Komunikacja miejska – bilety

Barcelona ma bardzo dobrze zorganizowaną komunikację miejską. Tramwajami, autobusami czy metrem zarządza Transports Metropolitans de Barcelona, czyli TMB i tym skrótem posługujemy się zawsze wtedy, kiedy piszemy o lokalnej komunikacji.

Szczegóły dotyczące tras, linii, a także taryf za poszczególne połączenia można znaleźć na stronie spółki – http://www.tmb.cat/en/home.

My w tym dziale chcielibyśmy się bardziej skupić na opisaniu jak poruszać się po mieście i jaki rodzaj biletów wybrać, by zrobić relatywnie najtaniej.

Do wyboru mamy kilka rodzajów biletów:

Bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu środkiem transportu, na który zakupiliśmy bilet – np. metro, autobus czy tramwaj. Nie są możliwe żadne przesiadki. Aktualna cena to 2,20 euro;
Bilety na określoną liczbę przejazdów w ramach zintegrowanego systemu – tych jest sporo – T10, T50, T70. Uprawniają nas do odpowiednio 10, 50 i 70 przejazdów. Wśród turystów najpopularniejszy jest właśnie T10, a jego koszt to 10,20 euro, co daje nam około jedno euro za przejazd!

Są ważne przez 30 dni od daty pierwszego skasowania. Bilet T-10 oraz T-70 to tzw multi person. Oznacza to, że z jednego biletu może korzystać kilka osób. Jadąc we dwóch pierwsza osoba kasuje bilet, przechodzi przez bramkę. Druga osoba odbiera bilet, ponownie kasuje i przechodzi przez bramkę.

Wyjątkiem jest T-50, który jest biletem dla jednej osoby. Bilety T-50 oraz T-70 są ważne miesiąc od daty pierwszego skasowania.

Bilety okresowe – mamy tu bilety dzienne T-DIA (8,60 euro), miesięczne, a nawet kwartalne. Są oczywiście zniżki dla młodzieży, seniorów czy bezrobotnych, ale dotyczy do mieszkańców Barcelony.
Bilety w ramach karty Hola Barcelona Bilety 2, 3, 4, 5 – dniowe (liczone od godziny pierwszego skasowania, czyli analogicznie na 48, 72, 96, 120 godzin). Więcej we wpisie – Karty Hola BCN!
Bilety lotniskowe – na połączenia autobusowe z lotniska El Prat (bilet na Aerobus 5,9 euro) oraz bilet na połączenie metrem z terminalu T1 lub T2 linią L9S – 4,6 euro.

Uwaga – zintegrowany system komunikacji

Kupując zintegrowane bilety – T-10, T-50, T-70 możemy się przesiadać w ramach jednego przejazdu. Ważne, by od pierwszego “odbicia” biletu do ostatniego nie minęło więcej niż 1 godzina i 15 minut. Dzięki temu jadąc z lotniska pociągiem czy autobusem, a później przesiadając się na metro, jedziesz na jednym przejeździe!

W ramach jednego przejazdu poza czasem – 1 godzina i 15 minut – możemy się przesiąść maksymalnie trzy razy. Oznacza to, że możemy dowolną trasę pokonać czterema segmentami (pierwszy + 3 przesiadki). UWAGA! System naliczy nam kolejny przejazd jeśli się cofniemy. Przykład: jedziemy na stację Sagrada Familia, wysiadamy, robimy zdjęcie, wsiadamy do tej samej linii metra i nie jedziemy dalej, tylko wracamy w stronę z której przyjechaliśmy. Mimo, że nie przekroczyliśmy 1 h 15 minut, system odbije nam kolejny przejazd na bilecie.

Dzięki temu przekonaliśmy się, że najbardziej opłacalnym jest bilet T10 – 10 przejazdów. Od samego początku planowania naszej czterodniowej wyprawy braliśmy pod uwagę bilet 4-dniowy (24,40 euro). Nie chcieliśmy się ograniczać i myśleć o biletach na miejscu. Dzień przed wyjazdem sprawdziliśmy ceny pozostałych biletów i wybór padł na T10 (10,20 euro), gdyż nawet jego dwukrotne kupienie nie pokryłoby ceny biletu 4-dniowego.

Szkoda czasu na jeżdżenie z punktu do punktu! Mimo że metro jeździ średnio co trzy minuty, tracimy urok oraz piękna miejsca, które kryją się na każdym rogu. Dzięki temu bilet T10 w zupełności nam wystarczył – wykorzystaliśmy go prawie do zera (łącznie z przejazdami z i na lotnisko). Barcelona ewidentnie miasto pieszego zwiedzania.

Dla tych, którzy nie chcą liczyć każdego jednego przejazdu, a chcą mieć poczucia komfortu by w każdym potrzebnym momencie skorzystać z komunikacji publicznej, polecamy karty HOLA BCN! Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji przez 48, 72, 96 lub 120 godzin w zależności od wybranego wariantu.

Karty Hola Barcelona działają ponadto w linii metra z lotniska L9S. Planując kolejny kilkudniowy wyjazd do Barcelony w 2019 roku z dzieckiem zakupiliśmy dla pełnej wygody właśnie te karty. Więcej znajdziecie we wpisie – Karty Hola BCN!

Strefy

Zintegrowany bilety jak T-10, T-50, T-70 czy dzienne T-DIA umożliwiają zakup wersji na określoną strefę. Dzięki temu możemy się poruszać na tych biletach pomiędzy 296 miejscowościami znajdującymi się w systemie. Często się pytacie czy zwiedzając największe Barcelony trzeba korzystać z kilku stref. Odpowiedź – NIE! 🙂 Cała pierwsza strefa to Barcelona, ale również sąsiednie miejscowości jak Castelldefells, Montgat, Montcada i Reixac. Poniżej mapka obrazująca granice poszczególnych stref w sieci.

Mapa stref - Barcelona


Mapa stref – źródło: tmb.cat.

Zakup

Z tym nie ma najmniejszego problemu – na każdej stacji metra znajdują się proste, intuicyjne automaty, w których możemy kupić żądany rodzaj biletu. Na niektórych są również tradycyjne kasy, w których możemy ew. dopytać o szczegóły. Bilety można kupić w punktach informacji turystycznej, w tym informacji na lotnisku El Prat. Na mieście znajduje się poza tym szereg miejsc, w których znajdują się automaty a także stanowiska obsługi, w tym spory namiot na popularnej La Rambla.

Ilość automatów jest tak duża, że kolejek do zakupu biletów nie widzieliśmy w ogóle. Ruch rozkłada się bardzo równomiernie. Co ważne, na stacjach czuwają pracownicy TMB, którzy chętnie pomagają w obsłudze automatów, a także pomagają turystom przechodzić przez bramki na stacjach metra.

Zakup online

Istnieje możliwość zakupu biletów komunikacji publicznej, w tym popularnego T-10 w aplikacji przewoźnika – TMB. Po zakupie generowany jest kod. Należy go wpisać w automacie znajdującym się na stacji i wydrukować bilet w formie tradycyjnej tekturki.

Automat z biletami w Barcelonie
Automat w którym możemy zakupić dowolnie wybrany bilet

Jak sprawdzic ilosc wykorzystanych przejazdów?

To proste – na tylnej stronie naszych biletów wraz z każdym następnym przejazdem drukują się kody cyfrowe. Ostatnie dwie cyfry zawsze będą oznaczać ilość wykorzystanych przejazdów. Saldo naszego biletu jest również wyświetlane przy wkładaniu biletu do czytnika przechodząc przez bramki metra. Poniżej wygląd biletu T-10 z przodu i z tyłu. Jak widać, bilet w całości wykorzystany.

Bilet T-10

Barcelona Card

Dzięki Barcelona Card poruszanie się komunikacją publiczną będzie darmowe! Barcelona Card to rodzaj karnetu w ramach którego otrzymujemy darmową komunikację (w tym tą z lotniska) a także darmowe wejścia do dużej liczby muzeów. Na pozostałem atrakcyjne rabaty i zniżki, w tym restauracje, kluby itp. Szczegóły – Barcelona Card.

Barcelona Card

Bilety komunikacji – dzieci

Dzieciom do czwartego roku życia przysługuje bezpłatny przejazd. W pozostałych przypadkach są zobowiązane do posiadania ważnego biletu.

Dzieci – turyści – płacą za bilety komunikacji publicznej tak samo jak dorośli.

841 odpowiedzi do «Komunikacja miejska – bilety»

 1. Elżbieta pisze:

  Witam, chciałabym się dowiedzieć jak się dostać z lotniska (T2 , 12.05) w szybki sposób do Premia de Mar i gdzie zakupię bilety, z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Elżbieta.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Elżbieta,
   Najprościej jechać z lotniska pociągiem R2N na Sants. Tam przesiąść się na pociąg R1, który jeździ co ok. 30 minut (kierunek Blanes).

   Premia jest w II strefie, stąd jeśli masz zamiar dojeżdżać stamtąd do Barcelony – polecam T-10 na II strefę za 20,10 euro. W przypadku kolei regionalnych jest to III strefa, więc T-10 jest najbardziej opłacalny. Masz na nim 10 przejazdów z możliwością przesiadki, co daje ci zaledwie 2 euro za przejazd Barcelona – Premia de Mar.

   Bilet pojedynczy na tej trasie (lotnisko – Sants – Premia de Mar) kosztuje 4,2 euro (od lotniska to już IV strefa w kolejach regionalnych).

   1. Elżbieta pisze:

    Wielkie dzięki za pomoc 😊

    1. Maciej pisze:

     Witam, potrzebuję dostać się z lotniska El Prat w okolice Sagrada Familia, będę w godzinach nocnych. Przylot mam o 0:20. Czy nocą tez coś kursuje?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

     1. Beata & Tomek pisze:

      Witaj,
      Nocnym N18 z lotniska dojedziesz na plac kataloński.
      Tam przesiadasz się na N1 lub N7 który jedzie pod świątynie.
      Szczegóły: Autobusy nocne

   2. Natka pisze:

    Witam, mam uszkodzony bilet t-10. Zginął się niechcący w torbie i nie czyta go na bramkach. Czy jest możliwość jego wymiany na nowy?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Witaj,
     Musisz podejść do dowolnego punktu TMB.

 2. Ariel pisze:

  Cześć 😉 wybieramy się w trójkę do Barcelony i chcieliśmy nabyć T10. Zastanawia mnie tylko kwestia multiperson. Czy jeśli każda osoba kasuje ten bilet to jest to liczone jako 3 podróże?
  Pozdrawiam 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Oczywiście tak 🙂

   1. Artur pisze:

    Cześć!
    Jak najtaniej we dwójkę dojechać z okolicy hotelu Hotel W Barcelona do Caldes de Montbui (strefa 3D według załączonej mapy)?

    1. Beata & Tomek pisze:

     Cześć!
     Najbliżej będziesz miał na Pl. de Tetuan, 24.
     Stamtąd odjeżdża linia 201, 202, 203, E9,
     Bilet jednorazowy na każdą z nich to 4,10 euro.

 3. Dominik pisze:

  Witam
  Mam pytanie do biletu T10 (jedziemy w składzie 2 dorosłych 2 dzieci). Wsiadam w autobus i odbijam x4 tym biletem za każdą osobę. Autobusem jedziemy powiedzmy 20 minut w strefie 1. Gdzie przesiadamy się od razu na drugi inny autobus w tej samej strefie. Moje pytanie brzmi.
  1. Czy wsiadając do tego drugiego autobusu również muszę x4 skasować ten bilet?
  2. jeśli tak to pomimo kolejnego kasowania dalej to będzie w ramach pierwszego przejazdu ? (zakładając że dalej się mieścimy w czasie 75 min)
  dziękuje

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Dominik – dokładnie tak to wygląda jak napisałeś 🙂
   Korzystając z dwóch autobusów powinno policzyć ci jedynie 4 przejazdy.

  2. Beata pisze:

   Hej,
   Proszę o informację jak zaplanować podróż samochodem z Tarragona do Barcelony. Gdzie można zostawić samochód? Jakie bilety kupić (2 x dorosły + 2 x dzieci wiek 5 lat i 9 miesięcy). Będziemy jeden dzień. Proszę o informację czy w naszej sytuacji najlepszą opcją będzie wykupienie czterech biletów dziennych? (czy dzieci mają zniżkę?) Nie do końca rozumiem Barcelona Card. Chyba że jest jeszcze jakaś inna możliwość. Z góry dziękuję za pomoc.

   1. Beata & Tomek pisze:

    W waszym przypadku dziecko 9 miesięczne ma bezpłatne przejazdy więc potrzebne są wam trzy dzienne za 8,6 euro.
    Możecie ew. kupić T-10 za 10,20 euro i macie 10 przejazdów. Kasujecie trzy razy przy przechodzeniu przez bramki w metrze czy wsiadając do autobusu.

    Myślę, że na cały dzień w dwóch biletach T-10 się spokojnie wymieścicie, ale niewątpliwie bilet dzienny bardzo wygodny.

    Co do parkingów w Barcelonie, informacje znajdziecie tutaj – https://mybarcelona.pl/parkingi-pr-w-barcelonie/

 4. Marcin Ćwikła pisze:

  Czy dziecko, które ma 4 lata – urodzone w listopadzie 2014 roku musi kasować bilet? Jest to dla mnie nie jednoznaczne.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wg regulaminu dzieci do 4 lat (w domyśle 3,99).
   Wasze dziecko ma już cztery, a w listopadzie będzie miało 5, więc generalnie powinniście mieć na dziecko bilet.

  2. Maciej pisze:

   Czy posiadając bilet dobowy także trzeba odbijać bilet przy każdym przejeździe?

   1. Beata & Tomek pisze:

    Tak, umożliwi ci to przejście przez brami w metrze czy na stacjach kolei, a w autobusie unikniesz gniewnego wzroku kierowcy czy współpasażerów 🙂

 5. Hamer pisze:

  Cześć! Czy dziecko-turysta w wieku 3 lat płaci za bilet komunikacji miejskiej? Bo zwariowałem przy ostatnim zdaniu 😉

  1. Beata & Tomek pisze:

   Nie, przejazd darmowy 🙂
   Często po prostu ludzie pytają o ceny biletów dla dzieci od 4 roku życia, a te płaca jak dorośli.

 6. Jerzy pisze:

  Witam
  Jedziemy na wakacje na Costa Dorada – Cambrils.
  Chcemy 25.08.2019 – jechać na mecz FC Barcelona – na godz. 21.00 – a następnie wrócić do Hotelu w Cambrils. jak optymalnie to zrealizować?
  Pozdrawiam
  Jerzy

  1. Beata & Tomek pisze:

   Wija Jerzy,
   O 18:05 masz pociąg R16 do Barcelony. Wysiadasz na Sants i stamtąd na nogach na stadion lub przesiadka na niebieską linię metra L5 i podjeżdżasz na Collblanc.
   Cena pociągu to 9,55 euro.

   Nie umiem jednak niczego wymyśleć na powrót. Połączenia autobusowe z Barceloną to Bus Plana, ale z tego co widzę nie mają kursów w nocy. Koszt taksówki na tej trasie to ok. 150 euro. W nocy może być nawet trochę więcej.

   1. Jerzy pisze:

    Dziękuję za info. Wynika z tego – że najlepsza opcja – wynajęcie samochodu na 1 dobę.
    Pzdr.
    Jerzy

    1. Beata & Tomek pisze:

     Dokładnie, chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

  2. Ola pisze:

   Hej Jerzy również się wybieramy w tym samym terminie na mecz i będziemy mieszkać również w Cambrils. Mamy podobny problem z powrotem do hotelu. Jeśli macie ochotę odezwijcie się do nas może wspólnie coś wymyślimy będzie raźniej 🙂

 7. Basia pisze:

  Witam!
  Wybieramy się z mężem na weekend do Barcelony. Przylatujemy w piątek o godz. 21:00 i musimy dostać się do hotelu NH Porta Barcelona w Sant Just Desvern. Sprawdzałam połączenia transportem publicznym i znalazłam informację, że najlepiej z lotniska autobusem linii 46 (TMB) aż do Av.Granvia -Cotxeres i dalej autobusem L10 (Rosanbus) aż do Josep Argemi – Gaspar Fabregas. Chcemy kupić bilet T10 na 1 strefę. Czy on obowiązuje również na ten drugi autobus? A może jest jakaś lepsza opcja transportu? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje.
  Pozdrawiam
  Basia

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Basia,
   Tak, L10 jest obsługiwany przez bilety wystawione przez AMB, czyli popularny T-10.
   Twoja lokalizacja to I strefa, więc wystarczy T-10 za 10,20 euro.

   Połączenie podanymi przez ciebie autobusami będzie najbardziej optymalne na dojazd z lotniska.

   1. Basia pisze:

    Bardzo dziękuję za pomoc!

 8. podróżnik. pisze:

  Witam, wybieramy się pierwszy raz do Hiszpanii, będziemy nocować w Pineda de Mar ale planujemy wycieczkę do Barcelony. Jak się tam dostać i jaki bilet kupić?? Gdzie najlepiej wysiąść by rozpocząć zwiedzanie?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Najłatwiej, najszybciej i najtaniej – pociąg R1.
   Więcej o komunikacji z wybrzeża znajdziesz tu: Z Costa Brava do Barcelony.

   Pineda to IV strefa ATM, a V Rodalies, więc bilet jednorazowy 5 euro. Jeśli zamierzacie jechać tylko raz do Barcelony, wyjdzie was najtaniej.
   Możecie wysiąść na placu katalońskim (centrum miasta), ale również np. na Clot, jeśli chcemy zwiedzić Sagrada Familia, a przynajmniej zobaczyć ją z zewnątrz 😉 – Barcelona w 1 dzień.

 9. 12345 pisze:

  Witam, chciałabym zapytać czy jest możliwość kupienia biletu tylko na jedna strefę np. 4, a nie na wszystkie 4 razem?
  Pozdrawiam, Zosia

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Jeśli chodzi ci o to, że chcesz przemieszczać się między miejscowościami które obie są w 4. strefie, kupujesz po prostu bilet na I strefę 🙂

   1. 12345 pisze:

    Właśnie o to mi chodziło. Dziękuje 🙂

 10. Fretka pisze:

  Czy lotnisko znajduje się w 2 strefie? Jeśli tak, czy na transport z lotniska do centrum muszę zakupić bilet na 1 i 2 strefę? Jaki jest jego koszt?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Fretka – jeśli chodzi o przejazd metrem, to obowiązują osobne bilety, działają za to karty Hola Barcelona, T-Dia, czyli bilety na I strefę. Szczegóły: Metrem z lotniska El Prat do miasta

   W przypadku połaczenia pociągiem z lotniska, musisz kupić jednroazowy na 4 strefę Rodalies, czyli 4,20 euro, ale w przypadku biletów ATM (zintegrowany system), to I strefa, więc kupujesz np. T-10 na I strefę za 10,20 i możesz na nim dojechać do centrum Barcelony. Pociągiem dojedziesz również na biletach Hola Barcelona itd.

   Jak sama widzisz, jednorazowych na pociąg nie opłaca się kupować, bo za lekko ponad 2 razy tyle masz 10 – przejazdowy T-10 😉

 11. Ola pisze:

  Cześć,

  10-17.09 wybieram się z 6-letnim synem na wakacje do Hiszpanii. Przylatujemy do Barcelony, pierwsze 5 dni spędzamy w Lloret de Mar a ostatnie 2 chcielibyśmy przeznaczyć na zwiedzanie Barcelony.
  Czy transport z Lloret de Mar do centrum Barcelony możemy ogarnąć w ramach któregoś z biletów/karnetów (aktualnie skłaniam się ku Hola BCN)?
  Maçanet de la Selva położone dalej aniżeli Lloret de Mar jest uwzględnione na mapie dot. zasięgu komunikacji ale Google podpowiada mi transport z wykorzystaniem SARFA.

  Pozdrawiam,
  Ola

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć Ola,

   Karty Hola Barcelona działają tylko w I strefie, wiec na poruszanie się po Barcelonie owszem, ale na dojazd z Lloret już nie.

   Sposoby dojazdu z Lloret zamieściliśmy tu: Z Barcelony do Lloret de Mar.

   Powinnaś tam znaleźć wszystkie interesujące cię rzeczy 🙂

 12. Agata pisze:

  Przeczytałam i przygotowałam się do podróży na bilecie T10 w 3 osoby, a mimo to bilet “pożarło” nam w 3 przejazdy. Kupiłam drugi bilet T10 i to samo!! Nie wiem w czym tkwi mój błąd. Bilet odbijała każda osoba po kolei, jechalismy bez przesiadek bo już się bałam,ż e może coś jest nie tak po dziwnie szybkim pożarciu pierwszego biletu… Dlaczego???
  Trasa Port Vell – pl.Espanya i z powrotem. Dodatkowo podróż “tam” z Port Vell do Tibidao i koniec biletu… Jak? Co robię źle?😔

  1. Beata & Tomek pisze:

   3 osoby = 3 przejazdy 🙂
   Można na jednym bilecie podróżować w trzy osoby, ale oczywiście każda osoba kasując bilet odbija kolejny przejazd.
   W przypadku biletu T-10 koszt jednego przejazdu / osoba to po prostu 1,20 euro.

   Wygląda na to, że wszystko OK, bo trzy przejazdy ściągnęło ci za kurs Port Vell – Espanya. Kolejne 3 za powrót Espanya – Port Vell. Kolejne 3 za kurs Port Vell do Tibidabo. Wychodzi jak byk 9 przejazdów 😉

 13. Michał pisze:

  Hej 😉

  Na wstępie muszę powiedzieć że wasz blog jest ekstra dokładny i fajnie się go czyta — dzięki za kawał dobrej roboty !

  Ale też mam pytanie jadąc z Santa Susanna do Barcelony (6 osób dorosłych) kupuję bilet T-10 i kasuje go 6 raz i czy takie jedno skasowanie pozwoli mi na dotarcie do Barcelony? Oraz czy jeśli byśmy chcieli przesiąść się w metro po dojechaniu czy da radę na tym samym bilecie (o ile wyrobimy się w 75 min)?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej,
   Dzięki za miłe słowa 😉

   Wszystko się zgadza, ale Santa Susanna to V strefa, więc taki T-10 musisz kupić. Kosztuje 40,50 euro i oczywiście przyjeżdżając do Barcelony możesz się na nim przesiąść na metro.
   Twój czas wzrasta o dodatkowe 15 minuty dla każdej strefy, więc po odbiciu biletu masz 75 minut + 4 x 15 minut = 135 minut.

   Więcej szczegółów znajdziesz tu:
   Bilet T-10 – poruszanie się w okolicach Barcelony
   Z Costa Brava do Barcelony

   1. Michał pisze:

    Jesteście fantastyczni !!!! dziękuje <3 myśle że jeszcze będę pisał bliżej wyjazdu ! 🙂

 14. Dariusz pisze:

  Witam, trochę pytanie z innej beczki. Czy jest możliwość przechowania bagażu na Camp Nou? Chciałbym prosto z lotniska pojechać na Camp Nou, gdyz jest po drodze do naszego Hotelu. Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Tak, od jakiegoś czasu przed wejściem na zwiedzanie możesz zostawić bagaż czy większy plecak i odebrać po zwiedzaniu stadionu.

 15. nick pisze:

  Witajcie. Będę w listopadzie w Barcelonie. Jeszcze nie mam pytań, ale podziwiam waszą życzliwość i pomoc nawet przy najbardziej prostych pytaniach. Pozdrawiam.

 16. Renata pisze:

  Cześć, jeśli kupię bilet T-10 na 4 strefy, wykorzystam, 8 przejazdów na trasie Callela – Barcelona, to czy mogę wykorzystać pozostałe 2 przejazdy na trasie Callela – Blanes? Bilet T10 obowiązuje na konkretne strefy czy na ilość stref pomiędzy którymi będę się przemieszczać?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Cześć,
   Możesz. Jadąc do Blanes poruszasz się w ramach II stref, a masz IV – strefowy.
   Lepiej je faktycznie wykorzystać niż miałby się zmarnować nawet na krótszym odcinku 😉

 17. Kasia i Tomek pisze:

  Hej, macie fantastycznego bloga 🙂 Mnóstwo ciekawych informacji, bardzo przydatnych. Mamy małe pytanie:, będziemy niedługo lecieć do BCN. Mamy w planach zainstalowanie się w Santa Susanna, ale na drugi dzień chcemy wrócić na zwiedzanie Barcelony. Czy T-Dia pozwoli nam na:
  – przejazd z lotniska do centrum jednego dnia,
  – poruszanie się po BCN drugiego dnia do terminu ważności karty (jak dobrze rozumiem 24h od pierwszej walidacji)?
  Pozdrawiamy 🙂

  1. Beata & Tomek pisze:

   Hej 😉
   Dzięki!
   Dokładnie, T-Dia ważny od pierwszej walidacji, stąd kasując go np. w piątek o 21:00 na lotnisku, będzie ważny do 21:00 w sobotę.

 18. Piotr pisze:

  Dobry wieczór.
  Lecimy rodziną (5 osób dorosłych) do Barcelony na 5 dni (6-10.11). W planach pokazanie rodzicom kilku największych atrakcji. Jaki rodzaj biletu będzie najsensowniejszy, żeby sprawnie poruszać się po mieście?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Piotr,
   Hola Barcelona na przemieszczanie się po mieście. Zwykle trochę drożej niż T-10, ale pełen komfort na cały pobyt.
   Jeśli zamierzacie korzystać z atrakcji, odwiedzić domy Gaudiego etc, możecie rozważyć opcję Barcelona City Pass. Co prawda nie ma w niej komunikacji publicznej, ale za to autobus turystyczny na 1 lub dwa dni, którym sprawnie przemieścicie się miedzy wszystkimi obowiązkowymi punktami w Barcelonie.

 19. Max pisze:

  Witam,
  W Hiszpanii senior od ilu lat się liczy?
  I drugie pytanie jadę wkrótce do Barcelony (2 osoby) na 6 dni, chcemy zwiedzić jak najwięcej ale obowiązkowo Sagrada Familia, Camp-Nou, Casa Mila, Muzeum Picassa, … no i pójść na flamenco na żywo.
  Gdzie polecacie flamenco i już nie wiem jaki bilet mam kupić.
  Pozdrowienia.
  Max

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj,
   Zwykle większość biletów dla seniorów jest dla osób +65 lat.

   Na 6 dni bardzo wygodnie wychodzi Hola Barcelona.
   My przy takim właśnie ostatnim wyjeździe z nich korzystaliśmy.
   Dojedziecie metrem czy pociągiem z lotniska, a później bez żadnych problemów możecie się przemieszczać w nielimitowany sposób po mieście.

   Jeśli chodzi o Flamenco, to mieliśmy okazję być tylko w jednym tablao w restauracji Nervion w dzielnicy gotyckiej.
   Szczegóły: Pokaz Flamenco

 20. Igor pisze:

  Witam,
  Za tydzień wyjeżdżam do Barcelony wraz z żoną i planujemy kupić bilet T-10, czy należy go kasować zawsze jak się wsiada w nowy środek transportu i system jakoś sam ogarnia czy jest to przesiadka czy nie? Oraz drugie pytanie, czy na bilecie T10 damy radę dojechać do Tibidabo?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Igor,
   Dwa razy tak 🙂
   O dojeździe na Tibidabo można przeczytać tu – Dojazd na Tibidabo.
   Możesz się również oprzeć na najświeższym komentarzu TomToma w tym wpisie, który podaje jeszcze bardziej budżetowe rozwiązanie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *