Atrakcje

Transbordador – kolejka linowa na Montjuic

Transbordador to kultowa, czerwona kolejka linowa, którą dostaniemy się na wzgórze Montjuic (Miramar). Startuje z wieży San Sebatian znajdującej się na plaży Barceloneta. Gwarantuje świetne doznania samej podróży, a także genialne widoki na miasto.

Na wzgórze Montjuic dostaniemy się dwoma kolejkami linowymi. Jedną z nich jest nowoczesna Teleferic de Montjuic, którą opisujemy w osobnym wpisie. Pierwszą jej stacją jest Parc de Montjuic, natomiast charakterystyczny czerwony wagonik startuje na plaży Barceloneta 🙂

Charakterystycznym punktem orientacyjnym jest wieża San Sebastian, którą stanowi początek trasy czerwonego wagonika.

Do miejsca bardzo łatwo dotrzeć, znajduje się już blisko hotelu W, przy popularnej plaży San Sebastian.

Wieża San Sebastian, z której rozpoczynamy kurs na Montjuic

Historia Transbordador

Początek kolejki linowej to 1926 rok. Jak duża część obiektów w Barcelonie, powstała z okazji wystawy światowej i miała połączyć wzgórze Montjuic z częścią nadmorską.

Na skutek finansowania przez właścicieli i problemów z kapitałem, prace zakończono dopiero w 1931 roku.

Podczas wojny domowej kolejka linowa została zamknięta, kable usunięte, a wieże stały się strategicznym miejscem obrony portu w Barcelonie.

W 1958 roku obiekt przejęła firma Teleférico de Barcelona, ​​która 20 maja 1963 roku rozpoczęła eksploatację nowej kolejki linowej. Przerwała swoje działanie dopiero w 1995 roku.

Ruszyła ponownie dwa lata później po tym, jak odrestaurowano wieże San Sebastian oraz Jaume I. Ta druga jest zresztą na chwilę obecną nieczynna i kursy odbywają się tylko na trasie San Sebstian (port Barcelolona) z punktem Miramar (hotel) na wzgórzu Montjuic.

Kolejka linowa na Montjuic – cennik

Bilety możemy zakupić w wersji jedno lub dwustronnej. Jeśli zdecydujemy się na wjazd i zjazd, musimy je wykorzystać tego samego dnia. W przeciwieństwie do Teleferic de Montjuic, nie ma tu zniżek dla dzieci, dla wszystkich obowiązuje ta sama taryfa cenowa.

Rodzaj biletu Cena
Bilet jednostronny 11,00 euro
Bilet dwustronny 16,50 euro

Godziny otwarcia

Okres Godziny
1 styczeń – 28 luty 11:00 – 17:30
1 marzec – 31 maj 10:30 – 19:00
1 czerwiec – 11 wrzesień 10:30 – 20:00
12 wrzesień – 27 październik 10:30 – 19:00
28 październik – 31 grudzień 11:00 – 17:30

Kolejka nieczynna 25 grudnia oraz w okresowo zamykana w przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych (silnego wiatru).

Nasz film z wjazdu na Montjuic

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu