Funicular Tibidabo

Dojazd na Tibidabo

Dojazd na Tibidabo jest podzielony na kilka etapów, ale jest niezwykle prosty. Pierwszy to dojazd brązową linią metra na stację Av. Tibidabo. Linia swój początek ma na placu katalońskim.

Kursowanie przez centrum miasta powoduje, że łatwo przesiąść się na tą linię metra. Dojedziemy do niej liniami L1, L3, L5 oraz L6.

Wychodząc na zewnątrz – kierując się ku wyjściu zwróćcie uwagę na ilość wind przed którymi staniecie i skorzystajcie z nich😊 Stacja wybudowana jest dość głęboko, tylko jedna nitka ruchomych schodów, a wspinaczka tradycyjnymi trochę wysiłku kosztuje.

Na powierzchni staniecie na Placu Kennedy’ego i po przejściu przez pasy idąc lekko pod górkę zobaczycie przystanek, z którego pod górę kursuje słynny Tramvia Blau, czyli zabytkowy niebieski tramwaj. Koszt biletu jednostronnego to 5,5 euro/os, a przejażdżka oprócz wrażeń samych w sobie, odbywa się mijając piękne, zabytkowe wille.

W to miejsce dostaniecie się również korzystając z autobusu turystycznego Hop on Hop off.

Tramvia Blau - przerwa w kursowaniu
Od dłuższego czasu tramwaj nie kursuje ze względu na prace konserwatorskie. Podczas naszej wizyty w marcu 2018 roku, musieliśmy korzystać z autobusu zastępczego.

Linia 196 zawozi na Plaça Doctor Andre.
Kursuje w godzinach 07:30 – 22:00

Tramvia Blau to piękna historia starej Barcelony. Datowany na rok 1901 skład prowadzi do stacji kolejki szynowej na Tibidabo.

Na Placa del doctor Andreu odjeżdża kolejny środek transportu, czyli Tibidabo Funicular. Oczywiście drogę do Funicular z placu Kennedy’ego możemy również pokonać na nogach – ok 30 minut.

Funicular łączy Placa del doctor Andreu ze szczytem wzgórza Tibidabo – dojeżdżamy centralnie do parku rozrywki oraz w okolice Kościoła Najświętszego Serca Jezusa.

Funicular Tibidabo – Trasa kolejki ma 1130 metrów długości, górna stacja znajduje się na wysokości 501 metrów, a dół na wysokości 226 metrów, z różnicą wysokości 275 metrów z maksymalnym nachyleniem 25,7%.

Bilety na funicular kupujemy w tradycyjnym okienku, a także intuicyjnym automacie. Koszt przejazdu w obie strony to (wjazd, zjazd) to 7,7 euro.

Zakup biletów na Funicular

W okienku istnieje możliwość zakupienia od razu biletów do parku rozrywki Tibidabo. Wcześniejszą rezerwację online możecie również zrobić z poniższego linka:

Zarezerwuj wstęp do Parku Rozrywki Tibidabo

Zobacz również:

Tibidabo Park Rozrywki Tibidabo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *