Atrakcje

Sagrada Familia

Pełna nazwa secesyjnego kościoła to Temple Expiatori de la Sagrada Familia, co po polsku oznacza Świątynię Pokutną Świętej Rodziny. Sagrada Familia to z pewnością najbardziej charakterystyczna budowla w Barcelonie.

UWAGA – aktualizacja 20.04.2022
Od 20 kwietnia 2022 wraca możliwość zwiedzania wież w świątyni!

Nie będziemy opisywać historii i okoliczności jej powstania – mnóstwo wiedzy dostępnej jest w licznych przewodnikach, a także na stronach internetowych. I tak mniej lub bardziej zgłębicie ten temat, gdyż Sagrada Familia towarzyszyć będzie wam w trakcie całego pobytu w Barcelonie.

Zarezerwuj wejście do Sagrada Familia + audioprzewodnik PL
Bilet wstępu do Sagrada Familia znajduje się również w karcie Barcelona City Pass. Na karcie znajduje się dodatkowo wstęp do Park Guell, przejazdy po mieście autobusem turystycznym i 10% zniżki na wszystkie atrakcje w Barcelonie.

Wszystko dlatego, że jest niezwykle charakterystycznym punktem rozpoznawanym z daleka, a jej wysokie wieże stanowią element każdej panoramy miasta. Oglądając zatem Barcelonę ze wzgórza Montjuic czy Parku Guell, nieustannie widzimy wykańczane dzieło Gaudiego. Jeśli nie planujecie wizyty w środku, warto podjechać i zobaczyć cały jej majestat z bliska.

Poniżej dwa filmy, które nagraliśmy wewnątrz świątyni.

Zakup biletów

Kolejki do kas od samego rana są… gigantyczne. To w końcu atrakcja numer 1 każdego, kto odwiedza Barcelonę. Z racji tego polecamy wcześniejszą rezerwację online, dzięki której z wydrukowanym biletem wchodzimy osobną kolejką. Są one po pierwsze dużo krótsze, a po drugie „idą” bardzo szybko, gdyż każda osoba posiadająca wydruk z kodem kreskowym odbija go w odpowiednim czytniku i przechodzi dalej. Nastawiając się na zakup biletu na miejscu trzeba się przygotować na bardzo długie czekanie – proces zakupu trwa z racji wielu możliwych opcji (wjazd na wieże).

Jedynym mankamentem rezerwacji online jest właśnie konieczność sprecyzowania czy kupujemy samo wejście do świątyni, czy bilet łączony z wjazdem na konkretne wieże. Wejścia na wieże nie są tanie, a niestety mogą być zamknięte chociażby z racji silnego wiatru.

Bilety do Sagrada Familia można zarezerwować za pośrednictwem naszej strony – Sagrada Familia bez kolejki.

Zwiedzanie świątyni jest również możliwe w cenie karty Barcelona City Pass.

Dla wszystkich, którzy chcą wejść do świątyni i nie biorą pod uwagę internetowej rezerwacji biletów, przedstawiamy film z poranną kolejką do kas w zwykły, październikowy dzień w środku tygodnia…

Wejściówki kupione online są w 100% mobilne, wystarczy zeskanować kod potwierdzenia z ekranu smartfona.

Polecamy rezerwować bilety online z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Świątynia jest niesamowicie oblegana przez turystów i często wszystkie godziny na 2 – 3 dni do przodu są zarezerwowane.

Audioprzewodniki są aktualnie również w języku polskim.

Msza Święta w Sagrada Familia

W każdą niedzielę oraz dni świąteczne obligatoryjne odbywa się w świątyni msza święta. Msza odbywa się w kilku językach.

Opłata nie jest pobierana, ale liczba osób uczestniczących w eucharystii jest ograniczona. Należy pamiętać o odpowiednim stroju.

Godzina mszy: 9:00

Miejsce: fasada Narodzenia Pańskiego. Wejście od strony parku, czyli Carrer de la Marina. Wejścia na mszę od godziny 8:30.

Grupy powyżej 25 osób mogą zgłaszać chęć uczestnictwa na adres email: missainternacional@sagradafamilia.org.

Wieże

Istnieje możliwość zakupu wejścia do świątyni oraz wejścia na wieże. Wjazd na górę odbywa się windą, ale na dół schodzimy po schodach.

Wieże są zamykane w przypadku silnego wiatru oraz złej pogody.

Wejście na wieżę nie jest możliwe dla osób z ograniczeniami ruchowymi,

Nie nadają się do wejścia dla dzieci poniżej 6 roku życia. Dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat wymagana jest opieka osoby dorosłej.

Osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne nie płacą za wstęp do Sagrada Familia – rezerwują bilet „0”. Osoba niepełnosprawna jest zwolniona z opłaty pod warunkiem, że wchodzi z osobą posiadającą normalny bilet.

Stopień niepełnosprawności który upoważnia do darmowego wejścia musi wynosić 65% lub więcej.

Zniżki dla osób poniżej 30 lat

Osoby poniżej 30 lat mają stałą zniżkę 2 euro od ceny biletu normalnego. Niezależnie od tego czy jest się studentem czy nie. Aktualnie (maj 2022 rok) nie ma już zniżek 50 – procentowych na ostatnie godziny zwiedzania dla osób w tym wieku.

Zdjęcia:

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Zobacz również

115 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Na którą wieżę lepiej wjechać?

  Odpowiedz
 • Cześć. Jest kilku dostawców/stron gdzie można kupić bilety on-line:
  tiqets.com (33,80€)
  getyourguide.pl (32,50€)
  sagradafamilia.org (26€)
  Czym one się różnią? Czy wszędzie dostanę bilet i audioprzednik PL? Dlaczego taka różnica w cenach?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   26 stycznia 2023 11:50

   Cześć Michał,
   Tak, w 90% atrakcji dostawcy biletów mają takie same ceny.
   Wyjątkiem jest Park Guell i Sagrada, „samograje”, które nie płacą tym serwisom prowizji i muszą samodzielnie doliczać sobie marże.
   Nie różni się to niczym.

   Po prostu o dostawców zakup jest bardziej intuicyjny, a linki na naszej strony to linki referujące, więc część tej marży dostawcy trafia do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team