News

Barcelona w 2 dni

Barcelona w 2 dni to nasza propozycja dla osób zarówno nocujących w Barcelonie, jak i dojeżdżających na zwiedzanie z wybrzeża.

Powielamy I dzień z wpisu, który opublikowaliśmy wcześniej. Oczywiście to nasz subiektywny plan. Ilość atrakcji w Barcelonie jest przeogromna, stąd wybieramy najważniejsze miejsca w stolicy Katalonii.

Barcelona CityPass
Najpopularniejsze atrakcje miasta – Sagrada Familia oraz Park Guell są zawarte w cenie karnetu Barcelona CityPass.

Dodatkowo w cenie autobus turystyczny na cały dzień.
Zakup karnetu to rabat 10% na wszystkie pozostałe biletu wstępu w Barcelonie.

Jeśli przyjeżdżamy z wybrzeża, wysiadamy na stacji El Clot. W przypadku przebywania w Barcelonie, podjeżdżamy do pierwszej atrakcji. Pierwszego dnia zaczynamy również od kupienia biletu, na którym będziemy się przemieszczać komunikacją publiczną. Proponujemy tutaj 10 – przejazdowy T-10, lub bilet na 48 h Hola Barcelona za 22,20 euro / osoba. W przypadku tego drugiego mamy nielimitowaną ilość przejazdów metrem, autobusami, pociągami regionalnymi w I strefie.

I Dzień

Barcelona Sagrada Familia

Sagrada Familia
09:00 – 11:00 – dla osób przebywających w Barcelonie sprawa jest prosta. Przy świątyni znajduje się stacja metra „Sagrada Familia”, do której dojeżdża niebieska linia metra L5 oraz fioletowa L2.

Osoby przyjeżdżające do Barcelony mogą wysiąść na stacji kolejowej El Clot i na niej przesiąść się metro – fioletowa L2.

Jeśli podróżujecie do Barcelony na bazie biletów T-Casual, przesiadkę na metro macie w ramach jednego przejazdu.

UWAGA! Do Sagrada Familia kupujemy wcześniej wejście przez internet. Czasem w ciągu dnia nie ma nawet możliwości kupienia biletu na ten sam dzień. Otrzymany po zamówieniu internetowym kod skanujemy przy wejściu. Wstęp rezerwujemy na konkretną godzinę. Aktualnie w świątyni dostępne są audioguide w języku polskim.

Najtańsza taryfa za 17 euro jest w sezonie wakacyjnym bardzo mocno ograniczona. Należy zakupić bilety z audioguide za 25 euro lub w opcji z wejściem na wieżę. Można również dokonać rezerwacji na wejście do świątyni z przewodnikiem.


Park Guell
12:00 – z Sagrada Familia możemy zrobić sobie spacer. Mając kupiony wcześniej bilet do parku możemy podejść na nogach lub podjechać metrem na stację Alfons X.

Stamtąd podjedziemy do parku specjalnym autobusem – Bus Guell.

UWAGA! Do Parku kupujemy bilety wcześniej przez internet. Na miejscu trzeba często stać w kolejkach do kas a później oczekując na godzinę na którą udało się zakupić bilet. Tracimy w sezonie często cenną godzinę lub dwie.


La Pedrera, Casa Batllo
14:00 – popołudnie możemy spędzić na głównym deptaku miasta – Passeig de Gracia, przechodzący następnie w słynną La Rambla.

Po zwiedzaniu Parku Guell możemy podejść do stacji metra Lesseps (zielona linia metra L3) i podjechać na stację Diagonal. Stamtąd kierujemy się w dół.

Po lewej stronie pokaże się nam charakterystyczny „kamieniołom” – Casa Mila (La Pedrera). Możemy zrobić foty z zewnątrz, ale zwiedzić ją również w środku. To jedna z chętniej wybieranych atrakcji Barcelony. Na zwiedzanie trzeba jednak poświęcić ok. 1,5 h. Mając wcześniejszą rezerwację online, możemy wejść trochę wcześniej bądź nawet po wyznaczonym czasie.

Spacerując dalej w stronę morza, po prawej stronie ukaże się najchętniej fotografowana i odwiedzana kamienica Gaudiego, czyli Casa Batllo. Tu zdecydowanie radzimy zrobić wcześniejszą rezerwację. Sporo osób szuka dogodnych ujęć na zewnątrz.


La Rambla, Dzielnica gotycka
18:00 – po minięciu Casa Batllo idziemy dalej w dół rozpoczynając spacer słynną La Rambla. Będąc w tej części miasta koniecznie należy odbić w lewo, aby zapuścić się w gąszcz uliczek dzielnicy gotyckiej.

Wieczorem panuje tu magiczny klimat knajpek, sklepików. Ciasne, gwarne uliczki, możliwość bardzo urokliwego spędzenia czasu. Chętni mogą np. skorzystać z kolacji połączonej z pokazem Flamenco.

Magiczne fontanny

Magiczne fontanny
21:00 – Jeśli jesteście w Barcelonie w okresie wiosny i lata, a pokazy rozpoczynają się dopiero od 21:00 (wiosna) lub 21:30 (lato), możecie się „dobić”.

Bardzo intensywny dzień można zakończyć u podnóża Montjuic. Możecie wrócić do Rambli, na stację metra Liceu i zieloną linią metra L3 dojechać na na plac hiszpański – Placa Espanya.

Pokaz jest darmowy i chętnie oglądany przez turystów.

Po skończonym show wracamy na nocleg. Osoby podróżujące na wybrzeże mogą skorzystać z połączeń kolejowych z dworca Sants, który jest oddalony z tego miejsca o zaledwie 900 metrów! Należy jednak pamiętać, że popularny pociąg R1 jadący do Blanes ostatnim kursem odjeżdża z Sants przed 23:00.

II Dzień


Montjuic
09:00 – przemieszczamy się rano na plac hiszpański i wspinamy na wzgórze Montjuic.

Popularnym sposobem dotarcia na górę jest kolej szynowa – Funicolare, który działa w ramach zintegrowanego systemu komunikacji miejskiej. Dzięki temu działają tutaj T-Casual, T-Familiar czy karty Hola Barcelona.

Stacja początkowa to Paral-lel – dojedziemy tutaj metrem – zielona linia metra L3

Kolejką szynową dojedziemy do Parc de Montjuic. Dalej w górę możemy iść na nogach lub wjechać Teleferic de Montjuic.

Na wzgórze należy poświęcić zwykle całe przedpołudnie. Ze wzgórza zjeżdżamy analogicznie na dół, bądź schodzimy na nogach. Idąc od popularnego punktu widokowego w dół powinniśmy dojść w okolice stacji metra Drassanes.

Barcelona wybrzeże

Wybrzeże
13:00 – wczesne popołudnie możemy poświęcić na spacer wybrzeżem.

Przy stacji Drassanes znajduje się charakterystyczny monument – pomnik Kolumba, a od niego rozpoczyna się La Rambla. Ramblę robiliśmy jednak dzień wcześniej, więc polecamy dalej spacer wzdłuż wybrzeża, portu, aż do słynnej plaży Barceloneta. Tam możliwy czas wolny na plażowanie.

Od pomnika Kolumba do plaży Barceloneta mamy 1,8 km.


Park de la Ciutadella
17:00 – będąc w okolicach Barcelonety nie sposób ominąć najpiękniejszy park w Barcelonie. Można tu poświęcić naprawdę sporo czasu, a chętni wejść nawet do sporego zoo. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego to jednak bite dwie godziny.

Arc de Triomf - Łuk triumfalny

Arc de Triomf
20:00 – spacerując parkiem możemy kierować się w stronę jego północnego wyjścia. Dojedziemy następnie do słynnego łuku triumfalnego.

Wieczór możemy zakończyć na lokalnym deptaku, skorzystać z autobusów jadących z Estacio Nord (kilka kroków od łuku).

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chcecie wpleść w dwudniowy program inne atrakcje niż te wymienione, piszcie w komentarzach bądź na nasz adres mailowy.

Często pojawia się pytanie o Camp Nou, gdyż nie wszystkie osoby z grupy chcą zwiedzać stadion. Proponujemy zatem, aby chętni jechali tam pierwszego dnia (niebieska linia metra L5 – stacja Collblanc) w czasie przeznaczonym na Ramblę, kamienice Gaudiego czy dzielnicę gotycką.

Zobacz również

36 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć
  Planujemy zwiedzanie Barcelony z osobą na wózku. Które z atrakcji są dostępne (podjazdy, windy)? Jaką komunikację miejską wybrać?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Na stacjach metra są windy, ale oczywiście trochę się na nie czeka.
   Wygodne w tym przypadku będą autobusy.

   W większości atrakcji nie ma większego problemu. W Park Guell poleca się wejście od Carrer Marianao lub Carretera del Carmel.
   Przy głównym wejściu są słynne schody, które uniemożliwiają wjazd wózkiem.

 • Cześć, będę we wrześniu na kilka dni , czy Font Magica będzie już czynna?

  Odpowiedz
 • Witam,
  15, 16, 17 października będziemy w Barcelonie (2 dorosłe osoby). Planujemy na pierwszy dzień zwiedzanie Park Guell oraz Casa Mila, następnie Sagrada Familia (bez wchodzenia do środka) i Szpital św. Pawła; 16 paź. Gotico przed południem i Montjuic popołudniu, a 17 La Rambia + Kolumb, całość nadmorska + park Ciutadella. Czy to dobry pomysł czy coś należy zmienić? Mieliśmy mieć jeszcze fontanny i stadion…ale w obecnej sytuacji nie ma jak. Będziemy mieszkali Tetuan, czy wszędzie można na nogach czy do Parku Guell i Montjuic lepiej podjechać?

  I jeszcze mam jedno pytanie, z Lotniska do Hotelu Catalonia Gran Via BCN najszybciej Aerobusem tak? Gdzie wówczas należy wysiadać? Jeżeli chcielibyśmy kupić komunikację do Parku Guell i Montjuic to można bilety połaczyć z Aerobusem czy nie? Jak najlepiej z naszego hotelu dotrzeć do Parku Guell a na drugi dzień do Montjuic?

  Pozdrawiam
  Kaśka

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, plan jest do zrealizowania 🙂
   Punkty są dobrze dobrane, bo są obok siebie i w zasięgu spaceru jedno obok drugiego.

   Dokładnie, do Park Guell podjechałbym. Później już luźno, bo cały czas z górki, ale park dość daleko więc warto tu wykorzystać przejazd. To samo dotyczy Montjuic.

   Na Aerobus obowiązują zupełnie osobne bilety. Na przemieszczanie w Barcelonie mogą przydać się np. bilety T-Casual, ale nie wykorzysta się je w Aerobusie.

   jadąc Aerobusem wysiadasz na Gran Via – Borrell. Stamtąd do hotelu masz do przejścia 250 metrów.

 • Dziękuję bardzo. A który byś wybrał do zwiedzania Casa Mila czy Batlo, jeżeli jeden chcemy zobaczyć? Przewodnik/audiobook po ang. jest tylko po polsku nie ma?

  I jeszcze pytanie co do Montjuic. Gdzie najlepiej podjechać? Na Plac Hiszpański i na nogach dalej czy pod zamek bezpośrednio?

  Tylko jak na razie deszcz nam zapowiadają 🙁

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie
  Kaśka

  Odpowiedz
  • W Batllo jest polski audio guide 🙂
   Ciężki wybór, stawiam na Casto Batllo.

   Co do Montjuic – zależy od kondycji. Super sprawą jest wysiadka na hiszpańskim i wspinaczka na sam szczyt, ale większość osób wjeżdża jednak na samą górę, a potem schodzi w dół i zwiedza okolice.

   My podczas pierwszego wyjazdu wchodziliśmy i schodziliśmy na nogach 🙂

 • Zapomniałam jeszcze dopytać, jeżeli pierwszy dzień zaczniemy od Parku Guell ok godziny 9/9.30, a zaraz po nim wdrapiemy sie na Bunkier Carmel, to realnie, na którą godzinę powinniśmy zarezerwować zwiedzanie Casa Mila lub Batlo?

  Odpowiedz
 • DZIĘKUJĘ BARDZO

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Mam pytanie: jeżeli do Camp Nou mamy wejściówkę na godz. 11:30 to na którą godzinę (licząc zwiedzanie i dojazd) kupić sobie bilet do La Familia Sagrada? Czym lepiej jest się tam dostać?
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dostać się łatwo, bo ze stacji Collblanc pod stadionem jedzie niebieska linia metra L5 bezpośrednio na stację Sagrada Familia.
   Aktualnie na Camp Nou tylko muzeum multimedialne, więc zakładam, że realnie Sagrada na 14:00 z dojazdem, obejściem jej z zewnątrz.

 • Dzień dobry, 19 listopada lecimy do Barcelony na El Prat. Jak najlepiej dojechać do hotelu SB Diagonal Zero na Plaça Llevant, s/n, 08019 Barcelona?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Aby to zrobić z jedną przesiadką – pociąg R2N z lotniska.
   Na stacji Passeig de Gracia przesiadka na żółtą linię metra L4 i przejazd na stację El Maresme | Fòrum. Stacja znajduje się praktycznie przy hotelu.

   Cała trasę zrobi się oczywiście na karcie Hola Barcelona, na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar.

 • Dzień dobry,
  Pisze tutaj, bo juz sie pogubiłam 😀 czy z lotniska El Prat na Sant Martí, 08005 Barcelona dojadę na bilecie T-Casual? Mamy lot wykupiony na 14.02.2024 2 os dorosłe i 2 dzieci powrót 18.02. Planujemy zwiedzić stadion Barçy Park Guel Sagrada Familia (tylko z zewnątrz) Casa Battlo, Montjuic być może Aquarium jakieś jeszcze polecajki?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Pewnie!
   Jeśli korzystacie z biletów zintegrowanych jak T-Casual czy T-Familiar to wystarczą wam w opcji na I strefę.
   Oczywiście korzystacie z pociągu R2N – w przypadku Aerobusu czy metra z lotniska obowiązują osobne bilety.
   W przypadku Sant Marti zależy od konkretnej lokalizacji, ale z reguły będzie to połączenie pociągiem R2N z lotniska i przesiadka na Passeig de Gracia na metro.

   P.S. Polecać można sporo atrakcji, wszystko zależy od preferencji. Rzuć okiem w zakładkę „Atrakcje” na naszej stronie.

 • Dzień dobry, chciałam zapytać, jaki kupić bilet na pociąg R1, jeśli wraz z mężem chcę pojechać trzy razy do Barcelony z Calelli? Kiedyś były Bonotren10. Czy one nadal funkcjonują?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Na czas programu tych darmowych przejazdów koleją zawieszono sprzedaż Bonotren.
   Z lotniska również będziecie jechać pociągiem?
   Bo wtedy najkorzystniej wyjdzie was T-Casual w opcji na IV strefę dla każdej osoby.

 • Hej. Będziemy w Barcelonie od piątku (lądowanie 14:30) do poniedziałku (wylot 17:00)
  Dwójka dorosłych plus dwójka dzieci. Dajcie proszę znać czy taki plan jest realny do ogarnięcia. Nocleg mamy przy samym Sagrada Familia.
  Piątek – dzień przylotu, a więc pół dnia. Park Guell i Bunker na zachód słońca.
  Sobota – Casa Batllo, La Rambla, pomnik Kolumba, wzgórze Montjuic. O 18:30 mamy bilety na mecz barcy.
  Niedziela – Montserrat
  Poniedziałek – Sagrada Familia i wylot o 17

  Jakie najlepiej w naszym przypadku bilety na transport.

  Będę wdzięczna za każdą pomoc 🙏

  Odpowiedz
  • Hej Lena,
   Piątek – spokojnie, o ile oczywiście lot zgodnie z planem etc.
   Sobota – super, i to w naprawdę spokojnym tempie. Będzie czas na jakiś posiłek etc.
   Niedziela i poniedziałek to już w ogóle luźno.

   Jeśli dzieciaki mają od 4 lat w górę, to T-Casual dla każdej osoby.
   Przy dobrych wiatrach na szybko licząc może wam starczyć te 10 przejazdów.
   Oczywiście na tych biletach z lotniska dojedziecie pociągiem R2N – nie zadziałają w metrze z lotniska.

   Ale tu prosty dojazd, bo pociągiem na Sants, a tam przesiadka na niebieską L5 i bezpośredni przejazd na stację Sagrada Familia.

 • Super dziękuję za mega szybką odpowiedź 🤩 Dzieci 7 i 10 lat. Które odcinki polecasz przejść na pieszo, a które środkiem transportu biorąc pod uwagę mój plan? Jak najlepiej po sobotnim meczu dostać się do miejsca noclegu? T-casual nie działają chyba w taryfie nocnej, ale nie mogę nigdzie znaleść informacji, od której godziny jest nocna taryfa.

  Odpowiedz
  • Działają w nocnych 🙂
   Nie ma konkretnej godziny, po linie dzienne z nocnymi się pokrywają.
   Część autobusów nocnych zaczyna kursować już o 22:00 – w czasie, w którym jeżdżą jeszcze dzienne linie.
   Nocne są oznaczone po prostu literką N przed numerem linii.

   Na pewno spacer od Saca Batllo na wybrzeże aż do pomnika Kolumba.
   Jeśli masz dobrych piechurów, to również spacer od Park Guell do El Carmel można spokojnie zrobić!

   W sobotę metro jeździ cała noc, więc z placu hiszpańskiego można podjechać zieloną linię na Sants, a tam przesiąść się na niebieską L5 którą prosto dojedziecie na stację Sagrada Familia.

 • Hej! gdzieś mignęło mi iż w Muzeum Picassa w czwartki jest wstęp bezpłatny.. czy możecie to potwierdzić?

  Odpowiedz
 • Witam,
  We czwartek lecę do Barcelony. Ląduję na lotnisku El Prat.
  Zatrzymuję sie w hotelu pod adresem Rambla Canaletes, 125 Ciutat Vella
  Jestem osobą starszą. Proszę mi podpowiedzieć jak najlepiej dotrę pod wskazany adres (czym mam jechać i w co i gdzie przesiadać. Jest coś bezpośredniego?)
  Pozdrawiam.
  Dziękuję z góry.

  Odpowiedz
  • Witam,
   Centrum miasta – najszybciej i bezpośrednio – Aerobus.
   Aerobusy odjeżdżają bezpośrednio spod terminali co kilka minut.
   Dojedziesz nim na sam plac kataloński, więc spacerem od wskazanego miejsca.

 • Baaardzo dziękuję
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Kupiłyśmy bilety do Parku Guell na godzinę 18, ponieważ była to jedyna opcja na dany dzień. Czy jada na miejsce jest jakakolwiek szansa dostać na miejscu bilety na wcześniejszą godzinę?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Aktualnie chyba bez szans.
   Na miejscu rekordowa liczba turystów, a Park Guell to po Sagradzie najpopularniejsza atrakcja w mieście.

 • Witam,
  wybieram się z żoną na dwa dni do Barcelony od 12.05.2024, nocleg mamy w Aparthotel Atenea Barcelona, jak ułożyć plan zwiedzania od hotelu żeby się nie plątać i nie tracić czasu.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Wszystko oczywiście zależy od prywatnych preferencji, ale spokojnie bazował bym ramowo na tym programie.
   Przez to, że przy hotelu macie linie L3, to można zacząć od Park Guell, a potem na nogach z górki można zejść do Sagrady. Cała reszta już według szablonu z wpisu 🙂

 • Hej, ja z kolei mam pytanie o sieste w Barcelonie – czy faktycznie trwa cały rok od 13:00 – 17:00 jak mówi Google? Czy po prostu wystarczy kierować się godzinami otwarcia restauracji jakie są podane w Google i wierzyć, że jeśli godziny otwarcia są od 12:00 – 00:00 to faktycznie siesty po drodze nie ma? 🙂
  Moglibyście polecić też dobre miejsca z jedzeniem w Barcelonie? będe wdzięczna 🙂 Dzięki!

  Odpowiedz
  • Hej,
   W lokalnych dzielnicach faktycznie restauracje są czynne zwykle np. do 14:00, a otwierają się ponownie dopiero wieczorem.
   Najczęściej to co podaje Google się zgadza.
   W częściach turystycznych praktycznie wszystko otwarte jest przez cały czas, nawet w czasie sjesty.

   Nie polecę nic konkretnego, bazujemy głównie na miejscach, gdzie jest sporo lokalnych mieszkańców i nigdy się nie zawiedliśmy.

 • Cześć,
  Jutro wybieramy się rodziną 2 + 2 na Wybrzeże Costa Brava. Będziemy przebywać w miejscowości Santa Susanna i stamtąd planujemy jednego dnia przyjechać do Barcelony wypożyczonym samochodem. Ze względu na wiek dzieci: 2 i 7, uznaliśmy że tak będzie nam najwygodniej się poruszać. Mam jednak pewne obawy związane z parkingami w mieście. W Barcelonie planujemy się pojawić na 1 dzień i chcielibyśmy zobaczyć (dokładnie w takiej kolejności): Park Guell ok 9.30-10, Sagrada Familia tylko z zewnątrz, zamek na Wzgórzu Montjuc, Pomnik Kolumba i na sam koniec Oceanarium. Czy to wszystko jest realne? Czy będzie duży problem z parkowaniem w pobliżu tych atrakcji? Jeszcze jedno, młodsza córka będzie w wózku – czy wejdziemy bez problemu głównym wejściem do Parku Guell? Proszę również o informację, gdzie dokładnie należy się udać aby wsiąść do kolejki na Montjuc (zamek)?
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Umęczycie się samochodem.
   Szukanie miejsca będzie strasznie czasochłonne, jest szczyt sezonu wakacyjnego.
   Na waszym miejscu raczej zostawiłbym samochód na jednym z parkingów P+R w Barcelonie i stamtąd podróżował komunikacją miejską. Metrem w zasadzie dojedzie się do każdej z atrakcji w mieście.

   Stacja kolejki linowej na szczyt Montjuic to Park de Montjuic – okolice Miramar.
   Możesz tam wjechać koleją zębatą ze stacji Paral-lel lub np. zabytkowym czerwonym wagonikiem z wybrzeża – Aeri del Port.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team