Komunikacja

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.


Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el Prat
Oznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i bilety T-Casual czy T-Familiar, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:
(rodzaje i ceny się zmieniły, ale reszta aktualna 🙂 )

Zobacz również

530 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Czy kartę Hola Barcelona kupię na stacji kolejowej na lotnisku El Prat, czy tylko przez internet?
  Jeżeli na stacji, to w automacie czy punkcie informacyjnym?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   19 kwietnia 2023 10:27

   Kupisz i tak i tak.
   Na lotnisku w automacie bez żadnego problemu, w okienku czasem odsyłają do automatu, a czasami sprzedają bez problemu 🙂

 • Hej – i ja z pytaniem. będę mieszkać z rodziną w Vilanova, ale chcę odwiedzić Barcelonę – widziałam opcję pociągiem, wysiadka w Passeig de Gràcia i potem pewnie spacerkiem do Sagrada czy zoo…to pewnie bilety na stacji początkowej można zakupić…Ale potem pytanie. Na takie „podjeżdżania” po Barcelonie to jest jakiś pomysł? Jak jest nas 5 osób, w tym dzieci….to najbardziej T-familiar i po prostu odbija każda osoba przejazd? Wybiorę się pewnie na 2 wyjazdy, ale nie dzień po dniu więc chyba ta karta typu Hola…to odpada, ekonomiczne to nie będzie?
  I jeszcze kwestia dojazdu z Vilanova na lotnisko El Prat – pociągiem do El Prat de Llobregat, potem na R2N – ale tam inny bilet trzeba kupić? Czy można na 1 jakoś ogarnąć?
  Z góry dzięki za pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 maja 2023 07:48

   Dorota,
   Po Barcelonie albo T-Familiar, albo każda osoba swój T-Casual. Pytanie czy przez dwa dni wykorzystacie 10 przejazdów z Casual. Najbardziej elastyczna i ekonomiczna opcja to prawdopodobnie Familiar.
   Bilet na pociąg kupujesz w Vilanova i la Geltrú na cała trasę. Jednorazowy bilet na tej trasie to 4,60 euro / osoba.

 • Witaj, czym najkorzystniej podróżować, żeby nie przepłacić?
  Będę krążyć między El Prat -hotel Travelodge Barcelona Poblenou – targi Fira Barcelona Gran Via – Mataro + zwiedzanie Barcelony. Będę Ci wdzięczna za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witam,
   T-Casual, a jak będziesz 5 dni czy więcej, bilet miesięczny.
   Przy aktualnej redukcji jego ceny o 50% kosztuje 20 euro i poza Mataro, które jest w trzeciej strefie, wszystkie te trasy będziesz pokonywać właśnie na miesięcznym.

 • A jaki macie pomysł na podróżowanie z Coma-Ruga do Barcelony? Wstępnie zarezerwowałem auto z lotniska na 12 dni naszego pobytu ale już sam nie wiem czy to dobry pomysł. Głównie ze względu na mecz Barcelony z Mallorcą bo później będzie problem z powrotem i bardzo wczesny lot do Gdańska. Myśleliśmy też o wycieczce do Tarragony. Czy można to wszystko ogarnąć pociągami i komunikacją?

  Odpowiedz
  • Jest stacja kolejowa Sant Vicenç de Calders.
   Bardzo szybko i sprawnie dojedziesz do centrum Barcelony linia R2S.
   Do stacji jednak będziesz musiał pewnie trochę dojść, a dodatkowo pociągi nie będę kursować w nocy.
   Musisz zatem faktycznie podjąć decyzję, bo kluczowy jest ten mecz i wczesny lot do Gdańska.

 • A czy pociągiem r2 dostanę się na lotnisko? Wszędzie znajduje informacje jak dojechać z lotniska, a nigdzie nie potrafię znaleźć informacji czy uda mi się dotrzeć pociągiem na lotnisko el prat.

  Odpowiedz
  • Dokładnie w analogiczny sposób dojedziesz R2N na lotnisko 🙂

 • Lotnisko -bilet miesięczny
  18 maja 2023 16:04

  Cześć! Czy na miesięcznym bilecie dotrę na lotnisko El prat? Czy muszę kupić osobny bilet?

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂 Im więcej czytam tym bardziej czuję się zagubiona więc postanowiłam, że do Was napiszę 😀 Przylatujemy 6 czerwca około 20:00 do Barcelony El Prat i musimy się dostać do Carrer de Puigcerdà, 278, Piso 1 – Puerta 2, Barcelona, Catalunya 08020. Wylot (też w El Prat) mamy w piątek 9 czerwca więc będziemy 3 pełne dni w mieście. Jaki bilet najlepiej kupic (2 osoby dorosłe) na ten okres?

  Zastanawiałam się nad Hola Barcelona na 3 dni, ale nie wiem czy będziemy aż tak dużo jeździć po miescie. W sumie mamy tylko Sagradę, „plażowanie” i ogolną wycieczkę po centrum w planach. Gdzieś wyczytałam, że jeśli kupilibyśmy T-Casual to nie obejmuje on metra z lotniska i trzeba kupic dodatkowy bilet za 5,15 Euro. Czy w takim razie bardziej opłaca się Hola?

  Odpowiedz
  • Cześć Paula 🙂
   T-Casual dla każdej osoby to w takim razie dobry pomysł.
   Tym bardziej, że dla was wygodniej będzie jechać pociągiem, a tu T-Casual obowiązuje.
   Jedziecie na Passeig de Gracia i tam przesiadacie się na fioletową linię metra L2 i jedziecie na La Pau.

   Na La Pau dojedziecie z Passeig de Gracia również żółtą L4, ale bardzo długo trzeba się na nią przesiadać, a sama trasa jest nieco dłuższa 🙂

 • Szukam, czytam, ale im więcej wiem, tym bardziej pogubiona jestem. Potrzebuję pokierowania. Przylatujemy na El Prat Barcelona, mamy się dostać do Calelli, przez R2N a potem R1 ( przesiadka w El Clot Arago. Chciałam kupić T-familiar, ale na ile stref ? 7 ?
  Jedziemy na jeden dzień do Barcelony pozwiedzać ( chcemy też przejechać się metrem), myślałam o t-familiar na 4 (?) strefy, czyli 2h jak dobrze rozumiem, czy w tym czasie możemy zaliczyć pociąg i metro ?
  Bardzo proszę o wsparcie.

  Odpowiedz
  • El Prat- Calella, strefy
   12 czerwca 2023 07:56

   Nie dopisałam ilości osób, 2 dorosłych 2 dzieci (z tego co wie, zniżek nie mają- 6 i 9 lat.

  • Dokładnie, potrzebujesz bilet IV – strefowy, więc kupujesz T-Familiar za 35 euro.
   Kasujesz go cztery razy – każda osoba odbija go przechodząc przez bramkę na pociągu na lotnisku El Prat.
   Na tym bilecie analogicznie robicie kurs z Calella do Barcelony.
   Dojeżdżając do Barcelony, np. na Sants, możecie się oczywiście w ramach tego jednego przejazdu przesiąść na metro.

   Bilet T-Familiar dokupujecie w ramach potrzeby, bo przy waszej rodziny kurs w dwie strony to już cały bilet wykorzystany 🙂

 • Przylatujemy jutro na El Prat (niedziela). Czy kupię w niedzielę bilet T-usual? i czy dostanę jakiś paragon w automacie (rozliczenie delegacji)? Pozdrawiam 😀

  Odpowiedz
  • Pytanie już nieaktualne, ale oczywiście, automaty są czynne 24h.
   Kupując bilet można zaznaczyć opcję wydrukowania rachunku.

 • Witam ,
  Z lotniska El Prat chce sie dostac pociągiem do Pineda de Mar, później zamierzam za kilka dni pozwiedzać Barcelonę. Poproszę o sugestię jaki bilet kupić na lotnisku (dla 3 osób).. Czy do przesiadki na R1 lepiej wybrać Sants Clot.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Przez Sants będzie przejeżdżał każdy pociąg jadący z lotniska, więc będzie pewniej.
   W waszym przypadku mogą się przydać bilety T-Familiar w opcji na IV strefę – jest na nim 8 przejazdów, a jadąc w trójkę kasujecie go trzy razy.
   Później dokupujecie kolejne w zależności od zapotrzebowania na przejazdy 🙂

 • Witam serdecznie. Bardzo proszę o podpowiedź czy dobrze wszystko zrozumiałem. Kupuje bilet t-famili rodzina (2+2) na 5 strefę. Na lotnisku wsiadam do R2N jedziemy na dworzec główny i tam na tym samym bilecie możemy jechać do Callela i to jeśli się wyrobimy w 1.35 min to nam skasuje jeden 4 przejazdy i później np. na 2 dzień ponownie możemy pojechać na tym bilecie do Barcelony i korzystać przez 1.35 min? Jeszce pytanie czy Do callea trzeba kupić bilet na 5 strefe, bo tak wynika z mapy a tu przeczytałem, że wystarczy do 4 strefy za 35 euro. Proszę o informację dziękuję z góry.

  Odpowiedz
  • Witaj Emil,
   Wszystko dobrze napisałeś.
   Nieścisłość dotycząca stref wynika z tego, że jest to V strefa kolei regionalnych, ale IV ATM,
   Jeśli zatem kupujesz zintegrowany bilety jak T-Familiar czy T-Casual, to właśnie w opcji na IV strefę.

 • Katarzyna
  9 lipca 2023 14:39

  Cześć. Przylatujemy na El Prat o 22 wieczorem. Nocleg mamy pod adresem: Carrier de Sort, 2, 07904 Lhospitalet de Llobregat. Jak się tam dostać tanio o tej porze? Myślałam o pociągu ale gdzie się przesiąść? Bardzo proszę o informację.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pewnie, możecie przesiąść się na Sants na niebieską linię metra L5.
   Jedziecie nią na stację Collblanc lub Ernest Lluch – odległość do przejścia na nogach praktycznie taka sama.

 • Hej jeszcze małe ptaynie. Lądujemy na terminalu 1. Jak najlepiej dostać się na Pociąg R2? Jest jakiś autobus darmowy co kursuje miedzy terminalami czy już trzeba kasować bilet na przejazd autobusem lub metrem. Dzięki z góry

  Odpowiedz
  • Należy przejść w okolice T2. Najlepiej darmowym lotniskowym shuttle busem, który kursuje między terminalami. Stamtąd dojedziesz na stację pociągu – R2N dojedziesz na Sants, a tam przesiądziesz się na R1.

 • Będę jechać pociągiem z Barcelony (lotnisko) do Allela ( El Masnou stacja), przesiadka na Sants, 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Jaki bilet/bilety najlepiej?

  Odpowiedz
  • Zakładam że będzie również wracać na lotnisko El Prat?
   W takim przypadku zdecydowanie T-Familiar w opcji na II strefę.
   Kosztuje 19 euro i macie na nim 8 przejazdów. 4 wykorzystacie w drodze do El Masnou i 4 na powrocie.

 • Witam, czy karty t casual i familiar obowiązują na pociąg R2N z El Prat do centrum ?

  Odpowiedz
 • Witam ,
  Z lotniska El Prat chce sie dostac pociągiem do Pineda de Mar, jesteśmy na 8 dni i chcemy troszkę pozwiedzać. Poproszę o sugestię jaki bilet kupić na lotnisku (dla 2 osób)..

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Jeśli z Pinedy chcecie jeszcze w trakcie wakacji przyjechać do Barcelony, to fajnym rozwiązaniem będzie T-Familiar w opcji na IV strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów – dwa wykorzystacie na dojazd z lotniska. Później 4 na dojazd do Barcelony i z powrotem do Pinedy, Zostaną wam 2 na powrót na lotnisko.

   Oczywiście w ramach potrzeby można dokupić kolejne 🙂

  • Hejka dzięki za odpowiedź, jeszcze jedna sprawa będziemy w październiku czy to jakoś zmienia sytuację .Dzięki pozdrowionka

  • Nie, dokładnie taka sama zasada, a w tym okresie pociąg R1 kursuje bez zmian.

 • Czy jadąc ze znajomymi możemy kupić bilet R-familiar? Czy ten bilet również obowiązuje na przejazd pociągiem z lotniska do centrum i z centrum na lotnisko?

  Odpowiedz
  • Tak, każdy po prostu ten kartonik odbija więc schodzi z niego tyle przejazdów ile osób jedzie.
   Tak, T-Familiar w opcji na I strefę obowiązuje na linii R2N z lotniska.

  • Pan Hiszpan z informacji z Youtuba mowi inaczej ze t-familar nie obowiazuje z lotniska do centrum to jak to w koncu jest?
   Jedziemy w 4 osoby z el prat do ciutadela via olympica , czy na t-familar ticket przejedziemy?

  • Prosiłbym link do tego Pana Hiszpana 🙂
   Lotnisko El Prat znajduje się w I strefie ATM, stąd na biletach I – strefowych T-Familiar oraz T-Casual można jak najbardziej podróżować.

 • Hej, nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy linie autobusowe z dopiskiem „L” oznaczone na google na żółto (np. L99 z lotniska do Castelldefels) obsługiwane są przez bilet t-usual? Gdzie ewentualnie mogę odnaleźć taką informację?

  Odpowiedz
 • Witam, jak dostanę się:
  1. z lotniska El Prat w Barcelonie do Santa Susanna (hotel Mercury), czy kursują jakieś pociągi?
  2. z lotniska Girona do Santa Susanna (hotel Mercury)?

  Odpowiedz
  • Witam,
   1) Tak, Co 30 minut z lotniska odjeżdża pociąg R2N. Na Sants przesiądziesz się na R1, którym dojedziesz bezpośrednio do Santa Susanna. Bilet na całą trasę kupisz od razu na lotnisku. Koszt jednorazowego to 5,50 euro / osoba.
   2) Aktualnie chyba tylko shuttle transfery. Nie obsługują tego żadne liniówki. Sprawdź połączenia i koszt na flybus.com.

 • Witam.
  A czy jest gdzieś jakaś mapa, schemat połączeń pociągów z lotniska El Prat do Barcelony?

  Odpowiedz
 • Tomek (ale nie ten)
  8 września 2023 15:47

  Z El Prat jeździ tylko jako metro linia L9, a pociąg R2 Nord. Mapki schematu komunikacji zobacz tutaj:
  https://rodalies.gencat.cat/en/linies_estacions_i_trens/planols-de-la-xarxa/
  Klikasz w Barcelona suburbian railway services i masz PDF z mapką.

  Odpowiedz
 • Witam
  Wybieram się ze znajomymi na mecz do Barcelony w listopadzie i mam pytanie jak najlepiej dostać die z lotniska El Prat w okolice stadionu Estadi Olímpic Lluís Companys?Jaku bilet kupić?
  Z góry dziękuję za pomoc

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeśli Aerobus, to bezpośrednio spod terminala na plac hiszpański.
   Stamtąd na nogach na stadion.
   Na Aerobus obowiązują jednak osobne bilety, które aktualnie kosztują 6,75 euro.

   Taniej, na bazie biletów np. T-Casual można jechać pociągiem R2N.
   Wysiadasz na Sants i idziesz lekko ponad 2 km na stadion, albo w ramach tego samego przejazdu przesiadasz się na zieloną linię metra L3 i podjeżdżasz na plac hiszpański.

 • Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Hej!
  Zamierzam być w najbliższym czasie właśnie w Barcelonie i moje pytanie to czy dobrym pomysłem jest zamieszkać niedaleko stacji Mollet – Sant Fost i dojeżdżać pociągiem R2N do Barcelony? Jakie byłyby to koszty transportu bo ciężko mi to znaleźć dokładnie i czy jest jakaś opcja aby wyszło taniej? jak z bezpieczeństwem w tej dzielnicy?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Jest to już II strefa, więc musiałbyś kupić bilet I – strefowy na dojazdy do Barcelony, np. T-Casual czy T-Familiar.
   Jeśli masz zamiar to robić to codziennie, to jednak jest to kawałek.
   Mogą być obrzeża, ale skupiłbym się raczej na I strefie.

  • Dziękuje ci bardzo za odpowiedz! Jak patrzyłem na google to pokazywało 18min dojazd tą koleją więc ja już sam nie wiem 😛

  • Tak, ale to jednak II strefa, więc musisz się liczyć z wyższym kosztem dojazdu.

 • Cześć, jaki bilet zakupić na jeden przejazd z dworca Sants na lotnisko R2N?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli kupisz jednorazowy na pociąg, to wyniesie cię on aż 4,60 euro!
   Bardziej się opłaca wolny przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar, ale jeśli takiego nie będziesz posiadał, pozostanie ci ten jednorazowy na pociąg.

 • Witam,
  Jak najszybciej i z najmniejszą liczbą przesiadek dojechać z lotniska El Prat T2 do Sant Marti?
  🙂

  Odpowiedz
 • Hej,
  Wybieram się do Barcelony na 7 dni i chciałabym kupić bilet T-usual.
  Na waszych filmach przy zakupie w automacie nie pojawia się taka nazwa biletu. Czy to jest ten sam bilet co T-mes? Czy trzeba go szukać gdzieś indziej? I czy rzeczywiście po zakupie wystarczy wpisać numer np. dowodu osobistego lub paszportu? Czy potrzebna jest jakaś dodatkowa karta? Czy na lotniku będzie można liczyć na pomoc kogoś z obsługi?
  Poza tym 2-strefa T-usual jest niewiele droższa, dlatego kolejne pytanie: czy w 2 strefie jest coś ciekawego do obejrzenia?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Tak, w międzyczasie zmienił nazwę i aktualnie to T-Usual, a wcześnie T-Mes.
   Tak, wystarczy wpisać numer dowodu lub paszportu, a na staccji pociągu R2N są osoby, które pomagają w obsłudze automatów.
   Z mojego doświadczenia wynika, że II strefowe bilety kupują głównie osoby, które mieszkają w okolicznych miejscowościach i potrzebują dojeżdżać do Barcelony. W drugą stronę raczej to nie działa 🙂

 • Cześć, za tydzień jade do Barcelony. Będzie nas łącznie 4 dorosłych i 1 dziecko (17 lat). Potrzebujemy z El Prat Lotniska dojechać do Lanzarote, 10 Sant Andreu, 08030 Barcelona.
  Co poleca Pani najbardziej nam kupić? Głównie będziemy chodzić, ale potrzebujemy dojechać na miejsce i wrócić na lotnisko. Myślałam o hola Barcelona, ale wydaje mi się droższa niż kupowanie pojedynczych biletów. Czy poleca Pan jakąś inną opcję? Będziemy potrzebować:
  – 1 przejazd z lotniska
  – ok 4/6 przejazdy w trakcie pobytu
  – 1 przejazd na lotnisko

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Idealnie dla was – T-Casual dla każdej osoby 🙂
   Jest na im 10 przejazdów.
   Można na nim jechać z lotniska wykorzystując np. pociąg R2N.
   Nie obędzie się bez dwóch przesiadek – najpierw z lotniska pocig na Sants, tam przesiadka na niebieską linię metra L5 i przejazd na La Sagrera. Tam przesiadacie się na czerwoną L1 i jedziecie na stację Sant Andreu.
   Można jechać metrem z lotniska z jedną przesiadką, ale tu potrzebne są dodatkowe biletu lub właśnie karta Hola.

   Całą trasę z lotniska na T-Casual z dwoma przesiadkami zrobicie tylko na jednym przejeździe z tego biletu.

 • ByłWBarcelonie
  21 listopada 2023 15:52

  Właśnie wróciłem z Barcelony i niestety nie znalazłem jak dojechałem gdzie isć na R2N, dopiero jak wróciłem to się zorientowałem gdzie to jest. Trochę mylące jest to, że piszecie, że trzeba wyjsć z terminala -po co? wystarczyło napisać, że iść do do końca do strefy wylotów tak jak się idzie do kontroli bezpieczeństwa i po wyjściu schodami na górę na przeciwko będą drzwi nad którymi będzie napis renfe – i tyle.

  Odpowiedz
  • Ciężko tam nie trafić.
   We wpisie jest napisane:

   „Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.
   Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku”

   To bardziej po to, aby wizualnie zobaczyć ten wiadukt, minąć i wiedzieć gdzie to jest, dla takich osób jak ty.

   Później we wpisie dopisuję:
   „Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.”

   Wystarczy przeczytać wszystko.

 • Witam
  Chciałbym się dowiedzieć czy na stadionie Olimpijskim jest sklep gdzie można kupić koszulkę FC Barcelony?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team