Barri Gotic

Barri Gotic

Barri Gotic, czyli średniowieczna dzielnica gotycka znajdująca się w centralnej części Barcelony. Jest niewątpliwie bardzo klimatycznym i magicznym miejscem, gdzie w ciasnych uliczkach przechadzają się tłumy turystów, z naprawdę wysoko podniesionymi głowami.

W średniowieczu stanowiła oczywiście centralną część miasta, a po dziś dzień możemy tu podziwiać Plac de la Seu, a także San Jaume, na których znajdują się katedra św. Eulalii, a także siedziba władz miasta i prezydenta Katalonii. Sam spacer po Barri Gotic jest niezwykle przyjemny i jest świetną alternatywą od nowoczesnych budynków znajdujących się już za rogiem!Jedną z głównych atrakcji dzielnicy jest okazała katedra. Bardzo okazała i z daleka rzucająca się w oczy. Z racji chwilowego zamknięcia dla odwiedzających, nie udało nam się zajrzeć do środka. Więcej szczegółów znajdziecie na catedralbcn.org.

Barcelońska dzielnica gotycka znajduje się w centrum również dzisiejszej, rozbudowanej metropolii, a spacer po niej możemy zacząć od La Rambli lub od centralnego placu znajdującego się u szczytu popularnego deptaka – Placa de Catalunya.

Wysokie budynki i ciasne uliczki są powodują, że znajduje się tam sporo zacienionych miejsc. Dlatego spacer po dzielnicy można swobodnie zaplanować nawet w środku dnia. Klimatowi tego miejsca dodają liczni muzycy, a brzmienie instrumentów długo unosi się pomiędzy historycznymi zabudowaniami.

Zdjęcia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *