Komunikacja

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej bilety Hola Barcelona. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 5,9 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena

Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).

Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat
Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat

Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.
 

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe

Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17, N18 oraz N16 (relacja Castelldefels – El Prat Airport – Plac Kataloński).

UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00.

Prywatny transfer – realizowany pojazdami uzależnionymi od wielkości grupy. Wychodzi zwykle od kilkudziesięciu do ok. 100 PLN / osoba w zależności od ilości osób.

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia nocna N16 – umożliwia dojazd komunikacją miejską w godzinach nocnych. N16 kursuje na trasie Castellfefels – lotnisko El Prat Terminal 2 – Plac Kataloński.

Należy pamiętać, że w liniach nocnych działają bilety T-Casual, T-Familiar, natomiast nie działają karty Hola Barcelona czy Barcelona Card.

Pierwsze kursy z Castelldefels zaczynają się o 23:00, ostatnie o 4:40. Autobus jeździ co 20 minut.

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

Zobacz również

1114 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć
  Przylatuję z Krakowa w sobotę 25.01/ godz.19.55 do Girony. Odlatuję z Prat 26.01/06.20 do Santa Cruz. Kupiłem bilety na Sagales z Girony do Barcelony na godz.20.30. Potem z Centrum chciałem dojechać metrem na Prat. Informacja o liniach mera jest trochę niespójna. Z soboty na niedzielę metro kursuję całą noc. Ale ta linia na lotnisko Prat tylko do godz.24.00? Czy też całą noc? Będę wdzięczny za informację.
  Pozdrawiam Arek

  Odpowiedz
  • Cześć Arek,
   Linia metra L9S na lotnisko pracuje tak jak pozostała sieć barcelońskiego metra, czyli z soboty na niedzielę kursuje całą noc.

 • Bardzo dziękuję. Gratuluję pomysłu organizacji.

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Czy jeżeli kupie bilet hola Barcelona np 2 dniowy, to po upływie 48h będzie ważny na przejazd na lotnisko El Prat czy dojazd na lotnisko musi odbyć się w czasie 48h od skasowania biletu?

  Odpowiedz
 • Witam
  Wybieram się na weekend do Barcelony. Potrzebuję kilka wskazówek na temat przemieszczania się po Barcelonie. Może mi ktoś podpowie jak dostać się z lotniska T2 do hotelu Novotel – Sant Marti Barcelona i kolejna sprawa to bilety na komunikację miejską. Myślałem o zakupie T-10.
  Dzięki za każde info.

  Odpowiedz
 • Hej
  Dzięki za szybką odpowiedź. Ląduje w południe więc na pewno skorzystam z pociągu. Mam nadzieję że pogoda zmieni się na lepszą bo z tego co obserwuję w tej chwili jest tragiczna. Dzięki za info i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Jest styczeń, teraz i tak jest nieźle, bo czasem potrafi być np. 9 stopni 😉

  • Dzień dobry,
   Nie jestem pewna czy zrozumiałam jak działa kurs autobusowy. Mam na myśli czy linia z lotniska El Prat do centrum działa normalnie? Czy bilety T-familiar są na niej obsługiwane? I w jaki sposób działa podróż w przypadku dzieci?
   Mamy nocleg w samym centrum i zależy nam na dostaniu się tam w pierwszy dzień i powrocie ostatniego, poza tym wolimy raczej przemieszczać się na nogach i nie jesteśmy przekonani co najlepiej nam się na pięć osób (w tym dzieci i młodzież 5 lat, 9 lat, 14 lat i 16 lat) opłaca?
   Z góry dziękuje i pozdrawiam

  • Dzień dobry Bianka,
   Z lotniska bezpośrednio spod terminala na plac kataloński jeździ Aerobus, ale tu obowiązują specjalne bilety tylko na ten środek transportu.
   Jeśli chodzi o miejską komunikację i bilet T-Familiar to pociąg na Passeig de Gracia. Linią miejską 46 dojedziecie tylko na plac hiszpański, ale możecie tak zrobi i tam wsiąść w czerwoną linię metra L1 i dojechać na plac kataloński.
   Wszystkie dzieci w takim wieku, że płacą za przejazd tak samo jak ty, więc każdy odbije 5 razy T-Familiar i zostaną wam jeszcze 3 przejazdy. Możesz zatem dokupić kolejną kartę i użyć na przejazd w Barcelonie, a później na powrót na lotnisko.

 • Proszę o podpowiedź jak przedostać się z termianala 1 lotniska El Prat na terminal 2??
  z góry wielkie dzięki.

  Odpowiedz
  • Jeździ darmowy shuttle bus między terminalami.
   Czas przejazdu to ok. 15 minut.

  • Mam pytanie ile jest lotnisk w Barcelonie?

  • Beata & Tomek
   18 lutego 2021 09:05

   W samej Barcelonie jedno – El Prat.
   Natomiast często jako Barcelona określane są lotniska w Gironie (kiedyś Barcelona – Girona, obecnie Girona-Costa-Brava – bardzo popularne wśród tanich przewoźników), a także Reus, bo znajduje się niecałe 90 kilometrów od Barcelony.

 • Dobrze że trafiłam na Wasz blog. Mnóstwo przydatnych wskazówek. Za 3 tygodnie lecimy do Barcy, nie mogę się doczekać. Póki co sprawdzam wszystko aby rozeznać się w temacie. Rozumiem że z powrotem na lotnisko El Prat również można dostać się z centrum pociągiem R2N?

  Odpowiedz
 • Hej. Wasza strona to najlepszy przewodnik:) Super!!!!
  Pytanie …. z El Prat muszę dostać się w okolice stacji metra Urquinaona. Bilet T-casual. Rozumiem, że wtedy tylko pociąg i metro, aby nie płacić dodatkowo. Proszę napisz mi jak mam połączenie… pociąg R2N gdzie przesiadka i jaka linia metra. Dziękujeee !!!!!!

  Odpowiedz
  • Pociąg i autobus, metro z lotniska to dodatkowy bilet (ale można korzystać mając Hola Barcelona).

   1) Autobus miejski 46 spod lotniska. Jedziesz na plac hiszpański (Placa Espanya), a tam wsiadasz w czerwoną linię metra L1 i jedziesz na Urquinaona.

   2) Pociąg R2N na stację Clot. Tam przesiadasz się na czerwoną L1 i jedziesz na Urquinaona.

   Drugie rozwiązanie to więcej kilometrów, ale wg mnie szybsze niż podróż autobusem. Dodatkowo na stacji pociągu będziesz mogła kupić bilet T-Casual.

  • Dziękuję Ci za pomoc. A czy na T-Casual mogę jechać pociągiem a potem metrem? Czy są osobne opłaty z lotniska?

  • Dokładnie, możesz tak jechać. Mało tego, całą trasę pociąg + metro zrobisz na jednym przejeździe tego biletu.

 • Dzień dobry! Przylatujemu jutro rano na T2 na cztery dni z rodziną do Atenea Calabria Apartaments. Mam więc pytanie czy ten Aerobus ( mamy zakupiony Barcelona City Passs) z lotniska jedzie tylko na plac Kataloński czy może staje tez wcześniej np. przy Placu Hiszpańskim czy stacji metra Rocafort. Bo z placu Katalońskiego to musimy się cofnąć prawie 2 kilometry.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, plac hiszpański to też taki kluczowy punkt na mapie Barcelony więc zarówno wysiądziecie jutro, jak i wsiądziecie w dniu powrotu 🙂

 • Cześć! Czy opcja T-Casual /T-Familia jest lepszą opcją na dojazd z Terrasy do Barcelony niż bilet godzinny? Albo co jest lepsza opcją, już się pogubiłam.. Z góry dziękuje za pomoc! 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Patrycja,
   Z Terassy bilet na III strefę T-Casual lub T-Familiar. Te bilety różnią się od siebie tym, że T-Casual jest dla jednej osoby, T-Familiar jest bardziej elastyczny, bo może być wykorzystywany przez kilka osób, kasując go za każdą osobę osobno. W T-Casual trzeba po prostu liczyć tak przejazdu, by bilet w całości wykorzystać.

 • Cześć,
  Czy nocne autobusy jeżdżą w weekendy, przylatujemy o 00:10 do El Prat 14 marca.

  Odpowiedz
 • Witam, na jakiej stronie polecasz kupić bilety wstępu do miejsc wartych zobaczenia w Barcelonie… Przylatujemy 25.02 na 5 dni. Możemy liczyć na jakieś wskazówki??

  Odpowiedz
  • Witaj, my współpracujemy z pośrednikiem Ticketbar – KLIK.
   A rodzaj atrakcji zależy już od waszych preferencji, miejsc do zobaczenia w mieście jest ogromna ilość 🙂

  • Witam
   Przylatuje z mezem i 3 letnia coreczka do Barcelony na 4 dni, niestety nasz przylot jest o 24.00. Mam kilka pytan:
   Jakie hotele polecacie?
   Czym najlepiej dostac się do z lotniska do hotelu z bagażami i małym dzieckiem?
   Które miejsca zwiedzić z małym dzieckiem przez te 4 dni?
   W co warto zainwestowac typy: karty miejskie, karty do atrakcji itp..?
   Dziękuje z góry za odpowiedz.

  • Witaj Paulina,
   Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć.
   Wszystko zależy od waszych preferencji.

   Jeśli chodzi o hotel, to trzeba szukać do jest dostępnego w dniach w których planujecie pobyt. My zwykle polujemy na hotele typu Ibis, gdyż oferują dobre ceny, a jednocześnie dobry standard dla osób będących tu na noclegu i korzystające ze śniadania.

   Lokalizacja hotelu dopiero pozwoli nam sprawdzić jak dojechać o tej godzinie z lotniska. Bardzo często jeżdżą chociażby autobusy nocne.

   Mimo wieku córeczki nie wyobrażam sobie pobytu bez zobaczenia Parku Guell czy Sagrady Familii. Pod kątem przejazdów najwygodniejsze karty Hola Barcelona. Kupujecie dwie (dziecko bezpłatnie) na 72 godziny czy 96 i korzystacie do woli ze środków miejskiego transportu.

 • Cześć, jak najlepiej dojechać z El Prat na Carrer de Girona? Lądujemy w poniedziałek po 18. Jeszcze jedno pytanie, mamy nocleg w centrum i tylko 3 dni, a właściwie 2,5 dnia na zwiedzanie… Uważasz, ze w tym przypadku opłaca się wykupić jakikolwiek bilet wielokrotnego przejazdu, bo z tego co się orientowałam to największe atrakcje są w niewielkich odległościach?

  Odpowiedz
  • Cześć, jesteście w mieście, więc jeśli lubicie dużo chodzić to bilet T-Casual spokojnie powinien dać radę.
   W razie czego zawsze można dokupić drugi bądź jakiś bilet pojedynczy.
   W waszym przypadku najlepiej skorzystać z pociągu R2N z lotniska i na Passeig de Gracia przesiąść się na żółtą linię metra L4. Wysiadacie na stacji Girona. Całą trasę z lotniska aż do stacji Girona zrobicie na jednym przejeździe np. biletu T-Casual.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

  • Bardzo dziękuję za pomoc. Świetną robotę tu robicie 😁😁

 • Małgorzata
  21 lutego 2020 11:06

  Witam, mam pytanie… lądujemy z mężem 2 marca wg planu o 23.05 na el prat. Gdzie znajdę informację na jakim terminalu będziemy (wylądujemy)? I czym najsprawniej (i najtaniej) dostać się w okolice Sant Antoni (dokładnie Carrera de la Cendra)? Wracamy 07 marca – lot z el prat 0 19.45 gdzie znaleźć info z którego terminala?
  Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Na potwierdzeniu rezerwacji powinna być taka informacja. Zakładam, że T2 jak większość low costowych linii.
   O tej godzinie możecie jechać Aerobusem lub autobusem nocnym. A Aerobusa możecie wysiąść na stacji Urgell, z której macie zaledwie 500 metrów. Autobusy nocne z lotniska również zatrzymują się w tej okolicy – np. przystanek Carrera de la Cendra.
   Aerobus spod terminala, autobusy nocne z przystanku zaraz na prawo od terminala.
   Autobusy nocne tańsze, gdyż obowiązuje tu opłata jak za normalny bilet miejski, w Aerobusie specjalny bilet za 5,90 euro.

  • Witam, A czy po 23.00 kursuje metro z lotniska? Przylot 23.05 w czwartek 😀

  • Tak jak pozostała sieć metra, czyli do 24:00 🙂

 • Małgorzata
  21 lutego 2020 12:25

  Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź i wszystkie informacje 🙂 Serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Hello,
  Wybieram się do Barcelony 06-10.03 między innymi na mecz. Przyjadę do bardzo w nocy a nocował będę w Hostel & apartaments Abrevadero (Vila i Vila 79, Sants- Montjuic). Zastanawiam się nad zakupem biletu T-casual lub Hola. Chciałby trochę pozwiedzać. Większość jest od mojego hotelu dość blisko ale Sagrada Familia, Camp Nowy i Tibidabo czy Bunkers del Carmel są daleko. Nie wiem w prawdzie ile uda się zobaczyć przez 3,5 dnia ale … I właśnie stoję przed wyborem biletu. Z lotniska mam w jednym przypadku metro w drugim pociąg i autobus nocny. Może jakieś podpowiedzi? Na czym się skupić w zwiedzaniu? Oprócz stadionu bo to obowiązek 😁
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Witam, będę musiała dojechać z centrum Barcelony na lotnisko Barcelona El Prat 12 tego marca na godzinę 5:00, gdyż mam lot o 6:20 rano. Jaki dojazd będzie możliwy i najlepszy? Z góry dziękuję za odpowiedź!

  Odpowiedz
  • Witaj Marta,
   Autobusy nocne. Odjeżdżają co 20 minut z placu katalońskiego. N17 na T1, a N16 i N18 na T2. Sprawdź sobie wcześniej przystanek, bo autobusy nocne odjeżdżają z różnych części placu.

 • Witam,
  Przylot 10 marca o 23.05 na El Prat (T2) w 7 osób (bagaże podręczne). Czym najlepiej dostać się w okolice adresu Carrer d’Aribau 105 po 23?? Myślałem o pociągu ale ostatni 23.38 więc nie wiem czy się wyrobimy dojść do stacji i wykupić bilety.
  Z transportu będziemy korzystali sporadycznie ale myślimy na kupnem biletów T-casual.

  Odpowiedz
  • Witaj Robert,
   Jak sporadycznie, to T-Casual bardzo dobry pomysł.
   Na pociąg faktycznie nawet nie ma co biec, lepiej po wyjściu z terminala kierować się w prawo na przystanek autobusów nocnych.
   Dojedziecie na plac kataloński, stamtąd 1,4 km na nogach pod adres lub przesiadka na nocny N7 (przystanek Mallorca – Muntaner).

 • Cześć, mam pytanie. Ląduje w Barcelonie w lipcu przed północą i potrzebuję dostać się na ulicę Carrer de Sant Pau. Którą linię nocną wybrać i jaki bilet kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Cześć Karo,
   Zapewne lądujesz na T2, więc najlepiej wybrać N18.
   Jeśli nie chcesz się przesiadać, wysiadasz na przystanku Pl. Universitat (jeden przed ostatnim na placu katalońskim). Stamtąd na nogach będziesz mieć ok. 1 kilometra do przejścia na nogach.
   Jeśli jednak masz noclegi bliżej Rambli, to wysiadasz na placu katalońskim (ostatni przystanek) i podobną odległość idziesz na nogach.

   Cena biletu pojedynczego to 2,40 euro.
   Kupisz go u kierowcy.

 • Dzień dobry,
  zacznę od podziękowań za świetną Waszą świetną pracę i tę stronę. Chciałbym zapytać, czy chcąc dojechać na Plac Kataloński (dolecę po godzinie 19, prawdopodobnie na terminal 2), spokojnie zakupię na lotnisku bilet T-casual lub T-Familar na autobus 46? Czy są do tego jakieś automaty pod terminalem lub obok przystanku autobusowego, a może w samym autobusie? Z góry serdeczne dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Michał,
   Dzięki za miłe słowa 🙂
   A autobusie kupisz bilety jednorazowe.
   Karty T-Casual kupisz w automatach, ale znajdują się przy wejściu na stację pociągu R2N.
   Pociąg to zresztą chyba lepsza opcja, bo linia 46 dojeżdża do placu hiszpańskiego. Pociągiem dojedziecie na Passeig de Gracia, a stamtąd macie piękny spacer w dół na plac kataloński – do przejścia 700 metrów 🙂

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzięki niej zobaczyłem, jaki błąd popełniłem we własnym pytaniu, bo chodziło właśnie o dotarcie do Placu Hiszpańskiego i to dlatego tak „poluję” na „46” 😀
   Mam nadzieję, że w takim razie bez problemu odnajdę wejście na tę stację pociągu R2N.
   Jeszcze raz ogromne dzięki!

  • Nie ma problemu 🙂
   W takim razie możesz z pociągu wysiąść na Sants i przejść 900 metrów na plac hiszpański.
   Możesz ew. kupić bilet i wrócić z powrotem na przystanek 46 i jechać miejskim. Myślę jednak, że szybciej będzie podjechać pociągiem i zrobić kilkusetmetrowy spacer 🙂

 • Witam serdecznie
  Potrzebuję dostać sięz El Prat do stacji St. Vicenç de Calders i po 8 dniach z St. Vicenç de Calders do El Prat. podróżujemy w 6 osób (3 dorosłych i trójka dzieci 10-13 lat)
  Mógłbym prosić o pomoc? Jakie połączenie wybrać i jakie bilety zakupić. Planujemy w międzyczasie jeden wypad na zwiedzanie Barcelony, jeżeli będzie taka możliwość.
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
  Artur

  Odpowiedz
  • Witaj Artur,
   Najszybciej będzie skorzystać z autobusu R2N z lotniska El Prat.
   Instrukcja jak dojść z terminala – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Pociągiem jedziecie na stację Sants, a tam przesiadacie się na R2 i jedziecie do Sant Vicenç de Calders (czas przejazdu ok 1 godziny z Sants).
   10 – przejazdowy Bonotren na VI strefę kupicie za 47,75 euro. Dla każdej osoby odbijacie na bramce na lotnisku, ale później na przesiadce nie policzy wam już kolejnego przejazdu. Wykorzystacie zatem 6 przejazdów, więc jadąc później do Barcelony możecie kupić kolejny itd 🙂

 • Dzięki
  A ten Bonotren działa też na I strefę?
  Jak wygląda teraz Sytuacja w Barcelonie?
  Zaczynamy się trochę obawiać czy przyjazd do Hiszpanii jest bezpieczny…

  Odpowiedz
  • Bonotren kupujesz na określoną ilość stref, którą chcesz pokonać.
   Jeśli jedziesz do miejsowości w VI strefie, działa on również w I.
   Jeśli zamierzasz poruszać się tylko w jednej strefie, możesz analogicznie kupić 10 – przejazdówkę tylko na tą strefę.

   W Hiszpanii od kilku dni jest oczywiście więcej zakażeń, ale wszystkie atrakcje są otwarte i póki co nie są wprowadzane od nowa żadne ograniczenia poza maseczkami, które weszły już jakiś czas temu. Wg aktualnych hiszpańskich statystyk, 70% zainfekowanych nie ma żadnych objawów, nawet gorączki.

 • Witam, czy istnieje możliwość zakupu karty Hola Barcelona na lotnisku El Prat bez wcześniejszego zakupu online?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry 🙂
  Czym najlepiej dostać się na dworzec autobusowy w centrum Barcelony z lotniska?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
 • Hej!
  Przylatuję do El Prat 13.10 o 23.40 , macie jakieś pomysły jak dostać się po 24 do Sitges?

  Odpowiedz
 • Witajcie. Wybieram się końcem lipca i chciałabym dowiedzieć się jak najlepiej dojechać z Lotniska El Prat do Ciutat Vella, 08002 Barcelona. Będziemy tam 4 dni i ciekawi mnie również czy bardziej przyda się karta Hola Barcelona czy Barcelona City Pass

  Odpowiedz
  • Hej Nika,
   CityPass nie funkcjonuje póki co. Czekają na udostępnienie Sagrady również w tygodniu, więc na komunikację publiczną póki co bardziej sprawdzi się Hola Barcelona.

   Napisz bardziej precyzyjnie adres czy ulicę na którą chcesz się dostać, a chętnie ci podpowiem jakie masz możliwości, aby skorzystać z komunikacji publicznej z lotniska.

 • Hej, nie widze tej informacji ale za czasów T-10 po przyjezdzie pociagiem do centrum i przesiadka do metra zjadalo 2 bilety z karty. Czy tak samo jest z T-Casual?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 czerwca 2021 12:56

   Tak samo, ale jak przesiadasz się na tej samej stacji nie zjada kolejnego przejazdu.
   Jeśli np. jedziesz pociągiem R2N z lotniska i przesiadasz się np. na Passeig de Gracia na metro, nie przechodzisz przez bramki i wszystko robisz na bazie jednego przejazdu.

 • Cześć, czy z lotniska El można dojechać pociągiem bezpośrednio do Salou? Gdzie można zobaczyć rozkład jazdy? Jaki kupić najlepszy cenowo bilet na rodzinę tam i powrót?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   29 czerwca 2021 19:37

   Cześć Damian,
   Pociąg na lotnisku ma tutaj stację początkową i jedzie w stronę Barcelony.
   Musisz zatem niejako się cofnąć – jechać na Barcelona-Sants.
   Stamtąd pojedziesz do Salou – Port Aventura.
   Na pojedynczy przejazd sprawdzą się bilety jednorazowe.
   Rozkłady na poszczególne dni znajdziesz na renfe.com.
   Część biletów na linie regionalne nie kupisz online, ale z miejscem w pociągu nie będzie żadnego problemu.

 • Hej, w jakich godzinach można korzystać z przejazdów na kartę Hola Barcelona? Do której wieczorem działa? Z góry dziękuję za odpowiedź🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   3 lipca 2021 20:14

   Hej 😉
   Działa na dzienną komunikację. Nocna zaczyna się dopiero koło 23:00 (autobusy), ale metro jest traktowane jako dzienna komunikacja, nawet jeśli w weekendy kursuje cały czas.

 • Witam,
  Przylatuję do Barcelony w poniedziałek 19.07 o 23:15. Jak najlepiej się dostać do obiektu Barcelona Rooms 294 (Gracia) i powrót na lotnisko. Wylot 24,07 o 6:45. Dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witaj Andrzej,
   Skorzystaj z autobusu nocnego, którym dojedziesz na Plac Kataloński.
   Stamtąd możesz łapać N4 oraz N6 i dojechać na przystanek Pg de Sant Joan – Còrsega.

   Z powrotem analogicznie, dojazd na Plac Kataloński, a stamtąd nocnym bądź Aerobusem na lotnisko El Prat.

 • Dzień dobry,
  Przylatuję na El Prat w niedzielę o 21.00, muszę dotrzeć na dworzec autobusowy Nord. Jak najprościej dojechać?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   25 lipca 2021 08:45

   Dzień dobry,
   Możesz jechać pociągiem R2N z lotniska na stację Clot.
   Szczegóły: Dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   Stamtąd masz do przejścia niecałe 2 kilometry, dlatego możesz ew. przesiąść się tam na metro – czerwoną L1 i podjechać na stację Arc de Triomf. Stamtąd do Estacio del Nord masz do przejścia jedynie 150 metrów 🙂

 • Hej. Mam też pytanko jak najlepiej dotrzeć pod ten adres Sicilia, 109 Eixample z lotniska El Prat. W samo południe. Troszkę się już zakręciłem…
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Hej Paweł,
   Jeśli metrem z lotniska, to przesiadasz się na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jedziesz na stację Marina. Stamtąd masz tylko parę kroków pod wskazane miejsce.

 • Dzień dobry,
  Jutro przylatujemy czteroosobową rodziną do Barcelony i nie wiem jak najlepiej dojechać komunikacją miejską z El Prat do Holiday Inn Express. Byłabym wdzięczna za podpowiedź.
  I jeszcze jedno pytanie. W Barcelonie zatrzymamy się dwa dni, a potem jedziemy na Costa Brava do miejscowości Caldes d’Estrac. Jakie bilety najlepiej kupić?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jeśli chodzi o Holiday Inn – City 22@, to bazując na biletach T-Casual czy T-Familiar możecie jechać pociągiem R2N z lotniska i przesiąść się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4. Jedziecie na stację Llacuna.

   Jeśli planujecie zakup Hola Barcelona, to możecie jechać metrem z lotniska, przesiąść się na stacji Torrassa na czerwoną L1, a następnie na Urquinaona na żółtą L4 i na stację Lllacuna.

   W drugim rozwiązaniu macie dwie przesiadki, ale trzeba się liczyć z tym, że na Passeig de Gracia spacer na przesiadce to dobre 15 minut 🙂

   Do Caldes d’Estrac dojedziecie pociągiem R1, który jest popularną linią do nadmorskich miejscowości – jeździ co 30 minut. Wsiądziecie do niego chociażby na Placu Katalońskim czy na stacji Clot.

   Na pojedynczy przejazd sprawdzą się bilety jednorazowe – koszt to 4,6 euro / osoba (IV strefa kolei regionalnych).
   Jeśli jednak zamierzacie wrócić później na lotnisku El Prat, to można kupić T-Familiar na III strefę.
   Oszczędność nie będzie jednak duża, bo bilet kosztuje 27 euro, a 6 biletów pojedynczych (3 w jedną i 3 w drugą) dadzą nam 27,60 euro 🙂

 • Bardzo dziękuję🙃

  Odpowiedz
 • Witam! Jak najłatwiej dostać się z lotniska El Prat do Hotelu Teatre Auditori C. de Ribes, 71 5 sierpnia po godzinie 23? Kiedy najlepiej kupić bilety?

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Jeśli masz przylot po 23:00, to pozostaną ci nocne.
   Spod terminala dojedziesz na plac kataloński, a tam możesz przesiąść się na nocny N2. Wysiadasz na przystanku Gran Via – Padilla, z niego masz parę kroków do hotelu.

   Szczegóły: Autobusy nocne

 • Hej! Gratuluję strony i dziękuję za wszystkie informacje.
  Czytając o wszystkich możliwościach dojazdu do miasta, wychodzi mi, że dla nas (5 osób) najtaniej i chyba w miarę wygodnie, będzie dojechać pociągiem – mamy miejscówkę w okolicach stacji metra GIRONA). Dobrze kojarzę?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 sierpnia 2021 08:49

   Hej Błażej,
   Tak – z lotniska pociąg R2N i wysiadasz na Passeig de Gracia. Jeśli nie chcesz iść tego odcinka na nogach, to możesz na Passeig de Gracia przesiąść się w ramach tego samego przejazdu na żółtą linię metra L4 i podjechać na stację Girona. Uprzedzam jednak, że spacer na przesiadce na żółtą linię to dobre 10 – 15 minut, więc lepiej pokonać tą trasę „na powierzchni” i dojść sobie miastem do celu 😉

 • Dziękuję. Myślę, że pójdziemy sobie już ze stacji Passeig de Gracia, zwłaszcza, że wg GM mamy 700 metrów do naszej „miejscówki”.

  Odpowiedz
 • Witam, przylatuję o 10 rano do El Prat, jak najlepiej dostać się pod adres Carrer d’Entença, 136 w 4os. Czy karta Hola Barcelona będzie tu najrozsądniejsza?

  Odpowiedz
 • Cześć, da się gdzieś sprawdzić jaka jest cena przejazdu autobusem L99 z lotniska do Castelldefels? Czy to będzie tańsze rozwiązanie niż podróż Renfe do Barcelony i przesiadka na R2 w kierunku Castelldefels?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   6 września 2021 11:44

   Cześć!
   Jedź L99.
   Cena biletu normalnego jest taka sama jak w autobusach miejskich w I strefie – 2,40 euro / osoba.

  • Wiedziałem, że mogę na Was liczyć! W tym tygodniu mam wylot na całe trzy tygodnie, więc tym bardziej dzięki za szybą informację! Nigdzie nie znalazłem tyle cennych informacji i praktycznych wskazówek, co na Waszej stronie. Wszystkiego dobrego!

  • Beata & Tomek
   6 września 2021 14:11

   Dzięki Bartek, wzajemnie – udanego wyjazdu!

 • W niedzielę 19.09.2021 przylatujemy do Barcelony ok godz. 20. Mamy zarezerwowany Hotel Continental na La Rambla. Z moich poszukiwań wywnioskowałam, że powinniśmy dojechać na plac Kataloński. Najlepsza opcja to….? Autobus + metro czy Aerobus? Dziękuję za super stronę.. Jesteście mega.

  Odpowiedz
  • Najwygodniej Aerobus – jedzie bezpośrednio z lotniska, po drodze zatrzymuje się tylko w kilku miejscach, a nie na każdym przystanku.
   Koszt biletu – 5,9 euro.

 • Hej,
  Jak najlepiej dojechać z lotniska do Carrer de Sant Erasme, 19, przylot mam o 19:30 w niedzielę 3.10. Niestety jak szukam w jakich godzinach są połączenia to pokazuje mi tylko autobus, czy faktycznie najlepiej pojechać autobusem? Pozdrawiam i z góry dziękuję 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Aerobusem wygodnie, bo zatrzymuje się na stacji Urgell, z której masz parę kroków pod wskazany adres.
   Możesz skorzystać również z metra z lotniska – przesiadasz się wtedy na stacji Torrassa na czerwoną linię metra L1 i jedziesz na Urgell.

   Możesz również podjechać autobusem miejskim linii 46 i na placu Hiszpańskim wsiąść do czerwonej linii metra – również jedziesz na Urgell.

 • Dobry wieczór. Planujemy 24.10.(niedziela) podróż 4 dorosłych osób z lotniska El Prat do miejscowości Alcala de Xivert.
  Przylatujemy do Barcelony 15.55. Terminal T1 (w związku z pandemią). Przemieszczamy się shuttle busem na Terminal T2. Potem łącznikiem do stacji kolejowej R2 Nord, skąd jedziemy na dworzec Sants. Przesiadamy się w pociąg do Alcala de… o godz.18.15. Mamy przesiadkę w Castellon de la Plana (czekamy godzinę) i jesteśmy w Alcala de… o 21.45.
  Moje pytania:
  1. Czy mój plan podróży jest dobry?
  2. Mamy 3 godziny na przesiadkę w Barcelonie. Czy zdążymy? Czy od razu brać taksówkę i nie narażać się na stres?
  3. Czy w Hiszpanii ceny biletów na pociąg uzależnione są od tego kiedy je kupimy? Rozumiem, że gdybym rezerwowała przez internet szybciej to będą tańsze? Czy w kasie przed odjazdem zapłacę taka sama cenę 185,40€ za 4 osoby?
  4. Jedno z nas ma kartę inwalidzką. Czy ma zniżkę?
  Trochę się rozpisałam 😁

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Beata,
   Sprawdź proszę, czy na pewno lądujecie na T1, bo np. tanie linie latają już od tego roku na T2 (my tak lądowaliśmy Wizz Air w lipcu), ale być może po ścisłym sezonie znowu terminal został zamknięty.

   Jeśli chodzi o połączenia miejskie, regionalne, ceny biletów są stałe.
   Różnica może być na połączeniach dalekobieżnych, ale tu również nie ma czegoś takiego jak u nas, że czym wcześniej się kupuje, tym jest taniej.
   Dlatego na miejscu kupisz bilety w tej cenie, którą widzisz aktualnie na pasujące ci godziny.

   Zniżki – na połączenia lokalne, miejskie, w tym R2N ich nie będzie.
   Na połączenie do Alcala de Xivert będziesz mieć jednak zniżki dla dzieci, młodzieży poniżej 26 lat.
   Karta inwalidzka nie będzie tutaj chyba akceptowana.

 • Dzięki wielkie za pomoc. Na pewno skorzystam ze wskazówek.
  Pozdrawiam z jesiennego lubuskiego 🙂

  Odpowiedz
 • Nie będę jedyna, ale upewnię się czy dobrze to zrozumiałam. Terminal 1 jest do „przylotów”. Jeśli będę się chciała przetransportować w okolicach godziny 21:00 w kierunku Liceu, to najlepiej wsiąść w busa A1 i przesiąść się na metro na stacji Plaza España (albo wysiąść na Plaza Catalunya i iść na piechotę). Bus A1 honoruje kartę T-Casual?

  Odpowiedz
  • Nie, T1 to zarówno przyloty i odloty. Podobnie z T2.
   W czasie pandemii większość lotów odbywała się na jedynkę, bo dwójka była po prostu zamknięta ze względu na mały ruch. My jednak w lipcu przylecieliśmy już Wizz Air na T2.

   A1 to Aerobus, obowiązują to osobne bilety tylko na ten rodzaj transportu. Nie skorzystasz to z biletów T-Casual czy T-Familiar.
   Najwygodniej i najszybciej dojechać na plac kataloński i stamtąd przejść na nogach niż przesiadać się na hiszpańskim 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu