Atrakcje

Dojazd na Montjuic

Montjuic to miejsce nawet na całodniową wycieczkę. Wszystko również zależy od tego co chcecie zobaczyć oraz jak zdobyć górę. Poniżej kilka sposobów dojazdu na Montjuic.

Na nogach

Wybraliśmy tą opcję, kiedy byliśmy w Barcelonie jeszcze bez dziecka. Wspinaczka na górę nie jest żadnym ekstremalnych wyczynem dla osób, które lubią chodzić.

Wycieczkę zaczynamy od Placa Espanya – placu hiszpańskiego. To właśnie w tym miejscu znajdują się słynne weneckie wieże oraz kompleks targowy. Tu również znajdują się magiczne fontanny. Następnie wjeżdżamy w gorę schodami ruchomymi do podnóży Palau Nacional.

Podejście pod pałac jest na tyle piękne, że nie wyobrażamy sobie, aby tu nie podjechać i nie zrobić sobie zdjęcia.

Dalszy spacer to już improwizacja – parki, Poble Espanyol, kompleks olimpijski, zamek.

Pod sam zamek podeszliśmy na pieszo, podziwialiśmy widoki na miasto, a następnie zeszliśmy do miasta drugą stroną wzniesienia.

Funicolar

Kolejka szynowa, która błyskawicznie zawiezie was do Parc de Montjuic. Startuje ze stacji metra Paral-lel, dzięki czemu dostaniemy się tu zieloną L2 oraz fioletową L3.

Funicolar Montjuic – źródło tmb.cat

Funicolar cieszy się dużą popularnością ze względu na to, że pociąg działa w ramach zintegrowanego systemu komunikacji miejskiej. Działają tu bilety T-10, a także Hola Barcelona.

Godziny pracy

Jesień, zima:
poniedziałek – piątek: 7:30 – 20:00
sobota, niedziela, dni świąteczne: 9:00 – 20:00

Wiosna, lato:
poniedziałek – piątek: 7:30 – 22:00
sobota, niedziela, dni świąteczne: 9:00 – 22:00

Kolej linowa

Szerzej opisaliśmy ją w osobnym wpisie – Teleferic de Montjuic. Jeśli podróżujemy Funicolar, to kolej linowa pozwoli dostać się na sam szczyt – Castell de Montjuic.

Teleferic de Montjuic

Przejażdżka odbywa się na wysokość 752 m n.p.m, co w przestronnym, nowoczesnym i mocno oszklonym wagonie pozwoli nam podziwiać panoramę oraz atrakcje Montjuic.

Na kolej linową Teleferic de Montjuic obowiązują osobne bilety. Nie działa tu zintegrowany system komunikacji miejskiej.

Autobus miejski

Do Park de Montjuic, czyli miejsca do którego dojeżdża kolej szynowa, a zaczyna swój bieg kolej linowa, można dojechać autobusami komunikacji miejskiej. Dojeżdżają tu linie 50 oraz 55.

Autobus Turystyczny

Autobus turystyczny Hop on Hop off również dojeżdża do Park de Montjuic. Stacja nazywa się Teleferic de Montjuic. Więcej o trasach oraz zasadzie działania autobusu przeczytasz we wpisie Barcelona Bus Turistic.

Barcelona Bus Turistic

Zobacz również:

Montjuic Castell de Montjuic

Zobacz również

4 Komentarze. Zostaw komentarz

  • Informacja z ubiegłego tygodnia: funicolar jest zepsuty, a naprawa potrwa chyba do listopada. Zamiast niego jeździ zastępczy autobus 150 – przystanek startowy jest na pl. Hiszpańskim koło centrum handlowego, końcowy – przy stacji kolejki linowej. Po drodze mija m.in. stadion olimpijski. Tylko z tym autobusem jest spory kłopot, jeździ mało regularnie (chyba dopiero zaczęto wdrażać komunikację zastępczą), więc trzeba uzbroić się w czas i cierpliwość.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu