Komunikacja

Dojazd z lotniska El Prat

El Prat to główne lotnisko Barcelony, choć tanie linie lądują bądź często lądowały na okolicznych w Gironie czy Reuss. Lotnisko jest duże, jednak bardzo dobrze oznakowane. Po wylądowaniu przemierzamy łącznie jakieś 800 metrów by znaleźć się w miejscu, w którym odbieramy bagaże.

Po drodze liczne sklepy i restauracje, a także ruchome chodniki, którymi można się wspomóc poruszając się po terminalu.

Odbierając bagaż nie sposób nie zauważyć punktu informacji turystycznej. Jej pracownicy pracują na pełnych obrotach – można tam uzyskać wyczerpujące informacje o wszystkim co dotyczy Barcelony. Pomogą w rezerwacjach, noclegach, udzielą informacji o wszystkich atrakcjach. Można tu również odebrać zamówione wcześniej Barcelona Card. Więcej o komunikacji publicznej w Barcelonie piszemy tu – Komunikacja miejska – bilety.

Pobraliśmy po prostu darmowe mapki miasta i ruszyliśmy na zewnątrz.

Z lotniska do Barcelony dojedziecie:

Taksówka – cena ok. 29 euro w ciągu dnia za dowiezienie w wybrane miejsce w Barcelonie. Wieczorami w weekendy trzeba się liczyć z wydatkiem m.in. 40 euro. Można zamówić również usługę premium – nowe samochody, kierowca czekający na terminal z tabliczką z naszym imieniem i nazwiskiem.
Transport-Barcelona.pl – polecamy polską firmę, obsługującą wszystkie lotniska w Barcelonie: El Prat, Girona, Reus. Odbierają z lotniska i podwożą pod wskazany adres. Posiadają konkurencyjne ceny pomiędzy taxi a komunikacją miejską, bez zbędnych kosztów i przesiadek. Po odebraniu bagażu dzwonicie do kierowcy, który czeka przed głównym wejściem i kieruje Was dalej. Numer dostajecie po wcześniejszej rezerwacji na stronie. Firma realizuje transport bez względu na czas i godzinę. Podczas podróży służą wieloma cennymi wskazówkami. Pomocni, uczciwi, polscy kierowcy szybko i bezpiecznie dowiozą Was do celu. Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego transportu do każdego punktu na wybrzeżu Costa Brava.

Aerobus – odjeżdżają bezpośrednio spod terminalu lotniska i dojeżdżają do Place Catalunya (centrum miasta). Kursują co ok. 5 minut! Bilety kupujemy w automatach, które znajdują się bezpośrednio na przystankach. Uwaga – z informacji na stronie przewoźnika wynika, że w automatach kupimy zapłacimy za bilety tylko kartą kredytową Visa bądź Mastercard. Można również wcześniej kupić bilet online na stronie przewoźnika oraz u kierowcy. W przypadku płacenia w autobusie pasażerowie są proszeni o odliczoną kwotę bądź nominał maksymalnie do 20 euro. Przejazd jednak nie jest tani – bilet na Aero Bus kosztuje 6,75 euro, a bilet dwustronny to 11,65 euro. Aerobusem można podróżować w ramach karty Barcelona City Pass.
Aerobus Barcelona - cena

Metro – w lutym 2016 roku otwarto stacje metra linii L9 przy terminalu T1 oraz T2 na lotnisku El Prat, dzięki czemu również w ten sposób dostaniemy się do miasta (polecamy skorzystanie z aktualnej mapki barcelońskiego metra). Tu jednak nie obowiązują pojedyncze bilety czy bilety T-10 – należy wykupić specjalny lotniskowy bilet za 5,15 euro w automatach znajdujących się na stacjach. Z metra można skorzystać w cenie posiadając kartę Hola Barcelona a także bilety T-Dia (jedna podróż w dwie strony).

Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat
Stacja metra przy Terminalu 2 na lotnisku El Prat

Pociąg Renfe R2N – najtańszy środek komunikacji, dlatego, że przejazd nim odbywa się w ramach biletów komunikacji miejskiej. Dlatego my również postanowiliśmy wypróbować lokalne PKP. W tym celu należy dojść do kładki, która znajduje się przy terminalu. Z naszego T2 mieliśmy zatem do pokonania jakieś 150 metrów. Bilety można kupić w automatach bezpośrednio na peronie, jednak z racji tego, że pociąg stał już gotowy do odjazdu, kupiliśmy tradycyjnie w kasie. Nie kupujcie biletu jednokrotnego przejazdu! Jego cena to 2,40 euro – lepiej zainwestować w bilety wielodniowe. Najpopularniejsze to T-Casual, T-Familiar, a także Hola Barcelona.
 

Wyczerpująco opisujemy to w dziale Komunikacja miejska – bilety. Pociągi średnio odjeżdżają co 30 minut, czas transferu do centrum miasta to ok. 25 minut. Schemat kursowania linii, przystanki oraz miejsca, gdzie można przesiąść się na metro – http://www.gencat.cat. Szczegółowa instrukcja oraz film we wpisie – Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu. Pierwszy kurs z lotniska pociąg R2N wykonuje o 6:08, a ostatni o 23:38. Z Barcelony – El Clot, pierwszy kurs na lotnisko odbywa się o 05:22.

Renfe

Autobus – podobnie jak pociąg – najtańszy środek komunikacji – miejski autobus Odjeżdża zarówno spod terminala T1 (przyloty), jak i T2 (hala odlotów). Podobnie jak w Renfe, można się posługiwać biletami komunikacji miejskiej – jednorazowe bądź wielokrotnego przejazdu, w tym popularne T-Casual, T-Fmiliar czy Hola Barcelona. W ciągu dnia obsługuje to linia numer 46. Dojeżdża do Pl. Espanya. Stamtąd bez problemu przesiądziemy się np. na metro i dostaniemy się w wybraną część miasta. Z tego co można sprawdzić na rozkładzie, jeździ co ok. 15 – 20 minut. Czas przejazdu to ok. 20 minut. Szczegółowe rozkłady jazdy można znaleźć na tmb.cat – jest wersja anglojęzyczna.
Autobus nocny – w nocy połączenie między placem katalońskim, a lotniskiem obsługuje linia N17 oraz N18.
UWAGA – linia obsługiwana nie przez TMB, a AMB (Area Metropolitana de Barcelona). Obowiązują tu bilety jednokrotnego przejazdu oraz bilety T-Casual, T-Familiar, ale nie działa karta Hola BCN! oraz Barcelona Card tourist pass. N17 startuje z terminala 1, ale pozostałem dwie linie jadą przez Terminal 2. Cena pojedynczego biletu to 2,40 euro.

Linie jeżdżą co ok. 20 minut. Pierwsze starty nocnych autobusów z lotniska El Prat już od godziny 22:00.

Prywatny transfer – realizowany pojazdami uzależnionymi od wielkości grupy. Wychodzi zwykle od kilkudziesięciu do ok. 100 PLN / osoba w zależności od ilości osób.

Dojazd do Castelldefels

Do popularnego Castelldefels, poza prywatnymi środkami transportu oraz taksówkami, dostaniemy się również komunikacją miejską.

Linia L99 – autobus kursuje między lotniskiem El Prat Terminal 1 a Castelldefels. Zatrzymuje się po drodze w miejscowościach Gava, Viladecans, Sant Boi oraz w El Prat de Llobregat.

Castelldefels znajduje się w I strefie, stąd obowiązują tu standardowe bilety komunikacji miejskiej, w tym bilety T-Casual, T-Familiar.

Autobus odjeżdża spod hali przylotów co 30 minut. Pierwszy kurs z lotniska o 05:45, pierwszy kurs z Castelldefels o 05:00.

Ostatnie odjazdy z lotniska to 22:15, z Castelldefels o 21:30.

Osoby lądujące na T2 muszą skorzystać z hotelowego shuttle bus i przejechać na T1.

Linia N19 – dla wszystkich chcących w nocy dojechać z lotniska El Prat do Castelldefels. Autobus kursuje co 30 minut. Tu również obwiązują bilety zintegrowanej komunikacji, w tym T-Casual czy T-Familiar.

Pociąg R2N – pociąg nie jeździ bezpośrednio, ale jest to często wykorzystywany sposób. Pociąg jeździ co 30 minut i wystarczy i jedzie w stronę Barcelony. Dlatego na stacji El Prat de Llobregat przesiadamy się na linię R2 i jedziemy w stronę Castelldefels

Mimo przesiadki cała podróż w taki sposób odbywa się w ok. 30 minut..

Dojazd z lotniska Girona oraz Reus

Szerzej o dojazdach z pozostałych lotnisk piszemy tu:

Zobacz również

1633 komentarze. Zostaw komentarz

 • hejka 🙂 jadąc w 4 osoby na 5 dni do Barcelony, Lądując i wracając z El Prat, dwa max 3 razy dziennie jazda metrem – opcja biletów Hola Barcelona jest najtańsza czy proponujecie coś innego ? pozdrawiam
  Bartek

  Odpowiedz
  • Hej,
   Wygodna, ale prawdopodobnie najtaniej wyjdą was bilety T-Casual. Trzeba pilnować przejazdów, aby np. po dojeździe na lotnisko nie został ci ledwo rozpoczęty nowy bilet. Ale manewrując T-Casual i ew. na sam koniec dokupując jednorazowe, wyjdzie taniej.

 • Cześć,
  Nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy na jednym bilecie z T-Casual przejadę z El Prat do Castelldefels?
  Myślałem od R2N i przesiadka na R2.

  Szczęśliwego Nowego Roku

  Odpowiedz
  • Cześć.
   Jak najbardziej, na jednym przejeździe zrobisz cała trasę. Czyli przesiadka na R2 jest w ramach teg jednego przejazdy.
   Wzajemnie, dobrego 2024!

 • Witam, potrzebuję porady. Wybieramy się do Barcelony w dniach 14-18 stycznia samolotem w 4 osoby dorosłe i dziecko lat 13 doradźcie proszę jaka forma biletów będzie dla nas najlepsza biorąc również pod uwagę podróż z i na lotnisko ,częściowo planujemy też poruszać się pieszo.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam Marcin.

  Odpowiedz
  • Witam Marcin,
   Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi.
   Teoretycznie najlepiej cenowo wyjdzie was T-Casual dla każdej osoby (10 przejazdów).
   W ramach konieczności możecie dokupić kolejne 10. Trzeba tak cyrklować, żeby nie zostać ostatniego dnia z nowym T-Casual z np. jednym wykorzystanym przejazdem 🙂

   Na tych biletach dojedziecie z lotniska pociągiem R2N – nie obowiązują na metrze.

   Aktualnie również za 20 euro można zrobić… bilet miesięczny T-Usual (np.na lotnisku w okienku na stacji pociągu R2N). Wtedy macie nielimitowaną liczbę przejazdów, cenowo wyniesie was tyle co 2 x T-Casual.

   Ten bilet obowiązuje również w metrze z lotniska.

 • Witajcie, dzięki Wam wiele się wyjaśnia w zakresie podróży do Barcelony. Tym niemniej zasięgam Waszej porady. Musze dostać się z lotniska el Prat w okolice Estacio de France. Zakładając zakup Tcasual mogę dojechać pociągiem R2Nord do Passeig de Gracia a potem R2Sud. Google podpowiada mi opcję skorzystania z autobusów A2 i D20 – czy zapłace w nich też kartą Tcasual? ewentualnie czy z własnego doświadczenia poradzicie co lepiej wybrać

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Dokładnie, najlepiej zrobić to pociągiem z przesiadką na Passeig de Gracia.
   A2 to Aerobus, ale na niego obowiązują osobne bilety i nie zadziała T-Casual 🙂

 • Patrząc na bilet T-Casual jest informacja: „Not valid ffor the stations Aeroport T1 and Aeroport T2 (L9 Sud).

  Czy to oznacza, że nie możemy jechać tylko linią L9S, a możemy jechać R2N?

  Potrzebuję dojechać z lotniska na Arc de Triomf i zastanawiam się czy najlepszym pomysłem jest jechanie R2N a potem L1. Chcę skorzystać z biletu T-Casual.
  Czy ten bilet się skanuje przed wejściem? W jaki sposób mogę użyć? Czy mogę na jednym telefonie mieć bilety dla 2 osób, czy każda osoba musi mieć aplikację?

  Dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak, nie działa w linii metra z lotniska, ale działa na pociąg R2N.
   W Twoim przypadku z pociągu R2N na L1 możesz się przesiąść dopiero na Clot, ale nie każdy pociąg z lotniska może tam jechać – część odbija na południe i trzeb się przesiąść na Passeig de Gracia.

   Dlatego na Twoim miejscu wysiadłbym na Passeig de Gracia i przeszedł na nogach – ze stacji kolejowej 1,7km.

   Wchodząc na peron odbijacie bilet na bramce.
   Jedna osoba – jeden bilet T-Casual.
   Każdy musi mieć swój, więc nie można mieć na telefonie dwóch biletów.
   Na stacji znajdują się automaty i tam bez problemu można te bilety zakupić.

 • Cześć, czy jest możliwy „zakup” biletów miesięcznych za 0€ dla dzieci posiadających tylko polskie dokumenty? Chciałam zarejestrować się na stronie tmb, ale z polskim dowodem mnie nie puszcza. Czy w takim przypadku muszę kupować im bilety wieloprzejazdowe jak dla dorosłych?

  Odpowiedz
  • Cześć.
   Dokładnie, brak zniżek dla turystów. Dzieci powyżej 4 lat korzystają z takich samych biletów jak dorośli.

 • Jak dojechać z lotniska El Prat do portu promowego w Barcelonie, czym najlepiej się dostać?

  Odpowiedz
  • Najwygodniej i najszybciej taksówka.
   Jadąc metrem czy pociągiem trzeba będzie się przesiadać więc nie wiem czy taka opcja w ogóle wchodzi w grę.

 • Czy pod terminal można podjechać prywatnym autem? Jest jakieś kiss&fly?

  Odpowiedz
 • Hej, a gdzie kupię bilet na autobus nocny? Mogę u kierowcy?

  Odpowiedz
 • Czy hola barcelona obejmuje wszystkie strefy? czy na wyjazd 3-dniowy opłaca się bardziej kupić hola barcelona czy t-casual?

  Odpowiedz
  • Nie, Hola Barcelona działa w I strefie.
   Hola, a T-Casual to całkowicie inne bilety. Finansowo pewnie taniej wyjdzie was T-Casual.

 • Nasz pobyt ( 7 osób) od piątku do poniedziałku. Apartament w Badalonie- bardzo blisko stacji metra. Główny cel pobytu to zwiedzanie najbardziej znanych punktów w Barcelonie. Czym najtaniej i najwygodniej byłoby nam się poruszać? Jaki bilet zakupić (on line)? Będę wdzięczna za pomoc.

  Odpowiedz
  • I strefa, więc faktycznie tanio możecie się przemieszczać się np. na bazie biletów T-Casual.
   Myślę, że od piątku do poniedziałku powinno wam wystarczyć.
   W razie czego można dokupić jakiś jednorazowy 🙂

 • Cześć, jak wpisać polski dowod do app TMB? aplikacja chce ode mnie 1 dużą literę i 7 cyfr, a nasze dowody mają 3 litery i 6 cyfr…najbardziej opłaca mi się kupić właśnie bilet miesięczny za 20 euro na całą komunikację. Jeszcze jedno, czy na tym bilecie dodaję z lotniska El Prat metrem do Fira? Czy muszę kupić dodatkowy bilet? Dziękuję za pomoc, Barbara

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Musisz wpisać tak, żeby pasowało.
   Np. same cyfry z dowodu.

   Tak, miesięczny działa na linii L9S, także możesz śmiało dojechać do Fira.

 • Hej, czy jadąc z lotniska El Prat na bilecie t-familiar autobusem 46 i przesiadając się dalej na L95, odbijam bilet tylko w autobusie 46? A w L95 już nie ? I jadę tą trasę legalnie licząc jako 1 przejazd ? Czy muszę też odbić w L95 ale kolejny przejazd się po prostu nie nalicza?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Odbijasz w każdym autobusie.
   Jeśli łapiesz się w czasie, kolejne skasowanie biletu nie ściągnie kolejnego przejazdu z tego biletu.

 • Hola! Czy na bilecie miesięcznym T-Usual mogę jechać pociągiem z lotniska El Prat do centrum Barcelony ?

  Odpowiedz
  • Hola!
   Tak, miesięczny obejmuje możliwość wsiadania i wysiadania na linii metra dojeżdżającej na lotnisko.

 • Hola ! Czy mogę jechać z lotniska El Prat pociągiem Renfe R2N na bilecie miesięcznym T-Usual ?
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hola,
   Tak, jak najbardziej.
   Wystarczy miesięczny w opcji na I strefę.

 • Dzień dobry, czy Aerobusy obejmują karta hola Barcelona?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry
  Jak dotrę z hotelu Barcelona Princes AV Diagonal 1 na lotnisko El Prat w niedzielę ok.godz 7.00?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Metro L4 – przesiadasz się na Passeig de Gracia na pociąg R2N jadący na lotnisko.
   Cały przejazd zrobisz na jednym przejeździe biletu T-Casual, T-Familiar czy na bilecie miesięcznym, Hola Barcelona.

 • Dzień dobry. Moje pytanie czy z lotniska El Prat na camping Vilanova Park wystarczy zakupy biletu T-Usual 4 strefowego ( zakupie go na miejscu czy trzeba online?) oraz korzystanie przez 8 dni do zwiedzania Barcelony na tym bilecie? Czy będą mi jednak potrzebne inne bilety?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Wystarczy. Będziesz mógł na nim dojeżdżać na linii Vilanova – Barcelona, a także przemieszczać się po samej Barcelonie.
   Bilet będziesz mógł kupić na stacji metra / pociągu na lotnisku El Prat.
   Jeśli przejdzie ci zakup w aplikacji – tu kupisz go również online.

   Przy tak długim pobycie zdecydowanie polecam te bilety.

 • Dziękuję za szybka odpowiedź. Jeszcze nie dopytałem czy w mojej strefie (4) też mogę jeździć bez ograniczeń. i czy wogóle są jakieś ograniczenia co do tego biletu? (np. wycieczka na Montserrat komunikacją miejską)

  Odpowiedz
  • Tak, ale tylko środkami komunikacji, które obejmują zintegrowane bilety.
   Co Montserrat tak, ale tylko pociąg.
   Później kolejka linowa czy szynowa na szczyt jest dodatkowo płatna.

 • Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, czy karta hola barcelona pozwala na korzystanie z kolejki tibidabo funikular? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
  Pozdrawiam.
  Henryk

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie, ten główny funicular na Tibidabo jest dodatkowo płatny.
   Nie obejmują go żadne zintegrowane bilety.

 • Dziękuję bardzo.

  Odpowiedz
 • Mam jeszcze jedno pytanie. Tu też natrafiłem na niejasności. Czy niebieski tramwaj jest w karcie?

  Odpowiedz
 • Jeszcze raz dziękuję.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Przede wszystkim chcę Wam podziękować za Was blog, bardzo dużo przydatnych informacji tu znalazłam. 
  Chciałam się dopytać jeszcze co do biletu miesięcznego T-usual. Rozumiem, że w biletomacie na lotnisku Barcelona El Prat musze zakupić kartę T-mobilitat a następnie zakupić bilet T-usual? Czy można to zrobić razem w jednym biletomacie? Ewentualnie czy można zakupić te bilety w jakimś standardowym punkcie? Rozumiem, że tego biletu nie trzeba kasować po zakupie? Jeśli decydujemy się na na kartę T-usual, to możemy swobodnie jeździć po pierwszej strefie również pociągiem i na lotnisku nie muszę kupować dodatkowego biletu?
  Moje drugie pytanie tyczy się dojazdu do opactwa w Montserrat. Chciałam jechać z przystanku Cornella Riera i zastanawiam się, czy tam również mogę kupić bilet na pociąg i kolejkę linową? Czy bilety na kolejkę linową są limitowane i trzeba kupić je wcześniej? Czy w Montserrat można kupić bilety powrotne czy trzeba to zrobić wcześniej w Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Dokładnie, kupując ten bilet kupuje się go od razu z T-Mobiltat i do biletu jest doliczana stosowna opłata.
   Możesz to zrobić w „tradycyjny” sposób w okienku na lotnisku El Prat.
   W przypadku zintegrowanej komunikacji, w tym biletu miesięcznego, lotnisko to I strefa, więc na bazie tego biletu dojedziesz pociągiem R2N do centrum, a także metrem!

   Co do wyjazdu do Montserrat – nie praktykowałem tego z podanej przez ciebie stacji.
   Zwykle z zakupem biletów na kolejki nie ma większego problemu, w przypadku Aeri jest mała przepustowość i widać tam zawsze kolejkę do kasy i na to trzeba się przygotować…

   Samą rezerwacji na Aeri można jednak zrobić przez internet.
   Aeri – https://www.tiqets.com/pl/barcelona-atrakcje-c66342/montserrat-cable-car-ascent-and-descent-bilety-p1029257?partner=mybarcelona

   Bilety powrotne również kupisz bez większego problemu na miejscu.

 • Czy posiadając bilet T-dia można poruszać się pociągiem z lotniska, bo metrem jest to możliwe bez dodatkowych opłat.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, czy zakupiony bilet t-usual na lotnisku el prat w automacie jest ważny również na autobus 46 z lotniska do placu hiszpańskiego czy tylko na metro?

  Odpowiedz
 • Pani Beato, Panie Tomku .
  Rzadko spotykam tak profesjonalnie i z zaangażowaniem prowadzoną stronę internetową,, która zawiera wiele przydatnych informacji … Dziękuję ❤️.Chciałabym Państwa również prosić o wsparcie. W najbliższym czasie wybieramy rodzinką (się 3 -y oś. dorosłe i nastolatek ) do Barcelony. Lądujemy na El Prat (około 16) .Stąd mam kilka pytań:
  – Jak najlepiej dostać się do hotelu Barcelona Condal Mar (jak sprawdzić ,w której on jest „strefie”),
  – chcemy zwiedzić najważniejsze zabytki ( w 3-y dni) czy polecacie Państwo jakąś kartę (transport + zwiedzanie) ?
  – gdzie moglibyśmy zjeść dobre lunche (popróbować lokalnej kuchni np. tapas) /kolacje w miarę przyzwoitych cenach ?
  Z góry dziękuję
  Dorota

  Odpowiedz
  • Dziękuję za miłe słowa 🙂
   Cała Barcelona i sąsiednie miejscowości to I strefa.
   Hotel jest w samej Barcelonie, więc problem stref odpada.

   Jeśli chodzi o dojazd z lotniska, to na bazie jednej przesiadki i na zintegrowanych biletach takich jak T-Casual czy T-Familiar można jechać pociągiem R2N i na stacji Passeig de Gracia przesiąść się na linię metra L4. Dojedziecie do stacji Selva de Mar, skąd na nogach dojdzie się do hotelu.

   Najwygodniej aktualnie będzie zainwestować właśnie w bilet 10 – przejazdowy dla każdej osoby i ew dokupić kolejny. Jeśli pobyt powyżej 5 – 6 dni, bardziej będzie się opłacać bilet miesięczny T-Usual, który kosztuje lekko ponad 20 euro.
   Atrakcje kupowałbym osobno i najlepiej wybrać sobie wcześniej te obiekty „must see” typu Sagrada czy Park Guell i dokonać wcześniej rezerwacji online.

   Co do ostatniego – nie nasza działka. Zwykle staramy się te miejsca wyszukiwać gdzieś obok głównych traktów turystycznych, nie sprawdzamy opinii, wchodzimy tak gdzie jest dużo lokalnych mieszkańców – nigdy się nie zawiedliśmy!

 • Bardzo dziękuje, pozdrawiam i wszystkiego dobrego 🙂

  Odpowiedz
 • Witam i dziękuję już za jedną odpowiedź.
  Mam jeszcze jedno pytanie.
  Na El Prat lądujemy w niedzielę 19.05 około 8:30 i musimy dostać sie do Lloret de Mar. Ze względu na posiadany czas chcielibyśmy dojechać do Blanes pociągiem, a potem do Lloret autobusem. Mam tylko problem z ustaleniem godzin odjazdów, miejsca przesiadki? Czy pociągiem z lotniska dojedziemy bezpośrednio do Blanes? Czy na bilecie T Familier dojedziemy?
  Czy ewentualnie jest gdzieś przechowalnia bagażu aby móc pospacerować po Barcelonie zanim pojedziemy na wybrzeże?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
  • Witaj Ewa,
   Nie, z lotniska nie dojedziesz bezpośrednio.
   Ale na jednym przejeździe robisz trasę lotnisko (pociąg R2N) na Sants, a tam przesiadasz się na R1 jadący do Blanes.
   Na Sants jest przechowania bagażu, więc tam możecie przechować bagaż i ruszyć w miasto.

   Owszem, dojedziecie do Blanes na bazie T-Familiar, ale musicie mieć go w opcji na V strefę.

 • Magdalena
  2 maja 2024 23:16

  Witam, super strona, mnóstwo pożytecznych informacji, nie potrafię jednak doszukać się notki, czy na terminalu T1 kupię kartę T-Casual. Będę jechała z T1 do Castelldefels linią L99 (dzięki tej stronie wybrałam kartę i znalazłam autobus, w którym ona jest ważna), ale informacja o zakupie tej karty odsyła do terminala T2B – trudno mi uwierzyć, że nie kupię jej w terminalu, z którego odjeżdża autobus (to byłaby godzina w obie strony między terminalami tylko po to by kupić kartę). Informacja turystyczna nie sprzedaje, zatem jakiego punktu na T1 szukać, by kupić T-Casual?

  Odpowiedz
  • Witam Magda,
   Tak, na terminalach brak punktu zakupu miejskich biletów.
   Automaty znajdują się na stacji metra. W przypadku T2 jest to dłuższy spacer, ale w przypadku T1 prosta sprawa, bo stacja metra znajduje się praktycznie na terminalu.
   Musisz zatem tam zejść, kupić w automacie bilet, a następnie udać się na autobus.

 • Magdalena
  3 maja 2024 10:14

  Witaj Tomku, bardzo dziękuję za szybką i jasną odpowiedź, mam jeszcze wątpliwość, bo znalazłam w internecie info, że od zeszłego roku bilety T-Casual i T-Familiar są ładowane na plastikowym nośniku T-Mobilitat (za który dopłaca się 0,50 EUR). Czy faktycznie i czy automat przy metrze na terminalu T1 sprzedaje tradycyjnie drukowane bilety, czy najpierw trzeba w nim (lub gdzieś obok?) kupić czystą T-Mobilitat, a potem ładować w automacie?

  Odpowiedz
  • Te bilety T-Mobiltat w wersji dla Casual czy Familiar są faktycznie do powtórnego wykorzystania i są z chipem, a nie paskiem magnetycznym. Są mniej awaryjne.

   Jeśli w automacie będziesz kupować np. Familiar i nie posiadasz karty, którą przykładasz do czytnika, to automat sprzeda ci Familiar razem z kartą i doliczy te 0,50 euro. Przy kolejnym zakupie wystarczy przyłożyć kartę Mobiltat i na nią kupić np. kolejny Familiar.

 • Czy z polskim dowodem osobistym kupię kartę T-Usual online?

  Odpowiedz
  • podpinam się 🙂

  • Nie wchodzi nasz numer, ale niektórzy kombinują i podają same cyfry i dodają z przodu zera czy jedynki.
   Na paszporcie przechodzi bez problemu.

 • Jak wygląda dojazd z El Prat do Salou po 21?

  Odpowiedz
  • Jak nie podpasuje ci rozkład Bus Plana, to można próbować rezerwować shuttle transfery, bo może ileś osób będzie chciało na tej trasie jechać. Sprawdź proponowane połączenia na flybus.com.

 • Hej, przyjechaliśmy z el prat pociągiem, jak sugerowaliście. Wszystko poszło ok, dzięki za filmik instruktażowy 💪
  Ale… przesiadając się na metro na de Gracia, znów musieliśmy skasować t familiar by przejść przez bramki. I tu pytanie: czy przepadły nam przez to kolejne bilety z puli t familiar? Czy można klikać ile się chce byle wyrobić się w czasie jednego biletu?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Tak, prawdopodobnie policzyło kolejny przejazd. Przesiadka musi być zrobiona w ramach stacji – nie wychodzimy na zewnątrz. Strzałki wtedy prowadzą na wyznaczoną linię metra i nie przechodzimy ponownie przez bramki 🙂

 • Cześć – Mam pytanie i prośbę.
  Lądujemy na EL Pratt ( Wizzair) 26 maja 0 21.
  Podpowiesz jak najlepiej dostać się z lotniska do Camping 3 Estrellas? (C-31, km 186,2, 08850, Barcelona, Hiszpania)
  Z góry dziękuję

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Bezpośrednio na miejsce linią L77.
   Na lotnisku autobus jeździ tylko z T1, więc jeśli lądujesz na T2, trzeba będzie skorzystać z darmowego shuttle bus między terminalami.

 • Cześć,
  Mam pytanie jadę do Barcelony z Lotniska Reus samolot ląduje o 21:30, sprawdzałam autobusy i pociągi, ale wszystko kończy się na 21 bądź 21:30.
  Czy jest jakiś transport w miarę tani albo autostradą nocne czy jakikolwiek dojazd za mniejsze pieniądze?

  Odpowiedz
 • Niestety z biletem na pociąg Renfe R2N trzeba uważać. my kupując bilet w kasie zapłaciliśmy 4,90€/os bo tyle kosztuje najtańszy bilet kolejowy! Domyślam się że żeby było taniej trzeba mieć bilet miejski a nie iść do kasy lub automatu Renfe, bo tam Wam sprzedadzą bilet kolejowy za 4,90 właśnie
  Dodatkowo z kartą T-familiar też nie jest różowo; przykład wsiedliśmy na Gracii, przejechaliśmy 3 stacje, wysiedliśmy, weszliśmy do hotelu i wróciliśmy po 5 minutach chcąc kontynuować podróż. Teoretycznie powinno się to udać bo upłynęło ledwie kilkanaście minut z 75. A tu niespodzianka – bramka się nie otwiera, przejazd zakończony. Tak było kilka razy. Jak dla mnie oszustwo, gdybym wiedział że tak będzie kupiłbym inną kartę

  Odpowiedz
  • Wszystko się zgadza.
   Nie kupuje się na lotnisku, ani na lotnisko jednorazowych, bo jest to IV strefa kolei regionalnych.
   Ale w zintegrowanej komunikacji to I strefa, więc jedzie się na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar w opcji na I strefę.

   A co do przesiadek, nie można wyjść ze stacji metra i wrócić na nią ponownie 🙂
   Kontynuuje się podróż przesiadając się w ramach stacji. Nie można wyjść np. pod Sagradą, zrobić zdjęcie i wrócić z powrotem na stację.

 • Cześć jadę z synem 15 lat na F1 potem za tydzień z żoną i drugim synem 18 lat na 4 dni zwiedzać co proponujesz jaki bilet ?
  Dzięki za odpowiedź

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie ma tu jednej złotej recepty, ale w przypadku długich pobytów, np. tydzień, zdecydowanie bilet miesięczny T-Usual! W aktualnej promocji lekko ponad 20 euro / osoba.
   Tym bardziej jeśli planujecie w ciągu jednego miesiąca robić dwa wyjazdy, na F1 i później kolejny.

 • Hejka, jedziemy w 3 osoby na 4 dni do Castelldefels (lądujemy ok 9 rano w niedziele) i planujemy wybrać się w poniedziałek z rana na zwiedzanie Barcelony a następnie we wtorek na wzgórze Monserrate a w środę wieczorem wracamy do domu. Jak najlepiej ogarnąć przejazdy żeby było w sumie najekonomiczniej. Ogólnie my lubimy łazić więc będąc w centrum planujemy Turistc Bus i nogi. Z góry dziękuję za pomoc. P.s. bardzo fajny blog

  Odpowiedz
  • Hejka,
   Castelldefels to I strefa, więc najlepiej sprawdzą się zintegrowane bilety.
   Polecam T-Casual dla każdej osoby (10 przejazdów), bo to pozwoli wam dojechać z lotniska, a także dojechać z Castelldefels to Barcelony i ew. przemieszczać się po Barcelonie.

 • Witam, jak najtaniej dostać się z lotniska El Prat do centrum Barcelony (Passeig de Gracia)? Czy jedyną opcją – bezpośrednią jeśli chodzi o transport pociągiem jest tylko i wyłącznie bilet T-Dia lub T- Casual? Rozumiem, że nie ma innej „jednorazowej” opcji przejazdu? Zaznaczę tylko, że nie będzie to podróż z żadnymi przesiadkami. Chodzi o dojazd z punktu A do B. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  *Edytując powyższe pytanie to chciałabym uwzględnić, że będzie to podróż w dwie osoby, więc w tym przypadku szukam najlepszej opcji 🙂

  Odpowiedz
  • Witaj Mariola,
   Można kupić jednorazowy na pociąg, ale jest bardzo drogi, bo to prawie połowa ceny biletu T-Casual na 10 przejazdów 🙂
   Jeśli nie zamierzacie podróżować później po Barcelonie, albo podróżować bardzo mało, można postawić na T-Familiar.
   Jest na nim 8 przejazdów i dwa zużyjecie już na podróż z lotniska na Passeig de Gracia.

 • Hola, byłbym wdzięczny za informację jak najlepiej dostać się na lotnisk El Prat z okolic Estaco de Franca i jakie bilety kupić. Będę w Barcelonie z synem (10 lat), o 9:30 mamy powrotnego wizzaira. Dzień wcześniej przyjeżdżamy z Lloret autobusem Moventis.

  Odpowiedz
  • Hola,
   Można podjechać pociągami.
   Z Estacio Franca R2S na Sants, a tam przesiadka na R2N jadący prosto na lotnisko.
   Całą trasę zrobisz na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar.

 • Aleksandra
  15 lipca 2024 12:53

  Dzień dobry panie Tomku, w styczniu bedziemy dosłownie na 1 dzień w Barcelonie (2+2) – stąd moje pytanie. W planach mamy Park Guella i Sagrada Familia, (Casa Mila i Ballo) raczej już nic innego nam się nie uda zobaczyć… Następnego dnia lecimy dalej – proszę o inf. jaki bilet kupić aby dostać z lotniska El Plat do tych zabytków? Czy bilet jednorazowy będzie dla nas najkorzystniejszy – czy jednak inna opcja?
  Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Polecam T-Familiar.
   Jest na nim 8 przejazdów, cztery wykorzystacie na dojazd z lotniska do miasta, a kolejne 4 na powrót z miasta na lotnisko.
   Idealnie się to zepnie jeśli w samej Barcelonie nie będziecie używać już komunikacji.
   Na ew. podjechanie np. z Park Guell do Sagrady czy do ścisłego centrum można kupić bilety jednorazowe.

   T-Familiar zadziała na dojazd z lotniska za pomocą pociągu R2N.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Dzień dobry,
  Czy mogę prosić o wskazówki dotyczące biletu z lotniska El-Prat do Santa Susanna? Czy dojadę tam na jednym bilecie? Czy na pociąg z lotniska inny, a na ten do Santa Susanna inny?
  Na którym przystanku mam się przesiąść na pociąg R1?
  Dziękuję.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jednorazowy bilet na tej trasie to 5,90 euro.
   Jeśli zamierzasz częściej kursować na tej trasie to można np. postawić na V – strefowy T-Casual czy T-Familiar.

   Z lotniska jedziecie R2N na Sants, tam przesiadacie się na R1 do Santa Susanna.

   Całość (R2N + R1) robi się na jednym przejeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team