Atrakcje

Park rozrywki Tibidabo

Początku parku rozrywki Tibidabo datowane są na rok 1901. Wtedy nastąpiło jego otwarcie. Jest jednym z najstarszych parków rozrywki funkcjonujących w Europie i najstarszym w Hiszpanii.

Znajdujące się w nim karuzele w stylu retro przyciągają nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Ciekawą karuzelą jest czerwony samolot kręcący kółka nad Barceloną od 1928 roku, którego rzuca się w oczy zaraz po wejściu do Parku. Stara karuzela z konikami i karetami, stary diabelski młyn, dywan Aladyna i wiele wiele innych atrakcji zlokalizowane są na wzgórzu kaskadowo. Aby zejść niżej należy wcześniej wykupić bilet w jednej z trzech kas, które znajdują się na górnym (pierwszym) tarasie. Możecie również zakupić wcześniej karnet na wszystkie atrakcje online.

Cena karnetu na wszystkie atrakcje to 28,50 euro. Dzieci to 120 cm wzrostu płacą 10,50 euro. Dzieci poniżej 0,9 metra wchodzą bezpłatnie.
Istnieje również możliwość zakupu biletów w wersji „Panoramic Area”. Dzięki temu mamy wstęp możliwość przemieszczania się w ramach pięknego tarasu i obserwowaniu widoków na miasto.

W cenie mamy również możliwość skorzystania z najbardziej charakterystycznych atrakcji – samolot, Talaia – czyli charakterystyczne wahadło z którego jeszcze lepiej zobaczymy panoramę Barcelony, a także muzeum Automatów. Dodatkowo trzy atrakcje dla dzieci – Les Llaunes, Pony Rodeo i Rio Grande.

Koszt: 12,70 euro
Dziecko do 120 cm – 7,80 euro
Dziecko poniżej 120 cm – bezpłatnie

Zarezerwuj wstęp do Parku Rozrywki Tibidabo

Istnieje również możliwość zakupu wejścia na pojedyncze atrakcje.

Atrakcje, jakie oferuje wesołe miasteczko, niekoniecznie mogą was zadowolić pod kątem ekstremalnych przeżyć znanych z najnowszych parków – chociażby rodzimej Energylandii. Najstraszniejszą karuzelą (podobno) jest czerwony Rollercoaster, którego rozmiary większość osób raczej rozbawiają, a elektryczne autka przywołują miłe wspomnienie dzieciństwa.

Łącznie park podaje, że do dyspozycji gości jest 40 mechanicznych urządzeń z XIX i XX wieku. Oprócz karuzel są oczywiście punkty gastronomiczne, z pamiątkami, place zabaw oraz muzeum Automatów.

Ciekawostką jest to, że w 1957 roku, że urządzenia parku chciał kupić Walt Disney – zaproponował kupno całej kolekcji za dowolną cenę😊 – muzeum odmówiło (najstarszy automat w nim pochodzi z 1880 roku).

Tibidabo

Tibidabo

Tibidabo

Nawet jeżeli wjedziecie na wzgórze i nie będziecie korzystać z atrakcji parku, albo będą korzystać z nich tylko wasze pociechy, to i tak będziecie oczarowani widokiem z góry na miasto. No i nie zdziwcie się jak podejdzie do was takie duże pluszowe zielone coś, które jest maskotką parku😊 A jeżeli jesteście miłośnikami filmów Woody’ego Allena, to włączcie sobie film Vicky Cristina Barcelona, gdyż niektóre sceny kręcone były właśnie w nim.

Zarezerwuj wstęp do Parku Rozrywki Tibidabo

Zobacz również:

Tibidabo Dojazd na Tibidabo

Godziny otwarcia

Poniżej znajdziecie dni pracy wesołego miasteczka. Otwarcie atrakcji następuje o godzinie 11:00 (kasy od 10:30), a w zależności od pory roku, park jest zamykany od 19:00 do 23:00. Przez prawie cały styczeń oraz cały luty park rozrywki Tibidabo jest zamknięty.

Aktualizacja 2022.
W sierpniu 2022 rok park rozrywki otwarty jest również w poniedziałek 15 sierpnia.
Od marca do grudnia: weekendy oraz wakacje
Lipiec: codziennie – Panoramic Area. Park rozrywki od środy do niedzieli.
Sierpień: codziennie – Panoramic Area. Park rozrywki od środy do niedzieli.
Styczeń: jedynie od 2.01 do 5.01

Zobacz również

14 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Jeszcze powinno być info że można kupić pojedyncze bilety na atrakcje (diabelski młyn czy te wahadło) za 2€.

  Odpowiedz
 • Czy aktualne jest to, że w sierpniu park rozrywki działa codziennie?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   26 maja 2022 16:11

   Nie, park w sierpniu nie działa w poniedziałki i wtorki.
   Wyjątkiem jest 15 sierpnia – święto – wtedy park jest otwarty.
   Natomiast „Panoramic Area” jest otwarta cały czas.
   Już aktualizuje informacje we wpisie.

 • Witam. Czy 24.06 w piątek park jest otwarty?

  Odpowiedz
 • Czy do parku rozrywki można wejść nie kupując biletu, po prostu żeby obejrzeć?
  Czy bilety na pojedyncze atrakcje kupuje się w kasie? Czy jest może sprzedaż internetowa?

  Odpowiedz
  • Na pojedyncze kupujemy tylko bilety tylko w części Panoramic, czyli tam gdzie wstęp ma każdy.
   Do właściwego parku rozrywki aby wejść należy posiadać już wykupiony pełny bilet.

 • Hola 🙂 chciałam się upewnić, czy dobrze zrozumiałam 🙂 aby skorzystać z atrakcji, można wykupić karnet na wszystkie atrakcje: bilet panoramic Area z wybranymi atrakcjami lub można też zakupić pojedynczy bilet na daną atrakcję. Taki bilet należy zakupić w części Panoramic Área, a żeby wejść do tej części, nie trzeba kupować biletu 🙈😄 Nas interesowałby tylko samolot i diabeski młyn. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hola Asia,
   Jeśli chcesz skorzystać z samolotu czy atrakcji na terenie Panoramic Area, nie musisz kupować karnetu na wejście do parku.
   W tej części możesz kupić pojedyncze bilety w kasach na miejscu 🙂

  • Masło maślane, trzeba kupić bilet na panoraomica arena czy można tam wejść za darmo? Bardzo niejasno to piszecie.

  • Panoramic Area jest ogólnodostępne dla wszystkich.

 • Czy na początku czerwca są duże kolejki do poszczególnych atrakcji? Lepiej jechać w tygodniu (tylko na Panoramic) czy w sobotę (Amusement). Wiem że więcej atrakcji w ty drugim ale czy wtedy nie ma tam tłumów?

  Odpowiedz
  • Wszystko zależy od tego jak dopiszą turyści. Zakładam, że ten rok również będzie bardzo dobry i nawet na początku czerwca ludzi w mieście może być naprawdę dużo, stąd w samym parku rozrywki również.
   Z drugiej strony kiedy byliśmy tam jakiś czasu, duża część gości to byli Hiszpanie – zarówno mieszkańcy Barcelony jak i osoby przyjeżdżające z okolic do Barcelony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team