Komunikacja

Dojazd z lotniska Reus

Reus to port lotniczy znajdujący się 88 kilometrów od Barcelony i często operują na niego tanie linie lotnicze . Zobacz jak i czym dojechać z lotniska do Barcelony.

Turyści podróżujący do Barcelony mają w sąsiedztwie miasta trzy lotniska – główne zlokalizowane w dzielnicy Barcelony – El Prat. Popularna Girona, która obsługuje również ruch czarterowy polskich biur podróży, a także Reus.

Na to ostatnie lotnisko z polskich lotnisk jest najmniej połączeń, niemniej systematycznie pojawiają się pytania o możliwości transferu do Barcelony.

Z lotniska Reus do Barcelony

Taksówka – tradycyjnie najszybciej, ale nie najtaniej. Koszt przejazdu do Barcelony to ok. 200 euro.

Transport-barcelona.pl – przewóz busem polskiej firmy transportowej. Cennik oraz formularz zapytań / zamówień dostępny jest na stronie. Możecie dojechać z nimi zarówno do miasta, jak i do wybranego hotelu na wybrzeżu. Dużym atutem jest obsługa polskich kierowców oraz dowóz pod wskazany adres. Wszystko do indywidualnego ustalenia.
Autobus – firma Hispano Igualadina realizuje połączenie bezpośrednio z lotniska Reus na dworzec Barcelona Sants. Sants to główna baza przesiadkowa, a także miejsce skąd przesiądziemy się na dwie linia metra – zieloną L3 oraz niebieską L5. Poniżej znajdują się aktualne rozkłady jazdy, w tabelce zostały uwzględnione godziny odlotów i przylotów na angielskie i irlandzkie lotniska.
Cena: 16 euro w jedną stronę, 28 euro w dwie strony.
Istnieje możliwość dojechania tą firmą z lotniska w Reus na lotnisko El Prat w Barcelonie. Poniżej rozkład obowiązujący w sezonie zimowym 2022/23.
63aee0557e5cf

 

Aktualny rozkład jest ważny na okres 01 – 31.10.2022.
Autobus + pociąg – bardzo popularne rozwiązanie ze względu na koszt oraz możliwość dojazdu do innych miejscowości niż Barcelona. Z lotniska do Reus (miasto) operuje autobus linii 50. Możemy wysiąść z niego na stacji kolejowej w Reus (przystanek Renfe).
Podróż z lotniska trwa ok. 20 minut, a odjazdy są również co ok. 20 minut.
Autobus linii 50 kursuje między 09:05, a 20:05 (aktualizacja 06.07.2021).

Cena biletu to 3,00 euro.
Ze stacji kolejowej w Reus dojedziemy do Barcelony regionalnym R14 za 8,60 euro, bądź regionalnym ekspresem R15 za 9,55 euro. Pociągi jeżdżą co ok. godzinę. Aktualny rozkład autobusu linii 50 poniżej.

L50-ESTIU-2022-web

Wypożyczalnia samochodu – na lotnisku w Reus znajdziemy stanowiska dwóch wypożyczalni – Hertz (Firefly) oraz Golcar. Zwykle taniej jest założyć wcześniej rezerwację online i odebrać na jej podstawie samochód na lotnisku. Punkty są otwarte w zależności od dni tygodnia i rozkładu lotów.

Zobacz również

103 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team