Okolice

Castelldefels

Castelldefels to dość spora miejscowość znajdująca się zaledwie 20 minut jazdy od Barcelony. Jest popularnym bazą wypadową do zwiedzania stolicy Katalonii, a także kurortem wypoczynkowym z przepiękną plażą.

Miejscowość wzięła swą nazwę od znajdującego się na wzniesieniu zamku. Jest również elementem herbu miejskiego.

Castelldefels jest chętnie wybierane przez osoby wybierające się na zwiedzanie Barcelony, Jest przede wszystkim tańsze niż sama stolica Katalonii – zwłaszcza po sezonie.

Castelldefels

To tu wielu z was szuka noclegów. Ta zresztą bardzo dynamicznie się rozwinęła w ostatnich latach. Samo Castelldefels wg Wikipedii liczy obecnie ponad 60 tyś stałych mieszkańców.

Miasto turystycznie funkcjonuje w zasadzie przez cały rok właśnie ze względu na traktowanie go w okresie jesienno – zimowym jako miejsce wypadowe na zwiedzanie Barcelony.

Castelldefels

Castelldefels jest w I strefie komunikacyjnej, stąd działają tu te same bilety co w samej Barcelonie – popularne T-10 czy Hola Barcelona. Ceny biletów jednorazowych są również w tej samej cenie mimo, iż w przypadku połączeń kolejowych jest to już II strefa.

Dojazd z Castelldefels do Barcelony

To jeden z największych plusów tej lokalizacji. Castelldefels oferuje niezwykle rozbudowaną siatkę połączeń autobusowych oraz kolejowych. Pociąg linii regionalnych R2 jeździ do Barcelony co kilkanaście minut.

Bardzo łatwo można zarówno w ciągu dnia jak i w nocy dojechać do kurortu z lotniska El Prat. Więcej informacji znajdziesz tu: Dojazd z lotniska El Prat.

Plaża

Plaża w Castelldefels jest niesamowita. Bardzo oblegana, niezwykle szeroka. Nawet w szczycie sezonu więcej niż w połowie wolna. W przeciwieństwie do samej Barcelony mamy tu w pełni piaszczyste i łagodne zejście do morza. Raj dla rodzin z dziećmi, których jest tu z pewnością więcej niż na plażach w Barcelonie.

Spotkaliśmy tu również niesamowitą ilość młodzieży. Widać, że to miejsce jest wśród nich szalenie popularne.

Platja de Castelldefels

Platja de Castelldefels

Platja de Castelldefels

Dojazd na plażę Castelldefels

Z samego miasta do wybrzeża trzeba kawałek dojść. Niesamowicie wygodne jest połączenie kolejowe, gdyż pociąg linii R2 zatrzymuje się na stacja Platja de Castelldefels. Ze stacji do plaży mamy zaledwie ok. 300 metrów, a po drodze sklep, gdzie możemy dokonać ew. zakupów.

Stacja Platja de Castelldefels

Messi

Lionel Messi, od wielu lat gwiazda FC Barcelony, jest najbardziej znanym mieszkańcem kurortu. Mieszka tu razem ze swoją żoną Antonellą Roccuzzo oraz dwójką synów.

Zobacz również

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team