Komunikacja

Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Poniżej aktualna lista oraz cennik biletów. Aktualizacja na rok 2022.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,40 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Nowe bilety zastępujące dotychczasowe T-10, T-50 czy T-70 to T-Casual, T-Familar, T-Grup.


 

T-Casual – koszt 11,35 euro. Pakiet 10 przejazdów w ramach zintegrowanego systemu. Dzięki temu na jednym przejeździe zrobimy trasę łączącą np. dwie linie metra czy pociąg + metro. W I strefie limit czasu na przejazd to 75 minut. Czas wzrasta o 15 minut na każdą z kolejnych stref (więcej informacji o działaniu systemu na dole strony). Bilet T-Casual to bilet dla jednej osoby. Mogą z niego korzystać różne osoby, ale nie w tym samym czasie. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam zaledwie 1,13 euro! Zakupiony bilet T-Casual jest ważny do końca lutego roku następnego. Jeśli zatem byliście w Barcelonie w lipcu 2022 roku i nie wykorzystaliście wszystkich przejazdów, bilet będzie ważny do końca lutego roku 2023.

T-Familiar – koszt 10,00 euro na I strefę. Jest to pakiet 8 przjazdów, które muszą nastąpić w ciągu 30 dni od daty pierwszego skasowania. Są to bilety multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę. Więcej szczegółów na dole strony. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Dzięki swojej cenie jeden przejazd wychodzi nam trochę drożej niż w T-Casual – 1,25 euro, ale z biletu może korzystać więcej osób. Bilet jest ważny 30 kolejnych dni od pierwszego użycia.

T-Grup – koszt 79,45 euro na I strefę. Bilet zastępujący dotychczasowy T-70. Jest to pakiet 70 przejazdów do wykorzystania w ciągu 30 dni licząc od daty pierwszego skasowania. Podobnie jak T-Familar, jest to bilet multi person, stąd może z niego korzystać kilka osób. Bilet nie działa na linię metra startującą oraz kończącą bieg na lotnisku El Prat. Koszt pojedynczego przejazdu (przy zalożeniu wykorzystania wszystkich) wychodzi identycznie jak w przypadku T-Casual – 1,13 euro.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (10,50 euro), czy T-Usual (30 dniowy) za 40,00 euro. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy to mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola Barcelona, w który znajdziesz zaktualizowane ceny na 2020 rok.
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 5,15 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-Casual, T-Familar czy T-Grup możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego „odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA Barcelona Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Naszym zdaniem
T-Casual, T-Familiar czy T-Grup to najczęściej najtańsze rozwiązanie i z niego zawsze korzystaliśmy.
Wszystko to pod warunkiem liczenia przejazdów i kombinowania, by na koniec pobytu nie został nam np. w połowie wykorzystany bilet.
 

Podczas ostatniego wyjazdu z naszą Zuzią kupiliśmy dla pełnej wygody Hola Barcelona na pełne 5 dni, by nie zajmować się liczeniem i kalkulowaniem. Karty mają ten dodatkowy plus, że działają na metro z lotniska, które przy lokalizacji hotelu w którym ostatnim byliśmy było bardzo wygodne.

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-Casual, T-Familiar, T-Grup czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe atrakcje Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci

Cennik zintegrowanych biletów w zależności od strefy (aktualny na 2021 rok)

Bilet1 strefa2 strefy3 strefy4 strefy5 stref6 stref
T-Casual11,35 €22,40 €30,50 €39,20 €45,05 €47,90 €
T-Familiar10,00 €19,00 €27,00 €35,00 €40,05 €42,00 €
T-Grup79,45 €156,80 €213,50 €274,40 €315,35 €335,30 €
T-Dia10,50 €16,00 €20,10 €22,45 €25,15 €28,15 €
Mapa stref - Barcelona
Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnych T-Casual czy T-Familiar w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Uwaga
Tylko bilet miesięczny T-Usual, bilet T-Jove oraz bilety jednorazowe są w pełni online. Oznacza to, że zakupiony bilet możemy odbić na bramkach przy pomocy smartfona.
Zakup online pozostałych biletów wiąże się z koniecznością odbioru w automacie tradycyjnego kartonika.
Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzić ilość wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

Zobacz również

1212 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dziękuję za szybką odpowiedź.
  Czy to robię na jednym bilecie czy musze kupić najpierw z lotniska do Sants i drugi z Sants do Calafell?

  Odpowiedz
 • Witam. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Fantastyczna strona z dużą ilości informacji.
  Przylatujemy z synem do Barcelony w maju na wyścig F1 i spędzimy w mieście sumie 5 dni. wstępnie wybrałem hotel Novotel Barcelona Santa Joan Despi. Chciałem zapytać jak tam dojechać z lotniska( chyba że możecie polecić inny hotel) i jakie bilety najlepiej kupić w naszym przypadku? Będziemy również zwiedzać na maksa i
  oczywiście jeszcze chcemy zaliczyć mecz FC Bar- 22.05 ale nie wiem czy zdążymy po F1 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Możesz jechać metrem z lotniska – linia L9S. Dojeżdżasz do stacji Collblanc i tam już bym się nie przesiadał, a przeszedł 700 metrów na przystanek tramwajowy. Linią T3 dojedziesz praktycznie pod hotel – choć lekko na około – to jednak tylko z jedną przesiadką i będzie to najszybszy sposób dojazdu do Novotelu.

   Jeśli zdecydujecie się np. na bilety Hola Barcelona, to przejazd z lotniska będziecie mieć w cenie. Nie trzeba będzie dodatkowo dopłacać do metra 🙂

   Ale oczywiście w grę wchodzą również bardzo popularne bilety 10 – przejazdowe T-Casual, ale wtedy będziecie musieli dodatkowo kupić bilety na metro na lotnisku.

 • Dziękuję bardzo za odpowiedź.

  A mam jeszcze pytanie z dojazdem na tor F1 jak tam dojechać i czy Hola Barcelona też to łapie?

  Odpowiedz
 • Tomek,

  Bardzo dziękuje, robicie świetną robotę i dzięki temu podróżowanie będzie na pewno dużo prostsze.

  Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 • Hej super stronka👍 Bardzo przydatna a teraz pytanie: chciałabym się dostać z ElPrat na Avinguda de la Catalana komunikacja miejska. Jak najlepiej tam dojechać??Jesteśmy w 3 osoby.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Zaczynając od końca – musisz się dostać na Placa de les Glories, by stamtąd ruszyć tramwajem T5, który zawiezie cię bezpośrednio na miejsce.
   Aby się dostać na plac (znajdziesz tu Torre Agbar), możesz:

   1) Metro z lotniska – przesiadka na linię L1 na stacji Torrassa. Linią L1 dojedziesz na plac. Pamiętaj, że na linię metra z lotniska obowiązują osobne bilety. Metro z lotniska jest w cenie m.in. biletów Hola Barcelona.

   2) Pociąg R2N – wtedy pojedziesz z lotniska bez przesiadki. Możesz tu skorzystać z biletów Hola Barcelona, ale również T-Casual czy T-Familiar. Wysiadasz na Clot-Arago. Stamtąd do przystanku tramwajowego masz zaledwie 700 metrów 🙂

 • Witam, wybieramy się w sierpniu do Barcelony. Będziemy mieszkać przy stacji Callela. Tam odjeżdża pociąg r1 którym docelowo wysiadamy w Arc de Triomf. W drodze powrotnej również z tego przystanku będziemy odjeżdżać. Taki dojazd planujemy w dwa dni pod rząd. Czy najlepsza opcja to kupić normalne bilety w kasie (rozumiem że na 4 strefy) za 5.5€ czy jest jakiś inny?
  Drugie pytanie to takie że będziemy podróżować z dzieckiem 2.5 letnim (zabieramy wózek) i czy wtedy płacimy za dziecko czy nie?

  Odpowiedz
  • Witaj Sandra,
   Dużo tu zależy czy z lotniska również dojeżdżacie do Calleli.
   Nawet jeśli macie zagwarantowany transfer (jedziecie np. na wycieczkę z biura podróży), to dwa tripy do Barcelony to w waszym przypadku 8 przejazdów.

   Najtaniej będzie wam zainwestować w bilet np. Bonotren10 (10 – przejazdowy) na V strefę za 38,20 euro. Wtedy pojedynczy przejazd wyniesie was 3,80 euro. Nawet jeśli wykorzystacie tylko 8 przejazdów z biletu to i tak pojedyncze wychodzą was 44 euro 😉

   Dziecko w takim wieku podróżuje wszystkimi środkami komunikacji bezpłatnie.

  • Z lotniska do hotelu transfer jest. Chodzi tylko o ten dojazd do Barcelony. Planujemy poruszać się pieszo albo wypożyczyć auto. Chciałabym jeszcze wiedzieć jak wygląda sytuacja z wypożyczeniem auta nie za miliony byleby dojechać np do Girony itp. W takiej miejscowości w której my będziemy mieć hotel (Calella) czy znajdą się jakieś auta na wynajem? I mniej więcej jakie są ceny najmu.

  • Wynajem auta w Hiszpanii to nie są drogie rzeczy. Z ubezpieczeniem powinno cię wynieść ok. 35 – 40 euro za dzień, przy większej liczbie dni cena jednostkowa wychodzi oczywiście taniej. Aktualnie cena benzyny w Hiszpanii to ok. 1,95 euro.

  • O to nie tak drogo 😉 a jak przedstawia się sytuacja z fotelikiem. Czy można wypożyczyć również fotelik?

   Mam nadzieję że uda nam się wszystko zwiedzić. Lista długa 🤣

  • Tak, oczywiście.
   W części wypożyczalni fotelik jest dodawany całkowicie bezpłatnie.

 • Witam. Mam pytanko – jak najtaniej dojadę do Plac Espanya? Lub do Placa de les Glories Catalanes? Dziękuję bardzo za odpowiedź. Agnieszka.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   22 kwietnia 2022 13:57

   Witaj Aga,
   Na Plac Hiszpański z lotniska autobusem miejskim 46. Bilet jednorazowy i jedziesz bezpośrednio na plac.

   Jeśli chodzi o Glories, to najtaniej będzie pociąg R2N z lotniska. Wtedy przesiadka na Clot na czerwoną linię metra L1 i wysiadasz na stacji Glories.
   Całą trasę – pociąg + metro zrobisz np. na jednym przejeździe biletu T-Casual czy T-Familiar.
   Tu nie opłaca się używać biletów jednorazowych, bo taki bilet na pociąg R2N będzie sporo kosztował.

 • Może dziwne pytanie ale dzieci – turyści w biletach są liczone jako dorosłe???

  Odpowiedz
  • Dokładnie, jedynie dzieci do 4 lat jeżdżą bezpłatnie.
   Pozostałe kupują takie same bilety jak dorośli.

 • Jesteśmy w Santa Susanna i planujemy jechać kolejką do Barcelony. Chcemy wysiąść ma Placu Katalońskim i z tej samej stacji wrócić do Santa Susanna. Czy najbardziej będzie nam się opłacał bilet rodzinny na kolejkę? Chodzi o 4 osoby.

  Odpowiedz
  • Najbardziej będzie wam się opłacał T-Familiar na V strefę za 40 euro.
   Skasuje go każda kolejna osoba przy wyjeździe i powrocie. Zejdą wam z karty wszystkie 8 przejazdów i za tą kwotę pojedzie całą ekipą w jedną i drugą stronę 🙂

 • Cześć, czy jeżeli kupię bilet Familiar i będziemy z niego korzystać w dwie osoby, to podczas jednej wspólnej podróży metrem wykorzystamy jeden z ośmiu przejazdów, czy dwa?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dwa.
   Najpierw kasuje go jedna osoba i przechodzi przez bramkę, a następnie druga osoba robi to samo 🙂

 • Cześć,
  Czy bilet T Grup trzeba kasować przesiadając się w pierwszym i kolejnym środku transportu? Czy tylko od pierwszego odbicia liczy się czas 75 min?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli przesiadasz się z metra na metro to na stacjach nie będziesz ponownie mijać bramek, więc kasujesz tylko raz.

   Ale np. z metra na autobus, bilet trzeba będzie ponownie odbić w autobusie. Nie pooliczy kolejnego przejazdu z karty.

 • Hej,
  Na stronie przewoznika z mapki wynika ze Castelldefels jest w 2 zonie:
  http://rodalies.gencat.cat/web/.content/00_home/04_mapes/mapa_rodalia_barcelona.pdf
  Pozdr

  Odpowiedz
  • Hej,
   Strefy Rodalies nie zawsze pokrywają się że strefami ATM. Nawet na stronie Rodalies kiedy wpiszesz w wyszukiwarce połączenie np z Barcelona Sants do Castelldefels czy Castelldefels Playa, pokazuje na dole w taryfach strefa I.

   Działaj tu dlatego bilety T-Casual, T-Familiar na I strefę czy karty Hola Barcelona.

 • Dzień dobry. Czy na bilat T Familiar moge podróżować w trzy osoby. Z żoną i córką?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jak najbardziej, kasujecie go po prostu trzy razy.

  • Hej. Jak najlepiej kupić bilet na Camp Nou?

  • Wcześniej przez internet lub w kasie przy stadionie.
   Kupując online oszczędzasz kilka euro na bilecie.
   Szczegóły znajdziesz we wpisie – Camp Nou.

 • Jaki kupić bilet aby wyszło najkorzystniej na 7 dni
  rodzina 2+2
  lądujemy i wylatujemy El Prat, hotel mamy w Lloret de Mar
  chcemy 2 razy pojechać z hotelu do centrum Barcelony

  Odpowiedz
  • Bonotren na VI strefę.
   Kosztuje 47,75 euro i masz na nim 10 przejazdów.
   Oczywiście dojeżdżacie do Blanes, a tam przesiadacie na się na autobus Pujol do Lloret.
   Wtedy pojedynczy przejazd kosztuje was niecałe 5 euro / osoba!

   Jeśli będziecie wracać na lotnisko, a podczas pobytu w Lloret jechać 2 razy do Barcelony, wykorzystacie 24 przejazdy (pod warunkiem, że dzieci są powyżej 4 lat). Potrzebne są wam zatem 2 takie bilety Bonotren + 4 kupicie pojedyncze – 6,95 PLN to cena biletu jednorazowego na tej trasie.

 • Hej,

  Lądujemy na El Prat w czerwcu w niedzielę o 20.55. Hotel mamy w Santa Susanna. Jak najlepiej dostać się tam komunikacją. Linia R2 + R1? Jakie bilety kupić dla 3 os. Zakładam, że będziemy również wracać na lotnisko po 10 dniach i w jeden dzień będziemy chcieli jechać trochę pozwiedzać Barcelonę.

  P.S. Świetna robota z tym blogiem.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dokładnie, R2N z lotniska i przesiadka na Sants na R1.
   Na tej trasie najtaniej wyjdzie 10 – przejazdowy bilet kolejowy Bonotren10.
   W wersji na V strefę kosztuje 38,20 euro, co daje wam niecałe 4 euro za pojedynczy przejazd na miejsce.

   Na dojazdy z lotniska i na lotnisko wykorzystacie 6 przejazdów. Na wycieczkę do Barcelony w czasie wakacji 3 z Bonotrenu w jedną stronę, a później ostatni przejazd z Bonotren oraz 2 jednorazowe. Tak wyjdzie was to najlepiej cenowo.

  • Tomek dzięki.

   Nie wiem czy dobrze patrzę ale R1 do Santa Susanna ma ostatni kurs o 21:55? Obawiam się, że nie zdążymy 🙁

   Bilet Benotren10 można kupić w automatach czy może wcześniej przez internet żeby nie tracić czasu?

  • Na miejscu w automacie.
   A co do kursu R1 – zależy od dnia tygodnia, w tygodniu ostatnie pociągi z Sants o 22:55 🙂

 • Lądujemy w niedzielę a z tego co widzę to ostatni kurs ok. 21.50 więc pewnie nie ma szans.

  W każdym bądź razie dzięki za podpowiedzi.

  Odpowiedz
  • Tak, w weekendy faktycznie ostatnie kursy są wykonywane wcześniej.

 • Tomku jeszcze jedno.

  Piszesz o bilecie Benotren10 – czy jadąc z lotniska do hotelu (lub odwrotnie) linia R2 i R1 bilet kasuje 2 razy? Czy liczy się cała trasa od lotniska do Santa Susanna i kasuje tylko 1 raz przy wejściu do pociągu na lotnisku.

  Odpowiedz
  • Kasujesz tylko raz.
   Najczęściej zmieniając peron nie mija się bramek, więc kasujesz bilet tylko raz na lotnisku.

 • Witam, ląduję na lotnisku El Prat. Hotel mam w Lloret de Mar. Jaki bilet musze kupić? (2os dorosłe + 4latka).

  Odpowiedz
  • Witaj,
   To zależy czym chcesz dojechać na miejsce.
   Z lotniska pojedziesz bezpośrednio autobusem Moventis – Sarfa.
   Bilet 13,55 euro – kupisz bezpośrednio a autobusie bądź wcześniej na stronie internetowej.
   Pociąg wychodzi trochę taniej, ale najpierw przesiadka na Clot czy Sants, a potem w Blanes z pociągu na autobus.

  • Jakbym chciała jechać pociągiem z przesiadkami to jakie bilety muszę kupić? Czy T-Familar na V strefę wystarcza na pociąg i autobus z Blanes?

  • Beata & Tomek
   12 maja 2022 08:55

   Tak, jadąc z lotniska oraz na lotnisko wykorzystacie 6 przejazdów z tego biletu, ale wyjdzie was to bardzo dobrze cenowo, bo T-Familiar na V strefę to koszt 40 euro.

  • A czy ten T familar na V strefę gdy zostaną mi dwa przejazdy będę mogła później wykorzystać w samej Barcelonie?
   Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wasz blog jest bardzo pomocny. Pozdrawiam.

  • Beata & Tomek
   12 maja 2022 09:43

   Oczywiście, śmiało będzie wykorzystać w mieście.

 • Hej. Czy z lotniska el Prat dostanę się pociągiem do Sitges bez przesiadek? Trzy osoby dorosłe. Jaki bilet najlepiej kupić?

  Odpowiedz
 • A czy mógłby Pan powiedzieć gdzie trzeba się przesiąść? Bo Google tego nie pokazuje.

  Odpowiedz
  • Na stacji El Prat de Llobregat. Tam po prostu zmieniasz kierunek na zachód i przesiadasz się do linii R2 🙂 Oczywiście na lotnisku kupisz bilet od razu na całą trasę. Jednorazowy kosztuje 4,6 euro / osoba.

 • Hej Tomek,
  Będziemy w Santa Susanna w 3 osoby i planujemy jechać kolejką do Barcelony i jej zwiedzanie. Czy najbardziej będzie nam się opłacał bilet rodzinny na kolejkę gdzie zostaną nam 2 przejazdy na zwiedzanie samej Barcelony, czy lepiej kupić Hola Barcelona?

  Odpowiedz
  • Hej Beata,
   Karty Hola nie będą działać na dojazd z Santa Susanna, więc najbardziej opłaca wam się kupić T-Familiar na V strefę i ew. dwa przejazdy wykorzystać w samej Barcelonie. W mieście możecie sobie kupić np. T-Familiar na I strefę.

 • Aleksandra
  15 maja 2022 18:15

  Witajcie,
  Chciałabym się upewnić czy dobrze rozumiem informacje przez Was opisane.
  W Barcelonie lądujemy we wtorek o 23 i jedziemy do Castelldefels oznacza to że musimy kupić bilety T casual i możemy korzystać z przejazdów przez cały nasz pobyt i poruszać się między Castelldefels a Barceloną?
  Czy na dwie osoby należy kupić dwa takie bilety?
  Jeden bilet to 10 przejazdów w strefie I do której się wlicza Castelldefels?

  Będę wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam
  Ola

  Odpowiedz
  • Witaj Ola,
   Tak, T-Casual jest na każdą osobę, bo nie można go skasować dla dwóch osób. Taki bilet na wiele osób to m.in T-Familiar, ale wychodzi drożej, bo na nim jest 8 przejazdów, a nie 10.
   Mając T-Casual masz 10 przejazdów, które możesz wykorzystywać na przemieszczanie się w samej Barcelonie, ale również na dojazdach z Castelldefels do Barcelony.

 • Aleksandra
  17 maja 2022 12:54

  Bardzo dziękuję za odpowiedź 😀
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Witam, wybieramy się na F1 czy dobrze sprawdziłam że bilet T-Familar na 2 strefę wystarczy żeby 3 osoby dojechały pociągiem R2/R2N z El Clot Arago do Montmelo i autobusem 416 pod tor? (cała droga do 100min.)?

  Odpowiedz
 • Hej.
  Jestem już w Callelas. Wasz opis świetnie się sprawdził w zakupie biletu na lotnisku przy Lini R2N. Musiałem płacić gotówką bo nie chciało mi przyjąć żadnej karty.
  Mam pytanie jak rozliczony przejazdu z lotniska do Callelas skoro trwał od chwili skasowania 2godz i 15min.
  Jechałem R2N, a potem beż wychodzenia z dworca z 30min czekaniem na R1 i dalej do Callelas. Czy te ostatnie 15 min jechałem na gapę? Proszę o info, bo nam wykupiony bilet T Ccasual na 4 strefę i mam zamiar zwiedzić Barcelonę.

  Odpowiedz
  • Hej Paweł,
   Nie, w przypadku ew. kontroli nikt nie zwróciłby na to uwagę.
   Po prostu trafiłeś na długi czas oczekiwania na przesiadkę 😉
   Dokładnie w taki sposób możesz spokojnie dojeżdżać do Barcelony.

 • Witam.
  Jak oznaczone są strefy w biletomacie? Nazwami miejscowości czy po prostu Strefa I , Strefa II itd… Wydaje mi się, że na filmie Waszym to były nazwy miejscowości czy rejonów czy jakoś tam 🙂 Jeżeli chcę bilet jednorazowy do 3 strefy to jak to wybrać w automacie? Pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu