T-10

Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony

Z racji zbliżających się wakacji coraz częściej piszecie komentarze, a także piszecie do nas maile z pytaniem o podróżowanie na podstawie biletu T-10. Poniżej kilka wskazówek.

Bilet T-10 jest niezwykle popularny wśród osób wybierających się do Barcelony. Zwykle wystarcza na 2 czy 4 dni i pozwala zbić cenę pojedynczego przejazdu do około 1 euro. Podstawowa wersja tego popularnego karnetu obowiązuje jednak na pierwszą strefę, czyli w zasadzie samo miasto Barcelona. Co istotne, dzielnica El Prat, w której znajduje się lotnisko, to również pierwsza strefa, więc spokojnie możemy z niej udać się do miasta.Wiele osób pyta jednak czy na podstawie biletu można dojechać do Malgrat de Mar czy Santa Susanna. Generalnie padają pytania o popularne kurorty na Costa Brava, więc śpieszmy z wyjaśnieniami.

Wszystkie wymieniane przez Was kurorty znajdują się poza pierwszą strefą! Szczegółowa grafika z podziałem na strefy pobrana bezpośrednio ze strony tmb.cat:

Barcelona - mapa stref

Na pytanie czy na podstawie biletu T-10 można podróżować – odpowiedź brzmi TAK! Trzeba jednak wykupić bilet na odpowiedni zakres stref. Aktualny cennik biletów T-10 z podziałem na strefy wygląda następująco:

Jeśli zamierzacie jechać tylko raz, prawdopodobnie taniej wyjdzie wam kupienie pojedynczego biletu. Jego cena również zależy od strefy, z której się poruszamy. Dla przykładu wcześniej wspominane Malgrat de Mar czy Santa Susanna to piąta strefa, stąd cena pojedynczego przejazdu wyniesie 4,9 euro.

Co istotne, w ramach pierwszej strefy czas podróży w ramach jednego przejazdu to 75 minut. Kupując bilety T-10 na kolejne strefy czas pojedynczego przejazdu wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref. Zatem T-10 na drugą strefę to czas przejazdu 90 minut, na trzecią strefę 105 minut itd.

Więcej o kursowanie pociągów po Costa Brava zobaczycie we wpisie Z Costa Brava do Barcelony.

63 odpowiedzi do «Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony»

 1. Monia napisał(a):

  Witam
  Czy dotrę na T-10 metrem na Camp Nou z lotniska?

 2. Wiktoria napisał(a):

  Czy na jednym karnecie T-10 mogą jechac 2 osoby jak skasujemy go dwa razy od razu?
  Ile dni jest ważny ten bilet? (pytam bo dostałam od mamy, ktora wykorzystała tylko 2 przejazdy w miesiące temu).
  Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Mogą z jednego biletu korzystać dwie osoby, jeśli podróżują razem.
   Od pierwszego skasowania mamy 30 dni na wykorzystanie przejazdów.

   1. Marek napisał(a):

    Czyli mogą również korzystać 3 osoby 🙂 ? Jedziemy właśnie z żoną i córką pod Tarragone i na pewno na 1 dzień chcielibyśmy pojechać do Barcelony. 1 dzień to mało i potraktujemy to na spokojnie. Mam nadzieje kiedyś wrócić na dłużej. Myślę że 3 x T10 nie wykorzystamy, tym bardziej że na pewno będziemy też dużo spacerować.

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Dokładnie, wykorzystacie 3 razy w jedną stronę i 3 razy w drugą stronę.

 3. Kris napisał(a):

  Witam
  Zamierzam przesiąść się jadąc z lotniska El Prat do Calelli na stacji El Clot Arago.Czy to dobry pomysł? Czy lepiej kupić bilet do Calelli czy T-10 4 zona (zamierzam jeszcze wrócić do Barcelony) czy łatwo się pomylić podczas przesiadki?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Przesiadki są naprawdę intuicyjne. Człowiek bardzo szybko łapie o co w tym wszystkim chodzi 🙂

 4. Kris napisał(a):

  Dziękuję za szybką odpowiedź ale mam jeszcze pytanko.
  Lepiej przesiąść się na El Clot Arago czy Barcelona Sants (stacja wydaje się dość skomplikowana)? i czy pociąg z wyglądu bardzo różni się od metra?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Sants to po prostu dworzec kolejowy. Stacja metra jest zaraz obok budynku dworca. Nie ma zatem większej obawy przed zagubieniem się 🙂

 5. Kris napisał(a):

  Ale ja nie będę jechał metrem tylko R2 i R1.
  Jeszcze jedno pytanie czy warto jechać bezpłatym autobusem pomiędzy terminalami t1 i t2 na El Prat czy lepej się przejść (chodzi mi o to czy jest bardzo daleko)

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Racja, wolałbym zatem mniejszą stację jeśli tam krzyżują się oba pociągi.

   Jeśli chodzi o określenie czy odległość między terminalami T1 i T2 jest spora, to jest to pojęcie względne. Ja bym poszedł z buta, ale najlepiej przespacerować się na google street view i zobaczyć jak to wygląda – steet view w przypadku lotniska El Prat jest świetnie zobrazowana – są tu nawet małe uliczki parkingowe.

 6. Kris napisał(a):

  Dziekuję bardzo za wszystkie odpowiedzi
  pozdrawiam

 7. Paw napisał(a):

  Witam, karta T-10 obecnie kosztuje 10,20 euro i co ważne: kasujemy za każdym razem jak wchodzimy do metra, autobusu itd z tą różnicą że przez 1:15h nie „ściąga” nam przejazdu z karty tylko poruszamy się w ramach jednego przejazdu.

 8. Monika napisał(a):

  Czy Tibidabo również leży w strefie pierwszej?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, obowiązują bilety pierwsze strefy T-10.

 9. Ania napisał(a):

  Witam,
  Na wstępie gratuluję bardzo ciekawej strony, bardzo miło się Was czyta 🙂
  Mam jedno pytanie odnośnie biletu T10 – będę w marcu z mężem i córką (6 lat) w Barcelonie, Costa Brava. Zatrzymamy się w Santa Susanna, ale chcemy dwa razy przyjechać do Barcelony na cały dzień zwiedzania. Stąd pomyślałam, że opłacałoby nam się inwestować w bilet T10 na 5 stref za 39,55 euro. Czyli nasza trójka mogłaby podróżować na tym bilecie (10 przejazdów ) z lotniska El Prat – Barcelona – Santa Susanna i z powrotem. Czy dobrze piszę? Jeśli nie, to byłabym wdzięczna za każdą wskazówkę 😉
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, jeśli jednak chcecie kupić tylko jeden bilet, to oczywiście musicie na bramkach odbijać go trzy razy – przekazywać sobie 🙂
   Sam dojazd z lotniska (3 przejazdy) + wypad do Barcelony w jedną i drugą stronę (6 przejazdów) da wam już 9 🙂

   W związku z tym jeden bilet i tak nie wystarczy, zwłaszcza, jeśli macie zamiar jechać do Barcelony więcej niż jeden raz 🙂

 10. Ania napisał(a):

  Dziękuję za odpowiedź 🙂
  Tak, dlatego myślę, że kupimy dwa bilety T10 na pięć stref 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!

 11. Karolina i Bartek napisał(a):

  Dzień dobry,
  chcemy pojechać do Tibidabo. Potrzebujemy do tego jednego przejazdu pociągiem, kolejką linową i minibusem. Czy jest to wykonalne przy JEDNORAZOWYM skasowanie bilety T10? Taką informację wyczytalismy, chcemy się jednak upewnić czy bilet T10 jest również biletem przesiadkowym.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   T-10 jest biletem przesiadkowym, jednak metrem dojedziecie na atcję Tibidabo, a tam przesiadacie się na autobus miejski (lub dodatkowo płatny niebieski tramwaj.

   Dalej albo na nogach albo Funicolarem – tu jednak obowiązują dodatkowe osobne bilety. Szczegółowo wraz z filmikiem opracujemy to w ciągu najbliższych kilku dni.

 12. Maciej napisał(a):

  W kwietniu drugi raz wybieram się do Barcelony. Pytanie takie mam, Chce wynająć nocleg w Castelldefels i oczywiście kupno biletu T-10. Czy pociągiem mogę z Castelldefels dojechać do Barcelony? Dwa razy z Castelldefels będę jechał do Barcelony (4 przejazdy) plus coś na miejscu. Z T1 do Castelldefels jeździ L99 i to też w cenie T-10?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   W cenie, Castelldefels znajduje się w pierwszej strefie.
   Linią L99 można jechać wykorzystując bilet T-10.

 13. bos napisał(a):

  Cześć
  Czy na lotnisku można łatwo w automacie/kiosku kupić bilet T-10 na 4 strefy?
  Rozumiem że na takim bilecie można z El Prat do Calleli dojechać jako jeden przejazd (przesiadka w Sants)?
  Pzdr.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cześć!
   Tak, obsługa jest dość intuicyjna.
   Postarałem się to zobrazować w filmie, który znajdziesz tu – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

 14. Jacek napisał(a):

  Ibis Barcelona Santa Coloma – czy z tego hotelu do centrum metro to pierwsza strefa? Z góry dzięki, pozdrawiam serdecznie, Jacek.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, hotel łapie się jeszcze w pierwszej strefie.

 15. Kate napisał(a):

  Jak możemy dostać się do góry Montserrat? Jaki bilet najlepiej wykupić iii ile kosztuje?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dużo by pisać – w najbliższym czasie – z pewnością w tym tygodniu – opublikujemy materiał dotyczący dojazdu do Montserrat.

 16. Pamela napisał(a):

  Czy z kartą t-10 dla drugiej strefy dojedziemy na przystanek Cabrera de Mar – vilassar de Mar, czy trzeba wykupić bilet dla trzech stref? Te bilety można wykorzystać normalnie na pociągi poza Barcelonę i metro oraz autobusy w mieście, tak? Jak wygląda sprawa, gdy z jednego t-10 chce skorzystać kilka osób, jak należy go wtedy używać?
  Pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cabrera de Mar to już trzecia strefa.
   Pociąg wykorzystujemy na linie kolejowe podmiejskie bez żadnego problemu – nie dotyczy wszelkich ekspresów etc.
   Później bez problemu poruszamy się w mieście.

   Jeśli kilka osób, to pierwsza osoba odbija bilet i przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet który wyskakuje z czytnika i wykonuje tą czynność ponownie – bramka drugi raz się otwiera.

   Tym sposobem z jednej karty schodzą nam dwa przejazdy.

 17. Kamila napisał(a):

  Przyjeżdżamy do Barcelony 3 osobowa rodziną na lotnisko El Prat. Czy dobrze rozumiem, że możemy kupić bilet T-10 i na nim we trójkę dojechać z i na lotnisko? Muszę tylko skasować bilet 3 razy? Jak to wygląda? Jeżeli jest jakaś inna atrakcyjny sposób na podróżowanie / zwiedzanie z przemieszczaniem się po mieście będę wdzięczna za pomoc.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Kamila – tak, bilet T-10 to tzw. multi person, wiec może z niego korzystać dowolna liczba osób.
   Pierwsza osoba wkłada bilet do czytnika i przechodzi przez otwierającą się bramkę.
   Nie odbiera przy tym biletu z czytnika, a wyciąga z otworu wylotowego kolejna osoba i wkłada do skasowania, bramka ponownie się otwiera itd 🙂

   W takim przypadku wykorzystacie trzy przejazdy z karty.

   T-10 to najpopularniejszy i najtańszy sposób przemieszczania się w mieście.

   Bardzo wygodne są również karty Hola BCN, czyli po prostu karnety 2, 3, 4 – dniowe. Wtedy nie przejmujemy się ilością przejazdów i ilością przesiadek.

 18. pawel napisał(a):

  Kolejne pytanko o ten bilet T-10 😉
  Wybieram się niedługo do Santa Susanna i chciałbym (z rodzinką, razem 3 osoby, 2 dorosłych i 5 latka) wybrać się jednego dnia do Barcelony. Czyli R1 z Santa Susanna na El Clot + coś w samej Barcelonie (np L2 do Sagrady). Teoretycznie podróż ma trwać ok 100 min. Moje pytanie brzmi – czy na T10 obejmującym 5 stref da się to ogarnąć? Bo wyżej pisał ktoś o tym, że podróż musi zmieścić się w 75ciu minutach (1h 15min).

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Paweł – dzięki za pytanie, bo może być przydatne dla wielu osób – uzupełniamy wpis o tą informację.
   Owszem, od pierwszego skasowania biletu mamy 75 minut na podróż i możliwość robienia w tym czasie przesiadek.

   Kupując jednak bilet T-10 na kolejne ze stref, czas ten wzrasta o 15 minut przy każdej kolejnej strefie.

   Jeśli kupujecie na piątą, to czas jednego przejazdu to 75 minut + 60 minut = 135 minut.

 19. pawel napisał(a):

  Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź! Zastanawiam się jeszcze czy jeśli kupie T10 na 5 stref, to czy można na nim przejechać ze strefy 5 do strefy 6? Wydaje mi się, że nie, ale wolę dopytać, bo wybieramy się także z Santa Susanna w przeciwnym kierunku, do Blanes (do ogrodu botanicznego) i do Mrinelandu.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dokładnie. Do Blanes najbardziej będzie wam się chyba opłacać kupienie po prostu pojedynczego przejazdu na tej trasie.

 20. pawel napisał(a):

  Dzięki! Dziś wyjazd, więc w razie co będę jeszcze Was pytał 😉

 21. pawel napisał(a):

  Jestem właśnie w Santa Susanna i jako żer byłem w ramach spaceru w okolicy stacji kolejki (R1) chciałem kupić bilet t-10 na 5 stref to miła Pani w okienku powiedziała że on nie będzie ważny w metrze w Barcelonie ani w tamtejszych autobusach… Zgłupialem…

 22. Irena napisał(a):

  Witam. Mam pytanko – razem z mężem będziemy podróżować z lotniska El Prat do Pol de Mar, tzn. najpierw do Barcelona Sants R2 z lotniska, a następnie R1 w stronę Maçanet – Massanes (ile czasu to zajmie nie mam pojęcia…). Potem z Pol de Mar do centrum Barcelony R1. Potem z centrum Barcelony do lotniska El Prat. Jakie bilety nam będą pasowały i bardziej się opłacały? Jesteśmy po raz pierwszy w Barcelonie.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Irena – po Barcelonie T-10 – wychodzi najkorzystniej cenowo – jeden przejazd 1,2 euro pod warunkiem, że wykorzystasz wszystkie.
   Pełen komfort to Hola BCN bo nie liczymy się z ilością przejazdów w konkretnym zakupionym czasie.

   Jeśli zamierzacie kursować często z Sant Pol de Mar, rozważcie kupienie biletu 10 – przejazdowego na czwartą strefę. Bilet kosztuje 35,25 euro, więc jeden przejazd wyjdzie was 3,5 euro, a jednorazowy bilet na tej trasie kosztuje 5 euro.

 23. Sylwia napisał(a):

  Witam mam pytanko jak najlepiej dojechać z Barcelony do Lloret de Mar – autobusem czy koleją?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Koleją jedziesz do Blanes i przesiadasz się na miejski. Autobusem możesz jechać bezpośrednio z Barcelony – sprawdź przewoźnika Moventis – Sarfa – możesz jechać z nimi bezpośrednio z lotniska.

 24. Ewa napisał(a):

  Witam
  Czy w przypadku karty T-10 jeżeli podróżujemy w pięć osób na jednej karcie to przejazd jednym środkiem lokomocji to jeden przejazd czy pięć przejazdów (każda osoba musi skasować bilet)?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Każda osoba musi odbić ten bilet, odbiera go kolejna osoba w kolejce i ponownie kasuje.

 25. Sylwia napisał(a):

  Skąd odjeżdża w Barcelonie autobus Moventis do Loret de Mar?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Możesz jechać z lotniska El Prat.
   Zarówno z T1 jak i T2.

 26. Teresa napisał(a):

  Witam
  Jadę z rodziną do Barcelony. Będziemy mieszkać w Santa Susanna. Wybieramy się na pewno zwiedzić Montserrat. Z Pl. Espanya chcemy jechać pociągiem R5 do Aeri de Montserrat. Na stronie linii kolejowej pisze że jest to 4 zone i można korzystać z biletu T10.
  Czy można jechać na bilet T10?

  Teresa

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Santa Susanna znajduje się w piątej strefie.
   Można jechać na bilet T-10, bo wtedy pojedynczy przejazd wyjdzie nas 4,05 euro, a nie 5 euro jak bilet normalny.

 27. Kinga napisał(a):

  Witam,
  Mam kilka pytań, a mianowicie – kupując bilet T-10 w zamiarze podróżowania w dwójkę wybieram jakąś dodatkową opcję czy po prostu kupuję jeden bilet i będzie on dwa razy kasowany? Nie rozumiem również, jeżeli chcę zwiedzić (Park Guell, Sagrada Familia) wystarczy mi strefa 1? I na bilecie T10 jest możliwość przejazdu 10 razy i czy kasując go dwa razy dla dwóch osób to doliczam od tego 2 przejazdy?

  I ostatnie pytania, przylatuje do Barcelony El Prat 24 września o 14:40 i nocuję w hotelu przy dworcu Sants więc bez problemu dojadę pociągiem R2 i to jest kolejna stacja po lotnisku? Chciałabym zapytać jeszcze jak dojechać z Sants do Lloret de Mar bądź Costa Brava bo chciałabym zrobić tam jednodniową wycieczkę, pojechać rano i wrócić wieczorem i czy bilet T10 wystarczy i jaką strefę wtedy wybrać? Dużo tego! Ale Dziękuję z góry za odpowiedzi 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Kinga:

   1) Cała Barcelona i najbliższe miejscowości do strefa numer 1, wiec tym się nie przejmuj.
   2) Kupując jeden bilet T-10, a podróżując we dwójkę, kasujesz go za każdym razem dwa razy – wkładasz bilet do czytnika – bramka cię przepuszcza. Kolejna osoba odbiera bilet z czytnika i robi to samo. W te sposób z jednej karty “schodzą” wam dwa przejazdy.
   3) Teoretycznie pierwsza stacja pociągu R2N z lotniska to El Prat de Llobregat, ale chyba nikt tam nigdy nie wysiada. Sants nie da się przeoczyć.
   4) Wejdź sobie na stronę rodalies.gencat.cat/en/ i tam szukając połączeń. Po wyszukania połączenia do konkretnej miejscowości wyskoczy się na dole przycisk “Fares” gdzie sprawdzisz cenę pojedynczego przejazdu oraz propozycję T-10 i numer strefy. Dla przykładu Blanes to piąta strefa.

 28. Joanna napisał(a):

  Dzień dobry,
  Jak jest z komunikacją w stronę zachodniego wybrzeża Costa Dorada? Jedziemy we wrześniu do Salou i chcemy zwiedzić Barcelonę, sprawdziłam już sobie pociągi, ale ostatni z Barcelony jest o 21.03 to trochę wcześnie. Czy na trasie Barcelona – Salou są jakieś nocne pociągi lub inna komunikacja?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dzień dobry Joanna,
   tak, ostatni pociąg odjeżdża o tej godzinie.
   Do Salou dostaniesz się również autobusem – busplana.com – odjeżdżają z lotniska El Prat – możesz sprawdzić u nich na stronie rozkład.
   Robią również kursy przed północą. Koszt biletu to 16,90 euro.

 29. Dawid napisał(a):

  Cześć, przejrzałem stronkę i dużo się dowiedziałem, ale mam jeszcze kilka wątpliwości. 😉

  1. Czy jak wyląduję na T1 po północy, to czy mogę tam kupić bilet (jednorazówkę za 2,20 lub T10) w maszynie?
  Czy raczej muszę podejść do T2 i tam kupić sobie bilety z maszyny o tej godzinie?

  2. Muszę dostać się na przystanek metra: PLACA DEL CENTRE. Jako, że będę w Barcelonie po północy to mam zamiar z lotniska podjechać N17 albo N18 na przystanek: PL. ESPANYA FGC. Następnie chce się przesiąść na metro i jechać z L3 z przystanku ESPANYA na PLACA DEL CENTRE (3 przystanki).

  Czy z taką kombinacją zdarzę przejechać na jednym przejeździe – czyli 1h 15 minut?

  3. No i kwestia funkcjonowania T10.
  Które kombinacje mieszczą się na jednym przejeździe (oczywiście biorąc pod uwagę, że nigdzie nie przekroczę 1h 15 min.)?

  a) metro (L3) – metro (L1) – metro (L2) – metro (L4) – w tym przykładzie, zakładamy, że robię przesiadki bez przechodzenia przez bramki
  b) autobus (X linia) – metro – autobus (X linia) – tramwaj
  c) autobus (X linia) – metro – autobus (Y linia) – tramwaj
  d) autobus (X linia) – autobus (Y linia) – metro – tramwaj

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dawid,

   1) O tej godzinie T-10 kupisz w automacie, który znajduje się na stacji pociągu Renfe. Gra nie warta czasu – przejazd shuttle bus na T2 i spacer wiaduktem na stację Renfe. W autobusie nocnym kupisz bilet jednorazowy za 2,20 euro.

   2) Powinieneś się zmieścić, choć jak wiadomo autobusy z lotniska trochę jadą. W jaki dzień tygodnia przylatujesz? Metro będzie jeszcze działało o tej godzinie? 🙂

   3) Przesiadki możesz robić pamiętając, że nie możesz się wracać. Możesz się przesiadać w ramach jednej podróży maksymalnie trzy razy, czyli cztery odcinki. Segmenty nie mogą się powtarzać, czyli metro-metro-autobus – OK, ale autobus – metro – autobus – NIE.

   1. Dawid napisał(a):

    Dzięki za odpowiedź. 🙂

    Przylatuję w nocy z piątku na sobotę o 00:30, a wtedy metro kursuje do 2:00 w nocy. Teoretycznie jeżeli samolot nie będzie miał opóźnień to spróbuję podjechać shuttle bus na T2, tam kupić bilet i odjechać N17/N18 do PL. ESPANYA FGC. Ale raczej mimo wszystko zdecyduję się na tę jednorazówkę za 2,20 euro. 😉

    Segmenty nie mogą się powtarzać, ale metro-metro-autobus jest OK. Rozumiem, że przesiadki w metro są wyjątkiem bo przesiadając się w podziemiach nie przechodzimy przez bramki, tak?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Tak. Ale nawet jeśli przechodzimy na dużych stacjach przesiadkowych, to nie opuszczamy podziemi i nawet odbijając bilet kolejny raz, nie liczy nam kolejnego przejazdu.

 30. Aga napisał(a):

  Dzień dobry,
  Będąc w Malgrat de Mar 5 strefa i jadąc np. do strefy 4 czy 6 mam kupić bilet na strefę: 4? 5? 6?
  Pozdrawiam
  A

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jeśli chcesz przejechać ze strefy 5 do 6 na bazie biletu T-10, kupujesz go na 2 strefy (20,10 euro). Podobnie z czwartej do piątej strefy.

 31. emi napisał(a):

  Hej hej,
  Mam pytanie, czy bilet T-70 obowiązuje na pociągi R2???
  Na stronie tmb.cat znalazłam informację że ten bilet obowiązuje dla stacji metra Aeroport T1 i Aeroport T2 na linii L9 Sud i już zgłupiałam..

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Hej Emi,
   Obowiązuje 🙂
   Na stronie Tmb dlatego jest informacja o metrze, bo w tym bilecie obowiązuje na połączenie z lotniska, a na większości nie.

   T-70 ma podobne działanie jak T-10, więc pociągi regionalne, kolej miejska, metro, autobusy w cenie!

 32. Agata napisał(a):

  Witam! Przeczytałam cały wątek bo myślałam ze znajdę w nim odpowiedzi i już nie będę musiała pisać. Szukałam połączeń z Platia D’aro do Barcelony, znalazłam tu: compras.moventis.es/paginas/resultados_trayectos.php . W rubryce za cenę biletu wyskoczyło: ORDINÀRIA -15,95€, dalej są grupowe i rodzinne co mnie nie interesuje, a następne w rubryce jest T10/120 -10,00€. Jak sprawdzałam inne połączenia to tez jest dostępny ten bilet T10 – pisze tu o połączeniach między miasteczkami a nie w Barcelonie. To jeśli ja kupię ten bilet T10 w Platia D’aro to dojadę na nim do Barcelony? Z cennika wynika że tak pomimo tego że przekraczam kilka stref, o których tu się rozpisujecie. A może ja wykupuje ten bilet T10 tylko na dziesięć połączeń wyłącznie między tymi dwoma miastami? Mimo wszystko i tak będzie się to bardziej opłacać niż bilet zwykły 15,95€. A po Barcelonie będzie potrzebny kolejny T10? Jadą dwie dorosłe osoby, kwatera w Palamos ale ono nie ma bezpośredniego połączenia do Barcelony, najbliższa miejscowość z połączeniem to Platia D’aro. Z Palamos do Platia D’aro bilet zwykły to 1,75€ a T10-4€. A może jakieś inne propozycje? Planujemy jednodniowy wypad do Barcelony i kilka wycieczek do miasteczek w okolicy np. Begur, Empuriabrava. Lądujemy w Gironie w nocy więc chyba jedyna opcja by dostać się do Palamos to Taxi, albo przeczekać do rana i pojechać autobusem. Z góry będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Agata – lokalne firmy autobusowe podpisały porozumienie i oferują “swoje” T-10 w ramach zintegrowanych podróży.
   Tobie oczywiście takiego biletu nie opłaca się kupować na pojedyncze przejazdy.
   Jeśli ktoś ma ten T-10, to wtedy faktycznie na trasie z Platja d’Aro do Barcelony płaci 10 euro.

   W Barcelonie najbardziej popularny jest T-10, ale bardzo wygodne rozwiązanie to bilety dzienne T-Dia – świetnie się sprawdzi jeśli nastawiacie się na jeden, ale intensywny dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *