T-10

Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony

Z racji zbliżających się wakacji coraz częściej piszecie komentarze, a także piszecie do nas maile z pytaniem o podróżowanie na podstawie biletu T-10. Poniżej kilka wskazówek.

Bilet T-10 jest niezwykle popularny wśród osób wybierających się do Barcelony. Zwykle wystarcza na 2 czy 4 dni i pozwala zbić cenę pojedynczego przejazdu do około 1 euro. Podstawowa wersja tego popularnego karnetu obowiązuje jednak na pierwszą strefę, czyli w zasadzie samo miasto Barcelona. Co istotne, dzielnica El Prat, w której znajduje się lotnisko, to również pierwsza strefa, więc spokojnie możemy z niej udać się do miasta.Wiele osób pyta jednak czy na podstawie biletu można dojechać do Malgrat de Mar czy Santa Susanna. Generalnie padają pytania o popularne kurorty na Costa Brava, więc śpieszmy z wyjaśnieniami.

Wszystkie wymieniane przez Was kurorty znajdują się poza pierwszą strefą! Szczegółowa grafika z podziałem na strefy pobrana bezpośrednio ze strony tmb.cat:

Barcelona - mapa stref

Na pytanie czy na podstawie biletu T-10 można podróżować – odpowiedź brzmi TAK! Trzeba jednak wykupić bilet na odpowiedni zakres stref. Aktualny cennik biletów T-10 z podziałem na strefy wygląda następująco:

Jeśli zamierzacie jechać tylko raz, prawdopodobnie taniej wyjdzie wam kupienie pojedynczego biletu. Jego cena również zależy od strefy, z której się poruszamy. Dla przykładu wcześniej wspominane Malgrat de Mar czy Santa Susanna to piąta strefa, stąd cena pojedynczego przejazdu wyniesie 4,9 euro.

Co istotne, w ramach pierwszej strefy czas podróży w ramach jednego przejazdu to 75 minut. Kupując bilety T-10 na kolejne strefy czas pojedynczego przejazdu wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref. Zatem T-10 na drugą strefę to czas przejazdu 90 minut, na trzecią strefę 105 minut itd.

Więcej o kursowanie pociągów po Costa Brava zobaczycie we wpisie Z Costa Brava do Barcelony.

43 odpowiedzi do «Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony»

 1. Monia napisał(a):

  Witam
  Czy dotrę na T-10 metrem na Camp Nou z lotniska?

 2. Wiktoria napisał(a):

  Czy na jednym karnecie T-10 mogą jechac 2 osoby jak skasujemy go dwa razy od razu?
  Ile dni jest ważny ten bilet? (pytam bo dostałam od mamy, ktora wykorzystała tylko 2 przejazdy w miesiące temu).
  Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Mogą z jednego biletu korzystać dwie osoby, jeśli podróżują razem.
   Od pierwszego skasowania mamy 30 dni na wykorzystanie przejazdów.

 3. Kris napisał(a):

  Witam
  Zamierzam przesiąść się jadąc z lotniska El Prat do Calelli na stacji El Clot Arago.Czy to dobry pomysł? Czy lepiej kupić bilet do Calelli czy T-10 4 zona (zamierzam jeszcze wrócić do Barcelony) czy łatwo się pomylić podczas przesiadki?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Przesiadki są naprawdę intuicyjne. Człowiek bardzo szybko łapie o co w tym wszystkim chodzi 🙂

 4. Kris napisał(a):

  Dziękuję za szybką odpowiedź ale mam jeszcze pytanko.
  Lepiej przesiąść się na El Clot Arago czy Barcelona Sants (stacja wydaje się dość skomplikowana)? i czy pociąg z wyglądu bardzo różni się od metra?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Sants to po prostu dworzec kolejowy. Stacja metra jest zaraz obok budynku dworca. Nie ma zatem większej obawy przed zagubieniem się 🙂

 5. Kris napisał(a):

  Ale ja nie będę jechał metrem tylko R2 i R1.
  Jeszcze jedno pytanie czy warto jechać bezpłatym autobusem pomiędzy terminalami t1 i t2 na El Prat czy lepej się przejść (chodzi mi o to czy jest bardzo daleko)

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Racja, wolałbym zatem mniejszą stację jeśli tam krzyżują się oba pociągi.

   Jeśli chodzi o określenie czy odległość między terminalami T1 i T2 jest spora, to jest to pojęcie względne. Ja bym poszedł z buta, ale najlepiej przespacerować się na google street view i zobaczyć jak to wygląda – steet view w przypadku lotniska El Prat jest świetnie zobrazowana – są tu nawet małe uliczki parkingowe.

 6. Kris napisał(a):

  Dziekuję bardzo za wszystkie odpowiedzi
  pozdrawiam

 7. Paw napisał(a):

  Witam, karta T-10 obecnie kosztuje 10,20 euro i co ważne: kasujemy za każdym razem jak wchodzimy do metra, autobusu itd z tą różnicą że przez 1:15h nie „ściąga” nam przejazdu z karty tylko poruszamy się w ramach jednego przejazdu.

 8. Monika napisał(a):

  Czy Tibidabo również leży w strefie pierwszej?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, obowiązują bilety pierwsze strefy T-10.

 9. Ania napisał(a):

  Witam,
  Na wstępie gratuluję bardzo ciekawej strony, bardzo miło się Was czyta 🙂
  Mam jedno pytanie odnośnie biletu T10 – będę w marcu z mężem i córką (6 lat) w Barcelonie, Costa Brava. Zatrzymamy się w Santa Susanna, ale chcemy dwa razy przyjechać do Barcelony na cały dzień zwiedzania. Stąd pomyślałam, że opłacałoby nam się inwestować w bilet T10 na 5 stref za 39,55 euro. Czyli nasza trójka mogłaby podróżować na tym bilecie (10 przejazdów ) z lotniska El Prat – Barcelona – Santa Susanna i z powrotem. Czy dobrze piszę? Jeśli nie, to byłabym wdzięczna za każdą wskazówkę 😉
  Pozdrawiam serdecznie

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, jeśli jednak chcecie kupić tylko jeden bilet, to oczywiście musicie na bramkach odbijać go trzy razy – przekazywać sobie 🙂
   Sam dojazd z lotniska (3 przejazdy) + wypad do Barcelony w jedną i drugą stronę (6 przejazdów) da wam już 9 🙂

   W związku z tym jeden bilet i tak nie wystarczy, zwłaszcza, jeśli macie zamiar jechać do Barcelony więcej niż jeden raz 🙂

 10. Ania napisał(a):

  Dziękuję za odpowiedź 🙂
  Tak, dlatego myślę, że kupimy dwa bilety T10 na pięć stref 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!

 11. Karolina i Bartek napisał(a):

  Dzień dobry,
  chcemy pojechać do Tibidabo. Potrzebujemy do tego jednego przejazdu pociągiem, kolejką linową i minibusem. Czy jest to wykonalne przy JEDNORAZOWYM skasowanie bilety T10? Taką informację wyczytalismy, chcemy się jednak upewnić czy bilet T10 jest również biletem przesiadkowym.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   T-10 jest biletem przesiadkowym, jednak metrem dojedziecie na atcję Tibidabo, a tam przesiadacie się na autobus miejski (lub dodatkowo płatny niebieski tramwaj.

   Dalej albo na nogach albo Funicolarem – tu jednak obowiązują dodatkowe osobne bilety. Szczegółowo wraz z filmikiem opracujemy to w ciągu najbliższych kilku dni.

 12. Maciej napisał(a):

  W kwietniu drugi raz wybieram się do Barcelony. Pytanie takie mam, Chce wynająć nocleg w Castelldefels i oczywiście kupno biletu T-10. Czy pociągiem mogę z Castelldefels dojechać do Barcelony? Dwa razy z Castelldefels będę jechał do Barcelony (4 przejazdy) plus coś na miejscu. Z T1 do Castelldefels jeździ L99 i to też w cenie T-10?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   W cenie, Castelldefels znajduje się w pierwszej strefie.
   Linią L99 można jechać wykorzystując bilet T-10.

 13. bos napisał(a):

  Cześć
  Czy na lotnisku można łatwo w automacie/kiosku kupić bilet T-10 na 4 strefy?
  Rozumiem że na takim bilecie można z El Prat do Calleli dojechać jako jeden przejazd (przesiadka w Sants)?
  Pzdr.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cześć!
   Tak, obsługa jest dość intuicyjna.
   Postarałem się to zobrazować w filmie, który znajdziesz tu – https://mybarcelona.pl/lotnisko-el-prat-dojscie-na-pociag-r2n-i-zakup-biletu/

 14. Jacek napisał(a):

  Ibis Barcelona Santa Coloma – czy z tego hotelu do centrum metro to pierwsza strefa? Z góry dzięki, pozdrawiam serdecznie, Jacek.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, hotel łapie się jeszcze w pierwszej strefie.

 15. Kate napisał(a):

  Jak możemy dostać się do góry Montserrat? Jaki bilet najlepiej wykupić iii ile kosztuje?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dużo by pisać – w najbliższym czasie – z pewnością w tym tygodniu – opublikujemy materiał dotyczący dojazdu do Montserrat.

 16. Pamela napisał(a):

  Czy z kartą t-10 dla drugiej strefy dojedziemy na przystanek Cabrera de Mar – vilassar de Mar, czy trzeba wykupić bilet dla trzech stref? Te bilety można wykorzystać normalnie na pociągi poza Barcelonę i metro oraz autobusy w mieście, tak? Jak wygląda sprawa, gdy z jednego t-10 chce skorzystać kilka osób, jak należy go wtedy używać?
  Pozdrawiam!

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cabrera de Mar to już trzecia strefa.
   Pociąg wykorzystujemy na linie kolejowe podmiejskie bez żadnego problemu – nie dotyczy wszelkich ekspresów etc.
   Później bez problemu poruszamy się w mieście.

   Jeśli kilka osób, to pierwsza osoba odbija bilet i przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet który wyskakuje z czytnika i wykonuje tą czynność ponownie – bramka drugi raz się otwiera.

   Tym sposobem z jednej karty schodzą nam dwa przejazdy.

 17. Kamila napisał(a):

  Przyjeżdżamy do Barcelony 3 osobowa rodziną na lotnisko El Prat. Czy dobrze rozumiem, że możemy kupić bilet T-10 i na nim we trójkę dojechać z i na lotnisko? Muszę tylko skasować bilet 3 razy? Jak to wygląda? Jeżeli jest jakaś inna atrakcyjny sposób na podróżowanie / zwiedzanie z przemieszczaniem się po mieście będę wdzięczna za pomoc.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Kamila – tak, bilet T-10 to tzw. multi person, wiec może z niego korzystać dowolna liczba osób.
   Pierwsza osoba wkłada bilet do czytnika i przechodzi przez otwierającą się bramkę.
   Nie odbiera przy tym biletu z czytnika, a wyciąga z otworu wylotowego kolejna osoba i wkłada do skasowania, bramka ponownie się otwiera itd 🙂

   W takim przypadku wykorzystacie trzy przejazdy z karty.

   T-10 to najpopularniejszy i najtańszy sposób przemieszczania się w mieście.

   Bardzo wygodne są również karty Hola BCN, czyli po prostu karnety 2, 3, 4 – dniowe. Wtedy nie przejmujemy się ilością przejazdów i ilością przesiadek.

 18. pawel napisał(a):

  Kolejne pytanko o ten bilet T-10 😉
  Wybieram się niedługo do Santa Susanna i chciałbym (z rodzinką, razem 3 osoby, 2 dorosłych i 5 latka) wybrać się jednego dnia do Barcelony. Czyli R1 z Santa Susanna na El Clot + coś w samej Barcelonie (np L2 do Sagrady). Teoretycznie podróż ma trwać ok 100 min. Moje pytanie brzmi – czy na T10 obejmującym 5 stref da się to ogarnąć? Bo wyżej pisał ktoś o tym, że podróż musi zmieścić się w 75ciu minutach (1h 15min).

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Paweł – dzięki za pytanie, bo może być przydatne dla wielu osób – uzupełniamy wpis o tą informację.
   Owszem, od pierwszego skasowania biletu mamy 75 minut na podróż i możliwość robienia w tym czasie przesiadek.

   Kupując jednak bilet T-10 na kolejne ze stref, czas ten wzrasta o 15 minut przy każdej kolejnej strefie.

   Jeśli kupujecie na piątą, to czas jednego przejazdu to 75 minut + 60 minut = 135 minut.

 19. pawel napisał(a):

  Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź! Zastanawiam się jeszcze czy jeśli kupie T10 na 5 stref, to czy można na nim przejechać ze strefy 5 do strefy 6? Wydaje mi się, że nie, ale wolę dopytać, bo wybieramy się także z Santa Susanna w przeciwnym kierunku, do Blanes (do ogrodu botanicznego) i do Mrinelandu.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dokładnie. Do Blanes najbardziej będzie wam się chyba opłacać kupienie po prostu pojedynczego przejazdu na tej trasie.

 20. pawel napisał(a):

  Dzięki! Dziś wyjazd, więc w razie co będę jeszcze Was pytał 😉

 21. pawel napisał(a):

  Jestem właśnie w Santa Susanna i jako żer byłem w ramach spaceru w okolicy stacji kolejki (R1) chciałem kupić bilet t-10 na 5 stref to miła Pani w okienku powiedziała że on nie będzie ważny w metrze w Barcelonie ani w tamtejszych autobusach… Zgłupialem…

 22. Irena napisał(a):

  Witam. Mam pytanko – razem z mężem będziemy podróżować z lotniska El Prat do Pol de Mar, tzn. najpierw do Barcelona Sants R2 z lotniska, a następnie R1 w stronę Maçanet – Massanes (ile czasu to zajmie nie mam pojęcia…). Potem z Pol de Mar do centrum Barcelony R1. Potem z centrum Barcelony do lotniska El Prat. Jakie bilety nam będą pasowały i bardziej się opłacały? Jesteśmy po raz pierwszy w Barcelonie.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Irena – po Barcelonie T-10 – wychodzi najkorzystniej cenowo – jeden przejazd 1,2 euro pod warunkiem, że wykorzystasz wszystkie.
   Pełen komfort to Hola BCN bo nie liczymy się z ilością przejazdów w konkretnym zakupionym czasie.

   Jeśli zamierzacie kursować często z Sant Pol de Mar, rozważcie kupienie biletu 10 – przejazdowego na czwartą strefę. Bilet kosztuje 35,25 euro, więc jeden przejazd wyjdzie was 3,5 euro, a jednorazowy bilet na tej trasie kosztuje 5 euro.

 23. Sylwia napisał(a):

  Witam mam pytanko jak najlepiej dojechać z Barcelony do Lloret de Mar – autobusem czy koleją?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Koleją jedziesz do Blanes i przesiadasz się na miejski. Autobusem możesz jechać bezpośrednio z Barcelony – sprawdź przewoźnika Moventis – Sarfa – możesz jechać z nimi bezpośrednio z lotniska.

 24. Ewa napisał(a):

  Witam
  Czy w przypadku karty T-10 jeżeli podróżujemy w pięć osób na jednej karcie to przejazd jednym środkiem lokomocji to jeden przejazd czy pięć przejazdów (każda osoba musi skasować bilet)?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Każda osoba musi odbić ten bilet, odbiera go kolejna osoba w kolejce i ponownie kasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *