El Prat lotnisko

Dojazd z lotniska

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również kupić bilety komunikacji publicznej, choć poszukiwanego przez nas biletu T-10 akurat nie było (więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety).

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska można wydostać się:

 • jedną z licznych taksówek – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro.
 • Transport-Barcelona.pl – Polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.
transport-barcelona
 • Aero Busem – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w cenie posiadając Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena
 • Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny bilet za 4,5 euro w specjalnych automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola BCN! oraz T-50 i T-70.
image_gallery
 • pociąg Renfe R2 – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu T1. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe, ale my nabardziej rekomendujemy bilet T10 – dlaczego? Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.catSzczegółowa instrukcja oraz film we wpisieLotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.Pierwszy kurs pociąg R2 wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38.
Renfe
 • Autobus – odjeżdża spod terminalu T2. Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
  W nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16. UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-10, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,20 euro.

738 odpowiedzi do «Dojazd z lotniska»

 1. Gosia pisze:

  Dobry wieczór,
  Bardzo cenne informacje. czyli dobrze zrozumiałam, że wybierając pociąg bądź autobus mogę spokojnie korzystać z biletu T-10?? 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jasne, ale jeśli autobus to miejski, a nie Aerobus 🙂

 2. ania pisze:

  Witam, potrzebuje dostać się z lotniska do hotelu Ilunion w godzinach wieczornych? Czy mogę uzyskać wskazówki jaki transport najlepiej wybrać? Grupa 22 osoby.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ania – przy takiej grupie rozważ indywidualny transfer – może wyjść podobnie, a o wiele wygodniej.

   Jeśli zdążycie na pociąg R2N, to możecie jechać na stację Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na żółtą linię metra L4. Dojeżdżacie na stację Llacuna, a stamtąd na nogach parę kroków.

   Całą trasę można pokonać na jednym przejeździe biletu T-10, co daje 1,2 euro / osoba.

 3. Bożena pisze:

  Chciałam sprawdzić czy dobrze zaplanowałam przejazd z lotniska do stacji metra Santa Eulalia; przejazd pociągiem R2N na stacje Passeig de Gracja (czy tam znajduje się plac Cataluya?) przesiadka na metro linia czerwona L1. To wszystko na jednym przejeździe T10?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bożena – na Passeig de Gracia nie przesiądziesz się na L1. Passeig de Gracia to nie plac kataloński, ale jest bardzo blisko. Do przejścia koło 700 metrów. Jeśli przejście z Passeig de Gracia nie jest dla ciebie problemem, możesz tak zrobić. Wszystko na jednym przejeździe biletu T-10.

   Możesz ew. jechać R2N na Sants, tam przesiąść się na niebieską L5 i podjechać jedną stację na Placa de Sants. Tam na czerwoną L1 i dwie stacje na Santa Eulalia.

 4. BEATA pisze:

  Cześć ! Mam pytanko lądujemy w Barcelonie w sobotę ok. 12:20 jak najszybciej dostaniemy się z lotniska pod adres: Milà i Fontanals, 55 Gràcia?

  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Beata,
   Dość szybko i sprawnie – pociąg R2N na Passeig de Gracia. Tam przesiadka na metro – żółtą L4 na stację Joanic.
   Robicie zatem tylko jedną przesiadkę, a całość pokonacie na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   1. Agata pisze:

    Witam, chciałabym poprosić o pomoc jak dojechać pod wskazany adres: Floridablanca 92 i czy wystarczy jedno skasowanie T10. Dodam, że lądujemy we wtorek chwile po 19:00.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Jeśli T-10 to pociągiem możecie jechać na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na fioletową linię metra L2 i jedziecie na stację Sant Antoni.
     Do przejścia macie ok. 450 metrów. Wszystko robicie na jednym przejeździe T-10. Jeśli przy przesiadce na metro napotkanie na bramki, kasujecie znowu bilety, ale system nie policzy wam kolejnego przejazdu co zobaczycie na tyle biletu.

     1. Agata pisze:

      Dziękuję slicznie za pomoc. 😉

 5. Alicja pisze:

  Cześć! Świetna stronka, Dzięki za te wszystkie porady 🙂
  Pytanko – Lądujemy na El Prat o 23.59, rozumiem, że bilety na T-10 kupimy w automatach?
  Czy dostanie się komunikacją miejską o tej porze na Gran Via de les Corts Catalanes jest osiągalne?

  Z góry dzięki za pomoc !

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Alicja,

   Jeśli jest to piątek czy sobota, możecie skorzystać z metra z lotniska.
   W innym przypadku zostaje wam Aerobus oraz autobusy nocne.

   W miejsce które wskazałaś, dojedziesz nocnym N1 lub N4 – oba odjeżdżają z placu katalońskiego.
   Na plac kataloński dostaniesz się bezpośrednio z lotniska Aerobusem bądź nocnymi.

   Szczegóły:
   Aerobus
   Autobusy nocne

   1. Alicja pisze:

    Serdeczne dzięki za informacje 🙂

 6. Bozena pisze:

  Kasując bilet przy wejściu do pociągu R2N, potem przesiadka na Sants (na metro – niebieska L5) na stacji Place de Sants (na czerwoną L1 ) do stacji Santa Eulalia. Chciałam zapytać, czy w ramach przejazdu biletu T10 wystarczy to pierwsze kasowanie na bramkach (jeśli wyrobie się w godzinie na połączeniach z dojazdem na docelowe miejsce). Czy oprócz ograniczenia czasowego na ten bilet są jeszcze inne? Czy jednak muszę kasować po drodze drugi raz ze względu na ilość przesiadek?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Przy zmienianie linii metra w większości przypadków będziesz musiała ponownie odbić bilet na bramce.
   System nie naliczy jednak kolejnego przejazdu.
   Wyrobisz się czasowo w 75 minut spokojnie, a nie robisz żadnego kursu powrotnego na tej samej linii, więc całość pokonasz na jednym przejeździe.

   1. Koma pisze:

    Witam i proszę o sugestie! w czwartek w późnych godzinach wieczornych (22-23) muszę się dostać z rodziną z El Prat pod poniższy adres: Carrer de les Carretes Barcelona. Proszę o wskazówki!

    1. Beata & Tomek pisze:

     Witaj,Zdążysz jeszcze na pociąg, więc możesz jechać na Sants, a tam przesiąść się na zieloną linię metra L3.
     Jedziesz na Paral-lel. Ze stacji masz ok. 400 metrów do przejścia.

     Całą trasę zrobisz na jednym przjeździe biletu T-10.
     Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

     1. Koma pisze:

      Ok, dzięki! Jeszcze tylko kwestia T10. Z tego, co piszecie w innym miejscu, to jeden bilet na jednym przejeździe może być używany przez 2 osoby. Dobrze rozumiem? Czyli jeżeli jesteśmy 4 osobowa rodzina muszę wykupić 2 bilety? Zgadza się?

     2. Beata & Tomek pisze:

      Koma – T-10 może być używany przez wiele osób, ale każda osoba musi ten bilet odbić.
      Jeśli w czterech będziecie używać tego samego biletu, to za jednym przejazdem zejdą wam z karty 4, bo każdy z podróżujących musi go za siebie odbić.

     3. Koma pisze:

      Bardzo dziękuję że cenne informacje! I gratuluję zaangażowania! Super! 😁

 7. Grzegorz pisze:

  Wszystko fajnie, ale czym można dojechać w nocy (ok. 01.30 ) z El Prat do hotelu w centrum. Tylko taxi ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ależ skąd 🙂
   Autobusy nocne – odjeżdżają bardzo często. Zarówno spod terminala 1 jak i 2.
   Dojeżdżają na plac kataloński, więc ścisłe centrum miasta.

   Więcej o o nocnych oraz liniach z lotniska – Autobusy nocne.

   1. Grzegorz pisze:

    Dziękuję za pomoc. Zaczynam poznawać Waszą stronę i jestem pod wrażeniem. Duże uznanie za Waszą pomoc i zaangażowanie. Pozdrawiam Grzegorz.

 8. Adam pisze:

  Hej,
  Czy mógłby ktoś mi pomóc i podpowiedzieć jak dojadę z lotniska Barcelona El Prat pod poniższy adres:
  BruStar Centric, Ronda de Sant Pere, 60, 08010 Barcelona,

  Z góry dziękuję 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Adam – sporo zależy od ego o o której lądujesz.

   Możesz jechać Aerobusem na plac kataloński, a tam wsiąść w czerwoną linię metra L1 o jechać na stację Arc De Triomf.

   Możesz również jechać metrem z lotniska i przesiąść się na czerwoną linię metra na stacji Torrassa. Pamiętaj jednak, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety. Nie działa tu popularny T-10, ale działają T-50, T-70, T-Dia czy Hola Barcelona.

 9. Joanna pisze:

  Hej,
  Proszę o pomoc jak sprawnie dojechać z lotniska Barcelona El Prat pod adres – Carrer del Comte Borrell, 98.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Sprawnie – metrem z lotniska L9S i przesiadka na stacji Torrassa na czerwoną L1 – jedziesz na Urgell skąd masz pod adres tylko 200 metrów.
   Pamiętaj jednak, że na metro z lotniska obowiązuje osobny bilet. Nie działa tu popularny T-10, ale działają T-50, T-70, T-Dia czy Hola Barcelona.

   1. Joanna pisze:

    Dzięki

 10. Karolina pisze:

  Właśnie wróciłam z Barcelony. Sorry ale trochę informacji brakuje. Np. o tym że bilet z lotniska T10 lub na pociąg (renfe/rodailes de catalunya) to jest 4. strefa, a to zwiększa koszt, a poza tym ktoś po prostu może się pomylić.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Karolina – mylisz się. Jest to 4 strefa pociągów Rodalies de Catalunya – dlatego jednorazowy bilet kosztuje 4,20 euro, ale jeśli chodzi o zintegrowany system komunikacji publicznej, jest to I strefa – ATM. Można zatem przemieszczać się za pomocą biletu T-10. Zawsze w przypadku pociągu polecamy korzystanie z biletu T-10 czy kart Hola Barcelona, T-Dia itd.

 11. Matt pisze:

  Cześć! Szukam jakichś hoteli dostępnych na kwiecień w okolicach. Z łatwym dojazdem, oczywiście tanio!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli hotele to możesz poszukać w Castelldefels czy Badalonie. Świetny dojazd, a taniej niż w samym mieście. W fajnych cenach Ibis Santa Coloma ze śniadaniami. Co prawda 30 minut jazdy metrem do centrum, ale niedaleko stacji metra Santa Coloma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *