Oceanarium Barcelona

Oceanarium

Słynne barcelońskie oceanarium, czyli L’Aquarium de Barcelona. Jako, że nie jesteśmy muzealnymi wymiataczami, postanowiliśmy zmęczeni temperaturą oraz licznymi kilometrami, które przemierzyliśmy w ciągu dnia, ukoić się w zacienionym, klimatyzowanym oceanarium. Cena wejścia zapowiadała coś niesamowitego, w dodatku mieliśmy wcześniej wydrukowane z sieci kupony rabatowe na wejście.

Nasze odczucie – nie powaliło nas na kolana. Nie jesteśmy zbyt wielkimi fanami tego typu rzeczy, a środki przeznaczone na wstęp zainwestowalibyśmy w inne atrakcje. Jest to jednak z pewnością bardzo ciekawa rzecz dla dzieciaków.

Przy podsumowywaniu wydatków z wyjazdu stwierdziliśmy, że trochę źle ulokowaliśmy tu pieniądze.. Cena wstępu to 18 euro za osobę dorosłą, i to za rezerwację przez internet. W kasie należy zapłacić 20 euro za osobę dorosłą, 15 euro dziecko, a maluchy 3-4 lata 5 euro. Dlatego jeśli macie ograniczony budżet i nie musicie zobaczyć wszystkiego – odpuśćcie.

Samo oceanarium należy do jednych największych tego typu w Europie (ale giganta powalającego na kolana się nie spodziewajcie 😉 ). Otwarte zostało w 1995 roku i podobno cieszy się niesłabnącą popularnością. Wertując jeden z przewodników wyczytaliśmy nawet, że ustępuje mu miejsca nawet Sagrada Famila (bzdura).

W oceanarium żyje 11 tysięcy zwierząt, reprezentujących 450 gatunków. Zwiedzanie rozpoczynają wielkie akwaria usytuowane w ciemnym pomieszczeniu, stwarzające wrażenie głębi oceanu. Przy każdym oczywiście opis, z którego dowiemy się szczegółów o prezentowanym okazie.

Następnie przechodzi się do kolejnego pomieszczenia, które jest największą atrakcją oceanarium. Poruszać się będziemy ruchomym chodnikiem po „dnie oceanu”. Jest to po prostu podwodny, przeszklony tunel, dzięki któremu możemy obserwować podwodny świat stojąc w miejscu.

Ważne jest to, że przejeżdżając całą trasę na ruchomym chodniku bądź przechodząc ją obok, możemy wracać tam kolejny raz.

Dla doświadczonych nurków istnieje możliwość za dodatkową opłatą wejścia do środka i popływania w zbiorniku. Zwiedzanie kończą kolejne duże akwaria, a na końcu, już na górze w holu, makieta łodzi podwodnej – atrakcja dla dzieci.

Nie mogli by nas oczywiście wypuścić innym wyjściem, jak nie tym, gdzie zlokalizowany jest ich sklep z pamiątkami. Zakupić tam można gadżety, maskotki, zabawki, książki, filmy związane tematycznie z podwodnym światem.

Oceanarium odwiedza sporo osób, ma na to wpływ dogodna lokalizacja na wybrzeżu, w okolicach plaży Barceloneta. Ulokowanie atrakcji sprzyja właśnie rodzinom z dziećmi, którzy przemieszczają się w centralnej części Barcelony.

Zdjęcia:

Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona
Oceanarium Barcelona

Filmy:

12 odpowiedzi do «Oceanarium»

 1. Tomek pisze:

  Stanowczo wolę oceanarium w Valencji. Bije to na głowę w Barcelonie.

 2. Marta pisze:

  Witam.
  Czy może orientujecie się, zamierzam kupić bilet online do oceanarium. Na jednych stronach jest zapis że jest ważny cały rok. Na innych nie ma wzmianki o tym, trzeba wybrać datę ale na tej stronie formularz zakupu jest do każdej atrakcji taki sam(niekiedy jeszcze przedział godzinowy) więc nie wiem czy to tylko formalność. Mamy do odwiedzenia wiele miejsc i nie wiemy czy do oceanarium zdarzymy pierwszego czy drugiego dnia. Nie nocujemy bezpośrednio w Barcelonie, są z nami dzieci więc ciężko zaplanować. Zależało by mi aby bilety nie miały konkretnej daty ich użycia. Tamta stronka jest ok bo najtaniej i płaci się w złotówkach bez ukrytych kosztów.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Marta – z linka na naszej stronie kupisz bilet bez podawania dat.
   Jest ważny cały rok kalendarzowy.
   Otrzymanym voucherem okaż się w kasie.

   Bilet kupiony z linka (przez Ticketbar) to ten sam koszt co na stronie oceanarium, a by dzięki temu otrzymujemy parę groszy (link referujący).

 3. kasia pisze:

  Witam, podczas najbliższego – od wtorku pobytu w Barcelonie mamy kilka płatnych planów. Camp Nou, Oceanarium, Park Guell, kolejka Telerefic na Montjuïc, być może Sagrada. Wszystkie terminy będziemy ustalać na miejscu. Pytanie, które z tych biletów należy kupić koniecznie on-line, a które nie trzeba. Nie przerażają nas półgodzinne kolejki, czy 2-3 euro różnicy w bilecie. Ale jeśli to pomoże bardziej to proszę o informacje. I proszę wskazać gdzie najlepiej je zakupić. My będziemy stacjonować w Casteldeffels, proszę jeszcze o info, gdzie oprócz Barcelony można się udać, by coś fajnego zobaczyć.
  Dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kasia – Sagrada Familia – to wyprzedaj się dużo wcześniej, więc ostatni dzwonek aby dokonać rezerwacji.
   Na Camp Nou nie ma żadnego problemu.
   Do Park Guell kolejki nie są duże, ale bilety kupuje się na określoną godzinę wejścia. Może być tak, że kupicie bilety, ale na wejście do parku będziecie musieli czekać np. godzinę.

   Z Teleferic nawet jak się ma bilet, to i tak stoi się w kolejce do wagoników – do jednego wchodzi 8 osób.

   W samej Barcelonie atrakcji masa, ale ze swojej strony polecamy Montserrat.

   Tu znajdziesz szczegóły:
   Montserrat
   Dojazd na Montserrat

  2. kasia pisze:

   Dziękuję – jedziemy walczyć 🙂

 4. andymen pisze:

  Czy kupując bilety do oceanarium online muszę je wydrukować, czy jest też wersja bez wydruku na telefon?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Z okazaniem tego vouchera na miejscu na smartfonie nie będzie żadnego problemu.

 5. Tomek pisze:

  Mam pytanie odnośnie oceanarium i wejścia dzieci w przedziale wiekowym 0-3- bo nie widziałem informacji o kosztach za takie dzieci. Może macie jakieś informację czy takie dzieciaczki wchodzą za darmo, czy należy kupić bilet z starszej grupy wiekowej?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzieci w wieku do 3 lat wchodzą za darmo 🙂

  2. Tomek pisze:

   Dziękuję za szybką odpowiedź

 6. irene pisze:

  TOM…SO SO USEFUL INFO IN ALL KIND OF TITLES…congrats…evth is actuality
  and very readable …. I love it ….greets irene

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *