Komunikacja

Barcelona City Pass

Barcelona City Pass to ciekawe rozwiązanie dla podróżujących do Barcelony. Obejmuje kluczowe atrakcje miasta, a także kod rabatowy 10% na wszystkie pozostałe!

Barcelona City Pass to rodzaj pakietu w ramach którego otrzymujemy kilka elementów. Przede wszystkim w cenie karnetu mamy dwie najbardziej popularne atrakcje w Barcelonie, czyli świątynię Sagrada Familia oraz Park Guell. Dodatkowo autobus turystyczny oraz przewodnik audio po Barcelonie.

W ramach zakupionej karty otrzymujemy:

 • bilety wstępu do Sagrada Familia oraz Park Guell – bez stania w często gigantycznych kolejkach. Przy kupowaniu Barcelona City Pass wybieramy dzień oraz godziny zwiedzania obu tych atrakcji. Kartę Barcelona City Pass kupujemy w wersji zwiedzania Sagrada Familia z wieżami lub bez;
 • możliwość skorzystania z autobusu Hop on Hop off – Barcelona Bus Turistic w wersji na 24 lub 48h. Bardzo wygodny sposób na zobaczenia miasta z pozycji charakterystycznego autobusu kursującego pomiędzy najciekawszymi zabytkami miasta;
 • kod rabatowy 10% na pozostałe atrakcje w mieście, w tym np. Camp Nou, Casa Batllo, Casa Mila, Oceanarium i cały szereg innych atrakcji. To wg. nas największa zaleta tego karnetu, gdyż wstępy w Barcelonie kosztują sporo i przy dużej liczbie rezerwacji można zaoszczędzić kwotę odpowiadającą np. cenie samej Barcelona City Pass. Kod obowiązuje na rezerwacje online, nie działa w kasach na miejscu. Kod rabatowy otrzymamy na maila po skompletowaniu zamówienia.

Co ważne, wejściówkę kupujemy całkowicie online i nie musimy jej odbierać w żadnym punkcie! Przy korzystaniu z wymienionych atrakcji po prostu posługujemy się potwierdzeniem otrzymanym drogą email. Bilet wyświetlisz po prostu bezpośrednio z ekranu swojego smartfona.

Kupując Barcelona City Pass określamy datę przyjazdu do Barcelony oraz datę zwiedzania atrakcji obejmujących kartę. Są zniżki dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Planowane wejście do Sagrada Familia oraz Park Guell podajemy na dowolny zaplanowany przez nas dzień, a następnie otrzymujemy vouchery. Możemy okazać się nimi na ekranach telefonu na miejscu lub wydrukować.

Podobnie sprawa wygląda z autobusem turystycznym.

Płatności dokonujemy online za pomocą karty kredytowej, debetować, a nawet PayPal.

Barcelona City Pass – wersja z wieżą Sagrada Familia

Istnieje możliwość zakupienia Barcelona City Pass w opcji z wejściem do Sagrada Familia + wieża + audio przewodnik. Szczegóły w poniższym linku.

Uwaga – 20.04.2022
Wróciła możliwość wejścia na wieże w Sagrada Familia stąd zaktualizowana oferta karty Barcelona City Pass.

Cena Barcelona City Pass

Ceny Barcelona City Pass zaktualizowane na 2023 rok.
Rodzaj biletuCena
Barcelona Pass86,50 euro os dorosła autobus 1 dzień
95,40 euro os dorosła autobus 2 dni
83,50 euro / młodzież 13 – 29 lat autobus 1 dzień
93,50 euro / młodzież 13 – 29 lat autobus 2 dni
69,50 euro
/ seniorzy +65 lat autobus 1 dzień
79,50 euro / seniorzy +65 lat autobus 2 dni
65,50 euro / dzieci 11 – 12 lat autobus 1 dzień
70,50 euro / dzieci 11 – 12 lat autobus 2 dni
27,50 euro / dzieci 7 – 10 lat – autobus 1 dzień
32,50 euro / dzieci 7 – 10 lat – autobus 2 dni
17,50 euro / dzieci 4-6 lat – autobus 1 dzień
20,00 euro / dzieci 4-6 lat – autobus 2 dni
0 euro / dzieci 0-3 lata
Barcelona Pass + wieże w Sagrada Familia 99,00 euro os dorosła
96,00 euro / młodzież 13 – 29 lat
78 euro / seniorzy +65 lat
78,00 euro / dzieci 11 – 12 lat

27,00 euro
/ dzieci 7 – 10 lat
22,00 euro / dzieci 4 – 6 lat

Zobacz również

144 komentarze. Zostaw komentarz

 • Cześć. Mam pytanie. Ląduję z synem na El Prat we wtorek o 12.35. Ten dzień chciałbym poświęcić na zwiedzanie stadionu FC Barcelona. Jak najlepiej dostać się z lotniska w okolice stadionu? Dzięki.

  Odpowiedz
  • Cześć Paweł,
   Możesz jechać bezpośrednio metrem z lotniska na stację Collblanc, która znajduje się przy samym stadionie. Tu jednak obowiązują osobne bilety lotniskowe, ale działają np. karty Hola Barcelona.
   Możesz ta T-Familiar czy T-Casual jechać również pociągiem R2N z lotniska. Wysiadasz na Sants i idziesz na nogach bądź przesiadasz się na niebieską linię metra L5 i podjeżdżasz na Collblanc.

 • Super. Dziękuję za informację. Wiem, czego szukać. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Korzystając z Waszej uprzejmości, chciałbym zadać może nieco „głupie pytanie”, ale różnie z tym bywa. Chodzi mi o sposób liczenia wieku dzieci przy np. zakupie Barcelona City Pass, tj. czy np. dzieci 6 lat są liczone w Barcelonie do momentu swoich siódmych urodzin, czyli np. 6 lat i 10 miesięcy to jeszcze 6 lat czy już siedem? Mam akurat dwójkę dzieciaków na granicy 6-7 i 12-13 lat, tylko w czasie naszego pobytu w Barcelonie żadne nie skończy jeszcze 7 i 13 lat, rocznikowo już tak (uwzględniając tyko rok urodzenia).

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie liczy się rocznik, a faktycznie wiek dziecka. Jeśli ma 6 lat i 10 miesięcy w momencie pobytu w Barcelonie, ma 6 lat 🙂

 • Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i dobre wieści:) Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Czy turysta może kupić T-USUAL, czy ta karta zarezerwowana jest tylko dla mieszkańców Barcelony?

  Odpowiedz
  • W bazowej wersji T-Usual może być kupowany przez turystów.
   Do jego kupienia będzie potrzebny dokument tożsamości – dowód lub paszport.

 • Witam, korzystaliście się kiedyś z karty Go City Pass Barcelona. Zastanawiam się nad opcją All inclusive na 2 dni. Oferta wygląda dość ciekawie, ale zastanawiam się jak wygląda to w rzeczywistości.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie mieliśmy z tą kartą styczności, więc niestety nic nie podpowiem.

 • Witam, jakaś dziwna jest ta karta…cena na 2023 rok dla 2 dorosłych + 2 dzieci 8 lat ze zwiedzaniem wieży oraz autobusem Hop na 48h to łącznie 282 euro (109e *2 + 32e *2). To samo ale kupione osobno na oficjalnych stronach to kwota 72 euro za Sagrada z wieżą + Park za 34 euro + Hop 48h za 120 euro czyli w sumie 226 euro. Różnica to 56 euro drożej za kartę…czy opłaca się dołopłacić żeby mieć 10% zniżki na jakieś inne atrakcje…hmm chyba nie za bardzo 😉

  Odpowiedz
  • Sagrada z wieżą za osobę to 47 euro osoba dorosła
   Guell to 13,50 dorosła, dziecko 9,33

   Także gdzieś są rozbieżności, chyba że są jeszcze inne strony.

 • Katarzyna
  3 maja 2023 12:46

  Witam mam pytanie wybieramy się do Barcelony w czerwcu chciałam zapytać jak dostać się z lotniska do centrum w miarę tanio

  Odpowiedz
  • Wykorzystując zintegrowany system komunikacji.
   Szczegóły znajdziesz tu: Dojazd z lotniska El Prat.
   Tym samym do centrum najtaniej pociąg R2N czy metro, jeśli będziesz mieć odpowiedni bilet.

 • wichren56
  3 maja 2023 13:47

  W tym roku mają zniżkę na bilet T-Usual i to jest najtańsza komunikacja w Barcelonie. W cenie 20 euro masz metro wraz z lotniskiem, Renefe oraz autobusy i tramwaje) na czas 30 dni BEZ limitu czasowego. Na inne pytania odpowiem na maila (do widocznego nicka dodać małpę i gmail.com)

  Odpowiedz
 • Czy w tej opcji audioprzewodnik jest w języku polskim?
  Znalazłem informację, że przy zwiedzaniu Sagrada Familia chyba tak ale jak to wygląda w praktyce?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 czerwca 2023 07:00

   Wchodząc d świątyni obsługa rozdaje audioprzewodniki i pyta o preferowaną wersję językową.
   Otrzymujecie zatem w Sagradzie wersję polskojęzyczną.

 • Witam. Mam pytanie – jak dojechać z Pineda de mar do Montjuic, a następnie na stadion ?

  Odpowiedz
  • Witam,
   Można dojechać pociągiem R1 na Plac Kataloński, a stamtąd podjechać zieloną linię metra na Plac Hiszpański czy fioletową L2, którą dojedziecie na Paral-lel. Z Paral-lel można wjechać kolejką szynową na wzgórze Montjuic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team