Atrakcje

Dojazd na Tibidabo

Dojazd na Tibidabo jest podzielony na kilka etapów, ale jest niezwykle prosty. Pierwszy to dojazd brązową linią metra na stację Av. Tibidabo. Linia swój początek ma na placu katalońskim.

Kursowanie przez centrum miasta powoduje, że łatwo przesiąść się na tą linię metra. Dojedziemy do niej liniami L1, L3, L5 oraz L6.

Wychodząc na zewnątrz – kierując się ku wyjściu zwróćcie uwagę na ilość wind przed którymi staniecie i skorzystajcie z nich😊 Stacja wybudowana jest dość głęboko, tylko jedna nitka ruchomych schodów, a wspinaczka tradycyjnymi trochę wysiłku kosztuje.

Na powierzchni staniecie na Placu Kennedy’ego i po przejściu przez pasy idąc lekko pod górkę zobaczycie przystanek, z którego pod górę kursuje słynny Tramvia Blau, czyli zabytkowy niebieski tramwaj. Koszt biletu jednostronnego to 5,5 euro/os, a przejażdżka oprócz wrażeń samych w sobie, odbywa się mijając piękne, zabytkowe wille.


W to miejsce dostaniecie się również korzystając z autobusu turystycznego Hop on Hop off.

Tramvia Blau - przerwa w kursowaniu
Od dłuższego czasu tramwaj nie kursuje ze względu na prace konserwatorskie. Podczas naszej wizyty w marcu 2018 roku, musieliśmy korzystać z autobusu zastępczego.

Linia 196 zawozi na Plaça Doctor Andre.
Kursuje w godzinach 07:30 – 22:00

Tramvia Blau to piękna historia starej Barcelony. Datowany na rok 1901 skład prowadzi do stacji kolejki szynowej na Tibidabo.

Na Placa del doctor Andreu odjeżdża kolejny środek transportu, czyli Tibidabo Funicular. Oczywiście drogę do Funicular z placu Kennedy’ego możemy również pokonać na nogach – ok 30 minut.


Funicular łączy Placa del doctor Andreu ze szczytem wzgórza Tibidabo – dojeżdżamy centralnie do parku rozrywki oraz w okolice Kościoła Najświętszego Serca Jezusa.

Funicular Tibidabo – Trasa kolejki ma 1130 metrów długości, górna stacja znajduje się na wysokości 501 metrów, a dół na wysokości 226 metrów, z różnicą wysokości 275 metrów z maksymalnym nachyleniem 25,7%.

Bilety na funicular kupujemy w tradycyjnym okienku, a także intuicyjnym automacie. Koszt przejazdu w obie strony to (wjazd, zjazd) to 7,7 euro.

Zakup biletów na Funicular

W okienku istnieje możliwość zakupienia od razu biletów do parku rozrywki Tibidabo. Wcześniejszą rezerwację online możecie również zrobić z poniższego linka:

Dojazd na karcie Hola Barcelona czy T-Casual

Istnieje możliwość dotarcia na Tibidabo wykorzystując karty T-Casual, T-Familiar czy Hola Barcelona. Trasa jest trochę „na okrętkę”, ale tanim sposobem i piękną malowniczą trasę dojedziecie do celu.

Pierwszym etapem będzie dotarcie na stację kolejki szynowej Peu del Funicular. Znajduje się w dzielnicy Sarria, stąd można połączyć wjazd na Tibidabo z odwiedzeniem wcześniej Torre Bellesguard. Centralnie na Peu del Funicular dojedziecie koeją miejską S1 oraz S2. Funicular wjeżdżacie na Funicular de Vallvidrera. Z tego miejsca centralnie pod Kościół Najświętszego Serca Jezusa dojedziecie linią 111. Kursuje ona między 7:00, a 21:00 co 30 minut.

Zobacz również:

Tibidabo Park Rozrywki Tibidabo

Zobacz również

52 komentarze. Zostaw komentarz

 • No i kolejna kolejkowa awaria. Funicular jest, niestety, zepsuty.

  Odpowiedz
  • Z tego, co ja widzę, to wszystko już działa. Zarówno Funicular jeżdżący na Muntjuić i Tibidabo. Jest artykuł z mniej więcej 15-go kwietnia.

  • michalagata
   18 lipca 2019 16:14

   Dodam coś jeszcze jeśli chodzi o autobus T2A, bilety kupujemy u kierowcy, płatność tylko gotówką, dodatkowo kierowcy nie przyjmują nominałów większych niż 10 euro.

  • Super, dzięki za informacje!

 • Witam
  Czy żeby dojechać autobusem T2A na Tibidabo to trzeba mieć bilet do parku rozrywki?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Nie, dlatego, że na autobus obowiązuje bilet.

  • OK, dzięki, za tydzień to sprawdzę:-)

  • Na Tibidabo można dojechać nawet za 1 euro korzystając z biletu T-10. Ja jechałem aż z Barceloneta najpierw metro do pl.Catalunya potem pociąg S2 do stacji kolejki (Peu del Funicular) i stąd kolejką FV do góry skąd autobusem 111 już na sam szczyt, po drodze z pięknymi widokami. Wsiadając do pociągu S2 najlepiej wsiąść po środku składu, bo pociąg nie mieści się na peronie 😉. Wbrew pozorom dojazd bardzo łatwy.

 • Witam serdecznie,
  Mam pytanie: czy korzystając z karty Hola Barcelona wjadę na szczyt Tibidado bez dodatkowych kosztów? tzn czy mogę skorzystać z zabytkowej kolejki a potem z autobusu w ramach tej karty?
  Pozdrawiam
  Tomasz

  Odpowiedz
  • Witaj Tomasz,
   Tramvia Blau w dalszym ciągu nie kursuje.
   Z opisanego przez nas sposobu dojedziesz na Hola Barcelona na Plaça Doctor Andre, skąd odjeżdża dodatkowo płatny funicular.

   Możesz również skorzystać z opcji opisanej wyżej przez TomToma. Oczywiście w ramach Hola Barcelona możesz swobodnie poruszać się koleją miejską.

 • Witam serdecznie. Po 20 kwietnia będę stacjonował w hotelu Senator Spa nieopodal Camp Nou – blisko stacji metra Collblanc L5. Do Tibidabo kursuję opisany wcześniej autobus T2A, ale także ? T2B który swój początek ma na końcowym przystanku L5 czyli Vall d’Hebron. Tak przynajmniej przeczytałem na stronie Tibidabo.
  Proszę o podpowiedź, czy dobrze zrozumiałem i zaplanowałem tą podróż? Czy dojadę bezpośrednio i wrócę tym autobusem, i co z ceną, bo czytam tam, że: Bezpłatnie dla wszystkich klientów parku kupujących wejście znajdujące się przed parkingiem B: SM Sant Genís.
  A na marginesie, nie zamierzam korzystać z parku rozrywki.
  Pozdrawiam, Paweł

  Odpowiedz
  • Witaj Paweł,
   Tak, park rozrywki ma swoje trzy linie, które zawożą pod samo wejście.
   Dla osób, które kupują bilety wstępu w tym miejscu, przejazd jest bezpłatny.
   W przeciwnym przypadku 4,20 euro / osoba.

   Jeśli nie masz zamiaru korzystać z parku rozrywki pozostaje ci zapłata wskazanej kwoty.
   Jeśli jednak chcesz wykorzystać swój bilet komunikacji publicznej, np Hola Barcelona czy T-Casual, możesz to zrobić w opisany przez nas we wpisie sposób.

 • Dzień dobry!
  Chciałam Wam tylko przekazać, że z kolejki funicular można korzystać w ramach karty Hola Barcelona. Dwa tygodnie temu jechałyśmy w taki sposób: z placu Katalońskiego kolejką S1 lub S2 do stacji Peu de Funicular, potem przesiadka na tę kolejkę – od przystanku Vallvidrera Inferior do Vallvidrera Superior i później chwil parę pod górę autobusem 111. Warto tam pojechać, widoki, zwłaszcza z wieży kościoła, są niesamowite!
  Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za Waszą stronę! – dużo mi dała podczas przygotowań do wyjazdu.
  Marta

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Super, dzięki Marta za informację!
   Wybieramy się w kwietniu do parku rozrywki i zamierzamy dokładnie opisać wszystkie sposoby dotarcia na miejsce.
   Twoja informacja bardzo się przyda.

 • Planuje pojechać z placu Katalońskiego kolejką S1 lub S2 do stacji Peu de Funicular, potem przesiadka na tę kolejkę – od przystanku Vallvidrera Inferior do Vallvidrera Superior i później chwil parę pod górę autobusem 111 —> ile biletów u gdzie powinnam kupić na taka trasę?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 maja 2021 20:38

   Na dobrą sprawę, mając kartę Hola Barcelona całą trasę pokonasz na tej karcie.
   Jako jedną podróż powinnaś zmieścić się również np. na bilecie T-Casual czy T-Familiar – masz na pokonanie tej trasy od pierwszego do ostatniego skasowania 75 minut.
   Zamieścimy podaną przez cienie trasę również we wpisie, bo pojawia się ona również w pytaniach.

 • Cześć, wybieram się jutro na tibidabo i będę poruszać się kilkoma środkami transportu, chce ‚załatwić’ tą trasę z biletem tcasual ,ale mam takie pytanie, czy w każdym środku transportu muszę kasować bilet , czy mogę śmiało jechac do 75 min na skasowanym tylko na pierwszym przystanku bilecie ?

  Odpowiedz
  • Cześć Natalia,
   W każdym środku transportu kasujesz bilet, nawet po wejściu do autobusu.

 • Czy odcinek trasy na Tibidabo pokonywany przy pomocy kolejki Funicular- FV można pokonać w ramach Hola Barcelona? Czy trzeba kupić osobny bilet na tę kolejkę szynową?

  Odpowiedz
 • Hej, podpowiedzcie proszę jak kupić bilety do parku Tibidabo – jesteśmy właśnie w Barcelonie /listopad/ czytałam, że Park otwarty jest tylko w weekendy o tej porze roku, ale na stronie parku bilety jakby były niedostępne? Po wybraniu dnia 13/14.11 jak i kolejnych weekendów – widnieje informacja, że niedostępne… Wiecie może jak kupić bilety na sobotę 13.11.2021?

  Dzięki

  Odpowiedz
  • Hej Magda,
   Spisaliśmy się już na Whats Up.
   Park otwarty, bilety dostępne na oficjalnej stronie 🙂

 • Agnieszka
  19 maja 2022 16:00

  Witam chciałabym dojechać tam że starszą osobą czy wjazd jest pod samą górę? Czy będzie ciężko?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Aga,
   Jeśli skorzystasz z funicolare, który opisujemy we wpisie – wjeżdżasz na sam szczyt.

 • Cześć,
  Dzięki za cenne uwagi.
  Chciałbym zapytać o jedną trasę a mianowicie z restauracji Mirabe c/ Manuel Arnús 2, (final Av. Tibidabo) do Barcelona-Plaça de Catalunya.
  Google maps pokazuje mi kilka możliwości do restauracji z przesiadką do autobusu 196.

  Niestety droga powrotna pokazana jest tylko pieszo do Av. Tibidabo co mnie średnio cieszy. Czy autobusy z przystanku Pl del Doctor Andreu – Funicular del Tibidabo nie jeżdżą do Av. Tibidabo?

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 • Do 26.08 serwis Funicular, ale jeździ linia zastępcza- bus który dowozi do przystanku 111 ( następnego busa)

  Odpowiedz
 • Hej, jak najlepiej dostać się do Tibidabo z osobą na wózku?

  Chcielibyśmy jak najwięcej zobaczyć, ale nie wiem, czy jeśli skorzystamy z metra, to nie utkniemy gdzieś przy kolejkach i tramwajach, do których i tak nie wsiądziemy 🙂

  Czy skorzystanie z autobusu, który jedzie z placu katalońskiego byłoby lepszą opcją?

  Dziękuję!

  Odpowiedz
  • Hej,
   Albo autobus z placu katalońskiego, albo autobus z placu Kennedy’ego do Funicolar i kolejką zębatą na szczyt.

 • Hej, wybieramy się z dziećmi do Tibidabo z Malgrad dr Mar. Jak najłatwiej (unikając długich spacerów) dostać się to parku? pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Jak będziecie jechali z Malgrat pociągiem R1, to na Placu Katalońskim możecie przesiąść się od razu na metro – L7, która zawiezie was na Av. Tibidabo. Stamtąd tak jak we wpisie – autobus + kolejka szynowa na samą górę 🙂

 • Dzień dobry, czy autobus do Tibidabo T2A nadal kursuje? Szukając opcji jak się tam dostać nie wyświetla mi się w ogóle taka możliwość i zastanawiam się czy szukać innych opcji, aby się dam dostać. Z góry bardzo dziękuję za pomoc! 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Aktualnie T2B oraz T2C do dolnej stacji kolejki szynowej.
   T2B odjeżdża z B:SM Sant Genis Car Park, a T2C z Placa dr Andreu.
   Autobusy oraz funicular są darmowe dla osób posiadających bilety wstępu do parku rozrywki.

 • Jak dostać się do Tibidabo w ramach karty Hola Barcelona z hotelu Ibis Barcelona Glories?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 listopada 2022 10:38

   Ewa – jest to opisane we wpisie.
   Musisz się dostać na Peu del Funicular, dojedziesz tam koleją miejską S1 cz S2, która startuje z placu katalońskiego.
   Z tego względu najwygodniej podjechać spod hotelu żółtą linią metra L4 na stację Urquinaona i stamtąd dojść na stację kolejki miejskiej.
   Dalszy etap opisany na dole wpisu 🙂

 • Dziękuję, właśnie ruszamy.

  Odpowiedz
 • Cześć.
  Czy jest mapka z zaznaczonymi strefami, najpopularniejszymi obiektami do zwiedzania i liniami metra i autobusów.
  Planujemy zakupić Hola Barcelona
  Czytam opisy z nazwami ulic a ja jestem zwyczajnie wzrokowcem.
  Przylatujemy w połowie stycznia.
  Pozdrawiam 😉

  Odpowiedz
 • Cześć! Planujemy odwiedzić Tibidabo po zwiedzaniu Camp Nou – jak najłatwiej i najszybciej przemieścić się pomiędzy tymi dwoma punktami?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Linią metra L3 możesz podjechać na plac kataloński, a stamtąd dalej tak jak opisaliśmy we wpisie.
   Najbliżej stadionu masz stacje Zona Universitaria lub Sants. To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

 • Swieże info! 😉
  Autobus T2A nie chodzi od chyba 5lat jak mi pani ostatnio powiedziała.
  Najlepsze połączenie to z pl. Catalonia stacja początkowa pociągiem FCG linia S1 lub S2 do Peu dr Funicular.
  Tu przejście dosłownie w ramach stacji na wagoniki kolejki linowej Vallviderera i wjazd na górę do samego końca na autobus 111 – przystanek przy stacji za rogiem i wiezie nas pod sam kosciół na Tibidabo. Wszystko na jednym bilecie ja miałem T-familiara.

  Odpowiedz
  • Robert,
   Dzięki wielkie za feedback!
   Aktualizuje informacje o T2A, co do dojazdu z użyciem T-Casual – jest opisany na stronie bo to bardzo popularna droga dla osób posiadających te bilety czy Hola Barcelona, aby dodatkowo nie płacić za wjazd 🙂

 • Planuję przejazd z Park Guell do Tibidabo. Czy bus 87 (ABM) podlega pod bilet T-Casual. Jest takie połączenie – bus 87 – S1- kolejka szynowa – bus 111. Wychodzi czas ok 60 min. Czy ogarnę to na T-Casual. Teraz widzę że to 4 środki transportu.

  Odpowiedz
  • Jak najbardziej, wszystkie wspomniane przez ciebie środki obsłuży T-Casual i bez problemu dojedziesz na miejsce.

 • Witam. Czy z centrum można dojechać na wzgórze Tibidabo taxi?

  Odpowiedz
 • Hej, czy posiadając bilet T-usual można jakoś „skrócić” dojazd, czy na takich samych zasadach, jak t-casual ? 🙂
  Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dokładnie jak T-Casual 🙂
   Na Usualu tylko metro z lotniska jest dodatkowo w cenie, a cała reszta tak sam jak w T-Casual.

 • Dzień dobry, czy z dzielnicy gotyckiej można dostać się na Tibidabo autobusem? Zauważyłam, że kursują tutaj autobusy miejskie, które obok nr mają napisane Tibidabo. Pozdrawiam Agnieszka.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Może być to np. autobus V13, ale on i tak podjeżdża po prostu w okolice dolnej stacji koleji funicular.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team