T-10 - automat biletowy

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.

Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el PratOznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i biletu T-10, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-10. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:

134 odpowiedzi do «Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu»

 1. Dorota pisze:

  Witam świetna strona! 20.01.19 lądujemy ok. 22.00 w Barcelona El Prat, nie mogę się zdecydować gdzie zrobić rezerwację hotelu. Jedziemy z dzieckiem i lubimy dużo chodzić. Polecicie jakieś miejsce/dzielnice? Skończyłam czytać “Barszalone” i mam dużo wątpliwości😅

  1. Beata & Tomek pisze:

   Lektura dopiero przed nami, ale generalnie skupialibyśmy się na bliskości stacji metra.
   Z racji spokojniejszego klimatu nam bardzo przypadło do gustu Poblenou.
   Dostęp do bardzo ładnych plaż, sklepy, lokalna rambla.

   My po prostu po wyjściu z hotelu wracamy do niego dopiero wieczorem, więc ważna jest dla nas komunikacja z centrum miasta, a nie położenie hotelu w spacerowej odległości od centrum 😉

 2. Łukasz pisze:

  Witam. Przylecimy do Barcelony 13 stycznia o godz 22. Potrzebujemy dostać się z lotniska El Prat do hotelu Travelodge Barcelona Poblenou. Jak to zrobić najlepiej?
  Z lotniska pociągiem R2N dojechać na stację Passeig de Gracia, tam przesiąść się na żółtą linie metra L4 i tą linią dojechać na stację Llacuna, skąd blisko już do hotelu? Jak wygląda dojście z pociągu na metro, piszecie ze trwa to ok 15 min i nie trzeba wychodzić na górę. Czy po opuszczeniu pociągu R2N są jakieś znaki kierujące do żółtej linii metra L4?
  Czy może proponujecie jakieś inne rozwiązanie 🙂
  Bardzo dziękuje za odpowiedz.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Łukasz – we wpisie opisaliśmy sposób dojścia na pociąg. Idziemy górą, wiaduktem – kierunek jest dobrze opisany znakami lotniskowymi.
   Wszystko się zgadza jeśli chodzi o trasę. Po wyjściu z pociągu znaki zaprowadzą cię prosto na peron z którego odjeżdża L4. Uprzedzam tylko, że do pokonania w podziemiach jest dość spora odległość, tzn. dobre 15 minut na nogach 🙂

   Ze stacji Llacuna do hotelu jest bardzo blisko.

 3. Czesław pisze:

  Czy bilet Hola BCN również uprawnia do podróży pociągiem Renfe do miasta z lotniska?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Oczywiście.
   Hola Barcelona działa również na linię metra z lotniska.

 4. Basia pisze:

  Najmilsi
  Przylatujemy z mężem z WAW na EL PRAT 19 grudnia 2018 o 12.30 h. Zagościmy tu 10 dni, łącznie ze świętami. Mam nadzieje, ze będzie i cieplej i uroczo…. Chcemy skorzystać z Waszego transportu: taxi.

  Mamy mieszkanko w pobliżu metra: Besos Mar (a jaka to dzielnica? Clot?). Ulica: Carrer de Jaume Huguet. Przypuszczam, ze to dość daleko od EL PRAT? Jak oceniacie Państwo to miejsce (kwestia bezpieczeństwa, transportu. Oraz konsumpcja; a co to jest za jedzonko: Mama-papa??).

  Przylot do BCN – skorzystamy z Waszego formularza i zamówimy kursik. A ile to będzie kosztować? W BCN będziemy poruszać się – no właśnie, czym – TMB?, I jak ekonomicznie skalkulować bilety, bo jesteśmy seniorami (60+). Czy w ogóle są dla nas jakieś ulgi w komunikacji i przy zwiedzaniu? Co jest korzystne dla portfela?

  Czy zakupić bilet T 10 (on line), czy kartę Hola BCN. Do muzeów chodzić nie będziemy. Pozwiedzamy to co można dostrzec gołym okiem.
  Będę oczekiwać wszelkich cennych rad i porad.

  1. Beata & Tomek pisze:

   Droga Barbaro,
   Niestety nie zajmujemy się rezerwacją przejazdów taksówkami czy busami.
   We wpisie, który komentujesz pokazujemy jak za pomocą komunikacji publicznej – w tym przypadku pociągu dostać się do miasta.

   Możecie również w taki sposób się dam dostać – z pociągu przesiadacie na się na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i na bazie tego samego przejazdu jedziecie bezpośrednio na stacje metra Besos Mar.

   Jest to okolica dzielnicy Poblenou, aktualnie dość mocno zrewitalizowana (dawna dzielnica robotnicza). Nam klimat tam pasujący bardzo odpowiada. Pobudowało się sporo hoteli, zadbanych arterii, knajpek etc.

   Z racji bliskości stacji metra najłatwiej i najszybciej będzie wam dojeżdżać do miasta metrem. Tu jak zwykle niezawodny i ekonomiczny T-10, ale również dobrze cenowo wychodzą bilety Hola Barcelona. Tu nie przejmujemy się już w ogóle ilością przejazdów tylko jeździmy ile dusza zapragnie. Karty Hola możecie zamówić online i skorzystać już podczas przejazdu z lotniska.

 5. Basia pisze:

  Kochani, jeśli pozwolicie, to powrócę do kwestii dojazdu z El Prat do Besos Mar – tu/tam.
  I. pociąg – jaki jest mniej więcej dystans z Terminal 1 do stacji pociągu. Mam problem z nogą, wiec chcemy ew. wybrać opcje TAXI, o ile byłyby to zbyt duże odległości z:
  1) z EL Prat Term 1 – do stacji kolejowej (jakiej), następnie – podróż koleją do stacji kolejowej: Passeig de Gracia. Tu zapewne trzeba przejść do metra i wziąć L 4 (żółta), kier. La Pau. I do celu: Besos Mar.
  Gdzie kupić bilet na pociąg oraz metro, czy np. w punkcie info na lotnisku?
  lub
  2) Airbus ( Euro 6.-/os) do Pl. Catalonii, (czy jest tu linia L4?), i stamtąd jak….,i gdzie…?
  Gdzie kupić bilet (u kierowcy), a w T10 zaopatrzyć się już na lotnisku, w pkt.Info Turist?
  Mogę mieć problemy z obolałą nogą. Ale damy rade i dlatego rozważamy TAXI at first…:).

  3) Publiczna opieka zdrowotna w Barcelonie:
  Mamy tzw. karte EKUZ (pol. NFZ) i wytyczne, jak postępować w przypadku korzystania z publicznej OZ na terenie Hiszpanii… Czy w pobliżu Besos Mar ( okolice zakwaterowania) jest jakiś publiczny szpital bądź poradnia i pod jakimi szyldami jednostki te wystepują. Znak rozpoznawczy.

  4) Ulgi dla seniorów: jeśli tak, to jakie. Komunikacja, kluby, restauracje, etc.
  Będzie milo otrzymać cenne wskazówki.
  Pozdrawiam, Basia

 6. Basia pisze:

  Sorry, Kochani, właśnie przeczytałam Waszą rozpiskę z 12 lis. I już wszystko wiem, ze do pociągu należy iść, iść, iść i na wiadukt i po prostu – iść. To nie dla mnie opcja!!! Już to wiem, ze pociąg odpada.

  Skoncentrujmy się ew. na pkt.2 – Airbus i pozostałe kwestie – b/z.
  Ukłony, Basia

  1. Beata & Tomek pisze:

   1. Skoro są problemy z chodzeniem, to nawet przesiadka na Passeig de Gracia na metro jest problemem, bo to dobre 15 – 20 minut na nogach.

   Z placu katalońskiego nie jeździ L4. Żeby jednak nie jechać na Passeig de Gracia, najlepiej podjechać czerwoną linią L1 jeden przystanek na Urquinaona. Tam właśnie przesiąść się na L4.

   Bilety T-10 można kupić w automatach znajdujących się na stacjach metra. Bilety na Aerobus można kupić u kierowcy lub wcześniej online.

   Jeśli chodzi o służbę zdrowia – niedaleko waszego miejsca znajduje się centrum medyczne CAP La Mina. Normalny POZ czynny od wana do wieczora.

   Turyści nie mają zniżek na biletach komunikacji publicznej – jedynie najmłodsze dzieci.

   Jeśli chodzi o wstępu do obiektów – są, choć jak wcześniej było pisane, macie zamiar zwiedzać obiekty z zewnątrz. W samej Sagradzie zniżka dla seniora +65 to prawie 5 euro / osoba. Oczywiście ew. wejście do Sagrady musicie zamówić wcześniej.

   1. Basia pisze:

    Kochani, śliczne dzięki.
    Te cenne wskazówki ws pobytu w Katalonii płyną od Was, z Częstochowy. To ogromna wiedza, zarazem Wasz własny wkład pracy w to dobro, co czynicie dla innych. Oczywiście złożyłam zlecenie na TAXI przez polskiego przewoźnika na trasie EL Prat – Besos Mar – EL Prat. Dokonałam wstępnej rezerwacji.
    Ale bywa tak, co zaznaczyłam we wniosku, ze gospodarz może odwołać rezerwację noclegu i wówczas trzeba po omacku szukać kolejnego. Ale, mam nadzieję, ze są to skrajne przypadki. I oby tak było.
    Raz jeszcze dziękuję i życzę wszystkiego dobrego. Basia.

    1. Beata & Tomek pisze:

     Nie ma za co 😉
     W dniu imienin – wszystkiego najlepszego 🙂

     1. Basia pisze:

      Och, jak milo Kochani…Dzięki za życzenia.
      Ale ja nie mogę się z Wami rozstać!!! Wystąpił problem z rezerwacja TAXI, na portalu: Transport Barcelona jest “polski przewoźnik – może i korporacja”, ale “niskich lotów.”
      Złożyłam aplikacje na trasę: lotnisko – Besos oraz na powrót na 29.12.18 (sob).
      Oferta na ich stronie to: 8-10E/os w BCN. Niejaki pan Borys (vide Korpo) potwierdził że jest to 30E do Besos, ponieważ wg jego wiedzy, Besos jest poza BCN?
      A w soboty nie kursują, cyt: “bo nie”. Uznałam, ze oferta (30E) za kurs w 1.strefie, nijak się ma do rzeczywistości.

      Czy moglibyście Państwo wskazać jakść korpos – TAXI, które uznajecie za rzetelne. Np.: czytałam opinie nt. m.in. mytaxi w BCN. Tu uwagi są krytyczne.
      Oczywiście można znaleźć w net jakieś korporacje TAXI 24/7, ale trzeba wiedzieć, jaka. Podobnie zresztą jest w Warszawie. Nigdy nie korzystamy z korporacji lotniskowej, np. na Chopina. Mamy swoją, warszawską, tzw. ECCO. Dobra cena za km, (PLN 1.40), bez dodatkowych wyimaginowanych opłat. Dają rachunki etc. Ale trzeba być czujnym, być na miejscu i znać zwyczaje. Polegam na Was, moi Mili i liczę na podpowiedz.
      Gdzieś w sieci sprawdziłam, że odległość z lotniska EL PRAT T1. do Besos, to dystans ok. 55-60 km. Czy to możliwe?
      Pozdrawiam, Basia.

     2. Beata & Tomek pisze:

      Barbara, stąd właśnie mogło wynikać wyliczenie kosztu trasy przez transport-barcelona. Besos (El Besos) może być miejscowością w górach na północ od Barceony i wtedy 60 km by pasowało.

      W pierwszym Twoim wpisie podana jednak była nazwa stacji metra Besos Mar, a to już wschodnia część miasta Barcelony – odległość od lotniska 23 kilometry!

      Jeśli chodzi o taksówki nie korzystaliśmy, więc nie podpowiemy nazwy konkretnej firmy.

 7. Basia pisze:

  Oczywiście w rezerwacji do TAXI podałam dokładny adres oraz wskazałam stację metra Besos Mar. Bo w tej okolicy jest nocleg. Także miejsce jest prawidłowe. Ale czy Besos Mar to strefa poza Barceloną? Na pewno nie chodziło o góry, a moje poszukiwania dot. odległości, jak widać, dały mylny wynik w km. To tyle w kwestii korekty.
  Dzięki i pozdrawiam, Basia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *