Oceanarium Barcelona

Oceanarium

Słynne barcelońskie oceanarium, czyli L’Aquarium de Barcelona. Jako, że nie jesteśmy muzealnymi wymiataczami, postanowiliśmy zmęczeni temperaturą oraz licznymi kilometrami, które przemierzyliśmy w ciągu dnia, ukoić się w zacienionym, klimatyzowanym oceanarium. Cena wejścia zapowiadała coś niesamowitego, w dodatku mieliśmy wcześniej wydrukowane z sieci kupony rabatowe na wejście…

Osobiście odradzamy, chyba, że jesteście wielkimi fanami podwodnych stworzeń, bądź chcecie pokazać je dzieciom. Były to najgorzej wydane przez nas pieniądze podczas całego pobytu. Cena wstępu to 18 euro za osobę dorosłą, i to za rezerwację przez internet. W kasie należy zapłacić 20 euro za osobę dorosłą, 15 euro dziecko, a maluchy 3-4 lata 5 euro. Dlatego jeśli macie ograniczony budżet i nie musicie zobaczyć wszystkiego – odpuśćcie.

 

Kup bilety do Oceanarium Online

 

Samo oceanarium należy do jednych największych tego typu w Europie (ale giganta powalającego na kolana się nie spodziewajcie 😉 ). Otwarte zostało w 1995 roku i podobno cieszy się niesłabnącą popularnością. Wertując jeden z przewodników wyczytaliśmy nawet, że ustępuje mu miejsca nawet Sagrada Famila – bzdura!

W oceanarium żyje 11 tysięcy zwierząt, reprezentujących 450 gatunków. Zwiedzanie rozpoczynają wielkie akwaria usytuowane w ciemnym pomieszczeniu, stwarzające wrażenie głębi oceanu. Przy każdym oczywiście opis, z którego dowiemy się szczegółów o prezentowanym okazie.

Następnie przechodzi się do kolejnego pomieszczenia, które jest największą atrakcją oceanarium. Poruszać się będziemy ruchomym chodnikiem po „dnie oceanu”. Jest to po prostu podwodny, przeszklony tunel, dzięki któremu możemy obserwować podwodny świat stojąc w miejscu.

Ważne jest to, że przejeżdżając całą trasę na ruchomym chodniku bądź przechodząc ją obok, możemy wracać tam kolejny raz.

Dla doświadczonych nurków istnieje możliwość za dodatkową opłatą wejścia do środka i popływania w zbiorniku. Zwiedzanie kończą kolejne duże akwaria, a na końcu, już na górze w holu, makieta łodzi podwodnej – atrakcja dla dzieci.

Nie mogli by nas oczywiście wypuścić innym wyjściem, jak nie tym, gdzie zlokalizowany jest ich sklep z pamiątkami. Zakupić tam można gadżety, maskotki, zabawki, książki, filmy związane tematycznie z podwodnym światem.

Oceanarium odwiedza sporo osób, ma na to wpływ dogodna lokalizacja na wybrzeżu, w okolicach plaży Barceloneta.

Zdjęcia:

Filmy:

1 odpowiedź do “Oceanarium

  1. Tomek napisał(a):

    Stanowczo wolę oceanarium w Valencji. Bije to na głowę w Barcelonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *