La Boqueria

La Boqueria

Mercat de la Boqueria to największe aktualnie targowisko w Barcelonie, które z racji swojego położenia w najliczniej odwiedzanej części miasta, opiera się głównie na turystach. Przewodniki podają również, że miejsce to jest licznie odwiedzane przez samych restauratorów oraz gospodynie domowe – wcześnie rano.

Miejsce to nazywane jest również Mercat de Sant Josep, na część świętego Józefa, pod którego wezwaniem mieścił się tu kiedyś klasztor. Na La Boquerze panuje spory gwar i ruch, do zadaszonego targowiska trafia się tu bezpośrednio ze słynnej La Rambla.Historia samego ryneczku Boqueria sięga 1217 roku. W obecnym miejscu targowisko zaczęło funkcjonować od 1840 roku, a od tego czasu było wielokrotnie modyfikowane. W roku 1914 Mercat de la Boqueria doczekał się metalowego dachu, który funkcjonuje tu do dnia dzisiejszego.

Na targowisku przeważają lokalne specjały – głównie szynki, udka, bogaty wybór owoców czy ryb. Znajdą się również sery czy nabiał. Raj dla miłośników owoców morza oraz egzotycznych owoców, które można tu kupić świeżutkie oraz w dobrych cenach.

Sporym powodzeniem wśród turystów cieszą się soki ze świeżo wyciskanych owoców, podawane w kubkach ze słomkami – jak widać na zdjęciu, 1,5 euro, co jak na warunki turystyczne, nie jest wygórowaną ceną!

Zdjęcia:

3 odpowiedzi do «La Boqueria»

 1. Kamilo pisze:

  Witam. Mam pytanko jakie bary tapas polecacie, chodzi mi o te w których jadają miejscowi. Oczywiście w rozsądnej cenie 😀

 2. Dawid pisze:

  Cześć. Układam plan wycieczki i zastanawiam się, czy lepiej wcześniej odwiedzić Sagrada Familia, a następnie La Boqueria czy na odwrót? Proszę o doradzenie 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie ma większego znaczenia, ale wolałbym lecieć “od północy”, czyli Sagrady 😉

   Tym bardziej, że wstęp do bazyliki jest na określoną godzinę – lepiej tam właśnie zacząć dzień, a później reszta. Pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji wejścia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *