T-10

Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony

Z racji zbliżających się wakacji coraz częściej piszecie komentarze, a także piszecie do nas maile z pytaniem o podróżowanie na podstawie biletu T-10. Poniżej kilka wskazówek.

Bilet T-10 jest niezwykle popularny wśród osób wybierających się do Barcelony. Zwykle wystarcza na 2 czy 4 dni i pozwala zbić cenę pojedynczego przejazdu do około 1 euro. Podstawowa wersja tego popularnego karnetu obowiązuje jednak na pierwszą strefę, czyli w zasadzie samo miasto Barcelona. Co istotne, dzielnica El Prat, w której znajduje się lotnisko, to również pierwsza strefa, więc spokojnie możemy z niej udać się do miasta.Wiele osób pyta jednak czy na podstawie biletu można dojechać do Malgrat de Mar czy Santa Susanna. Generalnie padają pytania o popularne kurorty na Costa Brava, więc śpieszmy z wyjaśnieniami.

Wszystkie wymieniane przez Was kurorty znajdują się poza pierwszą strefą! Szczegółowa grafika z podziałem na strefy pobrana bezpośrednio ze strony tmb.cat:

Barcelona - mapa stref

Na pytanie czy na podstawie biletu T-10 można podróżować – odpowiedź brzmi TAK! Trzeba jednak wykupić bilet na odpowiedni zakres stref. Aktualny cennik biletów T-10 z podziałem na strefy wygląda następująco:

Jeśli zamierzacie jechać tylko raz, prawdopodobnie taniej wyjdzie wam kupienie pojedynczego biletu. Jego cena również zależy od strefy, z której się poruszamy. Dla przykładu wcześniej wspominane Malgrat de Mar czy Santa Susanna to piąta strefa, stąd cena pojedynczego przejazdu wyniesie 4,9 euro.

Co istotne, w ramach pierwszej strefy czas podróży w ramach jednego przejazdu to 75 minut. Kupując bilety T-10 na kolejne strefy czas pojedynczego przejazdu wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref. Zatem T-10 na drugą strefę to czas przejazdu 90 minut, na trzecią strefę 105 minut itd.

Więcej o kursowanie pociągów po Costa Brava zobaczycie we wpisie Z Costa Brava do Barcelony.

74 odpowiedzi do «Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony»

 1. Monia napisał(a):

  Witam
  Czy dotrę na T-10 metrem na Camp Nou z lotniska?

 2. Wiktoria napisał(a):

  Czy na jednym karnecie T-10 mogą jechac 2 osoby jak skasujemy go dwa razy od razu?
  Ile dni jest ważny ten bilet? (pytam bo dostałam od mamy, ktora wykorzystała tylko 2 przejazdy w miesiące temu).
  Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Mogą z jednego biletu korzystać dwie osoby, jeśli podróżują razem.
   Od pierwszego skasowania mamy 30 dni na wykorzystanie przejazdów.

   1. Marek napisał(a):

    Czyli mogą również korzystać 3 osoby 🙂 ? Jedziemy właśnie z żoną i córką pod Tarragone i na pewno na 1 dzień chcielibyśmy pojechać do Barcelony. 1 dzień to mało i potraktujemy to na spokojnie. Mam nadzieje kiedyś wrócić na dłużej. Myślę że 3 x T10 nie wykorzystamy, tym bardziej że na pewno będziemy też dużo spacerować.

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Dokładnie, wykorzystacie 3 razy w jedną stronę i 3 razy w drugą stronę.

 3. Kris napisał(a):

  Witam
  Zamierzam przesiąść się jadąc z lotniska El Prat do Calelli na stacji El Clot Arago.Czy to dobry pomysł? Czy lepiej kupić bilet do Calelli czy T-10 4 zona (zamierzam jeszcze wrócić do Barcelony) czy łatwo się pomylić podczas przesiadki?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Przesiadki są naprawdę intuicyjne. Człowiek bardzo szybko łapie o co w tym wszystkim chodzi 🙂

 4. Kris napisał(a):

  Dziękuję za szybką odpowiedź ale mam jeszcze pytanko.
  Lepiej przesiąść się na El Clot Arago czy Barcelona Sants (stacja wydaje się dość skomplikowana)? i czy pociąg z wyglądu bardzo różni się od metra?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Sants to po prostu dworzec kolejowy. Stacja metra jest zaraz obok budynku dworca. Nie ma zatem większej obawy przed zagubieniem się 🙂

 5. Kris napisał(a):

  Ale ja nie będę jechał metrem tylko R2 i R1.
  Jeszcze jedno pytanie czy warto jechać bezpłatym autobusem pomiędzy terminalami t1 i t2 na El Prat czy lepej się przejść (chodzi mi o to czy jest bardzo daleko)

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Racja, wolałbym zatem mniejszą stację jeśli tam krzyżują się oba pociągi.

   Jeśli chodzi o określenie czy odległość między terminalami T1 i T2 jest spora, to jest to pojęcie względne. Ja bym poszedł z buta, ale najlepiej przespacerować się na google street view i zobaczyć jak to wygląda – steet view w przypadku lotniska El Prat jest świetnie zobrazowana – są tu nawet małe uliczki parkingowe.

 6. Kris napisał(a):

  Dziekuję bardzo za wszystkie odpowiedzi
  pozdrawiam

 7. Paw napisał(a):

  Witam, karta T-10 obecnie kosztuje 10,20 euro i co ważne: kasujemy za każdym razem jak wchodzimy do metra, autobusu itd z tą różnicą że przez 1:15h nie „ściąga” nam przejazdu z karty tylko poruszamy się w ramach jednego przejazdu.

 8. Monika napisał(a):

  Czy Tibidabo również leży w strefie pierwszej?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, obowiązują bilety pierwsze strefy T-10.

 9. Ania napisał(a):

  Witam,
  Na wstępie gratuluję bardzo ciekawej strony, bardzo miło się Was czyta 🙂
  Mam jedno pytanie odnośnie biletu T10 – będę w marcu z mężem i córką (6 lat) w Barcelonie, Costa Brava. Zatrzymamy się w Santa Susanna, ale chcemy dwa razy przyjechać do Barcelony na cały dzień zwiedzania. Stąd pomyślałam, że opłacałoby nam się inwestować w bilet T10 na 5 stref za 39,55 euro. Czyli nasza trójka mogłaby podróżować na tym bilecie (10 przejazdów ) z lotniska El Prat – Barcelona – Santa Susanna i z powrotem. Czy dobrze piszę? Jeśli nie, to byłabym wdzięczna za każdą wskazówkę 😉
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, jeśli jednak chcecie kupić tylko jeden bilet, to oczywiście musicie na bramkach odbijać go trzy razy – przekazywać sobie 🙂
   Sam dojazd z lotniska (3 przejazdy) + wypad do Barcelony w jedną i drugą stronę (6 przejazdów) da wam już 9 🙂

   W związku z tym jeden bilet i tak nie wystarczy, zwłaszcza, jeśli macie zamiar jechać do Barcelony więcej niż jeden raz 🙂

 10. Ania napisał(a):

  Dziękuję za odpowiedź 🙂
  Tak, dlatego myślę, że kupimy dwa bilety T10 na pięć stref 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!

 11. Karolina i Bartek napisał(a):

  Dzień dobry,
  chcemy pojechać do Tibidabo. Potrzebujemy do tego jednego przejazdu pociągiem, kolejką linową i minibusem. Czy jest to wykonalne przy JEDNORAZOWYM skasowanie bilety T10? Taką informację wyczytalismy, chcemy się jednak upewnić czy bilet T10 jest również biletem przesiadkowym.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   T-10 jest biletem przesiadkowym, jednak metrem dojedziecie na atcję Tibidabo, a tam przesiadacie się na autobus miejski (lub dodatkowo płatny niebieski tramwaj.

   Dalej albo na nogach albo Funicolarem – tu jednak obowiązują dodatkowe osobne bilety. Szczegółowo wraz z filmikiem opracujemy to w ciągu najbliższych kilku dni.

 12. Maciej napisał(a):

  W kwietniu drugi raz wybieram się do Barcelony. Pytanie takie mam, Chce wynająć nocleg w Castelldefels i oczywiście kupno biletu T-10. Czy pociągiem mogę z Castelldefels dojechać do Barcelony? Dwa razy z Castelldefels będę jechał do Barcelony (4 przejazdy) plus coś na miejscu. Z T1 do Castelldefels jeździ L99 i to też w cenie T-10?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   W cenie, Castelldefels znajduje się w pierwszej strefie.
   Linią L99 można jechać wykorzystując bilet T-10.

 13. bos napisał(a):

  Cześć
  Czy na lotnisku można łatwo w automacie/kiosku kupić bilet T-10 na 4 strefy?
  Rozumiem że na takim bilecie można z El Prat do Calleli dojechać jako jeden przejazd (przesiadka w Sants)?
  Pzdr.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cześć!
   Tak, obsługa jest dość intuicyjna.
   Postarałem się to zobrazować w filmie, który znajdziesz tu – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

 14. Jacek napisał(a):

  Ibis Barcelona Santa Coloma – czy z tego hotelu do centrum metro to pierwsza strefa? Z góry dzięki, pozdrawiam serdecznie, Jacek.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, hotel łapie się jeszcze w pierwszej strefie.

 15. Kate napisał(a):

  Jak możemy dostać się do góry Montserrat? Jaki bilet najlepiej wykupić iii ile kosztuje?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dużo by pisać – w najbliższym czasie – z pewnością w tym tygodniu – opublikujemy materiał dotyczący dojazdu do Montserrat.

 16. Pamela napisał(a):

  Czy z kartą t-10 dla drugiej strefy dojedziemy na przystanek Cabrera de Mar – vilassar de Mar, czy trzeba wykupić bilet dla trzech stref? Te bilety można wykorzystać normalnie na pociągi poza Barcelonę i metro oraz autobusy w mieście, tak? Jak wygląda sprawa, gdy z jednego t-10 chce skorzystać kilka osób, jak należy go wtedy używać?
  Pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cabrera de Mar to już trzecia strefa.
   Pociąg wykorzystujemy na linie kolejowe podmiejskie bez żadnego problemu – nie dotyczy wszelkich ekspresów etc.
   Później bez problemu poruszamy się w mieście.

   Jeśli kilka osób, to pierwsza osoba odbija bilet i przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet który wyskakuje z czytnika i wykonuje tą czynność ponownie – bramka drugi raz się otwiera.

   Tym sposobem z jednej karty schodzą nam dwa przejazdy.

 17. Kamila napisał(a):

  Przyjeżdżamy do Barcelony 3 osobowa rodziną na lotnisko El Prat. Czy dobrze rozumiem, że możemy kupić bilet T-10 i na nim we trójkę dojechać z i na lotnisko? Muszę tylko skasować bilet 3 razy? Jak to wygląda? Jeżeli jest jakaś inna atrakcyjny sposób na podróżowanie / zwiedzanie z przemieszczaniem się po mieście będę wdzięczna za pomoc.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Kamila – tak, bilet T-10 to tzw. multi person, wiec może z niego korzystać dowolna liczba osób.
   Pierwsza osoba wkłada bilet do czytnika i przechodzi przez otwierającą się bramkę.
   Nie odbiera przy tym biletu z czytnika, a wyciąga z otworu wylotowego kolejna osoba i wkłada do skasowania, bramka ponownie się otwiera itd 🙂

   W takim przypadku wykorzystacie trzy przejazdy z karty.

   T-10 to najpopularniejszy i najtańszy sposób przemieszczania się w mieście.

   Bardzo wygodne są również karty Hola BCN, czyli po prostu karnety 2, 3, 4 – dniowe. Wtedy nie przejmujemy się ilością przejazdów i ilością przesiadek.

 18. pawel napisał(a):

  Kolejne pytanko o ten bilet T-10 😉
  Wybieram się niedługo do Santa Susanna i chciałbym (z rodzinką, razem 3 osoby, 2 dorosłych i 5 latka) wybrać się jednego dnia do Barcelony. Czyli R1 z Santa Susanna na El Clot + coś w samej Barcelonie (np L2 do Sagrady). Teoretycznie podróż ma trwać ok 100 min. Moje pytanie brzmi – czy na T10 obejmującym 5 stref da się to ogarnąć? Bo wyżej pisał ktoś o tym, że podróż musi zmieścić się w 75ciu minutach (1h 15min).

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Paweł – dzięki za pytanie, bo może być przydatne dla wielu osób – uzupełniamy wpis o tą informację.
   Owszem, od pierwszego skasowania biletu mamy 75 minut na podróż i możliwość robienia w tym czasie przesiadek.

   Kupując jednak bilet T-10 na kolejne ze stref, czas ten wzrasta o 15 minut przy każdej kolejnej strefie.

   Jeśli kupujecie na piątą, to czas jednego przejazdu to 75 minut + 60 minut = 135 minut.

 19. pawel napisał(a):

  Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź! Zastanawiam się jeszcze czy jeśli kupie T10 na 5 stref, to czy można na nim przejechać ze strefy 5 do strefy 6? Wydaje mi się, że nie, ale wolę dopytać, bo wybieramy się także z Santa Susanna w przeciwnym kierunku, do Blanes (do ogrodu botanicznego) i do Mrinelandu.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dokładnie. Do Blanes najbardziej będzie wam się chyba opłacać kupienie po prostu pojedynczego przejazdu na tej trasie.

 20. pawel napisał(a):

  Dzięki! Dziś wyjazd, więc w razie co będę jeszcze Was pytał 😉

 21. pawel napisał(a):

  Jestem właśnie w Santa Susanna i jako żer byłem w ramach spaceru w okolicy stacji kolejki (R1) chciałem kupić bilet t-10 na 5 stref to miła Pani w okienku powiedziała że on nie będzie ważny w metrze w Barcelonie ani w tamtejszych autobusach… Zgłupialem…

 22. Irena napisał(a):

  Witam. Mam pytanko – razem z mężem będziemy podróżować z lotniska El Prat do Pol de Mar, tzn. najpierw do Barcelona Sants R2 z lotniska, a następnie R1 w stronę Maçanet – Massanes (ile czasu to zajmie nie mam pojęcia…). Potem z Pol de Mar do centrum Barcelony R1. Potem z centrum Barcelony do lotniska El Prat. Jakie bilety nam będą pasowały i bardziej się opłacały? Jesteśmy po raz pierwszy w Barcelonie.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Irena – po Barcelonie T-10 – wychodzi najkorzystniej cenowo – jeden przejazd 1,2 euro pod warunkiem, że wykorzystasz wszystkie.
   Pełen komfort to Hola BCN bo nie liczymy się z ilością przejazdów w konkretnym zakupionym czasie.

   Jeśli zamierzacie kursować często z Sant Pol de Mar, rozważcie kupienie biletu 10 – przejazdowego na czwartą strefę. Bilet kosztuje 35,25 euro, więc jeden przejazd wyjdzie was 3,5 euro, a jednorazowy bilet na tej trasie kosztuje 5 euro.

 23. Sylwia napisał(a):

  Witam mam pytanko jak najlepiej dojechać z Barcelony do Lloret de Mar – autobusem czy koleją?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Koleją jedziesz do Blanes i przesiadasz się na miejski. Autobusem możesz jechać bezpośrednio z Barcelony – sprawdź przewoźnika Moventis – Sarfa – możesz jechać z nimi bezpośrednio z lotniska.

 24. Ewa napisał(a):

  Witam
  Czy w przypadku karty T-10 jeżeli podróżujemy w pięć osób na jednej karcie to przejazd jednym środkiem lokomocji to jeden przejazd czy pięć przejazdów (każda osoba musi skasować bilet)?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Każda osoba musi odbić ten bilet, odbiera go kolejna osoba w kolejce i ponownie kasuje.

 25. Sylwia napisał(a):

  Skąd odjeżdża w Barcelonie autobus Moventis do Loret de Mar?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Możesz jechać z lotniska El Prat.
   Zarówno z T1 jak i T2.

 26. Teresa napisał(a):

  Witam
  Jadę z rodziną do Barcelony. Będziemy mieszkać w Santa Susanna. Wybieramy się na pewno zwiedzić Montserrat. Z Pl. Espanya chcemy jechać pociągiem R5 do Aeri de Montserrat. Na stronie linii kolejowej pisze że jest to 4 zone i można korzystać z biletu T10.
  Czy można jechać na bilet T10?

  Teresa

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Santa Susanna znajduje się w piątej strefie.
   Można jechać na bilet T-10, bo wtedy pojedynczy przejazd wyjdzie nas 4,05 euro, a nie 5 euro jak bilet normalny.

 27. Kinga napisał(a):

  Witam,
  Mam kilka pytań, a mianowicie – kupując bilet T-10 w zamiarze podróżowania w dwójkę wybieram jakąś dodatkową opcję czy po prostu kupuję jeden bilet i będzie on dwa razy kasowany? Nie rozumiem również, jeżeli chcę zwiedzić (Park Guell, Sagrada Familia) wystarczy mi strefa 1? I na bilecie T10 jest możliwość przejazdu 10 razy i czy kasując go dwa razy dla dwóch osób to doliczam od tego 2 przejazdy?

  I ostatnie pytania, przylatuje do Barcelony El Prat 24 września o 14:40 i nocuję w hotelu przy dworcu Sants więc bez problemu dojadę pociągiem R2 i to jest kolejna stacja po lotnisku? Chciałabym zapytać jeszcze jak dojechać z Sants do Lloret de Mar bądź Costa Brava bo chciałabym zrobić tam jednodniową wycieczkę, pojechać rano i wrócić wieczorem i czy bilet T10 wystarczy i jaką strefę wtedy wybrać? Dużo tego! Ale Dziękuję z góry za odpowiedzi 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Kinga:

   1) Cała Barcelona i najbliższe miejscowości do strefa numer 1, wiec tym się nie przejmuj.
   2) Kupując jeden bilet T-10, a podróżując we dwójkę, kasujesz go za każdym razem dwa razy – wkładasz bilet do czytnika – bramka cię przepuszcza. Kolejna osoba odbiera bilet z czytnika i robi to samo. W te sposób z jednej karty “schodzą” wam dwa przejazdy.
   3) Teoretycznie pierwsza stacja pociągu R2N z lotniska to El Prat de Llobregat, ale chyba nikt tam nigdy nie wysiada. Sants nie da się przeoczyć.
   4) Wejdź sobie na stronę rodalies.gencat.cat/en/ i tam szukając połączeń. Po wyszukania połączenia do konkretnej miejscowości wyskoczy się na dole przycisk “Fares” gdzie sprawdzisz cenę pojedynczego przejazdu oraz propozycję T-10 i numer strefy. Dla przykładu Blanes to piąta strefa.

 28. Joanna napisał(a):

  Dzień dobry,
  Jak jest z komunikacją w stronę zachodniego wybrzeża Costa Dorada? Jedziemy we wrześniu do Salou i chcemy zwiedzić Barcelonę, sprawdziłam już sobie pociągi, ale ostatni z Barcelony jest o 21.03 to trochę wcześnie. Czy na trasie Barcelona – Salou są jakieś nocne pociągi lub inna komunikacja?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dzień dobry Joanna,
   tak, ostatni pociąg odjeżdża o tej godzinie.
   Do Salou dostaniesz się również autobusem – busplana.com – odjeżdżają z lotniska El Prat – możesz sprawdzić u nich na stronie rozkład.
   Robią również kursy przed północą. Koszt biletu to 16,90 euro.

 29. Dawid napisał(a):

  Cześć, przejrzałem stronkę i dużo się dowiedziałem, ale mam jeszcze kilka wątpliwości. 😉

  1. Czy jak wyląduję na T1 po północy, to czy mogę tam kupić bilet (jednorazówkę za 2,20 lub T10) w maszynie?
  Czy raczej muszę podejść do T2 i tam kupić sobie bilety z maszyny o tej godzinie?

  2. Muszę dostać się na przystanek metra: PLACA DEL CENTRE. Jako, że będę w Barcelonie po północy to mam zamiar z lotniska podjechać N17 albo N18 na przystanek: PL. ESPANYA FGC. Następnie chce się przesiąść na metro i jechać z L3 z przystanku ESPANYA na PLACA DEL CENTRE (3 przystanki).

  Czy z taką kombinacją zdarzę przejechać na jednym przejeździe – czyli 1h 15 minut?

  3. No i kwestia funkcjonowania T10.
  Które kombinacje mieszczą się na jednym przejeździe (oczywiście biorąc pod uwagę, że nigdzie nie przekroczę 1h 15 min.)?

  a) metro (L3) – metro (L1) – metro (L2) – metro (L4) – w tym przykładzie, zakładamy, że robię przesiadki bez przechodzenia przez bramki
  b) autobus (X linia) – metro – autobus (X linia) – tramwaj
  c) autobus (X linia) – metro – autobus (Y linia) – tramwaj
  d) autobus (X linia) – autobus (Y linia) – metro – tramwaj

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dawid,

   1) O tej godzinie T-10 kupisz w automacie, który znajduje się na stacji pociągu Renfe. Gra nie warta czasu – przejazd shuttle bus na T2 i spacer wiaduktem na stację Renfe. W autobusie nocnym kupisz bilet jednorazowy za 2,20 euro.

   2) Powinieneś się zmieścić, choć jak wiadomo autobusy z lotniska trochę jadą. W jaki dzień tygodnia przylatujesz? Metro będzie jeszcze działało o tej godzinie? 🙂

   3) Przesiadki możesz robić pamiętając, że nie możesz się wracać. Możesz się przesiadać w ramach jednej podróży maksymalnie trzy razy, czyli cztery odcinki. Segmenty nie mogą się powtarzać, czyli metro-metro-autobus – OK, ale autobus – metro – autobus – NIE.

   1. Dawid napisał(a):

    Dzięki za odpowiedź. 🙂

    Przylatuję w nocy z piątku na sobotę o 00:30, a wtedy metro kursuje do 2:00 w nocy. Teoretycznie jeżeli samolot nie będzie miał opóźnień to spróbuję podjechać shuttle bus na T2, tam kupić bilet i odjechać N17/N18 do PL. ESPANYA FGC. Ale raczej mimo wszystko zdecyduję się na tę jednorazówkę za 2,20 euro. 😉

    Segmenty nie mogą się powtarzać, ale metro-metro-autobus jest OK. Rozumiem, że przesiadki w metro są wyjątkiem bo przesiadając się w podziemiach nie przechodzimy przez bramki, tak?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Tak. Ale nawet jeśli przechodzimy na dużych stacjach przesiadkowych, to nie opuszczamy podziemi i nawet odbijając bilet kolejny raz, nie liczy nam kolejnego przejazdu.

 30. Aga napisał(a):

  Dzień dobry,
  Będąc w Malgrat de Mar 5 strefa i jadąc np. do strefy 4 czy 6 mam kupić bilet na strefę: 4? 5? 6?
  Pozdrawiam
  A

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jeśli chcesz przejechać ze strefy 5 do 6 na bazie biletu T-10, kupujesz go na 2 strefy (20,10 euro). Podobnie z czwartej do piątej strefy.

 31. emi napisał(a):

  Hej hej,
  Mam pytanie, czy bilet T-70 obowiązuje na pociągi R2???
  Na stronie tmb.cat znalazłam informację że ten bilet obowiązuje dla stacji metra Aeroport T1 i Aeroport T2 na linii L9 Sud i już zgłupiałam..

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Hej Emi,
   Obowiązuje 🙂
   Na stronie Tmb dlatego jest informacja o metrze, bo w tym bilecie obowiązuje na połączenie z lotniska, a na większości nie.

   T-70 ma podobne działanie jak T-10, więc pociągi regionalne, kolej miejska, metro, autobusy w cenie!

 32. Agata napisał(a):

  Witam! Przeczytałam cały wątek bo myślałam ze znajdę w nim odpowiedzi i już nie będę musiała pisać. Szukałam połączeń z Platia D’aro do Barcelony, znalazłam tu: compras.moventis.es/paginas/resultados_trayectos.php . W rubryce za cenę biletu wyskoczyło: ORDINÀRIA -15,95€, dalej są grupowe i rodzinne co mnie nie interesuje, a następne w rubryce jest T10/120 -10,00€. Jak sprawdzałam inne połączenia to tez jest dostępny ten bilet T10 – pisze tu o połączeniach między miasteczkami a nie w Barcelonie. To jeśli ja kupię ten bilet T10 w Platia D’aro to dojadę na nim do Barcelony? Z cennika wynika że tak pomimo tego że przekraczam kilka stref, o których tu się rozpisujecie. A może ja wykupuje ten bilet T10 tylko na dziesięć połączeń wyłącznie między tymi dwoma miastami? Mimo wszystko i tak będzie się to bardziej opłacać niż bilet zwykły 15,95€. A po Barcelonie będzie potrzebny kolejny T10? Jadą dwie dorosłe osoby, kwatera w Palamos ale ono nie ma bezpośredniego połączenia do Barcelony, najbliższa miejscowość z połączeniem to Platia D’aro. Z Palamos do Platia D’aro bilet zwykły to 1,75€ a T10-4€. A może jakieś inne propozycje? Planujemy jednodniowy wypad do Barcelony i kilka wycieczek do miasteczek w okolicy np. Begur, Empuriabrava. Lądujemy w Gironie w nocy więc chyba jedyna opcja by dostać się do Palamos to Taxi, albo przeczekać do rana i pojechać autobusem. Z góry będę wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Agata – lokalne firmy autobusowe podpisały porozumienie i oferują “swoje” T-10 w ramach zintegrowanych podróży.
   Tobie oczywiście takiego biletu nie opłaca się kupować na pojedyncze przejazdy.
   Jeśli ktoś ma ten T-10, to wtedy faktycznie na trasie z Platja d’Aro do Barcelony płaci 10 euro.

   W Barcelonie najbardziej popularny jest T-10, ale bardzo wygodne rozwiązanie to bilety dzienne T-Dia – świetnie się sprawdzi jeśli nastawiacie się na jeden, ale intensywny dzień.

 33. Mateusz napisał(a):

  Witam. W najbliższych dniach wyląduję na El Prat o godzinie 0.00 wraz z dziewczyną. Z tego względu, że będzie to późna godzina, a w Barcelonie będę pierwszy raz może lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie taksówki bądź Ubera? Chyba, że będzie to bardzo droga zabawa to wtedy podziękuję. Jeśli nie taksówka to jak dojechać do hotelu Ibis Cornella? Co do pozostałych dni i poruszania się po mieście to oczywiście za pomocą T-10. Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Mateusz – autobusy nocne.
   Znajdziesz tu informacje o liniach, w tym liniach z lotniska. Piszemy o tym również we wpisie Dojazd z lotniska.

   W regionie Twojego hotelu jeździ linia N13.

   Z drugiej strony z lotnika nie masz zbyt daleko.
   Rezerwując wcześniej taksówkę online – w taryfie bezzwrotnej możesz zapłacić ok. 40 euro za przejazd pod wskazany adres.

 34. Driu napisał(a):

  Czy na bilecie T-10 dojedziemy metrem z Sagrada Familia do lotniska El Prat? Mamy T-10 na 1 strefę.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Pewnie – najlepiej przejechać niebieską linią metra z Sagrady na Sants, a tam przesiąść się na pociąg R2N jadący na lotnisko. Wszystko zrobicie na jednym przejeździe biletu T-10.

 35. Lukawoj napisał(a):

  Witam

  Czy na pociąg R2 nord jadący z lotniska można jechać na bilecie T10?

 36. Ania napisał(a):

  Witam,
  Jaki bilet najlepiej kupić chcąc pojechać z lotniska do Ronda de Sant Antoni, 49, 2 osoby, czy autobus A1 lub A2 to dobry wybór? Gdzie kupić bilety?
  Pozdrawiam Ania

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   A1, A2 są mega wygodne, bo zatrzymują się pod samym terminalem i jeżdżą co chwilę. Bilet 5,9 euro. Można kupić u osoby stojącej przed autobusem, można kupić wcześniej online – Aerobus.

   Z placu katalońskiego pokonać pod ten adres 750 metrów.
   Możesz wysiąść wcześniej, na placu uniwersyteckim – Placa de la Univeritat – będziesz miała 270 metrów.

   Możesz oczywiście kombinować taniej – miejskimi lub pociągiem R2N z przesiadką na metro o ile w ogóle coś takiego cię interesuje 🙂

   1. Ania napisał(a):

    Dziękuję za odpowiedź 🙂 Czy na autobusy A1 i A2 mogę kupić bilet T-10? Ile kosztuje bilet T-10 i gdzie go kupię?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Nie, tu obowiązuję specjalne bilety tylko na Aerobus.

     O biletach przeczytasz tu:
     Bilety komunikacji miejskiej

     O sposobach dojazdu z lotniska:
     Dojazd z lotniska El Prat

     O sposobie zakupu T-10 na lotnisku:
     Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

     1. Ania napisał(a):

      Bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *