Barri Gotic

Barri Gotic

Barri Gotic, czyli średniowieczna dzielnica gotycka znajdująca się w centralnej części Barcelony. Jest niewątpliwie bardzo klimatycznym i magicznym miejscem, gdzie w ciasnych uliczkach przechadzają się tłumy turystów, z naprawdę wysoko podniesionymi głowami.

W średniowieczu stanowiła oczywiście centralną część miasta, a po dziś dzień możemy tu podziwiać Plac de la Seu, a także San Jaume, na których znajdują się katedra św. Eulalii, a także siedziba władz miasta i prezydenta Katalonii. Sam spacer po Barri Gotic jest niezwykle przyjemny i jest świetną alternatywą od nowoczesnych budynków znajdujących się już za rogiem!Jedną z głównych atrakcji dzielnicy jest okazała katedra. Bardzo okazała i z daleka rzucająca się w oczy. Z racji chwilowego zamknięcia dla odwiedzających, nie udało nam się zajrzeć do środka. Więcej szczegółów znajdziecie na catedralbcn.org.

Barcelońska dzielnica gotycka znajduje się w centrum również dzisiejszej, rozbudowanej metropolii, a spacer po niej możemy zacząć od La Rambli lub od centralnego placu znajdującego się u szczytu popularnego deptaka – Placa de Catalunya.

Wysokie budynki i ciasne uliczki są powodują, że znajduje się tam sporo zacienionych miejsc. Dlatego spacer po dzielnicy można swobodnie zaplanować nawet w środku dnia. Klimatowi tego miejsca dodają liczni muzycy, a brzmienie instrumentów długo unosi się pomiędzy historycznymi zabudowaniami.

Zdjęcia:

2 odpowiedzi do «Barri Gotic»

 1. Grzegorz pisze:

  Czy rzeczywiście jest to mało bezpieczna dzielnica ? W praktycznie wszystkich informacjach/przewodnikach/blogach o Barcelonie straszą Barri Gotic. To zresztą kolejne pytanie w kwestii bezpieczeństwa – kieszonkowcy w Barcelonie faktycznie są tak aktywni ? Pozdrawiam Grzegorz.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kieszonkowcy – jak w każdym dużym mieście.
   Wydaje nam się, że trochę przesadzony.

   Oczywiście w centralnej części miasta – Barri Gotic czy Rambla, a także metrze, trzeba mocno uważać.

   Nigdy jednak nie chodziłem z plecakiem na klatce piersiowej i nigdy nic mi nie zniknęło, choć zawsze kątem oka spoglądam gdy ktoś bardzo blisko mnie staje – kradzieże często dokonywane są gdy ktoś stoi i obserwuje mimów na Rambli czy ulicznych grajków.

   Barri Gotic jako miejsce do nocowania jest faktycznie średnią dzielnicą pod kątem wieczornego wychodzenia i spacerowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *