Komunikacja

Dojazd z lotniska Reus

Reus to port lotniczy znajdujący się 88 kilometrów od Barcelony i często operują na niego tanie linie lotnicze . Zobacz jak i czym dojechać z lotniska do Barcelony.

Turyści podróżujący do Barcelony mają w sąsiedztwie miasta trzy lotniska – główne zlokalizowane w dzielnicy Barcelony – El Prat. Popularna Girona, która obsługuje również ruch czarterowy polskich biur podróży, a także Reus.

Na to ostatnie lotnisko z polskich lotnisk jest najmniej połączeń, niemniej systematycznie pojawiają się pytania o możliwości transferu do Barcelony.

Z lotniska Reus do Barcelony

Taksówka – tradycyjnie najszybciej, ale nie najtaniej. Koszt przejazdu do Barcelony to ok. 200 euro.

Transport-barcelona.pl – przewóz busem polskiej firmy transportowej. Cennik oraz formularz zapytań / zamówień dostępny jest na stronie. Możecie dojechać z nimi zarówno do miasta, jak i do wybranego hotelu na wybrzeżu. Dużym atutem jest obsługa polskich kierowców oraz dowóz pod wskazany adres. Wszystko do indywidualnego ustalenia.
Autobus – firma Hispano Igualdiana realizuje połączenie bezpośrednio z lotniska Reus na dworzec Barcelona Sants. Sants to główna baza przesiadkowa, a także miejsce skąd przesiądziemy się na dwie linia metra – zieloną L3 oraz niebieską L5. Poniżej znajdują się aktualne rozkłady jazdy, w tabelce zostały uwzględnione godziny odlotów i przylotów na angielskie i irlandzkie lotniska.
Cena: 16 euro w jedną stronę, 28 euro w dwie strony.
Istnieje możliwość dojechania tą firmą z lotniska w Reus na lotnisko El Prat w Barcelonie.
REUS-AIRPORT


Autobus + pociąg – bardzo popularne rozwiązanie ze względu na koszt oraz możliwość dojazdu do innych miejscowości niż Barcelona. Z lotniska do Reus (miasto) operuje autobus linii 50. Możemy wysiąść z niego na stacji kolejowej w Reus.
Podróż z lotniska trwa ok. 20 minut, a odjazdy są również co ok. 20 minut.
Autobus linii 50 kursuje między 05:30, a 21:30.

Cena biletu to 1,25 euro.
Ze stacji kolejowej w Reus dojedziemy do Barcelony regionalnym R14 za 8,60 euro, bądź regionalnym ekspresem R15 za 9,55 euro. Pociągi jeżdżą co ok. godzinę.

Wypożyczalnia samochodu – na lotnisku w Reus znajdziemy stanowiska dwóch wypożyczalni – Hertz (Firefly) oraz Golcar. Zwykle taniej jest założyć wcześniej rezerwację online i odebrać na jej podstawie samochód na lotnisku. Punkty są otwarte w zależności od dni tygodnia i rozkładu lotów.

Zobacz również

2 Komentarze. Zostaw komentarz

  • 20 kwietnia około 19.30 ląduję na lotnisku Reus i szukam transferu do Barcelony. Chyba najbardziej dogodną opcją byłby dla mnie bezpośredni autobus, jednak póki co nie mogę odnaleźć na stronie przewoźnika połączenia po godzinie 19.30. Czy możliwe jest, że wraz z marcowym wznowieniem oferty Ryanaira (Gdańsk-Barcelona-Reus), powróci także autobus o późniejszej godzinie?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Odpowiedz
    • Witaj,
      Rozkłady są dopasowywane do rozkładu lotów, więc zajrzałbym na rozkład np pod koniec marca lub na początku kwietnia bo możliwe, że późniejsze połączenie autobusem się jeszcze pojawi,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu