Atrakcje

Pokaz Flamenco

Tablao Flamenco to miejsca w Hiszpanii, w których odbywają się pokazy flamenco. Takie znajdują się również w Barcelonie, a my wybraliśmy się do restauracji Nervion w dzielnicy gotyckiej.

Wieczór, lekko zachodzące słońce, niezwykle klimatyczna dzielnica gotycka. Miejsc, gdzie odbywają się pokazy jest sporo – my dokonaliśmy wcześniejszej rezerwacji w restauracji Nervion.

Tablao po potoczne określenie hiszpańskiego słowa tablado oznaczającego deskę. To właśnie na drewnianym podeście wydobywają się charakterystyczne dźwięki podskakującej tancerki.

Popularne dzisiaj Tablao Flamenco pojawiły się w latach 60 – tych.

Ceny

Cena za wejście na pokaz zawiera zwykle napój do wyboru – piwo, wino czy sangrię. Lokale oferują również popularne przekąski – tapas lub wersję z posiłkiem. My wybraliśmy właśnie opcję z kolacją. Na początek otrzymujemy wybrany napój, a następnie wybieramy z menu starter, główne danie oraz deser.

Każdy z naszej trójki brał za każdym razem inny zestaw dzięki czemu mogliśmy spróbować różnych potraw serwowanych w Nervion. Czytaliśmy różne opinie na TripAdvisor dotyczące jedzenia. Według nas poprawiło się, a kuchnia jest na dobrym poziomie.

Poniżej przykładowe menu:

Nervion - pokaz flamenco - menu

Ceny w zależności od wybranej opcji prezentują się następująco:

Wersja Cena
Osoba dorosła
Pokaz & drink
17,90 euro
Osoba dorosła
Pokaz & kolacja
29,90 euro
Dzieci (5 – 12 lat)
Pokaz & kolacja
18 euro
Dzieci (5 – 12 lat)
Pokaz & kolacja
0 euro
Pokaz flamenco

Flamenco - restauracja Nervion

Kiedy wybrać się na Flamenco?

Pokazy odbywają się kilka razy w tygodniu. W przypadku Tablao Nervion show nie odbywa się jedynie w poniedziałki i we wtorki. Pokaz rozpoczyna się o godzinie 20:00, a restauracja prosi o przybywanie osób z wykupioną opcją kolacji co najmniej 20 minut wcześniej. Istnieje wtedy możliwość spokojnego wybrania menu.

Flamenco - restauracja Nervion

Show trwa około dwóch godzin. Pod koniec robi się juz trochę nużące, a my mocno nasyceni obfitą kolacją postanowiliśmy skorzystać z gigantycznego atutu tego miejsca – lokalizacji w dzielnicy gotyckiej 🙂 Dzięki temu nie czekając na koniec ruszyliśmy pospacerować nocną porą po niezwykle magicznym miejscu.

Pokaz Flamenco - Nervion

Lokalizacja

Carrer de la Princesa, 2

Telefon +34 933 15 21 03

Dojazd

Metro: L4 żółta – stacja Jaume I
Autobus: 17 – 45 – 120

Zobacz również

6 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dzień dobry ponownie.
  Czy moglibyście doradzić, gdzie są pokazy flamenco z możliwością zarezerwowania miejsc blisko sceny?
  I druga rzecz.. nie związana z flamenco, ale nie wiem w którym miejscu o to zapytać. Jak dojechać z Placu Espana na cmentarz Montjuic? Czy taksówka jest bardzo droga?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   8 marca 2022 05:35

   Dzień dobry,
   Zaczynam od końca 🙂
   Na cmentarz dojedziesz linią 21. Nie przejeżdża przez plac hiszpański, ale blisko – z Ronda de Sant Pau oraz w okolicach stacji metra Paral-lel. Dzięki temu łatwo tu dojechać metrem i przesiąść się na autobus.

   Co do Flamenco:
   Tablao del Carmen – możliwość zakupu biletu VIP ze stolikiem przy scenie.

 • Czy w Nervion nadal są pokazy flamenco? Na ich stronie nie ma o tym informacji. Będziemy w Barcelonie na początku lutego i mamy nocleg w pobliżu. Czy wystarczy zarezerwować stolik?

  Odpowiedz
 • Dziękuję za szybką odpowiedź. Przegapiliśmy flamenco w Andaluzji, tutaj koniecznie chcemy iść. Miałam nadzieję na mały, kameralny lokal z opcją zjedzenia kolacji. Czy o tej porze roku znajdziemy coś na miejscu ( jesteśmy 5 dni), czy lepiej rezerwować jeszcze przed wyjazdem?
  ps. Planując te 5 dni korzystałam przede wszystkim z waszej strony;) Jest super.

  Odpowiedz
  • Nervion właśnie taki był.
   Bez dużych, zorganizowanych grup etc.
   Ale faktycznie taki duży pokaz, ale za to bardzo profesjonalny – Tablao Cordobes.
   Teraz sezon zimowy więc spokojniej, ale mimo to wolałbym wcześniej zabookować to online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team