pociągu R2N na lotnisku.
      W przypadku miesięcznego T-Usual możesz skorzystać z linii metra z lotniska, ale nie zadziała T-Casual – trzeba kupić osobny bilet.

      Bilety miesięczne możesz spokojnie kupić, ale konieczne będzie skonfigurowanie biletu ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem dokumentu. Podajesz go osobie w okienku, która wystawi ci taki bilet.

  • Dziękuję Ci bardzo za informację . Kupiłam dzisiaj bilety Tcasual na stacji renfe . Droga do stacji dokładnie taka jak opisałeś z zadaszeniem . Dziękujemy bardzo

    Odpowiedz
  • Cześć
    Przylatujemy z mężem na El Prat w niedzielę o 20.15. Nocleg mamy zarezerwowany w Hostelu Orleans. Planujemy zakup biletów T-Casual dla 2 osób. Z tego co piszesz bilet nie działa na linii metra z lotniska. Jak możemy się dostać z lotniska do hostelu? Pociąg ?Może Aerobus Barcelona?

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Dokładnie. Metro z lotniska, a także Aerobus będą dodatkowo płatne.
      Na bazie T-Casual można jednak łatwo dojechać pociągiem R2N – przesiadacie się na żółtą linię metra L4 na stacji Passeig de Gracia i jedziecie na stację Barceloneta.
      Stamtąd parę kroków do wskazanego miejsca 🙂

  • Cześć, lecimy 7 osobową grupą w niedzielę, el prat, przylot rano, wylot późnym wieczorem, w planach same must-see: sagrada familia, park guell, pg de gracia, park ciutadella, la boqueria.
    Bardzo proszę o poradę jakie bilety najtaniej wyjdą w naszym przypadku 🙂
    T-Dia, familiar? Co z transferem z lotniska? Tdia i metro t9?

    Odpowiedz
    • T-Familiar.
      Kupiłbym na początek dwa i później dokupił ew. według uznania.
      Na tym bilecie przejedziecie pociągiem R2N do centrum – wysiadacie na Passeig de Gracia 🙂

  • Cześć, proszę o poradę. Będziemy 4-osobową rodziną mieszkać w hostelu przy Duquessa d’Orleans. Przyjeżdżamy na 4 dni, z lotniska El-Prat. Na którą strefę musimy kupić bilety? Co będzie najbardziej opłacalne?

    Odpowiedz
    • Cześć,
      To dalej I strefa.
      Dla was wygodne mogą być bilety T-Casual dla każdej osoby. W razie konieczności można kupić kolejny bądź dokupić bilety pojedyncze.

  • Cześć, proszę o poradę jakie bilety kupić na transport dla 2 emerytów.
    Dziś zwiedzanie Pavelon Guel i Rambla, jutro Sagrada Familia a w sobotę wylot Rayanerem do Warszawy z lotniska BCN do Modlina (odlot 17.20). Jak wcześnie wyruszyć z hotelu Villa Olimpica Suites, jeśli mamy bagaż 20kg.

    Odpowiedz
    • Cześć.
      T-Causal dla każdej osoby powinien wystarczyć.
      W przypadku tej lokalizacji na lotnisko na bazie tych biletów można jechać metrem L4 i przesiąść się na pociąg R2N na stacji Passeig de Gracia.

      W przypadku odlotu o tej godzinie wyruszyłbym z miejsca noclegu ok. 14:00.

  • Strona świetna, będę polecać 👌👌mam pytanie co do tych nowych biletów, jestem w Barcelonie w dniach 17 do 22 marca, jaki bilet najlepszy.. ? W planie sporo zwiedzania zgodnie z Waszymi polecajkami 😁

    Odpowiedz
    • Z racji sporej ilości dni rozważ… miesięczny T-Usual. Przy aktualnej promocji kosztuje lekko ponad 20 euro. Będziecie mieć totalny święty spokój w bardzo niskiej cenie.

  • Dostałem od znajomych bilety T-casual, które kupili na początku tego roku. Bilety teoretycznie są ważne, ale są to jeszcze papierowe bilety (sprzed wprowadzenia T-Mobilitat). Czy mogę z nich skorzystać w tym miesiącu? Czy muszę je łaczyć z nową kartą? Jeśli tak, to w jaki sposób?

    Odpowiedz
    • Poprzednie bilety z paskiem magnetycznym można było wykorzystać do końca lutego 2024 roku.
      Dlatego raczej nie zadziałają.
      Sprawdź tylko, czy to nie są już te T-Mobiltat, bo to też papierowy nośnik, ale chipem – wtedy zadziała 🙂

  • Witam znalazłem na instagramie taką informację – monarek_bcn
    MĘCZY CIĘ PODWYŻKA CEN BILETÓW PKP⁉️😵‍💫ZAPRASZAM DO HISZPANII!! 🇪🇸🚄

    Będziesz mógł tu podróżować za darmo koleją miejską lub podmiejską, aż do 70 km od Barcelony! Przejedziesz się nad morze czy w góry, wystarczy że skorzystasz z tego przewodnika. 📖👆

    Rząd wprowadził ten program, żeby osoby korzystające z aut przesiedli się na komunikacje zbiorową, w ramach walki z inflacją! 📈⁉️

    Sprawdzałem na oficjalnej stronie i podpytałem na stacji, że turyści też mogą skorzystać z biletów, przy podaniu swojego dokumentu tożsamości 📃🧐

    P.S. Bilety odbierzesz już na stacji kolejowej lotniska T2, w ten sposób dojedziesz do Barcelony za darmo 😁 tam jest informacja że w aplikacji Renfe Cercanias trzeba zaznaczyć bilet Ab.Recurrente i wpłacić 1o euro po 16 przejazdach robią zwrot tych 10 euro na konto bilet ważny 3 miesiące – Pytanie czy to prawda .Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Witaj,
      Tak, ale w zeszłym roku na początku sezonu też sprzedawano Ab.Recurrente dla turystów, ale później bliżej wakacji i same wakacje nie sprzedawano tego biletu w okienkach.
      Ja dlatego podjąłem decyzję, że nie będę nikomu polecał zakup tego biletu na przejazdy kolejami regionalnymi, żeby nikt nie czuł się na miejscu rozczarowany.

      Program z założenia miał odciążyć mieszkańców z rosnących koszów życia po pandemii.

  • Czyli przy 4 dniowym pobycie t-usual na 1 strefę opłaca się bardziej niż Hola Barcelona? Czy można go kupić uzywając polskiego dowodu osobistego czy trzeba użyć paszportu?

    Odpowiedz
    • Tak, przy aktualnej promocji wyjdzie bardzo dobrze cenowo.
      Paszport przechodzi bez problemu.
      Z numerem dowodu trzeba zrobić tak, aby pasował do hiszpańskiego NIE. Jeśli kupujesz w tradycyjnym okienku, osoba sobie z tym bezproblemowo doradzi.

    • Hej,
      A jak najlepiej kupić bilet ? na miejscu? mam już aplikacje skonfigurowana. Widze że przy pierwszym zakupie doliczają za „support”

    • Jak ci wygodnej, jeśli przechodzi przez aplikację, działaj przez aplikację.

  • Będziemy z rodzinką 2+1 (9lat) w Santa Susana. Chcemy na jeden dzień wybrać się do Barcelony. Obowiązkowo muzeum FC Barcelona oraz Park Guell. Jakie bilety najlepiej się sprawdzą?

    Odpowiedz
    • W przypadku jednorazowego wyjazdu po prostu bilety jednorazowe, bo wyjdą was taniej niż np. T-Familiar w pcji na V strefę.
      Aktualna cena na tej trasie to 5,90 euro.
      W samej Barcelonie na podjeżdżanie T-Familiar na I strefę. Kosztuje 10,70 euro i spokojnie powinien wam wystarczyć na cały dzień – po dwóch przejazdach ściągnie wam 6 przejazdów. Zostaną dwa, więc można dokupić jeden jednorazowy i będziecie mogli aż trzy razy przemieścić się w samej Barcelonie.

  • Cześć. Wybieram się w sobotę na 5 dni do Barcelony z rodziną 2+2. Podpowiedzcie jakie najkorzystniejsze bilety po mieście i z lotniska EL Prat do Hotelu Novotel Barcelona Cornella. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Przy takiej długości pobyty najkorzystniej mogą was wyjść… bilety miesięczne T-Usual.
      Kosztują lekko ponad 20 euro przy aktualnej redukcji ceny o połowę będą najlepszym rozwiązaniem.
      Można również postawić na 10 – przejazdowe T-Casual, ale cena trochę ponad 10 euro, a zakładam, że w przypadku 5 – dniowego wyjazdu będą potrzebne co najmniej 2 na osobę.

  • Hej, jaki polecacie bilet dla dwóch osób w terminie 11-17 kwietnia…chcemy zwiedzać. dzięki i pozdrawiam 🙂

    Odpowiedz
    • Hej,
      Przy tak długim pobycie… bilet miesięczny T-Usual.
      Kosztuje lekko ponad 20 euro / osoba, a będziecie mieli przez cały czas nielimitowane przejazdy w Barcelonie 🙂

  • Hej,
    Jak kupić T-Usual? najlepiej przez internet i aplikacje ? czy na miejscu ?

    Odpowiedz
  • Dzień dobry, będę pierwszy raz w Hiszpani. Ląduję na El Prat a będę mieszkać w Santa Susanne. Czytam, ale chyba się pogubiłam Chcemy 2-3 dni spędzić w Barcelonie w trzy osoby (wieczorem wracać do Santa Susanna (wyczytałam 5 strefa). Jak najwygodniej kupić bilet, by mieć już z lotniska, poruszać sie po Barcelonie i na kolej. Jest możlwość jednym biletem to ogarnąć (na osobę) czy trzeba kupić kilka

    Odpowiedz
    • Dzień dobry,
      Na dojazd z lotniska oraz na dojazdy do Barcelony – jeden bilet – T-Casual (10 przejazdów – jeśli wykorzystacie) lub T-Familiar (8 przejazdów), który można odbijać wspólnie (2 razy podczas przechodzenia przez bramkę). Te bilety kupujecie w opcji na V strefę i będzie to obowiązywać również na transfer lotnisko El Prat – Santa Susanna.

      Na poruszanie się w samej Barcelonie powinien wam wystarczyć T-Familiar w opcji na I strefę.

  • Witam, super strona, przydatne informacje oraz linki do atrakcji i biletów. A moje pytanie przylatujemy na El-Prat 1.05 wieczorem koło 20-tej 2 dorosłych +2 dzieci i pytanie czy kupimy wtedy na lotnisku bilety T – Usual i czy można jego kupić na kartę T-MOBILITAT tą anonimową za 0,50 eur czy tylko na spersonalizowaną za 4,50 eur. Gdzie dokładnie na lotnisku zrobimy ten zakup ? Czy na tym bilecie T – Usual możemy dojechać do i z lotniska i czym ?

    Odpowiedz
    • Witam,
      Tak, miesięczny bez żadnego problemu kupisz na lotnisku.
      Kupując miesięczny od razu w pakiecie trzymasz T-Mobiltat w wersji kartonikowej i zostanie za to doliczona opłata 0,50 euro.
      Bilety kupisz jedynie na stacji metra / pociągu, stąd przylatując na T2 mały spacer na stację.
      Dlatego najlepiej planować dojazd do hotelu właśnie z wykorzystaniem pociągu R2N lub metra.

  • Witam proszę o podpowiedź. Będę w Malgrat de Mar – czym (i w jakiej cenie jest bilet) dostać się najlepiej do Parku Guell i Sagrada Familia… Na jakiej stacji wysiąść? Dziekuję.

    Odpowiedz
    • Witaj,
      Pociąg R1 – bezpośrednio na miejsce.
      Bilet jednorazowy kosztuje 5,90 euro.
      Możesz wysiąść na stacji Clot i podejść na nogach do Sagrada Familia.
      Możesz ew. jechać na Plac Kataloński i tam przesiąść się na zieloną linię metra L3 i podjechać do stacji Lesseps, aby zacząć od Parku. Wtedy z Parku fajny spacer w dół do Sagrada Familia.

  • Super strona, jakość i ilość informacji lepsza niż w przewodnikach.

    Mam pytanie doprecyzowujące dotyczące biletu T-usual.
    30-go kwietnia przestają obowiązywać bilety zakupione do 14 stycznia 2024.
    Rozumiem ze bilet T-usual kupiony 25 kwietnia będzie ważny do 24 maja, i te ograniczenia nie mają na niego żadnego wpływu? (bo wyczytałem w internetach ze wszystkie bilety 30.04 tracą ważność)
    I skoro można nim dojechać z lotniska np. pociągiem , to dlaczego nie można wszystkiego załatwić w 1 miejsc na lotnisku tylko trzeba ganiać po przystankach?

    P.S.
    Będziemy w Barcelonie od 25 kwietnia do 3 maja, wiec możemy oddać komuś bilety na pozostały termin jego ważności (skoro są anonimowe) bo bez sensu zabierać go do Polski.

    Odpowiedz
    • Dzięki 🙂
      Miesięczny T-Usual jest imienny.
      Ale masz takie samo podejście do tematu jak my, bo jak zostawała nam np. Hola Barcelona, to zawsze na lotnisku chcieliśmy komuś dać, ale ludzie nieufni 🙂

      Bilet kupisz na lotnisku, nawet w tradycyjnym okienku, ale nie na terminalu, a na stacji metra / pociągu R2N.
      Jeśli zatem planujesz dojechać do miasta którymś z tych środków transportu, będziesz miał po drodze 🙂

  • Dzień dobry, Wybieram się z koleżanką do Barcelony w terminie 29.04 – 08.05. 2025. Lądujemy ok. 19:00 na lotnisku El Prat. Noclegi mamy w Sitgest. Jak dojechać z lotniska do tej miejscowości ? Czy jest zniżka na pociąg lub metro dla emerytów ? Jaką najlepszą opcję biletów kupić w naszej sytuacji, żeby poruszać się po Barcelonie (będziemy dojeżdżać z Sitges)?

    Odpowiedz
    • Dzień dobry,
      Nie, dla emerytów – turystów nie będzie zniżki.
      W przypadku dojazdu z lotniska oraz dojazdów później do samego miasta, najlepiej zainwestować w bilet T-Casual lub T-Familiar w opcji na III strefę.
      Dzięki tym biletom najtaniej dojedzie się z lotniska, a później z Sitges do ścisłego centrum.

      W przypadku podróżowania z lotniska należy skorzystać z pociągu R2N.
      Trzeba podjechać na stację El Prat de Llobregat, a na niej przesiąść się na linię R2 jadącą w stronę Sitges.
      Całą trasę z lotniska robi się na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar.

  • Cześć Tomku.

    Na początku dziękuję Wam za te wszystkie szczegóły – dobra robota, chyba najlepsza polskojęzyczna strona z praktycznymi informacjami o Barcelonie 😊
    Lecimy 3-osobową rodziną na 2 tygodnie do Calelli na przełomie czerwca i lipca.

    Upewniam się, że dobrze zrozumiałem:
    – kupując w automacie – na wypadek gdyby nie było pani w okienku na stacji w Calelli 😉 kartonikowe (anonimowe) karty T-Usual na 4 strefy zostanie automatycznie naliczona 50% promocja?
    – mamy w planach podróż do Girony i Tossy (łączone R1 do Maçanet-Massanes i MD do Girony oraz R1 do Blanes + Moventis L69 do Tossy) – na te trasy R1 karty T-Usual nie obowiązują i konieczny jest zakup biletów jednorazowych?

    Odpowiedz
    • Cześć, dzięki 🙂
      Tak – automaty mają skonfigurowane te ceny po rabacie, więc będzie naliczone zgodnie z promocją.
      T-Usual wiąże się z koniecznością podania danych, ale można to zrobić na bilecie kartonikowym za 0,50 euro.

      Tak, jadąc do Girony przekraczamy strefę zintegrowanej komunikacji, stąd te bilety już nie zadziałają. Dodatkowo w Moventisie również nie są akceptowane. Trzeba będzie kupić bilety jednorazowe.

  • Witam. Mam pytanko , jedziemy grupą 18 osób i potrzebujemy kupic z tego co wyczytałem kartę t -usual bo będziemy mieszkać w III strefie.
    Pytanko czy mogę to wszystko załatwić w Polsce zakupić kartę tmobilliat i ją załadować? Ściągnąłem aplikację i jak przechodzę dalej to chce adres do wysyłki karty, tego nie chcę. Chciałbym aby każdy miał w telefonie aplikację z załadowanymi biletami. Czy tak się da?
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Witam,
      Tak, ale pod warunkiem, że każdy telefon będzie obsługiwał możliwość zakupu takiego biletu bezpośrednio na smartfon.
      Wtedy dokupi się na miejscu tylko bilety dla osób, które na swoich telefonach nie mają takiej możliwości.

  • Witam serdecznie ponownie, mam pytanko co do zniżek z tytułu niepełnosprawności w Barcelonie. Czy niebieska karta parkingowa jest honorowana i czy są jakiekolwiek zniżki na przejazdy, chodzi mi o bilet T-Usual -2 strefa -miesięczny? I ogromna prośba o informację, gdzie po taki bilet mam się udać na lotnisku El-Prat?

    Odpowiedz
    • Są bilety miesięczne z ulgą dla niepełnosprawnych, ale o ile się nie mylę, trzeba być lokalnym rezydentem, aby taką kartę wyrobić.

      Karta Tageta Rosa daje całkowicie darmowe przejazdy, ale jest tylko rezydentów

  • Cześć, od 6-10 maja będziemy w Barcelonie. Chcemy zwiedzić najważniejsze miejsca w tym mieście. Będziemy mieszkać w hotelu przy Sagrada Familia. Jakie najlepiej bilety mamy kupić na ten okres. Jesteśmy seniorami, czy przysługuje nam jakaś zniżka? Czy lepiej kupić bilety Hola czy Usual? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Cześć, przy takiej liczbie dni może już faktycznie opłacać się T-Usual pod warunkiem, że planujecie dużo jeździć.
      Można rozważyć też prostsze rozwiązanie, czyli T-Casual. Jest tu 10 przejazdów i nawet jeśli trzeba będzie dokupić kolejny, cenowo będzie to trochę tańsze niż bilet miesięczny T-Usual.

      Dla seniorów – turystów, zniżki na komunikację miejską nie przysługują 🙂

  • Cześć,
    My jesteśmy 5-osobową rodziną i planujemy zatrzymać się w Sitges. Przylatujemy w poniedziałek wieczorem na El Prat, a wylatujemy w sobotę wieczorem też z El Prat. Jakie bilety nam polecisz? Zakładam, że do Barcelony będziemy jeździć raz dziennie.
    Takiej kombinacji jeszcze nie było w pytaniach 😉
    Z góry serdeczne dzięki za podpowiedź.

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Przylatujecie na długi okres i jeśli zamierzacie codziennie dojeżdżać do Barcelony, dojeżdżać z i na lotnisko, to zdecydowanie polecam miesięczny T-Usual w opcji na III strefę. Kosztuje 40,35 euro, ale to załatwi wam poruszanie się podczas całego urlopu 🙂

      Zarówno na trasie Sitges – Barcelona / lotnisko, ale także przemieszczanie się po samej Barcelonie!

    • Cześć, a czy na T-Usual (III strefy) można tego samego dnia przemieścić się z Sitges (3A) do Barcelony a później z Barcelony do Olesa de Monserrat (3B)?

    • Cześć,
      Tak Marcin, nie będzie z tym problemu.

  • Dzięki! 🙂

    Odpowiedz
  • Cześć! Czy na bilecie T-usual przejadę z lotniska El Prat do stacji metra Badalona Pompeu Fabra? Czym najlepiej pokonać tą trasę?

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Pewnie!
      Wszystko zrobisz na bilecie Usual w wersji na I strefę.
      Aby to zrobić tylko z jedną przesiadką można jechać z lotniska pociągiem R2N na Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na metro na fioletową linię metra L2. Nią jedziesz już do końca na podaną przez ciebie stację.

  • Dziękuję! Jeszcze jedno pytanie, ostatnie! 😅 „Mapy” stref są dla nie mało czytelne, czy z biletem I strefy T-usual dojadę na wzgórze Tibibabo i Bunkry El Carmel?

    Odpowiedz
    • Tak, I strefa to cała Barcelona oraz sąsiednie miejscowości, jak właśnie Badalona.
      Na Tibidabo da się wjechać miejską komunikacją, ale pamiętaj, że najpopularniejsza droga, a dokładnie popularny funicular jest dodatkowo płatny.

      Szczegóły: Dojazd na Tibidabo

  • W jakich godzinach (np. piątek wieczorem) jest czynne to okienko do kupowania miesięcznego T-Usual? Zakładam, że nie jest całodobowe, więc jeszcze muszę zapytać: w jakiej aplikacji i jak kupić taki bilet będąc jeszcze w Polsce? Jak wpisać numery dowodu osobistego (bo paszportów nie chcemy brać).
    Czy na takim bilecie: I strefa można jeździć pociągami do Casteldefells (R2N i R2S) oboma jednego dnia w różne strony 😉

    Odpowiedz
    • Aplikacja to TMB App.
      Paszporty przechodzą bez problemu, ale nasze numery dowodów nie zgadzają z dowodami hiszpańskimi, więc trzeba dodawać jakieś dodatkowe cyfry.

      Nie jestem w stanie ci potwierdzić do której okienko jest czynne, ale nawet jak byliśmy tak w okolicach 21:00, było otwarte.

  • Witam, jaki bilet najlepiej zakupić dla rodziny 2 plus 1 ( dziecko 2lata). Będziemy w Santa Susanna i chcemy pojechać jednego dnia do Barcelony, a kolejnego do Calella i Blenes. Czy jeśli kupimy T -familiar to wszystkie trasy możemy zrealizować na tym 10 przejazdowym bilecie? Do Barcelony jaką wybieramy strefę?
    Dziekuje za pomoc – strona rewelacja!

    Odpowiedz
    • Witaj,
      Na T-Familiar jest 8 przejazdów.
      W zasadzie gdziekolwiek będzie jechać będzie to inna strefa, więc lepiej wyjdzie kupowanie po prostu biletów jednorazowych.
      Bo nawet jeśli kupicie T-Familiar na V strefę i pojedziecie do Barcelony, to wykorzystacie tylko 6 przejazdów z tego biletu. Można je oczywiście wykorzystać na trasie np. do Blanes mimo, że będziecie się przemieszczać w ramach I strefy.

  • Magdalena
    12 maja 2024 12:00

    Witam, proszę o 2 sprawy:

    1. czy w Barcelonie są toalety publiczne w przy zabytkach, parkach ( na forach ludzie piszą , że w ogóle nie ma publicznych i trzeba korzystać z centrów handlowych i barów – a w barach bez zamawiania jedzenia tak po prostu wchodzi się do toalety ???? – czy w centrach płatne, tzn. trzeba mieć bilon?)

    2. czy jeżeli kupię bilet na jeden dzień na zwiedzanie trasami miejskiego autobusu turystycznego hop in/off on line to na mail dostanę nie tylko voucher , ale i także od razu mapkę tras przejazdów z aktualnymi przystankami? W internecie jest kilka mapek, ale mało czytelnych ( myślę o takiej bez wszystkich ulic i szczegółów w mieście, tylko z nazwą przystanku i mijanymi zabytkami). Szukam i znajduję różne wersje np. z 3ma liniami ( kolorami), gdy na stronie sprzedaży są 2 ( blue i red) i pogubiłam się co aktualne, a co nie, czy jeśli jest zielona trasa to też na jednym bilecie?

    Odpowiedz
    • Witaj,
      1) Dokładnie, korzysta się z restauracji w centrach handlowych, w atrakcjach jeśli kupujesz wstęp do do Casa Batllo etc lub w restauracjach, barach. Po prostu dobrym zwyczajem jest zostawienie tipu na barze jeśli korzystamy tylko z toalety. Sporo osób / turystów widać m.in w kolejkach do toalet w sieciówkach typu McDonalds’s.

      2) Dokładnie, razem z voucherem przyjdą aktualne trasy, linki, gdzie można wszystko szczegółowo sprawdzić.

  • Magdalena
    12 maja 2024 18:24

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi, jestem pod wrażeniem, jak szybko i rzeczowo odpowiadasz, serdecznie pozdrawiam. M.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team