Kolumna Kolumba stoi na środku Placa de la Pau, obok starego portu, czyli Port Vell. Powstała z okazji wystawy światowej, która odbywała się w Barcelonie w 1888 roku.

Kolumna Kolumba to jeden z najbardziej charakterystycznych pomników w Barcelonie. Mierzy 60 metrów, a jego autorami są Rafael Archi – posąg oraz Gaieta Buigas – kolumna.

Całość mierzy 60 metrów wysokości (52 metry sama kolumna) i oprócz wartości estetycznych jest także jednym z ciekawszych punktów widokowych w mieście. Po wjechaniu na szczyt windą oferuje pełny, 360 stopniowy widok na okolicę.

Kolumna Kolumba - ozdabiający lew
Jeden z licznych elementów ozdabiających kolumnę

Kolumna stoi na kamiennym podeście ozdobionym posągami zwierząt. By się do niej dostać należy zejść schodami w dół od strony Rambli.

Symbolika kolumny

Pomnik Krzysztofa Kolumba symbolizuje słynną wyprawę do Indii. To właśnie do Barcelony zawitał powracający Kolumb. Witany w porcie był przez przebywającą w tym czasie w mieście parę królewską. Spośród wszystkich pomników odkrywcy znajdujących się na świecie, ten należy do najwyższych. Kolumb był przyjmowany przez władców w Pałacu Królewskim, który aktualnie możemy zwiedzać w dzielnicy gotyckiej.

Kolumna Kolumba – zwiedzanie

Co ciekawe, istnieje możliwość wejścia na wieżę! Jest to relatywnie tania atrakcja, która pozwoli nam z punku widokowego podziwianie uroków tej części miasta. Wjazd na górę odbywa się niewielką windą.

Kolumna Kolumba

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team