Komunikacja

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.


Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el Prat
Oznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i bilety T-Casual czy T-Familiar, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:
(rodzaje i ceny się zmieniły, ale reszta aktualna 🙂 )

Zobacz również

480 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Czy kartę Hola Barcelona kupię na stacji kolejowej na lotnisku El Prat, czy tylko przez internet?
  Jeżeli na stacji, to w automacie czy punkcie informacyjnym?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   19 kwietnia 2023 10:27

   Kupisz i tak i tak.
   Na lotnisku w automacie bez żadnego problemu, w okienku czasem odsyłają do automatu, a czasami sprzedają bez problemu 🙂

 • Hej – i ja z pytaniem. będę mieszkać z rodziną w Vilanova, ale chcę odwiedzić Barcelonę – widziałam opcję pociągiem, wysiadka w Passeig de Gràcia i potem pewnie spacerkiem do Sagrada czy zoo…to pewnie bilety na stacji początkowej można zakupić…Ale potem pytanie. Na takie „podjeżdżania” po Barcelonie to jest jakiś pomysł? Jak jest nas 5 osób, w tym dzieci….to najbardziej T-familiar i po prostu odbija każda osoba przejazd? Wybiorę się pewnie na 2 wyjazdy, ale nie dzień po dniu więc chyba ta karta typu Hola…to odpada, ekonomiczne to nie będzie?
  I jeszcze kwestia dojazdu z Vilanova na lotnisko El Prat – pociągiem do El Prat de Llobregat, potem na R2N – ale tam inny bilet trzeba kupić? Czy można na 1 jakoś ogarnąć?
  Z góry dzięki za pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 maja 2023 07:48

   Dorota,
   Po Barcelonie albo T-Familiar, albo każda osoba swój T-Casual. Pytanie czy przez dwa dni wykorzystacie 10 przejazdów z Casual. Najbardziej elastyczna i ekonomiczna opcja to prawdopodobnie Familiar.
   Bilet na pociąg kupujesz w Vilanova i la Geltrú na cała trasę. Jednorazowy bilet na tej trasie to 4,60 euro / osoba.

 • Witaj, czym najkorzystniej podróżować, żeby nie przepłacić?
  Będę krążyć między El Prat -hotel Travelodge Barcelona Poblenou – targi Fira Barcelona Gran Via – Mataro + zwiedzanie Barcelony. Będę Ci wdzięczna za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witam,
   T-Casual, a jak będziesz 5 dni czy więcej, bilet miesięczny.
   Przy aktualnej redukcji jego ceny o 50% kosztuje 20 euro i poza Mataro, które jest w trzeciej strefie, wszystkie te trasy będziesz pokonywać właśnie na miesięcznym.

 • A jaki macie pomysł na podróżowanie z Coma-Ruga do Barcelony? Wstępnie zarezerwowałem auto z lotniska na 12 dni naszego pobytu ale już sam nie wiem czy to dobry pomysł. Głównie ze względu na mecz Barcelony z Mallorcą bo później będzie problem z powrotem i bardzo wczesny lot do Gdańska. Myśleliśmy też o wycieczce do Tarragony. Czy można to wszystko ogarnąć pociągami i komunikacją?

  Odpowiedz
  • Jest stacja kolejowa Sant Vicenç de Calders.
   Bardzo szybko i sprawnie dojedziesz do centrum Barcelony linia R2S.
   Do stacji jednak będziesz musiał pewnie trochę dojść, a dodatkowo pociągi nie będę kursować w nocy.
   Musisz zatem faktycznie podjąć decyzję, bo kluczowy jest ten mecz i wczesny lot do Gdańska.

 • A czy pociągiem r2 dostanę się na lotnisko? Wszędzie znajduje informacje jak dojechać z lotniska, a nigdzie nie potrafię znaleźć informacji czy uda mi się dotrzeć pociągiem na lotnisko el prat.

  Odpowiedz
  • Dokładnie w analogiczny sposób dojedziesz R2N na lotnisko 🙂

 • Lotnisko -bilet miesięczny
  18 maja 2023 16:04

  Cześć! Czy na miesięcznym bilecie dotrę na lotnisko El prat? Czy muszę kupić osobny bilet?

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂 Im więcej czytam tym bardziej czuję się zagubiona więc postanowiłam, że do Was napiszę 😀 Przylatujemy 6 czerwca około 20:00 do Barcelony El Prat i musimy się dostać do Carrer de Puigcerdà, 278, Piso 1 – Puerta 2, Barcelona, Catalunya 08020. Wylot (też w El Prat) mamy w piątek 9 czerwca więc będziemy 3 pełne dni w mieście. Jaki bilet najlepiej kupic (2 osoby dorosłe) na ten okres?

  Zastanawiałam się nad Hola Barcelona na 3 dni, ale nie wiem czy będziemy aż tak dużo jeździć po miescie. W sumie mamy tylko Sagradę, „plażowanie” i ogolną wycieczkę po centrum w planach. Gdzieś wyczytałam, że jeśli kupilibyśmy T-Casual to nie obejmuje on metra z lotniska i trzeba kupic dodatkowy bilet za 5,15 Euro. Czy w takim razie bardziej opłaca się Hola?

  Odpowiedz
  • Cześć Paula 🙂
   T-Casual dla każdej osoby to w takim razie dobry pomysł.
   Tym bardziej, że dla was wygodniej będzie jechać pociągiem, a tu T-Casual obowiązuje.
   Jedziecie na Passeig de Gracia i tam przesiadacie się na fioletową linię metra L2 i jedziecie na La Pau.

   Na La Pau dojedziecie z Passeig de Gracia również żółtą L4, ale bardzo długo trzeba się na nią przesiadać, a sama trasa jest nieco dłuższa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team