Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,20 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu – tych jest sporo – T10, T50, T70. Uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd!

Są ważne przez 30 dni od daty pierwszego skasowania. Bilet T-10 oraz T-70 to tzw multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę.

Wyjątkiem jest T-50, który jest biletem dla jednej osoby. Bilety T-50 oraz T-70 są ważne miesiąc od daty pierwszego skasowania.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (8,60 euro), miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy do mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola BCN!
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 4,6 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-10, T-50, T-70 możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA BCN! Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Karty Hola Barcelona działają ponadto w linii metra z lotniska L9S. Planując kolejny kilkudniowy wyjazd do Barcelony w 2019 roku z dzieckiem zakupiliśmy dla pełnej wygody właśnie te karty. Więcej znajdziecie we wpisie – Karty Hola BCN!

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-10, T-50, T-70 czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci.

Mapa stref - Barcelona


Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

898 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Elżbieta pisze:

  Witam, chciałabym się dowiedzieć jak się dostać z lotniska (T2 , 12.05) w szybki sposób do Premia de Mar i gdzie zakupię bilety, z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Elżbieta.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Elżbieta,
   Najprościej jechać z lotniska pociągiem R2N na Sants. Tam przesiąść się na pociąg R1, który jeździ co ok. 30 minut (kierunek Blanes).

   Premia jest w II strefie, stąd jeśli masz zamiar dojeżdżać stamtąd do Barcelony – polecam T-10 na II strefę za 20,10 euro. W przypadku kolei regionalnych jest to III strefa, więc T-10 jest najbardziej opłacalny. Masz na nim 10 przejazdów z możliwością przesiadki, co daje ci zaledwie 2 euro za przejazd Barcelona – Premia de Mar.

   Bilet pojedynczy na tej trasie (lotnisko – Sants – Premia de Mar) kosztuje 4,2 euro (od lotniska to już IV strefa w kolejach regionalnych).

   1. Elżbieta pisze:

    Wielkie dzięki za pomoc 😊

    1. Maciej pisze:

     Witam, potrzebuję dostać się z lotniska El Prat w okolice Sagrada Familia, będę w godzinach nocnych. Przylot mam o 0:20. Czy nocą tez coś kursuje?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

     1. Beata & Tomek pisze:

      Witaj,
      Nocnym N18 z lotniska dojedziesz na plac kataloński.
      Tam przesiadasz się na N1 lub N7 który jedzie pod świątynie.
      Szczegóły: Autobusy nocne

   2. Natka pisze:

    Witam, mam uszkodzony bilet t-10. Zginął się niechcący w torbie i nie czyta go na bramkach. Czy jest możliwość jego wymiany na nowy?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Witaj,
     Musisz podejść do dowolnego punktu TMB.

   3. Magda pisze:

    Dzień dobry, mam podobne pytanie. Czy w przypadku stacjonowania w Mataro i codziennej podróży do Barcelony, również bardziej się opłaca kupić T10 z zaznaczeniem drugiej strefy?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Mataro to III strefa ATM, IV Rodalies, więc najbardziej opłaca ci się faktycznie T-10. pamiętaj jednak, że z Mataro do Barcelony to III strefa – bilet T-10 na III strefę to 27,40 euro.

 2. Ariel pisze:

  Cześć 😉 wybieramy się w trójkę do Barcelony i chcieliśmy nabyć T10. Zastanawia mnie tylko kwestia multiperson. Czy jeśli każda osoba kasuje ten bilet to jest to liczone jako 3 podróże?
  Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Oczywiście tak 🙂

   1. Artur pisze:

    Cześć!
    Jak najtaniej we dwójkę dojechać z okolicy hotelu Hotel W Barcelona do Caldes de Montbui (strefa 3D według załączonej mapy)?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Cześć!
     Najbliżej będziesz miał na Pl. de Tetuan, 24.
     Stamtąd odjeżdża linia 201, 202, 203, E9,
     Bilet jednorazowy na każdą z nich to 4,10 euro.

 3. Dominik pisze:

  Witam
  Mam pytanie do biletu T10 (jedziemy w składzie 2 dorosłych 2 dzieci). Wsiadam w autobus i odbijam x4 tym biletem za każdą osobę. Autobusem jedziemy powiedzmy 20 minut w strefie 1. Gdzie przesiadamy się od razu na drugi inny autobus w tej samej strefie. Moje pytanie brzmi.
  1. Czy wsiadając do tego drugiego autobusu również muszę x4 skasować ten bilet?
  2. jeśli tak to pomimo kolejnego kasowania dalej to będzie w ramach pierwszego przejazdu ? (zakładając że dalej się mieścimy w czasie 75 min)
  dziękuje

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Dominik – dokładnie tak to wygląda jak napisałeś 🙂
   Korzystając z dwóch autobusów powinno policzyć ci jedynie 4 przejazdy.

  2. Beata pisze:

   Hej,
   Proszę o informację jak zaplanować podróż samochodem z Tarragona do Barcelony. Gdzie można zostawić samochód? Jakie bilety kupić (2 x dorosły + 2 x dzieci wiek 5 lat i 9 miesięcy). Będziemy jeden dzień. Proszę o informację czy w naszej sytuacji najlepszą opcją będzie wykupienie czterech biletów dziennych? (czy dzieci mają zniżkę?) Nie do końca rozumiem Barcelona Card. Chyba że jest jeszcze jakaś inna możliwość. Z góry dziękuję za pomoc.

   1. Beata & Tomek pisze:

    W waszym przypadku dziecko 9 miesięczne ma bezpłatne przejazdy więc potrzebne są wam trzy dzienne za 8,6 euro.
    Możecie ew. kupić T-10 za 10,20 euro i macie 10 przejazdów. Kasujecie trzy razy przy przechodzeniu przez bramki w metrze czy wsiadając do autobusu.

    Myślę, że na cały dzień w dwóch biletach T-10 się spokojnie wymieścicie, ale niewątpliwie bilet dzienny bardzo wygodny.

    Co do parkingów w Barcelonie, informacje znajdziecie tutaj – https://mybarcelona.pl/parkingi-pr-w-barcelonie/

 4. Marcin Ćwikła pisze:

  Czy dziecko, które ma 4 lata – urodzone w listopadzie 2014 roku musi kasować bilet? Jest to dla mnie nie jednoznaczne.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wg regulaminu dzieci do 4 lat (w domyśle 3,99).
   Wasze dziecko ma już cztery, a w listopadzie będzie miało 5, więc generalnie powinniście mieć na dziecko bilet.

  2. Maciej pisze:

   Czy posiadając bilet dobowy także trzeba odbijać bilet przy każdym przejeździe?

   1. Beata & Tomek pisze:

    Tak, umożliwi ci to przejście przez brami w metrze czy na stacjach kolei, a w autobusie unikniesz gniewnego wzroku kierowcy czy współpasażerów 🙂

 5. Hamer pisze:

  Cześć! Czy dziecko-turysta w wieku 3 lat płaci za bilet komunikacji miejskiej? Bo zwariowałem przy ostatnim zdaniu 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie, przejazd darmowy 🙂
   Często po prostu ludzie pytają o ceny biletów dla dzieci od 4 roku życia, a te płaca jak dorośli.

 6. Jerzy pisze:

  Witam
  Jedziemy na wakacje na Costa Dorada – Cambrils.
  Chcemy 25.08.2019 – jechać na mecz FC Barcelona – na godz. 21.00 – a następnie wrócić do Hotelu w Cambrils. jak optymalnie to zrealizować?
  Pozdrawiam
  Jerzy

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wija Jerzy,
   O 18:05 masz pociąg R16 do Barcelony. Wysiadasz na Sants i stamtąd na nogach na stadion lub przesiadka na niebieską linię metra L5 i podjeżdżasz na Collblanc.
   Cena pociągu to 9,55 euro.

   Nie umiem jednak niczego wymyśleć na powrót. Połączenia autobusowe z Barceloną to Bus Plana, ale z tego co widzę nie mają kursów w nocy. Koszt taksówki na tej trasie to ok. 150 euro. W nocy może być nawet trochę więcej.

   1. Jerzy pisze:

    Dziękuję za info. Wynika z tego – że najlepsza opcja – wynajęcie samochodu na 1 dobę.
    Pzdr.
    Jerzy

    1. Beata & Tomek pisze:

     Dokładnie, chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

  2. Ola pisze:

   Hej Jerzy również się wybieramy w tym samym terminie na mecz i będziemy mieszkać również w Cambrils. Mamy podobny problem z powrotem do hotelu. Jeśli macie ochotę odezwijcie się do nas może wspólnie coś wymyślimy będzie raźniej 🙂

 7. Basia pisze:

  Witam!
  Wybieramy się z mężem na weekend do Barcelony. Przylatujemy w piątek o godz. 21:00 i musimy dostać się do hotelu NH Porta Barcelona w Sant Just Desvern. Sprawdzałam połączenia transportem publicznym i znalazłam informację, że najlepiej z lotniska autobusem linii 46 (TMB) aż do Av.Granvia -Cotxeres i dalej autobusem L10 (Rosanbus) aż do Josep Argemi – Gaspar Fabregas. Chcemy kupić bilet T10 na 1 strefę. Czy on obowiązuje również na ten drugi autobus? A może jest jakaś lepsza opcja transportu? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje.
  Pozdrawiam
  Basia

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Basia,
   Tak, L10 jest obsługiwany przez bilety wystawione przez AMB, czyli popularny T-10.
   Twoja lokalizacja to I strefa, więc wystarczy T-10 za 10,20 euro.

   Połączenie podanymi przez ciebie autobusami będzie najbardziej optymalne na dojazd z lotniska.

   1. Basia pisze:

    Bardzo dziękuję za pomoc!

 8. podróżnik. pisze:

  Witam, wybieramy się pierwszy raz do Hiszpanii, będziemy nocować w Pineda de Mar ale planujemy wycieczkę do Barcelony. Jak się tam dostać i jaki bilet kupić?? Gdzie najlepiej wysiąść by rozpocząć zwiedzanie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Najłatwiej, najszybciej i najtaniej – pociąg R1.
   Więcej o komunikacji z wybrzeża znajdziesz tu: Z Costa Brava do Barcelony.

   Pineda to IV strefa ATM, a V Rodalies, więc bilet jednorazowy 5 euro. Jeśli zamierzacie jechać tylko raz do Barcelony, wyjdzie was najtaniej.
   Możecie wysiąść na placu katalońskim (centrum miasta), ale również np. na Clot, jeśli chcemy zwiedzić Sagrada Familia, a przynajmniej zobaczyć ją z zewnątrz 😉 – Barcelona w 1 dzień.

 9. 12345 pisze:

  Witam, chciałabym zapytać czy jest możliwość kupienia biletu tylko na jedna strefę np. 4, a nie na wszystkie 4 razem?
  Pozdrawiam, Zosia

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Jeśli chodzi ci o to, że chcesz przemieszczać się między miejscowościami które obie są w 4. strefie, kupujesz po prostu bilet na I strefę 🙂

   1. 12345 pisze:

    Właśnie o to mi chodziło. Dziękuje 🙂

 10. Fretka pisze:

  Czy lotnisko znajduje się w 2 strefie? Jeśli tak, czy na transport z lotniska do centrum muszę zakupić bilet na 1 i 2 strefę? Jaki jest jego koszt?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Fretka – jeśli chodzi o przejazd metrem, to obowiązują osobne bilety, działają za to karty Hola Barcelona, T-Dia, czyli bilety na I strefę. Szczegóły: Metrem z lotniska El Prat do miasta

   W przypadku połaczenia pociągiem z lotniska, musisz kupić jednroazowy na 4 strefę Rodalies, czyli 4,20 euro, ale w przypadku biletów ATM (zintegrowany system), to I strefa, więc kupujesz np. T-10 na I strefę za 10,20 i możesz na nim dojechać do centrum Barcelony. Pociągiem dojedziesz również na biletach Hola Barcelona itd.

   Jak sama widzisz, jednorazowych na pociąg nie opłaca się kupować, bo za lekko ponad 2 razy tyle masz 10 – przejazdowy T-10 😉

 11. Ola pisze:

  Cześć,

  10-17.09 wybieram się z 6-letnim synem na wakacje do Hiszpanii. Przylatujemy do Barcelony, pierwsze 5 dni spędzamy w Lloret de Mar a ostatnie 2 chcielibyśmy przeznaczyć na zwiedzanie Barcelony.
  Czy transport z Lloret de Mar do centrum Barcelony możemy ogarnąć w ramach któregoś z biletów/karnetów (aktualnie skłaniam się ku Hola BCN)?
  Maçanet de la Selva położone dalej aniżeli Lloret de Mar jest uwzględnione na mapie dot. zasięgu komunikacji ale Google podpowiada mi transport z wykorzystaniem SARFA.

  Pozdrawiam,
  Ola

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Ola,

   Karty Hola Barcelona działają tylko w I strefie, wiec na poruszanie się po Barcelonie owszem, ale na dojazd z Lloret już nie.

   Sposoby dojazdu z Lloret zamieściliśmy tu: Z Barcelony do Lloret de Mar.

   Powinnaś tam znaleźć wszystkie interesujące cię rzeczy 🙂

 12. Agata pisze:

  Przeczytałam i przygotowałam się do podróży na bilecie T10 w 3 osoby, a mimo to bilet “pożarło” nam w 3 przejazdy. Kupiłam drugi bilet T10 i to samo!! Nie wiem w czym tkwi mój błąd. Bilet odbijała każda osoba po kolei, jechalismy bez przesiadek bo już się bałam,ż e może coś jest nie tak po dziwnie szybkim pożarciu pierwszego biletu… Dlaczego???
  Trasa Port Vell – pl.Espanya i z powrotem. Dodatkowo podróż “tam” z Port Vell do Tibidao i koniec biletu… Jak? Co robię źle?😔

  1. Beata & Tomek pisze:

   3 osoby = 3 przejazdy 🙂
   Można na jednym bilecie podróżować w trzy osoby, ale oczywiście każda osoba kasując bilet odbija kolejny przejazd.
   W przypadku biletu T-10 koszt jednego przejazdu / osoba to po prostu 1,20 euro.

   Wygląda na to, że wszystko OK, bo trzy przejazdy ściągnęło ci za kurs Port Vell – Espanya. Kolejne 3 za powrót Espanya – Port Vell. Kolejne 3 za kurs Port Vell do Tibidabo. Wychodzi jak byk 9 przejazdów 😉

 13. Michał pisze:

  Hej 😉

  Na wstępie muszę powiedzieć że wasz blog jest ekstra dokładny i fajnie się go czyta — dzięki za kawał dobrej roboty !

  Ale też mam pytanie jadąc z Santa Susanna do Barcelony (6 osób dorosłych) kupuję bilet T-10 i kasuje go 6 raz i czy takie jedno skasowanie pozwoli mi na dotarcie do Barcelony? Oraz czy jeśli byśmy chcieli przesiąść się w metro po dojechaniu czy da radę na tym samym bilecie (o ile wyrobimy się w 75 min)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej,
   Dzięki za miłe słowa 😉

   Wszystko się zgadza, ale Santa Susanna to V strefa, więc taki T-10 musisz kupić. Kosztuje 40,50 euro i oczywiście przyjeżdżając do Barcelony możesz się na nim przesiąść na metro.
   Twój czas wzrasta o dodatkowe 15 minuty dla każdej strefy, więc po odbiciu biletu masz 75 minut + 4 x 15 minut = 135 minut.

   Więcej szczegółów znajdziesz tu:
   Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony
   Z Costa Brava do Barcelony

   1. Michał pisze:

    Jesteście fantastyczni !!!! dziękuje <3 myśle że jeszcze będę pisał bliżej wyjazdu ! 🙂

 14. Dariusz pisze:

  Witam, trochę pytanie z innej beczki. Czy jest możliwość przechowania bagażu na Camp Nou? Chciałbym prosto z lotniska pojechać na Camp Nou, gdyz jest po drodze do naszego Hotelu. Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Tak, od jakiegoś czasu przed wejściem na zwiedzanie możesz zostawić bagaż czy większy plecak i odebrać po zwiedzaniu stadionu.

 15. nick pisze:

  Witajcie. Będę w listopadzie w Barcelonie. Jeszcze nie mam pytań, ale podziwiam waszą życzliwość i pomoc nawet przy najbardziej prostych pytaniach. Pozdrawiam.

 16. Renata pisze:

  Cześć, jeśli kupię bilet T-10 na 4 strefy, wykorzystam, 8 przejazdów na trasie Callela – Barcelona, to czy mogę wykorzystać pozostałe 2 przejazdy na trasie Callela – Blanes? Bilet T10 obowiązuje na konkretne strefy czy na ilość stref pomiędzy którymi będę się przemieszczać?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć,
   Możesz. Jadąc do Blanes poruszasz się w ramach II stref, a masz IV – strefowy.
   Lepiej je faktycznie wykorzystać niż miałby się zmarnować nawet na krótszym odcinku 😉

 17. Kasia i Tomek pisze:

  Hej, macie fantastycznego bloga 🙂 Mnóstwo ciekawych informacji, bardzo przydatnych. Mamy małe pytanie:, będziemy niedługo lecieć do BCN. Mamy w planach zainstalowanie się w Santa Susanna, ale na drugi dzień chcemy wrócić na zwiedzanie Barcelony. Czy T-Dia pozwoli nam na:
  – przejazd z lotniska do centrum jednego dnia,
  – poruszanie się po BCN drugiego dnia do terminu ważności karty (jak dobrze rozumiem 24h od pierwszej walidacji)?
  Pozdrawiamy 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej 😉
   Dzięki!
   Dokładnie, T-Dia ważny od pierwszej walidacji, stąd kasując go np. w piątek o 21:00 na lotnisku, będzie ważny do 21:00 w sobotę.

 18. Piotr pisze:

  Dobry wieczór.
  Lecimy rodziną (5 osób dorosłych) do Barcelony na 5 dni (6-10.11). W planach pokazanie rodzicom kilku największych atrakcji. Jaki rodzaj biletu będzie najsensowniejszy, żeby sprawnie poruszać się po mieście?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Piotr,
   Hola Barcelona na przemieszczanie się po mieście. Zwykle trochę drożej niż T-10, ale pełen komfort na cały pobyt.
   Jeśli zamierzacie korzystać z atrakcji, odwiedzić domy Gaudiego etc, możecie rozważyć opcję Barcelona City Pass. Co prawda nie ma w niej komunikacji publicznej, ale za to autobus turystyczny na 1 lub dwa dni, którym sprawnie przemieścicie się miedzy wszystkimi obowiązkowymi punktami w Barcelonie.

  2. Sabina pisze:

   Witam jestem w Lloret de mar z 3 osobowa rodziną. Chcemy zwiedzić Barcelonę, a szczególnie Park Gaudiego, Casa Batllo i Mila, La Rambla, La Barceloneta i może Parc de la Gutadello. Proszę o info jak ułożyć sobie trasę i z jakich biletów skorzystać? Czy z Lloret najlepiej zakupić bilet Renfe Blanes czy lepiej T-10 na 5 strefę?

   1. Beata & Tomek pisze:

    Autobusem Pujol dojedziesz z Lloret do Blanes, a stamtąd pociąg.
    Najlepiej T-10 na V strefę i jedziesz np. a plac kataloński, a tam przesiadacie się z pociągu na metro (nie będzie wam się liczył kolejny przejazd) na zieloną linię metra i jedziecie na stację Lesseps. Zaczynacie od Park Guell.

    Po zwiedzeniu parku możecie pojechać zieloną linią metra L3 na Passeig de Gracia i będziecie mieć zarówno Casa Mila, jak i Casa Batllo oraz Ramblę.

    Później oczywiście idąc w stronę morza dojedziecie do pomnika Kolumba, a następie do Barcelonety 🙂

 19. Max pisze:

  Witam,
  W Hiszpanii senior od ilu lat się liczy?
  I drugie pytanie jadę wkrótce do Barcelony (2 osoby) na 6 dni, chcemy zwiedzić jak najwięcej ale obowiązkowo Sagrada Familia, Camp-Nou, Casa Mila, Muzeum Picassa, … no i pójść na flamenco na żywo.
  Gdzie polecacie flamenco i już nie wiem jaki bilet mam kupić.
  Pozdrowienia.
  Max

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Zwykle większość biletów dla seniorów jest dla osób +65 lat.

   Na 6 dni bardzo wygodnie wychodzi Hola Barcelona.
   My przy takim właśnie ostatnim wyjeździe z nich korzystaliśmy.
   Dojedziecie metrem czy pociągiem z lotniska, a później bez żadnych problemów możecie się przemieszczać w nielimitowany sposób po mieście.

   Jeśli chodzi o Flamenco, to mieliśmy okazję być tylko w jednym tablao w restauracji Nervion w dzielnicy gotyckiej.
   Szczegóły: Pokaz Flamenco

 20. Igor pisze:

  Witam,
  Za tydzień wyjeżdżam do Barcelony wraz z żoną i planujemy kupić bilet T-10, czy należy go kasować zawsze jak się wsiada w nowy środek transportu i system jakoś sam ogarnia czy jest to przesiadka czy nie? Oraz drugie pytanie, czy na bilecie T10 damy radę dojechać do Tibidabo?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Igor,
   Dwa razy tak 🙂
   O dojeździe na Tibidabo można przeczytać tu – Dojazd na Tibidabo.
   Możesz się również oprzeć na najświeższym komentarzu TomToma w tym wpisie, który podaje jeszcze bardziej budżetowe rozwiązanie 😉

 21. Ryszard pisze:

  Witam
  Na początek kilka słów pochwały za informacji na tej stronie. Pomimo iż byłem w Barcelonie już dwa razy to sporo się dowiedziałem nowych rzeczy o zwiedzaniu Barcelony. Te dwa razy to raz ze statku Hop hopem, a drugi wycieczkowym autobusem z Lloret de Mar. Teraz będę indywidualnie zwiedzał Barcelonę jadąc z Salou. Przeczytałem dużo dobrego o bilecie T-10 i zamierzam z niego skorzystać. Ale jedno pytanie. Bilet opiewa na 75 min i mogę przesiadać np z L3 na L4 na stacji Passeig de Gracia. Wsiadając na innej stacji skasuję bilet dwa razy bo jedziemy w dwie osoby, przesiadając na Passeig de Gracia w tych 75 min wyjdę z L3 na poziom L4 będę musiał minąć bramki na L4 i bilet przepuścić przez automat bramkowy? Jak to technicznie wygląda? Pozdrawiam życząc dalszych sukcesów w pomaganiu podróżującym do Barcelony.
  PS czy uzyskam informacje jak dostać się z Cap de Salou do dworca kolejowego w Salou?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Dzięki Ryszard za miłe słowa.
   Dokładnie, bilet T-10 na I strefę to 75 minut na przejazd. Wsiadasz na stacji początkowej, np placu hiszpańskim i kasujesz bilet, przechodzisz przez bramkę. Bilet odbiera druga osoba (wypluwa go automat przed przejściem przez bramkę) i ponownie wkłada go do kasownika. Od tego momentu liczy się wam te 75 minut. Na Passeig de Gracia przesiadasz się na żółtą L4 przechodząc w podziemiach. Nie mijasz ponownie bramek, bo przez bramki przechodzą osoby, które weszły na stację. Nie napotkacie ponownie bramek i wsiadacie do L4 w wybranym przez was kierunku.

   Jeśli jednak przesiadasz się metro + autobus, albo metro + pociąg regionalny, kasujesz bilet drugi raz (w autobusie w kasowniku, bądź przesiadając się na pociąg często przechodzisz ponownie przez bramkę – np. na Sants). System jednak wykryje, że jest to kontynuacja jednego przejazdu i nie nabije wam kolejnego przejazdu na bilecie.

 22. Slawomir pisze:

  Wybieram się do Barcelony na 5 dni. Chciałbym kupić bilet T-10. Ląduję na El Prat a mieszkam w Canet de Mar to chyba 4 strefa. Chcemy codziennie być w Barcelonie. Jak to wygląda z kasowaniem tego biletu oraz chodzi mi o pomoc w zakupie czy muszę podać strefę.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dokładnie, Canet do IV strefa.
   Jeśli z lotniska będziesz jechał do Canet, to kupując bilet T-10 w automacie określasz strefę.
   T-10 na IV strefę kosztuje 35,25 euro i przyda ci się na dojazdy. W samej Barcelonie kupujesz T-10 na I strefę i na nim się przemieszczasz.
   Możesz również rozważyć na codzienne dojazdy do Barcelony bilet Bonotren 10. Kosztuje 28,25 euro, stąd jest tańszy od T-10 o 7 euro. To bilet na przemieszanie się pociągami regionalnymi.

   Szczegóły: Z Costa Brava do Barcelony.

   1. Slawomir pisze:

    A co z przesiadka w Sants z R2N na R1 ponownie kasuje bilet i mam zaliczone dwa przejazdy chodzi mi o bilet Bonotren 10 i jeszcze jedno pytanie gdzie mogę kupić ten bilet?

    1. Beata & Tomek pisze:

     A automatach Rodalies oraz w kasach.
     Nie powinno policzyć ci kolejnego przejazdu. Konsultowaliśmy to m.in z kolejami regionalnymi pytając się o Bonotren.

     1. Slawomir pisze:

      Dziękuję za pomoc.

 23. Natalia pisze:

  Przelatujemy na El Prat ok. 21.00. 3x osoby dorosłe i 2x dzieci. Jak najprościej dostać się na Carrer d’Horta, 7? Jakie bilety kupić?
  Dziękuję.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Daleko, ale macie bardzo fajny dojazd!

   1) Pociąg R2N z lotniska – na Sants Estacio przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i jedziecie do Vilapicina. Stamtąd macie parę kroków pod wskazany adres. Cała trasę zrobicie np na jednym przejeździe z biletu T-10 (pociąg + metro).
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu.

   2) Metro z lotniska – opłaca się jednak pod warunkiem, że zamierzacie kupić Hola Barceloa bądź np. T-70. Wtedy jedziecie na stację Collb;anc i tam przesiadacie się na niebieską L5 i na stację Vilapicina.

   Bilety – kwestia preferencji. Mająć jeden bilet 70 przejazdowy T-10 wychodzą wam fajnie cenowo połączenia, ale musicie pilnować przejazdów aby nie zostało wam zbyt wiele niewykorzystanych, a w przypadku wykorzystania dokupić pojedyncze bądź np. T-10. Mając T-70 każda osoba musi go kasować, więc za każdym razem przy bramkach 5 kasowań za waszą piątkę.

   Pełen komfort to Hola Barcelona, ale jak przeliczycie ilość przejazdów, które zrobicie podczas pobytu, być może dojedziecie do wniosku że taniej wyszedłby was T-70 czy dla każdego kupowany T-10.
   Karta daje nam jednak pełen komfort i brak konieczności liczenia przejazdów. Pozwala również na przejazd metrem z i na lotnisko metrem, co nie jest możliwe chociażby przy T-10.

 24. Kasia pisze:

  Witajcie, wspaniały blog. Chciałabym skorzystać z Waszej ogromnej wiedzy. W pażdzierniku ląduję na lotnisku w Reus i nocleg mam w Salou. Chciałabym jeden dzień spędzić w Barcelonie. Będzie nas 5 osób (3 dorosłe i 2 dzieci) dwóch dorosłych to osoby 65+, dzieci w wieku 10 i 13 lat. Sprawdzałam, że z Salou jeździ pociąg do Barcelony – Sants , a następnie muszę przesiąść się na metro, aby dojechać do Sagrada Familia. Pytania są następujące: Jakie bilety najlepiej kupić dla 5 osób? Czy na pociąg i metro są inne bilety? Czy kupując bilety w Salou mogę od razu kupić do Sagrada Familia czy raczej na metro osobno się kupuje już po wysiadce w Barcelonie? Czy mogę w Salou kupic bilety powrotne na ten sam dzień tylko wieczór? Po Barcelonie będziemy przemieszczać sie pieszo, więcej przejazdów nie będzie. Chodzi zatem o dotarcie do Sagrada Familia i powrót do Salou tego samego dnia. Dziękuję za wszelkie informacje, pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Kasia,
   W waszym przypadku sprawa jest bardzo prosta 🙂

   1) Na dojazd do Barcelony kupujecie jeden bilet Bono Expres travel card RE za 62,75 euro. Kasuje go kolejno każda osoba przechodząc przez bramkę na dworcu w Salou, a później na powrocie w Barcelonie. Wykorzystacie wszystkie 10 przejazdów z karty. Oszczędzicie tym samym 5 euro na każdej osobie.

   2) Na miejscu na Sants przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i jedziecie prosto do Sagrady. Na miejscu w automacie na stacji kupicie jeden bilet T-10 na I strefę za 10,20 euro i podobnie jak w przypadku pociągu wykorzystacie 5 przejazdów w jedną i 5 przejazdów na dojazd z powrotem na Sants. Wykorzystacie wszystkie 10 przejazdów, wiec pojedynczy przejazd wyjdzie wam 1,2 euro / osoba 🙂

   1. Kasia pisze:

    Ogromnie dziękuję za pomoc. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Jaki bilet w Barcelonie byłby najlepszy gdybyśmy chcięli przejechać z Sants do Sagrady, potem do dzielnicy gotyckiej i z powrotem do Sants na pociąg. Na pewno więcej czasu nam to zajmie niż 1h15 min. (wiadomo zwiedzanie kilka godzin, powrót wieczorem) Co zatem byłoby najbardziej optymalne. Która linia metra jeździ z dzielnicy gotyckiej do Sants lub innej stacji, z której można wrócić pociągiem do Salou? Bardzo, bardzo dziękuję. Lubię być przygotowana do podróży, a Wy wspaniale to ułatwiacie. Pozdrawiam 😊😊😊

    1. Beata & Tomek pisze:

     Nie ma problemu 😉
     Spod Sagrada Familia można przejechać jedną stację i na Verdaguer przesiąść się na żółtą linię metra L4. Możecie też ew. przejść się spod świątyni na stację Verdaguer. Jedziecie na Jaume I i jesteście w centrum gotyckiej.

     Później z powrotem na Sants jedziecie z tej samej stacji na Diagonal, a tam przesiadacie się na niebieską linię metra L5 i jedziecie na Sants.

     Zakup biletów pojedynczych na trasę ze świątyni do dzielnicy gotyckiej wyjdzie was bardzo podobnie co kolejnego T-10, nawet jeśli ten bilet wykorzystacie tylko w połowie 🙂 Takie rozwiązanie najbardziej wam się opłaca.

 25. Rafff pisze:

  Cześć, chciałbym zapytać, przez jaki okres czasu jest ważna karta T-10 od momentu jej zakupu (bez rozpoczęcia jej użytkowania)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć. Jest ważna do końca stycznia roku następnego. Zakupiona dzisiaj karta T-10 będzie zatem ważna do 31 stycznia 2020 roku.

 26. Mario pisze:

  Witam,
  Proszę o pomoc. Zamierzamy przylecieć do Barcelony na mecz. Lądujemy 23.10 :(, i potrzebujemy dostać sie do Ibis Budget Barcelona Viladecans.
  Czy istnieje możliwość dostania sie do hotelu środkami komunikacji miejskiej?
  Z góry dziekuje za pomoc.
  Mario

  1. Beata & Tomek pisze:

   Pewnie 🙂
   Z lotniska nocnym – np N18 na plac hiszpański – Placa Espanya.
   Tam przesiadasz się na N14 i jedziesz pod sam hotel – przystanek Ctra. de Barcelona – Tanatori.

 27. awosan pisze:

  Witajcie,
  Planujemy wizytę w Barcelonie (7 osób w tym 4 dzieci)
  1) dojazd z Sitges – najlepiej skorzystać z R2 do Barcelony Sants? czy jakaś inna stacja w B. Kupić T- 10? a na powrót 3 pojedyncze?
  2) jak najlepiej podróżować po Barcelonie. planujemy Park Guell, La Pedrera, Sagrada, Casa Milla. chyba więcej nie damy rade z dzieciakami jednego dnia.
  3) z Waszego doświadczenia opłaca się kupić bilety do Parku G. wcześniej? byłam w B. 20 lat temu i wtedy wejście było darmowe. Pomimo remontów w Parku warto chyba zwiedzić?
  Z góry dziękuje bardzo i gratuluję strony!
  Anna

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Anna,
   1) Niekoniecznie, aby nie robić niepotrzebnie drogi, możesz się przesiąść na stacji El Prat de Llobregat. Możesz kupić T-10 na III strefę, a na powrót faktycznie trzy pojedyncze. Bilet na III strefę to 27,40 euro i na jednym przejeździe / osoba zrobicie trasę lotnisko – El Prat de Llobregat – Sitges.

   2) Tak, na 1 dzień z dziećmi w zupełności wystarczy 🙂 Tym bardziej, że będziecie spacerować w samym centrum miasta więc na same spaceru i podziwianie centrum z zewnątrz zejdzie wam czas.

   3) Tak, pamiętamy czasy darmowego wstępu. Teraz najatrakcyjniejsza część parku jest płatna i warto zrobić wcześniejszą rezerwację bo bilety w kasie kupicie bez problemu, ale np. na godzinę która spowoduje, że będziecie musieli trochę czekać tracąc przy tym czasie.

   1. awosan pisze:

    Witajcie,
    Bardzo dziękuję. Może nieprecyzyjnie zadałam pytanie. Moje pytanie dotyczyło dojazdu z Sitges do Barcelony na jeden dzień (najprawdopodobniej niedziela). Planowałam pociągiem R2 dojechać do B. Sants, czy Waszym zdaniem na inną stację? Najpierw w planie Oceanarium (dzieciaki chcą), a potem La Pedrera, Casa Milla, Sagrada i Park G. Jak biorąc pod uwagę nasz plan podróżować? Czy na piechotę? Czy bilety do Oceanarium lepiej kupić wcześniej czy spokojnie podczas wizyty w B. (planujemy w niedziele)? Czy w jakiś dzień w Hiszpanii bilety do muzeum itp. są darmowe?
    Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam,
    Anna

    1. Beata & Tomek pisze:

     Teraz dokładnie doczytałem Twój wcześniejszy komentarz 🙂
     Jeśli w Sitges kupicie T-10 na III strefę, to pociągiem na Sants, Tam w ramach jednego przejazdu przesiądziecie się na metro – zielona L3. Jedziecie na stację Drassanes i zaczynacie od oceanarium, które macie zaraz obok stacji metra.

     Do Oceanarium spokojnie kupisz bilety na miejscu. Te internetowe są o 2 euro tańsze na osobie.

     Stamtąd faktycznie pieszo przez Ramblę, miniecie Casa Batllo i dojedziecie do Casa Mila.

     W zasadzie 1x T-10 na I strefę załatwia wam sprawę, bo podjeżdżacie tylko do Sagrady czy Park Guell, a później nawet powrót to znowu T-10 na III strefę do metra na Sants i w ramach tego samego przejazdu na pociąg R2 do Sitges.

     1. avosan pisze:

      Dzięki wielkie. Jeszcze jedno pytanie, nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Z Sants w ramach naszego T-10 na III strefę możemy skorzystać z L3 (kasując wcześniej), czy tez kupić T 10 na I strefę i jedziemy do Drassanes a potem dopiero do Sagrady. W ramach T 10 na III strefę czy T 10 na I strefe z Park G. na Sants. Myślałam, ze w samej B. jeździmy w obrębie I strefy.

     2. Beata & Tomek pisze:

      Zgadza się, po Barcelonie T-10 na I strefę, ale jeśli masz na III strefę i kasujesz jadąc z Sitges, masz 105 minut na dojazd do celu. Możesz dlatego w ramach tego samego przejazdu przesiąść się na metro czy autobus. Na Sants z tego co pamiętam przesiadając się z pociągu na metro nie odbijasz biletu na bramkach, ale nawet jeśli będą, nie policzy wam kolejnego przejazdu na tych T-10 na III strefę.

 28. Mariusz pisze:

  Cześć, czy bilet T10 jest ważny na linii metra na lotnisko?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć, można korzystać z tej linii, ale nie można wysiąść ani wsiąść na lotnisku 😉 Działa tu bilet dzienny T-Dia czy HolaBarcelona.

 29. Jagoda pisze:

  Dzień dobry

  Mam takie pytanie. Lądujemy na El Prat o 23.05. Licząc z odebraniem bagażu, wydostaniem się z lotniska, zakupem biletów będzie pewnie koło północy. muszę dostać się na ulicę Carrer del Comte d’Urgell – jak zrobić o najszybciej? Czy można jakoś oszacować czas dojazdu na miejsce? Gospodarz u któego będę mieszkała prosił o precyzyjne określenie czasu przyjazdu.

  Dziękuję za pomoc

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry Jagoda,
   Nocnym N18 dojedziesz do placu katalońskiego. Autobusy spod terminalu odjeżdżają co 20 minut.
   Z placu katalońskim można przesiąść się na N12. Jedzie przez podaną przez ciebie ulicę.
   W związku z tym myślę że realnie będziesz na miejscu koło 1:20.

   1. Jagoda pisze:

    Dziękuję za odpowiedź

    Mam jeszcze taki problem. Gdzie w nocy na lotnisku kupię bilet T-10?

    Z tego co udało mi się zobaczyć na mapie autobusów nocnych to pasowały by mi autobusy N17 i N16 (przejeżdżają niedaleko stacji metra Urgell koło której będę mieszkać). Jeśli chodzi o N18 to nie widzę go na mapie w mojej okolicy. Trochę mam już mętlik głowie. Czy jest jakaś strona ka której mogę sprawdzić trasę przejazdu poszczególnych linii nocnych? Na stronie TMB nie mogę ich znaleźć.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Tak jak pisałem w innym miejscu, bilet T-10 kupisz na stacji metra / pociągu. Z T2 jest to 20 minutowy spacer w obie strony.

     Nocne obsługuje AMB, więc rozkłady i trasy poszczególnych linii znajdziesz tu – ambmobilitat.cat/Principales/BusquedaNitBus.aspx

 30. Wolfy pisze:

  Mam hotel ok. 4 km od lotniska w Barcelonie bodajże El Prat, Air France.
  Czy około 4 rano będę miał, jakieś połączenie na lotnisko? Wypada to w sobotę. Pytam bo o 6.05 miałbym lot do Polski, a nie wiem czy się wyrobię.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Napisz dokładnie nazwę hotelu, bo niczego takiego jak Air France nie ma 🙂

   1. Wolfy pisze:

    Wybacz, wrzuciło się nazwa linii lotniczej ….hihi 😉
    Więc tak nazwa to: Pensión Carlos III podobno gdzieś przy stacji metra.

    Poza tym potrzebowałbym troszkę więcej rad, jak dokładnie dojechać oraz jakie bilety kupić.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Dokładnie, przy stacji metra z lotniska oraz pociągu, który jedzie na El Prat.
     Kursowanie jednak linii zaczyna się ok. 5:00.
     W niedzielę nad ranem spokojnie można jechać, ale w sobotę rano pozostaną ci nocne.

     Zaledwie 200 metrów masz do przystanku, z którego odjeżdżają nocne na lotnisko El Prat 🙂
     N16 jadący docelowo do Castelldefels oraz N17 który jedziecie na T1 na El Prat.
     Jeśli lecisz Air France, to całkiem możliwe, że właśnie z T1.
     Nocne jeżdżą co ok 20 minut.

     Działają tu bilety T-10, jednorazowy kosztuje tyle samo co w dziennym, czyli 2,20 euro.
     Szczegóły: Autobusy nocne w Barcelonie

 31. Kasia pisze:

  Proszę o pomoc czy dobrze zrozumiałam. Jeżeli skasuje bilet na stacji Santa Rosa linia L9, następnie przesiądę się na stacji La Sagrera w linię L5 mieszcząc się w czasie 75 min czy muszę ponownie kasować bilet czy jest to w ramach jednego przejazdu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   W ramach jednego przyjazdu 🙂 Nawet jeśli czasem na większych stacjach zdarzą się powtórnie bramki, kasujesz bilet ale nie nabija ci kolejnego przejazdu. Zwykle przesiadka metro – metro jest bez bramek i swobodnie możesz zmienić linię.

 32. Inga pisze:

  Czy dojazd metrem z miasta na lotnisko El Prat jest również droższy (w cenie biletu z lotniska do centrum) czy w normalnej cenie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Jeśli wysiadasz na lotnisku bądź wsiadasz na lotnisku, musisz mieć specjalny bilet.
   Możesz przemieszczać się nawet linią na lotnisko L9S, ale nie możesz wysiąść na ostatniej stacji – El Prat Airport.

   Nie trzeba kupować specjalnego biletu kiedy korzysta się np. z Hola Barcelona czy biletu dziennego T-Dia.

 33. Tomek pisze:

  Witam serdecznie. Proszę o poradę jak dojechać z lotniska El Prat do Salou. Lądowanie około 19.00. Pozdrawiam.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Tomek,
   Autobus – Plana. Odjeżdża z T1, więc jeśli lądujesz na T2, możesz skorzystać z bezpłatnego autobusu, który kursuję co chwilę między terminalami. Kursów jest sporo, w zależności od dnia przylotu. Po 20:00 z pewnością znajdziesz połączenia.

   Można również pociągiem ale nie ma bezpośredniego połączenia. Musisz podjechać R2N na Sants, a tam łapać R16 do Salou.

   Kosz autobusu to 16,90 euro, połączenie pociągiem to 8,80 euro (za dwa pociągi – R2N + R16).

   1. Tomek pisze:

    Serdeczne dzięki za pomoc. 🙂

 34. Nicole pisze:

  Dzień dobry.
  Czy mogę skorzystać z Waszej uprzejmości i też zapytać o najbardziej opłacalną opcję dla takiej sytuacji: jedziemy w 2 osoby. Mama będzie wyjeżdżała z lotniska koło 19, ja koło 23. Hotel mamy w okolicy Sarria – St.Gervasi.
  – czy powinnyśmy kupić T10 czy lepiej Hola BCN? Nie sądzę żebyśmy zatrważająco dużo podróżowały komunikacją miejską, ale hotel mamy na tyle daleko, że chociaż dostanie się do centrum będzie wymagało metra.
  – Jeżeli zdecydujemy się na którąkolwiek z tych kart, i tak któraś z nas będzie musiała zapłacić 5 euro za transfer z lotniska (bo jedna odbierze kartę żeby pojechać do hotelu, a druga będzie musiała użyć autobusu bez tej karty). Więc uwzględniając to może lepsza jest tańsza karta t10?
  – Jak najlepiej dostać się z lotniska do Sarria – St. Gervasi?

  Będę bardzo wdzięczna za wszelki wskazówki.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,
   Do Sant Gervasi dojedziecie koleją miejską. Es, S1, S2. Linie wyjeżdżają z placu katalońskiego.
   Hola Barcelona daje pełen komfort, ale w waszym przypadku będzie chyba faktycznie wygodniej kupić T-10 na lotnisku i z niego korzystać podczas pobytu w mieście.

   W przypadku przylotu o 23:00 ciężko będzie ci zdążyć na pociąg z lotniska.
   W wiele miejsc w tym miejscu nie dojedziesz również żadnym nocnym.

 35. Piotr pisze:

  Witam
  Mam pytanie czy na T10 mogę przejechać z Lotniska w Barcelonie T1 do Hostal Mare Nostrum, Carrer de Sant Pau. Na mapie podpowiada mi że powinienem pojechać linia A1. czy to optymalne rozwiązanie. Czy potrzebuje na ta linie innego biletu?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Piotr,
   A1 to Aerobus, a na niego obowiązują osobne bilety. Dojedziesz na plac kataloński i stamtąd parę kroków do hostelu.
   Szczegóły: Aerobus.

   T-10 to najlepiej podjechać pociągiem R2N z lotniska np. na Sants. Tam przesiadasz się na zieloną linię metra L3 i jedziesz na stację Liceum, która znajduje się na środku Rambli, centralnie przy Twoim hostelu. Całą trasę (pociąg + metro) zrobisz na jednym przejeździe biletu T-10.

   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   1. Piotr pisze:

    Bardzo dziękuję.

 36. Magdalena pisze:

  Dzień dobry.
  Czytam te wszystkie wpisy, ale jednak chciałabym się upewnić. Jak dostać się do lotniska El Prat terminal 2 z hotelu AC Hotel Sant Cugat? Obok jest stacja Sant Joan ( chyba 2 strefa). Jakie bilety kupić?
  Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dzień dobry,

   Tak, druga strefa, dojedziesz tam koleją miejską S2, S6.
   Możesz wsiąść na placu katalońskim – na plac dojedziesz np. Aerobusem.

   Na placu katalońskim możesz również kupić bilet, np. T-10 na II strefę lub jednorazowy. T-10 przy da się zwłaszcza, jeśli zamierzasz dojeżdżać stamtąd do Barcelony 🙂

   1. Magdalena pisze:

    Wielkie dzięki. Czy z biletem T-10 z placu katalońskiego do loniska dojadę kolejką? Jaki nr?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Linia R2N na lotnisko nie jedzie przez plac kataloński. Stacja jest lekko powyżej, na Passeig de Gracia.
     Możesz zatem jechać z lotniska na Passeig de Gracia, przejść się na nogach na plac kataloński i stamtąd do hotelu.

     Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

     1. Magdalena pisze:

      Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja pytałam o dojazd do lotniska, a nie z lotniska. Wydedukowałam jakoś z odpowiedzi. 🙂
      Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

     2. Beata & Tomek pisze:

      A to to samo tylko na odwrót 🙂
      Kolejką na plac kataloński, a stamtąd na Passeig de Gracia i pociąg na lotnisko bądź z katalońskiego Aerobus 🙂

 37. Malgorzata pisze:

  Witam serdecznie,
  Przylatujemy do Barcelony (2 osoby ) 21 grudnia na tydzień.
  Jak najlepiej dojedziemy z lotniska El Prat na Plac Uniwersytecki? Metro, pociąg, czy Aerobus? Na jakiej stacji wysiąść?
  Mamy w jego pobliżu Axel Hotel, w którym się zatrzymujemy.
  Po Barcelonie głównie planujemy poruszać się piechotą, ale planujemy wypad do Sitges.
  Z jakiej stacji kolejowej w naszym rejonie możemy skorzystać udając się do Sitges?
  Czy np. Hola Barcelona będzie dla nas korzystna?
  Czy w okresie świątecznym atrakcje turystyczne, typu Sagrada Familia itp. i restauracje będą czynne normalnie?
  Z góry dziękuję za pomoc 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Małgorzata,
   To wszystko kwestia ew. kosztów.
   Aerobus wygodnie, bo bezpośrednio spod terminala co parę minut, ale bilet 5,9 euro. Jedziecie prosto na plac uniwersytecki.

   Tańszą opcję macie przejazd pociągiem R2N na Passeig de Gracia. Stąd do hotelu macie zaledwie 650 metrów. Pociąg jeździ co 30 minut. Plusem jest to, że działają na niego bilety T-10 czy karty Hola Barcelona.
   Szczegóły: Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

   Jeśli zamierzacie dużo chodzić, to bilet T-10 jest bardzo dobrym pomysłem.
   Najwygodniejsza oczywiście karta Hola Barcelona, bo kupujemy po prostu karnet na określoną liczbę dni i nie przejmujemy się przejazdami. Jeśli odwiedzamy punkty w Barcelonie w różnych częściach miasta, kupujemy dla wygody Hola.

   Jeśli chodzi o Sitges to bezpośrednie połączenie bez żadnych przesiadek macie właśnie ze wspomnianego Passeig de Gracia. Pociąg R2 jeździ dosłownie co 10 – 20 minut. Bilet jednorazowy to 4,20 euro.

   Większość najpopularniejszych atrakcji funkcjonuje normalnie. Np Sagrada Familia działa przez cały 25 grudnia, czyli I dzień świąt. 25 czy 26 trochę mniejszych rodzinnych restauracji będzie pozamykanych, ale w centralnej części miasta nie będziecie mieć większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *