Komunikacja

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej Barcelona Card. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 6,75 euro, a bilet dwustronny to 11,65 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena

Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).

Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat
Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat

Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.
 

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe

Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17 oraz N18.
UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00.

Prywatny transfer – realizowany pojazdami uzależnionymi od wielkości grupy. Wychodzi zwykle od kilkudziesięciu do ok. 100 PLN / osoba w zależności od ilości osób.

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Pociąg R2N – pociąg nie jeździ bezpośrednio, ale jest to często wykorzystywany sposób. Pociąg jeździ co 30 minut i wystarczy i jedzie w stronę Barcelony. Dlatego na stacji El Prat de Llobregat przesiadamy się na linię R2 i jedziemy w stronę Castelldefels

Mimo przesiadki cała podróż w taki sposób odbywa się w ok. 30 minut..

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

Zobacz również

1547 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć,
  Czym najlepiej i najłatwiej dojechać z El Prat pod adres Ramblas, 33 Barcelona, 08002?
  Kolega, który mieszkał w Barcelonie kiedyś podpowiada, że pociągiem do stacji Placa Catalunya i stamtąd pieszo. Ja przeczytałam wszystkie wpisy i mimo, że są super klarowne to i tak jestem pogubiona, więc będę bardzo wdzięczna za podpowiedź 🙂
  i pytanie dodatkowe: czy T-Casual to T-10? 🙂

  Odpowiedz
  • Dokładnie, dawny T-10 to dzisiaj T-Casual.
   Dawniej na T-10 mogło podróżować kilka osób, kasowany mógł być kilka razy.
   T-Casual nie zezwala na dwukrotnie odbijanie biletu w tym samym czasie.
   Dokładnie, najprościej pociągiem R2N na plac kataloński, a stamtąd na nogach 🙂

 • Cześć,
  Czym najlepiej dojechać z lotniska El Prat lub z innego miejsca w Barcelonie do miejscowości Calella w weekend? Szukałam informacji w internecie, ale niestety nie wszystkie są spójne i nie do końca wiem które faktycznie mają rację 🙂
  Byłabym wdzięczna za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Agata,
   Zdecydowanie pociąg!
   Z lotniska możesz to zrobić wsiadając w pociąg R2N, a następnie przesiadając się na Sants na linię R1. Dojedziesz nią prosto do Calella.
   Bilet na całą trasę kupisz już na stacji klejowej na lotnisku. Bilet na tej trasie to 5,50 euro.

 • Hej. Czy mozesz podpowiedzieć najtańszą opcje z niemowlakiem z lotniska El Part do Paltja d’aro? Czy w autobusie wymagany jest fotelik samochodowy dla dziecka? Kierowcy doliczają sobie wiecej jesli jest duzo bagażow? (wozek, walizka, 2 toeby podręczne). pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Zdecydowanie autobus Sarfa, bo pojedziesz bezpośrednio.
   Jeździ często, bilet 20,00 euro.
   Dozwolony bagaż to 30 kg więc nikt nie będzie robił problemów z torbami oraz wózkiem.
   Nie wiem jak jest z fotelikiem dla dziecka, ale wydaje się, że nawet jeśli jest obowiązkowy, będzie na wyposażeniu w autokarze.

 • Cześć
  Trochę pozmieniały mi się plany wakacyjne i ostatecznie urlop spędzimy w Torredembarra. W związku z powyższym będę bardzo zobowiązany za informację jak w najprostszy sposób dostać się z lotniska El Prat do wspomnianej Torredembarra . Oczywiście mam na myśli pociąg lub autobus. Lądujemy samolotem z Gdańska 5 września ok 13.15 /O ile nie będzie jakiejś obsuwy z lotem/ Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam autorów bloga 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pociągi regionalne.
   Dojeżdżają tu linie R14, R15, R16, R17.
   Praktycznie co godzinę możesz odjechać z lotniska kombinacją R2N z przesiadką na Sants na dowolną w/w linię.
   Część to zwykle regionalne, część regionalne express, więc będą inne ceny biletów.
   Chyba najlepiej będzie podjechać R2N z lotniska na Sants i tam kupić już bilet na drugi odcinek podróży.

 • Bardzo dziękuję za pomoc ! Miałem nadzieję na jakiś bezpośredni autobus z lotniska ale jak nie ma to dobry będzie i pociąg 🙂 Pozdrawiam serdecznie !

  Odpowiedz
  • Wrócę na chwilę jeszcze do tematu jeśli to nie kłopot.
   Czy bilet na pociąg do Torredembarra z Sants muszę kupować w automacie czy może funkcjonują też normalne kasy ? No i czy na bilecie jest oznaczone z którego peronu odjedzie pociąg . Pytanie może wydawać się banalne ale miałem kiepskie doświadczenie z biletomatami w Alicante i wolę się jakoś zabezpieczyć na wypadek kłopotów 🙂 Z góry dzięki za pomoc.

  • Nie ma problemu,
   Tak, na większości stacji będą funkcjonować tradycyjne „okienka” gdzie można kupić bilet.
   Peronu na bilecie nie będzie, ale dowiesz się w okienku, a także na wyświetlanych rozkładach.

 • Witam, z El Prat do Tossa de Mar, jak można dojechać we wrześniu? Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj Magda,
   Bezpośredni autobus Sarfa spod terminala.
   Najszybciej i najwygodniej.
   Autobus jedzie 1h 55 minut na miejsce.
   Dokładna rozpiska na dany dzień oraz możliwość zakupu wcześniejszego online – https://compras.moventis.es/online/

 • wWtam jak dojadę z lotniska do Travessera de Gracia i gdzie kupię bilet T-familar?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Bilet kupisz w autmacie na stacji metra / pociągu na terminalu.
   Na bazie T-Familiar możesz podjechać pociągiem R2N na Passeig de Gracia i tam przesiąść się na żółtą linię metra L4. Wysiadasz na stacji Joanic.
   Całą trasę pociąg + metro zrobisz na jednym przejeździe T-Familiar.

 • Całuję was i bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
 • Małgorzata
  1 sierpnia 2023 17:46

  Cześć, spędzimy w Barcelonie 6 dni pod koniec września (dwoje dorosłych). Czym najlepiej i najtaniej dojedziemy z El Prat pod adres Santa Catalina, Barcelona 0814. Wiem, że w pobliżu są stacje metra L3 i L5.
  Jaki bilety będą dla nas najlepsze T-Casual czy T-Familiar na I strefę. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź. Pozdrawiam autorów bloga.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Stawiałbym na T-Casual dla każdej osoby.
   Z lotniska możecie dojechać np. pociągiem R2N z przesiadką na Passeig de Gracia na zieloną linię metra L3.
   Cały przejazd – pociąg + metro to jeden przejazd biletu T-Casual.

 • Małgorzata
  2 sierpnia 2023 21:42

  Bardzo dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Jak najszybciej dostać się z Lotniska El Prat do miejscowości Cambrils?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Można jechać pociągiem R2N z lotniska na Sants.
   Tam przesiadamy się na R16 i jedziemy prosto do Cambrils.
   Bilet na całą trasę z lotniska na miejsce to 9,55 euro.

 • Katarzyna Jasińska
  8 sierpnia 2023 21:00

  Witam,

  W połowie sierpnia wybieramy się na 4y (a raczej 3 dni) do Barcelony. Przylatujemy w pierwszy dzień o 20 godzinie. Czym najlepiej w dwie dorosłe osoby dostać się z Lotniska do Hotelu Catalonia Gran Via BCN. W większości będziemy zwiedzali na piechotę zastanowimy się nad Guell Park czy nie podjechać i Montjuic, jaki bilet najlepiej zakupić?

  Pozdrawiam
  Kaśka

  Odpowiedz
  • Witaj,
   W takim przypadku pewnie wystarczy wam po bilecie T-Casual na osobę. Możecie również kupić T-Familiar i korzystać wspólnie.
   Na tych biletach nie dojedziecie metrem z lotniska, ale możecie wsiadać do pociągu R2N i podjechać na Passeig de Gracia, tam przesiadka na linię metra L2 i przejazd na Sant Antoni.

   Co prawda bliżej macie stację metra Urgell, ale trzeba byłoby się dwa razy przesiadać.
   Oczywiście najwygodniej bezpośrednio spod terminala Aerobusem praktycznie pod hotel, ale bilet 6,75 euro / osoba.

  • Dziękuję bardzo za odpowiedz.
   Zapytałam dzisiaj Transport-Barcelona.pl, jest szansa, że w 2 osoby za 9 Euro przejedziemy.

   Pozdrawiam serdecznie
   Kaśka

  • Super, bardzo dobra cena!

 • Hej, piszę z prośbą o pomoc. Jak najłatwiej dostać się z lotniska El Prat pod adres Av. Diagonal, 570, 08021 Barcelona? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Hej,
   Pociąg R2N z lotniska – przesiadka na Sants na niebieską linię metra L5. Wysiadasz na Hospital Clinic. Ze stacji masz 800 metrów do przejścia.

 • Witam! Jeśli mogę to również poproszę o pomoc w transporcie miejskim Barcelony. Mój hotel znajduje się na ulicy Carrer de Ramon Turró (niedaleko stacji metra o nazwie Llacuna). Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za pomoc.

  Odpowiedz
  • Chodzi oczywiście o dojazd z lotniska El Prat 🙂

  • Witaj,
   Jak dla mnie najwygodniej pociąg R2N – jedziesz na Passeig de Gracia, a tam przesiadasz się na żółtą linię metra L4.
   Jedziesz nią bezpośrednio na stację Llacuna.
   Jeśli będziesz korzystał z biletów T-Casual czy T-Familiar, to cała trasa (pociąg + metro) to jeden przejazd 🙂

 • Bardzo dziękuję! Pozdrawiam Hubert

  Odpowiedz
 • Bardzo dziękuję za pomoc! Jesteście super! 😀

  Odpowiedz
 • Witajcie,
  Prosiłbym o radę jak dostać się z lotniska El Prat na ulicę C. de Sant Erasme, 19, 08001 Barcelona
  Podróżują dwie osoby dorosłe i dziecko 4 lata.
  Będę wdzięczny również za informację jakie bilety zakupić dla nas trojga. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możecie jechać pociągiem R2N z lotniska i przesiąść się na Passeig de Gracia na fioletową linię metra L2.
   Nią dojedziecie na stację Sant Antoni, która jest przy waszym adresie.
   Co do biletów – wszystko kwestia wygodny.
   Jeśli przyjeżdżacie na kilka dni – np. 10 – przejazdowy T-Casual dla każdej osoby.

 • Dziękuję za podpowiedź. Miło z Waszej strony, że dzielicie się doświadczeniem.
  Czy w tej konfiguracji (pociąg/ metro) obowiązuje jakiś jeden bilet na osobę, czy dziecko mające 4 latka musi już płacić za pełen bilet, czy Aero bus też byłby dobrym rozwiązaniem ( z Placa Catalunya mamy chyba 1 km do hotelu) ? Jedziemy na 3 dni ( jakaś wersja Barcelona Card, itp.?) i ruszamy VIA Madryt ( 2 dni) do Lizbony. Taki szalony City break . Z góry dziękuje za podpowiedzi.

  Odpowiedz
  • Jeśli dziecko ma już cztery lata – płaci za bilet.
   Tak, Aerobus jest bardzo wygodny bo jedzie bezpośrednio spod terminala i jeździ co parę minut.
   Macie nawet bliżej, bo możecie wysiąść na Universitat. Jednak za tą wygodę idzie koszt biletu.

   Barcelona Card to połączenie nielimitowanych przejazdów z atrakcjami turystycznymi. Ciekawa opcja dla osób, które naprawdę mają zamiar dużo zwiedzać i przemieszczać się po mieście 🙂

 • Tak jeszcze z czystej ciekawości i Waszym zdaniem: Parc del Carmel jest ciekawszą opcją niż Tibidabo, Montjuic z perspektywy panoramy na miasto?

  Odpowiedz
  • Bez zdania w tym temacie.
   Oba są bardzo dobre więc nie czuj wyrzutów wybierając tylko jeden z nich.

 • Witajcie,
  W wrześniu przylatujemy w czwórkę do hotelu Catalonia Park Guell, podpowiedzcie nam jak się tam dostać najlepiej z lotniska El Prat. Z góry dziękujemy za podpowiedź

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Możesz podjechać pociągiem R2N z lotniska na stację Passeig de Gracia.
   Tam przesiadasz się na zieloną linię metra L3 i jedziesz na stację Vallcarca.
   Stamtąd parę kroków do hotelu.

  • Dziękuje, a napisz proszę jak jest oznaczony pociąg R2N, jakąś stacją końcową czy może inaczej?Czy po prostu wsiadać w pierwszy i czekać na swoją stację?

  • Z lotniska jedzie tylko jeden pociąg i jedzie w stronę miasta.
   Nie da się zatem po pmylić.
   Jedyne co, to czasem na Passeig de Gracia zmienia oznaczenie z R2N na R2S.
   Ale jeśli planujesz wysiadać na Sants czy Passeig de Gracia to nie musisz tym sobie głowy zajmować 🙂

 • Dziękuję i serdecznie Was pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Pozwolę sobie zadać jeszcze jedno pytanie bo nie mogę zweryfikować informacji jakie wygrzebałem.
  Czy prawdą jest że nocny autobus N16 którym mogę się dostać do El Prat zatrzymuje się blisko dworca Sants – gdzieś w okolicy Placu Espanya ? Przy okazji jeśli to prawda to od jakiej godziny kursuje i z jaką częstotliwością ?
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • N16 nie zajeżdża aktualnie na lotnisko.
   Zostają linię N17 (T1) oraz N18 (T1 oraz T2)

 • Bardzo dziękuje 🙂
  Czyli N18 z Placu Katalońskiego ? Nic bliżej Sants nie ma ?

  Odpowiedz
  • Jedzie z placu, ale oczywiście jadąc na lotnisko jedzie Gran Via.
   Najbliżej masz na przystanek placu hiszpańskim i tam możesz wsiadać do N18.

  • Dzięki wielkie !!!

 • Czytam i wszystko bardzo łatwe się wydaje a ja nadal obawiam się, że nie ogarnę! Czy pomożecie ogarnąć trasę z lotniska do Sercotel Ciutat de Montcada
  Carrer Verdi, 12
  Proszę
  Kamila

  Odpowiedz
  • Najprościej pociąg.
   R2N z lotniska i przesiadka na Sants na pociąg R3.
   Bilet jednorazowy na cała trasę to 4,60 euro, ale stacja Montcada Ripollet jest w I strefie, stąd możesz tu podróżować na T-Casual czy T-Familiar w opcji na I strefę oraz Hola Barcelona 🙂

   Cały przejazd zajmuje niecałą godzinę.

 • Cześć Wam,
  31 sierpnia przylatujemy do Barcelony na El Prat. Stamtąd ruszamy do Santa Susanna. Czy jeśli kupię bilet jednorazowy za 5,50 na 5 stref to mogę nim pojechać dwoma pociągami? Tj. El Prat – Sants Renfe R2N i z Sants do Santa Susanna R1. Powinno starczyć czasowo (tj. 2,5 godziny ważności biletu).
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
 • Witam. Czy mogę równiez poprosić o informacje jak najszybciej dojechać z lotniska Barcelona EL PRAT pod wskazany adres Vila-Seca?\
  Tarragona, Hiszpania.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Autobusem BusPlana to Tarragony – autobusy kursują często. Stamtąd trzeba będzie jednak podjechać miejskim do Vila-Seca.

   Możesz jechać pociągiem R2N z przesiadką na Sants w Barcelonie (na linię R14, R15, R16.
   Wtedy pociągiem dojedziesz na stację kolejową w Vila-seca.

 • Dziękuje za odpowiedź. A jesli chodzi o jakis prywatny transport z lotniska Barcelona EL- PRAT do Vila- Seca , jaki jest koszt taksówek ?

  Odpowiedz
 • Cześć
  Wiem że ostatni pociąg z lotniska na dworzec Sants jest o 23,38 a jak jest w przeciwnym kierunku? Tzn o której jest ostatni pociąg z Sants na lotnisko? Nigdzie nie mogę znalezc6takiej informacji. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Tomek (ale nie ten)
  6 września 2023 23:37

  Z Sants ostatni pociąg odjeżdża o 23:13 i przyjeżdża na lotnisko o 23:31. Zobacz rozkład linii R2.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry! Jak najłatwiej dojechać z lotniska El Prat do Mataró?? Czy 4 osób dorosłych i niemowlę do roku jest szansa na jakaś korzystna karte miejska?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Pociąg R2N, a potem przesiadka na linię R1 na Sants.
   Cała podróż 1h 15 minut.
   Bardzo korzystnie wyjdzie was T-Familiar w opcji na III strefę.
   Kosztuje 27 euro i jest na nim 8 przejazdów. Jadąc z lotniska wykorzystacie 4 (4 osoby po jeden przejazd) i jadąc z powrotem identycznie.
   Niemowlę podróżuje oczywiście bezpłatnie.

 • Witaj Tomek,
  Jak najlepiej dostać się do Figueres z Lafont, 1-3 Principal, Sants-Montjuïc, 08004 Barcelona. Wyjeżdżamy do Barcelony 16/09.
  Z góry serdecznie dziękuję.

  Odpowiedz
  • Cześć Sylwia,
   Najważniejsze to dostać się na stację kolejową na Passeig de Gracia – możesz tam np. podjechać metrem – zielona linia L3.
   Stamtąd już bezpośredni pociąg do Figueres.

 • Cześć!
  W jaki sposób najszybciej dostać się z lotniska El Prat na Stadion Olimpijski?
  Z góry dziękuję za informację!
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Możesz podjechać Aerobusem na plac hiszpański. Stadion będziesz miał na wyciągnięcie ręki lub ew. podjechać stamtąd miejskim – 125, 150.
   W przypadku pociągu R2N wysiadasz na Sants i na plac hiszpański idziesz na nogach – do przejścia 1,1 km.

 • Hej, jak najtaniej i najszybciej dostać się z lotniska el prat pod wskazany adres?
  Carrer de Vila i Vilà, 79 będziemy tylko na dwa dni, opłaca nam się brać jakiś bilet kilkuprzejazdoqy?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Najtaniej pociągiem R2N z lotniska na bazie biletów wieloprzejazdowych T-Familiar lub T-Casual.
   Jedziecie na Passeig de Gracia a tam przesiadka na zieloną linię metra L3.
   Dojeżdżacie na stację Paral-lel.
   Wszystko na bazie jednego przejazdu (pociąg + metro).

 • Cześć…mam prośbę o podanie info czym najlepiej i najtaniej dojechać z El Prat do hotelu AC Forum Barcelona.. Z góry dziękuję. Zbyszek.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Najtaniej i najprościej – pociąg R2N z lotniska i przesiadka na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4.
   Jedziesz prosto na stację El Maresme | Forum, skąd masz parę kroków do na miejsce.

   Cała trasę – pociąg + metro zrobisz np. na jednym przejeździe biletu T-Casual.

 • Jadę pod koniec Listopada do Barcelony na dwa dni Co można i trzeba zobaczyć w tym czasie ?

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Chciałbym zapytać o transport z lotniska El Prato do Ibis Barcelona Aeropuerto Viladecans (Hb004323, Carretera de Barcelona, 84, 08840 Viladecans).
  Z tego co widzę na tmb.cat- mogę tam dojechać autobusami (najpierw 10 przystanków L99 a następnie 4 przystanki L97). Czy na te autobusy obowiązują bilety T-Casual (czy mogę je kupić w jakimś automacie na lotnisku)?
  Jaki może być (mniej więcej) koszt taksówki na tej trasie i czy znasz może jakieś „pewne i godne polecenia” Taxi w Barcelonie? Piszą „pewne i godne polecenia” mam na myśli takie które nie odwoła mi kursu na 5 min przed przyjazdem i w miarę uczciwie policzy za przejazd 🙂
  I jeszcze jedno pytanie: czy kartę Hola Barcelona mogę kupić }od reki” w jakimś automacie w centrum Barcelony (jeśli tak to gdzie: na stacji metra, w jakimś kiosku…).
  Z góry dziękuje za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, T-Casual zadziała na te autobusy, a bilety te kupisz na stacji pociągu / metra, stąd męczący będzie spacer w dwie strony na tą stację.
   Hola Barcelona kupisz od ręki w każdym automacie na każdej stacji metra.
   Również w punktach TMB itd.
   Co do do taxi – taksówki możesz zamawiać w aplikacji Ubera. Co ciekawe nie tylko samochody Ubera, ale również oficjalne miejskie taksówki. Aktualnie na tej trasie Uber X to ok 15 euro, oficjalna miejska taksówka to 20 euro.

 • Będę się przemieszczał pociągiami z El Prat do Calella.
  Proszę o podpowiedź, gdzie łatwiej jest się przesiąść z R2 Nord na R1 (w stronę Calella): na Sants czy na Pl. Catalunya?
  Mam już wykupione bilety Ab. Recurrente.

  Odpowiedz
  • R2N nie jedzie przez plac kataloński.
   Przystanek jest na Passeig de Gracia.
   Z tego względu przesiadasz się na Sants.

 • Małgorzata T-a
  10 października 2023 14:16

  Cześć, proszę o podpowiedź jak dojechać z centrum BCN-y do Lleidy, czy bilety lepiej kupić na miejscu czy on-line?
  Robiłam wstępne rozeznanie, wychodzi że z dworca Sants, na który muszę dojechać z Placu Katalońskiego? Chciałabym mieć pewność, żeby nie błądzić.
  Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc 🙂
  Małgorzata

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dokładnie, do Lleidy najlepiej dojechać pociągiem z Sants.
   Liczba połączeń jest spora, a bilet bez problemu kupisz na stacji w okienku lub w automacie.
   Jeśli będziesz w okolicach placu katalońskiego to tak, możesz podjechać na Sants nawet koleją regionalną.

 • Witam, czym dojechać z lotniska El Prat z T2 do Gava?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Masz bezpośredni autobus L99, ale z T1.
   Jeśli lądujesz na T2, możesz przejechać między terminalami bezpłatnym shuttle busem.

 • Dzień dobry,
  Chciałbym zapytać o transport z lotniska El Prat do Hotelu Raval House
  Carrer de l’Hospital 101, Ciutat Vella, 08001 Barcelona.
  Wykupiłem już kartę Hola w Barcelona, którą mam zamiar odebrać w automacie na lotnisku i na jej podstawie chcę przemieszczać się wszystkimi możliwymi środkami transportu. Czy to prawda, że każdorazowo muszę ją kasować, czy tylko przy pierwszym użyciu wystarczy ją aktywować?
  Jak wyczytałem, nie wszystkimi środkami transportu będę mógł się przemieszczać na jej podstawie. Poza tym na lotnisku będę ok. 21.30 – 22giej.
  Stąd moja prośba o podpowiedź, jak najsprawniej i najszybciej dostać się w nocy do hotelu mając kartę Hola Barcelona?
  Chciałbym również zapytać, jak wrócić na lotnisko z okolic Wzgórz Montjuic, ponieważ tam planuje zakończyć zwiedzanie Barcelony i udać się do El Prat.
  I już ostatnie pytanie, czy może mi Pan polecić miejsce/a, gdzie można zjeść dobry obiad/kolację w przystępnej cenie oraz proszę o info w sprawie godnej polecenia cukierni z lokalnymi słodkościami, gdzie można kupić churrosy i croissanty?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, kartę trzeba odbijać za każdym razem dlatego, że w metrze czy stacjach kolejowych są braki. Kartę trzeba skasować tylko po to, żeby bramka się otworzyła.
   Środkami komunikacji się nie przejmuj. Mieszkacie w samej Barcelonie i praktycznie w większości będzie korzystać z metra czy kolei miejskiej i tu na Hola bez problemu podróżujecie.

   Z lotniska możecie jechać pociągiem R2N. Na stacji Passeig de Gracia przesiadacie się na zieloną linię metra L3 i jedziecie na stacje Liceu, skąd spacerem do hotelu.

   Jeśli zamierzacie skończyć na Montjuic, możecie z placu hiszpańskiego jechać bezpośrednio autobusem linii 46.

   Co do gastronomii – w dobre cenie można zjeść wszędzie poza ścisłe turystycznymi rewirami. W lokalnych knajpkach gdzie się siedzą lokalni mieszkańcy. Punktów ze słodkościami etc jest mnóstwo.

  • Serdecznie dziękuję za odpowiedź i cenne wskazówki.

 • Cześć, to jeszcze ja poproszę o podpowiedz: jak dostać się z lotniska El Prat do Hotelu Badalona Tower? (W godz 20.00-22.00) oraz czy istnieje jakaś appka w stylu naszego Jak Dojadę? Aby łatwo kombinować dojazd w różne miejsca? Z góry dziękuję za pomoc ❤️

  Odpowiedz
  • Cześć, to zależy od biletów jakie będziesz posiadała, ale jeśli postawisz np. na T-Causal czy T-Familiar, to zaledwie z jedna przesiadką pojedziesz pociągiem R2N z lotniska na Clot, a tam przesiadka na fioletową linię metra L2.
   Tą linią bezpośrednio już na stację Badalona Pompeu Fabra.
   Całą trasę – pociąg + metro zrobisz na bazie jednego przejazdu T-Casual czy T-Familiar.

   Co do aplikacji – świetnie sprawdzają się mapy Google’a, a także aplikacja lokalnego miejskiego przewoźnika – TMB Metro.

 • Cześć! Ja też poproszę o małą podpowiedź. Jak dostać się z lotniska El Prat do Atica Apartments – by Weflating (adres to: 441 Travessera de Gràcia, Horta-Guinardó, 08025 Barcelona)? Ogólnie najbardziej przekonuję się do zakupu biletu T-Familiar lub T-Cusual. Moja wycieczka (dla 2 osób) będzie trwała około 3 dni 🙂 I jeszcze jedno pytanko: samolot powrotny mam o 6:00 (rano), więc w takim wypadku muszę skorzystać z komunikacji nocnej – jak najlepiej zaplanować powrót? 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć!
   Jeśli planujesz zakup T-Familiar czy T-Casual, najlepiej będzie z lotniska jechać pociągiem R2N na Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na metro linii L4 i dojechać na stację Alfons X.
   Całość zrobisz na jednym przejeździe T-Familiar (pociąg + metro), więc przy dwóch osobach zejdą wam dwa przejazdy z biletu.

   Z powrotem najlepiej jechać nocnym N18 (odjeżdża z placu katalońskiego i jedzie na T2) lub N17 (dojeżdża na T1).
   Oczywiście pełna wygoda to Aerobus – tu również odjazd z placu katalońskiego, ale mniej przystanków.
   Na Aerobus musicie kupić osobne bilety, a w nocnych wykorzystacie T-Familiar czy T-Casual.

 • dzień dobry, proszę o podpowiedź jak najlepiej dojechać do Gran Via de les Corts Catalanes, 660, 08010 Barcelona, Hiszpania Buho hotel?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Bezpośrednio i bez przesiadek – pociągiem R2N.
   Wysiadacie na Passeig de Gracia i spacerem do hotelu 🙂

 • Dobry wieczór,
  Proszę o podpowiedź -jak najszybciej bez zbędnych przesiadek można dojechać z lotniska do hotelu
  Acta Voraport C/ de Ramon Turró, 169, B, 08005 Barcelona.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Optymalnie i tanio – tylko z jedną przesiadką – pociąg R2N z lotniska.
   Na stacji Passeig de Gracia należy się przesiąść na metro – linia żółta L4. Przesiadki dokonuje się w ramach stacji, więc nie wychodzi się z podziemi.
   Wysiadasz na stacji Llacuna, skąd spacerem do hotelu.
   Całą trasę pociąg + metro zrobisz np. na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar.

 • Cześć, wszyscy chcą wyjechać z lotniska a ja muszę się dostać na lotnisko El Prat w niedzielę rano (odlot 9:40), preferuję pociąg. I tu moje pytanie – czy może wiecie, czy w niedzielę pociągi jeżdżą też z częstotliwością ok. 30 min.? A może jakiś link do rozkładu jazdy?
  PS Podziwiam Wasze zaangażowanie i serdecznie pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dokładnie, bez znaczenia jest tutaj dzień tygodnia.
   Pociąg również w niedzielę jeździ co 30 minut.
   Dokładny rozkład sprawdzisz na stronie kolei regionalnych – rodalies.gencat.cat.

 • Cześć.
  Mam pytanie jak najwygodniej możemy dojechać w cztery osoby (2+2) z lotniska El Prat do Unite Hostel Barcelona (wiem, że najbliższa stacja metra to Ciutadella/Vila Olimpica ) .
  Jeśli chodzi o bilet to czytałam o specjalnym bilecie z lotniska, a potem myślałam o zakupie biletu 8 przejazdowego?
  Czy ten 8 przejazdowy również obejmuje przesiadki ?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dokładnie, bardzo dogodne będzie połączenie z lotniska wykorzystujące pociąg R2N.
   Przesiadasz się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i jedziesz na stację Ciutadella Vila Olímpica.

   Jeśli zakupisz bilet 8 przejazdowy T-Familiar to cała trasę – pociąg + metro robisz na jednym przejeździe (na osobę). Akceptowane są oczywiście przesiadki.

   Pojedynczego biletu na pociąg nie opłaca się kupować, a na bilet lotniskowy metrem konieczna będzie dwukrotna przesiadka.

 • Witam będziemy 20 na meczu w Barcelonie i mam pytanie jak najlepiej najszybciej i też pewnie najtaniej dostać się do Hostal Sans przy Antoni de Campany 82. Czy można tam dojechać pociągiem korzystając z biletu T-Familiar?
  Pozdrawiam
  Łukasz

  Odpowiedz
  • Oczywiście z El Prat 😃

  • Pewnie!
   Pociągiem jedziesz do Sants.
   Tam w ramach tego jednego przejazdu możesz przesiąść się na metro – niebieską linię L5 i podjechać jedną stację na Placa de Sants – to przy waszym adresie.
   Można ew. przejść po prostu z Sants Estacio na nogach – to tylko niecały kilometr 🙂

 • Hej 🙂 już niedługo jedziemy ze znajomymi na jeden dzień do Barcelony i stą moje pytanie – jak dostać się w najszybszy sposób z lotniska El Prat do parku Guell? i czy lepiej zacząć zwiedzanie Sagrada familia – park guell czy park guell – Sagrada familia? Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz :).

  Odpowiedz
  • Hej, nie ma to większego znaczenia od czego zaczniecie, ale z Parku macie fajny spacer do Sagrady (2 kilometry), ale idzie się cały czas z góry na dół.
   Do parku możecie podjechać prosto z lotniska wykorzystując pociąg R2N. Na stacji Passeig de Gracia przesiadacie się na zieloną linię metra L3 i jedziecie na stację Lesseps.

   Można również prosto jechać do Sagrady. Tu również pociąg i na stacji Sants przesiadacie się na niebieską L5 – jedziecie prosto na stację Sagrada Familia.

   Jeśli macie karty, które obowiązują również w metrze z lotniska, można jechać metrem z przesiadką na Collblanc na niebieską L5.

 • Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂 pozwolę sobie jeszcze zapytać o możliwość wykonania naszego planu- chcemy w jeden dzień przejść -park guell, sagrada familia, Casa Mila i Batllo,( oczywiście bez wchodzenia do środka) plac Kataloński, la Rambla, katedra św Eulalii, Barri Gotic i Park de la Ciutadella. Czy jest możliwe żeby przejść wzdłuż wszystkich tych miejsc?. I z którego z tych miejsc jak najlepiej trafić z powrotem na lotnisko?. I co najważniejsze, jakie bilety kupić? 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team