Komunikacja

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.


Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el Prat
Oznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i bilety T-Casual czy T-Familiar, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:
(rodzaje i ceny się zmieniły, ale reszta aktualna 🙂 )

Zobacz również

292 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Witam. Jak najłatwiej dostać się z lotniska el Prat do Cubelles? Oczywiście komunikacja miejska. Z góry dzięki za info.

  Odpowiedz
  • Witaj Ala,
   Prosta sprawa 🙂
   Pociąg R2N z lotniska. Dojedziesz na Sants, a tam przesiadasz się na R2 jadący w stronę Cubelles. Czas przejazdu z Sants to 45 minut.
   Bilet na cała trasę (lotnisko – Sants – Cubelles) to 5,5 euro / osoba.

 • Czy zdążę na ostatni pociąg jeżeli ląduję o 23:05 w sobotę. Dzięki za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
 • A jak dostać się na pociąg z terminalu T1?

  Odpowiedz
  • Trzeba skorzystać z darmowego shuttle busa kursującego miedzy T1 i T2. stamtąd na nogach do stacji pociągu R2N.

  • Lądowaliśmy 15.07 na terminalu T1 – shuttle bus nie jeździ (nie wiadomo dlaczego), musieliśmy jechać metrem z terminalu T1 do centrum Barcelony, koszt 5.20 euro za osobę.

  • Być może z powodu małej ilości lotów.
   Dzięki za informację.

 • Planuję podjechać autobusem 46 z Terminalu 1 na Terminal 2 – bo darmowy shuttle bus jest zawieszony. Czy i gdzie zakupię kartę T-Familiar na Terminalu 1? Czy podobne automaty, jak powyżej na filmiku są tam zlokalizowane?

  Odpowiedz
  • Na stacji metra na Terminal 1 🙂 Pamiętaj, że metrem z lotniska na tej karcie nie pojedziesz 🙂

  • Witam. Jak dojechać z lotniska w Gironie do Lloret de Mar? Będę w kwietniu.

  • Witaj Dorota,
   Bardzo prosto – z lotniska kursuje bezpośrednia linia – firma Sagales.
   Póki co brak jeszcze rozkładów, bo nikt nie wie, jak będzie wyglądała sprawa z turystami w kwietniu.

 • Da się przejść na piechotę z T1 na T2?

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Czy bilet T-10 muszę kasować przy każdym przejeździe np. jeśli się przesiadam? czy jest czas, jaki mogę jechać na 1 bilecie np. 60 min? Jeśli są bramki, to jak je przejść nie kasując kolejnego biletu, a mając bilet łączony na 10 przejazdów?

  Odpowiedz
  • Cześć Agata,
   Łączny czas jazdy na jednym przejeździe do 75 minut w I strefie.
   Jeśli przesiadasz się z metra na metro, to nie przechodzisz ponownie przez żadne bramki, więc nie kasujesz ponownie biletu.

   To samo dotyczy sytuacji, gdy np. z kolei podmiejskiej przesiadasz się na metro – wtedy również w zdecydowanej większości przypadków nie przechodzisz ponownie przez bramki.

   P.S. Nie ma już biletów T-10 🙂

 • Czy aby dojechać do Santa Susanna z lotniska El Prat powinienem kupić dwa bilety? Pierwszy na R2 do Sants (4 strefa) i drugi na R1 do Santa Susanna (5 strefa)? Czy wystarczy jeden na 5 strefę?

  Odpowiedz
  • Kupujesz 1 bilet na 5 strefę i jedziesz na nim z przesiadką np. na Sants czy mniejszej stacji – Clot.

 • Witam,
  Wybieramy się 4-osobową grupą do Barcelony na przełomie 09/10. Prośba o info, jak najłatwiej i najtaniej dostać się z lotniska pod adres Carrer de la Caritat, 65, 08911 Badalona, Barcelona. Z góry dziękuje za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Chyba najprościej i najszybciej będzie jechać pociągiem.
   Z lotniska linią R2N. Na stacji Clot przesiądziesz się na linię R1 jadącą do Blanes (jeździ co 30 minut).
   Wysiadasz na stacji Badalona, a stamtąd po prostu na nogach – masz do przejścia 850 metrów.

   Jednorazowy bilet na tej trasie wyjdzie bardzo drogo, najlepiej zainwestować w bilet T-Casual, T-Familiar czy Hola Barcelona, bo dla biletów zintegrowanych to wszystko I strefa 🙂

 • Super, bardzo dziękuję za wskazówki 🙂

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  A jak dostać się do Barcelony z Salou? Najlepiej rano 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Gosia,
   Pociąg – jeździ często w ciągu dnia.
   Aktualnie przez prace nie pojedziesz bezpośrednio – kupisz bilet łączony z przesiadką w Tarragonie na inną linię.

 • Dziękuję za odpowiedź, a może dostanę się z Salou autobusem bezpośrednio do Barcelony na lotnisko El Prat ? A stamtąd pojadę metrem bądź taksówka do centrum. Czy jest to możliwe?

  Odpowiedz
  • W takim razie możesz skorzystać z Bus Plana – busplana.com.
   Linia jeździ bezpośrednio na lotnisko El Prat, a kursy odbywają się bardzo często.
   Spod lotniska dojedziesz komunikacją publiczną do miasta.

 • Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, proszę o informację jak dotrzeć pociągiem z lotniska El Prat do Lloret de Mar. Jaki bilet powinnam zakupić?
  Dziękuję i pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Można skorzystać z pociągu, ale trzeba przesiąść się z linii lotniskowej R2N na R1 (np. na Sants) oraz na ostatniej stacji linii R1 – Blanes przesiąść się pod dworcem na autobus Pujol. Razem daje nam to 6,95 + 2,20 euro.

   Znacznie wygodniej jest skorzystać z bezpośrednio autobusu Sarfa, który odjeżdża spod obu terminali na lotnisku El Prat. Kursy są wykonywane dość często, a cena biletu to 13,15 euro.

   Szczegóły: Z Barcelony do Lloret de Mar

 • Bardzo dziękuję Panie Tomku za odpowiedź. Państwa, przygotowana z wielką starannością strona jest kopalnią wiedzy. Z przyjemnością skorzystam z proponowanych przez Państwa rozwiązań. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu