Komunikacja

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.


Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el Prat
Oznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i bilety T-Casual czy T-Familiar, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:
(rodzaje i ceny się zmieniły, ale reszta aktualna 🙂 )

Zobacz również

589 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Witam, czy na karcie t-casual mogę się poruszać liniami avanzagrupo i tmb?

  Odpowiedz
  • Witam,
   Tak. Avanza działająca w regionie Barcelony akceptuje zintegrowane bilety.

 • Dziękuję za odpowiedź 🙂
  A jeszcze mam takie pytanie; muszę się dostać z lotniska do miejscowości Gava, pokazuje mi że najpierw jadę jakąś czerwoną linią 46, a później się przesiadam na pomarańczową L99 to czy na tym jednym bilecie z karty t-casual przejadę, czy muszę użyć dwóch biletów?

  Odpowiedz
  • Tak, zrobisz to na jednym przejeździe. W obu liniach akceptowane są bilety T-Casual 🙂

 • Agnieszka
  13 maja 2024 13:09

  Witam, jaki bilet na plażę Garraf z centrum Barcelony należy dokupić, jeśli będę w trakcie pobytu posługiwać się biletem T-casual na strefę pierwszą, a Garraf znajduje się poza strefą pierwszą? Jest to jedyne miejsce poza strefą, jakie planuje odwiedzić 😉

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Bilet dwustrefowy.
   Po prostu kup jednorazowy na przejazd na miejsce, koszt to 4,10 euro / osoba 🙂

 • Witam 🙂
  Wracam za niedługo Ryanair z Barcelony do Polski. Gdzie znajdę jakieś konkretne informacje, czy będzie to odlot z T1, czy T2? Odległość między terminalami to 4km więc wydaje mi się, że to dosyć istotna informacja, gdzie dojechać i zrobić odprawę bagażową.

  Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
  Pozdrawiam! 🙂

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Najlepiej sprawdzać rozkład lotów na oficjalnej stronie lotniska.
   Ale jeśli wracasz tą samą linią lotniczą, to na 99% lecisz z tego samego terminala, na który przyleciałeś 🙂

 • Hej,
  Podpowiedzcie proszę jak dojechać z lotniska El Prat do miejscowości Calella.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, czy dobrze zrozumiałam że kupując na lotnisku bilet np T familiar mogę z niego skorzystać do stacji Sant’s i na jednym przejeździe przesiąść się na kolejkę do Blanes? Czy po wyjściu na stacji Sant’s konieczne będzie kolejne skanowanie karty?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, ale jeśli chcesz jechać na nim do Blanes, musisz mieć w opcji na V strefę.
   Nie wychodzisz ze stacji na przesiadce, bo skasuje ci kolejny przejazd.
   Przesiadasz się w ramach stacji, po prostu zmieniasz peron.

 • Ile zajmuje na Passeig de Gracia przejście z pociągu do metra L2

  Odpowiedz
 • Małgorzata
  4 czerwca 2024 14:20

  Dzień dobry, przejazd pociągiem linia R2N z portu lotniczego linia a potem przesiadka na autobus nr V25? Czy jest to jeden przejazd czy już dwa ? Chciałam zakupić kartę T-Familiar?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, zadziała, jeśli zmieścisz się w limicie czasowym, będzie to jeden przejazd.

 • Cześć, przylatujemy na El Prat i musimy dojechać do Cubelles. Chcemy też zwiedzać Barcelonę więc potrzebuje info jak ogarnąć bilety z lotniska do Cubelles oraz z powrotem. Co najbardziej się opłaca i jak działa. Pierwszy raz w Barsie.

  Odpowiedz
  • Wszystko zależy od tego jak często będzie kursować na tej trasie.
   T 4 strefa ATM, więc z lotniska np. na bilecie T-Casual czy T-Familiar w opcji na IV strefę pociągiem.
   Jedziecie R2N na Sants, a tam przesiadacie się na R2 do Cubelles.

   Przy wielu kursach na tej trasie możecie rozważyć miesięczny T-Usual w opcji na IV strefę, bo w aktualnej promocji kosztuje 49,40 euro, a pozwoli wam również jeździć po samej Barcelonie czy najbliższej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team