Castelldefels to dość spora miejscowość znajdująca się zaledwie 20 minut jazdy od Barcelony. Jest popularnym bazą wypadową do zwiedzania stolicy Katalonii, a także kurortem wypoczynkowym z przepiękną plażą.

Miejscowość wzięła swą nazwę od znajdującego się na wzniesieniu zamku. Jest również elementem herbu miejskiego.

Castelldefels jest chętnie wybierane przez osoby wybierające się na zwiedzanie Barcelony, Jest przede wszystkim tańsze niż sama stolica Katalonii – zwłaszcza po sezonie.

Castelldefels

To tu wielu z was szuka noclegów. Ta zresztą bardzo dynamicznie się rozwinęła w ostatnich latach. Samo Castelldefels wg Wikipedii liczy obecnie ponad 60 tyś stałych mieszkańców.

Miasto turystycznie funkcjonuje w zasadzie przez cały rok właśnie ze względu na traktowanie go w okresie jesienno – zimowym jako miejsce wypadowe na zwiedzanie Barcelony.

Castelldefels

Castelldefels jest w I strefie komunikacyjnej, stąd działają tu te same bilety co w samej Barcelonie – popularne T-10 czy Hola Barcelona. Ceny biletów jednorazowych są również w tej samej cenie mimo, iż w przypadku połączeń kolejowych jest to już II strefa.

Dojazd z Castelldefels do Barcelony

To jeden z największych plusów tej lokalizacji. Castelldefels oferuje niezwykle rozbudowaną siatkę połączeń autobusowych oraz kolejowych. Pociąg linii regionalnych R2 jeździ do Barcelony co kilkanaście minut.

Bardzo łatwo można zarówno w ciągu dnia jak i w nocy dojechać do kurortu z lotniska El Prat. Więcej informacji znajdziesz tu: Dojazd z lotniska El Prat.

Plaża

Plaża w Castelldefels jest niesamowita. Bardzo oblegana, niezwykle szeroka. Nawet w szczycie sezonu więcej niż w połowie wolna. W przeciwieństwie do samej Barcelony mamy tu w pełni piaszczyste i łagodne zejście do morza. Raj dla rodzin z dziećmi, których jest tu z pewnością więcej niż na plażach w Barcelonie.

Spotkaliśmy tu również niesamowitą ilość młodzieży. Widać, że to miejsce jest wśród nich szalenie popularne.

Platja de Castelldefels

Platja de Castelldefels

Platja de Castelldefels

Dojazd na plażę Castelldefels

Z samego miasta do wybrzeża trzeba kawałek dojść. Niesamowicie wygodne jest połączenie kolejowe, gdyż pociąg linii R2 zatrzymuje się na stacja Platja de Castelldefels. Ze stacji do plaży mamy zaledwie ok. 300 metrów, a po drodze sklep, gdzie możemy dokonać ew. zakupów.

Stacja Platja de Castelldefels

Messi

Lionel Messi, od wielu lat gwiazda FC Barcelony, jest najbardziej znanym mieszkańcem kurortu. Mieszka tu razem ze swoją żoną Antonellą Roccuzzo oraz dwójką synów.

Zobacz również

12 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Busco un piso barato de 3 dormitorios en Castellfels para reformar eventulmente
  23 października 2021 11:58

  Hola companeros

  Odpowiedz
 • Witam, dzisiaj jechałam do Castelldefels niestety R2 nie zatrzymał sie na stacji playa tylko w następnej miejscowości Stges.. Super przygoda bo jest karnawał i Sitges bardzo nas zaskoczyło pozytywnie. Ciekawa jestem tylko dlaczego?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Ja zawsze wsiadając do tego typu pociągów upewniam się, czy to np. nie jakiś kurs przyspieszony etc i czy na pewno zatrzymuje się na stacji na której chcę wysiąść,
   Nie wiem co mogło akurat na tej trasie pójść nie tak 🙂
   A Sitges tak, mega popularny kurort na Costa Dorada 🙂

 • Masz rację, być może był to kurs przyspieszony. Dzisiaj jeszcze raz spróbuje 😊 Mam jeszcze pytanie odnośnie dojazdu do lotniska El Prat. Wiem, że to opisywałeś ale dopytam. Z biletem T-10 metrem nie dojadę – muszę dokupią specjalny bilet, tak? Natomiast R2 z biletem t-10 dojadę? Czy dobrze zrozumiałam? Dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dokładnie.
   Dla ścisłości nie ma już biletów T-10, a ich rolę przejęły T-Casual 🙂
   Tak, na T-Casual dojedziecie na lotnisko pociągiem R2N, ale nie dojedziecie metrem L9S, które kończy kurs na lotnisku.

 • Witam
  Poproszę o wskazówki przylot do Barcelony mam ok godz. 21 i muszę się dostać do Castelldefels
  Z przeczytanych informacji wynika, że mogę dojechać z lotniska metrem L9 lub pociągiem R2N do stacji El Prat i przesiąść się na pociąg R2 lub R2S – czy dobrze odczytuję siatkę połączeń?
  Zainstalowałem aplikację TMB ale jakoś nie widzę takich połączeń w aplikacji w godzinach wieczornych. Poza tym w aplikacji jest wskazówka, aby dojechać metrem do stacji Europa.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 kwietnia 2023 06:17

   Witaj Arek,
   Kursowanie pociągów regionalnych możesz sprawdzić na rodalies.gencat.cat.
   O tej godzinie dasz jeszcze spokojnie radę.
   Z lotniska R2N i przesiadasz się na R2 na stacji El Prat de Llobregat.
   Znajdują się tu dwie stacje kolejowe – Castelldefels oraz Platja de Castelldefels, więc wysiadasz na tej, która bardziej ci odpowiada.

 • Czy zarówno stacja Casteldefels jak i Casteldefels de Platja są w zasięgu biletów T-10 orazT-Familiar na 1 strefę? Pociągi i autobusy? Z góry dzięki za podpowiedz.

  Odpowiedz
 • Dziękuję!

  Odpowiedz
 • Witam. Posiadam bilet T-usual, czy na tym bilecie również mogę dostać się do plaży castelldefels linią R2S ? I gdzie znajdę informacje czy na pewno zatrzyma się na stacji przy plaży? Chce tam jechac z dzieckiem w wózku więc wolałbym uniknąć wysiadania gdzieś dalej

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jak najbardziej, R2S zatrzymuje się na stacji Castelldefels Platja.
   Rozkłady znajdziesz na stronie kolei regionalnych – rodalies.gencat.cat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team