Hotele

Ibis Santa Coloma

Hotel Ibis Santa Coloma jest niezwykle popularnym obiektem wśród turystów ze względu na swoją niską cenę. Wynika ona z lokalizacji – hotel w zasadzie znajduje się w dzielnicy Santa Coloma, a na podróż do centrum Barcelona trzeba przeznaczyć prawie godzinę.

Ibis Santa Coloma – lokalizacja

Kiedy szuka się ofert hoteli ze śniadaniem w cenie, popularna sieciówka wyskakuje często na szczycie listy wyszukiwania. Mało tego, często z dużym wyprzedzeniem wszystkie pokoje są zarezerwowane. My podczas pełnego tygodnia na miejscu zauważyliśmy, że nocuje tam po prostu sporo grup.

Sama Santa Coloma znajduje się w I strefie, dzięki czemu dojedziemy tu z Barcelony na standardowym bilecie jednorazowym, a także biletach I strefowowych T-Casual czy T-Familiar. Działają tu również karty Hola Barcelona. Na miejscu spokojnie, w otoczeniu placów zabaw, urokliwych knajpek i restauracji. Jest gdzie wyjść zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia.

Najszybciej do miasta dojedziemy stąd metrem – w pobliżu hotelu znajdują się stacje metra Singuerlin (linia L9N) oraz Santa Coloma (linia L1). To właśnie L1 najwygodniej, bezpośrednio dojedziemy do wielu popularnych miejsc w Barcelonie. Trzeba jednak liczyć się z długim przejazdem. Dla przykładu od Placu Katalońskiego dzieli nas stąd 12 stacji metra na trasie linii L1.

Stacja metra znajduje się ponadto 700 metrów od hotelu, więc z hotelu czeka nas krótki spacer.

Dojazd z lotniska

Lotnisko i hotel znajdują się na dwóch przeciwnych biegunach barcelońskiego metra. Z tego względu czas przejazdu to dobrze ponad godzina.

  1. Najwygodniej jechać metrem z lotniska (dobre rozwiązanie dla posiadaczy kart Hola Barcelona). Na stacji Torrassa przesiadamy się na czerwoną linię metra L1 i jedziemy prosto na stację Santa Coloma (trasa z lotniska to tylko 1 przesiadka).
  2. Autobus miejski linii 46 spod lotniska – dojeżdża na Plac Hiszpański (Placa de Espanya). Tam wsiadamy w czerwoną linię metra L1 i jedziemy na stację Santa Coloma.
  3. Aerobus – hotelowym Aerobusem jedziemy na Plac Kataloński (Placa de Catalunya) i tam wsiadamy do czerwonej linii metra L1 i jak wyżej, jedziemy na stację Santa Coloma.

Plusy

Na spory plus relacja jakości do ceny. Zadbany hotel, bardzo czysty, świetnie działająca klimatyzacja i ładny zapach wewnątrz. Bardzo popularna baza wypadowa wśród turystów. Przyzwoite śniadania to również duży plus – byliśmy tu pełny tydzień i narzekaliśmy na znudzenie porannym serwisem.

Duży plus za dostępność pokoi rodzinnych z dodatkowym łóżkiem pod oknem. Dzięki temu mogliśmy skorzystać z dobrej oferty cenowej hotelu dla naszej trójki.

Sporym atutem jest I strefa komunikacji publicznej. Choć transfer długi, tanio możemy stąd dostać się do miasta.

Minusy

Czas dojazdu do Barcelony.

Byliśmy pełny tydzień, w szczycie wakacji (długi dzień), więc nie narzekaliśmy. Gdybyśmy jednak mieli przyjechać na 3 czy 4 dni, byłoby to mocno męczące i irytujące. W czasie naszego pobytu, różnica cenowa między hotelami w samej Barcelonie była jednak spora.


Dostępność oraz ceny pokoi znajdziecie poniżej:

Booking.com

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team