Sagrada Familia

Sagrada Familia

Pełna nazwa secesyjnego kościoła to Temple Expiatori de la Sagrada Familia, co po polsku oznacza Świątynię Pokutną Świętej Rodziny. Sagrada Familia to z pewnością najbardziej charakterystyczna budowla w Barcelonie.

Nie będziemy opisywać historii i okoliczności jej powstania – mnóstwo wiedzy dostępnej jest w licznych przewodnikach, a także na stronach internetowych. I tak mniej lub bardziej zgłębicie ten temat, gdyż Sagrada Familia towarzyszyć będzie wam w trakcie całego pobytu w Barcelonie.

Wszystko dlatego, że jest niezwykle charakterystycznym punktem rozpoznawanym z daleka, a jej wysokie wieże stanowią element każdej panoramy miasta. Oglądając zatem Barcelonę ze wzgórza Montjuic czy Parku Guell, nieustannie widzimy wykańczane dzieło Gaudiego. Jeśli nie planujecie wizyty w środku, warto podjechać i zobaczyć cały jej majestat z bliska.

Poniżej dwa filmy, które nagraliśmy wewnątrz świątyni.

Zakup biletów

Kolejki do kas od samego rana są… gigantyczne. To w końcu atrakcja numer 1 każdego, kto odwiedza Barcelonę. Z racji tego polecamy wcześniejszą rezerwację online, dzięki której z wydrukowanym biletem wchodzimy osobną kolejką. Są one po pierwsze dużo krótsze, a po drugie “idą” bardzo szybko, gdyż każda osoba posiadająca wydruk z kodem kreskowym odbija go w odpowiednim czytniku i przechodzi dalej. Nastawiając się na zakup biletu na miejscu trzeba się przygotować na bardzo długie czekanie – proces zakupu trwa z racji wielu możliwych opcji (wjazd na wieże).

Jedynym mankamentem rezerwacji online jest właśnie konieczność sprecyzowania czy kupujemy samo wejście do świątyni, czy bilet łączony z wjazdem na konkretne wieże. Wejścia na wieże nie są tanie, a niestety mogą być zamknięte chociażby z racji silnego wiatru.

Bilety do Sagrada Familia można zarezerwować za pośrednictwem naszej strony – Sagrada Familia bez kolejki.

Zwiedzanie świątyni jest również możliwe w cenie karty Barcelona City Pass.

Dla wszystkich, którzy chcą wejść do świątyni i nie biorą pod uwagę internetowej rezerwacji biletów, przedstawiamy film z poranną kolejką do kas w zwykły, październikowy dzień w środku tygodnia…

Wejściówki kupione online są w 100% mobilne, wystarczy zeskanować kod potwierdzenia z ekranu smartfona.

Polecamy rezerwować bilety online z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Świątynia jest niesamowicie oblegana przez turystów i często wszystkie godziny na 2 – 3 dni do przodu są zarezerwowane.

Audioprzewodniki są aktualnie również w języku polskim.

Msza Święta w Sagrada Familia

W każdą niedzielę oraz dni świąteczne obligatoryjne odbywa się w świątyni msza święta. Msza odbywa się w kilku językach.

Opłata nie jest pobierana, ale liczba osób uczestniczących w eucharystii jest ograniczona. Należy pamiętać o odpowiednim stroju.

Godzina mszy: 9:00

Miejsce: fasada Narodzenia Pańskiego. Wejście od strony parku, czyli Carrer de la Marina. Wejścia na mszę od godziny 8:30.

Grupy powyżej 25 osób mogą zgłaszać chęć uczestnictwa na adres email: missainternacional@sagradafamilia.org.

Wieże

Istnieje możliwość zakupu wejścia do świątyni oraz wejścia na wieże. Wjazd na górę odbywa się windą, ale na dół schodzimy po schodach.

Wieże są zamykane w przypadku silnego wiatru oraz złej pogody.

Wejście na wieżę nie jest możliwe dla osób z ograniczeniami ruchowymi,

Nie nadają się do wejścia dla dzieci poniżej 6 roku życia. Dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat wymagana jest opieka osoby dorosłej.

Osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne nie płacą za wstęp do Sagrada Familia – rezerwują bilet “0”. Osoba niepełnosprawna jest zwolniona z opłaty pod warunkiem, że wchodzi z osobą posiadającą normalny bilet.

Stopień niepełnosprawności który upoważnia do darmowego wejścia musi wynosić 65% lub więcej.

Zniżki dla osób poniżej 35 lat

Osoby poniżej 30 lat mają stałą zniżkę 2 euro od ceny biletu normalnego. Świątynia ma dla nich specjalną promocję w środy, czwartki i piątki. Wejście w ostatnich dwóch godzinach otwarcia świątyni to bilet tańszy o 50%. Rezerwacja na oficjalnej stronie – sagradafamilia.org/tickets

Zdjęcia:

92 odpowiedzi do «Sagrada Familia»

 1. Marlena pisze:

  Czy w listopadzie też są takie tłumy? i czy można kupić bilet łączony z Parkiem Gaudiego?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Barcelona to czołówka pod względem liczby turystów, ale listopad jest super – najczęściej bardzo dobra pogoda na zwiedzanie, ale nie ma aż tak dzikich tłumów – polecam wcześniejszą rezerwację online do Sagrada Familia.

   W parku Gaudiego mnóstwo ludzi przy ławeczce (zorganizowane grupy), ale już w bocznych alejkach mało spacerowiczów, więc można podelektować się samym parkiem.

   Wieczorem czy rano można bardzo komfortowo pospacerować np. wzdłuż wybrzeża.

 2. Paweł pisze:

  Jeśli kupie bilety online to jakiej kolejki mam szukać… co się pytać ludzi, albo jakich napisów szukać?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie ma problemu. To w zasadzie ta sama kolejka, którą wchodzą ludzie z biletami kupionymi w kasie. Dla biletów online jest po prostu druga ścieżka – są wielkie i czytelne plansze, więc nie ma ze zlokalizowaniem najmniejszego problemu.

 3. Dominika pisze:

  Na stronie Sagrady jest informacja, że remontują główną nawę. Czy w takim razie warto wejść do środka? Obawiam się, że zapłacę za bilet, żeby w środku oglądać rusztowania..

  1. Beata & Tomek pisze:

   Są tacy którzy przewidują, że Sagrada Familia nie przetrwa dziesiątek lat… 🙂 Więc może warto zobaczyć mimo to póki jeszcze stoi 🙂

 4. agnieszka pisze:

  Czy kupowany bilet jest czasowy? no wybierając bilet na godz 16 muszę być ile wcześniej w kolejce? płatność jest przez kartę kredytową czy debetową?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kolejki dla osób kupujących bilety online są niewielkie, więc 10 minut wcześniej powinno wystarczyć. Płatność zarówno kartą debetową, jak i kredytową.

 5. Edyta pisze:

  Chciałabym kupic bilet obejmujący wejście do bazyliki oraz na wieże, ale musze wybrać jedna albo na fasadzie Męki albo na fasadzie Narodzenia – czy moge wybrać obie. Jesli nie to która warto?
  Edyta

  1. Magda pisze:

   Mam ten sam problem, którą wieżę wybrać….

 6. Marcin pisze:

  Witam
  Czy kupując podstawowy bilet bez wjazdu windą na wieże istnieje możliwość wejścia po schodach na wieże ?
  Czy żeby zobaczyć wieże obowiązkowo należy wykupić droższy bilet z wjazdem windą ?
  Z góry dziękuję za informację.
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   A czy jest możliwość zabookowania wież bez wjazdu windą?
   Nie wydaje mi się 🙂

 7. Beata pisze:

  Witam.
  Wybieram się z rodzinką w marcu do Barcelony. Zastanawiam się czy wtedy też będą takie kolejki?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Polecamy wcześniejszą rezerwację online lub przyjście w miarę wcześniej 🙂

 8. Dzoana pisze:

  Bilet musi być wydrukowany? Nie wystarczy? Zdjęcie nie wystarczy?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Mobilne bilety są akceptowane. Jest skanowany w czytniku kod biletu.

 9. Grześ pisze:

  Czy bilety kupione z wejścia z Waszej strony za 63,57 zł obejmują także wieże? Jeżeli nie, to czy wstęp na wieże można dokupić na miejscu po wejściu do środka? Na innych stronach bilety na wieże są łączone z koniecznością nabycia przewodnika audio, czy istnieje możliwość wejścia na wieże bez konieczności zakupu przewodnika audio?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bilety kupione za naszym pośrednictwem zawierają podstawową wersję zwiedzania.
   Na miejscu z pewnością można kupić bilety na same wierze bez konieczności kupowania zestawu audio – Sagrada “pakietuje” to wejście razem z nim.
   Kwestia tylko ew. kolejek.

 10. Renata pisze:

  Hej, Witajcie 🙂 Mam pytanie, jak dużo czasu potrzeba na obejrzenie Sagrady (bez wjazdu na wieże 🙂 )? Oczywiście to kwestia względna, bo każdy ma swoje tempo, ale tak mniej więcej.. żebym potem wiedziała jak rozplanować resztę dnia. Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc już przy kilku innych pytaniach 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Od chwili wejścia przez bramkę, nam wystarczyło jakaś 1 h 20 minut. Ale tak jak piszesz, kwestia względna.
   Osoby, które mają zmysł tematyczny mogą tam z pewnością siedzieć cały dzień 🙂

 11. Renata pisze:

  Dziękuję 🙂 to już ostatnie pytanie, bo jutro wylatuję :)) czy można kupić bilet online (z Waszej strony) tego dnia, którego chciałoby się tam wejść ? Jeśli oczywiście przedział czasowy, który mnie interesuje byłyby nadal dostępny. Wtedy kod biletu miałabym w telefonie, a nie w formie papierowej.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie, wystarczy potwierdzenie na telefonie.

 12. Renata pisze:

  Dziękuję Wam mili Państwo za cierpliwość, szybkie i wyczerpujące odpowiedzi. Dziękuję za profesjonalizm i fajne podejście do nas zadających szereg pytań 🙂 🙂

 13. Celina pisze:

  Proszę o informację w jaki sposób mogę kupić bilety dla grupy znajomych liczącej 12 osób?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Możesz kliknąć w linka na naszej stronie – klik – i wybrać datę, ilość osób oraz dostępną godzinę.
   Będziesz miała wtedy pewność, że wszyscy dostaniecie potwierdzeniem bilety na tą samą godzinę.

  2. Celina pisze:

   Na innych stronach niestety nie da się zamówić tyłu biletów, tylko do 9 osób , a powyżej już bilet grupowy który prawdopodobnie online jest niedostępny? Czy z Waszego linka jest to możliwe? Wolałabym jednak uniknąć kosztów przewalutowania.

  3. Beata & Tomek pisze:

   Na Ticketbar jest to możliwe.
   Jeśli płacisz kartą debetową polskiego banku, to dziś koszty przewalutowań są bardzo zbliżone do tego co jest w kantorze.

  4. Ewelina pisze:

   Czy do Sagrady można wejść z plecakiem? Czy gdzieś nie można wejść w Barcelonie z plecakiem?

  5. Beata & Tomek pisze:

   Nie ma z tym żadnego problemu.
   Nie kojarzymy miejsc, gdzie nie można wchodzić z plecakiem.

 14. Wojtek pisze:

  Witam, czy naprawdę warto jest wchodzić do katedry z dziećmi 12 lat i maluszek 1,5 roczku. Wybieram się z rodziną na przełomie lipca i sierpnia. Proszę doradzić. Dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pytanie z gatunku ciężkich. Zawsze warto wchodzić w takie miejsca, ale wszystko zależy od tego jak długo będziecie w Barcelonie.
   Jeśli to 1 – 2 – dniowa wycieczka, można odpuścić. Obowiązkowe jest jednak dokładne obejście dookoła świątynia i podziwianie jej w z zewnątrz.

 15. Marta pisze:

  Witam!
  Mam zamiar zakupić bilety do katedry online. Pytanie jest tu o wjazd windą na wieże. Wyczytałam, że jest ich kilka stąd ponawiam pytanie, na którą najbardziej warto wjechać? Również ponawiam pytanie czy można u Państwa kupić bilet łączony również do parku Guell?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli chodzi o wieże to nie podpowiemy.
   Sami w obawie o ew. wiatr zrezygnowaliśmy z wjazdu.

   Jest takie rozwiązanie jak Barcelona City Pass – łączy przejazd z lotniska, Park Guell oraz Sagradę. Otrzymuje się również kupon zniżkowy 20% na wiele popularnych atrakcji, jak np. Camp Nou.

 16. Alimaka pisze:

  Witam,
  Czy w krótkich spodenkach do kolan można wejść do Sagrada Familia?
  Pozdrawiam

 17. Dora pisze:

  Witam. Wybieram się w połowie października do Barcelony wraz z 13-letnią córką. Chciałam już zakupić bilety do Sagrada Familia, ale nie bardzo wiem jaki kupić dla córki? Jeśli kupię dla niej studencki, to zostanie wpuszczona bez problemu? I jeszcze mam pytanie odnośnie godzin zwiedzania. Jeśli rezerwuję bilet na określoną godzinę, to o tym czasie muszę być, czy też można się spóźnić, przyjść przed czasem?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dora – na bilet studencki trzeba posiadać legitymację międzynarodową.
   Kupujesz po prostu bilet dla osób poniżej 30 lat, bo jest w takiej samej cenie jak studencki.

   Możesz być ciut przed czasem i nie powinno być problemu z wejściem.
   Sagrada jest niesamowicie obleganym miejscem, stąd rezerwacja online jest konieczna, aby wejść do środka.

 18. Dawid pisze:

  Witam, chciałbym kupić bilet łączony na wejście zarówno do Bazyliki jak i na jedną z wież. Czy wybierając dokładną godzinę np. 12:00 to jest to godzina wejścia do bazyliki czy na jedną z wież ? Rozumiem, że można najpierw iść na wieżę a później zwiedzić wnętrze Bazyliki?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli kupisz wejście w opcji z wieżami – Sagrada Familia + wieże, to zaczynasz od wieży, a później zostajesz w bazylice ile tylko chcesz. Domyślnie wieża Męki Pańskiej, ale w przypadku prac czy braku możliwości wejścia, wchodzi się na wieżę Narodzenia Pańskiego.

 19. Ola pisze:

  Dzień dobry,
  Mam dylemat. Chciałabym zwiedzić bazylikę z przewodnikiem i wejść na wieżę – niestety nie widzę takiego biletu. Stąd też kilka pytań.
  1. Czy istnieje możliwość zakupu biletu łączonego? Przewodnik (nie audio) + wieże?
  2. Czy jesteście Państwo w stanie powiedzieć, która z wizyt jest ciekawsza/spotyka się z większym entuzjazmem – audiguide czy przeowndik?
  3. Czy wchodząc do bazyliki z przewodnikiem, możemy zostać w środku nieco dłużej, żeby przyjrzeć się jej we własnym tempie?
  4. Czy jest jakaś różnica w dopuszczalnym czasie pobytu przewodnik vs audioguide?

  Z góry dziękuję za odpowiedź!

  1. Beata & Tomek pisze:

   Ola – usługa przewodnika dostępna w opcji z wejściem do Sagrady, ale bez wież.
   Audiobook daje o tyle komfort, że przebywać w świątyni możesz dowolną ilość czasu i sama decydować o tempie.

   Wizyty z przewodnikiem to grupy kilkunastu osobowe, więc tempo należy dopasować do grupy. Maksymalna liczba osób w grupie to 30.
   Czas takiej wycieczki to ok. 50 minut. Później oczywiście możecie zostać w Bazylice ile chcecie.

   Wszystko zależy od prywatnych preferencji. Plusem przewodnika jest możliwość zadawania pytań, pokazywania szczegółów.

 20. Bożena pisze:

  28 kwietnia (niedziela) chcemy uczestniczyć we Mszy św. w Sagrada Familia i oczywiście zwiedzić Katedrę. Czy jest wydzielone miejsce gdzie nie obowiązują bilety, żeby w niej uczestniczyć? Jak się tam dostać? Czy potem trzeba wrócić żeby przejść przez bramki z biletem dla zwiedzających?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie. Msza odbywa się o 9:00 w każdą niedzielę oraz dni świąteczne.
   Wejście od 8:30 do 9:00. Odbywa się w fasadzie Narodzenia Pańskiego – wejście od strony parku, czyli ulicy Carrer de la Marina.
   Liczba osób jest ograniczona, więc nie ma gwarancji wejścia.
   Należy pamiętaj o odpowiednim ubraniu.

   Później, np na 10:00 można zamówić wejście na zwiedzanie bazyliki. Wejście z biletami kupiony online znajduje się z drugiej strony.

 21. Bożena pisze:

  Jako że przyjeżdżamy w nocy ze soboty na niedziele, chciałam się zapytać ,czy będzie można zrobić zakupy podstawowe typu ; chleb,mleko itp.Czy jesteśmy w tym dniu (niedziela) skazani tylko na restauracje.Tak przy okazji czy w bagażu podręcznym można przewieść np. hermetycznie zamkniętą żywność.

 22. Kornel pisze:

  Witam,
  W jednym z pakietów wspomina się muzeum z historią budowy bazyliki. Czy kupując adioguide + wieże również można wejść do tego muzeum, cz jest ono tylko dostępne z przewodnikiem w wycieczce “Fast Track Bilingual Guided Tour Of Sagrada Familia” (tylko tam jest to wspomniane w opisie).

  1. Beata & Tomek pisze:

   Muzeum o którym piszesz znajduje się w podstawowym pakiecie wejścia do Sagrady 🙂

   Jest widoczne na dolnych zdjęciach w tym wpisie.

 23. Ewelina pisze:

  Czy do Sagrady można wejść z plecakiem? Czy gdzieś w Barcelonie nie można wejść z plecakiem?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie ma z tym żadnego problemu.
   Nie kojarzymy miejsc, gdzie nie można wchodzić z plecakiem.

  2. Nebelwerfer pisze:

   Ale warto wiedzieć, że przed wejściem przechodzi się przez kontrolę bezpieczeństwa jak na lotnisku (ze skanowaniem bagaży łącznie). Więc raczej lepiej nie mieć ze sobą gazu pieprzowego, noży i tym podobnych narzędzi.

  3. Beata & Tomek pisze:

   Nebelwerfer – tak, w dużej części tego typu atrakcji w Europie tak wyglądają procedury. Ostatnio przerabialiśmy to w katedrze w Mediolanie.

 24. Marta pisze:

  Hej,

  Czy wieża jest warta wydania dodatkowych 15euro?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie odpowiemy ci jednoznacznie – to zależy 🙂
   15 euro to wszak ponad 60 PLN, ale na skalę wstępów w Barcelonie, niedużo.
   Jeśli nie ogranicza was czas – warto dołożyć.

 25. Robert pisze:

  Dzień dobry. 15.04. kupiłem bilety do Sagrada Familia i Park Gaudiego na 13.05. I w ten sam dzień dostałem maila że bilety zostaną wysłane w ciągu 24 godzin i do dnia dzisiejszego nic do mnie nie przyszło ani na maila ani na adres domowy, za tydzień wyjeżdżam i nie wiem co z tymi biletami gdzie one są, gdzie je mogę odebrać i w jakiej formie. Proszę o pomoc.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry, odpisz Robert zwrotnie na maila z którego otrzymałeś tą wiadomość.
   Bilety przychodzą w ciągu tak naprawdę godziny, dwóch.
   Sami kupowaliśmy dwa dni temu, więc możliwe że wpadło coś np. do spamu.
   Najważniejsze to zwrotna wiadomość o braku biletów na adres mailowy z którego otrzymałeś tą informację.

  2. Robert pisze:

   Dziękuję za pomoc bilety już są. Przyszły na maila od razu, jeszcze raz dziękuję za pomoc pozdrawiam.

 26. Adriado pisze:

  Wróciliśmy z Barcelony 4 dni temu, a ja przy planowaniu wycieczki korzystałem m.in. z Waszej strony – dzięki za pomoc. Sagrada Familia rzeczywiście jest genialna i koniecznie trzeba ją zobaczyć. Warto również wjechać na jedną z wież. Na szczęście jest już audio przewodnik w języku polskim – dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów i mogliśmy w pełni zrozumieć symbolikę bazylki.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Super, dzięki za wiadomość zwrotną po powrocie!

  2. Iza pisze:

   Gdzie pobiera się audiobooki?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Audio guide pobiera się przy wejściu do bazyliki. Odbijasz kod kreskowy w czytniku, a następnie od osób z obsługi pobierasz urządzenie.

 27. Basia pisze:

  Witam
  Jak dojechać do Sagrada Familia z Pineda de Mar, czy długie są kolejki do kas, czy może lepiej kupić je przez stronę tak jak już to zrobiłam z innymi miejscami które chcę zwiedzić?
  Dziękuję

  1. Beata & Tomek pisze:

   Aktualnie w sezonie kupienie w kasie biletu na ten sam dzień praktycznie jest niemożliwe.
   W przypadku Sagrady tylko i wyłącznie wcześniejsza rezerwacja.

   Jeśli po przyjeździe z Pineda de Mar masz zamiar zacząć od Sagrada Familia, to polecam wysiąść z pociągu na Sants i tam przesiąść się na niebieską linię metra L5. Stamtąd prosto na stację Sagrada Familia 🙂

 28. Basia pisze:

  Dziękuję.

 29. Tomek pisze:

  Witam! Czy aby dokupić bilet na wieże trzeba to zrobić przed wejściem do katedry? Jeżeli wybierając zwiedzanie z przewodnikiem trzeba wieżę dokupić stojąc w głównej kolejce to jest to pozbawione sensu.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli kupowałeś wcześniej wstęp z przewodnikiem online, to spróbuj odpisać na maila z zamówieniem.
   Być może będziesz mógł dokupić taką możliwość online.

 30. Miłosz pisze:

  Co to jest ta opłata rezerwacyjna do biletów – zamiast 32EUR * 4 osoby = 128 EUR, trzeba zapłacić 152 EUR bi jest 25 EUR opłaty rezerwacyjnej.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pojawia się u pośredników w szczycie sezonu. który dalej trwa… Opłaty weszły w czerwcu br.

  2. Miłosz pisze:

   Znalazłem bez dodatkowych opłat:
   na sagrada familia – sagradafamilia.org
   na park guell – parkguellonline.cat
   Czy to oficjalne i bezpieczne strony?

  3. Beata & Tomek pisze:

   Tak, to oficjalne strony więc śmiało możesz rezerwować.

  4. Miłosz pisze:

   Dzięki za info.

 31. Magda pisze:

  Czy dzieci w wieku 3 lat potrzebują biletu wstępu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzieci do 11 lat mają bezpłatny wstęp.

 32. Marcin pisze:

  Czy kupując bilet na konkretną godzinę mogę przyjść np. 30 min później i też wejdę ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Bez problemu, do praktycznie wszystkich miejsc w Barcelonie z wcześniejszym wejściem nie ma problemu.

  2. Marcin pisze:

   Ale czy mogę wejść 30 min. do 1h później?

  3. Beata & Tomek pisze:

   W zależności od sytuacji w świątyni. Z wcześniejszym wejściem nie ma większych problemów, a z późniejszym w zależności od sytuacji. Nie powinni jednak z małego przesunięcia robić problem na miejscu.

 33. Tomasz pisze:

  Czy warto wchodzić na wieże jeżeli nie interesuje nas panorama miasta – czy są jakieś interesujące “smaczki” architektoniczne widoczne z wież, czy warto poczekać na ukończenie i na razie zadowolić się samym wnętrzem ?

 34. kasiahbl pisze:

  Czy język audioprzewodnika wybieramy na miejscu czy podczas rezerwacji? Ile czasu zajmuje samodzielne zwiedzanie wraz z audioprzewodnikiem? Półtora godzinki mniej więcej?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Audioguide w odpowiednim języku wybiera się na miejscu.
   Myślę, że na spokojnie w samej świątyni przynajmniej 1h.
   Jeśli opcja z wieżami, licz co najmniej 1 h 40 minut.

   Jeśli kogoś bardziej interesuje temat świątyni, może tam oczywiście spędzić dużo więcej czasu.

 35. Krzysiek pisze:

  Zakupiłem bilet na stronie Sagrady z wejściem do bazyliki i w formularzu zaznaczyłem audioprzewodnik w języku angielskim gdyż nie było opcji z językiem polskim. Gdzie można na miejscu zamienić na język polski? Napisałem e-maila do wystawcy biletu tj. Headout i odpisali, że nie ma opcji wymiany/zamiany. Jak to jest w rzeczywistości?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Krzysiek,
   Nie powinieneś mieć problemów z pobraniem audioprzewodnika w języku polskim na miejscu.

 36. aisa pisze:

  Kupiłam online bilety przez Ticketbar zwiedzanie + audioprzewodnik + wieże, ale niestety na miejscu okazało się, że wieże w tym dniu były zamknięte. Obsługa poinformowała, że możemy liczyć na zwrot za niewykorzystane bilety na wieże, czy rzeczywiście można to reklamować i oczekiwać zwrotu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, kupując bilety na wieże jest niestety zawsze niepewność z powodu silnego wiatru.
   Możesz pisać zwrotnie do Ticketbar na maila z którego otrzymałaś potwierdzenie zamówienia.

 37. Tomek pisze:

  Cześć, przez Wasz link podstawowy bilet (basic) do Sagrada Familia to 17 euro, tymczasem taki sam na stronie oficjalnej (sagradafamilia.org) kosztuje 20 euro. Dlaczego? Czy Wy macie nieaktualną cenę (w związku z czym jest ryzyko, że się nie będzie wpuszczonym), czy może to jakaś ekstra zniżka? Będę wdzięczy za odpowiedź.
  Pozdrawiam, Tomek

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Tomek,
   Ten najtańszy bilet kosztuje aktualnie 20 euro / osoba.
   Aktualizujemy właśnie informacje we wpisie, także dzięki za komentarz 🙂

 38. Patrycja pisze:

  Witam,
  Czy polskie legitymacje dla osoby niepełnosprawnej są honorowane przy zakupie biletów do zabytków w Barcelonie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jak najbardziej, polskie legitymacje są honorowane.

 39. Radekk pisze:

  Biletów na koniec sierpnia do Sagrady już nie ma 🙁

  1. Beata & Tomek pisze:

   Radek – nie są jeszcze w sprzedaży 🙂
   Póki co nie ma jeszcze dokładnego planu otwarcia Sagrady wewnątrz dla turystów.
   Jak tylko będzie potwierdzone, pojawią się bilety.

 40. Anna pisze:

  Jak można kupić bilet do Sagrady bez audio przewodnika nie widzę takiej opcji na 3,4.09.2020

  1. Beata & Tomek pisze:

   Teraz po otwarciu świątyni po przerwie pandemicznej, w ofercie są tylko bilety z audioprzewodnikiem.
   Sagrada będzie otwarta dla turystów w pierwszy weekend października, ale prawdopodobnie w pozostałe weekendy będzie zamknięta.

 41. Olga pisze:

  Witam, czy dzieci mają jakieś zniżki? Planujemy pojechać z córką ( 11 lat ).

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, dzieci do 11 lat mają zniżkę, a jeśli ma 11 lat i więcej, bilet jest tańszy o 2 euro od ceny biletu normalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *