Tibidabo

Park rozrywki Tibidabo

Początku parku rozrywki Tibidabo datowane są na rok 1901. Wtedy nastąpiło jego otwarcie. Jest jednym z najstarszych parków rozrywki funkcjonujących w Europie i najstarszym w Hiszpanii.

Znajdujące się w nim karuzele w stylu retro przyciągają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Ciekawą karuzelą jest czerwony samolot kręcący kółka nad Barceloną od 1928 roku, którego rzuca się w oczy zaraz po wejściu do Parku. Stara karuzela z konikami i karetami, stary diabelski młyn, dywan Aladyna i wiele wiele innych atrakcji zlokalizowane są na wzgórzu kaskadowo. Aby zejść niżej należy wcześniej wykupić bilet w jednej z trzech kas, które znajdują się na górnym (pierwszym) tarasie. Możecie również zakupić wcześniej karnet na wszystkie atrakcje online.

Cena karnetu na wszystkie atrakcje to 28,50 euro. Dzieci to 120 cm wzrostu płacą 10,50 euro. Dzieci poniżej 0,9 metra wchodzą bezpłatnie.
Istnieje również możliwość zakupu biletów w wersji “Panoramic Area”. Dzięki temu mamy wstęp możliwość przemieszczania się w ramach pięknego tarasu i obserwowaniu widoków na miasto.

W cenie mamy również możliwość skorzystania z najbardziej charakterystycznych atrakcji – samolot, Talaia – czyli charakterystyczne wahadło z którego jeszcze lepiej zobaczymy panoramę Barcelony, a także muzeum Automatów. Dodatkowo trzy atrakcje dla dzieci – Les Llaunes, Pony Rodeo i Rio Grande.

Koszt: 12,70 euro
Dziecko do 120 cm – 7,80 euro
Dziecko poniżej 120 cm – bezpłatnie

Zarezerwuj wstęp do Parku Rozrywki Tibidabo

 

Istnieje również możliwość zakupu wejścia na pojedyncze atrakcje.

Atrakcje, jakie oferuje wesołe miasteczko, niekoniecznie mogą was zadowolić pod kątem ekstremalnych przeżyć znanych z najnowszych parków – chociażby rodzimej Energylandii. Najstraszniejszą karuzelą (podobno) jest czerwony Rollercoaster, którego rozmiary większość osób raczej rozbawiają, a elektryczne autka przywołują miłe wspomnienie dzieciństwa.

Łącznie park podaje, że do dyspozycji gości jest 40 mechanicznych urządzeń z XIX i XX wieku. Oprócz karuzel są oczywiście punkty gastronomiczne, z pamiątkami, place zabaw oraz muzeum Automatów.

Ciekawostką jest to, że w 1957 roku, że urządzenia parku chciał kupić Walt Disney – zaproponował kupno całej kolekcji za dowolną cenę😊 – muzeum odmówiło (najstarszy automat w nim pochodzi z 1880 roku).

Tibidabo
Tibidabo
Tibidabo

Nawet jeżeli wjedziecie na wzgórze i nie będziecie korzystać z atrakcji parku, albo będą korzystać z nich tylko wasze pociechy, to i tak będziecie oczarowani widokiem z góry na miasto. No i nie zdziwcie się jak podejdzie do was takie duże pluszowe zielone coś, które jest maskotką parku😊 A jeżeli jesteście miłośnikami filmów Woody’ego Allena, to włączcie sobie film Vicky Cristina Barcelona, gdyż niektóre sceny kręcone były właśnie w nim.

Zarezerwuj wstęp do Parku Rozrywki Tibidabo

 

Zobacz również:

Tibidabo Dojazd na Tibidabo

 

Godziny otwarcia

Park tylko w jednym miesiącu roku jest otwarty codziennie. Poniżej znajdziecie dni pracy wesołego miasteczka. Otwarcie atrakcji następuje o godzinie 11:00 (kasy od 10:30), a w zależności od pory roku, park jest zamykany od 19:00 do 23:00. Przez prawie cały styczeń oraz cały luty park rozrywki Tibidabo jest zamknięty.

Od marca do grudnia: weekendy oraz wakacje
Lipiec: od środy do niedzieli
Sierpień: codziennie
Styczeń: jedynie od 2.01 do 5.01

2 odpowiedzi do «Park rozrywki Tibidabo»

  1. Ana pisze:

    Jeszcze powinno być info że można kupić pojedyncze bilety na atrakcje (diabelski młyn czy te wahadło) za 2€.

    1. Beata & Tomek pisze:

      Celna uwaga, uzupełnimy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *