Aerobus

Aerobus to bezpośredni autobus obsługujący lotnisko El Prat w Barcelonie. Wyrusza spod przystanków znajdujących się zarówno przy terminalu T1, jak i T2.

Aerobus zatrzymuje się na strategicznych przystankach i placach w Barcelonie – do Placa Catalunya dojeżdża w około 35 minut. Zatrzymuje się również na Sepúlveda-Urgell, Pl. Espanya, Gran Vía-Urgell, and Pl. Universita. Zaletą Aerobusa jest jego niezwykle częste kursowanie – co ok. 5 minut. Kursuje bez wyjątku przez okrągły rok.

 

Zarezerwuj bilet na Aerobus

 

Zaletą jest również przystosowanie autobusów dla osób niepełnosprawnych. Autobusy mają specjalnie zaprojektowanie duże przestrzenie w celu wygodnego przewożenia bagażu.

Na pokładzie znajdziemy również darmowe WiFi oraz gniazdka USB umożliwiające podładowanie smartfona czy tablet.

Możliwości zakupienia biletów jest kilka:

  • automaty znajdujące się bezpośrednio na przystnkach – zapłacimy tu jednak tylko kartami Visa i Mastercard – brak możliwości płacenia gotówką;
  • bezpośrednio u kierowcy – przewoźnik jednak prosi, aby należność była możliwie dokładnie odliczona, a w przypadku braku drobnych, maksymalny jednorazowy nominał wynosił 20 euro.
  • strona internetowa przewoźnika – możliwość wcześniejszego zabookowania biletów, bardzo popularny i często wybierany sposób.

Kup bilet online i wydrukuj go przed podróżą do Barcelony:

Aerobus - zarezerwuj online

Mimo, że Aerobus jest drogi, jest bez wątpienia szalenie wygodny.

Widać to po zainteresowaniu i sporym obłożeniu. Autobusu niejednokrotnie kursują w podwójnej obsadzie,a na przystankach oczekuje na rzesze osób. Można w ciemno zakładać, że po przyjściu na plac kataloński czy plac hiszpański, z marszu wsiądziemy do pojazdu i dostaniemy się na lotnisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *