Castelldefels to dość spora miejscowość znajdująca się zaledwie 20 minut jazdy od Barcelony. Jest popularnym bazą wypadową do zwiedzania stolicy Katalonii, a także kurortem wypoczynkowym z przepiękną plażą.

Miejscowość wzięła swą nazwę od znajdującego się na wzniesieniu zamku. Jest również elementem herbu miejskiego.

Castelldefels jest chętnie wybierane przez osoby wybierające się na zwiedzanie Barcelony, Jest przede wszystkim tańsze niż sama stolica Katalonii – zwłaszcza po sezonie.

Castelldefels

To tu wielu z was szuka noclegów. Ta zresztą bardzo dynamicznie się rozwinęła w ostatnich latach. Samo Castelldefels wg Wikipedii liczy obecnie ponad 60 tyś stałych mieszkańców.

Miasto turystycznie funkcjonuje w zasadzie przez cały rok właśnie ze względu na traktowanie go w okresie jesienno – zimowym jako miejsce wypadowe na zwiedzanie Barcelony.

Castelldefels

Castelldefels jest w I strefie komunikacyjnej, stąd działają tu te same bilety co w samej Barcelonie – popularne T-10 czy Hola Barcelona. Ceny biletów jednorazowych są również w tej samej cenie mimo, iż w przypadku połączeń kolejowych jest to już II strefa.

Dojazd z Castelldefels do Barcelony

To jeden z największych plusów tej lokalizacji. Castelldefels oferuje niezwykle rozbudowaną siatkę połączeń autobusowych oraz kolejowych. Pociąg linii regionalnych R2 jeździ do Barcelony co kilkanaście minut.

Bardzo łatwo można zarówno w ciągu dnia jak i w nocy dojechać do kurortu z lotniska El Prat. Więcej informacji znajdziesz tu: Dojazd z lotniska El Prat.

Plaża

Plaża w Castelldefels jest niesamowita. Bardzo oblegana, niezwykle szeroka. Nawet w szczycie sezonu więcej niż w połowie wolna. W przeciwieństwie do samej Barcelony mamy tu w pełni piaszczyste i łagodne zejście do morza. Raj dla rodzin z dziećmi, których jest tu z pewnością więcej niż na plażach w Barcelonie.

Spotkaliśmy tu również niesamowitą ilość młodzieży. Widać, że to miejsce jest wśród nich szalenie popularne.

Platja de Castelldefels

Platja de Castelldefels

Platja de Castelldefels

Dojazd na plażę Castelldefels

Z samego miasta do wybrzeża trzeba kawałek dojść. Niesamowicie wygodne jest połączenie kolejowe, gdyż pociąg linii R2 zatrzymuje się na stacja Platja de Castelldefels. Ze stacji do plaży mamy zaledwie ok. 300 metrów, a po drodze sklep, gdzie możemy dokonać ew. zakupów.

Stacja Platja de Castelldefels

Messi

Lionel Messi, od wielu lat gwiazda FC Barcelony, jest najbardziej znanym mieszkańcem kurortu. Mieszka tu razem ze swoją żoną Antonellą Roccuzzo oraz dwójką synów.

Zobacz również

32 komentarze. Zostaw komentarz

 • Busco un piso barato de 3 dormitorios en Castellfels para reformar eventulmente
  23 października 2021 11:58

  Hola companeros

  Odpowiedz
 • Witam, dzisiaj jechałam do Castelldefels niestety R2 nie zatrzymał sie na stacji playa tylko w następnej miejscowości Stges.. Super przygoda bo jest karnawał i Sitges bardzo nas zaskoczyło pozytywnie. Ciekawa jestem tylko dlaczego?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Ja zawsze wsiadając do tego typu pociągów upewniam się, czy to np. nie jakiś kurs przyspieszony etc i czy na pewno zatrzymuje się na stacji na której chcę wysiąść,
   Nie wiem co mogło akurat na tej trasie pójść nie tak 🙂
   A Sitges tak, mega popularny kurort na Costa Dorada 🙂

 • Masz rację, być może był to kurs przyspieszony. Dzisiaj jeszcze raz spróbuje 😊 Mam jeszcze pytanie odnośnie dojazdu do lotniska El Prat. Wiem, że to opisywałeś ale dopytam. Z biletem T-10 metrem nie dojadę – muszę dokupią specjalny bilet, tak? Natomiast R2 z biletem t-10 dojadę? Czy dobrze zrozumiałam? Dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dokładnie.
   Dla ścisłości nie ma już biletów T-10, a ich rolę przejęły T-Casual 🙂
   Tak, na T-Casual dojedziecie na lotnisko pociągiem R2N, ale nie dojedziecie metrem L9S, które kończy kurs na lotnisku.

 • Witam
  Poproszę o wskazówki przylot do Barcelony mam ok godz. 21 i muszę się dostać do Castelldefels
  Z przeczytanych informacji wynika, że mogę dojechać z lotniska metrem L9 lub pociągiem R2N do stacji El Prat i przesiąść się na pociąg R2 lub R2S – czy dobrze odczytuję siatkę połączeń?
  Zainstalowałem aplikację TMB ale jakoś nie widzę takich połączeń w aplikacji w godzinach wieczornych. Poza tym w aplikacji jest wskazówka, aby dojechać metrem do stacji Europa.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 kwietnia 2023 06:17

   Witaj Arek,
   Kursowanie pociągów regionalnych możesz sprawdzić na rodalies.gencat.cat.
   O tej godzinie dasz jeszcze spokojnie radę.
   Z lotniska R2N i przesiadasz się na R2 na stacji El Prat de Llobregat.
   Znajdują się tu dwie stacje kolejowe – Castelldefels oraz Platja de Castelldefels, więc wysiadasz na tej, która bardziej ci odpowiada.

 • Czy zarówno stacja Casteldefels jak i Casteldefels de Platja są w zasięgu biletów T-10 orazT-Familiar na 1 strefę? Pociągi i autobusy? Z góry dzięki za podpowiedz.

  Odpowiedz
 • Dziękuję!

  Odpowiedz
 • Witam. Posiadam bilet T-usual, czy na tym bilecie również mogę dostać się do plaży castelldefels linią R2S ? I gdzie znajdę informacje czy na pewno zatrzyma się na stacji przy plaży? Chce tam jechac z dzieckiem w wózku więc wolałbym uniknąć wysiadania gdzieś dalej

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jak najbardziej, R2S zatrzymuje się na stacji Castelldefels Platja.
   Rozkłady znajdziesz na stronie kolei regionalnych – rodalies.gencat.cat.

 • Witam,
  Proszę o podpowiedź gdzie warto spędzić 3-4 dni w okolicach Barcelony? Sama Barcelona jest już zwiedzona wszerz i wzdłuż, więc chciałabym poznać okoliczne miejscowości.
  Montserrat oczywiście też już znam.

  Odpowiedz
 • Hej, na początku podziękuje Wam za stronę- świetna- przejrzyście i jasno udzielacie wskazówek, nasz pierwszy samodzielny wyjazd do Barcelony był udany i bez problemowy w dużej mierze dzięki Wam, BARDZO DZIĘKUJEMY :))
  Tym razem chcemy spać/trochę odpocząć w Sitges, proszę o radę jak dojechać z El Prat i na jakim bilecie?
  Z góry bardzo dziękuje, pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Hej, super, fajnie że wracacie na stronę oraz do Barcelony 🙂
   Jeśli Sitges to oczywiście pociąg R2N z lotniska.
   Jedziesz na stację El Prat de Llobregat (zaraz za lotniskiem) i tam przesiadasz się w R2 jadący na zachód.
   Cała podróż to jedyne 44 minuty.
   Bilet na całą trasę kupujesz od razu na lotnisku, koszt 4,60 euro.

 • Cześć,

  Wybieramy się w majówkę do Castelldefels. Będziemy podróżować między Castelldefels a Barceloną – pytanie czy istnieje jakaś karta czy inne rozwiązanie, które pozwoli na kilka dni podróżować autobusami, pociągami, metrem w strefie T1 za pomocą jednego biletu?

  Jeśli tak, to gdzie to kupić i na ile jest ważne, skąd wiedzieć że dany transport na pewno mieści się w ramach tej karty?

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pewnie, bilet T-Casual na I strefę (10 przejazdów), albo przy większej ilości dni bilet miesięczny T-Usual, który w aktualnej promocji kosztuje lekko ponad 20 euro!
   Obejmie dojazdy do Barcelony, a także podróże po samej Barcelonie.

 • Hejka,wybieram się do Castelldefels w celu zwiedzania Barceony mógłbyś mi podpowiedzieć jak mam najlepiej poruszać się do centrum Barcelony i z powrotem jaką linią metra czy autobusu?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Wszystko zależy od lokalizacji, bo możesz dojeżdżać linią R2. Pociąg jeździ co kilkadziesiąt minut – bardzo często. W Castelldefels są dwie stacje kolejowe – miasto oraz okolice plaży.
   Możesz również korzystać z linii autobusowych.
   W obu przypadkach robisz to na biletach na I strefę, np. T-Casual czy T-Familiar.

 • Cześć – wybieramy się do ES 26-31 maj.
  Nocleg mamy w Gava – podpowiedz proszę jak najlepiej najszybciej dostać się z El Prat do Gavy po 21 godzinie. a Następnie do Barcy – Camp No; czy do centrum żeby zwiedzać. Myslę że minimum 3 razy bedziemy tam jechać.
  Gava to będzie 1 strefa?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, Gava to I strefa.
   Gdyby były opóźnienia, to autobusy nocne N19.
   W ciągu dnia można jechać pociągiem R2N na stację El Prat de Llobregat i tam przesiąść się na R2 jadący do Gava.
   Przejazdy pociągiem będą opłacalne w przypadku posiadania biletów zintegrowanych, np. T-Casual czy T-Familiar, bo w tym przypadku to I strefa, a w przypadku jednorazowych to IV strefa i jednorazowy bilet kosztuje prawie tyle co pół biletu T-Familiar, na którym jest 8 przejazdów 🙂

 • Hej, a karta Hola Barcelona działa na R2 do Castelldefels?

  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
 • Mam pytanie apropo miejscowości / przystanku Castelldefes. Na mapce Rodalies de Catalunia dla pociągu R2 jest w strefie 2, a na mapce Area de Barcelona jest w strefie 1. Jak to jest i jaki najlepiej kupić bilet na 3 dni: Hola Barcelona czy T – USUAL – MIESIĘCZNY tak aby na jednym bilecie mieć lotnisko, Barcelonę i Castelldefes?

  Odpowiedz
  • Tak, bo strefy kolei regionalnych, a strefy zintegrowanej komunikacji nie zawsze się pokrywają.
   W przypadku korzystania z Hola Barcelona, T-Casual czy T-Familiar to I strefa, czyli na tych samych biletach dojeżdżamy z Castelldefels i przemieszczamy się w samej Barcelonie 🙂

 • Trudno mi znaleść kompletną informację jakimi liniami można jeździeć na T-USUAL, czy napewno w ramach 1 strefy pojadę linią L99 z lotniska do Castelldeffes, a przy zwiedzaniu Barcelony można poruszać się kursami pośpiesznymi i nocnymi? Dziękuję

  Odpowiedz
  • Tak, dlatego że podwykonawcą linii L99 jest Avanza Group.
   Oni honorują bilety zintegrowane – znajdziesz informację na ich stronie – https://barcelona.avanzagrupo.com/tarifas-y-titulos

   Podobnie z nocnymi, nie są akceptowane karty Hola Barcelona, ale wszystkie zintegrowane bilety jak T-Casual, Familiar, Usual, jak najbardziej tak.

 • Hejka, napisz mi proszę czy w Castelldelffes jest możliwość wypożyczenia rowerów?

  Odpowiedz
 • Cześć, bardzo będę wdzięczna za podpowiedź jak/gdzie krok po kroku po pierwsze odebrać kartę Hola Barcelona na lotnisku El Prat po wyjściu z T2, a potem najszybciej dojechać z tą kartą do Castelldefels 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team