Słynne barcelońskie oceanarium, czyli L’Aquarium de Barcelona. Jako, że nie jesteśmy muzealnymi wymiataczami, postanowiliśmy zmęczeni temperaturą oraz licznymi kilometrami, które przemierzyliśmy w ciągu dnia, ukoić się w zacienionym, klimatyzowanym oceanarium.

Samo oceanarium należy do jednych największych tego typu w Europie (ale giganta powalającego na kolana się nie spodziewajcie 😉 ). Otwarte zostało w 1995 roku i podobno cieszy się niesłabnącą popularnością. W ostatnich latach w wielu krajach powstały bardzo podobne obiekty. Zawsze cieszą się one gigantycznym zainteresowaniem zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi.

W oceanarium żyje 11 tysięcy zwierząt, reprezentujących 450 gatunków. Zwiedzanie rozpoczynają wielkie akwaria usytuowane w ciemnym pomieszczeniu, stwarzające wrażenie głębi oceanu. Przy każdym oczywiście opis, z którego dowiemy się szczegółów o prezentowanym okazie.

Następnie przechodzi się do kolejnego pomieszczenia, które jest największą atrakcją oceanarium. Poruszać się będziemy ruchomym chodnikiem po „dnie oceanu”. Jest to po prostu podwodny, przeszklony tunel, dzięki któremu możemy obserwować podwodny świat stojąc w miejscu.

Ważne jest to, że przejeżdżając całą trasę na ruchomym chodniku bądź przechodząc ją obok, możemy wracać tam kolejny raz.

Dla doświadczonych nurków istnieje możliwość za dodatkową opłatą wejścia do środka i popływania w zbiorniku. Zwiedzanie kończą kolejne duże akwaria, a na końcu, już na górze w holu, makieta łodzi podwodnej – atrakcja dla dzieci.

Nie mogli by nas oczywiście wypuścić innym wyjściem, jak nie tym, gdzie zlokalizowany jest ich sklep z pamiątkami. Zakupić tam można gadżety, maskotki, zabawki, książki, filmy związane tematycznie z podwodnym światem.

Oceanarium odwiedza sporo osób, ma na to wpływ dogodna lokalizacja na wybrzeżu, w okolicach plaży Barceloneta. Ulokowanie atrakcji sprzyja właśnie rodzinom z dziećmi, którzy przemieszczają się w centralnej części Barcelony.

Naszym zdaniem

Nas tego typu atrakcje nie powalają na kolana. Jest to jednak subiektywne odczucie. Oceananarium cieszy się bardzo dobrymi opiniami turystów.

Ceny

Osoba Cena
Dorosła 21,00 euro
Dzieci (5 – 10 lat) 16,00 euro
Dzieci (3 – 4 lata) 8,00 euro

Osoby niepełnosprawne: bilet dla dorosłego 15,00 euro, dzieci 8,00 euro. W przypadku niepełnosprawności ponad 65% przysługuje bezpłatne wejście dla opiekuna.

Zdjęcia:

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona


Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona


Oceanarium Barcelona

Oceanarium Barcelona

Filmy:

Zobacz również

12 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Stanowczo wolę oceanarium w Valencji. Bije to na głowę w Barcelonie.

  Odpowiedz
 • Witam.
  Czy może orientujecie się, zamierzam kupić bilet online do oceanarium. Na jednych stronach jest zapis że jest ważny cały rok. Na innych nie ma wzmianki o tym, trzeba wybrać datę ale na tej stronie formularz zakupu jest do każdej atrakcji taki sam(niekiedy jeszcze przedział godzinowy) więc nie wiem czy to tylko formalność. Mamy do odwiedzenia wiele miejsc i nie wiemy czy do oceanarium zdarzymy pierwszego czy drugiego dnia. Nie nocujemy bezpośrednio w Barcelonie, są z nami dzieci więc ciężko zaplanować. Zależało by mi aby bilety nie miały konkretnej daty ich użycia. Tamta stronka jest ok bo najtaniej i płaci się w złotówkach bez ukrytych kosztów.

  Odpowiedz
  • Marta – z linka na naszej stronie kupisz bilet bez podawania dat.
   Jest ważny cały rok kalendarzowy.
   Otrzymanym voucherem okaż się w kasie.

   Bilet kupiony z linka (przez Ticketbar) to ten sam koszt co na stronie oceanarium, a by dzięki temu otrzymujemy parę groszy (link referujący).

 • Witam, podczas najbliższego – od wtorku pobytu w Barcelonie mamy kilka płatnych planów. Camp Nou, Oceanarium, Park Guell, kolejka Telerefic na Montjuïc, być może Sagrada. Wszystkie terminy będziemy ustalać na miejscu. Pytanie, które z tych biletów należy kupić koniecznie on-line, a które nie trzeba. Nie przerażają nas półgodzinne kolejki, czy 2-3 euro różnicy w bilecie. Ale jeśli to pomoże bardziej to proszę o informacje. I proszę wskazać gdzie najlepiej je zakupić. My będziemy stacjonować w Casteldeffels, proszę jeszcze o info, gdzie oprócz Barcelony można się udać, by coś fajnego zobaczyć.
  Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Kasia – Sagrada Familia – to wyprzedaj się dużo wcześniej, więc ostatni dzwonek aby dokonać rezerwacji.
   Na Camp Nou nie ma żadnego problemu.
   Do Park Guell kolejki nie są duże, ale bilety kupuje się na określoną godzinę wejścia. Może być tak, że kupicie bilety, ale na wejście do parku będziecie musieli czekać np. godzinę.

   Z Teleferic nawet jak się ma bilet, to i tak stoi się w kolejce do wagoników – do jednego wchodzi 8 osób.

   W samej Barcelonie atrakcji masa, ale ze swojej strony polecamy Montserrat.

   Tu znajdziesz szczegóły:
   Montserrat
   Dojazd na Montserrat

  • Dziękuję – jedziemy walczyć 🙂

 • Czy kupując bilety do oceanarium online muszę je wydrukować, czy jest też wersja bez wydruku na telefon?

  Odpowiedz
 • Mam pytanie odnośnie oceanarium i wejścia dzieci w przedziale wiekowym 0-3- bo nie widziałem informacji o kosztach za takie dzieci. Może macie jakieś informację czy takie dzieciaczki wchodzą za darmo, czy należy kupić bilet z starszej grupy wiekowej?

  Odpowiedz
 • TOM…SO SO USEFUL INFO IN ALL KIND OF TITLES…congrats…evth is actuality
  and very readable …. I love it ….greets irene

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu