Ogólnie

Lotnisko El Prat w Barcelonie

Lotnisko El Prat w Barcelonie znajduje się nieopodal centrum miasta i jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich planujących podróż do stolicy Katalonii. El Prat jest po stołecznym Madrycie największym lotniskiem Hiszpanii.

Lotnisko El Prat jest spore, ale swobodnie możemy się na nim poruszać. Znajdują się tu ruchome chodniki. Między terminalem pierwszym i drugim poruszamy się bezpłatnym shuttle busem.

Co ważne, na lotnisko El Prat latają z Polski tradycyjne liniówki – np. LOT, ale również low costy (tanie linie lotnicze), jak Wizz Air czy Ryanair. Wszystko za sprawą wybudowania nowego terminalu (T1) w 2009 roku. Od tego czasu znacznie zmalał ruch w starszej części lotniska (Terminal 2). Niższe opłaty lotniskowe spowodowały przekierowanie części lotów przez tanich przewoźników z Girony oraz Reus właśnie na T2 El Prat.

Z racji bliskiej odległości od centrum miasta, z portu lotniczego możemy łatwo wydostać się komunikacją publiczną. Kursuje tu pociąg, metro, a także autobusy. Do tego oczywiście prywatne firmy. Rozwinięty wpis o sposobach dojazdu do miasta znajdziecie tu: Dojazd z lotniska.

Przepustowość – rozwój

Jak wspominaliśmy, lotnisko El Prat to drugie w kraju lotnisko pod względem ilości obsłużonych pasażerów. Liczba ta systematycznie rośnie. W 2008 roku lotnisko zanotowało lekko ponad 30 milionów obsłużonych pasażerów, rok 2017 zamknięto wynikiem 47,284,500 podróżnych. Był to wynik o 7,1% procenta lepszy niż rok poprzedzający. Aktualnie lotnisko jest w stanie obsługiwać 90 lotów w ciągu jednej godziny.

Okolica portu lotniczego systematycznie się rozbudowuje. Docelowo mają tu powstać hotele oraz kolejne punkty usługowe. 90 hektarów zostało wygospodarowane w planach na budowę hangarów konserwacyjnych. Barcelona El Prat staje się po prostu coraz ważniejszym portem, również przesiadkowym hubem, w basenie morza śródziemnego.

Przechowalnia bagażu

Lotnisko El Prat oferuje możliwość zdeponowania bagażu. Biura znajdują się zarówno na terminalu 1, jak i 2. Na T1 punkt jest czynny całą dobę, na T2 od 6:00 do 22:00. Przechowaniem bagażu zajmuje się firma Excess Baggage Company. Cennik przechowania bagażu prezentuje się następująco:

Aktualizacja 2022
Do odwołania punkt przechowania bagażu na obu terminalach jest nieczynny.
Przechowanie bagażu Lotnisko El Prat – cennik
Okres przechowania Cena
Od 0 do 2 godzin 6 euro / sztuka
Od 2 do 24 godzin 10 euro / sztuka
Dodatkowe 24 godziny 10 euro / sztuka
+ 7 dni 7,14 euro / sztuka za każde 24h. 50 euro za tydzień
+ 14 dni 4,29 euro / sztuka za każde 24h. 30 euro za tydzień

Tak jak pozostałe lotniska w Hiszpanii, port lotniczy zarządzany jest przez spółkę Aena. Na ich stronach znajdziecie wszystkie niezbędne informacje w tym również te dotyczące sklepów w strefach wolnocłowych, a także barach i restauracjach, które można znaleźć na lotnisku.

Poniżej i spokojny i pusty terminal 2 🙂

Lotnisko el Prat - Terminal 2

Informacja turystyczna

Informacja turystyczna znajduje się zarówno na Terminalu 1 jak i 2. W przypadku T2 informacja znajduje się w hali przylotów i jest bardzo dobrze widoczna. Podobnie T1 – poziom 0 hali przylotów.

W informacji turystycznej odbierzecie zakupione wcześniej Barcelona Card.

Punkt świadczy usługi w następujących kwestiach:

 • transport – informacje o komunikacje miejskiej, dojeździe z lotniska etc. Informacja turystyczna nie sprzedaje biletów T-Casual czy T-Familiar.
 • hotele – pomoc w znalezieniu wolnego noclegu w mieście.
 • mapy – mapy metra, atrakcji miejskich etc.

Godziny otwarcia

Codziennie w godzinach 08:30 – 20:30.

Informacja turystyczna jest zamknięta 25 grudnia oraz 1 stycznia.

Zobacz również

83 komentarze. Zostaw komentarz

 • Witam. Na jaki terminal mam sie udac wracajac do Polski liniami ryanair? T1 czy T2?
  Dziękuję

  Odpowiedz
 • Witam,
  Jak dotrzeć o 22:00 z lotniska El Prat do hotelu Ibis Cornella?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Ewela – dojechałbym na stację metra Cornella Centre.
   W tym celu można wsiąść w metro na El Prat o dojechać na stację Collblanc – tam przesiadasz się na niebieską L5 i dojeżdżasz do w/w stacji.
   Na metro z lotniska obowiązują osobne bilety. Nie działa tu popularny T-10, ale działa np. T-Dia, T-50, T-70 czy Hola Barcelona.

   Możesz również jechać pociągiem R2N na Sants, a tam również przesiąść się na niebieską L5 i dojechać na stację Cornella Centre. Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Możesz również jechać autobusem miejskim 46 na plac hiszpański, a stamtąd L8 Cornella-Riera, z której w odległości spaceru masz hotel Ibis – ta stacja przyda ci się na dojazdy do miasta.

   Z samego Cornella Centre masz ok. 1,5 kilometra.
   Możesz podjechać ten dystans np. autobusem linii 94, który zatrzymuje się w pobliżu hotelu.

 • Hej. Jak najlepiej dojechać na lotnisko w niedzielę z Terrassa?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Możesz np koleją – linia R4 z Terrassa dojechać na Sants w Barcelonie, a tam przesiąść się na R2N jadący na lotnisko.
   R4 jeżdżą na tyle fajnie, że czas na przesiadce to od kilku minut do maks 15, więc w miarę szybko i sprawnie dostaniesz się na El Prat.

  • Dziękuję.

 • Hej mam pytanko, czy na bilecie T10 dotrę do lotniska linia R2? Pozdrawiam i dziękuję.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry.
  Bardzo proszę o informacje, jak dojechać z lotniska El Prat (w niedziele ładuje w Barcelonie o 21.) do hotelu Ibis Barcelona Meridiana. Adres Passeig Andreu Nin 9
  Nou Barris.
  Dziękuje
  Grzegorz

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Grzegorz,
   Możesz jechać metrem z lotniska i przesiąść się na stacji Torrassa na czerwoną linię metra L1.
   Jedziesz na stację Fabra i Puig i masz 650 metrów do hotelu.

   Możesz również jechać Aerobusem na plac kataloński i wsiąść do czerwonej linii metra.

   Możesz również skorzystać z autobusu 46 na lotnisku, dojechać na plac hiszpański i stamtąd jechać czerwoną linią metra.

   Opcja pierwsza jest najwygodniejsza, ale pamiętaj, że na metro z lotniska obowiązuje osobny bilet – nie działają popularne T-10, ale działają np. karty Hola Barcelona – to szalenie wygodna opcja bez konieczności liczenia ilości przejazdów.

 • Witam, jak najlepiej dojechać z lotniska na stadion Camp Nou i gdzie możemy zostawić bagaże na czas zwiedzania??

  Odpowiedz
  • Jeśli macie zamiar wrócić na lotnisko, to bagaże można tam zostawić.
   Szczegóły: Przechowanie bagażu w Barcelonie.

   Na stadion najwygodniej metrem z lotniska – jedziecie bezpośrednio na stację Collblanc skąd macie parę kroków 😉 Pamiętaj jednak, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety, działają jednak np. bilety dzienne T-Dia.

   Jeśli chcecie zaoszczędzić, można jechać pociągiem – stacja znajduje się obok stacji metra na lotnisku.
   Dojedziecie na dworzec Sants, a stamtąd macie również niedaleko na stadion – ew. przesiadka na niebieską linię metra L5 i wysiadacie na stacji Collblanc.

 • plaża w Barcelonie
  18 sierpnia 2019 20:04

  Dzień dobry,
  Lądujemy w Barcelonie o 9:00 (Ryanair) i chcemy spędzić kilka godzin na plaży. Którą najbliższą byś polecał? I jak tam się dostać? Będziemy również wypożyczać samochód na dalszą podróż, stąd czy najpierw wypożyczyć i udać się nim na plażę, czy wrócić na lotnisko (tu zostawimy bagaże) i potem odebrać zamówiony samochód?
  Będę wdzięczna za poradę 🙂
  Agnieszka

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   W waszym przypadku chyba najwygodniej wypożyczyć samochód i jechać nim prosto na plażę, a później w dalszą podróż.
   Możecie zajechać np. do Castellfefels – nie będziecie mieć problemu z zostawieniem tam samochodu przy samej plaży. Kierujcie się np. w stronę Platja de Castelldefels.

   Więcej o samej plaży i miejscu – Castelldefels

 • Dzień dobry,

  Ląduję w środę o godzinie 00:10 w Barcelonie. Jak dostane się do Carrer de Joan Salvat Papasseit, Sitges?

  Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
  Ania

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Zarówno pociąg, jak i autobusy – Mon-Bus nie jeżdżą w nocy.
   Pozostanie ci szukanie prywatnego transferu na miejsce – shuutle bus, czy polska firma transportowa transport-barcelona.pl.

  • Czy coś się zmieniło ? W kwietniu lądowałem o 1:00 w nocy i nocnym autobusem dotarłem do centrum. To był autobus z oznaczeniem N.

  • Tak, ale Ania pytała o dojazd do Sitges.
   Jeśli chodzi o dojazd do centrum Barcelony to oczywiście nie ma problemów. Nocne odjeżdżają bardzo często spod terminali na lotnisku El Prat.

 • Cześć. Czym dostanę się z carrer de orient na lotnisko ok 2 -3 w nocy? Liczyłam że L9 bezpośrednio pojadę ale okazało się że o tej godzinie nie jeździ…

  Odpowiedz
  • Cześć Katarzyna,
   Dokładnie, musisz bazować na autobusach nocnych.
   Z lotniska dojedziesz N18 na plac hiszpański – Placa Espanya, a tam możesz się przesiąść na N2, który jedzie w pobliże wskazanej ulicy 🙂

  • Witam, jak dostanę się z lotniska Barcelona El Prat o 22:00 do kurortu Salou, Cambrils? Dziękuję.

  • Witaj,
   Na pociąg może być za późno, więc poza prywatnymi transferami, zostanie ci BusPlana (busplana.com). Autobusy wyjeżdżają o pełnych godzinach spod T1, a z T2 10 minut wcześniej, czyli np. 22:50. Czas przejazdu to niecałe 2 godziny, a koszt biletu do Salou to 16,90 euro.

 • Witam serdecznie.
  Proszę o wskazanie jak dojechać w czwartek 14.11.2019 r. z terminala 1, lądujemy o g. 12:35 do hotelu Catalonia Sagrada Familia, (Carrer d’Aragó, 577, 579, 08026 Barcelona).
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Cześć. Jak najsprawniej dojechać z T2 do hotelu Alguer Camp Nou ? 🙂

  Odpowiedz
 • Cześć, czy mając przylot o 19:50 do Barcelony i chcąc się dostać do samego centrum Barcelony (La Rambla ) najlepiej będzie mi się udać bezpośrednio Aerobusem na Plac Kataloński i stamtąd już piechotą pod wybrany adres niedaleko La Rambli? Czy z Placu Katalońskiego z powrotem jadąc na lotnisko są bezpośrednio Aerobusy na El Prat? I czy znacie jakieś aplikacje na telefon, które pokazują, którym autobusem najlepiej udać się w konkretne miejsca, przystanki z których odjeżdżają i w jakim czasie, coś typu jakdojade nasze polskie? Wybieramy się w grudniu do Hiszpanii ale kompletnie nigdy tam nie byliśmy, więc mam obawy co do komunikacji, czy sobie poradzimy z dojazdami w konkretne miejsca 😉 Bardzo proszę o odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Agnieszka,
   Nie będziesz miała żadnego problemu.
   Komunikacja miejska na miejscu to chyba najlepiej funkcjonująca z tych które znamy.

   Aerobus to głównie Lotnisko – plac kataloński (przez plac hiszpański). Jeśli zatem będziesz chciała wrócić na lotnisko, odjazdy autobusów masz co chwilę 🙂

   Bardzo dobrze sprawdzają się na miejscu mapy google sugerujące przejazdy konkretnymi środkami transportu. Polecam ci również aplikacje miejskiego przewoźnika TMB „Metro”, bo to w dużej mierze metrem przemieszczamy się po mieście.

   A jeśli chodzi o bilety z których będziecie korzystać podczas wyjazdu, możliwości znajdziecie tu:
   Komunikacja miejska – bilety

 • Dobry wieczór, jak najszybciej dostać się w czwartek o 21:30 z El Prat do hotelu Ibis Mollet?
  Jeśli nasz hotel jest oddalony 35 km od Camp Nou i dosyć daleko od innych miejsc, które chcemy zwiedzić to lepiej HOLA BCN czy T10? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Mollet znajduje się w drugiej strefie.
   Z tego względu na dojazdy przyda ci się T-10 na II strefę lub Bonotren 10 na II strefę.
   W samej Barcelonie możesz używać T-10 na I strefę bądź Hola Barcelona.

   Jeśli chodzi o dojazd z lotniska to najlepiej pociąg R2N na Sants,a tam przesiadka na R3 i jedziesz na stację Mollet-Santa Rosa.
   Całość zrobisz na jednym przejeździe billetu T-10 na II strefę. Kosztuje 20,10 euro, co daje ci lekko ponad 2 euro za przejazd, podczas gdy jednorazowy na tej trasie kosztuje 4,20 euro.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Cześć
  Jak najłatwiej dostać się z lotniska El Prat w okolice dworca Provenca? Bardzo proszę o pomoc.

  Odpowiedz
  • Cześć Iwona,
   Metrem z lotniska – z linii L9S przesiadasz się na niebieska linię metra L5 na stacji Collblanc i jedziesz na miejsce.
   Pociągiem R2N – jedziesz na Sants, a tam przesiadasz się na w/w linię metra L5 i jedziesz na miejsce.

   Pamiętaj tylko, że na linię metra z lotniska obowiązują osobne bilety, ale działają np. bilety Hola Barcelona.

  • Bardzo dziękuję 🙂 Jesteście niezastąpieni.

 • Witam, proszę o podpowiedź jak dostać się z lotniska El Prat do hotelu Holiday Inn Express Barcelona Pallars, 203 Sant Martí i gdzie najlepiej kupić bilety. Dziękuję.

  Odpowiedz
 • Cześć, mam pytanie, czy orientujecie się gdzie można wyjść, coś zobaczyć/lub posiedzieć zjeść obok lotniska? Będziemy mieć 4,5 h między lotami i zastanawiamy się czy jest coś ciekawego aby nie siedzieć cały czas na lotnisku 🙂 z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dużo i mało tego czasu 🙂
   Obok lotniska jest dzielnica El Prat de Llobregat – można tam podjechać np. pociągiem R2N z lotniska.
   Znajdziecie tam trochę knajpek, gdzie można coś zjeść.

 • transport miedzy terminalami
  24 marca 2022 11:54

  Proszę o informację dotyczącą przemieszczania się między terminalami T1 a T2. Samolot z Santiago ląduje o 20,35 na terminalu T1 a odlot do Katowic będzie 0 22.30 z terminalu T2. Czy jest transport miedzy terminalami, jak częsty i czy nie jest za mało czasu. nie znalazłem na ten temat informacji.
  Kuba

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 marca 2022 12:20

   Darmowy shuttle bus kursuje, choć w czasie covidu nie zawsze jeździł.
   Przejazd między terminalami trwa kilka minut. Spokojnie zdążysz przemieścić się między terminalami.

 • transport miedzy terminalami
  24 marca 2022 14:11

  Bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
  Kuba

  Odpowiedz
 • Mam wylot o godz. 7:20 z terminalu 1.
  Jakie jest dojście z przystanku L99 do terminala i przepustowość na kontroli osobistej.
  Autobus przyjeżdża o 6:10. Czy zdążę dojść do bramki?

  Odpowiedz
  • Przystanki znajdują się przy terminalu.
   T1 to główny terminal lotniskowy, stąd kontrola bezpieczeństwa przy większym ruchu może chwilę trwać.
   Powinieneś zdążyć, w skrajnym przypadku przepuszczą cię bez kolejki.

 • Dzięki.
  Obawiam się też o orientacje na tym terminalu. Jak się zna lotnisko to nie ma problemu, ale pierwszy raz to zawsze jak by nie było to stresik jest, a czas leci.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, czy moglibyście mi podpowiedzieć jak najprościej dostać się z Barcelony do Torli? Lub gdzie najbezpieczniej szukać połączeń? Pozdrawiam 🙂
  PS Bardzo fajna strona z dużą ilością przydatnych informacji, dziękuję 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Czy masz na myśli miejscowość w północno – wschodniej części Hiszpanii?
   Nie mam zielonego pojęcia – kawał drogi!

 • Dzień dobry, tak Torla to miejscowość w okolicach doliny Ordesy.
  A czy możecie podesłać linki do stron gdzie mogę poszukać połączeń autobusowych i kolejowych?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, proszę mi powiedzieć jaki bilet kupić najlepiej dla rodziców którzy jadą do Barcelony na 7 dni i według naszych informacji będą się poruszać po strefie pierwszej, a lądują na El Prat? I pytanie nr 2 czy są jakieś przewodniki jak poruszać się po lotnisku El Prat?
  Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Najwygodniej? Hola Barcelona.
   Możesz im kupić te bilety, a odbiorą w automacie na stacji metra czy pociągu.

   Jeśli lądują na T2, to terminal nie jest duży. W zasadzie zaraz przy punkcie odbioru bagażu jest wyjście, a wszystko jest bardzo dobrze oznaczone. Nie będą mieć żadnego problemu jeśli będą wiedzieć czym i jak dojechać do miasta 😉

  • Dzięki wielkie 🙂

 • Ta strona i wasza praca dla nas pytających to genialna sprawa! Użyłem formularza kontaktowego by zapytać o transfer z lotniska do centrum oraz Camp Nou i z powrotem, a po wymianie trzech maili mam właściwie gotowy plan wyprawy włącznie z przystankami na których mam wsiadać i wysiadać! Jesteście super! Dziękuję!

  Odpowiedz
 • Dzień dobry. Jak dojechać do centrum Barcelony w zasadzie w nocy? Przylatujemy na ElPrat ok 23.00.
  Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 czerwca 2022 20:33

   Dzień dobry Jarek,
   Najlepiej autobusy nocne – spod T2 linie N18 i N19, a z T1 N17. Wszystkie dojeżdżają na Plac Kataloński w Barcelonie. Tam możesz się przesiąść na inne linie nocne, które kursują po większej części miasta.

 • Hej, lecąc do Alicante mam przesiadkę w Barcelonie (El Prat), kolejny lot mam za 4h (realnie pewnie 3 do wykorzystania ze względu na odprawę) Czy jest sens wydostać się z lotniska do centrum? Jeżeli tak to jak najlepiej się przemieścić? Jeżeli nie, to co można ciekawego robić na lotnisku/nieopodal lotniska?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Sens jest, dlatego, że z T2 można jechać pociągiem do ścisłego centrum – Passeig de Gracia.
   Jeśli lądujesz na T1 to opcją będzie Aerobus spod terminala – za 5,9 euro dojedziesz na plac kataloński, przespacerujesz się słynną Ramblą, wypijesz kawę i w taki sam sposób wrócisz na lotnisko 🙂

 • sklep w duty free
  10 września 2022 15:59

  Hej:) trafiłam tu, bo szukam informacji, jak nazywa się pewien sklep na El Prat w strefie odlotów i czy jeszcze istnieje – może ktoś mi pomoże?:)
  w 2019 i 2020 odlatywałam z El Prat do warszawy (Chopin), pewnie był to T1? tylko jeden sklep w bezcłowej wydał mi się bardzo ciekawy, chyba był na samym końcu korytarza, na jego węższym końcu, a jak się do niego szło, to po prawej stronie były już krzesełka oczekujących do bramek
  w sklepie (nie był jakiś malutki) było dużo fajnych przedmiotów – od ubrań, kubków termicznych czy termosów, kosmetyczek, książek, pięknych puzzli, wód toaletowych, skarpet w ciekawe wzory – ogólnie gadżety, niekoniecznie związane z Barceloną, ale również.
  Czy ktoś zna ten sklep? Potrzebuję żeby ktoś mi stamtąd przywiózł wodę toaletową pięknie pachnącą pomarańczami 😀 a nie wiem, jak ten ktoś do niego trafi:)

  Odpowiedz
 • Sylwester dojazd na Lotnisko El Prat
  18 grudnia 2022 07:35

  Cześć , wybieram się do Barcelony w okresie między świetami a Nowym Rokiem. Wracam do Polski w Sylwestra. Stad pytanie o to czy tego dnia mogę spodziewać się jakiś problemów z dotarciem na lotnisko metrem w godzinach około popołudniowych? Czy jest to dzień wolny od pracy w Barcelonie? Czy w tym dniu czynne będą muzea? Będę wdzięczna za odpowiedz. Bardzo dziękuje .

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Normalny dzień 🙂
   Wszystko pracuje normalnie, a zwłaszcza komunikacja miejska, bo wtedy bardzo duża liczba turystów w mieście. Wszystkie najważniejsze atrakcje Barcelony również funkcjonują i przyjmują turystów 🙂

 • Cześć.
  Wybieramy się z rodziną do Barcelony. Nasz samolot z Wrocławia co wnioskuję z rozkładu lotu ląduje na terminalu T2. Będziemy mieli bagaż rejestrowany. Czy po wyjściu z samolotu trudno odnaleźć punkt odbioru takich bagaży? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie jest to małe lotnisko, ale dojście do miejsca odbioru nie jest też mocno skomplikowane.
   Podążacie znakami z oznaczonym miejscem odbioru bagażu, po drodze macie nawet ruchomy chodnik, bo trzeba trochę pospacerować 🙂

 • Czy w pociągach z lotniska obowiązują dodatkowe opłaty za bagaż (walizka 20 kg) ? Dzięki za pomoc

  Odpowiedz
 • Witam, czy na bilecie t-familiar można dostać się do lotniska t2? Jeśli tak to jakim środkiem transportu z pl Europa?

  Odpowiedz
  • Na tym placu masz stację metra Europa | Fira, i jedzie bezpośrednio metro na lotnisko, ale będzie wymagany dodatkowy bilet.
   Na T-Familiar pojedziesz ze stacji Bellvitge pociągiem R2N. Do przejścia masz ok. 1 km.

 • Cześć, jadę z Rodziną (łącznie 6 osób) do Gavy. Lądujemy na lotnisku w Barcelonie około 24.00. Jak najlepiej dostać się do Gavy o tej porze? Gdzie kupić bilety? (Czytałam, że informacja turystyczna / Terminal 2/ będzie już zamknięta, stąd moje pytania. )

  Kolejna kwestia…jakie bilety najkorzystniej zakupić? Myślałam o T-10 dla każdego członka Rodziny.

  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dawniej w tą stronę N16, ale aktualnie ta linia nie jeździ przez lotnisko.
   Chyba zostanie ci jakiś prywatny transfer – przy 6 osobach może to nieźle wyjść.

   Bilety na 10 przejazdów to aktualnie T-Casual.
   Tak, biorąc pod uwagę opłacalność powinny wyjść najlepiej cenowo.

 • Dziękuję za odpowiedź 🙂

  A ogólnie istnieje jakiś sensowny dojazd z Gavy do lotniska (tudzież odwrotnie) w ciągu dnia?

  Odpowiedz
  • Tak – pociąg R2. Z Gavy najlepiej podjechać na stację El Prat de Llobregat, a na niej przesiąść się na pociąg R2N, który jedzie już bezpośrednio na lotnisko. Cała podróż z przesiadką to zaledwie 20 minut.

 • Hej! W sierpniu przylatujemy z rodziną na lotnisko El Prat i musimy dostać się do Sitges. Będzie nas 4 a dzień przylotu to niedziela po południu. Po komentarzach zrozumiałem że wystarczy nam bilet T-Familiar do strefy3. Na lotnisku kierować się do R2N dojechać jeden przystanek do El Prat de Llobregat tam bez kolejnego kasowania przesiąść się na R2S w kierunku Sitges? Bilet wystarczy na dwa takie przejazdy dla 4ech osób czyli lotnisko El Prat do Sitges w dwie strony?

  Odpowiedz
 • Cześć, za kilka dni odlatuję z Barcelony i chciałbym spytać gdzie odbywa się kontrola bezpieczeństwa na lotnisku gdy odprawę zrobię online? Bo byłem dziś na lotnisku i nie umiałem się tego doszukać. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Cześć, kierujesz się do kontroli bezpieczeństwa, tylko oczywiście sprawdź wcześniej swój lot na rozkładzie i terminal z którego wylatujesz. Miejsca kontroli bezpieczeństwa są dobrze oznaczone.

 • Czy informacja turystyczna na lotnisku przy T1 i T2 jest czynne w niedzielę żeby odebrać kartę hola Barcelona? Przylot w październiku 8.

  Odpowiedz
  • Oczywiście, w niedziele informacja normalnie pracuje.
   Kartę Hola Barcelona odbierzesz w automacie na stacji metra / pociągu, a w automatach zrobisz to 24/7 🙂

 • Witam ostatni raz do Barcelony leciałem 12 lat temu.I będę niedługo leciał ale chodzi mi głównie o powrót z Barcelony.Bede wracał Wizzairem z Terminala b do Gdańska i mam pytanie gdzie się udać do kontroli i do samolotu?.Bede miał odprawę online także mogę iść odrazu do samolotu?.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Dokładnie, w terminalu B po prostu od razu z kartą pokładową do kontroli bezpieczeństwa. Bez konieczności pojawiania się na stanowisku odprawy.

 • Witam, orientujecie się na jakim terminalu ląduje i odlatuje Ryanair do Krakowa? Ile wcześniej zjawić się na lotnisku nadając bagaż?

  Odpowiedz
 • Witam, jak najłatwiej dostać się z plaży Barceloneta na lotnisko El Prat?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Witam,
   Metro L4 – żółta linia.
   Jedziesz na Passeig de Gracia, a tam przesiadasz się na pociąg R2N jadący bezpośrednio na lotnisko.
   Cała trasę możesz zrobić na jednym przejeździe np. biletu T-Casual czy T-Familiar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team