Dojazd z lotniska Reus

Reus to port lotniczy znajdujący się 88 kilometrów od Barcelony i często operują na niego tanie linie lotnicze . Zobacz jak i czym dojechać z lotniska do Barcelony.

Turyści podróżujący do Barcelony mają w sąsiedztwie miasta trzy lotniska – główne zlokalizowane w dzielnicy Barcelony – El Prat. Popularna Girona, która obsługuje również ruch czarterowy polskich biur podróży, a także Reus.

Na to ostatnie lotnisko z polskich lotnisk jest najmniej połączeń, niemniej systematycznie pojawiają się pytania o możliwości transferu do Barcelony.

Z lotniska Reus do Barcelony

Taksówka – tradycyjnie najszybciej, ale nie najtaniej. Koszt przejazdu do Barcelony to ok. 200 euro.
Transport-barcelona.pl – przewóz busem polskiej firmy transportowej. Cennik oraz formularz zapytań / zamówień dostępny jest na stronie. Możecie dojechać z nimi zarówno do miasta, jak i do wybranego hotelu na wybrzeżu. Dużym atutem jest obsługa polskich kierowców oraz dowóz pod wskazany adres. Wszystko do indywidualnego ustalenia.
Autobus – firma Hispano Igualdiana realizuje połączenie bezpośrednio z lotniska Reus na dworzec Barcelona Sants. Sants to główna baza przesiadkowa, a także miejsce skąd przesiądziemy się na dwie linia metra – zieloną L3 oraz niebieską L5. Poniżej znajdują się aktualne rozkłady jazdy, w tabelce zostały uwzględnione godziny odlotów i przylotów na angielskie i irlandzkie lotniska.
Cena: 16 euro w jedną stronę, 28 euro w dwie strony.
Istnieje możliwość dojechania tą firmą z lotniska w Reus na lotnisko El Prat w Barcelonie.
REUS-AIRPORT


Autobus + pociąg – bardzo popularne rozwiązanie ze względu na koszt oraz możliwość dojazdu do innych miejscowości niż Barcelona. Z lotniska do Reus (miasto) operuje autobus linii 50. Możemy wysiąść z niego na stacji kolejowej w Reus.
Podróż z lotniska trwa ok. 20 minut, a odjazdy są również co ok. 20 minut.
Autobus linii 50 kursuje między 05:30, a 21:30.

Cena biletu to 1,25 euro.
Ze stacji kolejowej w Reus dojedziemy do Barcelony regionalnym R14 za 8,60 euro, bądź regionalnym ekspresem R15 za 9,55 euro. Pociągi jeżdżą co ok. godzinę.

Wypożyczalnia samochodu – na lotnisku w Reus znajdziemy stanowiska dwóch wypożyczalni – Hertz (Firefly) oraz Golcar. Zwykle taniej jest założyć wcześniej rezerwację online i odebrać na jej podstawie samochód na lotnisku. Punkty są otwarte w zależności od dni tygodnia i rozkładu lotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *