News

Aktualne obostrzenia w Barcelonie (23.01.2022)

W okresie polskich ferii sporo z was wybiera się do Barcelony. Pojawiają się w związku z tym liczne pytania dotyczące aktualnych obostrzeń na miejscu. Poniżej wszystkie aktualne ograniczenia związane z pandemią Covid-19.

Hiszpania jest aktualnie w szczycie szóstej fali (u nas czekamy na szczyt piątej). Ostatni taki duży pik miał miejsce na początku lipca i wtedy również byliśmy przez tydzień w Barcelonie. Oczywiście aktualna fala związana jest z wariantem omikron – nie już tak dokuczliwym jak poprzednia Delta, stąd pod kątem turystycznym życie toczy się w miarę normalnie.

Kolejność wymienianych ograniczeń jest związana z częstotliwością zapytań w danym temacie. Najczęściej pytacie po prostu o:

Maski

Od 24 grudnia ponownie stało się obowiązkowe noszenie maseczek na zewnątrz. Nie ma w tym bardzo dużej zmiany, gdyż już w lipcu duża część mieszkańców mimo braku tego nakazu chodziła w maseczkach. Nie dotyczy to sytuacji kiedy uprawiamy sport czy przebywamy na łonie natury. Oczywiście podobnie jak w Polsce maseczki nosimy w przestrzeniach zamkniętych, podczas zwiedzania atrakcji, w komunikacji miejskiej.

Oczywiście lokalni noszą maski poprawnie, stąd często można spotkać się z karcącymi spojrzeniami, kiedy nosimy maseczkę pod nosem czy na brodzie.

Godzina policyjna

Brak. Natomiast restauracje, kluby, puby muszą być zamknięte najpóźniej o 1:00 w nocy.

Certyfikaty Covid, testy

Certyfikat Covidowy nie jest wymagany aby wjechać do Hiszpanii. Nie jest również wymagany w Katalonii, aby zakwaterować się w hotelu – wystarczy szybki test antygenowy zrobiony przed wylotem do Hiszpanii. Co ważne, posiadanie certyfikatu covidowego nie jest powodem, dla którego po wylądowaniu nie mogą być zrobione losowe testy na Covid. Wykonywane są aktualnie losowo wśród przylatujących, również tych z certyfikatem czy trzecią dawką – boosterem.

Co nam daje certyfikat na miejscu?

Wstęp do środka restauracji, klubów, pubów. Bez certyfikatu możemy korzystać z tych miejsc, ale na zewnątrz.

Limity

Teoretyczne limity liczy osób w atrakcjach czy restauracjach. Wynoszą one zwykle 50% normalnej przepustowości.

Dostępne atrakcje

Wszystkie atrakcje miasta są normalnie czynne. Obowiązują w nich limitu osób, niektóre nie są dostępne przez wszystkie dni tygodnia, ale są otwarte dla turystów.

Od początku pandemii nie odbywają się pokazy światło – dźwięk u stóp wzgórza Montjuic, czyli tzw. Magiczne Fontanny.

Zamknięta jest również Kolumna Kolumba – punkt widokowy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team