Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Zarezerwuj kartę Barcelona City Pass

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

 • bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu dowolnym środkiem komunikacji w ramach TMB. Aktualna cena to 2,20 euro;
 • bilety na określoną liczbę przejazdów – tych jest sporo – T10, T50, T70 – uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd! Są ważne przez 30 dni od daty pierwszego skasowania.
 • bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (8,60 euro), miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych.
 • bilety w ramach karty Hola BCN! Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola BCN!
 • bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9 – 4,5 euro.
Kup bilety Hola BCN! Online

Uwaga

W ramach jednego przejazdu możemy się przesiadać między dowolnymi środkami transportu! Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA BCN! Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu. Więcej znajdziecie we wpisie – Karty Hola BCN!

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Automat z biletami w Barcelonie

Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Kup Barcelona Card online
 

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

327 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Greg napisał(a):

  Witam. Ekstra pomocna strona i od razu pytanie. Po przejeździe pociągiem R2 z lotniska El Prat na stację Sants Estacio, planuję wsiąść w autobus H 10 i dostać się w okolice ulicy Regenta Mendieta. Muszę kasować bilet ponownie czy całą trasę pociągiem i autobusem pokonam za jednym skasowaniem?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Kasujesz go w autobusie, ale nie policzy ci kolejnego przejazdu. Wszystko zrobisz na jednym przejeździe.

 2. Monia napisał(a):

  Witam! Jestem właśnie na majówce w Barcelonie, mieszkam w pobliżu stacji Sant Adria de Besos, dojeżdżam do centrum pociągiem. Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś linie autobusowe, które przejeżdżają przez ciekawe miejsca i robią takie tour po mieście (w ramach T10, takie zwykłe autobusy)?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   W ramach biletu możesz swobodnie poruszać się komunikacją publiczną, ale sama musisz wybierać linie, które jadą w interesujących cię kierunkach.

   Być może zainteresuje cię jednak autobus turystyczny – https://mybarcelona.pl/barcelona-bus-turistic/

 3. Gośka napisał(a):

  Hej. Mam pytanie czy jadąc w 3 osoby można skasować 3 razy jeden bilet T10 czy trzeba kupic 3 osobno?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Można skasować jeden bilet trzy razy.

   1. Marcin napisał(a):

    Jak to możliwe, że T10 można skasować dla kilku osób jeśli, zgodnie z następnymi odpowiedziami, bilet nie jest powtórnie kasowany przez czas jego ważności?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Marcin – nie za bardzo rozumiemy pytania.
     W każdym razie z jednego biletu może korzystać kilka osób – jest to tzw. multi person ticket.

     1. Marcin napisał(a):

      Witam ponownie. Nadal nie umiem zrozumieć jak to działa jeśli bilet T10 mogę wkładać do kasownika w różnych środkach komunikacji i bilet nie zostanie ponownie skasowany, natomiast w jednym kasowniku mogę skasować jednocześnie przejazdy dla kilku osób? Czy jedno nie wyklucza drugiego?
      Pozdrawiam, Marcin.

     2. Beata & Tomek napisał(a):

      Jeśli dobrze cię rozumiem, to jedno nie wyklucza drugiego 🙂

 4. Marta napisał(a):

  Hej. Mam zamiar poruszać się po Barcelonie z mężem i 2 letnim dzieckiem. Ile razy kasuje bilet – 2 czy za dziecko również? Rozumiem że przesiadka z metra do metra w ciągu 75 min jest traktowana jak ten sam przejazd?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Takie małe dziecko po prostu przenosicie na rękach bądź jedna osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę i odbiera dziecko przy bocznej furtce.

   Tak, można się przesiadać w ramach jednego przejazdu pod warunkiem, że nie będzie to trasa powrotna.

 5. Jolanta napisał(a):

  Witam ! Proszę o pomoc w dotarciu na lotnisko w Barcelonie z Plaza Espaniloa, wracamy do Warszawy 10 lipca odlot około 19.55. Dziękuję i pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Chodzi ci o plac hiszpański w Barcelonie czy w Madrycie?

   1. Jolanta napisał(a):

    Barcelona 🙂

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Sposobów jest kilka.
     Na placu hiszpańskim co chwila zatrzymują się Aerobusy.

     Są tu również trzy linie metra, więc można podjechać na Sants, a tam przesiąść się na pociąg na lotnisko.

     W północnej części placu znajduje się również przystanek linii autobusowej 46, która kursuje na lotnisko.

 6. Damian napisał(a):

  Witam. Jaki środek komunikacji jest najtańszy z Barcelony do Lloret de Mar?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Pociąg R1 do Blanes. Następnie autobus do Lloret.

   Z lotniska El Prat wygodne połączenie oferuje Moventis.

   Bezpośrednio za 12,90 euro. Odjeżdżają z lotniska co ok. 2 godziny.

 7. Łukasz napisał(a):

  Cześć. Rozumiem, ze kupując bilet na metro z lotniska w cenie 4,5 euro dojade w tej cenie roznymi liniami metra do przystanku San Adria, nie przekraczajac czasu 1h i 15 min, między przesiadkami?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, TMB podaje, że bilet dotyczy pojedynczego przejazdu na linii L9, a także pozostałej sieci metra.

 8. Jolanta napisał(a):

  Czy autobusem miejskim 46 dojedziemy na lotnisko w Barcelonie 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Oczywiście.

 9. Jolanta napisał(a):

  Jesteście bardzo pomocni, dzięki za info. Z Placu Hiszpańskiego w Barcelonie mam wsiąść do L1 i dojechać do Glories. L1 to metro? Czy bilety T10 obowiązują (jeśli nie to jaki bilet ile kosztuje ) 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tak, L1 to czerwona linia metra 🙂
   Pojedynczy bilet to 2,2 euro.
   Bilety T-10 jak najbardziej obowiązują, a ich zakup najbardziej się opłaca – wtedy pojedynczy przejazd wychodzi 1,2 euro za przejazd.

 10. Olka napisał(a):

  Cześć,
  Może moglibyście mi pomóc 😉 Nie umiem znaleźć informacji dotyczącej ceny biletów /chodzi mi o komunikację miejską/ dla dzieci (wiek 14 i 9). Czy w Barcelonie obowiązują “bilety ulgowe”? Będę wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam Olka

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Olu – dla turystów ceny da dzieci w takim wieku jak dla dorosłych 🙂

   Dzieciaki mają zniżki, ale te mieszkające w Barcelonie. Posiadają imienne bilety okresowe.

   1. Olka napisał(a):

    ;-))
    Bardzo Wam dziękuje!
    Uściski!

 11. Ewa napisał(a):

  Doskonala pomoc! Rzetelny administrator. Brawo 🙂 Super dziękuję i pytań nie mam!

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dzięki 🙂

 12. Agnieszka napisał(a):

  Jaką wypożyczalnię samochodów wybrać z El Prat? Przylatujemy na tydzień z noclegiem w Commaruga i musimy jakoś tam się dostać. Może są inne opcje? Jeżeli posiadacie taką wiedzę to proszę o poradę 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Agnieszka – wszystko zależy od twoich preferencji.
   Trzeba przejrzeć ofertę wypożyczalni pod względem ew. kaucji i zabezpieczeń.
   Jako jedne z tańszych słyną Europcar czy Goldcar, które mają swój punkt na El Prat.

   O sposobach dojazdu z lotnisku oraz dyskusja na ten temat znajduje się tutaj – https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska/

 13. Marysia napisał(a):

  Witam,
  Jutro wieczorem lądujemy na lotnisku w Gironie i tam zostajemy na noc. W piątek chcemy się przenieść do Barcelony. Znalazłam połączenie pociągiem (38 minut) z Girony do Barcelona Sants. Później stamtąd musimy się przedostać metrem jeszcze jakieś 6 przystanków. Moje pytanie – czy mogę zakupić bilet TMB w Gironie i na nim przejechać do Barcelony? I w ten sam sposób z powrotem? 🙂
  Pozdrawiam,
  Marysia

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   W Gironie kupisz bilet na pociąg, jeśli chcesz od razu dwustronny.
   Po przyjeździe na Sants w Barcelonie kupisz dowolnie interesujące cię bilety na przejazdy po mieście – od Hola BCN, po popularny T-10.

 14. Edzia napisał(a):

  Witam!
  Czy zmieniając środek transportu z metra na autobus na przykład kasuję bilet T-10 i w metrze i w autobusie, pomimo, że nie minęło jeszcze 1 godzina 15 minut?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nie rozumiemy pytania 🙂
   Generalnie tak, na bazie biletu jednego przejazdu w bilecie T-10 możemy przesiąść się z metra na autobus. Mimo dwóch kasowań, ściągnie nam i tak tylko jeden przejazd.

 15. Edzia napisał(a):

  Jeszcze jedno pytanie :), jak najlepiej/najszybciej/najtaniej dostać się z lotniska w Gironie do Barcelony?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   O sposobach dojazdu z lotniska w Gironie piszemy tu: https://mybarcelona.pl/dojazd-z-lotniska-barcelona-girona/

 16. Patryk napisał(a):

  Cześć 😉
  Wszedzie szukam info i nie moge znalezc..
  Mam pytanie odnośnie Barcelona Card/Hola Barcelona i dojazdu z El Prat do Villasar de Mar. Czy Barcelona Card/Hola Barcelona/bilet T10 obowiązują tylko w 1 strefie i obowiązują tylko na bus/metro? Z Villasar do 1 strefy należy dojechać pociągiem R1 na osobnym bilecie?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Hola BCN! obowiązuje również na pociągi podmiejskie, ale w ramach pierwszej strefy.
   Musisz zatem kupić dodatkowy bilet, bo Vilassar de Mar leży w drugiej strefie.

   Rozwiązaniem dla ciebie możemy być bilet T-10 na drugą strefę. Cena 20,10 euro.

 17. janasik napisał(a):

  Jadę z małym dzieckiem (8 miesięcy), rozumiem, ze za bilet komunikacyjny nie pace bo mogę je przenieść, a co z wózkiem? Jak wygląda poruszanie się z wózkiem? Nie wiem czy nie lepiej faktycznie spacerem albo dzieciaka w nosidło wziąć, niemniej wózek czasami się przydaje jak dziecko zaśnie.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Większość stacji metra nie ma kołowrotków, tylko bramki, które rozsuwają się na boki. Dzięki temu wkładasz dziecko do wózka, wkładasz bilet i razem z wózkiem spokojnie przechodzisz.

   Jeśli zdarzy ci się kołowrotek, to wtedy wózek trzeba przenieść, ale kojarzymy tylko jedną stację, na której jest jeszcze takie rozwiązanie.

   Wózek wygodny i dasz z pewnością radę 🙂

 18. Gosia napisał(a):

  Czy T10 obowiązuję również na L9 (z lotniska)?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Nie, obowiązują tu osobne bilety.
   Działają za to karty Hola BCN!

 19. Marek napisał(a):

  Szukam dojazdu z Barcelony do Vilar Rural de Sant Hilari Sacalm.

 20. Daria napisał(a):

  Przesiadając się z pociągu Renfe do metra bilet zostanie skasowany 1 czy 2 razy?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jaki bilet?
   Jeśli T-10, to musisz go odbić drugi raz, ale jeśli mieścisz się w wyznaczonym czasie, skasuje ci tylko jeden przejazd za połączenie Renfe + metro.

 21. Karolina napisał(a):

  Hej, dzięki za świetny blog i artykuł! Ja z kolei chciałam dostać się z lotniska El Prat do Sant Cougat des Valles (druga strefa z tego co rozumiem) pociągiem Renfe + S2. Czy mogę na taki przejazd wykorzystać bilet T-10 na dwie strefy?
  Z góry dzięki za pomoc 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Dokładnie, druga strefa. Bilet T-10 2 Zone wskazany 🙂

 22. Gabriela napisał(a):

  Witam,

  A jak przedstawia się komunikacja Badalona-Barcelona?

  Z góry dziękuję za odpowiedź!

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Badalona jest przede wszystkim połączona z Barceloną metrem!

   Linie L2 oraz L10.

   Wzdłuż wybrzeża kursuje kolej – linia R1.

   Jest zatem świetnie skomunikowaną miejscowością, można by nawet rzec dzielnicą.

 23. Beata napisał(a):

  Witam, chcemy odwiedzić stadion Camp Nou jadąc z Malgrat de Mar. Mamy małych zapalonych kibiców 😉

  1. Czy na stacji w Malgrat de Mar kupimy bilety zarówno na kolejkę R1 jak i bilet T-10 już na metro?
  2. Na której stacji najlepiej wysiąść, jak najbliżej stadionu? Czy R1 dojedziemy tam bezpośrednio z Malgrat?
  3. Dzieci, które skończyły 4 lata płacą za bilet 100% ?

  Z góry bardzo dziękuję za pomoc 🙂
  Pozdrawiam serdecznie!

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Witam,

   1) W Malgrat kupicie oczywiście bilety na R1, ale nie wiem jak wygląda sprawa z T10 na Barcelonę.
   2) Wysiądźcie na głównym dworcu – Sants. Tam kupicie chociażby T-10 na podróżowanie po Barcelonie. Przesiadacie się z pociągu na metro – niebieska linia L5 w kierunku Cornella Centre. Wysiadacie na Collblanc – stamtąd macie 450 metrów do przejścia.

   3) Dzieci 0 – 5 lat wchodzą za free 🙂 Ulgowe dla dzieci wieku 6 – 13 lat.

   Bilety na Camp Nou zarówno w wersji z wybraną datą, jak i bilety Open, zarezerwujesz również korzystając z linków referujących na naszej stronie – https://mybarcelona.pl/camp-nou/

   Udanego wyjazdu 🙂

 24. Emilia napisał(a):

  Witam,
  Wybieramy się w 7 osób (6 dorosłych i dziecko 8 lat) do Calafell.
  Lądujemy na terminalu 2.
  Czy jeśli kupimy bilet T-70 to będziemy mogli na nim jeździć również pociągami (R2N, R2S) z lotniska El Prat do Calafell i do Barcelony?
  Zastanawiam się czy są one ważne tylko na metro i autobusy czy też na pociągi.
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   W ramach T-10 strefa siódma, bo o te pewnie ci chodzi, można podróżować pociągami 🙂

   1. Emilia napisał(a):

    Chcemy zakupić bilet T-70 na 5 stref i jeździć między Calafell a Barceloną pociągami 🙂 Wyjdzie taniej niż 7 biletów T-10 🙂
    Ten bilet będzie wówczas ważny pociągi o których pisałam wcześniej i na metro i autobusy w samej Barcelonie, czy dobrze rozumiem?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Tak, kupując na piątą strefę masz łącznie 2 h 15 min na podróż.
     Pamiętaj, że wysiadając z pociągu tylko raz możesz w ramach jednego przejazdu możesz przesiąść się na metro, tramwaj czy autobus. Każdy kolejny przejazd będzie liczony już jako kolejny.

 25. Elwira napisał(a):

  Witam serdecznie – super strona gratuluje 🙂 Mam ogromną prośbę proszę mi podpowiedzieć jak najszybciej dostać się z lotniska El Prat do Montcada i Raixac, a dokładnie do Hotelu Ciutadela Montcada i Raixac. Bardzo proszę o pomoc, bo nie ogarniam zupełnie tych środków transportu. Wiem, żę 200m od hotelu jest dworzec kolejowy (Montcada-Ripollet) – to chyba przystanek?

  Planuje stamtąd codziennie przez 7 dni dostawać się do centrum Barcelony i zwiedzać Sagrada Familia, Park Guell. Chciałam też dostać się na Tibidabo i też nie wiem w co wsiąść i jaki bilet będzie mi potrzebny dla dwóch osób. Wyjazd mam w niedzielę, 17,06,2018 i będę wdzięczna za każdą podpowiedź z całego serca. Wiem dużo pytań, ale będzie mi to bardzo pomocne 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Elwira,
   Do Montcada i Reixac dostaniesz się pociągiem z Barcelony – linia R3.
   Odjeżdża co 20 – 30 minut więc nie ma żadnego problemu. Czas przejazdu to ok. 25 minut.

   Pamiętaj, że Montcada i Reixac leżą w pierwszej strefie, stąd kupując bilet T-10 na El Prat, jedziesz na miejsce na bazie jednego przejazdu (1,2 euro) 🙂

   W twoim przypadku to właśnie T-10 będzie najbardziej opłacalnym zakupem.

   Zobacz jak kupić bilet T-10 i jak dotrzeć na pociąg odjeżdżający z lotniska – LINK.

   1. Elwira napisał(a):

    Dziękuje Ci serdecznie, że poświęciłaś mi czas i odpowiedziałaś na pytanie:) Jednak ja jestem mało kumata chyba bo nie bardzo nadal wiem. Zrozumiałam, że z lotniska mam wsiąść najpierw w R2N do Barcelony, a następnie przesiąść się do R3 do Montcada i Raixac? Czy dobrze rozumiem, bardzo się obawiam, że się tam pogubię więc naprawdę wybacz, ale wolę się upewnić. Sprawdzałam na nawigacji google i pokazuje mi bezpośrednie połączenie linią R2N do samego Montcada i Reixac, czy to poprawne dane?

    Jeżeli jestem w błędzie to przepraszam.

    Mam jeszcze zapytania jeżeli mogę:
    1.Jak najszybciej dostanę się najlepiej z Montcada i Reixac a jak jest lepsze połączenie to z Barcelony na dwie plaże w Costa Brava Plataja Lloret de Mar, Plataja de Pals?

    2. Do Tarragony-Koloseum i ruin?
    Jesteś bardzo pomocna i jestem wdzięczna, że prowadzisz tego bloga, bo dowiedziałam się z niego masę rzeczy – tylko nie umiem ogarnąć logistyki:))) A czas mnie goni, to już za dwa dni:)

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Elwira – wszystko dobrze rozumiesz. Napisałaś, że chcesz dostać się do stacji Montcada-Ripollet, więc konieczna jest przesiadka na R3, który tam dojeżdża. PRzesiadając się na Sants z pewnością dasz sobie radę, a w razie czego pytaj osoby na stacji – z pewnością cię pokierują.

     R2N dojeżdża na stację Montcada i Reixac w dolnej części miasta.

     Jeśli nie chcesz się stresować przesiadką, jedź właśnie w taki sposób z lotniska, a potem próbuj się dostać do hotelu.
     Odległość miedzy tymi dwoma stacjami to 2 kilometry, wiec dystans bez problemu do przejścia.

     Co do pozostałych pytań – do wpis o komunikacji miejskiej w Barcelonie, a dotyczą one podróżowania po regionie Barcelony, stąd nie będziemy specjalistami w tej kwestii.

     1. Elwira napisał(a):

      Dziękuję serdecznie za odpowiedzi i teraz już jestem spokojna, że w każdej z tych możliwości trafię do hotelu 😜 Jestem wdzięczna za poświęcony czas i życzę wszystkiego dobrego dla Ciebie 😄

     2. Beata & Tomek napisał(a):

      Udanego wyjazdu 🙂

 26. Hubert napisał(a):

  Cześć.
  Bardzo pomocna strona 🙂
  My lądujemy ok 24.00 jutro, tzn. 19.06.
  Polecono nam Aeobus A2, kursuje do 1.00.
  Jest jakaś alternatywa? Co jeśli byśmy nie zdążyli?

  Edit: Gdzie niedrogo jeść? 🙂
  Pozdrawiam,
  /hubert

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Hubert – jeśli nie Aerobus, to po prostu autobusy nocne.
   Myślę, że na Aerobus spokojnie zdążycie.

   Informacje o nocnych liniach z lotniskach znajdziesz tu: Dojazd z lotniska.

 27. Beata napisał(a):

  A jak wyglądają zniżki na komunikację miejską dla 4, 5 i 6 latków?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Tylko dzieci do czwartego roku życia mają bezpłatne przejazdy.
   W pozostałych przypadkach płacą normalnie (tylko dzieci mieszkające w mieście oraz regionie mają zniżkowe bilety miesięczne, kwartalne itd).

   1. Beata napisał(a):

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

   2. Beata napisał(a):

    Ostatnie pytanie odnośnie biletu T-dia, czyli jednodniowego. Kasuję go przy pierwszym przejeździe i potem już przy następnych przesiadkach nie muszę kasować, tak? Jest ważny do końca danego dnia?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Odbijasz go za każdym razem, bo np. w metrze czy pociągasz i tak musisz go odbić, żeby przejść przez bramkę.
     Za każdym razem bramki cię będą przepuszczały.
     A autobusach też trzeba choć przypuszczam, że żadne konsekwencję by cię nie spotkały gdybyś zapomniała tego zrobić 🙂

     Na trasach gdzie jeździ autobusami sporo turystów – sami kierowcy pilnują czy bilet jest odbijany.

 28. Klaudia napisał(a):

  Witam. W niedzielę 24 Jadę do Barcelony Lotnisko El Prat do Hotelu Eurohotel Diagonal Port, chciałam zapytać w jakiej strefie znajduje się ten hotel i czy do hotelu dojadę na bilecie T 10? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 29. Wojtek napisał(a):

  Witam, czy istnieje jakaś strona/aplikacja która wytycza trasę/połączenia komunikacji miejskiej? Coś w rodzaju naszego „jak dojadę”.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   TMB, czyli lokalny przewoźnik miejski ma specjalną aplikację na telefon ale jeszcze nie testowaliśmy.

 30. Angie napisał(a):

  Cześć, świetna strona!
  Serdecznie proszę o pomoc, będziemy w 3 osoby przez 1,5 dnia w Barcelonie (wtorek 13:00 – środa 17:00). Hotel mamy w centrum (dzielnica Gràcia), przylatujemy i wylatujemy z El Prat. Zakładając, że ok 1h zajmie nam dojazd w jedną i potem w druga stronę na lotnisko, czy opłaca się wziąć bilet T-10, czy bardziej 48h? Zostaje wówczas 8 przejazdów, czyli 1h15min x 8 = 10h. Wydaje się wystarczająco dużo, ale:
  – czy można z tego biletu korzystać z/do lotniska El Prat, czy to lotnisko nie obejmuje dojazdów z/do centrum?
  – sumując ten czas wychodzi teoretycznie 10h, ale czy mozna cofać się w ramach jednego przejazdu? Np. przejechać 10 stacji metra, pobyć chwile w jednym miejscu i potem cofnąć się np 5 stacji metra i tam przesiąść się w autobus w ramach tych 1h15min?

  Planujemy zwiedzić raczej kilka miejsc i trochę pochodzić, i jeśli jest to rzeczywiście 10x1h15min=12h30min to świetna sprawa, ale gorzej jak są jakieś “ale” i może wtedy lepiej wziąć 48h…

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Cześć Angie,
   Dzięki za miłe słowa.

   Z lotniska można dojechać do miasta korzystając z komunikacji publicznej oraz biletu T-10.
   Więcej znajdziesz we wpisach Dojazd z lotniska oraz Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu T-10.

   Nie można się cofać – wtedy z biletu T-10 zejdzie nam kolejny przejazd.

   Decyzja co do zakupu biletu zależy zatem od was, bo wszystko zależy od tego w ile miejsc i w jakiej kolejności zamierzacie “zaliczyć”.

   1. Angie napisał(a):

    Dzięki!
    Jeśli jest 10 przejazdów, to rozumiem, że jak 3 razy skasuje bilet w jednym kasowniku, to wtedy w trójkę przejedziemy na tym T-10 i zostanie 7 przejazdów?
    Potem jak się przesiądziemy w ramach 1h15min do np. autobusu to też kasuje 3 razy (na każdą osobę) i ciągle pozostanie 7 przejazdów do wykorzystania?

    1. Beata & Tomek napisał(a):

     Dokładnie tak jak piszesz.

 31. Ola napisał(a):

  Hej . Proszę o pomoc. Jak najtaniej dostać się z miejscowości Calella do Barcelony?
  Pociąg czy autobus? Będąc już w Barcelonie chcemy z mężem zwiedzić Sagrade, Park Gueil, Camp Nou. I moje pytanie jaki najlepiej bilet wybrać? T10 czy może kupić dwa razy całodzienny? Czekam. Na odp pozdrawiam 😉

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Do Calelli bardzo wygodne są połączenia kolejowe.
   Szybko i w dobrej cenie. Więcej znajdziesz tu: https://mybarcelona.pl/costa-brava-barcelony/

   Co do poruszania się po samej Barcelonie to kwestia indywidualnych zapatrywań – być może zmieścilibyście wszystkie podróże na jednym T-10, ale pełen komfort w niewiele wyższej cenie da wam T-Dia. Bilet całodzienny na nieograniczoną liczbę przejazdów. Kosztuje 8,6 euro.
   W przypadku jednodniowej wycieczki do Barcelony będzie to świetne rozwiązanie.

 32. Szymon napisał(a):

  Witam,
  Wybieram się z rodziną do Hiszpanii – 3 osoby. Będę jechał z lotniska El Prat do Blanes pociągiem najpierw R2N a potem z przesiadką na R1. Mam zamiar kupić bilet T-10 do 5 strefy (chcę też jeździć do Barcelony). Proszę o informację czy bilet T-10 strefy 5 upoważnia mnie do przejechania z lotniska aż do Blanes? Czy bilet T-10 strefowy obowiązuje również na komunikację metra i autobusy w Barcelonie?

 33. Przemek napisał(a):

  Czy na bilet T-10 na 4 strefę mogę poruszać się tylko pociągami Rodalies, czy także liniami metra i autobusami po Barcelonie ?
  Z góry dzięki za pomoc.

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Przemek – można, ale kiedyś spotkałem się z informacją, że jeśli przyjeżdżasz na T-10 np. na czwartą strefę do Barcelony, to w ramach dostępnego czasu możesz się przesiąść raz na metro – czyli dojechać np. na Sants, a stamtąd zrobić jeszcze kurs metrem.

   Teoretycznie wszystko szczegółowo jest opisane tu: Autoritat del Transport Metropolita

 34. Mati napisał(a):

  Dzień dobry,
  Jak nazywa się przystanek kolejki R1, który będzie najbliżej centrum Barcelony?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Barcelona – Pl. Catalunya 😉

 35. Jagoda napisał(a):

  Witam, za tydzień wyjezdżamy z Mężem do Malgrat de Mar i jeden lub 2 dni planujemy spędzić w Barcelonie. Chciałabym się dowiedzieć jaki bilet z Malgrat de Mar do Barcelony jest korzystniejszy, bo z tego co się orientuje to Malgrat de Mar to strefa 5 i bilet T-10 (5 stref) kosztuje 40,50€. Czy może lepiej kupić bilety jednorazowe na pociąg do Barcelony i z powrotem a dopiero w Barcelonie poruszać się biletem T-10 za 10,20€

  z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Jagoda,
   Jeśli zamierzacie jechać dwa razy do Barcelony, to przy dwóch osobach macie 8 przejazdów.
   Kupując T-10 na V strefę wyjdzie wam lekko ponad 5 euro za przejazd, a ostatnie dwa możecie komuś przekazać 🙂

   Jednorazówka wychodzi 5 euro, więc nie ma żadnej różnicy.

   W Barcelonie najlepiej kupić T-10 na pierwszą strefę za 10,20 euro bądź mega wygodny bilet całodzienny za 8,6 euro – bez limitu przejazdów.

   1. JAGODA napisał(a):

    WIEEELKIE dziękuję :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *