El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.

Aerobus Barcelona - cena
Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 4,5 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona! a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony), T-50 i T-70.
image_gallery
Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-10, a także Hola Barcelona.

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe
Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-10 czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-10.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-10, natomiast nie dzialają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

925 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. Lipen pisze:

  Wybieram się do Barcelony w lipcu i czytając Wasze komenty… Na pewno skorzystam z Waszej pomocy. Jesteście super. Pozdrawiam

  1. Kasia pisze:

   Cześć, czy ktoś podpowie jak dojechać z lotniska El Prat do Calella? Przylatuje ok północy:/ Czym najlepiej się przemieścić?

   1. Beata & Tomek pisze:

    Pociąg o tej godzinie nie jeździ, więc albo jakiś shuttle transfer, albo N82 (Sagales).
    Z lotniska dojedziesz nocnym spod T2 na plac kataloński. Stamtąd, masz blisko do przystanku N82, który jedzie przez Calella. Odjazd co ok. godzinę.
    Szczegółowy rozkład wraz z przystankami – sagales.com/uploads/20190702084725_0560f9ab6ba242f2fcbde5320176f41c5a01c766.pdf

 2. Paulina pisze:

  Hej, mam pytanie odnośnie dojazdu z lotniska El Prat w okolice ulicy Joaquin Costa: jaki bedzie najwygodniejszy srodek transportu żeby się tam dostać ? Czy dojazd do Placa Catalunya i dojscie tam pieszo było by dobrym rozwiązaniem ?
  Również jeśli chodzi o powrót na lotnisko El Prat- jaka była by dobra opcja zeby dostać się tam bez większych komplikacji ? czy z Placa Catalunya tez odjezdżają busy na lotnisko ?
  Pozdrawiam, Paulina

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paulina – tak, z placu katalońskiego możesz do tej ulicy dojść bez problemu na nogach.
   Na plac kataloński oraz z placu katalońskiego co kilka minut jeżdżą Aerobusy, a w nocy autobusy nocne.
   Aerobus jest szalenie wygodny, bo wsiadasz pod terminalem, ale koszt przejazdu to 5,9 euro.

   Szczegóły: Aerobus

 3. Aparatka pisze:

  Cześć, wybieram się z klasą na 5 dni (w tym 2 tylko dojazdowe z lotniska do hotelu i z powrotem), ale zastanawiam się jak najtaniej rozwiązać transport do Sant Feliu de Guíxols, w czym w samej Barcelonie chcemy spędzić tylko jeden dzień od rana do wieczora. Czy macie jakieś sugestie? Sama nie byłam jeszcze w Barcelonie dlatego w temacie jestem zielona ^^

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć!

   Kawał drogi od miasta.
   Pociąg R1 dojeżdża do Blanes.

   Jedyne rozsądne wyjście do autobus Sarfa – Moventis.
   Odjeżdża z dworca Estacio Nord dobre kilka razy w ciągu dnia. Czas przejazdu ok. 1 h 35 minut.
   Przy grupie cena przejazdu to 14,20 euro.

   Możesz ew. pisać prośbę o wycenę do transport-barcelona.pl.

 4. kamil pisze:

  Witam, jak dojechać z centrum Barcelony na tor wyścigowy Formuły 1. Wyścig jest w najbliższą niedzielę 12.05. Tor jest pod adresem: Circuit de Barcelona-Catalunya, Real Automobil Club de Catalunya, AP de Correus 27, 08160 Montmelo.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Kamil – Circuit de Catalunya – dojazd z Barcelony.

   W dodatku na czas GP F1 Sagales uruchomił specjalne połaczenie bezpośrednio na tor – szczegóły znajdziesz we wpisie i w komentarzach.

 5. msk pisze:

  Cześć!
  Mam problem z zaplanowaniem trasy z lotniska El Prat do przystanku Paral·lel… Czy lepiej wybrać autobus czy metro? Kupić bilet T10 czy może jednak Hola BCN? Nie chcę dużo podróżować po mieście komunikacją miejską, ale chciałbym mieć komfort psychiczny co do trasy “z” i “na” lotnisko 😉

  Z góry dzięki za pomoc!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć!
   Na bazie T-10 – jedziesz pociągiem R2N z lotniska na Passeig de Gracia. Tam w ramach tego samego przejazdu przesiadasz się na fioletową linię metra L2 i jedziesz n Paral-Lel.

   Najszybszy i najwygodniejszy sposób z tylko jedną przesiadką 😉

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 6. Grzegorz pisze:

  Cześć
  Przylatują do Barcelony w sobotę przed północą. Znalazłem kilka rozbieżnych informacji na temat kursowania metra o tak później porze, dlatego chciałbym się upewnić,kursuje ono w soboty przez całą noc.
  Może moglibyście mi również doradzić jak o tej porze najlepiej dostać się z 2 terminalu w okolice Reina Elisenda? Czy oprócz aplikacji transportowej TMB jest jakaś ciekawa opcja w stylu polskiej aplikacji Jakdojadę?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Grzegorz – świetnie sprawdzają się po prostu mapy Google.
   W pobliże miejsce które wskazałeś dojeżdża linia nocna N7, więc wsiadasz w autobus na placu katalońskim.
   Na plac kataloński z lotniska dojedziesz np. Aerobusem.

   Jeśli chodzi o połączenie metrem, to to stacji Reina Elisenda dojeżdża L6.
   Również zaczyna swój kurs na placu katalońskim.

   W przypadku podróży metrem z lotniska – wsiadasz w L9S, dojeżdżasz na Torrassa, przesiadka na czerwoną L1 – plac kataloński – przesiadka na L6.

   1. natalia pisze:

    Hej, potrzebuję pomocy w znalezieniu przejazdu z lotniska El Prat do Lloret de Mar? Szukam czytam nie mogę znaleźć publicznego transportu. Tylko jakieś prywatne 🙁

     1. Sebastian pisze:

      Witam, w podanym linku można wywnioskować, że aby dostać się z El Prat Do Lloret należy skorzystać z linii R2N(lotnisko)-R1(z Sants do Blanes)-autobus Pujol-Lloret. Jaki średnio czas w takiej konfiguracji zajmuje przejazd?
      Wówczas np. dla 5-cio osobowej grupy to koszt T-10 (40,50euro) + 5 x bilet Pujol (1,85euro)? Czy bilety T-10 i na linię Puloj możemy kupić on-line przed przyjazdem do Barcelony?
      Dziękuję za pomoc

     2. Beata & Tomek pisze:

      Dokładnie.
      Bilety można zakupić przez aplikację na telefon TMB, ale i tak trzeba odebrać je w automacie na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat.
      Dlatego to to samo co zakup w automacie nowego biletu. Do autobusu Pujol wsiadacie i kupujecie bilety od razu u kierowcy.
      Możecie również kupić w automacie łączony bilet pociąg + Pujol. Są tam osoby (na lotnisku), które pomagają ze sprzedażą biletów w takich konfiguracjach.

 7. Michał pisze:

  Cześć 🙂 mam pytanie, 27 lipca przylatuje do El Prat z Wawy ok. 23:05. Chciałem odrazu pojechać do Sitges, dlatego mam pytanie, czy jest jakaś opcja na komunikację miejską? bo nie chciałbym stracic milionów monet na taksówkę. Dziękuję za odpowiedź

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć 😉
   Ostatni pociąg masz po północy.
   Ostatni pociąg R2N z lotniska odjeżdża jednak 23:38 – masz tylko podręczny?
   Jeśli tak, podjeżdżasz 7 minut na El Prat de Llobregat, a tam przesiadasz się na R2 do Sitges. Będziesz czekać ok. 30 minut na przesiadce, bo z El Prat de Llobregat odjazd 00:17 i na miejscu jesteś o 00:43.

   Jeśli masz zamiar przyjechać jeszcze z Sitges do Barcelony – na lotnisko czy na zwiedzanie miasta, to warto zainwestować w T-10 na III strefę. Kosztuje 27,40 euro, co da ci 2,74 euro za przejazd. Zaznaczam, że przejazd Lotnisko – El Prat de Llobregat – Sitges to 1 przejazd 🙂

   1. Michał pisze:

    Ale to wszystko zakręcone 😀 Na pewno się pogubię. To moja pierwsza podróż na El Prat, nie wiem gdzie co jest. Tak mam tylko podręczny. Na mapach google nie widać tego ostatniego pociągu. Czyli ten pociąg R2N z lotniska terminal o 23:38 odjeżdza do El Prat Llobregat w 7 minut? I kolejno z El Prat de Llobregat mam pociąg o 00:17 i jestem w Sitges 00:43? Mam zamiar zwiedzić Barcelone oczywiście. Ten bilet T-10 rozumiem ze jest na 10 przejazdów? Poproszę o jeszcze informacje jak liczone są te przejazdy bo widzę, ze mogę się przesiąść i nadal jest 1 przejazd 😀

    1. Beata & Tomek pisze:

     Dokładnie tak 🙂
     Na bilecie T-10 masz czas 75 minut na przejazd i wzrasta o 15 minut na każdą ze stref.
     W przypadku III strefy będzie to zatem 105 minut. Tyle masz łącznie na dojechanie do Sitges.

   2. Michał pisze:

    Jeszcze mam jedno pytanie, czy podrozowanie o tej porze jest bezpieczne? czy moze lepiej wziac taksowke i zaplacic wiecej ale bezstresowo dostac się do punktu docelowego

    1. Beata & Tomek pisze:

     Taksówka albo shuttle transfer dużo wygodniejsze, ale w nocnej taryfie trochę cię pociągnie 😉

 8. Paulina pisze:

  Była to moja pierwsza podróż do Barcelony, tak naprawdę bardzo się denerwowałam ponieważ miałam pod sobą aż czwórkę rozrabiaków! Hotel mieliśmy w dzielnicy Gracia jak dobrze rozpoznaje tą dzielnice haha. Przylot był bardzo późno około godziny 23, szczerze mówiąc bałam się o tej godzinie podróżować komunikacją miejską a na dodatek taryfa nocna odpadała ze względu po prostu na koszt. Skorzystałam z polecenia z usług firmy transportowej GetTransferBarcelona.com i muszę serdecznie ich polecić!

  W życiu nie pomyślał by człowiek że tak w miłej atmosferze szybko, a co najważniejsze bezpiecznie dostanie się do hotelu! Piszę ten komentarz bo sama miesiąc wcześniej wszystko tak naprawdę wałkowałam, czytałam wszędzie i wiem jak pewnie podobnie inni którzy denerwują się przed podróżą do Barcelony, a taka wiadomość na pewno pomaga! W życiu na pewno jeszcze wrócę do tego pięknego Miasta!

 9. Aldona pisze:

  Witam,
  Bardzo proszę o poradę jaka komunikacje wybrać z lotniska do centrum Barcelony. Będę na lotnisku dopiero o 1 nad ranem z soboty na niedzielę. Czytałam, że metro w weekendy kursuje całą noc.
  Potrzebuję dojechać na ulice Carrer de la Unió. Czy najlepiej jest kupić bilet z terminalu i dojechać metrem czy lepiej busem? Jakie są ceny UBER? Dziękuję bardzo za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Aldona,
   O tej godzinie zostają ci nocne – z terminalu na plac kataloński, a stamtąd na nogach bądź jedną stację metra – zielona linia L3 i wysiadasz na Liceu.

   Możesz również jechać metrem – aby dojechać do celu tylko z jedną przesiadką musisz dojechać z lotniska linią L9S na ostatnią stację – Zona Universitaria, a tam przesiąść się na zieloną L3 i jedziesz na Liceu.

   Pamiętaj, że w metrze z lotniska nie działają T-10, a bilet na przejazd linią L9S z lotniska to 4,60 euro.

 10. Aldona pisze:

  I jeszcze jedno pytanie … na początku moich wakacji przylatuję do Barcelony z Toronto na T1 o 10 rano, a o 12 ej mam samolot z innego terminalu T2 na Teneryfę. Czy dojazd z terminalu na drugi jest długi? Czy wychodząc z samolotu w Barcelonie jest kontrola graniczna? Obawiam się, że mam tak mało czasu, ze będę musiała biegać 🙁 aby nie spóźnić się na mój samolot 🙁 dziękuję za porady.
  Aldona

  1. Beata & Tomek pisze:

   Powinnaś dać radę, ale trzeba żwawo zwłaszcza, jak masz bagaż rejestrowany do odebrania z taśmy.
   Miedzy terminalami kursują shuttle bus po wyjściu na zewnątrz – czas przejazdu to 5 – 10 minut.
   Musisz całkowicie zmienić terminal, więc jeśli masz zupełnie osobną rezerwację na lot z Kanady i osobną na lot na Teneryfę, to musisz ponownie odprawić się na T2. Domyślam się, że leciesz na Teneryfę Ryanair 🙂
   W takim razie nie zazdroszczę ci tempa 🙂

   1. Aldona pisze:

    Dziękuję bardzo za te wszystkie porady! Na szczęście mój bagaż to tylko plecak z kabiny. Wiec zyskam tu trochę czasu i może poproszę kogoś z obsługi lotniska, żeby pomógł mi przy odprawie nie wiem czy jest taka wlatując do Barcelony ?), żeby ominąć długą kolejkę….. i spróbuję może się odprawić na Ryanair 24 h przed ‘en ligne’ …. Moja droga jest okropna…..Quebec -Toronto-Barcelona-Teneryfa-Feurteventura-Barcelona-Montreal-Quebec…. dłużej jak na Hawaje 🙂 Ale nie było innego połączenia….. Pozdrawiam serdecznie 🙂 !
    Aldona

    1. Beata & Tomek pisze:

     Aldona, chcąc opuścić T1 musisz przejść kontrolę paszportu, ale mając tylko podręczny myślę że spokojnie wystarczy ci czasu przy planowanym przylocie.
     Odprawa online na Ryanair jest obowiązkowa wcześniej, bo w przeciwnym przypadku zapłacisz na lotnisku równowartość prawie 200 PLN za wydrukowanie karty.

     Piękna podróż 🙂

 11. Aldona pisze:

  A jeśli wybiorę te opcje…… by dojechać do celu tylko z jedną przesiadką musisz dojechać z lotniska linią L9S na ostatnią stację – Zona Universitaria, a tam przesiąść się na zieloną L3 i jedziesz na Liceu. ……
  … czy tylko jeden bilet wystarczy ten za 4.60 euros na dalsza drogę z przesiadka ? A może wiecie mniej więcej ile kosztuje Uber w nocy z lotniska do miasta ( chociaż tak w przybliżeniu) Dziękuję 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Niestety nie – bilet na L9S obowiązuje tylko na ten kurs. Na kolejny odcinek musisz kupić jednorazowy za 2,2 euro. Na metro z lotniska działa ew. Hola Barcelona lub bilet dzienny T-Dia za 8,6 euro – możesz skorzystać z przejazdów przez 24h od pierwszego skasowania. Zamiast jednorazowych możesz zainwestować właśnie w te rozwiązania zwłaszcza, jeśli zamierzasz przemieszczać się kolejnego dnia po Barcelonie.

   W Barcelonie z Uberem bywało różnie więc nie zabieramy się ocenianie jego dostępności na lotnisku oraz cen.

   1. Aldona pisze:

    Wielkie dzięki i uściski dla Was … jaki kiedyś będziecie potrzebowali porad w sprawie Quebecu to dajcie znać 🙂 Aldona

    1. Aldona pisze:

     jeszcze pytanie a propos tego online Ryanair ( jestem Wam winna butelke wina :)) ,skad ja o tym moglabym wiedziec mieszkajac w Ameryce . I kupujac bilet nigdzie nie widzilam, ze to jest obowiazkowe 🙁 ….. Dziekuje za te wiadomosc ….. czy moge to zrobic dopiero 24h przed wylotem , czy juz teraz ?

     1. Beata & Tomek pisze:

      Jeśli wykupisz miejsce w samolocie, możesz to zrobić już miesiąc wcześniej.
      Jeśli jednak nie kupujesz miejscówki, odprawa jest otwarta 48h przed lotem i system wylosuje ci miejsce w samolocie.
      Do zrobienia odprawy będziesz potrzebowała dane z paszportu 😉

 12. Piotrek pisze:

  Cześć, może mi też pomożecie? 🙂 Chciałbym dojechać do centrum miasta a ląduję dopiero ok północy. Co mogę wykorzystać? Z tego co wyczytałem metro będzie już niedostępne… Jak wygląda taki przejazd cenowo?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Piotrek,
   O tej porze pozostają ci rozwiązania:
   1) Aerobus, który kończy kursowanie w nocy, ale spokojnie na niego zdążysz
   2) Autobusy nocne – dojeżdżają na plac kataloński.

   Aerobus – 5,9 euro, autobusy nocne – 2,2 euro.

   Więcej znajdziesz tu:
   Aerobus
   Autobusy nocne w Barcelonie

 13. JANINA pisze:

  Cześć ! Mam dwa pytania: jak najlepiej dostać się z lotniska w Barcelonie /T1/ na dworzec Estacio de Franca, i drugie pytanie czy wiecie może /w przybliżeniu/ ile może kosztować bilet na pociąg do miejscowości Terrassa?
  Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jadąc pociągiem R2N można przesiąść się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i podjechać na stację Barceloneta. Do pociągu z T1 masz jednak kawałek.
   Możesz po prostu dojechać do miasta – na plac kataloński – masz stamtąd 1,5 km, więc odległość do przejścia. Tutaj najwygodniej Aerobus.

   Połączenie do Terrassa (linia R4) kosztuje 4,20 euro.

 14. michalagata pisze:

  Witajcie, fajnie jeśli nam też coś podpowiecie 🙂 lądujemy w sobotę 6 lipca po 20.00 na El Prat, potrzebujemy dostać się na Carrer de Tarent w dzielnicy Sant Adriade Besos ( tak myślę ) najlepiej metro z kartą T10 jak jest to możlwe oczywiście

  1. Beata & Tomek pisze:

   Metrem z lotniska nie przejedziesz na T-10, ale jest inne rozwiązanie – pociąg R2N z lotniska i przesiadka na żółtą linię metra L4 na stacji Passeig de Gracia. Całą trasę zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   1. michalagata pisze:

    Super, dzięki za szybką odpowiedź 🙂

 15. Ewelina pisze:

  Witam

  Jak najlepiej dostać się z lotniska EL PRAT do Costa Dorada?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Napisz jaka konkretnie miejscowość cię interesuje.

   1. Ewelina pisze:

    Dokładnie Mont-roig del Camp

    1. Beata & Tomek pisze:

     Miejscowość jest oddalona od wybrzeża, więc pozostanie ci chyba dojazd do Cambrils, a stamtąd kombinowanie 😉

     Z lotniska pociągiem R2N na Sants, a stamtąd do Cambrils.
     R16 kursuje z Sants do tej miejscowości co ok. 1,5 h.

 16. Iza pisze:

  Cześć
  Uprzejma prośba o doradzenie jak dojechać z lotniska El Prat do hostelu na Ample Street 24? Będę podróżować z biletem T-10 bez dodatkowych biletów.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Iza

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Iza,
   Pociąg R2N z lotniska, a następnie przesiadka na żółtą linię metra L4. Jedziesz na stację Barceloneta, a z niej masz do przejścia 650 metrów. Wszystko zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

   1. Iza pisze:

    A na jakiej stacji wysiadam z pociągu i do metra?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Sorry, zapomniałem napisać 🙂
     Passeig de Gracia.

 17. Tomek pisze:

  Cześć Wam,
  Przeglądam Waszą stronę i jestem pod wrażeniem. Trochę już u Was spędziłem tutaj na stronie 🙂
  Przeglądałem mnóstwo komentarzy i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Może pomożecie…
  Chodzi mi o dojazd z terminala T1 do Santa Susanna. Chciałem wybrać R2N do Sants, a później R1 do Santa Susanna. Wiem że na T10 (5 stref) wszystko ogarnę dla 9 osób, ale jednej rzeczy nie mogę ogarnąć: jak z T1 dostać się na T2 a dokładniej na stację startową R2N. Czy da radę dostać się piechotą, czy trzeba autobusem dodatkowom czy też muszę dodatkowo metrem? Jak najlepiej zorganizować trasę T2 – Santa Susanna. Wiem, że jest Aerobus kursuje z T1, tyle że chciałem wszystko pociągami zorganizować aby z taką ilością osób i bagażami w miarę fajnie się przemieszczać. Na a potem w drugą stronę powrotną po urlopie 🙂
  Z góry dziękuje za odpowiedź…

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tomek – z T1 na T2 na piechotę daleko 🙂
   Jeżdżą darmowe shuttle busy miedzy terminalami. Kursują co kilka minut, więc załóż sobie 15 minut na przejazd między T1 a T2 i w zupełności wystarczy. Z T2 wystartujesz pociągiem R2N z lotniska na Sants i stamtąd do Santa Susanna.

   Autobusy są opisane jako “Bus Transit T1 – T2”.

   1. Tomek pisze:

    Rewelacja. Tego brakowało mi do zamknięcia całości…
    Jeszcze raz dzięki.
    Pozdrawiam

 18. Karolina pisze:

  Dzień dobry,
  Jak dojechać z El Prat na kemping de Estrellas? Czy na tej trasie obowiązują bilety T-10?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Bardzo popularne miejsce. I strefa 🙂
   Bardzo blisko lotniska, dojedziesz z T1 praktycznie bezpośrednio na miejsce, Av. Europa – Av. del Mar linią L77. Działa T-10.

 19. Natalia pisze:

  Dzień dobry,
  a czy wiecie jak dostać się z lotniska Reus do Barcelony?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Autobusem linii numer 50 dojedziesz do dworca kolejowego w Reus. Stamtąd prosto do Barcelony 🙂
   Z Reus pociągi w zależności od godziny – kursy co 1 h do 2 h.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *