Casa Mila - La Padrera

Barcelona w 1 dzień

Jak ułożyć plan zwiedzania, aby zobaczyć ciekawe miejsca w Barcelonie w ciągu jednego dnia? Opracowaliśmy dla was ramowy plan z podanymi widełkami czasowymi oraz dokładną instrukcją dojazdu do kolejnych atrakcji.

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Wielu z was mając wykupione wakacje na wybrzeżu planuje jednodniowy wyjazd do Barcelony. Wskazują na to wasze liczne komentarze oraz maile w tej sprawie.

Przedstawiamy wam wersję intensywnego zwiedzania miasta – głównych atrakcji Barcelony. Ma za zadanie zobaczyć centralna część miasta z pozycji spaceru oraz wejść do dwóch najbardziej popularnych miejsc w mieście.

Po przyjeździe – wysiadamy na placu katalońskim, kupujemy w automatach bilet T-10 bądź bilet dzienny T-Dia za 8,6 euro.

1. Park Guell
09:00 – po przybyciu do Barcelony wysiadamy na placu katalońskim i przesiadamy się na zieloną linię metra L3. Kierujemy się na stację Lesseps, z której idziemy na nogach do parku. Możemy również podjechać ze stacji metra autobusem linii 116.

Proponujemy rozpoczęcie zwiedzania parku już o 9:00, gdyż godzina 10:00 jest najczęściej bardzo mocno wyprzedana.

Uwaga! Do Parku kupujemy bilety wcześniej przez internet. Na miejscu trzeba często stać w kolejkach do kas a później oczekując na godzinę na którą udało się zakupić bilet. Tracimy w sezonie często cenną godzinę lub dwie.

2. Sagrada Familia
11:30 – 12:00 – świątynia jest z pewnością największą atrakcją Barcelony. Z Park Guell możemy iść na nogach (ok 2 km), ale można podjechać z parku darmowym autobusem “Bus Guell” dla osób posiadających bilet wstępu do parku. Autobus kursuje miedzy parkiem, a stacją metra Alfons X. Ze stacji do Sagrady mamy ok. 1 kilometr.

Uwaga! Do Sagrada Familia kupujemy wcześniej wejście przez internet. Czasem w ciągu dnia nie ma nawet możliwości kupienia biletu na ten sam dzień. Otrzymany po zamówieniu internetowym kod skanujemy przy wejściu. Wstęp rezerwujemy na konkretna godzinę. Aktualnie w świątyni dostępne są audioguide w języku polskim.

Najtańsza taryfa za 17 euro jest w sezonie wakacyjnym bardzo mocno ograniczona. Należy zakupić bilety z audioguide za 25 euro lub w opcji z wejściem na wieżę. Można również dokonać rezerwacji na wejście do świątyni z przewodnikiem.

3. Spacer Passeig de Gracia - Rambla
14:00 – po zwiedzaniu Sagrady możemy podjechać niebieską linią metra na stację Diagonal. Od niej, w stronę morza, idziemy na spacer. IDiemy reprezentacyjnym Passeig de Gracia, by zaraz po chwili zobaczyć po lewej stronie słynną Casa Mila – La Padrerę.
Zakładając opcję jednodniowej wycieczki, oglądamy ją tylko z zewnątrz i idziemy dalej w dół.

Następnie po prawej stronie miniemy niesamowitą Casa Batllo oraz Casa Amatler – tym razem po prawej.

Idąc dalej na południe dojdziemy do placu katalońskiego. Od niego dalej na południe rozciąga się słynna Rambla. Spacerujemy głównym deptakiem miasta z możliwością odbicia na wschodnią dzielnicę, czyli Barri Gotic. Można również dojść do portu i pospacerować nabrzeżem.

4. Stadion Camp Nou
17:00 – na późniejsze popołudnie pomysłów może być kilka, ale wiele osób chce w tym czasie przedostać się na Camp Nou.

W tym celu wsiadamy na stacji metra Liceu (środek Rambli) lub Drassanes (bliżej wybrzeża) i jedziemy zieloną linią metra L3 na Sants. Stamtąd na nogach (niecałe 2 km) lub przesiadamy się na niebieską L5 i jedziemy na stację Collblanc.

Po zwiedzaniu stadionu możecie wrócić na Sants, a stamtąd z powrotem do nadmorskich kurortów. Jeśli jednak zamierzacie przyjechać do Barcelony również kolejnego dnia, przedstawimy wam również taką opcję w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *