Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,20 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu – tych jest sporo – T10, T50, T70. Uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd!

Są ważne przez 30 dni od daty pierwszego skasowania. Bilet T-10 oraz T-70 to tzw multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę.

Wyjątkiem jest T-50, który jest biletem dla jednej osoby. Bilety T-50 oraz T-70 są ważne miesiąc od daty pierwszego skasowania.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (8,60 euro), miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy do mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola BCN!
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 4,6 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-10, T-50, T-70 możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA BCN! Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Karty Hola Barcelona działają ponadto w linii metra z lotniska L9S. Planując kolejny kilkudniowy wyjazd do Barcelony w 2019 roku z dzieckiem zakupiliśmy dla pełnej wygody właśnie te karty. Więcej znajdziecie we wpisie – Karty Hola BCN!

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-10, T-50, T-70 czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci.

Mapa stref - Barcelona


Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

687 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. malgorzata pisze:

  Pomóżcie!!!! Jutro 24 marca potrzebuje dostać się na lotnisko terminal T2 na godzinę 4 rano z Cartera de Balens czym i gdzie mogę kupić bilet.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Małgosia – jest weekend, więc metro jeździ całą dobę.
   Został ci jeszcze jakiś przejazd na bilecie T10 czy Hola Barcelona?

   Jeśli chodzi ci o Carrer de Balmes to wsiadasz we fioletową bądź brązową linię metra i jedziesz na plac kataloński. Z placu czerwoną linia metra w kierunku Hospital de Bellvitage – na stacji Torrassa przesiadasz się na linię L9S jadącą prosto na lotnisko – wysiadasz na T2.

   Jeśli nie masz Hola Barcelona czy T-Dia, na ostatni odcinek musisz kupić tzw. bilet lotniskowy. Najbardziej jednak opłaca ci się zainwestować dzisiaj w dzienny T-Dia – skorzystasz z niego w ciągu dzisiejszego dnia, a w nocy pokonasz całą tą trasę szybko i sprawnie na tym bilecie.

   Kupisz go w każdym automacie np. na dowolnej stacji metra.

   1. Malgorzata pisze:

    A jest jakiś prostszy sposób w sensie wsiadam na jednym przystanku wysiadam na T2, może jakiś nocny autobus?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Pewnie – możesz jechać np. wspomnianymi wcześniej liniami na palc kataloński, a stamtąd N16 bezpośrednio na T2.
     Jeżdżą bardzo często.
     N16 odjeżdża dokładnie z ulicy Ronda de la Universitat – północna – zachodnia część placu katalońskiego.

     1. Malgorzata pisze:

      Bardzo dziękuję za wskazówki, były niezmiernie pomocne.

  2. Barcelona pisze:

   Cześć, będziemy zwiedzać Barcelonę przez 6 dni mamy plan co chcemy zobaczyć. Będziemy chcieli skorzystać z komunikacji miejskiej dlatego według informacji najbardziej opłaca się bilet T10 na wielorazowe przejazdy. Jeżeli dobrze zrozumiałam, kupując Barcelona Card mamy wstęp lub zniżkę do niektórych obiektów plus wolne przejazdy komunikacja miejska. Jak długo ta karta będzie ważna?
   Pozdrawiam Urszulla

   1. Beata & Tomek pisze:

    Jak długo chcesz 🙂
    Barcelona Card kupujemy na określoną liczbę dni.

    Szczegóły wraz z cenami znajdziesz we wpisie Barcelona Card.

  3. Ana pisze:

   T-10 też ważny miesiąc?

   1. Beata & Tomek pisze:

    Tak, ważny 30 dni od pierwszego skasowania.

 2. Kasia pisze:

  Gdzie mogę online kupić bilet T10? Czy jest to możliwe tylko na miejscu w Barcelonie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kasia, bilety T-10 kupisz na stacjach nawet poza Barceloną – w miejscach gdzie funkcjonuje II, III itd strefa.
   Jeśli chodzi ci o rezerwację online, to można je zakupić w aplikacji TMB, ale “kartonik” i tak na podstawie vouchera trzeba odebrać w maszynie.

 3. Kaśka pisze:

  Cześć,
  Będziemy w Barcelonie 2-6.05 i chciałabym prosić o kilka wskazówek:
  1. jak najszybciej/ najłatwiej będzie dostać się na lotnisko (El Prat) w poniedziałek, 6 maja na godz. 4.00? Nocleg mamy przy Estació de França.
  2. w jaki sposób dostać się z okolic Stadionu Olimpijskiego do centrum w niedzielę , późno wieczorem? widziałam autobus 150 ale obawiam się, że jak po koncercie wyjdzie ze stadionu kilka (kilkanaście) tysięcy ludzi to będzie to średni pomysł 🙂 spacerek?
  Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć,
   1) Musisz dojechać na plac kataloński – masz niedaleko przystanek nocnego N6. Z placu katalońskiego N16 na T2 – odjeżdżają bardzo często, przystanek znajduje się w północno – zachodniej części placu na ulicy Rda. Uviversitat.

   2) Spacerek 🙂 Na twoim miejscu zszedłbym na nogach do placu hiszpańskiego. Stamtąd masz metro oraz mnóstwo autobusów i pewnie większość w ten sposób będzie się przemieszczać.

   1. Kasia pisze:

    Bardzo dziękuję 🙂

 4. MONIKA pisze:

  Witam, wybieramy się we wrześniu na wakacje do Malgrat de Mar. Chcemy jeden dzień poświecić na zwiedzanie BARCELONY. Czy będzie to możliwe do zrealizowania czasowo tzn, jedziemy grupą i każdy chce zobaczyć coś innego. Jak nie tracić czasu – chodzi mi o konkretny plan gdzie jechać w składnej kolejności, a zobaczyć byśmy chcieli Park Guell, Camp Nou (i tu mały problem dziewczyn nie chcą zwiedzać stadionu co wtedy zobaczyć), Sagrada Familia, Montjuic. Kolejka – gdzie wsiąść, bo rozumiem ze w BLANES R1 a wysiąść…?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Monika – w przypadku Camp Nou dookoła nie będzie atrakcji dla dziewczyn na spędzenie czasu.
   Z Blanes jedziecie R1 i wysiadacie np. na placu katalońskim – jesteście w samym centrum miasta i z niego możecie zacząć zwiedzanie – bezpośrednio od placu katalońskiego rozpoczyna się słynna La Rambla.

   Zarezerwujcie sobie rano wstęp do Sagrada Familia, a następnie spod Sagrady metro – niebieska L5 – jedzie bezpośrednio na Camp Nou (stacja Collblanc). W tym czasie dziewczyny mogą robić coś innego.

   Po zwiedzaniu Camp Nou można jechać na Montjuic. Po Montjuic można jechać do Park Guell, dlatego, że z placu hiszpańskiego metro – zielona L3 jedzie bezpośrednio w okolice parku.

   Pamiętaj, że zwłaszcza do Sagrady musicie wcześniej rezerwować bilety online.

 5. Robert pisze:

  Dzień dobry. Potrzebuje 9 maja po 10 dojechać z lotniska El Prat na General Castanos 6, proszę o opcje dojazdu z lotniska jak i jakie bilety muszę kupić? Z góry dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry Robert,
   Z racji tego, że wskazany adres znajduje się przy stacji metra Barceloneta, polecam ci skorzystanie z pociągu R2N z lotniska.
   Pociągiem dojedziesz na Passeig de Gracia, a tam przesiądziesz się na żółtą linię metra L4 i dojedziesz na stację Barceloneta.

   Co do biletów – najlepiej zainwestować w T-10 lub Hola Barcelona. Oba bilety działają w kombinacji pociąg + metro – jadąc np. na T-10 robisz całą trasę na jednym przejeździe.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   1. Robert pisze:

    Dziękuję za odpowiedź, czytajac o tej trasie to widzę że to jest dość długo czasowo, a czy nie ma szybszej opcji?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Przesiadka na Passeig de Gracia na żółtą L4 to prawie 15 – minutowy spacer (w podziemiach).
     Możesz ew. jechać Aerobusem na plac kataloński i stamtąd na nogach – lekko ponad kilometr, więc też koło 15 minut.
     Trasa za to bezpośrednia, bez przesiadki. Bilet na Aerobus 5,9 euro.

     1. Robert pisze:

      Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

 6. Kinga pisze:

  Witam. Jak dostać się z lotniska El Prat do Sitges. Samolot planowo ma być na lotnisku o 22.15. Jakie są opcje dojazdu i jakie bilety będą potrzebne?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Kinga, możesz skorzystać z następującego połączenia:

   Lotnisko El Prat – R2N na El Prat de Llobregat – przesiadka na R2 di Sitges. Czas na przesiadce jest ok. 30 minut.
   Odjazd z lotniska masz np. o 23:08.

   Cena pojedynczego biletu na całej trasie to 4,2 euro.
   Jeśli zamierasz kursować stamtąd do Barcelony to możesz od razu zainwestować w bilet T-10 na III strefę, który kosztuje 27,40 euro. Da ci to wtedy 2,74 euro za jeden przejazd do miasta.

   1. Kinga pisze:

    Dziękuję za odpowiedź!

 7. Gaba pisze:

  Hej,
  Potrzebuje dostać się z lotniska w Gironie do Av. Andorra, 7, 17251 Calonge. Ile wyniesie mnie koszt takiej podróży ?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Gaba – to zależy w jakim okresie.
   Na wybrzeże w szczycie sezonu jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej. Napisz kiedy i o której przylatujesz.

 8. pawel pisze:

  Witam
  Czy na T-10 jadąc z lotniska do centrum mogę korzystać z busa, pociągu czy tylko z metra?
  Oraz czy T-10 działa na kolej linową Funicular Montjuic?
  Pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Paweł – na T-10 z lotniska skorzystasz w:
   – autobusie miejskim linii 46
   – pociągu R2N
   – autobusach nocnych

   T-10 nie działa w metrze z lotniska oraz Aerobusie.

   Bilet T-10 działa w Funicolar na Montjuic, ale nie jest to kolej linowa, a szynowa.

   1. Michał pisze:

    Rozumiem, że bilet T-10 kupiony na lotnisku to taki sam T-10 kupiony w każdym innym miejscu ? 🙂
    Czy kursują bezpośrednio na tor wyścigowy jakieś darmowe autokary ? W Włoszech i na Węgrzech były.
    Pozdrawiam

    1. Beata & Tomek pisze:

     Tak, cena T-10 w każdym kanale sprzedaży jest taka sama.

     Na tor przejazdy organizuje Sagales – są płatne – z Barcelony 7,5 euro bezpośrednio na tor.

 9. pawel pisze:

  Ups kolejka linowa to chyba Telefèric de Montjuïc i raczej jest dodatkowo płatna, a Funicular Montjuic to kolejka naziemna i jest w cenie T-10. Czy dobrze myślę?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie tak jest 🙂

   1. pawel pisze:

    Dziękuje 🙂

 10. pawel pisze:

  Jeszcze jedno pytanie. Czy jadąc z lotniska busem 46 lub pociągiem na bilecie T-10 w centrum mogę przesiąść się w metro lub inny bus w ramach tego samego przejazdu czy będę miał naliczony na bilecie następny przejazd?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Robisz to w ramach jednego przejazdu. Czyli np. pociąg R2N z lotniska + metro to jeden przejazd mimo, ze na metrze będziesz musiał odbić bilet jeszcze raz.

 11. pawel pisze:

  Super dzięki. Może głupie pytania, ale próbuję rozkminić tą komunikacje 🙂

 12. Ania pisze:

  Hola! Mam pytanie odnośnie stref. Planuję wyjazd 17-19.05 i myślę, żeby kupić T10. Nie mam jeszcze 100% noclegu, ale zastanawiam się nad obiektami w 2 strefie (analizując mapkę), czyli np Ripollet, Rubi itp, bo dużo tańsze noclegi już ze śniadaniem 🙂 Czy T10 będzie ważny także w 2 strefie? Czy muszę kasować go na każdej strefie? Czy muszę mieć 2 bilety? Nie wiem jak to najlepiej rozegrać. Proszę o podpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hola!
   Na dojazdy do miasta będziesz zatem musiała kupić T-10 na II strefę, a osobno T-10 na I strefę na poruszanie się po samej Barcelonie (ew. w samej Barcelonie Hola Barcelona, to już kwestia twojej wygody).

   Czasami taniej od T-10 na II strefę kosztuje Bonotren. Działa tak samo jak T-10, ale tylko na połączenie regionalnymi pociągami. Tu super rozwiązanie jeśli z miasta w którym będziesz nocować masz połączenie właśnie koleją.

   Weź również pod uwagę miasta, które obejmuje I strefa – np. Castelldefels, Badalona czy Santa Coloma. Czasem ciut droższy hotel, ale zdecydowanie tańszy niż w samej Barcelonie, a odpadają nam dodatkowe koszty związane z biletami na II strefę.

   W razie pytań – pisz 🙂

 13. Kamil pisze:

  Dzień dobry,
  Mam pytanie.
  Jadąc z lotniska do strefy 4 potrzebuje 1:55 do Pineda de Mar.
  Czy jak dobrze rozumiem, od momentu skasowania biletu przy wejściu na stację kolejową R2N a potem R1
  Mam tylko 2 h żeby się tam dostać? Jak jest liczony czas? Oraz czy nie wychodząc np. ze stacji muszę kasować gdzieś bilet drugi raz wsiadając do innego pociągu bez wychodzenia ze stacji? Czy dopiero przy wyjściu całkiem z metra/stacji odbijam dopiero bilet drugi raz?

  Dziękuję

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry Kamil,
   Czas w bilecie T-10 masz 75 minut. O 15 minut wzrasta ten czas dla każdej z kolejnych stref. W przypadku IV strefy będzie to 75 + 45 minut = 120 minut. Bez problemu skorzystasz z biletu w tym czasie, bo jest liczony od pierwszego do ostatniego odbicia, a nie od finalnego dojazdu do celu 🙂

   Przesiadając się na kolejny pociąg będziesz musiał odbić prawdopodobnie bilet na bramce wchodząc na peron. Chyba, że będzie to ten sam person, platforma. Wtedy korzystamy z kasownika na personie. System jednak nie nabije nam kolejnego przejazdu bo odczyta, że w ciągu ostatnich dwóch godzin jechaliśmy już pociągiem z lotniska.

 14. Karolina pisze:

  Halo, halo, mam kilka pytań odnośnie biletów w Barcelonie. Przyglądam się bliżej biletowi T-10 (multi person). Po pierwsze, jeśli z jednego biletu może korzystać kilka osób, to oznacza to, że każde odbicie to jeden przejazd? Przykład: Jadę wraz z mężem, odbijamy się na stacji metra (zarówno ja i mąż) i w tym przypadku z puli przejazdów znika mi 1 przejazd czy 2 przejazdy (ze względu na odbicie dla 2 osób)?
  Drugie pytanie, czy bilet T-10 obowiązuje również na autobusy nr 604 i 602 kursujące na trasie Lotnisko Girona – Barcelona Nord?
  Po trzecie, czy bilet T-10 obowiązuje również w komunikacji nocnej?
  Po czwarte, czy na lotnisku Girona znajduje się biletomat?
  Będę wdzięczna za odpowiedź 😉
  P.S. Super stronka, pozdrawiam gorąco! <3

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli odbijacie razem z mężem jeden bilet T-10, to robicie to dwa razy – najpierw ty wkładasz bilet do czytnika, otwiera się bramka. Mąż odbiera bilet, wkłada do czytnika i bramka ponownie się otwiera.
   Kasuje wam wtedy dwa przejazdy.

   T-10 obowiązuje w komunikacji nocnej

   T-10 kupiony za 10,20 euro obowiązuje w pierwszej strefie, stąd nie obejmuje przejazdu do Girony 😉

   1. Karolina pisze:

    Jeszcze pytanie odnośnie biletu z lotniska w Gironie, jeśli zakupimy bilety na linię 604 na konkretną godzinę to jesteśmy zobligowani jechać o tej konkretnej godzinie? Planujmy z mężem kupić bilety na godz. 23:15 i zastanawiamy się czy będzie mogli jechać na tych biletach pół godziny później? 🙂

    1. Beata & Tomek pisze:

     Będziecie mogli jechać bez najmniejszego problemu.

 15. Przemek pisze:

  Hej,
  w wakacje będę w Calafell.
  Pomóż proszę zaplanować bilety
  Przylot Barcelona BCN, nocleg Calafell (7 dni), potem pobyt w Tarragonie 2 dni, a następnie Barcelona (2 dni – dwa noclegi II strefa, zwiedzanie oczywiście strefa I).
  Osób 8.
  Dzięki za pomoc

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej Przemek,
   Jeśli jest was 8 osób, to po prostu wykorzystujecie T-10 na poszczególne strefy lub Bonotren.
   W przypadku dojazdu do Calafell kupujecie T-10 za 40,50 euro na V strefę i jedziecie Aeroport – Barcelona Sants – Calafell.

   Później z Calafell do Tarragony najbardziej opłaca wam się kupić Bonotren – 21,20 euro na koleje regionalne, 27,25 euro na regionalny ekspres.
   Później analogicznie na przejazd do Barcelony, bo nie wiem w jaki konkretnie region jedziecie, skoro podajesz, że II strefa.

 16. Dorota pisze:

  Cześć,
  Proszę podpowiedz czym dojechać i jakie bilety zakupić. W niedzielę 21.07 około 19.30 przylatujemy na El Prat, następnie musimy dostać się do Santa Susanna. Grupa to 6 osób. Z góry dziękuję za pomoc, Dorota.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Dorota,
   Możecie jechać pociągiem R2N z lotniska na Sants, a tam przesiąść się na R1 do Santa Susanna.
   Najbardziej opłaca wam się kupić Bonotren 10 journeys: 34,35 euro.
   Wykorzystacie z 10 – przejazdowego biletu 6 przejazdów i zostaną wam cztery na późniejszy powrót do Barcelony.

 17. Krzysiek pisze:

  Cześć. Mam pytanko, w sierpniu z rodzinką lecę do Barcelony. Lądujemy w niedzielę po 21 godzinie. Sprawdzałem na aplikacji Moovit jak dojechać do hotelu easyhotel Barcelona – Avinguda de la Granvia 22 Hospitalet de Llobregat w którym śpimy, ale ciężko mi to jeszcze ogarnąć. Czy moglibyście jakoś mnie naprowadzić. Przylatuję z córkami i nie chcę błądzić. Z góry dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Krzysiek,
   Najprościej – metro z lotniska.
   Jedziecie na stację Europa | Fira, a z niej macie zaledwie 600 metrów do hotelu.

   Pamiętaj, że na metro z lotniska obowiązują osobne bilety. Możesz rozważyć kupienie kart Hola Barcelona, bo dzięki temu w cenie macie linię L9S z lotniska.

   Możesz rówmież skorzystać z autobusu miejskiego linii 46, który jeździ z lotniska. Nawet w przypadku biletów jednorazowych jest to tańsza opcja niż metro. Wysiadacie na przystanku Av Granvia – Alhambra który znajduje się przy waszym hotelu. Autobus odjeżdża spod terminala 2 na lotnisku El Prat – po wyjściu kierujecie się w prawo na przystanek. Autobus jeździ co ok. 20 minut aż do północy 🙂

   1. Krzysiek pisze:

    Bardzo dziękuję, faktycznie łatwy dojazd. Pozdrawiam 😀

 18. Marzena pisze:

  Witam. 13 czerwca wybieram się z mężem i synem do Calelli. Lądujemy o 23.45 na El Prat i musimy dostać się do hotelu IBIS Barcelona, Carretera, 84 Viladecans. Czy jeździ nocny autobus tam?
  Rano musimy dotrzeć do Calelli. Jak powinniśmy jechać? Czy musimy kupić bilet T-10 na 4 strefę w której jest Calella?
  W trakcie pobytu planujemy całodzienną wycieczkę do Barcelony. Chcemy zobaczyć Camp Nou, Sagrada Familia, Ogrody Gaudiego. Nie wiem jakie bilety kupić, na transport z i na lotnisko oraz na wycieczkę po Barcelonie. Ile przygotować pieniędzy? Proszę o poradę.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Marzena,

   Hotel jest bardzo blisko lotniska. Chyba najbardziej będzie wam się opłacać taksówka, bo o tej porze każda podróż wiąże się z przesiadkami i jechaniem trochę naokoło.

   W Viladecans macie dworzec kolejowy i z niego na T-10 na 4 strefę dojedziecie do dworca Sants w Barcelonie, a tam przesiądziecie się na R1 do Calelli.
   Wykorzystacie 3 przejazdy z biletu T-10, więc starczy wam idealnie na podróż do Barcelony i z powrotem w ramach kupionego T-10.

   To wszystko jeśli chodzi o koszt transportu. W Barcelonie możecie kupić T-10 na I strefę, by swobodnie przemieszczać się miedzy atrakcjami.
   Jeśli chodzi o ceny we wskazanych przez ciebie miejscach, to wszystko sprawdzisz w odpowiednich wpisach. Pamiętaj o tym, że rezerwacje online na wskazane atrakcje musisz robić już! 🙂

   Atrakcje:
   Camp Nou
   Sagrada Familia
   Park Guell

   1. Marzena pisze:

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
    Nie wiedzialam,ze juz muszę rezerwować bilety, nie przypuszczałam ze potem może zabraknąć miejsc. Szczerze mówiąc nie wiem jakiego dnia dokładnie pojedziemy, zależy od pogody. Myślę, że syn będzie chciał jechać jak najszybciej😉 Ale wydaje mi się, że jak przyjedziemy do Calelli w czwartek, to odpoczniemy i do Barcelony pojedziemy w poniedziałek, czy dobrze myślę, że w tygodniu będzie mniej tłoczno?
    P.S. Czy w połowie czerwca jest tam wystarczająco ciepło żeby kąpać się w morzu?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Tak, zwłaszcza Sagrada jest mocno oblegana i problemem jest czasem wybranie godziny wejścia, kiedy rezerwuje się na kilka dni do przodu.
     Pogoda na wybrzeżu zwykle jest bardzo dobra o tej porze roku, choć zdarzały się dni, kiedy było np 18 stopni czy jeszcze chłodniej.

     Jeśli chodzi o ruch turystyczny w Barcelonie to dni tygodnia w tym okresie nie mają już większego znaczenia 😉

     Myślę, że do morza spokojnie w połowie czerwca wejdziecie.

 19. Marzena pisze:

  Bardzo dziękuję.
  Do Sagrady do środka raczej nie będziemy wchodzić, atrakcje w Barcelonie są drogie, wiec zobaczymy ją z zewnątrz. Syn najbardziej chce stadion zobaczyć, bo jest piłkarzem😎 No i ogrody Gaudiego koniecznie musimy zobaczyć. Ja byłam i bardzo mi się podobało.
  Mam jeszcze pytanie o bilety na Camp Nou, czy ten najtańszy obejmuje oglądanie szatni piłkarzy i “wejście “na murawę??

  1. Beata & Tomek pisze:

   Tak, schodzi się na sam dół, choć oczywiście w tygodniu murawa jest przygotowywana i na samą trawę się nie wchodzi.
   W programie są szatnie zawodników.

   1. Marzena pisze:

    Bardzo dziekuje za pomoc.
    Mam jeszcze pytanie,bo w Barcelonie bedziemy tylko jeden dzien i chcemy zobaczyć Camp Nou,Park Quell,Sagrada Familia(ale tylko z zewnątrz)i La Rambla.Jako że musze już kupić bilety to musze ustalić godziny wejść.Czy moge prosić o pomoc jak dojechac z Calelli na Camp Nou,potem do parku Guell,potem do Sagrady i na koniec na La Rambla.Czy jak np na 10 bedziemy na stadionie to na 13 zdążymy do parku guell?czy lepiej na 14.Myślałam,że jeden dzień wystarczy na zwiedzanie Barcelony,ale widze,że to mało czasu😑A może jest jakaś dobra mapa komunikacji w Barcelonie?czy może pytać ludzi jak gdzieś dojechać?Martwie sie,że sie pogubimy🤨
    P.S.Czytałam,że tylko w tym najdroższym bilecie na stadion,można wejsc do szatni zawodniköw Barcy,a z tańszymi tylko do szatni gości,czy to prawda?

 20. Jarek pisze:

  Cześć. W dniach 05-07 będziemy z rodziną w Castelldefels, skąd chcemy udać się do Barcelony. Jeśli dobrze rozumiem możemy skorzystać z biletów T10 za 10,20E, natomiast od maja zniknęły z rozkładu (google maps) pociągi R2, R2S, którymi planowaliśmy podróżować (obecnie podpowiadana jest łączność jedynie autobusami L95,97,99 i pociągami RExpress na które T10 już chyba nie obowiązują). W związku z tym mam kilka pytań:
  – Czy są jakieś zmiany na tym tym odcinku (remonty, zmiany trasy) i musimy poszukać innego środka transportu niż R2/R2S?
  – Czy bilety T10 uprawniają również do przejazdu wspomnianymi liniami autobusowymi L95,97,99
  – Czy bilety kasuje się w jakimś automacie na dworcu przed wejściem do pociągu/autobusu, czy w kasownikach pociągu/autobusu
  – Gdzie w Castelldefels mogę znaleźć bilety T10

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Jarek,
   1) Nic nie wiemy o pracach na tym odcinku, możliwe, że google nie integruje się z systemem Rodalies.
   Linie kursują normalnie.

   2) Bilet T-10 obowiązuje w liniach L95, 97, 99.

   3) Bilety na pociąg kasujemy wchodząc na person – przechodząc przez bramkę. Jeśli nie ma bramki, odbijamy je w kasowniku na peronie W autobusach kasujemy w kasownikach znajdujących się w środku.

   4) W sklepach w tytoniem, w automatach znajdujących np. na dworcu.

   P.S. W pozostałych pociągach, poza siecią połączeń regionalnych nie obowiązuje bilet T-10.

   1. Jarek pisze:

    Pięknie dziękuję i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *