T-10

Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony

Z racji zbliżających się wakacji coraz częściej piszecie komentarze, a także piszecie do nas maile z pytaniem o podróżowanie na podstawie biletu T-10. Poniżej kilka wskazówek.

Bilet T-10 jest niezwykle popularny wśród osób wybierających się do Barcelony. Zwykle wystarcza na 2 czy 4 dni i pozwala zbić cenę pojedynczego przejazdu do około 1 euro. Podstawowa wersja tego popularnego karnetu obowiązuje jednak na pierwszą strefę, czyli w zasadzie samo miasto Barcelona. Co istotne, dzielnica El Prat, w której znajduje się lotnisko, to również pierwsza strefa, więc spokojnie możemy z niej udać się do miasta.

Wiele osób pyta jednak czy na podstawie biletu można dojechać do Malgrat de Mar czy Santa Susanna. Generalnie padają pytania o popularne kurorty na Costa Brava, więc śpieszmy z wyjaśnieniami.

Wszystkie wymieniane przez Was kurorty znajdują się poza pierwszą strefą! Szczegółowa grafika z podziałem na strefy pobrana bezpośrednio ze strony tmb.cat:

Barcelona - mapa stref

Na pytanie czy na podstawie biletu T-10 można podróżować – odpowiedź brzmi TAK! Trzeba jednak wykupić bilet na odpowiedni zakres stref. Aktualny cennik biletów T-10 z podziałem na strefy wygląda następująco:

Cennik biletów T-10
Strefa 1 10,20 euro
Strefa 2 20,10 euro
Strefa 3 27,40 euro
Strefa 4 35,25 euro
Strefa 5 40,50 euro
Strefa 6 43,05 euro

Jeśli zamierzacie jechać tylko raz, prawdopodobnie taniej wyjdzie wam kupienie pojedynczego biletu. Jego cena również zależy od strefy, z której się poruszamy. Dla przykładu wcześniej wspominane Malgrat de Mar czy Santa Susanna to piąta strefa, stąd cena pojedynczego przejazdu wyniesie 5 euro.

Co istotne, w ramach pierwszej strefy czas podróży w ramach jednego przejazdu to 75 minut. Kupując bilety T-10 na kolejne strefy czas pojedynczego przejazdu wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref. Zatem T-10 na drugą strefę to czas przejazdu 90 minut, na trzecią strefę 105 minut itd.

Więcej o kursowanie pociągów po Costa Brava zobaczycie we wpisie Z Costa Brava do Barcelony.

Poniżej lista najpopularniejszych kurortów na Costa Brava z podziałem na strefy biletu T-10.

Lista stref biletu T-10
Strefa Miejscowości
2 strefa Vilassar de Mar, Premia de Mar, El Masnou
3 strefa Caldes d’Estrac, Sant Andreu de Llavaneres, Mataro, Cabrera de Mar
4 strefa Canet de Mar, Arenys de Mar, Sant Pol de Mar, Pineda de Mar, Calella
5 strefa Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna,

285 odpowiedzi do «Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony»

 1. Sandra pisze:

  Cześć! 🙂
  Na wstępie chciałam powiedzieć, że Wasz blog jest cudowny. Znalazłam mnóstwo inspiracji i cennych informacji, które z pewnością wykorzystam przy planowaniu mojego pobytu w Barcelonie. I w związku z tym pobytem mam do Was pytanie odnośnie drogi z lotniska do Premia de Mar. Doczytałam, że najrozsądniej będzie wsiąść na stacji Aeroport do pociągu R2N, przejechać nim na stację Barcelona – Sants i tam przesiąść się w R1, którym bezpośrednio dotrę do Premia de Mar. NIe jestem jedynie pewna co do biletów.. czy mam kupić oddzielnie bilet T-10 do strefy 1 i oddzielnie do strefy 2? Zatrzymuję się w Premia de Mar na 4 dni, codziennie planuję jeździć do Barcelony. Jakie bilety w tym przypadku najlepiej zakupić?
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Sandra,
   Dzięki za miłe słowa 🙂
   Jeśli chodzi o połączenia do Premia to możesz przesiąść się na Sants, ale równie dobrze np. na El Clot – sporo mniejsza stacja i łatwiej o przesiadkę 🙂

   Najlepiej w Twoim przypadku T-10 na II strefę. Oczywiście robisz trasę lotnisko – Clot czy Sants – Premia na jednym przejeździe z tego biletu.
   Traktujesz go jako bilet dojazdowy i licz tak jego wykorzystanie, aby na końcu maksymalnie go wykorzystać.
   Oczywiście przyjeżdżając nim dop Barcelony możesz w ramach tego jednego przejazdu przesiąść się na metro – np. dojechać z Premia na Sants, a tam w niebieską linię metra i na Collblanc (stadion Camp Nou).

   Oczywiście poza dojazdem do miasta, po samej Barcelonie najlepiej cenowo korzystać z osobnego T-10 na I strefę, biletów dziennych czy kart Hola Barcelona.

 2. Ola pisze:

  Witajcie! 🙂 Wasza strona, jest super pomocna. A czy moglibyście mi podpowiedzieć czy linie np. L82 kwalifikują się do karty T-10?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, linia obsługiwana jest przez Baixbus, a firma wchodzi w skład ATM i obowiązują tu bilety zintegrowanej komunikacji.

 3. Andzi pisze:

  Hej! Chciałam zapytać jak najlepiej (najtaniej) zaplanować podróż z Santa Susanna do Barcelony? Jakie bilety kupić? Oczywiście po Barcelonie będziemy poruszać się metrem. Chcemy Barcelonę rozplanować na 2 dni dla 6 osób. Pozdrawiam serdecznie Andżelika.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej,
   W przypadku takiej grupy, najbardziej wam się opłaca bilet Bonotren 10.
   Kosztuje 35,35 euro, co daje wam ok. 3,5 euro za osobę / przejazd.
   Oczywiście z jednego bilety może korzystać kilka osób, kasując go odpowiednią ilość razy.
   Na przejazd do Barcelony wykorzystacie 6 przejazdów, na powrót zostaną wam 4 i dokupicie 2 pojedyncze.

   Drugiego dnia zrobicie dokładnie to samo.

   W samej Barcelonie najlepiej bilet T-10 na I strefę. Myślę, że każda osoba może sobie kupić taki bilet i spokojnie w dwa dni go wykorzysta.

 4. Ryszard pisze:

  Witajcie niezawodni, lecimy z dziećmi do Barcelony, będziemy o 21,30. Doradzicie jak dojechać pod ten adres – Pasaatge de Llivia, 5, Horta-Guinardó, 08021 Barcelona. Pozdrawiam serdecznie.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Ryszard,
   Jeśli zamierzacie kupić karty Hola Barcelona, to wygodnie metrem z lotniska na stację Collblanc, a tam przesiadka na niebieską L5. Jedziecie na stację Camp de l’Arpa, skąd macie 500 metrów pod wskazany adres.

   Jeśli planujecie zakup T-10, nie pojedziecie metrem z lotniska, więc najwygodniej pociąg R2N. Na Sants przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i jedziecie na Camp de l’Arpa.

 5. Katarzyna pisze:

  Hej,
  Czy bilet T10 obowiązuje na przejazd linią L9S?
  Potrzebujemy dostać się z lotniska El Prat do Collblanc. Googlmaps pokazało mi dojazd właśnie tą linią, czy jest to najlepszy środek transportu czy polecilibyście coś innego?
  Będę wdzięczna za rady 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wygodny, ale T-10 nie działa.
   Tzn działa na tej linii, ale nie można wsiadać ani wysiadać na lotnisku.
   Trzeba tu mieć osobny bilet, ale poza T-10 działają tu np. Hola Barcelona czy T-Dia.
   Napisz gdzie chcesz się dostać to podpowiemy optymalną drogę na bazie T-10.

   Szczegóły:
   Hola Barcelona
   Metrem z lotniska El Prat do miasta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *