Ogólnie

BCN Essential Pass

BCN Essential Pass to karnet łączący dwie najpopularniejsze atrakcje w Barcelonie – Park Guell oraz świątynię Sagrada Familia z karnetem na komunikację miejską. Dodatkowo po zakupie BCN Essential Pass otrzymamy kupon 10% na inne atrakcje w Barcelonie.

Sagrada Familia oraz Park Guell to dwie najbardziej oblegane atrakcje w Barcelonie. Jeśli rozważacie zakup karty Hola Barcelona, to ten pakiet może być dla was bardzo ciekawy.

Co prawda pośrednik – Tiqets sprzedaje ciut drożej same wejściówki do świątyni oraz parku, ale według nas dużym benefitem jest kupon ze zniżką 10% na wszystkie pozostałe atrakcje. Jeśli zatem zamierzacie skorzystać z jeszcze innych atrakcji w mieście i drogich wstępów – np. Casa Batllo, Camp Nou etc, kupienie tego pakietu staje się bardzo atrakcyjne.

Rezerwacja wejść

Do ważne, kupienie karty nie oznacza, że bez rezerwacji dnia oraz godziny wejdziemy do obu atrakcji. Przy kupowaniu karty musimy wybrać spośród dostępnych dat oraz godzin wejście do obu atrakcji.

Cena BCN Essential

W zależności od grupy wiekowej oraz długości karty Hola Barcelona.

Karta obowiązuje dla osób od 13 roku życia, dla mniejszych dzieci trzeba osobno dokupić kartę transportową oraz atrakcje (możliwość wykorzystania kuponu 10%).

Rodzaj biletu Dorosła +30 Młodzież 13 – 29 lat
Wersja 48h 74,00 euro 67,00 euro
Wersja 72h 82,00 euro 74,00 euro
Wersja 96h 91,00 euro 84,00 euro
Wersja 120h 99,00 euro 92,00 euro

Zobacz również

20 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam, ile szybciej trzeba kupić Bcn essential ? Można np dzień przed wylotem ?

  Odpowiedz
  • Lepiej wcześniej.
   Kupując ten karnet i tak trzeba rezerwować termin oraz godzinę do Sagrady oraz Park Guell, więc trzeba robić to wcześniej.

 • Czy do kolejki na wzgórze Montserrat dostanę się z kartą hola barcelona?

  Odpowiedz
 • Wybieramy się z dziećmi do Barcelony (2+2) na 3 dni – czy dobrze rozumiem, że w przypadku dzieci poniżej 13 roku życia nie ma możliwości zakupu karty BCN Essential, tylko należy kupić kartę Hola Barcelona + osobne wstępy do Sagrada Famila i Park Guell?

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak, w przypadku tej karty nie ma innej możliwości, ale na ten zakup możesz wykorzystać kupon 10%, który otrzymasz po zakupie Essential dla osób dorosłych.

 • Cześć Tomek!
  Pytanie może głupie, ale dla pewności wolę je zadać 😉 dobrze rozumiem że nie mając karty studenckiej, ale łapiąc się w przedziale młodzież mogę nabyć ten bilet dla przedziału wieku „młodzież”?

  Odpowiedz
  • Cześć Patryk,
   Jeśli mówisz i Essential Pass, to tutaj jedynym warunkiem jest wiek, więc jeśli się mieścisz – jak najbardziej tak.

 • Czy dla emerytów (65+) są jakieś ulgi we wstępach i komunikacji?

  Odpowiedz
  • Na komunikację miejską nie, ale to wielu atrakcji są zniżki dla osób +65 lat.
   Szczegóły we wpisach dotyczących konkretnych atrakcji.

 • Czy karta jest z opcją pierwszeństwa wejścia do Sagrada Familia?

  Odpowiedz
  • Tak, dlatego, że rezerwujesz Sagradę na konkretny dzień i konkretną godzinę. Wchodzisz bezpośrednio o wyznaczonej godzinie.

 • Dzień dobry ja mam takie pytanie jeśli kupię bilet usall na 6 stref po Barcelonie czy na nim mogę podróżować np pociągiem do Costa Brava?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, kolejami regionalnymi możesz przemieszczać się wtedy po wszystkich strefach 🙂

 • Dzień dobry, to i chętnie skorzystam z porady. Planuje jednego dnia zwiedzić : Park guell, sagrada familia, casa mila, casa batlo, potem placa de catalunya, mercado de la boqueria i castillo de montjuic. Czy to jest w ogóle realne? Będziemy mieli hola Barcelona więc możemy przemieszczać się komunikacja. Na jakie godziny umówić każda z tych atrakcji? Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Planujemy bardzo intensywne zwiedzanie.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Faktycznie sporo jak na jeden dzień.
   Z racji nawet odległości i czasu na przemieszczanie się.
   Plac kataloński, kamienice Gaudiego, mercado za jednym zamachem.

   Później ew. z Rambli zieloną linią metra do Park Guell i na sam koniec Sagrada – można spacerem dojść z parku (idzie się w dół).

   Tylko ten zamek do niczego nie pasuje 🙂

   Kolejność czy zacząć od parku i Sagrady a skończyć na Rambli czy na odwrót zależy jak są dostępne godzinowo w/w atrakcje.

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Myślałam że ten zamek sobie machniemy już późnym wieczorem. Do Barcelony przylatujemy w czwartek więc na ten dzień nie planuje nic co jest związane z godzinami na wypadek opóźnień na lotnisku. Te godzinowe atrakcje zaplanowałam na piątek, w sobotę trochę plaży i camp nou a późnym wieczorem powrót do Polski. Jestem w razie czego otwarta na propozycje zmian w moim planningu 🙂 chcemy jak najwięcej skorzystać 🙂

  • Pewnie, wszystko kwestia sił, ale jak najbardziej.
   Na sam koniec można podjechać na Montjuic – wjechać miejskim czy kolejką Teleferic i zaliczyć jeszcze zamek na sam koniec dnia 🙂

 • Pytanko.
  Czy Ten karnet umozliwia wejście na wieże Sagrady?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team