Lloret de Mar

Z Barcelony do Lloret de Mar

Lloret de Mar to popularny wakacyjny kurort na wybrzeżu Costa Brava. Oddalony o 70 kilometrów od Barcelony. Poniżej instrukcja w jaki sposób można łatwo dostać się stąd do stolicy Katalonii i odwrotnie.

Najpopularniejszym sposobem przemieszczania się po wybrzeżu jest pociąg. Popularna linia R1 wiedzie wzdłuż wybrzeża łącząc wiele popularnych kurortów, jak Calella, Santa Susanna czy Malgrat de Mar. Niestety R1 nie dojeżdża do samego Lloret, stąd wiele waszych pytań o najtańszy i najprostszy sposób dostania się do Lloret de Mar.Najpopularniejsze i najtańsze:

Pociąg R1. Jadąc z Barcelony jedziemy do Blanes. Możemy wsiąść chociażby na Sants czy El Clot. Dojeżdżamy do Blanes i tam przesiadamy się na autobus Pujol, który jedzie do Lloret. Polecamy kupienie łączonego biletu, gdyż nieznacznie oszczędzamy, Kupując bilet w kasie w Barcelonie czy na dworcu w Lloret, zaznaczamy, że jedziemy docelowo do Barcelony.

Renfe

Pojedynczy bilet z Barcelony do Blanes to 6,3 euro. Z dworca kolejowego na dworzec autobusowy w Lloret linią Pujol – 1,85 euro. Bilet łączony to 8 euro.

Warto pamiętać, że planując częstsze przemieszczanie się na linii Barcelona – Blanes (lub dla większej ilości osób) bardziej opłaca się zainwestowanie w bilet 10 – przejazdowy T-10 na 5 strefę. Kosztuje 40,50 euro, co pod warunkiem wykorzystania wszystkich przejazdów daje nam możliwość przejechania do Blanes za 4,05 euro.

Warto pamiętać, że to bilet zintegrowany. Dzięki temu na jednym przejeździe pokonamy np. trasę – Barcelona El Prat (R2N) – Sants (przesiadka na R1) – Blanes.

Autobus – Sarbus – Sarfa – obsługuje bezpośrednie połączenie miedzy Barceloną, a Lloret de Mar. Kurs w Barcelonie zaczyna się na lotnisku El Prat, przez Ronda st Pere i dworzec Stacio Nord. W Lloret zatrzymuje się w trzech miejscach – Lloret Bari Fenals, Barri Pescadors, oraz dworzec. Bilet normalny kosztuje 13,15 euro. Autobusy jeżdżą dość często, a czas przejazdu to 1 h 5 minut.

Sarbus

Rozkład jazdy oraz możliwość zarezerwowania biletów online:

 • https://compras.moventis.es/en-GB

Prywatny transfer – w przypadku większej ilości osób być może niewiele drożej wyjdzie prywatny przejazd busem. Z pewnością komfortowo i z dostosowanymi do nas godzinami. Popularna polska firma w Barcelonie – transport-barcelona.pl.

Oczywiście istnieje możliwość wypożyczenia samochodu czy wzięcia taksówki, ale z wiadomych względów pociąg i autobus cieszą się największą popularnością.

4 odpowiedzi do «Z Barcelony do Lloret de Mar»

 1. Tadeusz pisze:

  Mam pytanie, rozumiem, że na pociąg R1 bilet T-10 obowiązuje tak? A na autobus Pujol? I rozumiem, że to musi być T-10 piąta strefa jeżeli mówimy o jeździe z Barcelony do Lloret de Mar? A autobus – Sarbus – Sarfa też “jeździ” na T-10? Pozdrawiam, z góry wielkie dzięki za odpowiedzi 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tadeusz – tak, na pociąg T-10 na 5 strefę – 40,50 euro.
   Sarfa ma własne T-10 z Costa Brava do Barcelony, ale to musisz pytań już u nich w kasach.

 2. Dave pisze:

  Teraz chyba autobusik z El Prat do Lloret ponad 13 ojro kosztuje 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Racja – 13,15 euro 🙂
   Dzięki za info – zaktualizujemy na stronie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *