Park Guell to kolejne z niesamowitych miejsc Barcelony, dzięki któremu jest ona taka piękna, zaskakująca, barwna, ciekawa, cudowna…

Park urządzany był w latach 1900-1914 (zatem ma już ponad 100 lat), a jego fundatorem był Esuebi Guell, od którego nazwiska pochodzi nazwa tego miejsca. Jego zamysłem było stworzenie olbrzymiego „miasta ogrodu” na wzór modnych w tamtych czasach założeniach ogrodów angielskich (które niesamowicie go urzekły). Ponieważ był on zamożnym katalońskim inżynierem i przedsiębiorcą, rozpoczęto prace na przeznaczonym do tego 15 hektarowym terenie.

Bilet wstępu do Park Guell znajduje się również w karcie Barcelona City Pass. Na karcie znajduje się dodatkowo wstęp do Sagrada Familia, przejazdy po mieście autobusem turystycznym i 10% zniżki na wszystkie atrakcje w Barcelonie.

Zaprojektowanie całego parku wraz ze wszystkimi jego detalami zlecił Antoniemu Gaudiemu, jednemu z najwybitniejszych artystów tamtej epoki. Znał się z nim już wcześniej, gdyż zetknąwszy się z jego pracami na początku jego kariery, był nimi tak zachwycony, że niektóre z nich postanowił finansować.

Według projektu, czy też po prostu pomysłu Gaudiego, miało tutaj powstać około 60 budynków. Niestety ostatecznie zrealizowana została jedynie 1/5 całych planów około, gdyż w 1918 roku cały teren przeszedł na własność miasta.

Gaudi wszystkimi pracami umieszczonymi w parku chciał pokazać, że da się w jakiś sposób zespolić architekturę z przyrodą. Chciał wkomponować w pagórki oraz roślinność „przedmioty”, „dzieła” stworzone przez człowieka dla człowieka, nie naruszając przy tym naturalnej harmonii natury. Po prostu wkomponować to co ludzkie w to, co przyroda sama tworzy. Wszyscy, którzy odwiedzili ten park mogą się jednogłośnie zgodzić, że odczuli to co Gaudi miał na myśli. Jeżeli nie w całości, to na pewno w niektórych jego punktach, zakamarkach, obiektach.

Z budowli w parku zobaczyć możemy między innymi:

 • 2 domy, które wyglądają jak bajkowe chatki z piernika (to było moje pierwsze skojarzenie jak zobaczyłam). Ich kształty, kolorystyka, kominy, okna – wszystko dość asymetryczne i takie słodkie;
 • falującą ławkę, chociaż ławka to mało powiedziane, gdyż pomieścić może chyba z 200 osób na raz. Barwnie ozdobiona licznymi mozaikami wije się jak wąż nad niewielkim urwiskiem;
 • po środku ławki wielki plac, a nieopodal do niego przylegająca fascynująca ściana ułożona z kamieni z przepięknymi łukami;
 • gdy zejdziemy na dół, to pod ławką, między filarami podtrzymującymi całą „konstrukcję”, zadaszone miejsce które według pierwotnego planu miało być halą targową;
 • przepiękne są również schody z fontanną pośrodku, prowadzące od bramy głównej, czyli tej pomiędzy dwoma domkami, do „hali” pod falującą ławką. Gaudí umieścił w nich trzy wysepki; pierwszej nadał formę groty, drugiej – węża na tle katalońskiej flagi – symbolu mądrości, trzeciej – salamandry – symbolu Plutona.
 • pośród zawiłych alejek dotrzeć możemy również do przepięknej w roślinność wkomponowanej budowli przypominającej fosę zamku, po której górze możemy się przechadzać, ale również na dole/pod nią znajdziemy urokliwy korytarz;
 • kolejny budynek to Casa Muzeum Gaudi (mnie skojarzył się z malutkim kościółkiem). To dom w którym mieszkał kiedyś Gaudi (przed projektem nad Sagrada Familia), toteż mieści się tam teraz jego muzeum;

Park Guell trzeba po prostu samemu dobrze spenetrować, a na to potrzeba trochę czasu. My spędziliśmy tam jedno dopołudnie, ale na spokojnych spacerach można by tam spędzić większą część dnia. W czasie, gdy odwiedzaliśmy Barcelonę, wstęp do Park Guell był darmowy, obecnie jest już płatny.

W 1969 roku wpisano park na listę narodowych dóbr kultury, a od 1984 roku obiekt znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Barelona City Pass
Bilet wstępu do Park Guell znajduje się w karnecie Barcelona City Pass.

Jak dojechać do Park Guell?

Metrem – dojeżdżamy zieloną L3 na stację Lesseps. Do przejścia mamy ok. 1 km. Ze względu na darmowy transfer Bus Guell polecamy również stację Alfons X (żółta linia metra L4) – szczegóły poniżej.

Dla osób nie lubiących wspinać się mocno pod górkę, polecamy złapanie autobusu miejskiego linii 116. Przystanek znajduje się przy stacji metra Lesseps. Autobusem podjedziemy prawie pod wejście do parku.

Bus Guell

Darmowy autobus dla osób posiadających kupione bilety do parku. Odjeżdża ze stacji metra Alfons X, a czas przejazdu do parku to ok. 15 minut. To bardzo dobra opcja dla wszystkich zwiedzających wcześniej Sagrada Familia. Ze świątyni na stację metra jest zaledwie lekko ponad 1 kilometr.

Zakup biletu

Warto dokonać wcześniejszego zakupu online. Park Guell to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Barcelonie. Bilet wstęu daje nam możliwość wejścia do tzw. strefy monumentalnej. Można to zobaczyć na poniżej mapce, która pochodzi z oficjalnej strony parku.

Źródło: parkguell.barcelona

Zdjęcia:

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Park Guell

Zobacz również

109 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • W Barcelonie będę pierwszy raz już za 4 dni. Dzięki Waszej stronie poznałam ją już troszkę 🙂 Wielkie dzięki za pracę i zapał, które wkładacie w tworzenie tego wszystkiego. Pozdrawiam i dziękuję 🙂

  Odpowiedz
 • Dzień dobry. Mam kupiony bilet na Sagradę i wieże (wejście na wieże o 13.15) jak długo będę na wieży? Jak daleko jest z Sagrady do parku? Na którą ewentualnie mam kupić bilet do parku? Czy lepiej zostawić sobie park na inny dzień? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

  Odpowiedz
 • Witam,

  ja również wybieram się do Barcelony za kilka dni:) zamówiłam już bilet online do SF, ale chciałbym także w tym samym dniu zwiedzić Park Guell. Na którą godzinę zamówić bilet do PG, jeśli do SF wchodzę o 13.30? I w jaki sposób najlepiej do PG dotrzeć (tzn. autobus/metro nr, kierunek/pieszo…)?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • To zależy czy w Sagradzie również wybierasz się na wieże.
   Zaraz przy świątyni jest stacja metra, ale ja bym do parku poszedł pieszo – to zaledwie 2,5 kilometra 🙂

 • Mam pytanie czy z Sagrady polecielibyście iść spacerkiem na Bunkry del Carmel? To jest chyba niedaleko? Zaś stamtąd spacerkiem do Park Guell i dalej przez Pl Kataloński na La Rambla. Czy to nie zbyt długi spacer?

  Odpowiedz
 • Ok więc spacerujemy na pewno damy rade.

  Odpowiedz
  • Można podjeżdżać oczywiście pewne fragmenty metrem – wydrukowanie mapki z Wikipedii (prosta i czytelna) to podstawa.

   Jeśli macie jednak siłę to łaźcie ile wlezie. Ze wzgórza Montjuic wracaliśmy na nogach przez centrum miasta do Poble Nou, więc z pewnością dacie radę.

 • Czy są długie kolejki do kasy z biletami?

  Odpowiedz
  • Potrafią być spore zwłaszcza, że turystów w Barcelonie wraz z kwietniem będzie coraz więcej.

   Możesz zarezerwować bilet online z linków znajdujących się w artykule.

 • Tak, zamówię online, a na jakim przystanku najlepiej wysiąść, żeby schodzić z góry na dół ?:)

  Odpowiedz
  • Najlepiej podjechać mimo wszystko autobusem. Ze stacji metra jest mały spacer.
   Autobus linii 24 odjeżdża z Placu Katalońskiego i zatrzymuje się prosto pod wejściem do parku – przystanek Parc Guell.

 • Witam,
  Mamy pytanie kupiłam bilety online na park guell ale pomyliłam daty czy mogę zwrócić bilety lub zamienić daty? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Dzień dobry 🙂 czy to prawda, ze Park Guell jest obecnie w remoncie? Czy kupno biletu online wiąże się z określeniem konkretnej godziny wejścia? Dziękuję serdecznie, boska jest ta Wasza strona o Barcelonie 🙂 🙂

  Odpowiedz
  • Kupno biletu wiąże się z podaniem daty oraz godziny wejścia.
   Na miejscu można już przebywać nielimitowaną liczbę czasu.

   Park Guell jest otwarty, natomiast prace remontowe prowadzone są w okolicy Placa de la Natura.
   Chodzi o dach i system odprowadzania wody.
   Pozwala to jednak na dostęp do słynnej ławki i podziwianie widoków.

   Zdjęcia z prac można znaleźć tu – LINK.

   Cieszymy się, jak możemy się przydać 🙂

 • Witam, czy w cenie biletu jest tez zwiedzanie domu Gaudiego (muzeum na terenie) parku?

  Odpowiedz
 • Witam, jak dostać się z Parku Guell na szczyt Tibidabo?

  Odpowiedz
  • Koło 1,5 km dzieli cię spacerem od stacji Gracia.
   Stamtąd koleją – liniami S1 oraz S2 podjedziesz pod Funicular jadący w górę na Tibidabo.

 • Czy w kasie można normalnie kupi bilet?

  Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem oficjalną stronę parku, że do 7:45 i po zamknięciu zwiedzania (po 20:30 we wrześniu przykładowo) można zwiedzać całość za darmo?

  Odpowiedz
  • Park w tych godzinach jest po prostu zamknięty 🙂

  • Na stronie Barcelona.com znaleźć można coś takiego w FAQ:

   Visit Parc Guell for free ?

   The monumental zone is freely accessible before 7:45a.m. and after the official park closing time. So you can enjoy it early in the morning or late for sunset or at night even if it’s already dark. The rest of the park (17 hectares) is free of charge. Barcelona’s citizens often take the opportunity to picnic, run or go for walks. For photographers, the top of this free area offers a beautiful view over the city.

   https://www.barcelona.com/barcelona_tickets/park_guell_ticket

   Stąd moje pytanie 🙂

  • A widzisz, to niestety nie mamy takiej wiedzy 🙂

 • Witam, chciałabym zamówić bilety do Parku Guell. Czy mogę go wykupić przed wejściem bo nie jestem w stanie określić godziny na którą mogłabym tam być. Czy bilet przychodzi listownie czy może by odczytany z maila i okazany w telefonie, dodam ze używałabym płatności paypal. Czy musi być zamówiony wcześniej i wydrukowany?

  Odpowiedz
  • Ewelina – bilet do Parku Guell nie jest mobilny, stąd teoretycznie powinien być wydrukowany. Nie robią jednak w większości miejsc w Barcelonie problemów z voucherami na telefonie.

   Możesz kupić bilet na miejscu w kasie, ale nie masz gwarancji, że wejdziesz od ręki. Być może będą duże grupy mające rezerwacje i trzeba będzie czekać. Mając wcześniej zrobioną rezerwację – wchodzisz bez problemu.

   Godzinę trzeba również podawać przy kupowaniu biletów do Sagrada Familia. Na Camp Nou można kupić tzw. bilet otwarty, czyli bez podawania dnia ani godziny. Możesz wejść w dowolnym czasie (jest droższy o 4 euro od biletu datowanego).

 • Dziękuję za informacje, a czy bilet na godzinę jest skrupulatnie kontrolowany tzn. mając bilet przykładowo na godz 13 można wejść w razie spóźnienia później czy przepada?

  Odpowiedz
 • Witam, gdzieś obiło mi się o uszy, że park jest częściowo w remoncie. Czy tak jest rzeczywiście? Będę za tydzień w Barcelonie i chciałabym zobaczyć park. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Systematycznie od jakiegoś czasu są prowadzone prace remontowe.
   Turyści mają dostęp do zdecydowanej większości miejsc w parku – aktualny san rac oraz wyłączone miejsca można znaleźć na stronie parku – parkguell.barcelona.

 • Przepraszam za spam, ale od kilku dni jestem stałym gościem tej strony (za kilka dni pierwszy raz będziemy z rodziną w Barcelonie) i pomyślałem, że może to kogoś zainteresuje. Mam do sprzedania 3 billety (2 dorosłe + 1 dziecko do 6 lat) do Park Guell na 18.06, godzinę 10:30. Niestety błędnie kliknąłem datę (miało być tydzień wcześniej) a nie ma zwrotów. Oddam za połowę ceny – 10 euro :). Bilety mam w pliku PDF. Mój mail – darek84@vp.pl. Jeszcze raz przepraszam za spam.

  Odpowiedz
  • Darek – żaden spam, nie ma żadnego problemu. Może faktycznie uda ci się sprzedać te rezerwacje. Jeśli sobie życzysz, możemy zamieścić info na naszym fanpage na Facebooku.

 • Mam takie pytanko – na stronie biletów parkguelltickets.org/#select-tickets są do wyboru dwie opcje Park Guell Timed Entry Tickets za 10 euro i Park Guell Guided Tour with Skip the Line Entrance za 24 euro. Ta druga pozwala na pominięcie kolejki. Czy te kolejki do wejścia (gdy juz ma sie bilet) są duże czy mając ten bilet za 10 euro też powinniśmy wejść w miarę normalnie? Nie zależy nam na przewodniku, chodzi mi tylko o kwestie pominięcia kolejki. 😉

  Odpowiedz
  • Oba rodzaje biletów kupujesz na konkretne godziny i omijasz kolejki do kas. Druga opcja dotyczy po prostu wejścia razem z przewodnikiem, który oprowadza po parku.
   Bazowy bilet za 10 euro możesz również kupić z linka na naszej stronie.

 • Mam jeszcze jedno pytanie – planujemy zwiedzić Sagrada Familia oraz Park Guell. Chcemy kupić bilety online i tutaj moje pytanie ponieważ wiem, ze bilety są na konkretne godziny – jeśli przykładowo bilet do Sagrada Familia kupię na 10:00 to na którą dobrze byłoby kupić bilet do Park Guell zakładając , że po Sagrada Familia udamy się od razu do niego? Będziemy korzystać z Bus Turistic.
  Z góry bardzo dziękuję za wskazówkę!

  Odpowiedz
 • Witam
  Czy park dalej jest w remoncie?

  Odpowiedz
 • Witam,
  Nie wiem czy dobrze rozumiem, wejście do muzeum Gaudiego jest tylko po wejściu do parku? Czy w takim razie bilet wstępu do muzeum również jest kupowany na konkretną godzinę?

  Odpowiedz
  • Sprzedażą biletów do muzeum Gaudiego zajmuje się Sagrada Familia.
   Rezerwując online wskazujesz dzień oraz godzinę, ale nie jest bardzo mocno oblegane, więc spokojnie z marszu dostaniesz się na miejscu.
   Aby wejść do muzeum nie trzeba mieć biletu do Parku Guell.

 • Cześć chciałam kupić przez waszą stronę bilety z linków do parku i sf ale na stronie naliczają się koszty około 20 euro …..taka opłata to normalne przy zakupie przez internet?

  Odpowiedz
  • Iza, te opłaty w Ticketbar są od kilku dni… Wszystko ze względu na gigantyczne zainteresowanie tymi dwoma atrakcjami. Na zdecydowanej większości pozostałych nie ma żadnego booking fee. W przypadku Sagrady te bilety za 17 euro są w zasadzie niemożliwie do zamówienia – można sprawdzić na oficjalnej stronie świątyni. Sagrada promuje po prostu sprzedaż biletów za 25 euro z audioprzewodnikiem.

 • Witam,

  Mam pytanie zwiazane z kieszonkowym na wycieczke do Barcelony. Planuje byc 3 dni w Barcelonie, 4 w Lloret de Mar. Bilety na wszelkie atrakcje kupuje online, wiec na miejscu zostaje wyzywienie i bilety na komunikacje miejska, pamiatki. Czy 400 € wystarczy na dwie osoby czy liczyc wiecej? Z gory dziekuje za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Nam by w zupełności wystarczyło 🙂

   Co prawda mieliśmy kupione wcześniej bilety Hola Barcelona, ale podczas ostatniej podróży do Barcelony (5 dni) wydaliśmy ok. 280 euro (2 dorosłe + dziecko). Woda, piwo, kawa, lody, posiłki w restauracjach 🙂

 • Cześć,
  Planuję zwiedzenie Sagrada familia (bez wież) i Park Guell, zastanawiam się nad kolejnością jak lepiej, rano na 10.00 park i potem sf czy na odwrót, ile czasu przeznaczyć na każdą atrakcję…. może coś doradzicie jak najlepiej?

  Odpowiedz
  • Kolejność nie ma znaczenia.
   Jak zrobicie pierwszą Sagradę, to spacerem 1 km na stację metra ALfons X, a stamtąd jeździ do parku darmowy „Bus Guell”.
   Proponujemy przeznaczyć 1,5 h na Sagradę. Biorąc pod uwagę czas dojścia, , po dwóch godzinach od Sagrady Park Guell 🙂

 • Dziękuję za informację. A na Park Guell żeby obejrzeć główne atrakcje ile czasu powinnam przeznaczyć?

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Ile czasu potrzeba aby dojść do strefy płatnej w parku Guell? I z jakich wejść? którędy najlepiej wejść do parku?
  pozdrawiam,
  Iza

  Odpowiedz
  • Cześć Iza,

   Jeśli planujesz płatne wejście, to na park przeznaczylibyśmy ok 2 godzin.
   Główne wejście od Carrer d’Olot.
   Jeśli będziecie ci pasowało, to spod stacji metra ALfons X jeździ darmowy Bus Guell, który zawozi do parku osoby mające wykupiony wstęp.

 • Co jaki czas jeździ ten autobus? Jest jakiś rozkład jazdy? i ile czasu potrzebuje po wejściu do parku żeby spokojnie dojść do części płatnej gdzie obowiązuje mnie bilet na konkretną godzinę?
  Dziękuję!

  Odpowiedz
  • Co kilkanaście minut.
   Podwozi właśnie pod wejście części płatnej.
   W przypadku wcześniejszego przybycia nie ma problemu z wejściem, na spóźnienie jest przewidziane kilka minut.

 • Witam
  Przy zakupie biletu przez internet do Parku dochodzi mi dodatkowo opłata rezerwacyjna czego nie ma przy zakupie biletu na Camp Nou od czego to zależy

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Mam pytanie odnoście busa do parku Guell ze stacji Alfons X – z którego dokładnie miejsca on odjeżdża? Szukam tej informacji i nie mogę znaleźć. Ze zwykłego przystanku komunikacji miejskiej jaki tam jest? Jakoś te przystanki są oznaczone żeby było wiadomo skąd ten bus odjeżdża? Bilety mam już zarezerwowane. Zanim gdzieś wyjadę wszystko sprawdzam na google maps żeby być przygotowanym gdzie iść, z jakiego przystanku itd. Nie lubię potem błądzić i szukać. Będę wdzięczna za naprowadzenie mnie na właściwe miejsce 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Gosia,
   Tak, przystanek komunikacji publicznej.
   Znajduje się przy ulicy Ronda del Guinardo, a dokładniej Ronda del Guinardó, 33.

   Z tego przystanku odjeżdżają również autobusy V19, H6 🙂

  • Bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂 Jak zwykle niezawodni 🙂

 • Dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytanie. Wasza strona jest bardzo pomocna. Kupiłam bilet do Sagrada Familia i chciałam kupić też bilet do Parku Guell ale wystąpił jakiś problem. Kontaktowałam się w tej sprawie z pracownikami parku którzy zrobili mi rezerwację i napisali że bilet mam odebrać i opłacić w punkcie A, kasa 23. Rezerwacja jest na 8:30 i martwię się o której powinnam tam być. Czy myślicie, że taka rezerwacja wiąże się ze staniem w ogólnej kolejce?

  Odpowiedz
 • Witajcie, jak Waszym zdaniem byloby lepiej. Planujemy przyjazd do B. w niedziele 13.10 i m.in zwiedzic Park G. z uwagi na dojazd z Sitges i dzieciaki pewnie w B. bedziemy ok. 11.00. Czy zaplanowac wizyte w Parku zaraz po przyjezdzie, czy jednak po południu np. ok. 15.00. Chodzi mi o ruch. Wiem, ze najlepiej byłoby wczesnie rano, ale szkoda nam sciągać dzieci wczesnie na pociag z Sitges.
  pozdrawiam,
  A.

  Odpowiedz
  • Witaj Ania,
   Nie ma to większego znaczenia. Jeśli jednak planujecie zrobić tak jak pisałaś wcześniej Sagrada Familia, to logistycznie łatwiej jest przyjechać na Sants, przesiąść się na niebieską linię metra L5 i jechać do Sagrady, a później podejść lub podjechać na stację Alfons X i stamtąd Bus Guell bezpośrednio do parku 🙂

  • Dziękuje bardzo. Powinniśmy kupić bilet całodzienny na podróżowanie po B. czy jakaś inna opcja będzie bardziej optymalna? W planie jeszcze Oceanarium, Casa Milla, La Pedrera.
   Serdecznie pozdrawiam,
   A.

  • Odpisałem już w dziale dotyczącym komunikacji miejskiej. Na w zasadzie jedno podjechanie w mieście w zupełności wystarczy wam 1 x T-10 na I strefę.

 • Dziecko 6 lat i 11 miesięcy jaki ma mieć bilet?

  Odpowiedz
  • Dzieci do 6 lat mają bezpłatne wejście (6,99).
   Od 7 lat wzwyż bilety ulgowe, więc łapiesz się na dwa darmowe.

  • Witam
   Mam bilet do Sagrady I Muzeum Gaudiego. Czy aby wejść do Parku Guell potrzebuję osobny bilet?

  • Jeśli chodzi ci o dom Gaudiego, który jest w parku, to nie musisz mieć biletu do samego parku.
   Jeśli jednak chcesz zwiedzić Park Guell – jego płatną i najbardziej popularną część, musisz kupić dodatkowo bilet wstępu do niego.
   Bilety są rezerwowane na konkretną godzinę.

  • Dziękuję bardzo. Wygląda na to, że muszę kupić dodatkowy bilet do Parku G. Jeżeli bilet do domu Gaudiego mam na konkretną godzinę mogę wejść później?

  • Niewielka opóźnienia są akceptowane 😉

 • Witam, jadę niedługo do Barcelony i czytam zadawane pytania i zastanawiam się czy opłaca się kupić bilet na 4 osoby przez internet do parku Guell czy poprostu na miejscu. Chodzi mi o to czy w styczniu jest tez dużo turystów. Pozdrawiam Hania, czekam na odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Czy bus turystyczny zatrzymuje się gdzieś w pobliżu miejsca skąd jeździ darmowy bus do Guell?

  Odpowiedz
  • Nie potrzebujesz korzystać z darmowego autobusu. Autobus turystyczny ma przystanek „Park Guell”. Zatrzymuje się 600 metrów od wejścia do parku 🙂

 • Czy ktoś może polecić, o jakiej porze dnia odwiedzić Park Guell? (pobyt 27.03-30.03)
  żeby dało się zrobić ładne zdjęcia 😉
  Z mapy Park Guell wygląda mi, że 'piernikowe’ domki są lepiej oświetlone po południu. Czt tak faktycznie jest?

  Odpowiedz
 • Witam ponownie. Mam jeszcze pytanie odnośnie zakupu biletów do Parku Guell. Od kilku dni męczę się z płatnością i bezskutecznie. Czy wiecie może, czy strona PG nie akceptuje kart debetowych ? Napisałem do nich zapytanie i do dziś cisza. Mam kartę w PKO BP. Podaję numer, konieczne dane i system secure 3D mojego banku prosi o wpisanie kodu z SMSa, po czym mój bank pisze, że transakcja się powiodła. Po chwili dostaję jednak wiadomość w pop-upie z Parku Guell, że transakcja jest odrzucona przez odbiorcę… Będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrowienia

  Odpowiedz
  • Witaj Przemek,
   Dziś nie ma już problemów z płatnościami kartą debetową w internecie, nie jest wymagana kredytówka.
   Wina pewnie leży po stronie karty – wystarczy zadzwonić do banku i sprawdzić czy masz włączoną możliwość internetowych.
   Ja mam konto „Za Zero” w PKO BP i teraz aktualnie żeby zapłacić np. w euro trzeba mieć podpięte konto walutowe w tej walucie i kupić wcześniej walutę w ich kantorze internetowym.

 • Może od razu przy okazji zapytam, czy te bilety z ticketbar uprawniają od razu do wejścia, czy gdzieś je trzeba wymieniać ? I czy zawsze jest doliczana ta opłata 3 Euro/osoba? Dzięki !

  Odpowiedz
  • Uprawniają was do wejścia, bilety są mobilne, można się okazać kodem na smartfonie.
   Tak, do Sagrady oraz Parku doliczana jest opłata rezerwacyjna w Ticketbar, w pozostałych atrakcjach cena taka sama jak na stronach atrakcji.

 • Sprawdzałem, mam kartę VISA z opcją walutową, więc niby wszystko ok. Park odpowiedział mi na maila, sugerując kasowanie cookies, tryb incognito lub inną przeglądarkę. Próbowałem na 3 komputerach, 4 przeglądarkach i nadal to samo 😉 Pozostaje Ticketbar. Dzięki za pomoc ! Pozdrowienia.

  Odpowiedz
 • Dodam mały update: remon ławek dalej trwa, dostępna do fotografowania jest tylko połowa ławki z widokiem.
  W dalszym ciągu można wejść za darmo. My dotarliśmy na 8.14 i nadal bramki były wolne. Przy wychodzeniu jest napisane, że należy okazać bilet – oczywiście nie pobrano od nas opłaty podczas wyjścia, kiedy powiedzieliśmy, że byliśmy tu przed godzinami otwarcia.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry. Proszę o podpowiedź. Będziemy jechali pociągiem ze miejscowości Pineda de Mar do Barcelony. Chcemy dotrzeć do Sagrada Familia. Na jakiej stacji najlepiej wysiąść aby dotrzeć tam pieszo? Żeby było najbliżej ale i tak żeby było co zobaczyć po drodze 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Najlepiej zatem wysiąść na placu katalońskim i iść na nogach.
   Do przejścia centrum miasta macie lekko ponad 2 kilometry 🙂

 • I jeszcze jedno pytanie. Będziemy w Barcelonie jeden dzień. Chcemy zobaczyć Sagrada Familia, potem ogrody Gaudiego, potem Casa Mia, La Rambla, Parc de la Ciutadella no i jak starczy czasu to port. Na mapie wychodzi mi takie kółeczko ok 6km do przejścia. Czy w praktyce da się to wszystko zobaczyć przemieszczając się pieszo jednego dnia? Czy w bliskiej odległości tych miejsc jest cos jeszcze godnego polecenia? Z góry dziękuje za odpowiedz 🙂

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   23 czerwca 2021 13:40

   Aga – tak, jak jesteście w miarę sprawni, to spokojnie wszystko pokonacie na nogach, tym bardziej, że systematycznie schodzicie w dół. Jedynie Park Guell w połączeniu z Sagradą robią jakąś odległość, ale później wszystko już kolei.

   Oczywiście mijając Casa Mila i idąc dalej w stronę morza po drodze będziecie mieć słynną Casa Batllo. Jak starczy wam czasu, można wejść do środka, ale spore osób podziwia i robi fotki z zewnątrz.

   Przykładowy program na jeden dzień możesz znaleźć tu – Barcelona w 1 dzień.

 • Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Bardzo przyjemnie się Was czyta. I podróż do Barcelony wydaje się zdecydowanie mniej stresująca. Może jeszcze podpowiecie gdzie w okolicy La Rambli można cos zjeść? Jadę z nastolatkami wiec menu nie musi być wyszukane za to przystępne cenowo.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   24 czerwca 2021 14:17

   Aga – centrum miasta, więc cenowo będzie zdecydowanie wyżej, ale na Rambli możecie znaleźć chociażby… McDonald’s.
   W okolicy 1 km od Rambli otworzyła się jakiś czas temu słynna pizzeria da Michelle (pizza taka jak w Neapolu).
   Można odbijać w boczne uliczki i wczesnym popołudniem szukać „Menu del Dia”. Wtedy za 11 – 13 euro można zjeść dwudaniowy obiad, często z deserem i napojem 😉

 • Witam, a co warto zobaczyć w bezpłatnej części parku Guell? Słyszałam / czytałam że też jest interesująca ale nie mogę natknąć się na żadne konkretne informacje.

  Odpowiedz
  • Z pewnością w niedługim czasie opiszemy Park z podziałem na obie części.
   Bezpłatna część to przede wszystkim spory areał i świetne położenie na wzgórzach. Jak to w parku, alejki, miejsca gdzie można usiąść i podelektować się przyrodą.
   Stąd spacerowo, widokowo jest to bardzo atrakcyjne miejsce.

 • Cześć, wybieram się do Barcelony na Wielkanoc – czy od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego, są otwarte zabytki?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak!
   Pewnie ograniczenia mogą być jedynie w Katedrze – nie o każdej godzinie będzie możliwe wejście, ale wszystkie pozostałe atrakcje działają normalnie 🙂

 • Cześć. Planujemy jutro pojechać z Camp Nou na PG. Jak najlepiej byłoby się tam dostać? Wejście na stadio mamy na 11.30 i zastanawiamy się na którą najlepiej wykupić wejście do parku.

  Odpowiedz
  • Cześć Natalia,
   Ze stadionu można podejść na stację metra Collblanc – podjechać na stację Verdaguer, a tam przesiąść się na żółtą linię metra i podjechać na stację Alfons X. Jeśli będziesz mieć już zakupiony bilet do parku, do możesz podjechać z tej stacji darmowym shuttle busem.
   Na nogach nie jest daleko, bo ze stacji metra to zaledwie 1 kilometr 😉

   Jeśli stadion masz na 11:30, to wszystko zależy od czasu, który wam pochłonie Camp Nou. Zakładam wyjście o 13:30, więc park rezerwowałbym na ok. 14:30.

 • Cześć, czy część „zielona” parku jest nadal bezpłatna i można po niej spacerować również po godzinach zamknięcia? Co obejmuje bilet wstępu? 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć Asia,
   Płatna część parku to tzw. część monumentalna.
   Zajmuje większą część parku.

   Pozostała, północna część parku jest bezpłatna i swobodnie można z niego korzystać.

   W ramach biletu wstępu masz dostęp do strefy monumentalnej, między nimi jest po prostu ogrodzenie oraz kasy, więc trzeba mieć wejściówkę. W ramach wejściówki można wejść i przebywać na terenie parku dowolną ilość czasu. Po wyjściu nie ma już możliwości powrotu.

 • Czy po wyjściu z parku na stację metra AlfonsX można dostać się tym samym autobusem Buss Guel?

  Odpowiedz
  • Dokładnie, darmowy shuttle transfer działa w dwie strony.

  • Witam,
   Chciałabym zwiedzić Park Guell. Czy da się go zwiedzić na rowerze? Zaznaczę że chce zwiedzić w grudniu gdzie nie powinno być aż tak dużo turystów. Jestem po operacji i nie wiem czy dam radę tyle przejść mimo tak odległego terminu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Witaj Krystyna,
   Jest to praktycznie niewykonalne.
   Zbyt wielu turystów, zbyt wiele różnic w wysokościach.
   Nie widziałem osób na miejscu, które w ten sposób zwiedzałyby park.

 • Skorzystać z Buss Guel można dopiero po okazaniu np. elektronicznego biletu, czy poprostu wsiąść i jechać i nie okazywać niczego?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   27 września 2022 09:45

   Różnie jest to sprawdzane.
   Ale generalnie tak, bilet elektroniczny ze wstępem do parku pokazany na smartfonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team