Ogólnie

Strefa ZBE Barcelona

ZBE oznacza strefę niskiej emisji (Zona de Bajas Emisiones). Jest to istotne w przypadku osób wybierających się do Barcelony własnymi samochodami. W tym wpisie postaramy się wyjaśnić wszystkie formalności które musicie spełnić, aby swobodnie przemieszczać się po centrum miasta własnym samochodem.

ZBE w Barcelonie – obszar chroniony obejmujący obszar miejski Barcelony z wyjątkiem dzielnic Vallvidrera, Tibidabo, les Plaines i strefy przemysłowej Zona Franca. Warunkiem przemieszczania się po tym obszarze jest posiadanie plakietki DGT.

Hiszpańskie samochody, które spełniają normy emisji norm

Godziny obowiązywania

Strefa Niskiej Emisji obowiązuje w Barcelonie od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 do 20:00.

Zagraniczne samochody

Czyli coś, co najbardziej nas interesuje. Jeśli planujesz przyjazd samochodem o numerach rejestracyjnych inne niż hiszpańskie, należy zarejestrować pojazd. Jeśli pojazd spełnia wymagania, uzyska zwolnienie. Jeśli nie, można się ubiegać o zezwolenie dzienne. tych ostatnich można wykorzystać do 24 rocznie. Pojazdy jako spełniające wymagania to pojazdy:

  • motocykle i rowery (kategoria L) sklasyfikowane jako Euro 2 lub wyższe (zwykle rejestrowane po 2003 roku)
  • samochody osobowe (M1) i dostawcze (N1) sklasyfikowane jako elektryczne, benzynowe Euro 3 (zwykle rejestrowane po 2000 roku) lib wyższe lub z silnikiem Diesla Euro 4 lub wyższe (zwykle zarejestrowane po 2005 roku).
  • samochody ciężarowe (N2, N3), autobusy i autokary (M2, M3): elektryczne, diesla, Euro 4 lub wyższe (zwykle rejestrowane po 2005 roku).

Cena za rejestrację pojazdu wynosi 7 euro. Jest jednorazowa.

Kary

Za każde naruszenie strefy ZBE kara wynosi 200 euro.

Wyjątki

Z warunków strefy ZBE zwolnione są pojazdy służące do przewozu osób z chorobami i niepełnosprawnościami. Dotyczy to również oczywiście służb ratunkowych oraz spełniające wymogi pojazdy zagraniczne/

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team