Tutejsze metro niesamowicie przypadło nam do gustu. Chyba zresztą nie tylko nam, gdyż stałym schematem na wszystkich stacjach jest widok niesamowitej ilości turystów z przewodnikami oraz mapami w ręku.

W zasadzie po mieście poruszamy się tylko metrem! Prosty, obrazkowy schemat, który zawsze jest pod ręką w kieszeni czy smartfonie. Już pierwszego dnia wiedzieliśmy, że jeśli już, to tylko metrem.

Tym bardziej, że same stacje są niezwykle czyste. Nie spędza się na nich zresztą dużo czasu. Średni czas kursowania metra na poszczególnych liniach to jakieś 3 minuty.

Stacja metra w Barcelonie
Stacja metra – schludnie i czysto!

Sama budowa podziemnej sieci rozpoczęła się już w latach 20. XX wieku. W dalszym ciągu trwają prace nam dalszą rozbudową – tu między innymi dalszy rozwój linii L9 oraz L10, których docelowe trasy mają być ukończone w 2026 roku.

Aktualnie sieć liczy 12 linii, 193 stacji oraz ponad 156 pociągów, które wożą pasażerów.

Należy pamiętać, że jeśli kupicie bilety na określoną liczbą przejazdów, np. T-Casual czy T-Familar, możecie się przesiadać w ramach jednego przejazdu – szerzej w dziale o biletach komunikacji miejskiej.

Z racji szybkości przemieszczania się, a także częstego kursowania, w wyznaczonym czasie spokojnie możemy przejechać z przesiadkami z jednego końca miasta na drugi.

Mapę metra należy obowiązkowo wydrukować lub ściągnąć na swój telefon przed przyjazdem. Pamiętajcie, ze zawsze aktualna mapa będzie dostępna na oficjalnej stronie przewoźnika miejskiego. Poniżej aktualna na 2024 rok.

Planol-xarxa-de-Metro

Na każdej stacji znajdują się ponadto oficjalne mapki drukowane przez TMB, w formacie PDF możemy ją także znaleźć na ich stronach internetowych: http://www.tmb.cat/

Godziny kursowania metra:

 • Poniedziałek – czwartek: 05:00 do 24:00.
  Piątki: 5.00 do 02:00.
  Soboty: od 05:00 i jeździ przez całą noc.
  Niedziele: do 24:00
  Dni wolne od pracy w tygodniu: do 24:00.

Dni specjalne: 24 grudnia – od 05:00 do 23:00.

24 sierpnia 2017 otworzono nową linię metra, która jeździ bezpośrednio z portu lotniczego El Prat. Kursuje codziennie od 5:00 do 24:00.

Ceny

Cennik biletów aktualny o podwyżki, które miały miejsce w styczniu 2020:

Bilet pojedynczy – 2,40 euro

Bilet na linię L9S – z oraz na lotnisko – 5,15 euro

W metrze obowiązują również dostępne bilety w ramach zintegrowanego systemu komunikacji.

Więcej o zintegrowanym systemie znajdziesz we wpisie Komunikacja miejska – bilety.

Tym samym możemy się tu posługiwać m.in. biletami T-Casual, T-Familar, biletem dziennym T-Dia czy kartami Hola Barcelona. Z podróży metrem skorzystamy również posiadając kartę Barcelona Card.

Zobacz również

90 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć przesyłam link do filmu z aktualnymi cenami biletów w Barcelonie:
  https://www.youtube.com/watch?v=wj-CjqBstz0

  Odpowiedz
 • Dzień dobry ! Nie mogłam znaleźć informacji na temat dojazdu do Montserrat. Może ktoś ten temat przerobił. Chodzi mi o bilet Trans Montserrat. Oprócz ceny podróży pociągiem i kolejkami, na stronach turystycznych jest napisane,że bilet zawiera w sobie METRO. Bilet będziemy kupować na Placa Espanya, ale nie wiemy czy ten bilet obowiązuje na metro w dwie strony? Przy pociągu i kolejkach jest po angielsku podane jak byk „round trip”, ale tu stoi tylko jedno słowo – METRO. Dlatego zastanawiamy się czy powinniśmy kasować T-10 jadąc na Placa Espanya, czy może wcześniej zaopatrzyć się w ten Combined ticket Trans Montserrat i już na nim wyjechać z hotelu? Combined Ticket, zdaje się nie zawsze daje wielkie korzyści bo np. widzę, że Santa Cova jest niedostępna, dlatego nie chcielibyśmy niepotrzebnie płacić za metro, jeżeli można uniknąć. Będę wdzięczna za informację, jeśli ktoś to wie. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • W niedługim czasie zamierzamy opublikować kompleksowy materiał dotyczący dojazdu do Montserrat.
   Kupując wcześniej Trans Montserrat i odbierając go np. w informacji turystycznej na placu katalońskim, macie przejazd metrem w obie strony na plac hiszpański.

 • Witam,
  Niedługo wybieram się do Calella. Chcę jechać pociągiem R2 z lotniska El Prat a potem R1 do Calella. Proszę o podpowiedź na jakiej stacji mam się przesiąść z R2 na R1 oraz czy bilet T10 jest honorowany w pociągu R1 do Calella ?
  P.S. Super pomocna stronka !

  Odpowiedz
  • Przemek – najlepiej dojechać z lotniska R2N na El Clot.
   Stamtąd bez żadnych przesiadek kursują R1.
   Bilet T-10 na pierwszą strefę nie da ci możliwości dojechania do Calelli.
   Jeśli masz zamiar raz w ciągu pobytu jechać do Barcelony, to kupuj jednorazowe.
   Jeśli jednak wiele razy lub jedziecie w kilka osób – rozważ kupienie T-10 na 4 strefę, bo w niej leży kurort.

   Koszt T-10 na 4 strefę wynosi 35,25 euro, czyli 3,5 euro za przejazd.
   Bilet jednorazowy kosztuje 5 euro.

  • Jeszcze jedno pytanie, czy podana cena biletu za 5 euro do Calella obowiązuje od lotniska El Prat, czym tylko dla linii R1 od stacji El Clot? Rozumiem, że dzieci (wiek 8 i 14 lat) nie mają zniżek?
   Czy w przypadku 6 osób można wykorzystać jeden bilet T10?
   Pozdrawiam.

  • Dokładnie, 5 euro to trasa z El Clot do Calelli.
   Dzieci w tym wieku płacą tyle samo.

   Możecie kupić jeden T-10 i przepuszczać go po kolei dla każdej z osób.
   Dlatego z lotniska pociągiem – jeden bilet T-10 i wykorzystacie 4 przejazdy (4 osoby) jadąc na El Clot.

  • Czy można linią metra dojechać na stadion RCDE Espanoyl?

  • Możesz dojechać koleją miejską na stację Cornella-Riera, w tym linią metra L8.
   Linia metra ta jest operowana przez FGC – kolej miejską, choć większa część trasy przebiega pod ziemią.

 • Witam. Mam pytanie, czy linie metra tez są podzielone na strefy? Czy np.jakbym zostawił auto na parkingu przy Park del Besos i chciał dojechać na Camp Nou to na bilet dzienny dojadę? z przesiadkami czy strefy są tylko poza miastem?
  Nie rozkminiam tego… 🙂

  Odpowiedz
  • Adrian, bez obaw.
   Barcelona i sąsiednie miejscowości to wszystko I strefa.
   Metrem możesz zatem podróżować do woli wszędzie tam gdzie dojeżdża 🙂
   Nawet do sąsiedniej Badalony.

 • Widzę, że jestescie ekspertami co do metra w Barcelonie.
  Mam 2 noclegi w hotelu IBIS Viladecans. Chciałbym wyjechać z hotelu rano do centrum Barcelony i wracćc do hotelu wieczorem. Mam samochód w hotelu, ale chciałbym go zostawić na parkingu i pojechać do centrum metrem.
  Czy możecie coś poradzić?
  Będę wdzięczny.

  Odpowiedz
  • Staszek – problem w tym, że blisko twojego hotelu nie ma metra.
   Przede wszystkim kup bilet T-10, by najtaniej dojeżdżać i poruszać się po mieście.

   Do stacji kolejowej masz niecałe 2 km, tam co chwila będziesz miał pociągi do centrum.

  • Dzięki. Po Barcelonie chcę chodzić. Metrem chciałbym tylko dojechać do centrum i wrócić wieczorem do hotelu w Viladecans. Będę tam tylko 1 dzień. Czy nie lepiej kupić 2 bilety jednorazowe – do Barcelony i z powrotem?

  • W takim przypadku owszem, bo jednorazowy bilet 2,2 euro. Wydasz więc łącznie 4,4 euro.

  • Jeszcze raz dzięki !!!

 • Doczytałem się u Was, że pojedynczy bilet za 2,20 nie upoważnia do przesiadek. By dostać się z mojego hotelu w Viladecans do centrum Barcelony, musiałbym korzystać z kilku linii metra (przesiadki) i za kazdym razem musiałbym kasować nowy bilet jednorazowy. Czy tak? To chyba jednak korzystniej jest T10. Chyba, ze podjechałbym samochodem w pobliże metra, którym bez przesiadki dojechałbym do centrum. Ale wtedy trzeba płacić za parking….
  Myślałem, że metro działa jak paryskie – na jeden bilet nieograniczona ilość przesiadek (correspondance), pod warunkiem nie opuszczania stacji metra. W Barcelonie to nie działa…. Szkoda.
  Przepraszam za namolność 🙂

  Odpowiedz
  • Tak, dlatego pisaliśmy o skorzystaniu z pociągu. To w zasadzie to samo co metro, bo dużą część trasy pokonuje w podziemiach. Zresztą wysiądzisz na Passeig de Gracia czyli miejscu, gdzie również w ramach podziemi przesiądziesz się na metro.

   Z racji lokalizacji polecałbym zatem jednorazowy bilet i dojazd Renfe – np linią R2N jadącą z lotniska El Prat do miasta i wyjście na Passeig de Gracia – ścisłe centrum miasta. Poniżej plac kataloński, Rambla, dzielnica gotycka, port. Wszystko w zasięgu spaceru 🙂

  • Dzieki. Odpowiem, jak zagrało, po powrocie. Wyjeżdżam dziś, dwa noclegi w Viladecans, potem samochodem przez Torla do Parku Ordesa i trekking tam i w okolicach. Wracam po 10 dniach.
   Pozdrawiam serdecznie.

 • Witam, a jak dojechać z lotniska El Prat do Bogatell? W listopadzie jedzmy z dziećmi na mecz i zaznaczę, że jest to nasza pierwsza wyprawa do Barcelony. Lądujemy ok. 24.00 – 1.00. Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Jeśli nie taksówka, to zostanie Aerobus i autobusy nocne.
   Możemy sprawdzić nocne, ale musisz nam podać adres – sprawdzimy jak najlepiej tam dojechać 🙂

  • Witam, a jak dojechać z lotniska El Prat do Bogatell? W listopadzie jedzmy z dziećmi na mecz i zaznaczę, że jest to nasza pierwsza wyprawa do Barcelony. Lądujemy ok. 24.00 – 1.00. Bedę ogromnie wdzięczna za podpowiedź.

   Dziękuje za ekspresowa odpowiedź . Zaznaczę, że będzie to lot z soboty na niedziele. A dokładny adres docelowy to Carrer De Llull 71, HB004742 08005 BARCELONA – HISZPANIA. Monika

  • Monika – w takim razie proponuję ci dostać się na plac kataloński autobusem nocnym lub Aerobusem (ostatni kurs z T2 o 1:00). Aerobus jest wygodny i jeździ co chwilę. O nocnych z lotniskach przeczytasz we wpisach Dojazd z lotniska, Autobusy Nocne.

   Z placu katalońskiego można przejść na stację metra Urquinaona – 300 metrów. Tam żółtania linia metra L4 – z soboty na niedzielę metro jeździ przez całą noc 🙂 Podjeżdżasz 4 stacje i wysiadasz na stacji Bogatell. Pod adres masz 650 metrów.

   Alternatywnie możesz na placu katalońskim możesz wsiąść w czerwoną L1. Podjeżdżasz na stację Arc de Triomf, a stamtąd do przejścia 850 metrów (nie musisz z placu katalońskiego iść piechotą na stację Urquinaona.

  • A może linią L1 do stacji Marina? I jeszcze jedno mam pytanko – czy jest w miarę bezpiecznie spacerować o 1.00 🙂 po Barcelonie ?? Dzięki za pomoc.

  • Można, z każdej stacji podobna odległość do pokonania.
   Barcelona żyje, zwłaszcza w weekendy, więc nie ma większego problemu z poruszaniem się po mieście, zwłaszcza centralnej części 😉

 • Hej 🙂 Co sądzicie o wykupieniu biletu grupowego na 70 przejazdów (ważny 30 dni)? Będziemy w 4 osoby i mamy wtedy do podzielenia koszt tego biletu (trochę ponad 50 euro) na właśnie tyle osób.

  Odpowiedz
  • Przy 4 osobach może to bardzo fajnie wyjść, bo wychodzi lekko ponad 15 euro na głowę 🙂

   Przy bilecie T-10 koszt jednego przejazdu to 1,02 euro, przy karcie T-10 koszt jednego wyjdzie 0,87 euro, ale pod warunkiem, że wykorzysta się co jednego wszystkie 🙂

   Plusem jest również możliwość skorzystania w cenie tego biletu z metra odjeżdżającego z lotniska.

 • Witajcie. Potrzebuję Waszej eksperckiej pomocy. Jutro mam wylot o 10:50 z Barcelona – Girona, a hotel znajduje się niedaleko stacji metra L3 Liceu. Jak najszybciej według Was dostać się do tego lotniska zważywszy że będzie to niedziela rano?

  Odpowiedz
  • Aby dojechać wcześnie rano, musisz dostać się na Estacio Nord.
   Masz nagach niecałe 2 km, aby dojechać metrem musisz się na katalońskim przesiąść na czerwoną L1 i na stację Arc de Triomf, z której też trzeba dojść.

   Autobus 604 – polecam ci ten o godzinie 7:30, bo o 8:45 jest na lotnisku w Gironie.

 • Dzień dobry, czy ktoś się orientuje w jakich godzinach mogę wymienić kartę Hola BCN na stacji metra? Czy punkty wymiany są otwarte tak długo jak kursuje metro czyli np. do godz. 24:00?

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Jutro lecę do Barcelony na warsztaty, więc większość czasu będę zajęta. Wracamy już we dwójkę w pn. Mam pytanie, jak najlepiej dojechać do Hotel Alimara Barcelona, Carrer de Berruguete, 126. Ląduje na BCN. I jaki bilet najlepiej kupić? Czy są jakieś czasowe bilety? Będę Ok 18 wieczorem.
  Z góry dzięki za info 🙂

  Odpowiedz
  • Maryla – o rodzajach komunikacji publicznej przeczytasz tu: Komunikacja miejska – bilety.

   Twój hotel znajduje się przy stacji metra Mundet, więc na Twoim miejscu jechałbym pociągiem z lotniska na Sants, a tam przesiadka na zieloną linię metra L3. Kupując bilet T-10 wszystko zrobisz na jednym przejeździe. Jeśli jedziesz na kilka dni i zamierzasz korzystać z komunikacji, T-10 będzie idealny. Możesz również pomyśleć o pełnej wygodzie, czyli Hola Barcelona -karnecie to konkretną liczbę godzin. W ramach tego nielimitowane przejazdy.

   Gdybyś miała Hola Barcelona, możesz jechać z lotniska metrem L9 na ostatnią stację – Zona Universitaria, a tam właśnie wsiąść w zieloną L3 i jechać już prosto na twoją stację. Po prostu bilet T-10 nie obowiązuje na linii metra z lotniska – trzeba kupić osobny, jednorazowy bilet.

 • Witam. Jutro (niedziela) ok południa potrzebuje dostać się z dzielnicy Poblenou na lotnisko El Prat. Google podaje mi taka konfiguracje:
  Wsiadam w metro L4 na stacji Llacuna
  Na stacji Urquinaona przesiadam się na metro L1. Jade nim do stacji Torrasa i tam przesiadam się na metro L9S którym jade do stacji Aeroport T2. Czy wszystkie przesiadki odbędą się bez potrzeby wychodzenia na powierzchnie (czyli na jednym przejeździe biletu T10). Z góry dziękuje za odpowiedz

  Odpowiedz
 • Widze, inna i chyba lepsza opcje niż ta o która pytałem powyżej:
  Jade L4 z Llacuna do Passeig de Gracia a tam przesiadam się na pociąg R2N którym dojadę na El Prat T2. Czy taki przejazd łączony też odbedzie się jako jeden przejazd na bilecie T10? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Witajcie, czy możecie potwierdzić że metro z lotniska (T2) jeździ tylko do północy? Ta linia nie kursuje całą dobę?

  Odpowiedz
 • Witam.
  9-12 maja 2019r. będziemy nocować w Barcelonie w hotelu Àgora BCN. Residencia Universitaria.
  1.Jak najłatwiej dojeżdżać z tego hotelu komunikacją miejską na tor wyścigów Circuit de Catalunia.
  2.Jak dojechać z lotniska del Prat do hotelu Àgora BCN. Residencia Universitaria
  Pozdrawiam.
  Anna

  Odpowiedz
  • Cześć Anna,

   1) Z racji tego, e nocleg macie w pobliżu stacji metra L3, możecie podjechać na Passeig de Gracia. Tam macie połączenie kolejowe pociągami R2 oraz R2N. Szczegóły: Circuit de Catalunya – dojazd z Barcelony.

   2) Bardzo prosto. Wsiadacie w pociąg R2N na lotnisku i jedziecie na Passeig de Gracia. Tam przesiadacie się na zieloną linię metra L3. Jedziecie na stację Mundet, z której macie zaledwie 500 metrów do przejścia. Wszystko pod warunkiem, że nie przylatujecie o północy. Wtedy pociąg już nie kursuje i musicie skorzystać z metra z lotniska, Aerobusa czy autobusów miejskich. Całą trasę pociąg + metro zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10, czyli 1,2 euro. Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

 • Dzień dobry. Widzę, że macie dużą wiedzę i łatwość w doborze komunikacji. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. W najbliższa niedziele koło południa wyląduję z rodziną na El Prat. Będziemy chcieli się dostać w okolice Park Guell. W jaki sposób najlepiej się przemieścić z lotniska? Będę potrzebował tez drogi powrotnej trzy dni później w godzinach porannych. Nie zależy nam na szczególnej wygodzie, raczej na rozsądnych kosztach, stąd raczej wybór transportu publicznego. Z góry dziękuję.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   W takim razie najrozsądniej pociągiem – metrem zrobicie bardzo duże koło po mieście:

   R2N – jedziecie z lotniska na Sants. Tam przesiadacie się na zieloną linię metra L3 i jedziecie na stacje Lesseps lub Vallcarca (okolice Park Guell). Wszystko zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10 (pociąg + metro) co daje 1,2 euro / osoba.

   Oczywiście w pociągu czy metrze wykorzystacie również karty Hola Barcelona, T-Dia, T-50 czy T-70.

   Szczegóły:
   Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Dzień dobry, pytanie jak najlepiej dotrzeć do RCDE STADIUM? Na wstępny rzut oka metro przebiega daleko od stadionu. Wybieramy się na koncert Rammstein za półtora miesiąca i zastanawiamy się jak dotrzeć na show i jak z niego wrócić do hotelu.
  Dzięki z góry za odp. 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry!
   Obok stadionu masz stację Cornella-Riera.
   Jeździ tu kolej miejska, a także linia metra L8 – dojedziesz nią np. na plac hiszpański.

   Generalnie świetne połączenie z resztą miasta – wszystko zależy teraz od adresu z którego chcesz jechać na koncert i po koncercie 😉

  • Dziękuję!

 • Dzień dobry!
  Bardzo proszę o pomoc. Jak najlepiej dojechać z lotniska do hostelu, który znajduje się na ulicy 24 Carrer Ample, Ciutat Vella. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Jak najlepiej dojechać ze stacji metra Bac de roda na lotnisko we wtorek o 5 rano. Będę wdzięczna za pomoc 🙂

  Odpowiedz
 • Dobry wieczór!

  Mam pytanko. Jak w niedzielę najlepiej dojechać z lotniska El Prat do hotelu Novotel Barcelona Sant Joan Despi Hotel? Z góry bardzo dziękuję. Przylot z Polski około godz. 21.00 na El Prat w Niedzielę.

  Odpowiedz
  • Witaj Jacek,
   Do tej dzielnicy, mimo że blisko lotniska, zawsze trzeba trochę pokombinować 😉
   Najlepiej metrem L9S do końca – Zona Universitaria, a tak przesiadasz się na tramwaj T3.
   Wysiadasz na przystanku Rambla de Sant Just który znajduje się obok Novotelu.

   Pamiętaj, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety pojedyncze, nie działają np. T-10.

 • Dobry wieczór, przylecę na lotnisko El Prat, wieczorem koło 22. Jak mogę dostać się do hotelu Barceló Sants.

  Odpowiedz
 • Witam, wybieramy się w październiku do Barcelony… Z tego co zrozumiałam karta Hola Barcelona działa tylko w 1 strefie, stąd pytanie, czy wszystkie linie metra zlokalizowane są w 1 strefie?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Nigdzie nie mogę wyszukać informacji, o której jest ostatni kurs z lotniska. Teoretycznie metro kursuje do drugiej w piątki, i tu mam wątpliwość, bo przylatujemy ok 1AM, (już sobota). Gdzie znajdę rozkład metra z lotniska? Z góry dziękuję za pomoc!

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Możliwe, że uda wam się zdążyć, kursuje tak samo jak reszta metra w Barcelonie.
   Na linii L9S po północy metro nie zatrzymuje się na stacjach Parc Logístic, Mercabarna oraz Mas Blau.

  • Hej! Potrzebuję Waszej profesjonalnej pomocy w sprawie transportu na lotnisko el Prat.
   Został nam do wykorzystania bilet T-10 którym niestety nie dojedziemy do terminalu T-2.
   Moje pytanie czy jest szansa dojechać na bilecie T-2 jak najbliżej lotniska a resztę trasy pokonać spacerem???
   Bardzo proszę o informacje, wylot mamy dzisiaj o 20.40.
   Pozdrawiam Magda

  • Magda,
   Z miasta na lotnisko na bilecie T-10 podjedziesz: pociągiem R2N oraz autobusem miejskim 46 (z placu hiszpańskiego).
   Do pociągu wsiądziesz na Sants, Clot czy Passeig de Gracia.
   Wszystko pod terminal 2 🙂

 • Potrzebuję dostać się z lotniska El Prat do hotelu H10 Marina Barcelona na Olympic Village Av.del Bogatell 64, dodam, że będę lądować dopiero o 22. Pomożecie w ustaleniu czym i jak najlepiej pokonać ta trasę? Będę bardzo wdzięczna!

  Odpowiedz
 • Hej! Potrzebuję Waszej profesjonalnej pomocy w sprawie transportu w nocy. Będzie to wtorek, 07.01.2020, godz. przylotu 23:05, El Prat T2.
  Miejsce docelowe: Residencia Martí Codolar Avda Cardenal Vidal i Barraquer, 15 Barcelona.
  Z góry b. dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Hej,
   iwona – możesz podjechać nocnym z lotniska na plac kataloński. Na godziny kursowania metra możesz już nie zdążyć, więc z placu katalońskiego łap N4. Najbliżej do wskazanego miejsca będziesz mieć z przystanku Pg. Vall d’Hebron – Poesia – do przejścia 1 km.

 • Hejka, mam przylot do Barcelony o 16:00 14 stycznia. Czym dostać się i jak kupić bilet do centrum? Dokładnie będę miał nocleg w Avenida Diagonal, 70, Sant Martí. Później powrót na lotnisko 18stego stycznia o 19:30 więc ok 17:30 muszę być na lotnisku . Czym dojechać z hotelu na lotnisko?

  Odpowiedz
  • Hej Miłosz.
   Pod kątem ilości przesiadek, najwygodniej pociągiem R2N z lotniska.
   Na Passeig de Gracia przesiadasz się na żółtą linię metra L4 i jedziesz na stację Selva de Mar.
   W przypadku karty Hola Barcelona, jedziesz bez żadnego problemu. W przypadku T-10 – całą trasę (pociąg + metro) robisz na jednym przejeździe.
   Z powrotem analogicznie. Pamiętaj, że pociąg kursuje co 30 minut, więc dojedź na powrocie na Passeig de Gracia z odpowiednim wyprzedzeniem.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 • Witam. Fajna strona dużo cennych informacji. Może i ja poproszę o pomoc jak z lotniska El Prat dostać się na stację metra Llacuna, tzn. jaki bilet kupić na całą trasę 2 osoby dorosłe+2 dzieci 10 i 16 lat, na której stacji się przesiąść. Raczej nie mam problemu z poruszaniem się metrem, ale pomoc będzie bardzo mile widziana. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Viola,
   Najlepiej sprawdzi się tu pociąg R2N z lotniska. Jedziecie na Passeig de Gracia, a tam przesiadacie się na żółtą linię metra L4. W podziemiach trochę trzeba się nachodzić przesiadając się z pociągu na metro 🙂
   Całą trasę łącznie z przesiadką zrobicie na jednym przejeździe / osoba biletu T-Familiar czy T-Casual (ten musi być kupiony osobno na każdą osobę).

   Oczywiście innym rozwiązaniem jeśli chodzi o komunikację są bilety wielodniowe Hola Barcelona, ale na które postawicie podczas pobytu w mieście, zależy od was 🙂

 • I would like to thank the gentlemen working on 28 November at the Ciutadella Vila Olimpica metro station for their help with the damaged ticket. The gentlemen were nice and very helpful to tourists. Thank you very much 🙂

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Mam pytanie dotyczące komunikacji nocnej, która nie wchodzi w skład karty Hola Barcelona – czy przez „komunikację nocną” rozumieć mam tylko autobusy NitBus czy wszystko co jeździ w nocy? Innymi słowy – czy jadąc np metrem po 23 mogę jechać na karcie Hola Barcelona czy muszę dokupić dodatkowy bilet?
  Z góry dziękuję:)
  Pozdrawiam Was serdecznie
  Agnieszka

  Odpowiedz
  • Nie działa na autobusy NitBus.
   Metro wchodzi w skład karty podczas nocnych kursów, które są wykonywane np. w weekendy 🙂

 • Dzień dobry, szukam pomocy jak zorganizować przejazd metrem z lotniska w Barcelonie do Lloret de Mar w późnych godzinach wieczornych (nasz samolot ląduje o 21) , proszę o wskazówki co byłoby najkorzystniejsze.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   12 września 2022 13:32

   Dzień dobry,
   To jeszcze nie taka późna godzina.
   Możesz skorzystać z pociągu R2N i jechać np. na Clot, a tam przesiąść się na R1 do Blanes.
   Całą trasę zrobisz na jednym bilecie, który kupisz na stacji kolejowej na lotnisku.
   Później w Blanes musisz się przesiąść na autobus Pujol, którym dojedziesz do Lloret.

 • Dzień dobry,
  Czy gdy wsiądę do metra L9S na stacji Fira i podjadę tylko 1 przystanek do Europa/Fira, by tam przesiąść się na L8 muszę kupić bilet na linię L9S za 5,15 euro i dodatkowo zwykły? Nie jadę z/na lotnisko tylko ze/do stacji Fira.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Zwykły bilet 🙂
   Jeśli podróż nie zaczyna się lub kończy na lotnisku to na tą linią działają normalne bilety, w tym T-Casual czy T-Familiar.

 • Dzięki! Cóż za express 😉

  Odpowiedz
 • Cześć, a jaki bilet na metro polecacie na 1 dniowe zwiedzanie Barcelony dla 2 osób?

  Odpowiedz
  • Cześć Czaro,
   Albo T-Familiar (8 przejazdów) czyli po 4 dla każdej osoby.
   Może również każda osoba kupić sobie T-Casual. Na nim jest 10 przejazdów – nawet jeśli tego nie wykorzystacie, to cena biletu jest aktualnie śmieszna, bo 7,95 euro 🙂

 • Hola 🙂 chciałam się upewnić, czy na bilecie T-casual na pewno można korzystać też z autobusów?

  Odpowiedz
  • Hola Joanna,
   Tak, oczywiście!
   Nie działa tylko w Aerobusie z lotniska czy autobusie turystycznym hop on hop off, ale to całkowicie inne usługi. Wszystkie miejskie jak najbardziej tak.

 • Witam,
  Jak dostać się z lotniska EL- PRAT do hotelu H10 Hotels marina Barcelona? 2 osoby dorosłe 2 dzieci (6 , 9lat). Czytam o tym bilecie T-casul. Ale czy z lotniska tez obowiazuje? Jaki rodzaj biletu byłby dla nas najkorzystniejszy? Planujemy pozwiedzać Barcelone przede wszystkim Sagrada Familia, Stadion Camp Nou, oceanarium i kolejkę nad miastem linową i wiecej. Termin 14.12 – 18.12.2022. Prosze o informacje.

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Tak, bilety T-Casual wykorzystasz np. w pociągu R2N z lotniska.
   Możecie wtedy jechać pociągiem na Passeig de Gracia, a tam przesiąść się na żółtą linię metra L4 i dojechać na stację Bogatell. Cała droga to zaledwie 1 przejazd biletu T-Casual / osoba.

   Można również jechać metrem z lotniska, ale tu nie zadziała T-Casual. Trzeba kupić specjalny bilet lotniskowy. Działa tu ew. karta Hola Barcelona. Wtedy przesiadacie się na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jedziecie na stację Marina.

   Przy aktualnych promocjach na bilety T-Casual, wychodzą najlepiej cenowo.
   Pełna wygoda to Hola Barcelona.

 • Mam pytanko ws. poznawania (i smakowanie) lokalnych potraw Hiszpanów. Byłem rok temu w kwietniu i ta rzecz mnie w Barcelonie zawiodła, bo tego szukałem, ale bez skutku. Wszędzie dostępny był kebab (oferowany przez ciemnoskórych), jakieś fast-food chińskiej produkcji z chińską obsługą. Często można było zjeść, ale owoce morze, za którymi nie przepadam! A co z innymi potrawami (w sklepach widać wiszące nogi z szynką wieprzową, więc jadają! Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Istnieją gdzieś jakieś lokalne jadłodajnie? Proszę o poradę.

  Odpowiedz
  • Tak, ale trzeba faktycznie tego szukać raczej w dzielnicach i miejscach, gdzie stołują się lub mieszkają lokalni mieszkańcy. W miejscach turystycznych czy np. w okolicach wybrzeża takie miejsca można znaleźć w bocznych uliczkach. Ale my lubimy np, dzielnice i miejsca gdzie mieszkają Hiszpanie i tak wtedy takich restauracji z menu del dia z typowo hiszpańskim menu jest mnóstwo. Ceny też są zdecydowanie niższe.
   Nie polecę nic konkretnego, po prostu wchodzimy tak gdzie nie ma menu w języku angielskim i gdzie siedzą po prostu Hiszpanie.

 • Witam, jak uważacie jadąc z lotniska do Sagrady najwygodniej:
  1. przesiąść się na Sants na niebieską linię
  2. przesiadka na Passeig de Gracia na fioletową
  3. przesiadka na El Clot i powrót fioletową do Sagrady

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Pod kątem wielkości stacji najlepiej na Clot, ale nie każdy R2N z lotniska jedzie bezpośrednio na Clot.
   Czasem na Passeig de Gracia ten pociąg przechodzi w R2S.
   Przesiadałbym się zatem na Sants.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team