Kolumna Kolumba stoi na środku Placa de la Pau, obok starego portu, czyli Port Vell. Powstała z okazji wystawy światowej, która odbywała się w Barcelonie w 1888 roku.

Kolumna Kolumba to jeden z najbardziej charakterystycznych pomników w Barcelonie. Mierzy 60 metrów, a jego autorami są Rafael Archi – posąg oraz Gaieta Buigas – kolumna.

Całość mierzy 60 metrów wysokości (52 metry sama kolumna) i oprócz wartości estetycznych jest także jednym z ciekawszych punktów widokowych w mieście. Po wjechaniu na szczyt windą oferuje pełny, 360 stopniowy widok na okolicę.

Kolumna Kolumba - ozdabiający lew
Jeden z licznych elementów ozdabiających kolumnę

Kolumna stoi na kamiennym podeście ozdobionym posągami zwierząt. By się do niej dostać należy zejść schodami w dół od strony Rambli.

Symbolika kolumny

Pomnik Krzysztofa Kolumba symbolizuje słynną wyprawę do Indii. To właśnie do Barcelony zawitał powracający Kolumb. Witany w porcie był przez przebywającą w tym czasie w mieście parę królewską. Spośród wszystkich pomników odkrywcy znajdujących się na świecie, ten należy do najwyższych. Kolumb był przyjmowany przez władców w Pałacu Królewskim, który aktualnie możemy zwiedzać w dzielnicy gotyckiej.

Kolumna Kolumba – zwiedzanie

Co ciekawe, istnieje możliwość wejścia na wieżę! Jest to relatywnie tania atrakcja, która pozwoli nam z punku widokowego podziwianie uroków tej części miasta. Wjazd na górę odbywa się niewielką windą.

Uwaga
Odkąd wybuchła pandemia koronawirusa, wejście na punkt widokowy jest niemożliwe.
Kolumna Kolumba

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team