Atrakcje

Park rozrywki Tibidabo

Początku parku rozrywki Tibidabo datowane są na rok 1901. Wtedy nastąpiło jego otwarcie. Jest jednym z najstarszych parków rozrywki funkcjonujących w Europie i najstarszym w Hiszpanii.

Znajdujące się w nim karuzele w stylu retro przyciągają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Ciekawą karuzelą jest czerwony samolot kręcący kółka nad Barceloną od 1928 roku, którego rzuca się w oczy zaraz po wejściu do Parku. Stara karuzela z konikami i karetami, stary diabelski młyn, dywan Aladyna i wiele wiele innych atrakcji zlokalizowane są na wzgórzu kaskadowo. Aby zejść niżej należy wcześniej wykupić bilet w jednej z trzech kas, które znajdują się na górnym (pierwszym) tarasie. Możecie również zakupić wcześniej karnet na wszystkie atrakcje online.

Zarezerwuj wstęp do Parku Rozrywki Tibidabo – 35 euro Zarezerwuj wstęp do Panoramic Area razem z atrakcjami – 19 euro
Aktualizacja 2024
Cena karnetu na wszystkie atrakcje to 35,00 euro. Dzieci to 120 cm wzrostu płacą 14,00 euro. Dzieci poniżej 0,9 metra wchodzą bezpłatnie.
Istnieje również możliwość zakupu biletów w wersji „Panoramic Area”. Dzięki temu mamy wstęp możliwość przemieszczania się w ramach pięknego tarasu i obserwowaniu widoków na miasto.

W cenie mamy również możliwość skorzystania z najbardziej charakterystycznych atrakcji – samolot, Talaia – czyli charakterystyczne wahadło z którego jeszcze lepiej zobaczymy panoramę Barcelony, a także Muzeum Automatów. Dodatkowo trzy atrakcje dla dzieci – Les Llaunes, Pony Rodeo i Rio Grande.

Koszt: 12,70 euro
Dziecko do 120 cm – 7,80 euro
Dziecko poniżej 120 cm – bezpłatnie

Istnieje również możliwość zakupu wejścia na pojedyncze atrakcje.

Atrakcje, jakie oferuje wesołe miasteczko, niekoniecznie mogą was zadowolić pod kątem ekstremalnych przeżyć znanych z najnowszych parków – chociażby rodzimej Energylandii. Najstraszniejszą karuzelą (podobno) jest czerwony Rollercoaster, którego rozmiary większość osób raczej rozbawiają, a elektryczne autka przywołują miłe wspomnienie dzieciństwa.

Łącznie park podaje, że do dyspozycji gości jest 40 mechanicznych urządzeń z XIX i XX wieku. Oprócz karuzel są oczywiście punkty gastronomiczne, z pamiątkami, place zabaw oraz muzeum Automatów.

Ciekawostką jest to, że w 1957 roku, że urządzenia parku chciał kupić Walt Disney – zaproponował kupno całej kolekcji za dowolną cenę😊 – muzeum odmówiło (najstarszy automat w nim pochodzi z 1880 roku).

Tibidabo

Tibidabo

Tibidabo

Nawet jeżeli wjedziecie na wzgórze i nie będziecie korzystać z atrakcji parku, albo będą korzystać z nich tylko wasze pociechy, to i tak będziecie oczarowani widokiem z góry na miasto. No i nie zdziwcie się jak podejdzie do was takie duże pluszowe zielone coś, które jest maskotką parku😊 A jeżeli jesteście miłośnikami filmów Woody’ego Allena, to włączcie sobie film Vicky Cristina Barcelona, gdyż niektóre sceny kręcone były właśnie w nim.

Zarezerwuj wstęp do Parku Rozrywki Tibidabo – 35 euro Zarezerwuj wstęp do Panoramic Area razem z atrakcjami – 19 euro

Zobacz również:

Tibidabo Dojazd na Tibidabo

Godziny otwarcia

Poniżej znajdziecie dni pracy wesołego miasteczka. Otwarcie atrakcji następuje o godzinie 11:00 (kasy od 10:30), a w zależności od pory roku, park jest zamykany od 19:00 do 23:00. Przez prawie cały styczeń oraz cały luty park rozrywki Tibidabo jest zamknięty.

Od marca do grudnia: weekendy oraz wakacje
Lipiec: codziennie – Panoramic Area. Park rozrywki od środy do niedzieli.
Sierpień: codziennie – Panoramic Area. Park rozrywki od środy do niedzieli.
Styczeń: jedynie od 2.01 do 5.01

Zobacz również

16 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Jeszcze powinno być info że można kupić pojedyncze bilety na atrakcje (diabelski młyn czy te wahadło) za 2€.

  Odpowiedz
 • Czy aktualne jest to, że w sierpniu park rozrywki działa codziennie?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   26 maja 2022 16:11

   Nie, park w sierpniu nie działa w poniedziałki i wtorki.
   Wyjątkiem jest 15 sierpnia – święto – wtedy park jest otwarty.
   Natomiast „Panoramic Area” jest otwarta cały czas.
   Już aktualizuje informacje we wpisie.

 • Witam. Czy 24.06 w piątek park jest otwarty?

  Odpowiedz
 • Czy do parku rozrywki można wejść nie kupując biletu, po prostu żeby obejrzeć?
  Czy bilety na pojedyncze atrakcje kupuje się w kasie? Czy jest może sprzedaż internetowa?

  Odpowiedz
  • Na pojedyncze kupujemy tylko bilety tylko w części Panoramic, czyli tam gdzie wstęp ma każdy.
   Do właściwego parku rozrywki aby wejść należy posiadać już wykupiony pełny bilet.

 • Hola 🙂 chciałam się upewnić, czy dobrze zrozumiałam 🙂 aby skorzystać z atrakcji, można wykupić karnet na wszystkie atrakcje: bilet panoramic Area z wybranymi atrakcjami lub można też zakupić pojedynczy bilet na daną atrakcję. Taki bilet należy zakupić w części Panoramic Área, a żeby wejść do tej części, nie trzeba kupować biletu 🙈😄 Nas interesowałby tylko samolot i diabeski młyn. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hola Asia,
   Jeśli chcesz skorzystać z samolotu czy atrakcji na terenie Panoramic Area, nie musisz kupować karnetu na wejście do parku.
   W tej części możesz kupić pojedyncze bilety w kasach na miejscu 🙂

  • Masło maślane, trzeba kupić bilet na panoraomica arena czy można tam wejść za darmo? Bardzo niejasno to piszecie.

  • Panoramic Area jest ogólnodostępne dla wszystkich.

 • Czy na początku czerwca są duże kolejki do poszczególnych atrakcji? Lepiej jechać w tygodniu (tylko na Panoramic) czy w sobotę (Amusement). Wiem że więcej atrakcji w ty drugim ale czy wtedy nie ma tam tłumów?

  Odpowiedz
  • Wszystko zależy od tego jak dopiszą turyści. Zakładam, że ten rok również będzie bardzo dobry i nawet na początku czerwca ludzi w mieście może być naprawdę dużo, stąd w samym parku rozrywki również.
   Z drugiej strony kiedy byliśmy tam jakiś czasu, duża część gości to byli Hiszpanie – zarówno mieszkańcy Barcelony jak i osoby przyjeżdżające z okolic do Barcelony.

 • Cześć 🙂 Uściślając jeżeli chcemy wejść tylko na taras widokowy i pod kościół to nie musimy nic płacić? I na karcie Hola Barcelona dojedziemy bez dodatkowych kosztów?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć!
   jak najbardziej 🙂
   Sam szczyt, kościół itd jest bez dodatkowych opłat.
   Kolejka szynowa w tym centralnym punkcie jest dodatkowo płatna, ale jest sposób na dojazd na biletach Hola Barcelona, T-Casual itd.
   Szczegóły znajdziesz tu: Dojazd na Tibidabo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team