Komunikacja

Z Costa Brava do Barcelony

Czyli jak dostać się z popularnych kurortów hiszpańskiego wybrzeża – Santa Susanna, Calella czy Lloret de Mar do Barcelony. Rozkład jazdy oraz ceny przejazdów.

Zbliża się sezon wakacyjny, więc sporo osób będzie zainteresowana dostaniem się z hiszpańskiego wybrzeża do Barcelony. Pomijamy oczywiste sposoby, jak taksówka, lokalni, prywatni przewoźnicy czy wypożyczony samochód.

Jednym z najbardziej popularnych sposób jest linia kolejowa, która łączy popularne kurorty wybrzeża Costa Brava z Barceloną. Prowadzi wzdłuż wybrzeża, mijając często plaże, stąd sama podróż dostarcza sporej ilości wrażeń.

Schemat linii kolejowej R1 można znaleźć na poniższej grafice (kliknij aby powiększyć):

R1 - Costa Brava - Barcelona

Jeśli chcemy podróżować z popularnego Lloret de Mar, to naszą podróż musimy podzielić na dwie części. Najpierw dostać się do Blanes autobusem (linia Pujol) – kursują bardzo często, a następnie przesiąść się na wspomnianą linię kolejową R1.

Częstotliwość kursowania linii oraz godziny odjazdów możemy znaleźć na stronie:

Można zauważyć, że połączenia są dostępne średnio dwa razy w ciągu jednej godziny. Spore zagęszczenie powoduje, że nie musimy wcześniej bookować biletów, a kupić je po prostu na stacji.

Ceny

Ceny są różne w zależności od strefy. Aktualny cennik (2022 rok) wygląda następująco:

Kolej regionalna Rodalies de Catalunya
Ceny biletów jednorazowych
Strefa 12,40 euro
Strefa 22,80 euro
Strefa 33,85 euro
Strefa 44,60 euro
Strefa 55,50 euro
Strefa 66,95 euro

Cena pojedynczego połączenia z Blanes to zatem 6,30 euro, a Santa Susanna 5,00 euro. Bezpłatne bilety są przewidziane dla dzieci do 4 lat, które nie zajmują swojego siedzenia w wagonie.

Karty 10 – przejazdowe

Istnieje możliwość zakupu dwóch rodzajów kart 10 – przejazdowych, oraz karty 8 – przejazdowej, które przydadzą się podczas podróżowania z Costa Brava Do Barcelony.

Karty T-Familiar (8 przejazdów) oraz Bonotren to tzw multi – person, czyli z jednej może korzystać kilka osób. Jeśli podróżujemy w pięć osób, to będą niezwykle opłacalne. Skorzystamy z pięciu przejazdów w jedną i z pięciu przejazdów w drugą stronę. Czasem nawet wykorzystując 8 przejazdów może być tańsze, niż zakup pojedynczych biletów. W przypadku T-Casual jeden bilet – jedna osoba.

T-Casual, T-Familiar, T-Grup

Popularne w samej Barcelonie bilety są od 2020 roku następcami popularnego T-10. W zależności od trasy przejazdu i ilości pokonywanych stref, możemy z nich korzystać kupując je w określonej wersji. Należy pamiętać o różnicqch miedzy nimi – T-Casual to bilet indywidualny, T-Familiar może używać kilka osób, kasując go odpowiednią ilość razy na bramkach. Bilety T-Grup mają tą samą funkcją co Familiar, ale w pakiecie aż 70 przejazdów.

W ramach zintegrowanego systemu komunikacji, w ramach tego samego przejazdu mozemy się przesiąść w Barcelonie np. na metro. Od chwili skasowania biletu mamy 75 minut na dojechanie do celu, a czas ten wzrasta o 15 minut dla każdej ze stref. W przypadku trzech stref bedieto zatem 75 + 30 = 105 minut.

Później już w samej Barcelonie nie opłaca nam się korzystać z tych biletów, gdyż koszt jednostkowy przejazdu będzie drogi. Na miejscu kupujemy po prostu bilety na I strefę.

Więcej o opisanych biletach przeczytacie tutaj – Komunikacja miejska – bilety.

Poniżej aktualny na rok 2022 cennik:

Bilet 1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
T-Casual 11,35 € 22,40 € 30,50 € 39,20 € 45,05 € 47,90 €
T-Familiar 10,00 € 19,00 € 27,00 € 35,00 € 40,05 € 42,00 €
T-Grup 79,45 € 156,80 € 213,50 € 274,40 € 315,35 € 335,30 €

Bonotren 10

Bilet dający nam 10 przejazdów kolejami regionalnymi na wybraną liczbę stref. Może z niego korzystać kilka osób jednocześnie jadących na tej samej trasie. Nie działa na przemieszczanie się w ramach I strefy, czyli samej Barcelony. Aktualny cennik (2020 rok):

Koleje regionalne Rodalies de Catalunya – bilet Bonotren 10

1 strefa 2 strefy 3 strefy 4 strefy 5 stref 6 stref
10,25 € 16,35 € 24,20 € 31,45 € 38,20 € 47,75 €

Jaka strefa mnie obowiązuje?

Poniżej lista popularnych kurortów uszeregowanych wg stref. Inaczej podzielone są jednak strefy dla biletów T-10, a inne dla Bonotren:

Lista stref biletu BONOTREN 10
Strefa Miejscowości
2 strefa El Masnou, Ocata
3 strefa Premia de Mar, Vilassar de Mar, Cabrera de Mar
4 strefa Mataro, Sant Andreu de Llavaneres, Caldes d’Estrac, Arenys de Mar, Canet de Mar
5 strefa Sant Pol de Mar, Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar
6 strefa Blanes
Lista stref biletu T-10
Strefa Miejscowości
2 strefa Vilassar de Mar, Premia de Mar, El Masnou
3 strefa Caldes d’Estrac, Sant Andreu de Llavaneres, Mataro, Cabrera de Mar
4 strefa Canet de Mar, Arenys de Mar, Sant Pol de Mar, Pineda de Mar, Calella
5 strefa Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna,

Gdzie wysiadamy?

Wg upodobania. Pociąg zatrzymuje się w kilku miejscach w mieście, w tym m.in. Arc de Triomf czy Sants, ale centralnym miejscem cieszącym się największą popularnością będzie z pewnością Placa de Catalunya, która jest początkiem słynnego deptaka La Rambla.

Lotnisko El Prat – Costa Brava

W sezonie wakacyjnym Sagales oferuje bardzo częste połączenia z lotniska El Prat w Barcelonie do popularnych kurortów na Costa Brava. Linią 603/614 dojedziemy do Calella, Pineda de Mar, Santa Susanna, Malgrat de Mar, Blanes.

Ceny biletów:

Bilety jednostronne:
Calella / Pineda de Mar – 9,8 euro
Malgrat de Mar / Santa Susanna / Blanes – 11,20 euro

Ceny biletów dwustronnych x 2

Rozkład jazdy wraz z godzinami znajdziecie poniżej.

4fc95e1efc2462b5d20f9a86e4af060ffcf9ce3e

Moventis – Sarfa

Kolejnym przewoźnikiem autobusowym jest Moventis – Sarfa. Tu w przeciwieństwie do Sagales firma skupiła się na kurortach wysuniętych dalej na północ od Blaes, czyli od Lloret de Mar aż po Cadaques.

Rozkład połączeń oraz ceny można sprawdzić na:

https://compras.moventis.es/es/trayectos-barcelona.html

Nocne przejazdy

Wszyscy planujący wracać w nocy z Barcelony (większość interesują połączenia właśnie w tą stronę) na wybrzeże mają możliwość skorzystania z linii N82, którą obsługuje Sagales.

Poniżej aktualny rozkład ważny od 1.06.2022 do 30.09.2022.

82866b9a8f2dedfd608373d848ad23a81059327d

Zobacz również

862 komentarze. Zostaw komentarz

 • Czy jadąc R1 z Pineda de Mar i wysiadając na placu katalońskim mam w zasięgu Sagrada Familia, Park Guell – chciałbym wszędzie dotrzeć pieszo o ile to niedalekie odległości i się nie zgubię 😉
  Czy przeznaczając po ok 1,5 godziny na każdą z atrakcji będzie ok?
  Kolejnego dnia chciałbym zwiedzić stadion, wysiadam na Sants i idę pieszo bo rozumiem, że pieszo spokojnie trafię- chodzi o powrót czy będąc na stacji Sants kupuję bilety jednorazowe i powrót mam do Pineda de Mar?
  Jeżeli chodzi dojazd do Barcelony na zwiedzanie to kupię T-Familiar 4 strefa tak? Doczytałem gdzieś, że strefowe mają jakieś ograniczenia czasowe do wykorzystania, czy faktycznie?

  Odpowiedz
  • Tak, ale jadąc z Pineda możesz wysiąść na Clot i stamtąd na nogach najbliżej do Sagrady i od Sagrady zacząć zwiedzanie.
   Dokładnie, jeśli chodzi o Sants to spokojnie na nogach.
   Tak, mają ograniczenia czasowe, ale jest tego na tyle dużo, że nie stresuj się tym.
   Dzięki temu możesz nawet po przyjechaniu na Sants przesiąść się na metro – niebieska linia L5 i podjechać na Collblanc – stację najbliżej stadionu. Wszystko w ramach przyjazdu z Pinedy.

   Czas to 75 minut + 15 minut na każdą kolejną strefę, więc w Twoim przypadku 75 minut + 35 minut = 110 minut.

 • Dzień dobry. Chciałbym prosić o pomoc w dostaniu się do Girony ze stacji Santa Susanna. Znalazłem tylko pociąg R1 do Macanet Massanes i potem przesiadka na inny pociąg w czasie 8 minut. Boję się że nie ogarnę tego w tym czasie . Chyba że można kupić jeden bilet na stacji Santa od razu do Girony. Dziękuję i pozdrawiam.
  PS. Dzięki Waszej stronie i treści w niej zawartych ogarnąłem jednodniową wycieczkę do Barcelony. I za to bardzo dziękuję 😀

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, bilet kupujesz w Santa Susanna od razu na całą trasę.
   Ten pociąg w ciągu dnia wykonuje również kursy bez przesiadki, możesz sprawdzić godziny na stronie kolei regionalnych – rodalies.gencat.cat.

 • Jak najlepiej dostać się z Lotniska El Prat do Malgrat de Mar, gdy będę na lotnisku dopiero o 23? W sierpniu.

  Odpowiedz
  • Prywatny transfer lub autobus nocny.
   N82 odjeżdża z Passeig de Gracia 00:15 i dojedziesz nim do Malgrat.
   Aby dostać się w to miejsce możesz jechać z lotniska Aerobusem na plac kataloński.

 • Witam będę w Malgrat de Mar . Chcę kupić bonotren 5 strefa żeby pojechać do Barcelony w 3 osoby. Czy mogę na resztę biletu pojechać do Girony i czy wtedy mogę się przesiadać czy muszę trafić na pociąg bezpośredni?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeśli wybierzesz zwykły regionalny (R), a nie ten średniego zasięgu (MD), to możesz na tym Bonotrenie jechać do Girony.
   Na czas tych darmowych biletów dla często podróżujących zawieszono sprzedaż biletów Bonotren. Nie są aktualnie dostępne.
   Będzie można zamiast tego kupić T-Casual czy T-Familiar.

  • Czy bilety można kupić przez internet czy trzeba na stacji?

  • Bilety T-Casual czy T-Familiar kupisz w aplikacji T-Mobiltat, ale również w automatach na stacji.

 • Czytałem gdzieś że T-Casual jest jednoosobowy?

  Odpowiedz
  • Tak, T-Casual jest biletem indywidualnym dla jednej osoby.
   Nie można go np, skasować dwukrotnie w tym samym czasie jak w przypadku biletu T-Familiar.

 • Ostatnie pytanie czy jadąc z Magnat de mar na T familar 5 strefa mogę się przesiaść na Barcelona Sanitas na metro do Camp Nou i będzie to jeden przejazd ?

  Odpowiedz
  • Tak, dokładnie.
   Przesiadka na metro na Sants to będzie jeden przejazd.

 • Hej
  Jaki bilet kupić dla rodziny 2+2 (do 18rż) która chce podróżować na całej trasie przez dwa tygodnie?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Gdybyś chciał mieć bilet na nielimitowane przejazdy na wszystkie 6 stref i móc przemieszczać się wybrzeżu, to miesięczny na kolej regionalną to 83,85 euro.

 • Odbyłem już wszystkie podróże jakie miałem w planie. Z Malgrat do Barcelony wszystko zgodnie z planem i rozkładem. Ale wycieczka do Girony pasmo małych porażek. Pociąg o 9.18 wg wyszukiwarki rodalies.gencat.cat miał być bezpośredni ale nie był trzeba było czekać i się przesiadać. Spotkałem w Massanes wiele osób zdziwionych sytuacją. Następny problem to bilet t-familar 5zone miał końcówkę 02 ale zaświecił w Gironie przy wejściu na peron na czerwono na szczęście dało się spokojnie pojechać na gapę. Ogólnie jak się pozna system jest ok.

  Odpowiedz
 • Witam, mam pytanie – jadąc kolejka z Calleia na której stacji wysiąść najlepiej żeby dojść na nogach na stadion Olimpic Lluis Companys żeby było najbliżej i czy z powrotem kolejka odjeżdża z tego samego miejsca. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Witam Arek,
   Sants – stamtąd na plac hiszpański – Placa Espana i na wzgórze Montjuic. Można podejść nanogach, można podjechać autobusem.
   Powrotny pociąg również oczywiście z Sants.

  • Dziękuję bardzo za odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie jaki bilet najlepiej kupić żeby był w dwie strony callela-sants i sants- callela? Pozdrawiam.

  • Jeśli to jednorazowa akcja, najlepiej się sprawdzi po prostu bilet jednorazowy, czyli 2 x 5,50 euro.

 • Tak jednorazowa akcja na mecz Barcelony podczas pobytu na wakacjach. Czyli w Calleia zakupie taki bilet w dwie strony? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

  Odpowiedz
 • Dzień dobry. Mam pytanie jak dotrzeć z lotniska Barcelon Girona do Santa Susana ok 12.00 w dzień powszedni? Czy z miejscowości Santa Susana bez problemu znajdę połączenia do Barcelony i Costa Brava? Z góry dziękuję. Kasia

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Shuttle transfery.
   Jest tego mnóstwo zwłaszcza w szczycie wakacyjnego sezonu.
   Możesz sprawdzić sobie połączenia np. na flybus.com 🙂

 • Witam. Będę w sierpniu w Santa Susana. Jadąc do Barcelony gdzie najlepiej wysiąść, aby dotrzeć do Sagrada FamilIa. Mam problem ze znalezieniem połączenia w godzinach przed południem, aby około godziny 12 być na miejscu. Chce wykupić bilet on line na zwiedzanie, żeby na miejscu nie stać w kasie za biletami do zwiedzania Sagrada….. Może już ktoś przerabiał taką trasę i wie jak to fajnie zaplanować. 🙂🙂🙂😍. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Sabina,
   Wysiadaj na stacji Clot.
   Pociąg R1 jeździ co 30 minut, więc w ciemno rano na stację.
   Przykładowy plan dla przyjeżdżających z wybrzeża z rozpoczęciem w Sagradzie – Barcelona w 1 dzień.

 • Cześć

  Poproszę o podpowiedź jak lepiej to zaplanować i jakie bilety kupić?
  planuję jakieś 2 dni w Barcelonie na zwiedzanie (nie jeden po drugim ale dwa odrębne w odstępie dwóch dni) dla rodziny 4osób (powyżej 12lat każdy) z dojazdem z Santa Susanna
  co lepiej wybrać:
  – bilet kolejowy dla rodziny i potem na hop on bus po mieście?
  – bilet kolejowy, bilety na metro czy może inny, jakiś zbiorczy żeby na dwa oddzielne dni był do wykorzystania? np.: All-Inclusive Pass albo Explorer Pass
  dzięki za podpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pytanie z gatunku ciężkich.
   Autobusy hop on hop off wygodne, bo szybko przeskakujecie między najważniejszymi atrakcjami.
   Elastyczne będą również bilety na komunikację miejską – T-Casual w cenie 11,35 euro – każdy będzie miał 10 przejazdów, więc na dwa dni w zupełności powinno wam to wystarczyć.
   Co ważne, nie muszą być wykorzystywane dzień po dniu, więc będą bardzo elastyczne.

 • Witam
  Będziemy mieszkać w Pineda de mar i jednego dnia chcemy z Pinedy pojechać do Barcelony, a następnego do Blanes (w celu dotarcia do Tossa). Podróżować będą dwie osoby. Jakie bilety będzie najopłacalniej kupić?? czy bilet z Pineda do Blanes pojedynczy kosztuje aż 6,95??

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jadąc z Pinedy do Barcelony potrzebujesz bilet na cztery strefy, a do Blanes na dwie.
   Z tego względu najlepiej będzie kupować pojedyncze.
   Coś źle skalkulowałaś, bo z Pineda de Mar do Blanes pojedynczy bilet to 2,80 euro :-_

 • Cześć, chciałabym prosić o pomoc, jaki bilet najlepiej kupić z Calella do Barcelony (Arc de Triomf), jaka będzie cena przejazdu? Czy można kupić łączny bilet od razu na powrót.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   tak, możesz kupić od razu bilety w dwie strony (dwa pojedyncze).
   Pociąg R1 z Calella – cena przejazdu do Barcelony, w tym na stację Arc de Triomf – 5,50 euro.

 • Witam, jaki bilet najlepiej kupić dla 4 osób z canet de mar do Barcelony. Chcielibyśmy przynajmniej 2 razy pojechać do Barcelony więc na pewno min 8 przejazdów.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   T-Familiar w opcji na IV strefę.
   Wykorzystacie 4 przejazdy w jedną i 4 w drugą i dzięki temu zużyjecie cały taki bilet.
   W przypadku ponownego przejazdu kupujecie jeszcze jeden.
   Bilet w opcji na tą strefę kosztuje 35,00 euro.

 • Dzień dobry, czy orientują się Państwo czy linia R11 (Barcelona-Girona-Figueres-Portbou) mieści się w zakresie biletu Ab.Recurrente (promocja ogólnokrajowa – 10 Euro za jazdy pociągami podmiejskimi no limit :))?

  Na ile udało mi się wyczytać po hiszpańsku, promocja obowiązuje na strefy 1-6, więc zgodnie z poniższą mapką chyba jest poza (niebieska linia po prawej):
  https://www.renfe.com/content/dam/renfe/es/Viajeros/Secciones/Cercanias/Mapas/pdf/Mapa_serv_rodalia_Barcelona.pdf

  Niemniej bardzo prosiłbym o potwiedzenie. 🙂

  Pozdrawiam gorąco,
  przyszły turysta 🙂

  Odpowiedz
 • Cześć, pod koniec sierpnia będę z synem w Blanes, chcemy sobie zrobić jednodniową wycieczkę do Barcelony. Czytam tu, że najlepiej będzie pociągiem linia R1. Czy zakup biletu jest możliwy tylko na dworcu? czy jest tez możliwość online? Szukałam połączenia na OMIO, ale mi nic nie wyszukuje w terminie 27.08-01.09.
  jeśli zakup biletu na dworcu, to w okienku/kasie, czy w automacie? Który bilet będzie dla nas odpowiedni, jeśli będziemy chcieli też po Barcelonie poruszać się metrem? Jednorazowe czy ten bilet na 10 przejazdów? Czy na jednym bilecie z 10 przejazdami mogą jednocześnie jechać 2 osoby?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli jednorazowy wypad, to bilet jednorazowe.
   Tak, z Blanes R1 co 30 minut.
   Rozkłady znajdziesz na stronie kolei regionalnych – rodalies.gencat.cat.

   T-Casual na 10 przejazdów działa 1 osoba – 1 bilet.
   W ciągu jednego dnia tego nie wykorzystacie, więc polecam T-Familiar na 8 przejazdów i wtedy można go wspólnie odbijać.

   W Blanes bilety kupicie zarówno w okienku jak i w automacie.
   Możecie również kupić od razu T-Familiar w opcji na I strefę do poruszania się w samej Barcelonie.

 • Cześć. Na początek – dziękują za dzielenie się swoją wiedzą i pomocą. Widzę, że niejednemu pomogłeś. Moje pytanie jest takie. Rozważam Costa Brave na urlop. o Calella (ale nie ta Calella de Palafrugell).

  Fajnie, że z Caella da się dojechać do Girony bezpośrednio! Moje pytania:

  1. Załóżmy, że ja i druga osoba jedziemy r1 z Caella do Barcelony i z powrotem. Następnego dnia r1 z caella do Girony i z powrotem. Kupować jakiś specjalny bilet, który będzie na co najmniej 4 przejazdy czy po prostu przed każdą podróżą ten jednorazowy za te około 5 euro?

  2. W żaden sposób nie można kupić biletu online? Chodzi mi o to, że kupując jako świeżak w automacie mogę się na czymś zwiesić i zrobi się kolejka 🙂 A po drugie kupowanie np. w Barcelonie
  gdzieś na Plaça de Catalunya nie jest chyba wygodne ze względu na obłożenie kas i automatów

  3. Czy można płacić kartą w automacie?

  4. Skasowanie biletu przed wejściem na peron jak w metrze?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   1) Girona nie znajduje się w systemie zintegrowanej komunikacji. Także do Barcelony jednorazowe i do Girony jednorazowe. Tak będzie najlepiej.

   2) Życie, nie raz widać osoby które stoją przez kilkanaście minut przy automacie 🙂 Finalnie wszystko robione jest tak, aby był intuicyjne. Na większości stacji, w tym wg w mnie w Calella również, jest tradycyjne okienko gdzie można w sposób tradycyjny kupić bilet.

   3) Jak najbardziej.

   4) Dokładnie tak.

 • Santa Susanna do Barcelony w 3 osoby jakie bilety
  10 sierpnia 2023 23:53

  Witam zamierzam pojechać z Santa Susanna do Barcelony 3 dorosłe osoby pociągiem startujemy i chcemy zakupić bilety by działały na metro i autobusy w Barcelonie – jaki to rodzaj biletu wykupić najlepiej ? Jeśli rodzinny to w jaki sposób je kasować czy jeden raz czy jak? Bo trochę tego nie ogarniam Santa Susanna to 5 strefa Barcelona 1. Proszę o wskazówki za co bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Dokładnie, przez to, że to różne strefy, wykupujesz osobne bilety.
   Osobne na dojazd do miasta – jeśli to wyjazd na jeden dzień – bilety jednorazowe.
   W samej Barcelonie możecie kupić np. T-Familiar w opcji na I strefę i wspólnie go odbijać kiedy będziecie gdzieś podjeżdżać.

 • Dzień dobry,
  Jak najlepiej dojechać z Santa Susanny do Parku Guell transportem kombinowanym?
  Czy ma sens łączenie wizyty na wzgórzu Tibidabo z wizytą w Parku Guell w ciągu jednego dnia? Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Wszystko kwestia planu i wyboru atrakcji.
   Po przyjeździe do Barcelony na plac kataloński możesz wsiadać w zieloną linię metra i podjeżdżać do Parku i od tej atrakcji zaczynać zwiedzanie.

 • Dzień dobry!
  Szukamy najlepszej opcji podróżnej na linii Pineda de Mar-Barcelona i powrotny Barcelona- Pineda de Mar. W ciągu dnia zapewne poradzimy sobie z automatem, albo na miejscu w okienku, jednak obawiam się podróży komunikacją nocną. Chcielibyśmy pójść na mecz, który może skończyć się około 23. Jak wygląda podróżowanie w tym regionie nocą? Czy jest to coś, czego należy się wystrzegać, czy raczej możemy mieć spokojną głowę? Wstępnie rozkład sprawdzałam przez Google maps, dwie godziny w podróży trzeba zapiąć z przesiadką.
  Czytałam też o biletach Hola BCN!. Czy do podróżowania po samej Barcelonie są ok, czy można znaleźć lepsze opcje, typu te autobusy wycieczkowe?

  Ogromnie dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jeśli chodzi o komunikację miejską, to oczywiście linia N82.
   Odjeżdża z Passeig de Gràcia 6 – Casp o godzinie 00:15.
   Bilety kupicie wcześniej online na Sagales.com, albo na miejscu w autobusie.
   Bezpiecznie, bez problemu.
   Kwestia dostania się ze stadionu na Passeg de Gracia – część osób wybiera autobusy nocne, bo jeżdżą przez plac kataloński, skąd macie parę kroków na wasz przystanek. Część wybiera intensywny spacer – z aktualnego miejsca rozgrywania meczów na Estadi Olímpic Lluís Companys macie do przejścia 3,5 kilometra po ścisłym centrum miasta.

   A co do biletów w samej Barcelonie – Hola Barcelona, bilety T-Casual czy T-Familiar. Wszystko według własnych preferencji i wygody.

 • Dzień dobry,
  Jak najlepiej dostać się do Barcelony Estacio Nord z Tossa de Mar?
  I jeszcze jedno pytanie, potrzebuję z Barcelony dostać się na lotnisko Girona z rana, odlot mam o 8,55, jak się tam dostać?

  Odpowiedz
 • Witam,
  Czy podróżując z dziećmi mogę skorzystać z biletów ulgowych u przewoźnika Moventis? Chcemy się dostać z Barcelony na kemping Castle Montigri.

  Odpowiedz
 • Dziękuje bardzo Tomek.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Jesteśmy w Callela. Co możemy zwiedzić jak pada deszcz?
  Jest nas 6 osób dorosłych 2 dzieci 16 lat 14 lat 12lat i 10 lat. Razem 11 osób. dziękuję. Jesteśmy 2 dzień.

  Odpowiedz
  • Jeśli chodzi o Barcelonę to oczywiście wszystkie rzeczy które są w zamkniętych pomieszczeniach. Wszystko według preferencji.

 • Witam, planuje w 2 osoby 3 przejazdy do Barcelony z miejscowości Callela. Według mnie bardziej opłaca się kupić jeden bilet Bonotren 10 na 5 strefę i 2 zwykłe jednoprzejazdowe bilety na 5 strefę (49,20 Euro) niż aż 12 szt. jednoprzejazdowych biletów (66Euro). Czy dobrze kombinuję??

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, tylko na czas programu z darmowymi przejazdami (Ab.Recurrente), zawieszono sprzedaż biletów Bonotren.
   Alternatywą dla nich będzie T-Familiar, który można wspólnie odbijać.
   Jest na nim 8 przejazdów i w opcji na IV strefę kosztuje 35,00 euro.

 • Czyli obecnie nie ma możliwości kupienia biletu Bonotren??
  T-Familiar kupuję jeden i razem z drugą osobą na nim możemy jeździć tak?? Odbijamy go podwójnie na stacji?

  Odpowiedz
  • Dokładnie tak.
   T-Familiar będzie się tym różnił od T-Casual, że bilet w tym samym czasie może odbijać więcej osób (podobnie było właśnie w przypadku Bonotren).

 • Jeszcze takie pytanie:
  Czy jeśli kupie bilet T-Familiar na 4 strefę z Callela do Barcelony i wysiądę na stacji El Clot-Arago i będę dalszą jazdę kontynuował pociągiem R2 do Castelldefels to zaliczy mi to jako jeden przejazd (coś jak przejście z jednej nitki metra na inną)? Czy muszę kupić na podróż pociągiem R2 oddzielny bilet (jednorazowy na 1 strefę)?

  Odpowiedz
  • Dokładnie to jeden przejazd pod warunkiem, że nie wychodzisz na zewnątrz i przesiadasz się na tej stacji 🙂

 • Witajcie,
  Serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc w rozwiewaniu moich wątpliwości, robicie świetna robotę tym blogiem, jeszcze jedno pytanko: czy kupując bilet T-Familiar na 4 strefę od czasu startu mam 75 + 60 czyli 2 h i 15 min na dotarcie do celu w ramach jednego przejazdu tak??
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Nie ma problemu.
   Dokładnie tak, masz 2h 15 minut na przejazd, ale tym czasem mało kto się przejmuje, bo wszystko jest tak wyliczone, aby ten przejazd przez 4 strefy był w tym czasie realny.

 • Estadi Olímpic Lluís Companys
  4 września 2023 09:29

  Hej,

  Pytanie – wybieramy sie za 3 tyg. na mecz na stadion Estadi Olímpic Lluís Companys i bedziemy jechac z Calella pociągiem pewnie. Pytanie na jakiej stacji wysiąść w Barcelonie aby mieć najbliżej. Powrotny w weekend ostatni (chyba) o 23:00 więc jak mecz bedzie o 21:00 to do stacji dobrze jakby było blisko 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Barcelona Sants – do przejścia z dworca na stadion ok. 2,3 km, więc spacer.
   Jeśli nie zdążycie na ostatni pociąg, trzeba będzie jechać nocnym N82, który odjeżdża z Passeig de Gracia.

  • Na stronie (http://rodalies.gencat.cat/ca) z tej stacji nie widzę połączeń po 22:00 albo coś źle sprawdzamy 🙁

  • Sprawdzaj na bieżąco kilka dni przed podróżą.
   Aktualnie ostatnie połączenia do Calella 22:55.

 • Przesiadki w R1
  5 września 2023 10:08

  Witamy, dzięki za dzielenie się wiedzą, Barcelona pociągami R1 zaliczona. Mam inne pytanie chciałbym pozwiedzać z Santa Susanna inne miejscowości, czyli mogę się przesiadać na bilecie w 2 lub 3 strefach, tj jechacydo Calet i na moment wysiąść na godzinkę do Sant Pół itd?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Każdorazowe opuszczenie stacji i ponowne wejście na nią będzie powodować, że z biletu będzie schodził kolejny przejazd 🙂
   Przesiadka na bazie jednego przejazdu dozwolona w ramach nie opuszczania stacji.

 • Z Malgrat de Mar do Barcelony
  6 września 2023 09:17

  Witam, chciałem się dostać z stacji Malgrat de Mar do Barcelony w dwie osoby ma być to jednorazowy wypad a później powrót. Jaki bilet kupić? I na jakiej stacji wysiąść w Barcelonie? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 😉

  Odpowiedz
  • Bilet na 5ą strefę za 5.50€ w jedną stronę, zalecana stacja Barcelona Plac kataloński. Byliśmy dwa dni temu, linia w większości jednotorowa i pociągi nawzajem zbierają opóźnienie. wyjechaliśmy po 19h z Barcelony i ledwo zdążyliśmy na kolację.

  • Witaj,
   Bilety jednorazowe.
   Koszt to 5,50 euro / osoba.
   Możesz wysiąść na placu katalońskim, jeśli chcesz dojechać do ścisłego centrum i zacząć od Rambli, kaniec Gaudiego, dzielnicy gotyckiej.
   Na stacji Clot wysiadasz, jeśli chcesz zacząć od Sagrada Familia.
   Przykładowy program na jeden dzień w Barcelonie – Barcelona w 1 dzień.

 • Proszę powiedzcie mi jak najtaniej mogę się przemieszczać z miejscowości Santa Susanne do centrum Barcelony (przez 3 dni). Bilet Familiar? Casual? Na czym to polega ?Ile będzie kosztował jednorazowy przejazd? Pociągi? Gdzie najpraktyczniej wysiąść w Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Tomek (ale nie ten)
   6 września 2023 21:43

   Najlepiej pociągiem. Linia R1. Santa leży w piątej Zonie, zatem T-Familiar będzie kosztować 40 EUR. A co on oznacza? „Bilet czasowy wieloosobowy na 8 zintegrowanych przejazdów w ciągu 30 kolejnych dni od pierwszego użycia, wszystkimi środkami transportu w liczbie wykupionych stref (maksymalna opłata 6 stref).” Co do przystanku w BCN to zależy którą część chcecie zwiedzać. Jak bliżej Sagrada to można wysiaść na El Clot. Jak chcecie zacząć od Parc de Ciutadella to na Arc de Triomf. A jak bardziej na zachód to wysiądźcie na Placu Katalońskim. Wszędzie jest pięknie i wszędzie jest coś do zobaczenia.

  • Familiar, bo Casual w opcji na V strefę nie wykorzystasz (ma 10 przejazdów, a ty potrzebujesz 6).
   Jeśli jest was dwójka to Familiar na 8 przejazdów odbijacie wspólnie. Wykorzystacie go idealnie przez dwa dni.
   Ostatniego, trzeciego dnia, po prostu bilety jednorazowe.

   Można również pokombinować z Ab.Reccurente, czyli programem darmowych przejazdów koleją na wybranej trasie, ale aktualnie nie sprzedają tych biletów dla turystów na miejscu w kasach, ale działa, jeśli zrobi się go przez aplikacje. Jedyny koszt to kaucja 10 euro / bilet.

 • Tomek (ale nie ten)
  6 września 2023 21:47

  @Tomek – jak wygląda temat abonamentu Ab. Recurrente na Renfe? To jest legalne dla turystów? Można to kupić i dzięki temu mieć zniżki? Przebijam się przez zapisy na stronie Renfe, ale mam wątpliwości. Możesz pomóc? Kolejny raz czytam na różnych forach o tym abonamencie i sam nie wiem co o tym myśleć. Pozdrowienia dla Was 🙂

  Odpowiedz
  • Powiem ci tak – jak turyści zadają pytania w tej sprawie, to ja bazuje głównie na biletach.
   Uważam, że skoro wyjeżdżamy tam jako turyści, to płacimy „normalnie” za komunikację.
   Na początku podpowiadałem zakup Ab.Recurrente, bo nie robiono z tym problemów na stacjach, nawet na lotnisku.

   Aktualnie wiem że przechodzą ludziom te bilety, ale tylko kupione w apce i wymienione na właściwy bilet w automacie na miejscu.
   Także nigdzie nie ma oficjalnej informacji o zakazie kupowania tych biletów przez obcokrajowców.
   Turyści kupują te bilety w aplikacji i korzystają z nich a miejscu.

  • Robson/Rybnic
   26 września 2023 19:31

   Witam serdecznie
   Czy mogę się dowiedzieć o jaką apkę chodzi??
   Pozdrawiam

  • Oficjalna aplikacja kolei hiszpańskich – Renfe App.

 • Witam, mam dwa pytania.
  1. Czy bilet T-Familiar działa w obydwie strony?
  2. Chcemy wybrać się na mecz Barcelony stadion Estadi Olímpic Lluís Companys i bedziemy jechac z Santa Susanna. Pytanie, czym wrócimy po 23 do naszego miasteczka?
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Tomek (ale nie ten)
   7 września 2023 21:12

   1. Tak.
   2. O tej porze tylko autobus Sagales. Linia N82, odjazd o 0:15 z Passeig de Gracia, przystanek przy Casa Batllo.

 • Dzień dobry/ Buenos dias
  Pytanie jak dojechać wieczorem około 21 z lotniska Girona do Blanes?
  Linia Sagales nie jedzie już o tej godzinie (będę pod koniec września).
  Czy tylko taxi wchodzi w grę ? proszę o podpowiedź !!!
  I pytanko kolejne, chcę z Blanes na 1 dzień pojechać do Barcelony, jak rozumiem mogę kupić bilet na dworcu w Blanes? 2 osoby, jaki bilet się opłaca, czy jest jakiś familijny, i czy będzie zniżka jak będzie w ida y vuelta?
  Nie chcę korzystać z metra w Barcelonie, (wszystko spacerem) 🙂

  Ufff, przepraszam, może głupie pytania, ale szczerze mówiąc już od paru dni studiuję ten transport i już się pogubiłam 🙂

  Dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie tylko taxi.
   Działają również shuttle transfery – sprawdź np. możliwość połączenia na flybus.com.

   Jeśli z Blanes tylko jeden wypad do Barcelony, to po prostu bilety jednorazowe. Bilet T-Familiar nie będzie się opłacał, bo wykorzystacie tylko połowę przejazdów które są na bilecie.
   Oczywiście bilety kupisz w Blanes w automacie oraz w kasie 🙂

 • Dzień dobry,
  Jak najlepiej zorganizować sobie samemu wycieczkę z Santa Susanna do Barcelony? W jakich godzinach najlepiej jechać? Gdzie kupić bilety żeby nie stać w kolejkach i jaki jest mniej więcej koszt?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry
   Bardzo prosto – pociąg R1, który jedzie bezpośrednio do Barcelony.
   Odjazdy ze stacji w Santa Susanna co 30 minut.

   Czym wcześniej tym lepiej.
   Musisz najpierw zaplanować sobie dzień w mieście, aby wiedzieć gdzie chcesz wejść do środka itd.

   Przykładowy program dla osób przyjeżdżających do Barcelony w wybrzeża – Barcelona w 1 dzień.

 • Dzień dobry,
  Za tydzień wybieram się z przyjaciółką do Blanes. Nie mamy konkretnych planów, ale na pewno 2/3 razy chcemy odwiedzić Barcelonę. Jaka byłaby najdogodniejsza opcja transportu i jakie bilety wychodzą najbardziej opłacalne? Dodatkowo jeśli macie taką wiedzę, co jeszcze warto zwiedzić w bliskiej okolicy Blanes? 😊
  Z góry dziękuje za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Prosta sprawa 🙂
   Jeśli więcej niż jednorazowy wypad, to na dwie osoby T-Familiar w opcji na V strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów i po prostu kasujecie go dwa razy na stacji w Blanes, a potem dwa razy wracając z Barcelony.

   W ramach tego jednego przejazdu możecie przesiąść się na metro w Barcelonie.
   Bilet kosztuje 40 euro, więc koszt jednostkowy wychodzi was 5 euro za jeden przejazd 🙂

 • Dzień dobry 😉
  Będziemy w Santa Sussana i chcemy w jeden dzień pojechać do Barcelony. Rozumiem, że do samej Barcelony dojedziemy pociągiem R1 i kupujemy jednorazowe bilety. Natomiast w samej Barcelonie najlepiej będzie nam kupić bilet Familiar za 10 Euro? Da nam to łącznie 8 przejazdów czyli na dwie osoby możemy go skasować 4 razy? Dobrze to rozumiem? 😉 Dziękuje za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dokładnie tak. W samej Barcelonie T-Familiar w opcji na I strefę i kasujecie go dwa razu za każdym razem kiedy wsiadacie do autobusy czy przechodzicie przez bramki w metrze. Możecie zatem 4 razy w samej Barcelonie skorzystać z komunikacji 🙂

 • Cześć, Tomek widzę że jesteś expertem tutaj miałbym do Cb pytanie. Będą w ten weekend na meczu w sobotę 16.09 i mecz skończy się w godzinach wieczornych. mógłbyś mi objaśnić jak mam zaś dostać się do Calella gdybym nie zdążył na pociąg a raczej będzie to ciężkie do zrobienia żeby się wyrobić więc chcę być gotowy na taką ewentualność.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Sprawa jest prosta – N82.
   Odjeżdża z Passeig de Gracia – Casp, lekko powyżej placu katalońskiego.
   To najpopularniejszy środek transportu wśród wracających z meczów Barcy na wybrzeże.

 • Rozumiem ze do Barcelony dostaniemy się bezpośrednio z Santa Susanna?

  Odpowiedz
 • Witam. W końcu lecimy do Hiszpanii 🙂 Znalazłam Hotel w Calella, przylot na lotnisko w Barcelonie w niedzielę o 17. Jak to dobrze, że znalazłam tę super stronę, gdyż próbuję znaleźć coś co nam pomoże pokochać ten Kraj i wrócić, a tu jest tyle dobrych informacji. Proszę o pomoc, jak wydostać z tego lotniska do Calella i powrót za 8 dni. Czym i jakie bilety najlepiej kupić, jesteśmy w 4 dorosłe osoby. Proszę nie pisać o taksówkach, bo wolałabym zaoszczędzić żeby coś zobaczyć :))) wiem, że wszystko warto, ale ograniczają nas finanse :((

  Odpowiedz
  • Witaj Agnieszka,
   Najlepszy i najtańszy sposób – pociąg R2N z lotniska.
   Przesiadacie się na Sants na R1 i jedziecie prosto do Calella.

   Najtaniej wyjdzie zakupu biletu T-Familiar w opcji na IV strefę – 35 euro. Na bilecie jest 8 przejazdów.
   Cztery przejazdy wykorzystacie na dojazd do Calella, a 4 na powrót.
   Czyli za 35 euro za 4 osoby macie transfer z lotniska oraz na lotnisko.

 • Witam.
  Jaki bilet kupić na pociąg z malgrat de mar do Barcelona plac Kataloński w tą i z powrotem? Dla 1 osoby dorosłej i drugiej osoby dorosłej jadące jako opiekun dziecka niepełnosprawnego 6 letniego czyli razem 3 osoby. I jaki koszt za podróż w dwie strony?

  Odpowiedz
 • Witam,
  Jak najłatwiej i najszybciej dostać się z Pineda de Mar do Wzgórza Tibidabo? Czy za wejście trzeba zapłacić?
  Jadę do placu Catalunya i później już trzeba się przesiąść na inny środek transportu?
  Byliśmy w Parku Guell, widzieliśmy Sagrada Familia, targ la Boqueria, stadion Olimpijski i chodziliśmy po deptaku Rambla. Chcemy jeszcze raz zobaczyć z bliska Casa Mila i Batllo. Co jeszcze warto zobaczyć nie oddalają się znacząco od drogi powrotnej z Tibidabo do placu Katalońskiego zahaczając o domy Mila i Batllo?
  Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam Michał 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Michał,
   Na Tibidabo można wjechać płatnym funiclarem, ale można również dostać się z innej strony korzystając z komunikacji miejskiej i biletów T-Casual czy T-Familiar.
   Szczegóły znajdziesz we wpisie: Dojazd na Tibidabo.
   W pobliżu placu katalońskiego poza kamienicami Gaudiego – dzielnica gotycka, pomnik Kolumba (można aktualnie wejść na szczyt), Palau Guell… 🙂

 • Dziękuję za pomoc. Czy jest może opcja dla 4 osób, który pozwoli przejeżdżać między lotniskiem w Barcelonie, poruszanie się po tym mieście i dojazd do hotelu w Calella. Będziemy tam 8 dni i chcielibyśmy zobaczyć Barcelonę😍. Może jest opcja, że t też zawierała bilety wstępu🙈

  Odpowiedz
  • Nie ma tak łatwo, trzeba to jednak zorganizować osobno.
   Generalne na dojazdy z Calella do Barcelony bilet T-Familiar w opcji na IV trefę.
   Po samej Barcelonie bilety na I strefę (tu również może być T-Familiar, abyście mogli go wspólnie odbijać).

   Połączenie komunikacji miejskiej w Barcelonie oraz biletów wstępu i zniżek na wstępy to Barcelona Card. Możesz przeczytać szczegóły w osobnym wpisie.

 • Będziemy w Santa Susanna rędzina 5 osobową 3 dorosłych+ 2 dzieci. Cały tygodniowy wyjazd chcemy spędzić na zwiedzaniu. Proszę o pomoc jaki bilet na komunikacje miejska będzie najbardziej opłacalny i wygodny. Dziękuję bardzo za pomoc

  Odpowiedz
  • W każde miejsce, które będziecie podróżować, będzie oznaczone inną strefą, więc nie ma tu jednego złotego środka. Przy takiej liczbie osób bardzo dobrze i elastycznie będą was wychodziły bilety T-Familiar. I tak np. w przypadku podróży do Barcelony kupujecie T-Familiar w opcji na V strefę. Na bilecie jest 8 przejazdów, więc 5 odbijacie już wsiadając w Santa Susanna do pociągu.

 • A czy jest opcja, żeby kupić ten bilet ab currente, czy jakoś tak🙈 po przylocie do Barcelony , żeby służył w dojeździe do Calella i przy dojazdach do i z Barcelony na zwiedzanie i jeszcze mi się marzy pojechać do Monserat. Na tym samym bilecie. Czy jest takowa możliwość, czy raczej nie?😕

  Odpowiedz
  • Aga,
   Tak, ale stwierdziłem, że z powodów ideologicznych nie będę zamieszczał szczegółowych instrukcji.
   W pierwszej części roku taki bilet mogłaś kupić od razu na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat.
   Teraz nie chcą go sprzedawać turystom, więc jedyną opcją jest wyrobienie biletu w aplikacji Renfe i potem na podstawie kodu QR odebranie go w automacie na stacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team