News

Barcelona w 1 dzień

Jak ułożyć plan zwiedzania, aby zobaczyć ciekawe miejsca w Barcelonie w ciągu jednego dnia? Opracowaliśmy dla was ramowy plan z podanymi widełkami czasowymi oraz dokładną instrukcją dojazdu do kolejnych atrakcji.

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Wielu z was mając wykupione wakacje na wybrzeżu planuje jednodniowy wyjazd do Barcelony. Wskazują na to wasze liczne komentarze oraz maile w tej sprawie.

Barcelona CityPass
Najpopularniejsze atrakcje miasta – Sagrada Familia oraz Park Guell są zawarte w cenie karnetu Barcelona CityPass.

Dodatkowo w cenie autobus turystyczny na cały dzień.
Zakup karnetu to rabat 10% na wszystkie pozostałe biletu wstępu w Barcelonie.

Przedstawiamy wam wersję intensywnego zwiedzania miasta – głównych atrakcji Barcelony. Ma za zadanie zobaczyć centralna część miasta z pozycji spaceru oraz wejść do dwóch najbardziej popularnych miejsc w mieście.

Po przyjeździe – wysiadamy na stacji CLOT – ARAGO, kupujemy w automatach bilet T-10 bądź bilet dzienny T-Dia za 8,6 euro.

1. Sagrada Familia
09:00 – 11:00 – świątynia jest z pewnością największą atrakcją Barcelony. Ze stacji kolejowej Clot mamy do świątyni zaledwie 1,3 km. Można ew. podjechać linią metra L2 bezpośrednio na stację Sagrada Familia. Przesiadamy się na stacji kolejowej Clot.

Uwaga! Do Sagrada Familia kupujemy wcześniej wejście przez internet. Czasem w ciągu dnia nie ma nawet możliwości kupienia biletu na ten sam dzień. Otrzymany po zamówieniu internetowym kod skanujemy przy wejściu. Wstęp rezerwujemy na konkretna godzinę. Aktualnie w świątyni dostępne są audioguide w języku polskim.

Najtańsza taryfa za 17 euro jest w sezonie wakacyjnym bardzo mocno ograniczona. Należy zakupić bilety z audioguide za 25 euro lub w opcji z wejściem na wieżę. Można również dokonać rezerwacji na wejście do świątyni z przewodnikiem.

2. Park Guell
12:00 – najlepiej spod Sagrada Familia udać się na stację metra Alfons X. Stamtąd osoby posiadające rezerwację mogą podjechać pod wejście do parku specjalnym autobusem – Bus Guell.

Spacer z Sagrada Familia do Park Guell to ok. 2 kilometry.

Uwaga! Do Parku kupujemy bilety wcześniej przez internet. Na miejscu trzeba często stać w kolejkach do kas a później oczekując na godzinę na którą udało się zakupić bilet. Tracimy w sezonie często cenną godzinę lub dwie.

3. Spacer Passeig de Gracia - Rambla
14:00 – po zwiedzaniu Parku Guell możemy podejść do stacji metra Lesseps (zielona linia metra L3) i podjechać na stację Diagonal. Od niej, w stronę morza, idziemy na spacer. Idziemy reprezentacyjnym Passeig de Gracia, by zaraz po chwili zobaczyć po lewej stronie słynną Casa Mila – La Padrerę.
Zakładając opcję jednodniowej wycieczki, oglądamy ją tylko z zewnątrz i idziemy dalej w dół.

Następnie po prawej stronie miniemy niesamowitą Casa Batllo oraz Casa Amatler – tym razem po prawej.

Idąc dalej na południe dojdziemy do placu katalońskiego. Od niego dalej na południe rozciąga się słynna Rambla. Spacerujemy głównym deptakiem miasta z możliwością odbicia na wschodnią dzielnicę, czyli Barri Gotic. Można również dojść do portu i pospacerować nabrzeżem.

4. Stadion Camp Nou
17:00 – na późniejsze popołudnie pomysłów może być kilka, ale wiele osób chce w tym czasie przedostać się na Camp Nou.

W tym celu wsiadamy na stacji metra Liceu (środek Rambli) lub Drassanes (bliżej wybrzeża) i jedziemy zieloną linią metra L3 na Sants. Stamtąd na nogach (niecałe 2 km) lub przesiadamy się na niebieską L5 i jedziemy na stację Collblanc.

Po zwiedzaniu stadionu możecie wrócić na Sants, a stamtąd z powrotem do nadmorskich kurortów. Jeśli jednak zamierzacie przyjechać do Barcelony również kolejnego dnia, przedstawimy wam również taką opcję w kolejnym wpisie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Barcelona w 2 dni

Zobacz również

11 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam, a kiedy możemy spodziewać się planu zwiedzania Barcelony w 2 dni? Za kilkanaście dni lecę z dziewczyną do Barcelony i chętnie bym z niego skorzystał. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Witam jestem w Lloret de mar z 3 osobowa rodziną i chcemy zwiedzić Barcelone głównie Park Gaudiego, Casa Batllo i Mila, Park de la Gutadello, La Rambla, La Barcenoleta i Fontanny przy Montjuic. Jak najlepiej ułożyć plan zwiedzania i jak najtaniej dotrzeć do Barcelony czy kupić bilety Renfe Blanes czy T-10 strefa 5?

  Odpowiedz
  • Autobusem Pujol dojedziesz z Lloret do Blanes, a stamtąd pociąg.
   Najlepiej T-10 na V strefę i jedziesz np. a plac kataloński, a tam przesiadacie się z pociągu na metro (nie będzie wam się liczył kolejny przejazd) na zieloną linię metra i jedziecie na stację Lesseps. Zaczynacie od Park Guell.

   Po zwiedzeniu parku możecie pojechać zieloną linią metra L3 na Passeig de Gracia i będziecie mieć zarówno Casa Mila, jak i Casa Batllo oraz Ramblę.

   Później oczywiście idąc w stronę morza dojedziecie do pomnika Kolumba, a następie do Barcelonety 🙂

   Na sam koniec dnia fontanny i idealnie uda wam się zwiedzić wszystkie wymienione atrakcje.

 • Jeszcze jedno pytanko czy kupuje bilet na pujol osobno czy możemy jechać z Lloret na T-10 i czy na tym samym bilecie wrócimy czy musimy zakupić nowy?

  Odpowiedz
  • Na T-10 pojedziecie i wrócicie na trasie Blanes – Barcelona.
   Lloret znajduje się poza zasięgiem T-10.
   Pujol oferuje swoje karty wielokrotnego przejazdu, ale w waszym przypadku nie będą się opłacać.
   Są również bilety łączone (pojedyncze) Pujol + pociąg.
   W waszym przypadku najbardziej będzie się opłacał jednorazowy na Pujol i T-10, którym w trzy osoby dojedziecie do Barcelony i wrócicie. Zostaną wam jeszcze do wykorzystania trzy przejazdy, stąd w ramach tego T-10 możecie w Barcelonie podjechać np. po zwiedzaniu Parku Guell na Passeig de Gracia i nie będziecie musieli kupować wtedy biletu T-10 na I strefę na miejscu.

  • Dziękuję bardzo za wyczerpujące informacje 😊 Jesteście wielcy.

 • Witam, będę z mężem w październiku, dokładnie 11,12,13 w Costa del Maresme i chcielibyśmy zobaczyć Barcelone:) Na pewno Sagrada Familia, Park Guell, Rambla, Camp Nou, nie wiem czy uda nam się wykupić wycieczkę fakultatywną w hotelu i dlatego chciałabym zrobić plan jak mniej więcej zacząć zwiedzanie. Może ktoś podpowie od czego zacząć, jakie bilety kupić? Będę wdzięczna za podpowiedzi, Cecylia.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   W zasadzie wszystkie Twoje wątpliwości są rozwiane we wpisie.
   Z wybrzeża bez problemu dojedziecie pociągiem R1 do miasta.
   Propozycja naszego programu rozpoczyna się od zwiedzania Sagrady.

   Ten plus, że aktualnie na bieżąco można rezerwować bilety i nie trzeba tego robić z bardzo dużym wyprzedzeniem.

   Linki do rezerwacji biletów można znaleźć w tym wpisie.

 • Witam! Wspaniały blog. Zainspirował mnie do stworzenia własnej, intensywnej, 1-dniowej trasy. Jednakże nigdy nie byłam w Barcelonie i nie wiem, czy dam radę fizycznie oraz czasowo ją zrealizować. Wchodziłabym tylko do Parku Güell, reszta obiektów tylko z zewnątrz, przykro mi bardzo, ale jestem studentką 🤣
  Chciałam wrzucić screena mapki, ale nie mozna tu dodawać zdjęć, więc wysyłam link do mapki w googlach. Będę bardzo wdzięczna za szybkie rozeznanie się i uświadomienie mnie, czy tak skrupulatnie opracowywana przeze mnie trasa ma jakikolwiek sens.
  https://maps.app.goo.gl/ZZmtM9FSVj6ra6838

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team