Funicular Tibidabo

Dojazd na Tibidabo

Dojazd na Tibidabo jest podzielony na kilka etapów, ale jest niezwykle prosty. Pierwszy to dojazd brązową linią metra na stację Av. Tibidabo. Linia swój początek ma na placu katalońskim.

Kursowanie przez centrum miasta powoduje, że łatwo przesiąść się na tą linię metra. Dojedziemy do niej liniami L1, L3, L5 oraz L6.

Wychodząc na zewnątrz – kierując się ku wyjściu zwróćcie uwagę na ilość wind przed którymi staniecie i skorzystajcie z nich😊 Stacja wybudowana jest dość głęboko, tylko jedna nitka ruchomych schodów, a wspinaczka tradycyjnymi trochę wysiłku kosztuje.

Na powierzchni staniecie na Placu Kennedy’ego i po przejściu przez pasy idąc lekko pod górkę zobaczycie przystanek, z którego pod górę kursuje słynny Tramvia Blau, czyli zabytkowy niebieski tramwaj. Koszt biletu jednostronnego to 5,5 euro/os, a przejażdżka oprócz wrażeń samych w sobie, odbywa się mijając piękne, zabytkowe wille.

W to miejsce dostaniecie się również korzystając z autobusu turystycznego Hop on Hop off.

Tramvia Blau - przerwa w kursowaniu
Od dłuższego czasu tramwaj nie kursuje ze względu na prace konserwatorskie. Podczas naszej wizyty w marcu 2018 roku, musieliśmy korzystać z autobusu zastępczego.

Linia 196 zawozi na Plaça Doctor Andre.
Kursuje w godzinach 07:30 – 22:00

Tramvia Blau to piękna historia starej Barcelony. Datowany na rok 1901 skład prowadzi do stacji kolejki szynowej na Tibidabo.

Na Placa del doctor Andreu odjeżdża kolejny środek transportu, czyli Tibidabo Funicular. Oczywiście drogę do Funicular z placu Kennedy’ego możemy również pokonać na nogach – ok 30 minut.

Funicular łączy Placa del doctor Andreu ze szczytem wzgórza Tibidabo – dojeżdżamy centralnie do parku rozrywki oraz w okolice Kościoła Najświętszego Serca Jezusa.

Funicular Tibidabo – Trasa kolejki ma 1130 metrów długości, górna stacja znajduje się na wysokości 501 metrów, a dół na wysokości 226 metrów, z różnicą wysokości 275 metrów z maksymalnym nachyleniem 25,7%.

Bilety na funicular kupujemy w tradycyjnym okienku, a także intuicyjnym automacie. Koszt przejazdu w obie strony to (wjazd, zjazd) to 7,7 euro.

Zakup biletów na Funicular

W okienku istnieje możliwość zakupienia od razu biletów do parku rozrywki Tibidabo. Wcześniejszą rezerwację online możecie również zrobić z poniższego linka:

Autobus z placu katalońskiego

Popularnym sposobem dojazdu do parku rozrywki Tibidabo jest autobus T2A. Odjeżdża z rogu placu katalońskiego oraz Rambla de Catalunya, przed sklepem Desigual (północna część placu).

Autobus kursuje tylko w dniach otwarcia parku rozrywki.

Godziny: od 10:00 do 30 minut po zamknięciu parku.

Częstotliwość: co 30 minut.

Cena: 3 euro / osoba.

Zobacz również:

Tibidabo Park Rozrywki Tibidabo

14 odpowiedzi do «Dojazd na Tibidabo»

 1. Nebelwerfer pisze:

  No i kolejna kolejkowa awaria. Funicular jest, niestety, zepsuty.

  1. Sławek pisze:

   Z tego, co ja widzę, to wszystko już działa. Zarówno Funicular jeżdżący na Muntjuić i Tibidabo. Jest artykuł z mniej więcej 15-go kwietnia.

  2. michalagata pisze:

   Dodam coś jeszcze jeśli chodzi o autobus T2A, bilety kupujemy u kierowcy, płatność tylko gotówką, dodatkowo kierowcy nie przyjmują nominałów większych niż 10 euro.

  3. Beata & Tomek pisze:

   Super, dzięki za informacje!

 2. Marcin pisze:

  Witam
  Czy żeby dojechać autobusem T2A na Tibidabo to trzeba mieć bilet do parku rozrywki?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Marcin,
   Nie, dlatego, że na autobus obowiązuje bilet.

  2. Marcin pisze:

   OK, dzięki, za tydzień to sprawdzę:-)

  3. Tomtom pisze:

   Na Tibidabo można dojechać nawet za 1 euro korzystając z biletu T-10. Ja jechałem aż z Barceloneta najpierw metro do pl.Catalunya potem pociąg S2 do stacji kolejki (Peu del Funicular) i stąd kolejką FV do góry skąd autobusem 111 już na sam szczyt, po drodze z pięknymi widokami. Wsiadając do pociągu S2 najlepiej wsiąść po środku składu, bo pociąg nie mieści się na peronie 😉. Wbrew pozorom dojazd bardzo łatwy.

 3. Tomasz pisze:

  Witam serdecznie,
  Mam pytanie: czy korzystając z karty Hola Barcelona wjadę na szczyt Tibidado bez dodatkowych kosztów? tzn czy mogę skorzystać z zabytkowej kolejki a potem z autobusu w ramach tej karty?
  Pozdrawiam
  Tomasz

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Tomasz,
   Tramvia Blau w dalszym ciągu nie kursuje.
   Z opisanego przez nas sposobu dojedziesz na Hola Barcelona na Plaça Doctor Andre, skąd odjeżdża dodatkowo płatny funicular.

   Możesz również skorzystać z opcji opisanej wyżej przez TomToma. Oczywiście w ramach Hola Barcelona możesz swobodnie poruszać się koleją miejską.

 4. Paweł pisze:

  Witam serdecznie. Po 20 kwietnia będę stacjonował w hotelu Senator Spa nieopodal Camp Nou – blisko stacji metra Collblanc L5. Do Tibidabo kursuję opisany wcześniej autobus T2A, ale także ? T2B który swój początek ma na końcowym przystanku L5 czyli Vall d’Hebron. Tak przynajmniej przeczytałem na stronie Tibidabo.
  Proszę o podpowiedź, czy dobrze zrozumiałem i zaplanowałem tą podróż? Czy dojadę bezpośrednio i wrócę tym autobusem, i co z ceną, bo czytam tam, że: Bezpłatnie dla wszystkich klientów parku kupujących wejście znajdujące się przed parkingiem B: SM Sant Genís.
  A na marginesie, nie zamierzam korzystać z parku rozrywki.
  Pozdrawiam, Paweł

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Paweł,
   Tak, park rozrywki ma swoje trzy linie, które zawożą pod samo wejście.
   Dla osób, które kupują bilety wstępu w tym miejscu, przejazd jest bezpłatny.
   W przeciwnym przypadku 4,20 euro / osoba.

   Jeśli nie masz zamiaru korzystać z parku rozrywki pozostaje ci zapłata wskazanej kwoty.
   Jeśli jednak chcesz wykorzystać swój bilet komunikacji publicznej, np Hola Barcelona czy T-Casual, możesz to zrobić w opisany przez nas we wpisie sposób.

 5. Marta pisze:

  Dzień dobry!
  Chciałam Wam tylko przekazać, że z kolejki funicular można korzystać w ramach karty Hola Barcelona. Dwa tygodnie temu jechałyśmy w taki sposób: z placu Katalońskiego kolejką S1 lub S2 do stacji Peu de Funicular, potem przesiadka na tę kolejkę – od przystanku Vallvidrera Inferior do Vallvidrera Superior i później chwil parę pod górę autobusem 111. Warto tam pojechać, widoki, zwłaszcza z wieży kościoła, są niesamowite!
  Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za Waszą stronę! – dużo mi dała podczas przygotowań do wyjazdu.
  Marta

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Super, dzięki Marta za informację!
   Wybieramy się w kwietniu do parku rozrywki i zamierzamy dokładnie opisać wszystkie sposoby dotarcia na miejsce.
   Twoja informacja bardzo się przyda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *