News

Barcelona w 2 dni

Barcelona w 2 dni to nasza propozycja dla osób zarówno nocujących w Barcelonie, jak i dojeżdżających na zwiedzanie z wybrzeża.

Powielamy I dzień z wpisu, który opublikowaliśmy wcześniej. Oczywiście to nasz subiektywny plan. Ilość atrakcji w Barcelonie jest przeogromna, stąd wybieramy najważniejsze miejsca w stolicy Katalonii.

Barcelona CityPass
Najpopularniejsze atrakcje miasta – Sagrada Familia oraz Park Guell są zawarte w cenie karnetu Barcelona CityPass.

Dodatkowo w cenie autobus turystyczny na cały dzień.
Zakup karnetu to rabat 10% na wszystkie pozostałe biletu wstępu w Barcelonie.

Jeśli przyjeżdżamy z wybrzeża, wysiadamy na stacji El Clot. W przypadku przebywania w Barcelonie, podjeżdżamy do pierwszej atrakcji. Pierwszego dnia zaczynamy również od kupienia biletu, na którym będziemy się przemieszczać komunikacją publiczną. Proponujemy tutaj 10 – przejazdowy T-10, lub bilet na 48 h Hola Barcelona za 22,20 euro / osoba. W przypadku tego drugiego mamy nielimitowaną ilość przejazdów metrem, autobusami, pociągami regionalnymi w I strefie.

I Dzień

Barcelona Sagrada Familia

Sagrada Familia
09:00 – 11:00 – dla osób przebywających w Barcelonie sprawa jest prosta. Przy świątyni znajduje się stacja metra „Sagrada Familia”, do której dojeżdża niebieska linia metra L5 oraz fioletowa L2.

Osoby przyjeżdżające do Barcelony mogą wysiąść na stacji kolejowej El Clot i na niej przesiąść się metro – fioletowa L2.

Jeśli podróżujecie do Barcelony na bazie biletów T-Casual, przesiadkę na metro macie w ramach jednego przejazdu.

UWAGA! Do Sagrada Familia kupujemy wcześniej wejście przez internet. Czasem w ciągu dnia nie ma nawet możliwości kupienia biletu na ten sam dzień. Otrzymany po zamówieniu internetowym kod skanujemy przy wejściu. Wstęp rezerwujemy na konkretną godzinę. Aktualnie w świątyni dostępne są audioguide w języku polskim.

Najtańsza taryfa za 17 euro jest w sezonie wakacyjnym bardzo mocno ograniczona. Należy zakupić bilety z audioguide za 25 euro lub w opcji z wejściem na wieżę. Można również dokonać rezerwacji na wejście do świątyni z przewodnikiem.


Park Guell
12:00 – z Sagrada Familia możemy zrobić sobie spacer. Mając kupiony wcześniej bilet do parku możemy podejść na nogach lub podjechać metrem na stację Alfons X.

Stamtąd podjedziemy do parku specjalnym autobusem – Bus Guell.

UWAGA! Do Parku kupujemy bilety wcześniej przez internet. Na miejscu trzeba często stać w kolejkach do kas a później oczekując na godzinę na którą udało się zakupić bilet. Tracimy w sezonie często cenną godzinę lub dwie.


La Pedrera, Casa Batllo
14:00 – popołudnie możemy spędzić na głównym deptaku miasta – Passeig de Gracia, przechodzący następnie w słynną La Rambla.

Po zwiedzaniu Parku Guell możemy podejść do stacji metra Lesseps (zielona linia metra L3) i podjechać na stację Diagonal. Stamtąd kierujemy się w dół.

Po lewej stronie pokaże się nam charakterystyczny „kamieniołom” – Casa Mila (La Pedrera). Możemy zrobić foty z zewnątrz, ale zwiedzić ją również w środku. To jedna z chętniej wybieranych atrakcji Barcelony. Na zwiedzanie trzeba jednak poświęcić ok. 1,5 h. Mając wcześniejszą rezerwację online, możemy wejść trochę wcześniej bądź nawet po wyznaczonym czasie.

Spacerując dalej w stronę morza, po prawej stronie ukaże się najchętniej fotografowana i odwiedzana kamienica Gaudiego, czyli Casa Batllo. Tu zdecydowanie radzimy zrobić wcześniejszą rezerwację. Sporo osób szuka dogodnych ujęć na zewnątrz.


La Rambla, Dzielnica gotycka
18:00 – po minięciu Casa Batllo idziemy dalej w dół rozpoczynając spacer słynną La Rambla. Będąc w tej części miasta koniecznie należy odbić w lewo, aby zapuścić się w gąszcz uliczek dzielnicy gotyckiej.

Wieczorem panuje tu magiczny klimat knajpek, sklepików. Ciasne, gwarne uliczki, możliwość bardzo urokliwego spędzenia czasu. Chętni mogą np. skorzystać z kolacji połączonej z pokazem Flamenco.

Magiczne fontanny

Magiczne fontanny
21:00 – Jeśli jesteście w Barcelonie w okresie wiosny i lata, a pokazy rozpoczynają się dopiero od 21:00 (wiosna) lub 21:30 (lato), możecie się „dobić”.

Bardzo intensywny dzień można zakończyć u podnóża Montjuic. Możecie wrócić do Rambli, na stację metra Liceu i zieloną linią metra L3 dojechać na na plac hiszpański – Placa Espanya.

Pokaz jest darmowy i chętnie oglądany przez turystów.

Po skończonym show wracamy na nocleg. Osoby podróżujące na wybrzeże mogą skorzystać z połączeń kolejowych z dworca Sants, który jest oddalony z tego miejsca o zaledwie 900 metrów! Należy jednak pamiętać, że popularny pociąg R1 jadący do Blanes ostatnim kursem odjeżdża z Sants przed 23:00.

II Dzień


Montjuic
09:00 – przemieszczamy się rano na plac hiszpański i wspinamy na wzgórze Montjuic.

Popularnym sposobem dotarcia na górę jest kolej szynowa – Funicolare, który działa w ramach zintegrowanego systemu komunikacji miejskiej. Dzięki temu działają tutaj T-Casual, T-Familiar czy karty Hola Barcelona.

Stacja początkowa to Paral-lel – dojedziemy tutaj metrem – zielona linia metra L3

Kolejką szynową dojedziemy do Parc de Montjuic. Dalej w górę możemy iść na nogach lub wjechać Teleferic de Montjuic.

Na wzgórze należy poświęcić zwykle całe przedpołudnie. Ze wzgórza zjeżdżamy analogicznie na dół, bądź schodzimy na nogach. Idąc od popularnego punktu widokowego w dół powinniśmy dojść w okolice stacji metra Drassanes.

Barcelona wybrzeże

Wybrzeże
13:00 – wczesne popołudnie możemy poświęcić na spacer wybrzeżem.

Przy stacji Drassanes znajduje się charakterystyczny monument – pomnik Kolumba, a od niego rozpoczyna się La Rambla. Ramblę robiliśmy jednak dzień wcześniej, więc polecamy dalej spacer wzdłuż wybrzeża, portu, aż do słynnej plaży Barceloneta. Tam możliwy czas wolny na plażowanie.

Od pomnika Kolumba do plaży Barceloneta mamy 1,8 km.


Park de la Ciutadella
17:00 – będąc w okolicach Barcelonety nie sposób ominąć najpiękniejszy park w Barcelonie. Można tu poświęcić naprawdę sporo czasu, a chętni wejść nawet do sporego zoo. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego to jednak bite dwie godziny.

Arc de Triomf - Łuk triumfalny

Arc de Triomf
20:00 – spacerując parkiem możemy kierować się w stronę jego północnego wyjścia. Dojedziemy następnie do słynnego łuku triumfalnego.

Wieczór możemy zakończyć na lokalnym deptaku, skorzystać z autobusów jadących z Estacio Nord (kilka kroków od łuku).

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, chcecie wpleść w dwudniowy program inne atrakcje niż te wymienione, piszcie w komentarzach bądź na nasz adres mailowy.

Często pojawia się pytanie o Camp Nou, gdyż nie wszystkie osoby z grupy chcą zwiedzać stadion. Proponujemy zatem, aby chętni jechali tam pierwszego dnia (niebieska linia metra L5 – stacja Collblanc) w czasie przeznaczonym na Ramblę, kamienice Gaudiego czy dzielnicę gotycką.

Zobacz również

4 komentarze. Zostaw komentarz

  • Cześć
    Planujemy zwiedzanie Barcelony z osobą na wózku. Które z atrakcji są dostępne (podjazdy, windy)? Jaką komunikację miejską wybrać?

    Odpowiedz
    • Cześć,
      Na stacjach metra są windy, ale oczywiście trochę się na nie czeka.
      Wygodne w tym przypadku będą autobusy.

      W większości atrakcji nie ma większego problemu. W Park Guell poleca się wejście od Carrer Marianao lub Carretera del Carmel.
      Przy głównym wejściu są słynne schody, które uniemożliwiają wjazd wózkiem.

  • Cześć, będę we wrześniu na kilka dni , czy Font Magica będzie już czynna?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team