El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.

Aerobus Barcelona - cena
Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).
image_gallery
Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe
Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-Casual, T-Familiar, natomiast nie działają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

1 072 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska El Prat»

 1. areknow pisze:

  Cześć
  Przylatuję z Krakowa w sobotę 25.01/ godz.19.55 do Girony. Odlatuję z Prat 26.01/06.20 do Santa Cruz. Kupiłem bilety na Sagales z Girony do Barcelony na godz.20.30. Potem z Centrum chciałem dojechać metrem na Prat. Informacja o liniach mera jest trochę niespójna. Z soboty na niedzielę metro kursuję całą noc. Ale ta linia na lotnisko Prat tylko do godz.24.00? Czy też całą noc? Będę wdzięczny za informację.
  Pozdrawiam Arek

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Arek,
   Linia metra L9S na lotnisko pracuje tak jak pozostała sieć barcelońskiego metra, czyli z soboty na niedzielę kursuje całą noc.

 2. areknow pisze:

  Bardzo dziękuję. Gratuluję pomysłu organizacji.

 3. Ryszard pisze:

  Cześć,
  Czy jeżeli kupie bilet hola Barcelona np 2 dniowy, to po upływie 48h będzie ważny na przejazd na lotnisko El Prat czy dojazd na lotnisko musi odbyć się w czasie 48h od skasowania biletu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Ryszard,
   Musi się odbyć w ciągu 48h od skasowania biletu.

  2. Ryszard pisze:

   Śliczne dziękuję.

 4. Radzio pisze:

  Witam
  Wybieram się na weekend do Barcelony. Potrzebuję kilka wskazówek na temat przemieszczania się po Barcelonie. Może mi ktoś podpowie jak dostać się z lotniska T2 do hotelu Novotel – Sant Marti Barcelona i kolejna sprawa to bilety na komunikację miejską. Myślałem o zakupie T-10.
  Dzięki za każde info.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   To zależy o której godzinie przylatujesz.
   Hotel znajduje się przy stacji kolejowej El Clot, więc możesz dojechać tam bezpośrednio pociągiem z lotniska!
   Oczywiście w godzinach jego kursowania.

   Biletów T-10 od tycznia już nie ma 🙂
   Ich rolę przejeły bilety T-Casual oraz T-Familiar. Ten drugo dostępny dopiero od marca.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu
   Komunikacja miejska – bilety

 5. Radzio pisze:

  Hej
  Dzięki za szybką odpowiedź. Ląduje w południe więc na pewno skorzystam z pociągu. Mam nadzieję że pogoda zmieni się na lepszą bo z tego co obserwuję w tej chwili jest tragiczna. Dzięki za info i pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jest styczeń, teraz i tak jest nieźle, bo czasem potrafi być np. 9 stopni 😉

  2. Bianka pisze:

   Dzień dobry,
   Nie jestem pewna czy zrozumiałam jak działa kurs autobusowy. Mam na myśli czy linia z lotniska El Prat do centrum działa normalnie? Czy bilety T-familiar są na niej obsługiwane? I w jaki sposób działa podróż w przypadku dzieci?
   Mamy nocleg w samym centrum i zależy nam na dostaniu się tam w pierwszy dzień i powrocie ostatniego, poza tym wolimy raczej przemieszczać się na nogach i nie jesteśmy przekonani co najlepiej nam się na pięć osób (w tym dzieci i młodzież 5 lat, 9 lat, 14 lat i 16 lat) opłaca?
   Z góry dziękuje i pozdrawiam

  3. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry Bianka,
   Z lotniska bezpośrednio spod terminala na plac kataloński jeździ Aerobus, ale tu obowiązują specjalne bilety tylko na ten środek transportu.
   Jeśli chodzi o miejską komunikację i bilet T-Familiar to pociąg na Passeig de Gracia. Linią miejską 46 dojedziecie tylko na plac hiszpański, ale możecie tak zrobi i tam wsiąść w czerwoną linię metra L1 i dojechać na plac kataloński.
   Wszystkie dzieci w takim wieku, że płacą za przejazd tak samo jak ty, więc każdy odbije 5 razy T-Familiar i zostaną wam jeszcze 3 przejazdy. Możesz zatem dokupić kolejną kartę i użyć na przejazd w Barcelonie, a później na powrót na lotnisko.

 6. grzegorz pisze:

  Proszę o podpowiedź jak przedostać się z termianala 1 lotniska El Prat na terminal 2??
  z góry wielkie dzięki.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeździ darmowy shuttle bus między terminalami.
   Czas przejazdu to ok. 15 minut.

 7. Patrycja pisze:

  Dobrze że trafiłam na Wasz blog. Mnóstwo przydatnych wskazówek. Za 3 tygodnie lecimy do Barcy, nie mogę się doczekać. Póki co sprawdzam wszystko aby rozeznać się w temacie. Rozumiem że z powrotem na lotnisko El Prat również można dostać się z centrum pociągiem R2N?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne, możesz wsiadać na popularnych stacjach jak Sants, Passeig de Gracia czy Clot 🙂

 8. Kasia pisze:

  Hej. Wasza strona to najlepszy przewodnik:) Super!!!!
  Pytanie …. z El Prat muszę dostać się w okolice stacji metra Urquinaona. Bilet T-casual. Rozumiem, że wtedy tylko pociąg i metro, aby nie płacić dodatkowo. Proszę napisz mi jak mam połączenie… pociąg R2N gdzie przesiadka i jaka linia metra. Dziękujeee !!!!!!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pociąg i autobus, metro z lotniska to dodatkowy bilet (ale można korzystać mając Hola Barcelona).

   1) Autobus miejski 46 spod lotniska. Jedziesz na plac hiszpański (Placa Espanya), a tam wsiadasz w czerwoną linię metra L1 i jedziesz na Urquinaona.

   2) Pociąg R2N na stację Clot. Tam przesiadasz się na czerwoną L1 i jedziesz na Urquinaona.

   Drugie rozwiązanie to więcej kilometrów, ale wg mnie szybsze niż podróż autobusem. Dodatkowo na stacji pociągu będziesz mogła kupić bilet T-Casual.

  2. Katarzyna pisze:

   Dziękuję Ci za pomoc. A czy na T-Casual mogę jechać pociągiem a potem metrem? Czy są osobne opłaty z lotniska?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie, możesz tak jechać. Mało tego, całą trasę pociąg + metro zrobisz na jednym przejeździe tego biletu.

 9. Cysiek pisze:

  Dzień dobry! Przylatujemu jutro rano na T2 na cztery dni z rodziną do Atenea Calabria Apartaments. Mam więc pytanie czy ten Aerobus ( mamy zakupiony Barcelona City Passs) z lotniska jedzie tylko na plac Kataloński czy może staje tez wcześniej np. przy Placu Hiszpańskim czy stacji metra Rocafort. Bo z placu Katalońskiego to musimy się cofnąć prawie 2 kilometry.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Tak, plac hiszpański to też taki kluczowy punkt na mapie Barcelony więc zarówno wysiądziecie jutro, jak i wsiądziecie w dniu powrotu 🙂

 10. Patrycja pisze:

  Cześć! Czy opcja T-Casual /T-Familia jest lepszą opcją na dojazd z Terrasy do Barcelony niż bilet godzinny? Albo co jest lepsza opcją, już się pogubiłam.. Z góry dziękuje za pomoc! 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Patrycja,
   Z Terassy bilet na III strefę T-Casual lub T-Familiar. Te bilety różnią się od siebie tym, że T-Casual jest dla jednej osoby, T-Familiar jest bardziej elastyczny, bo może być wykorzystywany przez kilka osób, kasując go za każdą osobę osobno. W T-Casual trzeba po prostu liczyć tak przejazdu, by bilet w całości wykorzystać.

 11. Kasia pisze:

  Cześć,
  Czy nocne autobusy jeżdżą w weekendy, przylatujemy o 00:10 do El Prat 14 marca.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć,
   Tak, jeżdżą codziennie 🙂

 12. MNSz pisze:

  Witam, na jakiej stronie polecasz kupić bilety wstępu do miejsc wartych zobaczenia w Barcelonie… Przylatujemy 25.02 na 5 dni. Możemy liczyć na jakieś wskazówki??

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj, my współpracujemy z pośrednikiem Ticketbar – KLIK.
   A rodzaj atrakcji zależy już od waszych preferencji, miejsc do zobaczenia w mieście jest ogromna ilość 🙂

  2. Paulina pisze:

   Witam
   Przylatuje z mezem i 3 letnia coreczka do Barcelony na 4 dni, niestety nasz przylot jest o 24.00. Mam kilka pytan:
   Jakie hotele polecacie?
   Czym najlepiej dostac się do z lotniska do hotelu z bagażami i małym dzieckiem?
   Które miejsca zwiedzić z małym dzieckiem przez te 4 dni?
   W co warto zainwestowac typy: karty miejskie, karty do atrakcji itp..?
   Dziękuje z góry za odpowiedz.

  3. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Paulina,
   Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć.
   Wszystko zależy od waszych preferencji.

   Jeśli chodzi o hotel, to trzeba szukać do jest dostępnego w dniach w których planujecie pobyt. My zwykle polujemy na hotele typu Ibis, gdyż oferują dobre ceny, a jednocześnie dobry standard dla osób będących tu na noclegu i korzystające ze śniadania.

   Lokalizacja hotelu dopiero pozwoli nam sprawdzić jak dojechać o tej godzinie z lotniska. Bardzo często jeżdżą chociażby autobusy nocne.

   Mimo wieku córeczki nie wyobrażam sobie pobytu bez zobaczenia Parku Guell czy Sagrady Familii. Pod kątem przejazdów najwygodniejsze karty Hola Barcelona. Kupujecie dwie (dziecko bezpłatnie) na 72 godziny czy 96 i korzystacie do woli ze środków miejskiego transportu.

 13. Malwi pisze:

  Cześć, jak najlepiej dojechać z El Prat na Carrer de Girona? Lądujemy w poniedziałek po 18. Jeszcze jedno pytanie, mamy nocleg w centrum i tylko 3 dni, a właściwie 2,5 dnia na zwiedzanie… Uważasz, ze w tym przypadku opłaca się wykupić jakikolwiek bilet wielokrotnego przejazdu, bo z tego co się orientowałam to największe atrakcje są w niewielkich odległościach?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć, jesteście w mieście, więc jeśli lubicie dużo chodzić to bilet T-Casual spokojnie powinien dać radę.
   W razie czego zawsze można dokupić drugi bądź jakiś bilet pojedynczy.
   W waszym przypadku najlepiej skorzystać z pociągu R2N z lotniska i na Passeig de Gracia przesiąść się na żółtą linię metra L4. Wysiadacie na stacji Girona. Całą trasę z lotniska aż do stacji Girona zrobicie na jednym przejeździe np. biletu T-Casual.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  2. Malwi pisze:

   Bardzo dziękuję za pomoc. Świetną robotę tu robicie 😁😁

 14. Małgorzata pisze:

  Witam, mam pytanie… lądujemy z mężem 2 marca wg planu o 23.05 na el prat. Gdzie znajdę informację na jakim terminalu będziemy (wylądujemy)? I czym najsprawniej (i najtaniej) dostać się w okolice Sant Antoni (dokładnie Carrera de la Cendra)? Wracamy 07 marca – lot z el prat 0 19.45 gdzie znaleźć info z którego terminala?
  Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Na potwierdzeniu rezerwacji powinna być taka informacja. Zakładam, że T2 jak większość low costowych linii.
   O tej godzinie możecie jechać Aerobusem lub autobusem nocnym. A Aerobusa możecie wysiąść na stacji Urgell, z której macie zaledwie 500 metrów. Autobusy nocne z lotniska również zatrzymują się w tej okolicy – np. przystanek Carrera de la Cendra.
   Aerobus spod terminala, autobusy nocne z przystanku zaraz na prawo od terminala.
   Autobusy nocne tańsze, gdyż obowiązuje tu opłata jak za normalny bilet miejski, w Aerobusie specjalny bilet za 5,90 euro.

  2. Ania pisze:

   Witam, A czy po 23.00 kursuje metro z lotniska? Przylot 23.05 w czwartek 😀

  3. Beata & Tomek pisze:

   Tak jak pozostała sieć metra, czyli do 24:00 🙂

 15. Małgorzata pisze:

  Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i wszystkie informacje 🙂 Serdecznie pozdrawiam

 16. Mirek pisze:

  Hello,
  Wybieram się do Barcelony 06-10.03 między innymi na mecz. Przyjadę do bardzo w nocy a nocował będę w Hostel & apartaments Abrevadero (Vila i Vila 79, Sants- Montjuic). Zastanawiam się nad zakupem biletu T-casual lub Hola. Chciałby trochę pozwiedzać. Większość jest od mojego hotelu dość blisko ale Sagrada Familia, Camp Nowy i Tibidabo czy Bunkers del Carmel są daleko. Nie wiem w prawdzie ile uda się zobaczyć przez 3,5 dnia ale … I właśnie stoję przed wyborem biletu. Z lotniska mam w jednym przypadku metro w drugim pociąg i autobus nocny. Może jakieś podpowiedzi? Na czym się skupić w zwiedzaniu? Oprócz stadionu bo to obowiązek 😁
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Mirek,
   Atrakcji mnóstwo, wszystko zależy od twoich preferencji.
   Bardzo ciekawe i cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem to kamienice Gudiego znajdujące się w centrum miasta – Casa Batllo oraz La Pedrera. Bardzo ciekawy również Palau Guell, dla miłośników Gaudiego Casa Vicens.

   Bardzo ciekawą rzeczą jest Muzeum Historii Katalonii, a taką mniej popularną Pałac Muzyki Katalońskiej.
   Powodzenia w ułożeniu planu 🙂

 17. Marta pisze:

  Witam, będę musiała dojechać z centrum Barcelony na lotnisko Barcelona El Prat 12 tego marca na godzinę 5:00, gdyż mam lot o 6:20 rano. Jaki dojazd będzie możliwy i najlepszy? Z góry dziękuję za odpowiedź!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Marta,
   Autobusy nocne. Odjeżdżają co 20 minut z placu katalońskiego. N17 na T1, a N16 i N18 na T2. Sprawdź sobie wcześniej przystanek, bo autobusy nocne odjeżdżają z różnych części placu.

 18. Robert pisze:

  Witam,
  Przylot 10 marca o 23.05 na El Prat (T2) w 7 osób (bagaże podręczne). Czym najlepiej dostać się w okolice adresu Carrer d’Aribau 105 po 23?? Myślałem o pociągu ale ostatni 23.38 więc nie wiem czy się wyrobimy dojść do stacji i wykupić bilety.
  Z transportu będziemy korzystali sporadycznie ale myślimy na kupnem biletów T-casual.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Robert,
   Jak sporadycznie, to T-Casual bardzo dobry pomysł.
   Na pociąg faktycznie nawet nie ma co biec, lepiej po wyjściu z terminala kierować się w prawo na przystanek autobusów nocnych.
   Dojedziecie na plac kataloński, stamtąd 1,4 km na nogach pod adres lub przesiadka na nocny N7 (przystanek Mallorca – Muntaner).

 19. Karo pisze:

  Cześć, mam pytanie. Ląduje w Barcelonie w lipcu przed północą i potrzebuję dostać się na ulicę Carrer de Sant Pau. Którą linię nocną wybrać i jaki bilet kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Karo,
   Zapewne lądujesz na T2, więc najlepiej wybrać N18.
   Jeśli nie chcesz się przesiadać, wysiadasz na przystanku Pl. Universitat (jeden przed ostatnim na placu katalońskim). Stamtąd na nogach będziesz mieć ok. 1 kilometra do przejścia na nogach.
   Jeśli jednak masz noclegi bliżej Rambli, to wysiadasz na placu katalońskim (ostatni przystanek) i podobną odległość idziesz na nogach.

   Cena biletu pojedynczego to 2,40 euro.
   Kupisz go u kierowcy.

 20. Michał pisze:

  Dzień dobry,
  zacznę od podziękowań za świetną Waszą świetną pracę i tę stronę. Chciałbym zapytać, czy chcąc dojechać na Plac Kataloński (dolecę po godzinie 19, prawdopodobnie na terminal 2), spokojnie zakupię na lotnisku bilet T-casual lub T-Familar na autobus 46? Czy są do tego jakieś automaty pod terminalem lub obok przystanku autobusowego, a może w samym autobusie? Z góry serdeczne dziękuję za odpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry Michał,
   Dzięki za miłe słowa 🙂
   A autobusie kupisz bilety jednorazowe.
   Karty T-Casual kupisz w automatach, ale znajdują się przy wejściu na stację pociągu R2N.
   Pociąg to zresztą chyba lepsza opcja, bo linia 46 dojeżdża do placu hiszpańskiego. Pociągiem dojedziecie na Passeig de Gracia, a stamtąd macie piękny spacer w dół na plac kataloński – do przejścia 700 metrów 🙂

  2. Michał pisze:

   Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzięki niej zobaczyłem, jaki błąd popełniłem we własnym pytaniu, bo chodziło właśnie o dotarcie do Placu Hiszpańskiego i to dlatego tak “poluję” na “46” 😀
   Mam nadzieję, że w takim razie bez problemu odnajdę wejście na tę stację pociągu R2N.
   Jeszcze raz ogromne dzięki!

  3. Beata & Tomek pisze:

   Nie ma problemu 🙂
   W takim razie możesz z pociągu wysiąść na Sants i przejść 900 metrów na plac hiszpański.
   Możesz ew. kupić bilet i wrócić z powrotem na przystanek 46 i jechać miejskim. Myślę jednak, że szybciej będzie podjechać pociągiem i zrobić kilkusetmetrowy spacer 🙂

 21. Artur pisze:

  Witam serdecznie
  Potrzebuję dostać sięz El Prat do stacji St. Vicenç de Calders i po 8 dniach z St. Vicenç de Calders do El Prat. podróżujemy w 6 osób (3 dorosłych i trójka dzieci 10-13 lat)
  Mógłbym prosić o pomoc? Jakie połączenie wybrać i jakie bilety zakupić. Planujemy w międzyczasie jeden wypad na zwiedzanie Barcelony, jeżeli będzie taka możliwość.
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  Artur

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Artur,
   Najszybciej będzie skorzystać z autobusu R2N z lotniska El Prat.
   Instrukcja jak dojść z terminala – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Pociągiem jedziecie na stację Sants, a tam przesiadacie się na R2 i jedziecie do Sant Vicenç de Calders (czas przejazdu ok 1 godziny z Sants).
   10 – przejazdowy Bonotren na VI strefę kupicie za 47,75 euro. Dla każdej osoby odbijacie na bramce na lotnisku, ale później na przesiadce nie policzy wam już kolejnego przejazdu. Wykorzystacie zatem 6 przejazdów, więc jadąc później do Barcelony możecie kupić kolejny itd 🙂

 22. artech pisze:

  Dzięki
  A ten Bonotren działa też na I strefę?
  Jak wygląda teraz Sytuacja w Barcelonie?
  Zaczynamy się trochę obawiać czy przyjazd do Hiszpanii jest bezpieczny…

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bonotren kupujesz na określoną ilość stref, którą chcesz pokonać.
   Jeśli jedziesz do miejsowości w VI strefie, działa on również w I.
   Jeśli zamierzasz poruszać się tylko w jednej strefie, możesz analogicznie kupić 10 – przejazdówkę tylko na tą strefę.

   W Hiszpanii od kilku dni jest oczywiście więcej zakażeń, ale wszystkie atrakcje są otwarte i póki co nie są wprowadzane od nowa żadne ograniczenia poza maseczkami, które weszły już jakiś czas temu. Wg aktualnych hiszpańskich statystyk, 70% zainfekowanych nie ma żadnych objawów, nawet gorączki.

 23. Łukasz pisze:

  Witam, czy istnieje możliwość zakupu karty Hola Barcelona na lotnisku El Prat bez wcześniejszego zakupu online?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Łukasz,
   Oczywiście, w automacie na stacji metra 🙂

 24. Basia pisze:

  Dzień dobry 🙂
  Czym najlepiej dostać się na dworzec autobusowy w centrum Barcelony z lotniska?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Pociąg R2N, dojedziesz bezpośrednio bez żadnych przesiadek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *