Komunikacja

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej Barcelona Card. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena

Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).

Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat
Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat

Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.
 

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe

Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).
UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00.

Prywatny transfer – realizowany pojazdami uzależnionymi od wielkości grupy. Wychodzi zwykle od kilkudziesięciu do ok. 100 PLN / osoba w zależności od ilości osób.

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Pociąg R2N – pociąg nie jeździ bezpośrednio, ale jest to często wykorzystywany sposób. Pociąg jeździ co 30 minut i wystarczy i jedzie w stronę Barcelony. Dlatego na stacji El Prat de Llobregat przesiadamy się na linię R2 i jedziemy w stronę Castelldefels

Mimo przesiadki cała podróż w taki sposób odbywa się w ok. 30 minut..

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

Zobacz również

1440 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć, przylecę do Barcelony El Prat 13 kwietnia w okolicach 16:30, czy da się dotrzeć z lotniska do Tarragony jakimś bezpośrednim połączeniem ? A jeśli nie ma bezpośrednich to jakie są najlepsze połączenia aby tam dotrzeć ?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Da się. Autobus BusPlana. O 17:15 masz autobus z Terminala 2.
   W razie czego następny tego dnia jest dopiero o 18:40.

 • Hej, świetny artykuł! Dzięki za dzielenie się wiedzą. Podpowiedz mi proszę jaki bilet byłby najkorzystniejszy dla mnie i syna (11lat) na połączenie El Prat-Sitges w obie strony i 1-2 razy do Barcelony z Sitges i z powrotem. Nie potrafię tego objąć co faktycznie sprawdzi się najlepiej.

  Odpowiedz
  • Hej!
   Sprawa raczej prosta – T-Familiar w opcji na III strefę za 27 euro.
   Dzięki temu dojedziesz z lotniska i z powrotem (2 x 2 = 4 przejazdy) oraz dwukrotnie pojedziesz w trakcie pobytu do Barcelony (2 x 2 = 4 przejazdy). Dzięki temu wykorzystasz wszystkie 8 przejazdów z tego biletu.

   Oczywiście w kolejach regionalnych trwa aktualnie akcja darmowych przejazdów i można sobie wyrobić taki bilet „zerowy” płacąc kaucję 10 euro. Razem za dwie osoby będzie to 20 euro.

   Taki bilet można wyrobić na stacji pociągu na lotnisku El Prat, ale oczywiście jest on zintegrowany z danymi z dowodu więc jest trochę formalności.

   Aby dojechać z lotniska do Sitges należy wsiąść w pociąg R2N na lotnisku, a następnie na stacji El Prat de Llobregat przesiąść się na linię R2 jadącą stronę Sitges.

 • Witam. Przeglądałem inne wpisy, ale chyba szybciej będzie zadać pytanie, aby otrzymać informację, która mnie interesuje.
  Wyląduję na lotnisku El Prat. Muszę dojechać do Mataro, bo tam mam zakwaterowanie. Zamierzam skorzystać z połączeń kolejowych R2 i R1. Ponieważ będę dojeżdżał później z Mataro do Barcelony przez kilka dni, to opłaca się kupić bilet T na 10 przejazdów. Czy taki bilet z lotniska kupuję na 4 strefę i dojadę na nim do Mataro? Czy bardziej opłaca się kupienie karty/biletu Hola Barclona? Będę również później wracał z Mataro na lotnisko El Prat.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeśli chcesz bazować na biletach T – to strefa z lotniska czy samej Barcelony jest taka sama – kupujesz bilet w opcji na III strefę.
   Na przemieszczanie się w samej Barcelonie, jeśli będziesz dojeżdżał z Mataro najlepiej cię wyjdą pewnie bilety T-Casual w opcji na I strefę.

   Oczywiście bilety kupisz na lotnisku na stacji pociągu lub w aplikacji TMB App.

 • Cześć, przylatuję z córką 01.o4. na lotnisko El Prat, czym najlepiej dotrzeć do hotelu Radisson blu na C/ de Còrsega 482?
  Myślę o Aerobusie…

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, tylko po przejeździe Aerobusem i tak trzeba dalej dostać się do hotelu i Aerobus nie rozwiązuje do końca problemu.
   Rozwiązaniem jest:
   1) Metro z lotniska – przesiadka na stacji Collblanc na niebieską linię metra L5 i przejazd na stację Sagrada Familia.
   2) Pociąg R2N z lotniska – przejazd na Sants i tam przesiadka na niebieską linię metra L5 i przejazd na stację Sagrada Familia.

 • Cześć Tomek,
  kojarzysz czy jest aplikacja ułatwiająca transport, podobna do naszego polskiego e-podroznika?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli chodzi o samo miasto, świetnie sprawdzają się mapy google czy aplikacjia miejskiego przewoźnika TMB App.
   Koleje regionalne sprawdzam zawsze na ich stronie – rodalies.gencat.cat.
   To w zupełności mi wystarcza więc nic innego nie testowałem 🙂

 • Dzień dobry.
  Czy możecie podpowiedzieć.
  Lecimy grupka 6 osób pierwszy raz do Barcelony.
  Lądujemy w piątek 31.03 około 19.
  Musimy się dostać pod adres Carrer de Sant Pau, 34, 08001.
  Podpowiecie jak najlepiej dla nas 🙂 Z góry dzięki.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jeśli interesuje was np. bilet T-Casual, możecie bardzo prosto i szybko podjechać pod ten adres korzystając z pociągu.
   Wsiadacie do pociągu R2N na lotnisku i przesiadacie się na Passeig de Gracia na zieloną linię metra L3. Jedziecie na stację Liceu.
   Cała trasa to zaledwie 1 przejazd z biletu T-Casual (pociąg + metro).

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Cześć, czy na bilecie 30 dniowym T-usual, który obecnie kosztuje 20€ dojadę z lotniska El-Prat do centrum? Mam wynajęte mieszkanie na Sant Antoni Maria Claret. Dziękuje z góry za pomoc!

  • Pewnie,
   Na T-Usual dojedziesz pociągiem R2N, ale również metrem!
   Przy wyborze pociągu przesiadasz się tylko raz, bo na stacji Passeig de Gracia przesiadasz się na linię metra L2 i jedziesz na stację Sant Antoni.

 • Witam,
  Małe pytanko, ląduje z rodzinka na EL Prat i mamy zamiar wziąć pociąg R2N i przesiąść się na metro które zatrzymuje się na Liceu. Czy wtedy będzie jedno skasowanie biletu, przed wejściem do pociągu R2N? Czy metro jest w tym samym miejscu co zatrzymanie się pociągu R2N, czy będziemy musieli gdzieś dojść?
  Zamierzam kupić 4 bilety T-casual (dla każdego z nas po jednym, bo będziemy się poruszać więcej metrem).

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeden przejazd.
   Kasujesz przed wejściem na peron na pociąg i przesiadasz się na Passeig de Gracia na zieloną linię metra L3. Na przesiadce nie mijasz żadnych bramek i nie kasujesz ponownie biletu.

 • Witam. Mam prośbę o podpowiedź najlepszej opcji tranportu:
  Z mężem i synem 9 letnim wylądujemy na lotnisku El Prat (niedziela 28 maj). Ten dzień chcemy spędzić na zwiedzaniu Barcelony (podjeżdżając tu i tam), ale po południu musimy dojechać do Hospitalet de Llobregat, bo tam mamy pierwszy nocleg. W kolejnym dniu chcemy dostać się do Calella w 5 strefie i tam spędzić 2 dni, po czym będziemy wracać na lotnisko El Prat, skąd mamy lot powrotny w godzinach wieczornych.
  Trochę skomplikowany ten plan, ale może podpowiesz z jakich połączeń najlepiej skorzystać i jakie bilety kupić? Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   12 kwietnia 2023 15:53

   Witaj Asia,
   Nie jest jakoś mocno skomplikowany 🙂
   L’Hospitalet to oczywiście I strefa, więc na poruszanie się mieście, z lotniska i na nocleg możecie kupić bilet T-Casual dla każdej osoby.
   Jest na nim 10 przejazdów i pewnie je wykorzystacie.

   Jeśli jedziecie do Calella, a później na lotnisko, to najtaniej wyjdą was bilety jednorazowe. Koszt biletu w jedną stronę to 5,50 euro.
   Oczywiście trwa dalej akcja darmowych biletów na pociągi regionalne, ale kszt wyrobienia takiej zerówki to kaucja 10 euro.
   Za dwa jednorazowe bilety każdy zapłaci 11 euro, więc przepłacacie tylko 1 euro na osobie, a zdecydowanie wygodniej i mniej zamieszania 🙂

 • Cześć! Potrzebuję Waszej pomocy 🙂
  Jaki transport polecacie, żeby dotrzeć bezpiecznie i w miarę szybko z lotnisko w El Prat do hotelu Golden Taurus w Pineda de Mar?????

  Odpowiedz
  • Najszybciej to oczywiście wszelkie prywatne transfery, ale bazując na komunikacji publicznej, to przede wszystkim pociąg!
   Linią R2N z lotniska jedziesz na stację Barcelona-Sants, a tam przesiadasz się na pociąg R1.
   Oczywiście już na lotnisku kupisz bilet na całą trasę (jednorazowy bilet to 5,50 euro).
   Cała trasa z lotniska zajmie ci 2h 3 minuty łącznie z czasem przesiadki (27 minut na przesiadce – idealnie aby znaleźć odpowiedni peron).

 • Witam. Wyjeżdżamy z żoną za 2 tygodnie do Coma ruga. Jesteśmy zainteresowani biletami zerowymi (będziemy 5 dni) i codziennie chcemy kursować na trasie między Barcelona Sants i Sant Vicenç de Calders (Coma ruga) w obu kierunkach.
  Z tego co widzimy operatorem na tej trasie jest Renfe, Renfe Cercanías (rodzaje pociągów oznaczone: R2S, Regional , Reg.Exp.). Czy kupując bilet zerowy z kaucją 20 Euro, będziemy mogli korzystać ze wszystkich tych typów połączeń?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 kwietnia 2023 18:44

   Witaj Kriss,
   Tak, R2 czy R4 to koleje regionalne, więc będziecie mogli wymiennie z nich korzystać bez żadnego problemu.

 • Leonard Niechwiadowicz
  16 kwietnia 2023 12:56

  Przylatuję do Barcelony 20.04 o godz. 22.00 na lotnisko EL Prat. Z jakiego skorzystać transportu aby dostać się do 75 Carrer de la Mina de la Ciutat.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 kwietnia 2023 18:49

   Żeby nie biegać już na pociąg, możesz skorzystać z nocnych. N18 spod terminala dojedziesz na plac kataloński – podobnie jak Aerobusem, ale tu oczywiście wyższa stawka za przejazd.
   Na placu katalońskim wsiadasz w nocny N6. Dojedziesz nim centralnie pod adres.
   Sam autobus jeździ dokładnie co 20 minut.

 • Czy jest opcja, by dostać się pociągiem R2N z centrum Barcelony na terminal 2 lotniska El Prat? Skorzystaliśmy z opcji transportu pociągiem z lotniska, pytanie czy jest opcja w odrotnym kierunku?

  Odpowiedz
  • Oczywiście, możesz wsiąść np. na Passeig de Gracia czy Sants i jechać na stację Aeropuerto.

 • Cześć, świetny blog, sporo przydatnych informacji 🙂
  zastanawiamy się jeszcze nad tanim transferem z lotniska do centrum, czy bilet jednorazowy na linie 46 kosztuje podobnie jak metro? około 5 euro za osobę?

  Odpowiedz
 • Hej! 26 maja wybieramy się na weekend do Barcelony, w okolice Camp Nou. Lecimy pierwszy raz i jesteśmy mega zestresowani, jak poradzimy sobie z dojazdem z lotniska na miejsce noclegowe, właśnie w okolice stadionu. Czytamy różne poradniki i blogi, ale niestety nadal jest to dla nas niejasne. Która z opcji transpotu jest najlepsza? Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Jeśli okolice stadionu, to postawiłbym na prosty dojazd bez przesiadek – pociąg R2N.
   Wysiadacie na stacji Sants i stadion macie w zasięgu spaceru.
   Oczywiście w przypadku bagażu rejestrowanego można się ew. na Sants przesiąść na metro i podróżować np. niebieską linią.

 • Dzień dobry, przylatujemy z synem (14lat) 1 maja na lotnisko El Prat i chcemy dojechać do Canet de Mar, tam mamy zakwaterowanie. Będziemy dojeżdżać do Barcelony, w tym powroty będą również nocą (np. 2 maja z mecz na stadionie Camp Nou). Na lotnisku El Prat musimy być ok 4 rano 6 maja. Czy jest możliwość podróżowania nocą czy lepiej rezerwować pobyt w samej Barcelonie? Proszę o radę. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Z Canet jest oczywiście świetne połączenie pociągiem R1.
   Pociągi nie jeździ w nocy, ale po meczu możesz dojechać tu nocnym N82 – niezwykle popularna linia po meczach Barcy, którą wracają kibice do popularnych kurortów na wybrzeżu.

   Z Canet jest również połączenie linią autobusową 603 na lotnisko El Prat, ale nie będzie kursował w tak wczesnych godzinach.
   Pozostanie podjechanie nocnym N82 na Rd. St Perre i tam branie nocnego N18 na Terminal 2 lotniska El Prat lun N17 na Terminal 1.

 • Hej,
  23 maja przylatujmy na El Prat ok. 12:00 i musimy szybko dojechać w okolice Esplugues de Llobregat (tam mamy hotel), a potem na Camp Nou 🙂 Jaki transport będzie najlepszy, bo wskazówki dojazdu na stronie hotelu są szalone…..Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dokładnie, do tej okolicy nie będzie prostego dojazdu 🙂
   Napisz jaki ci konkretnie obiekt chodzi, a zobaczę jak zrobić to najlepiej 🙂

 • Dokładny adres to hotelu to: Ignasi Iglesies, 83, 08950, Esplugues de Llobregat. Może metro z lotniska L9S a potem przesiadka do L5? Jak sądzisz? No i wylatujemy jednak jutro….😆 A przy okazji- robicie świetną robotę, dzięki!

  Odpowiedz
  • Dzięki, dlatego śpieszę już z komentarzem 🙂
   Trochę daleko od niebieskiej linii metra, dlatego lepiej chyba jechać metrem L9S z lotniska na Zona Universitaria. Tam wsiadasz w autobus linii 67 i w zasadzie jedziesz na miejsce – wysiadasz na przystanku Av. de Cornellà – Milà i Pí.
   Cała podróż powinna zająć godzinę.

  • Cześć proszę o podpowiedź jak najprościej dostać się z lotniska El Prat na Carrer de Jerusalem obok La Rambla. Jedziemy na 4 dni. Czy jest tańsza opcja przemieszczania się niż Hola Barcelona jeśli tam mieszkamy i chcemy zobaczyć najważniejsze zabytki?mozemy też trochę pospacerować;)

  • Beata & Tomek
   6 maja 2023 19:12

   Cześć,
   Prosta sprawa, z lotniska pociągiem R2N na Passeig de Gracia, a tam przesiadka na zieloną linię metra L3 i jedziesz na stację Liceu.
   Aktualnie tanio wychodzi miesięczny, bo w promocyjnej cenie kosztuje tylko 20 euro.
   Oczywiście ekonomicznie mogą was wyjść T-Casual z racji mieszkania w samym centrum.
   Bilet kosztuje lekko ponad 10 euro, a masz na nim 10 przejazdów.

 • Super! A czy muszę kupić odrębny bilet na autobus? Bo ten z metra chyba działa tylko w metrze….

  Odpowiedz
  • Zadziała na autobus.
   Pozwala na podłączenie się do pozostałej sieci transportowej.

 • Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Hej, miałabym prośbę o poradę odnośnie transportu z lotniska El prat do hotelu Alhambra (Avinguda del Mar, 20, 08398 Barcelona). Lądujemy 28.04 o godzinie 21.15. Jaka opcje transferu najkorzystniej będzie wybrać? Pozdrawiam ☺️

  Odpowiedz
 • Witajcie,
  Czy bezpośrednio z lotniska mam pociąg lub autobus do Lloret de Mar?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Pociąg nie, możesz jechać autobusem Sarfa bezpośrednio z lotniska z obu terminali na dworzec w Lloret 🙂

 • Witajcie. Lądujemy z żoną na ElPrat w niedziele o 20:50 i musimy dostać się do hotelu w dzielnicy ARTIGUES/SANT ADRIA. W stolicy Katalonii spędzimy cały tydzień. Planujemy intensywne zwiedzanie.
  Proszę o pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania komunikacyjnego.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Z lotniska bardzo prosto można się dostać wykorzystując pociąg R2N.
   Jedziesz na stację Passeig de Gracia, a tak przesiadacie się na linię metra L2 i jedziecie prosto na stację Artigues | Sant Adrià.

   Jeśli jedziecie na tak długi okres czasu, polecam bilet miesięczny T-Usual.
   Aktualnie jest w promocji 50%, stąd kosztuje jedynie 20 euro.
   W tej cenie pojedziecie z lotniska oraz na lotnisko oraz przez cały tydzień możecie swobodnie korzystać z komunikacji miejskiej,

 • Witam, proszę o informacje, gdzie kupuje się bilety T-usual przy przystanku autobusowym oraz gdzie znaleźć przystanek na T1 do Castelldefels L99? Proszę również o informacje w jaki sposób dostać się z terminala T2 na T1, czy wystarczy kupic bilet T-Usual, czy tez potrzebna jest jakas dodatkowa oplata na Shuttle bus?

  Odpowiedz
  • Witaj Asia,
   Jeśli chodzi o T-Usual, to na lotnisku kupisz go tylko na stacji metra.
   Jeśli lądujesz na T2, będziesz usiała przejść się wiaduktem na stację metra / pociągu R2N, więc czeka cię mały spacer w dwie strony.

   Shuttle bus między terminalami kursuje bezpłatnie.
   Gdybyś lądowała na T1 to przystanek gdzie zatrzymuje się autobus Sarfa znajduje się zaraz na lewo po wyjściu z terminala.

 • A gdzie mozna kupić na mieście te bilety T-Usual? Czy automaty są na przystankach autobusowych, czy tylko na stacjach metra badź pociągu?

  Odpowiedz
  • Na stacjach metra, pociągów, w punktach TMB w mieście.
   Najlepiej po prostu skorzystać z dowolnej stacji metra, bo tego po prostu będzie najwięcej 🙂

 • Cześć,
  Mam pytanie/prośbę.
  28.04 lecimy z żoną i dzieciakami (4lata i 6lat) do Barcelony na lotnisko El Prat. Lądujemy o 21:30. Następnie musimy się dostać do hotelu przy Avinguda Del Maresme-Barcelona, Ronda de Dalt, 78, Salida 15, Cornella de Llobregat. Po sobotnim zwiedzaniu musimy się przetransportować od Santa Susannai wrócić do Barcelony na powrót do Polski 05.05. Czy ma ktoś sprawdzony sposób a może propozycję jakie środki transportu wraz z ewentualnie city passami kupić/wybrać?
  Dziękuję bardzo za pomoc!

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli z Santa Susanna w tracie wyjazdu nie będziecie już jechać na zwiedzanie Barcelony, to w waszym przypadku najlepiej wyjdzie T-Familiar w opcji na V stref.
   Kosztuje 40 euro i macie na nim 8 przejazdów – 4 osoby w jedną stroneę i 4 w drugą.
   Oczywiście ten T-Familiar na V strefę tylko na dojazd do Santa Susanna, a później na lotnisko. W drodze powrotnej jedziecie pociągiem R1 z Santa na dworzec Sants, a tam przesiadacie się na R2N na lotnisko. Wszystko w ramach tego samego przejazdu.

   Jeśli chodzi o dojazd z lotniska oraz pobyt I dnia, możecie zakupić T-Familiar na I strefę i później ew. dokupować w razie potrzeb.

 • Panie Tomku jutro lecimy do Barcelony a od dłuższego czasu studiuję Pana wpisy. Mam nadzieję że jakoś ogarniemy tą kosmiczną komunikację. Chciałam tylko Panu powiedzieć, że jest Pan wielki, na każde pytania odpowiada Pan nie dość że expresowo to jeszcze każdemu Pan uprzejmie tłumaczy po mimo że pytanie takie już padło kilka razy 🤭. Proszę trzymać jutro telefon pod ręką 😉 Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 kwietnia 2023 06:18

   Nie ma problemu 😉
   To wbrew pozorom wszystko proste, tylko ilość możliwości przytłacza na pierwszy raz 🙂

 • Witam, czy może Pan polecić jakąś kameralna spokojna kawiarnie, restauracje blisko Camp Nou gdzie można spokojnie napić się kawy i poczekać na rodzinę będącą na meczu (mecz wieczorny 21-23godz).

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   28 kwietnia 2023 06:20

   Witaj Asia,
   Niestety kulinaria oraz kawiarnie to nie nasza specjalność, więc nic z głowy nie podpowiemy w okolicach stadionu.

 • Dzień dobry Panie Tomku, 30 kwietnia lądujemy na El Prat i musimy się dostać do Sant Pol na nocleg. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu najlepszej (nie drogiej) opcji transportu. Dodam, że jesteśmy lekko przerażonymi emerytami z „takim sobie” angielskim 😉

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Mam pytanie, w której strefie jest Pineda de Mar? Czy dobrze odczytuję, że jest w strefie 4?
  Pozdrawiam i dziękuję za te wszystkie podpowiedzi, ułatwiające oswojenie się z barcelońską siecią transportową 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dokładnie, IV.
   Ale jeśli nazujesz na biletach jednorazowych, to w kolejach regionalnych jest zaliczana jako V, więc jednorazowy kosztuje 5,5 euro.
   W przypadku kart T-Familiar czy T-Casual obowiązują bilety na IV strefę.
   Pamiętaj o programie darmowych przejazdów kolejami regionalnymi, bo to w przypadku nawet jedenego dwustronnego transferu Barcelona – Pineda będzie się najbardziej opłacać.

 • Tomek, dziękuję za odpowiedź. 🙂
  Rozważałam program darmowych przejazdów kolejami regionalnym. Rozumiem, że wybiera się trasę: od punktu A do B i na tej trasie można podróżować bez ograniczeń, ale nie jest dla mnie jasne czy na tym odcinku mogę wsiadać i wysiadać na różnych stacjach pośrednich? A jeśli wg ciebie można tak kursować to czy są na to nałożone jakieś dodatkowe ograniczenia (np. max. 3 x tam i z powrotem, między różnymi stacjami w ciągu dnia). Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Wybiera się trasę z punktu A do punktu B i na tej trasie się kursuje.
   Gdyby można było korzystać ze stacji pośrednich, wszyscy na wybrzeżu wybieraliby domyślnie Blanes – Barcelona.

   Dostałem wczoraj informację od osoby, która jest w Santa Susanna, że na stacji otrzymała informację od pracownika, że wyrabiają bilety tylko dla rezydentów.
   Czyli w ramach rozpoczynania sezonu wakacyjnego na wybrzeżu temat się chyba kończy dla turystów.

 • Cześć,
  A mógłbyś podpowiedzieć czym najlepiej się dostać z lotniska el Prat do hotelu Novotel Barcelona Cornella?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   6 maja 2023 19:21

   Cześć Aga,
   Miejsce jest trochę specyficzne, ale żeby nie robi zbyt dużych przesiadek na autobusach – metro z lotniska. Przesiadka na Collblanc na niebieską linię i wysiadasz na Gavarra. Stamtąd 1,5 km do hotelu.
   Możesz również podjechać autobusem 46 spod terminala na przystanek Av Granvia – Cotxeres TMB, a tam wsiąść na stacji Hospital de Bellvitge w metro L1. Po przejechaniu do Av. Carrilet będziesz mieć 1,4 km do hotelu.

 • Witajcie,
  Zamierzam jechać ze stacji Les Corts linia L3 na lotnisko El Prat, chyba terminal 2 wracamy LOTem i pytanie czy przesiadka na Zona Universitaria do L9S wymaga przechodzenia gdzieś, czy też zostajemy na tym samym peronie i wsiadamy w pociąg, kasowania biletu po opuszczeniu L3 (jeszcze nie wiem czy będzie to jednorazowy czy Hola). Pzdr.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   6 maja 2023 19:31

   Witaj Piotr,
   Na Zona Universitaria przesiadasz się automatycznie z L3 do L9, ale będzie trochę chodzenia.
   Nie kasujesz ponownie biletu.
   Pamiętaj, że jadąc L9S na lotnisko musisz mieć odpowiedni bilet lotniskowy. Zadziała Hola Barcelona, ale zwykły jednorazowy nie. Można jeździć linię L9S na zwykłych biletach, ale nie wsiadać i wysiadać na lotnisku.

 • Dzień Dobry
  Przylatuję do Barcelony 17.06 do Hotelu Medinaceli. Ląduje na lotnisku El Prat.
  Czytając powyższe komentarze widzę, że mogę liczyć na podpowiedź z Państwa strony. W jaki sposób najprościej dostać się do hotelu? pociągiem? Aerobusem? Metrem? jaki rodzaj biletu kupić? i szczerze mówiąc może to dziwne pytanie ale nie wiem skąd mam wiedzieć na jaka strefę kupić bilet? Czy bilet T-Usual? Zamierzam spędzić w Barcelonie 4 dni. Z góry serdecznie dziękuje za podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Cała Barcelona i ościenne miejscowości to strefa I, więc tym nie trzeba się przejmwać.
   Zadziałają tu wszystkie bilety na I strefę, czyli T-Casual, T-Familiar, T-Usual (miesięczny).
   Szczegóły: Bilety komunikacji miejskiej

   Z lotniska można bardzo sprawnie dojechać korzystając z pociągu R2N.
   Jedziesz na Passeig de Gracia a tam przesiadasz się na zieloną L3 i jedziesz na stację Drassanes. Całość zrobisz na jednym przejeździe (pociąg + metro).
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
 • Witam, super stronka, cała masa przydatnych informacji! Szkoda że tak późno Was znalazłem…
  Pytanie, planujemy z partnerką podróż z okolic Fira/Europa Fira do Sitges (w obie strony), jaki transport byście polecili i jak to wygląda cenowo za 2 osoby?
  Pytanie nr 2 czy jest jakaś opcja aby nabyć takie bilety które pozwolą nam w kolejny dzień na dojazd z Fira na El Prat?
  Z góry dzięki!

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, pociąg.
   Możesz podjechać metrem L9S ze stacji Europa | Fira na El Prat de Llobregat, a tam wsiąść w pociąg R2N, którym dojedziesz do Sitges.
   Powrotną trasę zrobisz w taki sposób, że z Sitges dojedziesz na El Prat de Llobregat, a tam przesiądziesz się na pociąg R2N jadący na lotnisko lub na linię metra L9S, którą dojedziesz z na lotnisko – na linii metra będzie jednak obowiązywać osobna opłata.

   Jednorazowy na tej trasie to 4,6 euro.

   Jeśli w Barcelonie będziecie korzystać np. z biletów T-Familiar czy T-Casual, to przejazd metrem z Europa na El Prat de Llobregat i przesiadka na pociąg na lotnisko będzie traktowany jako jeden przejazd.

 • Dzięki Tomku:) Piszesz trochę chodzenia między przesiadką L3 na L9sud na Zone Universitaria. Jak w ogóle w Barcelonie wygląda kwestia przesiadek w metrze z jednej linii na drugą. Rozumiem, że są w miarę dobre oznakowania. Niestety mam tylko polskie doświadczenie w tym zakresie (mamy tylko jedną taką stację:(

  Odpowiedz
  • Nie ma problemu.
   Jak po sznurku, wszystko świetnie oznakowane 🙂

 • Witam, mam pytanie odnośnie wydostania się z lotniska. Gdy już wyląduje ( jestem tylko z bagażem podręcznym) jak łatwo dostać się przed lotnisko aby zamówić bolta/ubera?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Idziesz w stronę wyjścia.
   Nawet na T2 jest to mały spacer, więc nie opuści się lotniska w ciągu pięciu minut.

 • Tak tu miło to i ja odważnie zapytam 🙂
  Jaki byłby najlepszy dojazd i bilet z El Prat na ul. Carrer del Freser 5? Chciałabym jednorazowy bilet, bo następnego dnia dołączam do grupy. Mogę kupić 1 w automacie na pociąg i metro i skasować tylko raz? Czy jest może bezpośredni środek komunikacji do mojego adresu? To chyba centrum, tak?
  Dodam, że przylot w środę rano, 9.10.
  Pozdrawiam Was serdecznie 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 maja 2023 07:58

   Można dojechać pociągiem R2N z lotniska na Sants i tam przesiąść się na niebieską linię metra L5 – wysiadasz na stacji Sant Pau | Dos de Maig.
   Trzeba będzie jednak kupić jednorazowy na pociąg z lotniska, a później przesiadać się na metr i ponownie kupić bilet (4,60 euro + 2,40 euro).

   Lepiej zatem będzie wybrać metro z lotniska, bilet kosztuje 5,15 euro, ale będzie się na nim można przesiadać!
   Wtedy jedziesz linią L9S z lotniska na stację Collblanc, a tam przesiadasz się do niebieskiej linii metra L5. Wysiadasz na Sant Pau | Dos de Maig.

 • Bartłomiej
  9 maja 2023 16:55

  Dzień dobry,
  Szukam knajpy/baru gdzie można zjesc obiad za niskie pieniądze w Barcelonie. Nie chodzi mi o knajpy atrakcyjne wizualnie dla turystów tylko o takie miejscowe dla lokalsów. Oczywiście chodzi o miejsca na studencka kieszeń 🙂 owoców morza oczywiscie nie szukam 🙂 chyba ze w paella

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie polecę ci nic konkretnego. Samy zwykle włóczymy się po lokalnych dzielnicach i wchodzimy tam, gdzie siedzi dużo lokalsów. Nigdy się nie zawiedliśmy 🙂

 • Hej, wybieram sie do Barcelony pierwszy raz i mimo przeczytania wielu wpisów o komunikacji dalej jest to trochę skomplikowane, ląduje w piątek wieczorem a wracam we wtorek rano, nocleg w centrum, czy jeżeli kupię bilet T-familiar będę mogła pojechać metrem z lotniska do centrum?

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Czy moglibyście mi pomoc zrozumieć jak działa bilet Ab.Recurrente? Chemy dotrzeć z lotniska El Prat do Callela a później podróżować z Callela pociągami podmiejskimi (R). Czy zakup biletu zerowego z kaucja 10€ upoważnia mnie później do korzystania z dowolnej linii R na dowolnym odcinku? Czy jednak mogę później podróżować tylko na zakupionym pierwotnie odcinku?
  Z góry dziękuje za odpowiedz.
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie, na każdą trasę wyrabiasz osobny Ab.Recurrente.
   Często i tak to się bardziej opłaca niż kupowanie biletów pojedynczych.
   Na każdej trasie musisz ocenić co jest dla ciebie bardziej opłacalne.

 • Cześć,
  26 czerwca około 9 rano lądujemy w Barcelonie, jakie są sposoby aby dostać się z lotniska El Prat do Gava, a konkretniej do „Camping 3 Estrellas”? Oraz jakie są możliwość podróżowania z tego miejsca do Barcelony i z powrotem?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   16 maja 2023 05:43

   Cześć Konrad,
   Najlepiej bezpośrednio L77.
   Dojedziesz na przystanek Autovia de Castelldefels – Km. 186.

   Pamiętaj, że autobus odjeżdża spod T1, stąd jeśli lądujesz na T2, musisz przejść na sąsiedni terminal – najlepiej podjechać darmowym shuttle busem.

   Później do miasta z przystanku Av. Europa – Pals linią L94 do Barcelony.

 • Witam, będę w grupie 9 osób (5 dorosłych, 4 dzieci w wieku 7, 4,5, 4,5 i 2,5 lat) na lotnisku El Prat w czwartek ok 15. Myślałam o zakupie Hola Barcelona. Rozumiem, że dziecko 2,5 roku nie potrzebuje tej karty, a już dziecko w wieku 4,5 roku będzie jej potrzebować? Potrzebujemy dojechać do Placu Hiszpańskiego. Rozważam, aby jechać linią metra L9 S i zrobić przesiadkę na stacji Europa Fira. Czy tak będzie ok? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witaj Asia,
   Dokładnie, najmłodsze dziecko podróżuje bezpłatnie i nie potrzebuje karty.
   Pozostałe dzieciaki płacą jak dorosłe.
   Jadąc na plac hiszpański najlepiej faktycznie przesiąść się na Fira na kolej regionalną i dojechać na plac.

 • Witam,
  Mam pytanie jak najłatwiej będzie się dostać z lotniska EL Prat do Can Fisa Hotel & Apartments Bellavista, 1, 3 y 6, 08757 Corbera de Llobregat. Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witaj Monika.
   Kawał drogi.
   Kombinowałbym tak, aby zrobić to z jedną przesiadką i nie przesiadać się już na kolej miejską.
   Możesz zatem jechać z lotniska metrem L9S na ostatnią stację – Zona Universitaria.
   Stamtąd masz często jeżdżący autobus E8, którym dojedziesz bezpośrednio na miejsce – wysiadasz na Av Diagonal – Facultat d’Empresarials.

 • witam,

  jak dostać się z lotniska el-prat do Calafell godzina 9,30, będzie nas dwie. Powrotny lot mamy o 09:55 wiec dojedziemy czymś tak wcześnie rano żeby na lotnisku być ok 8? Będziemy tez chciały na 1 dzień pojechac do Barcelony, co najbardziej sie opłaca i jakie połaczenie?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Najwygodniej pociąg.
   Z lotniska El Prat R2N na Sants, a tam przesiadka na R2 i prosto do Calafell.
   Na powrocie dokładnie tak samo, musicie sobie tylko obliczyć czas dojazdu, bo cała trasa zajmie wam ponad godzinę.

   Idealnie wyjdzie wam T-Familiar, bo na transfer z lotniska, na lotnisko i jednodniową wycieczkę do Barcelony zużyjecie właśnie 8 przejazdów.
   Kupujecie oczywiście T-Familiar w opcji na V strefę za 40 euro.

   Trwa również akcja darmowych przejazdów koleją i możliwe jest wyrobienie biletu Ab.recurrente za kaucję 10 euro / osoba.
   Na stacjach w okienkach coraz częściej twierdzą, że program przeznaczony dla rezydentów, ale w aplikacji Renfe Cercanias można taki bilet sobie wyrobić.

 • Witam. Proszę o pomoc w ogarnięciu tematu dojazdu z Barcelony – Plac Katalonski na El Prat. Wylot jest bardzo wcześnie bo w sobote o 5.45. Czym najlepiej dostać sie na lotnisko z miasta po godzinie 3 rano? Dziekuję za podpowiedź

  Odpowiedz
  • Witaj Iwona,
   Nie ma problemu, Aerobusy jeżdżą z katalońskiego 24h.
   Dodatkowo z placu dojedziesz liniami nocnymi N17 (T1) oraz N18 (T2) na lotnisko. Jeżdżą również bardzo często, ale oczywiście po drodze dużo więcej przystanków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team