Komunikacja

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.


Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el Prat
Oznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i bilety T-Casual czy T-Familiar, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:
(rodzaje i ceny się zmieniły, ale reszta aktualna 🙂 )

Zobacz również

569 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Czy kartę Hola Barcelona kupię na stacji kolejowej na lotnisku El Prat, czy tylko przez internet?
  Jeżeli na stacji, to w automacie czy punkcie informacyjnym?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   19 kwietnia 2023 10:27

   Kupisz i tak i tak.
   Na lotnisku w automacie bez żadnego problemu, w okienku czasem odsyłają do automatu, a czasami sprzedają bez problemu 🙂

 • Hej – i ja z pytaniem. będę mieszkać z rodziną w Vilanova, ale chcę odwiedzić Barcelonę – widziałam opcję pociągiem, wysiadka w Passeig de Gràcia i potem pewnie spacerkiem do Sagrada czy zoo…to pewnie bilety na stacji początkowej można zakupić…Ale potem pytanie. Na takie „podjeżdżania” po Barcelonie to jest jakiś pomysł? Jak jest nas 5 osób, w tym dzieci….to najbardziej T-familiar i po prostu odbija każda osoba przejazd? Wybiorę się pewnie na 2 wyjazdy, ale nie dzień po dniu więc chyba ta karta typu Hola…to odpada, ekonomiczne to nie będzie?
  I jeszcze kwestia dojazdu z Vilanova na lotnisko El Prat – pociągiem do El Prat de Llobregat, potem na R2N – ale tam inny bilet trzeba kupić? Czy można na 1 jakoś ogarnąć?
  Z góry dzięki za pomoc.

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   9 maja 2023 07:48

   Dorota,
   Po Barcelonie albo T-Familiar, albo każda osoba swój T-Casual. Pytanie czy przez dwa dni wykorzystacie 10 przejazdów z Casual. Najbardziej elastyczna i ekonomiczna opcja to prawdopodobnie Familiar.
   Bilet na pociąg kupujesz w Vilanova i la Geltrú na cała trasę. Jednorazowy bilet na tej trasie to 4,60 euro / osoba.

 • Witaj, czym najkorzystniej podróżować, żeby nie przepłacić?
  Będę krążyć między El Prat -hotel Travelodge Barcelona Poblenou – targi Fira Barcelona Gran Via – Mataro + zwiedzanie Barcelony. Będę Ci wdzięczna za pomoc.

  Odpowiedz
  • Witam,
   T-Casual, a jak będziesz 5 dni czy więcej, bilet miesięczny.
   Przy aktualnej redukcji jego ceny o 50% kosztuje 20 euro i poza Mataro, które jest w trzeciej strefie, wszystkie te trasy będziesz pokonywać właśnie na miesięcznym.

 • A jaki macie pomysł na podróżowanie z Coma-Ruga do Barcelony? Wstępnie zarezerwowałem auto z lotniska na 12 dni naszego pobytu ale już sam nie wiem czy to dobry pomysł. Głównie ze względu na mecz Barcelony z Mallorcą bo później będzie problem z powrotem i bardzo wczesny lot do Gdańska. Myśleliśmy też o wycieczce do Tarragony. Czy można to wszystko ogarnąć pociągami i komunikacją?

  Odpowiedz
  • Jest stacja kolejowa Sant Vicenç de Calders.
   Bardzo szybko i sprawnie dojedziesz do centrum Barcelony linia R2S.
   Do stacji jednak będziesz musiał pewnie trochę dojść, a dodatkowo pociągi nie będę kursować w nocy.
   Musisz zatem faktycznie podjąć decyzję, bo kluczowy jest ten mecz i wczesny lot do Gdańska.

 • A czy pociągiem r2 dostanę się na lotnisko? Wszędzie znajduje informacje jak dojechać z lotniska, a nigdzie nie potrafię znaleźć informacji czy uda mi się dotrzeć pociągiem na lotnisko el prat.

  Odpowiedz
  • Dokładnie w analogiczny sposób dojedziesz R2N na lotnisko 🙂

 • Lotnisko -bilet miesięczny
  18 maja 2023 16:04

  Cześć! Czy na miesięcznym bilecie dotrę na lotnisko El prat? Czy muszę kupić osobny bilet?

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂 Im więcej czytam tym bardziej czuję się zagubiona więc postanowiłam, że do Was napiszę 😀 Przylatujemy 6 czerwca około 20:00 do Barcelony El Prat i musimy się dostać do Carrer de Puigcerdà, 278, Piso 1 – Puerta 2, Barcelona, Catalunya 08020. Wylot (też w El Prat) mamy w piątek 9 czerwca więc będziemy 3 pełne dni w mieście. Jaki bilet najlepiej kupic (2 osoby dorosłe) na ten okres?

  Zastanawiałam się nad Hola Barcelona na 3 dni, ale nie wiem czy będziemy aż tak dużo jeździć po miescie. W sumie mamy tylko Sagradę, „plażowanie” i ogolną wycieczkę po centrum w planach. Gdzieś wyczytałam, że jeśli kupilibyśmy T-Casual to nie obejmuje on metra z lotniska i trzeba kupic dodatkowy bilet za 5,15 Euro. Czy w takim razie bardziej opłaca się Hola?

  Odpowiedz
  • Cześć Paula 🙂
   T-Casual dla każdej osoby to w takim razie dobry pomysł.
   Tym bardziej, że dla was wygodniej będzie jechać pociągiem, a tu T-Casual obowiązuje.
   Jedziecie na Passeig de Gracia i tam przesiadacie się na fioletową linię metra L2 i jedziecie na La Pau.

   Na La Pau dojedziecie z Passeig de Gracia również żółtą L4, ale bardzo długo trzeba się na nią przesiadać, a sama trasa jest nieco dłuższa 🙂

 • Szukam, czytam, ale im więcej wiem, tym bardziej pogubiona jestem. Potrzebuję pokierowania. Przylatujemy na El Prat Barcelona, mamy się dostać do Calelli, przez R2N a potem R1 ( przesiadka w El Clot Arago. Chciałam kupić T-familiar, ale na ile stref ? 7 ?
  Jedziemy na jeden dzień do Barcelony pozwiedzać ( chcemy też przejechać się metrem), myślałam o t-familiar na 4 (?) strefy, czyli 2h jak dobrze rozumiem, czy w tym czasie możemy zaliczyć pociąg i metro ?
  Bardzo proszę o wsparcie.

  Odpowiedz
  • El Prat- Calella, strefy
   12 czerwca 2023 07:56

   Nie dopisałam ilości osób, 2 dorosłych 2 dzieci (z tego co wie, zniżek nie mają- 6 i 9 lat.

  • Dokładnie, potrzebujesz bilet IV – strefowy, więc kupujesz T-Familiar za 35 euro.
   Kasujesz go cztery razy – każda osoba odbija go przechodząc przez bramkę na pociągu na lotnisku El Prat.
   Na tym bilecie analogicznie robicie kurs z Calella do Barcelony.
   Dojeżdżając do Barcelony, np. na Sants, możecie się oczywiście w ramach tego jednego przejazdu przesiąść na metro.

   Bilet T-Familiar dokupujecie w ramach potrzeby, bo przy waszej rodziny kurs w dwie strony to już cały bilet wykorzystany 🙂

 • Przylatujemy jutro na El Prat (niedziela). Czy kupię w niedzielę bilet T-usual? i czy dostanę jakiś paragon w automacie (rozliczenie delegacji)? Pozdrawiam 😀

  Odpowiedz
  • Pytanie już nieaktualne, ale oczywiście, automaty są czynne 24h.
   Kupując bilet można zaznaczyć opcję wydrukowania rachunku.

 • Witam ,
  Z lotniska El Prat chce sie dostac pociągiem do Pineda de Mar, później zamierzam za kilka dni pozwiedzać Barcelonę. Poproszę o sugestię jaki bilet kupić na lotnisku (dla 3 osób).. Czy do przesiadki na R1 lepiej wybrać Sants Clot.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Przez Sants będzie przejeżdżał każdy pociąg jadący z lotniska, więc będzie pewniej.
   W waszym przypadku mogą się przydać bilety T-Familiar w opcji na IV strefę – jest na nim 8 przejazdów, a jadąc w trójkę kasujecie go trzy razy.
   Później dokupujecie kolejne w zależności od zapotrzebowania na przejazdy 🙂

 • Witam serdecznie. Bardzo proszę o podpowiedź czy dobrze wszystko zrozumiałem. Kupuje bilet t-famili rodzina (2+2) na 5 strefę. Na lotnisku wsiadam do R2N jedziemy na dworzec główny i tam na tym samym bilecie możemy jechać do Callela i to jeśli się wyrobimy w 1.35 min to nam skasuje jeden 4 przejazdy i później np. na 2 dzień ponownie możemy pojechać na tym bilecie do Barcelony i korzystać przez 1.35 min? Jeszce pytanie czy Do callea trzeba kupić bilet na 5 strefe, bo tak wynika z mapy a tu przeczytałem, że wystarczy do 4 strefy za 35 euro. Proszę o informację dziękuję z góry.

  Odpowiedz
  • Witaj Emil,
   Wszystko dobrze napisałeś.
   Nieścisłość dotycząca stref wynika z tego, że jest to V strefa kolei regionalnych, ale IV ATM,
   Jeśli zatem kupujesz zintegrowany bilety jak T-Familiar czy T-Casual, to właśnie w opcji na IV strefę.

 • Katarzyna
  9 lipca 2023 14:39

  Cześć. Przylatujemy na El Prat o 22 wieczorem. Nocleg mamy pod adresem: Carrier de Sort, 2, 07904 Lhospitalet de Llobregat. Jak się tam dostać tanio o tej porze? Myślałam o pociągu ale gdzie się przesiąść? Bardzo proszę o informację.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pewnie, możecie przesiąść się na Sants na niebieską linię metra L5.
   Jedziecie nią na stację Collblanc lub Ernest Lluch – odległość do przejścia na nogach praktycznie taka sama.

 • Hej jeszcze małe ptaynie. Lądujemy na terminalu 1. Jak najlepiej dostać się na Pociąg R2? Jest jakiś autobus darmowy co kursuje miedzy terminalami czy już trzeba kasować bilet na przejazd autobusem lub metrem. Dzięki z góry

  Odpowiedz
  • Należy przejść w okolice T2. Najlepiej darmowym lotniskowym shuttle busem, który kursuje między terminalami. Stamtąd dojedziesz na stację pociągu – R2N dojedziesz na Sants, a tam przesiądziesz się na R1.

 • Będę jechać pociągiem z Barcelony (lotnisko) do Allela ( El Masnou stacja), przesiadka na Sants, 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Jaki bilet/bilety najlepiej?

  Odpowiedz
  • Zakładam że będzie również wracać na lotnisko El Prat?
   W takim przypadku zdecydowanie T-Familiar w opcji na II strefę.
   Kosztuje 19 euro i macie na nim 8 przejazdów. 4 wykorzystacie w drodze do El Masnou i 4 na powrocie.

 • Witam, czy karty t casual i familiar obowiązują na pociąg R2N z El Prat do centrum ?

  Odpowiedz
 • Witam ,
  Z lotniska El Prat chce sie dostac pociągiem do Pineda de Mar, jesteśmy na 8 dni i chcemy troszkę pozwiedzać. Poproszę o sugestię jaki bilet kupić na lotnisku (dla 2 osób)..

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Jeśli z Pinedy chcecie jeszcze w trakcie wakacji przyjechać do Barcelony, to fajnym rozwiązaniem będzie T-Familiar w opcji na IV strefę.
   Jest na nim 8 przejazdów – dwa wykorzystacie na dojazd z lotniska. Później 4 na dojazd do Barcelony i z powrotem do Pinedy, Zostaną wam 2 na powrót na lotnisko.

   Oczywiście w ramach potrzeby można dokupić kolejne 🙂

  • Hejka dzięki za odpowiedź, jeszcze jedna sprawa będziemy w październiku czy to jakoś zmienia sytuację .Dzięki pozdrowionka

  • Nie, dokładnie taka sama zasada, a w tym okresie pociąg R1 kursuje bez zmian.

 • Czy jadąc ze znajomymi możemy kupić bilet R-familiar? Czy ten bilet również obowiązuje na przejazd pociągiem z lotniska do centrum i z centrum na lotnisko?

  Odpowiedz
  • Tak, każdy po prostu ten kartonik odbija więc schodzi z niego tyle przejazdów ile osób jedzie.
   Tak, T-Familiar w opcji na I strefę obowiązuje na linii R2N z lotniska.

  • Pan Hiszpan z informacji z Youtuba mowi inaczej ze t-familar nie obowiazuje z lotniska do centrum to jak to w koncu jest?
   Jedziemy w 4 osoby z el prat do ciutadela via olympica , czy na t-familar ticket przejedziemy?

  • Prosiłbym link do tego Pana Hiszpana 🙂
   Lotnisko El Prat znajduje się w I strefie ATM, stąd na biletach I – strefowych T-Familiar oraz T-Casual można jak najbardziej podróżować.

 • Hej, nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy linie autobusowe z dopiskiem „L” oznaczone na google na żółto (np. L99 z lotniska do Castelldefels) obsługiwane są przez bilet t-usual? Gdzie ewentualnie mogę odnaleźć taką informację?

  Odpowiedz
 • Witam, jak dostanę się:
  1. z lotniska El Prat w Barcelonie do Santa Susanna (hotel Mercury), czy kursują jakieś pociągi?
  2. z lotniska Girona do Santa Susanna (hotel Mercury)?

  Odpowiedz
  • Witam,
   1) Tak, Co 30 minut z lotniska odjeżdża pociąg R2N. Na Sants przesiądziesz się na R1, którym dojedziesz bezpośrednio do Santa Susanna. Bilet na całą trasę kupisz od razu na lotnisku. Koszt jednorazowego to 5,50 euro / osoba.
   2) Aktualnie chyba tylko shuttle transfery. Nie obsługują tego żadne liniówki. Sprawdź połączenia i koszt na flybus.com.

 • Witam.
  A czy jest gdzieś jakaś mapa, schemat połączeń pociągów z lotniska El Prat do Barcelony?

  Odpowiedz
 • Tomek (ale nie ten)
  8 września 2023 15:47

  Z El Prat jeździ tylko jako metro linia L9, a pociąg R2 Nord. Mapki schematu komunikacji zobacz tutaj:
  https://rodalies.gencat.cat/en/linies_estacions_i_trens/planols-de-la-xarxa/
  Klikasz w Barcelona suburbian railway services i masz PDF z mapką.

  Odpowiedz
 • Witam
  Wybieram się ze znajomymi na mecz do Barcelony w listopadzie i mam pytanie jak najlepiej dostać die z lotniska El Prat w okolice stadionu Estadi Olímpic Lluís Companys?Jaku bilet kupić?
  Z góry dziękuję za pomoc

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jeśli Aerobus, to bezpośrednio spod terminala na plac hiszpański.
   Stamtąd na nogach na stadion.
   Na Aerobus obowiązują jednak osobne bilety, które aktualnie kosztują 6,75 euro.

   Taniej, na bazie biletów np. T-Casual można jechać pociągiem R2N.
   Wysiadasz na Sants i idziesz lekko ponad 2 km na stadion, albo w ramach tego samego przejazdu przesiadasz się na zieloną linię metra L3 i podjeżdżasz na plac hiszpański.

 • Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Hej!
  Zamierzam być w najbliższym czasie właśnie w Barcelonie i moje pytanie to czy dobrym pomysłem jest zamieszkać niedaleko stacji Mollet – Sant Fost i dojeżdżać pociągiem R2N do Barcelony? Jakie byłyby to koszty transportu bo ciężko mi to znaleźć dokładnie i czy jest jakaś opcja aby wyszło taniej? jak z bezpieczeństwem w tej dzielnicy?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Jest to już II strefa, więc musiałbyś kupić bilet I – strefowy na dojazdy do Barcelony, np. T-Casual czy T-Familiar.
   Jeśli masz zamiar to robić to codziennie, to jednak jest to kawałek.
   Mogą być obrzeża, ale skupiłbym się raczej na I strefie.

  • Dziękuje ci bardzo za odpowiedz! Jak patrzyłem na google to pokazywało 18min dojazd tą koleją więc ja już sam nie wiem 😛

  • Tak, ale to jednak II strefa, więc musisz się liczyć z wyższym kosztem dojazdu.

 • Cześć, jaki bilet zakupić na jeden przejazd z dworca Sants na lotnisko R2N?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli kupisz jednorazowy na pociąg, to wyniesie cię on aż 4,60 euro!
   Bardziej się opłaca wolny przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar, ale jeśli takiego nie będziesz posiadał, pozostanie ci ten jednorazowy na pociąg.

 • Witam,
  Jak najszybciej i z najmniejszą liczbą przesiadek dojechać z lotniska El Prat T2 do Sant Marti?
  🙂

  Odpowiedz
 • Hej,
  Wybieram się do Barcelony na 7 dni i chciałabym kupić bilet T-usual.
  Na waszych filmach przy zakupie w automacie nie pojawia się taka nazwa biletu. Czy to jest ten sam bilet co T-mes? Czy trzeba go szukać gdzieś indziej? I czy rzeczywiście po zakupie wystarczy wpisać numer np. dowodu osobistego lub paszportu? Czy potrzebna jest jakaś dodatkowa karta? Czy na lotniku będzie można liczyć na pomoc kogoś z obsługi?
  Poza tym 2-strefa T-usual jest niewiele droższa, dlatego kolejne pytanie: czy w 2 strefie jest coś ciekawego do obejrzenia?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Tak, w międzyczasie zmienił nazwę i aktualnie to T-Usual, a wcześnie T-Mes.
   Tak, wystarczy wpisać numer dowodu lub paszportu, a na staccji pociągu R2N są osoby, które pomagają w obsłudze automatów.
   Z mojego doświadczenia wynika, że II strefowe bilety kupują głównie osoby, które mieszkają w okolicznych miejscowościach i potrzebują dojeżdżać do Barcelony. W drugą stronę raczej to nie działa 🙂

 • Cześć, za tydzień jade do Barcelony. Będzie nas łącznie 4 dorosłych i 1 dziecko (17 lat). Potrzebujemy z El Prat Lotniska dojechać do Lanzarote, 10 Sant Andreu, 08030 Barcelona.
  Co poleca Pani najbardziej nam kupić? Głównie będziemy chodzić, ale potrzebujemy dojechać na miejsce i wrócić na lotnisko. Myślałam o hola Barcelona, ale wydaje mi się droższa niż kupowanie pojedynczych biletów. Czy poleca Pan jakąś inną opcję? Będziemy potrzebować:
  – 1 przejazd z lotniska
  – ok 4/6 przejazdy w trakcie pobytu
  – 1 przejazd na lotnisko

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Idealnie dla was – T-Casual dla każdej osoby 🙂
   Jest na im 10 przejazdów.
   Można na nim jechać z lotniska wykorzystując np. pociąg R2N.
   Nie obędzie się bez dwóch przesiadek – najpierw z lotniska pocig na Sants, tam przesiadka na niebieską linię metra L5 i przejazd na La Sagrera. Tam przesiadacie się na czerwoną L1 i jedziecie na stację Sant Andreu.
   Można jechać metrem z lotniska z jedną przesiadką, ale tu potrzebne są dodatkowe biletu lub właśnie karta Hola.

   Całą trasę z lotniska na T-Casual z dwoma przesiadkami zrobicie tylko na jednym przejeździe z tego biletu.

 • ByłWBarcelonie
  21 listopada 2023 15:52

  Właśnie wróciłem z Barcelony i niestety nie znalazłem jak dojechałem gdzie isć na R2N, dopiero jak wróciłem to się zorientowałem gdzie to jest. Trochę mylące jest to, że piszecie, że trzeba wyjsć z terminala -po co? wystarczyło napisać, że iść do do końca do strefy wylotów tak jak się idzie do kontroli bezpieczeństwa i po wyjściu schodami na górę na przeciwko będą drzwi nad którymi będzie napis renfe – i tyle.

  Odpowiedz
  • Ciężko tam nie trafić.
   We wpisie jest napisane:

   „Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.
   Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku”

   To bardziej po to, aby wizualnie zobaczyć ten wiadukt, minąć i wiedzieć gdzie to jest, dla takich osób jak ty.

   Później we wpisie dopisuję:
   „Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.”

   Wystarczy przeczytać wszystko.

 • Witam
  Chciałbym się dowiedzieć czy na stadionie Olimpijskim jest sklep gdzie można kupić koszulkę FC Barcelony?

  Odpowiedz
 • Poproszę o poradę jakie bilety najlepiej kupić na 4-dniowy pobyt 3 osób. Lądujemy na lotnisku El Prat (powrót też stamtąd), mieszkamy w Hotelu Holiday Inn Express Barcelona City 22. Planujemy zwiedzanie, być może kolejkę linową. I jak najlepiej dostać się z lotniska do tego hotelu? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Teoretycznie najlepiej cenowo wyjdą T-Casual, pewnie każda osoba wykorzysta jeden – dwa takie bilety.
   Z lotniska najlepiej jechać pociągiem R2N bo tylko raz przesiadacie się – na Passeig de Gracia na żółtą linię metra L4 i jedziecie na stację Llacuna.
   Cały przejazd pociąg + metro robicie na jednym przejedzie z biletu T-Casual.

 • Dobry wieczór, lecimy w w 5 osób (rodzina 2+3) na El Prat, na 5 dni do Sant Pol de Mar, ze zwiedzaniem Barcelony przez min. 3 dni w trakcie pobytu, z codziennymi dojazdami. Które bilety wybrać? Pozdr

  Odpowiedz
  • Dobry wieczór,
   Na sam dojazd potrzebujesz jakiś zintegrowany bilet na IV strefę.
   Na same dojazdy z lotniska to już dwa na osobę + 3 x 2 przejazdy na wypady do Barcelony.
   Na waszym miejscu kupiłbym T-Casual w opcji na IV strefę dla każdej osoby, w samej Barcelonie T-Casual dla każdej osoby na I strefę na przemieszczanie się po mieście.

 • Tak więc T-Casual IV strefy pozwoli nam przedostać się R1+R2 do Sant Pol i z powrotem? Czy ta karta obejmuje przejazdy autobusem z Sant Pol do Barcelony i z powrotem? Jest linia 603, która wg rozkładu jazdy pokonuje tę trasę w podobnym czasie, a ma jedynie 5 przystanków i z tej racji chyba jest bezpieczniejsza od wieczornych pociągów

  Odpowiedz
  • Tak, R2 + R1 to jeden przejazd z tego biletu.
   A połączenia autobusowe – zależy jaka linia, bo np. w Sagales są akceptowane zintegrowane bilety, ale już np. w firmie Moventis nie.

 • Witam, czy po przylocie na El Prat kupię na miejscu bilety T-Usual 30 dniowe i gdzie ewentualnie? Czy mogę na te bilety dostać się z lotniska do centrum i czym? I czy jest to najlepsza finansowo opcja przy 5 dniach w Barcelonie i planowanych wielu przejazdach? Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, kupisz je w okienku na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat.
   Przy 5 dniach i dużej liczbie przejazdów wyjdą najlepiej cenowo przy aktualnej promocji.
   Z lotniska do miasta na bazie tych biletów pojedziesz zarówno pociągiem jak i metrem.

 • Cześć, we wtorek rano przylatujemy na lotnisko ElPrat (2+2) na ok 48h, nocleg mamy w 48 Via Laietana, Ciutat Vella, głównym celem jest mecz piłkarski ale przy okazji chcemy jak najwięcej zobaczyć w mieście, stąd pytanie: jaki bilet powinniśmy kupić? pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Hmmm, T-Familiar można kasować wspólnie, ale jest na nim 8 przejazdów, więc np. już po kursie z lotniska schodzi wam połowa i trzeba myśleć o kolejnym.
   48 – godzinny Hola Barcelona kosztuje 16,40 euro / osoba i wtedy macie kursy bez limitu.

   Najtańszym rozwiązaniem może być T-Casual, bo kosztuje 12,15 euro + opłata za kartę, razem 12,65 euro / osoba, a jest na nim 10 przejazdów.
   Myślę że każdemu taki bilet w zupełności wystarczy.

 • Mam pytanie, w lutym będę w Barcelonie. Ląduje na lotnisku o 23:55 i muszę się dostać na Plac Universita. Czy nocny autobus N18 będzie dobrym rozwiązaniem i czy mogę nim jechać z kartą T-familar (1 strefa)? Jeśli tak to gdzie znajdę automat z biletami?

  Odpowiedz
  • Tak, jak najbardziej nocny będzie dobrym rozwiązaniem, ale automat z biletami znajduje się na stacji metra / pociągu. Czeka cię zatem dobry spacer w dwie strony.
   Jeśli nie uda ci się zrobić tego w aplikacji, można podjechać Aerobusem, który kursuje 24h spod terminala, ale bilet to aż 6,75 euro / osoba.

 • Witam. Mam pytanko odnośnie biletu T casual czy osmio letnie dziecko też potrzebuje kupować bilet. Będzie nas dwoje dorosłych i osmio latek. Czy bilety są na zasadzie plastikowej karty którą odbijamy przy wchodzeniu do metra pociągu czy należy ściągnąć aplikacje i się zarejestrować żeby móc korzystać z biletu?
  Będziemy w Barcelonie 4 dni. Biletu potrzebujemy na podróż z lotniska do sagrada família i spowrotem oraz wycieczka do camp nou ewentualnie coś jeszcze zwiedzimy.
  Z góry dziękuję
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Paweł – tak, dziecko kupuje taki sam bilet jak dorosła.
   Nie musisz tych biletów kupować online. T-Casual czy T-Familiar są w formie kartonikowej z chipem. Kupując go w automacie otrzymasz go od razu na karcie T-Mobiltat.

   Dokładnie, przy tej długości powinien wam spokojnie starczyć T-Casual dla każdej osoby.

 • Witam! Będę wdzięczna za pomoc w ustaleniu najlepszej opcji biletowej:) Lądujemy na El Prat w sobotę wieczorem i musimy dostać się do Sitges (grupa 11 osób, 8 dorosłych i 3 dzieci), stamtąd planujemy codziennie dojeżdżać do Barcelony (niedziela, poniedziałek, wtorek i środa) i w czwartek rano na lotnisku? Czy lepiej kupić T-casual na 3 strefę dla każdej osoby czy lepsze będą inne bilety? Rozumiem że na tym bilecie dojadę z Sitges np pod Sagradę a potem po samej Barcelonie muszę mieć bilet na 1 strefę?

  Odpowiedz
  • Witaj Gosia,
   Wszystko dobrze rozkminiłaś 🙂
   T-Casual dla każdej osoby będzie najwygodniejsze.
   Jak dobrze liczę to idealnie wyjdzie wam 10 przejazdów na osobę.

   Dokładnie, w ramach dojazdu z Sitges na tym jednym przejeździe przesiądziesz się np. na metro i dojedziecie pod wybrane atrakcje.

   Później ew. przejazdy w samej Barcelonie najlepiej T-Casual na I strefę.

 • Witam. Potrzebuję dostać się z lotniska El Prat do Canet de Mar 2 dorosłych i dziecko 8 lat. Jaki najlepiej bilet kupić i czy dojadę na miejsce bez przesiadki?

  Odpowiedz
  • Witaj Marcin,
   Z lotniska El Prat pociągiem R2N na Sants, a tam przesiadka na R1 i jedziesz prosto do Canet.
   Co do biletów – wszystko zależy od tego, jak często zamierzasz podróżować na tej trasie.
   Bilet jednorazowy to koszt 4,60 euro (na cała trasę).

 • Dzięki za informację. A jak najlepiej dostać się z Canet de Mar na lotnisko El Prat jeśli mam wylot o 9 rano?

  Odpowiedz
  • Analogicznie, pierwszy pociąg z Canet będzie już o 05:30, więc przed siódmą powinieneś być na El Prat.

 • A nie ma np.autobusu żeby dostać się wcześniej na lotnisko

  Odpowiedz
  • Jest bezpośrednie połączenie autobusem Sagales – linia 603.
   Musisz sprawdzić rozkład w zależności od dnia, w którym będziesz chciał jechać.

 • Cześć, dzisiaj po 13 mamy wylot do El Prat. Lecimy w dwie osoby, na cztery dni. Potrzebujemy się dostać do Acta Voraport (Acta Voraport, Carrer de Ramon Turró), moje pierwsze pytanie jak najszybciej tam dojechać z lotniska? I jaki warto wziąć bilet żeby pozwiedzać najważniejsze atrakcje?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Z lotniska pociąg R2N na Passeig de Gracia.
   Tam przesiadka na żółtą linię metra L4 i przejazd na stację Llacuna.
   Masz parę kroków do przejścia pod wskazany adres.

   Zależy na jak długo lecicie, ale dla przykładu na bardzo popularnym T-Casual zrobicie cała tą trasę i będziecie mogli swobodnie przemieszczać się po Barcelonie.

 • Witam.
  Czy kursuje pociąg z Barcelona el prat do Salou?
  Jak nie to czym najlepiej się dostać do Salou. 5os.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Można jechać na stację Salou – Port Aventura, ale jadąc z lotniska trzeba się dwa razy przesiadać.
   Jest bezpośredni autobus Plana z terminal 1.
   Jeśli lądujesz na T2, możesz tam podjechać darmowym shuttle busem między terminalami.
   Szczegółowe rozkłady znajdziesz na – https://empresaplana.cat/

 • Rozumiem, że bilet T-casual jest przypisany do jednej osoby, a T- familiar nie? Można się nim wymieniać i jeździć pojedynczo?

  Odpowiedz
  • T-Casual też się można wymieniać, ale nie można go w tym samym czasie odbić na jednym kasowniku. T-Famliar można.

 • Hejka – po pierwsze gratuluję fajnej pomocnej strony – dzięki – a teraz prywata :)))) – lecimy w 3 osoby od wtorku do soboty – na El Prat – przylatujemy w wtorek po południu i nocujemy 4 doby w Castelldefels – chcemy codziennie dojeżdżać do Barcelony no i w sobote na lotnisko na powrót – 1. jaką karte należy najlepiej kupić aby we wtorek już dostac się do Castelldefels z El Prat? 2. no i potem do soboty zwiedzanie Barcelony, codzienne dojazdy i transport w mieście i sobota z Castelldefels na El Prat ?

  Nie chodzi o najtaniej ale o najwygodniej 🙂 – myśleliśmy o Hola Barcelona

  Odpowiedz
  • Hej Radek,
   Przy aktualnej promocji na bilety miesięczne – wyjdą was najlepiej cenowo – lekko ponad 20 euro osoba.
   Wyrobicie te bilety już na lotnisku El Prat na stacji metra / pociągu i to właśnie pociągiem możecie ruszyć do Castelldefels.

 • Cześć, świetna robota z Waszej strony:)
  Poradźcie jak zorganizować sobie podróże, przylatujemy w kwietniu na 7 dni w 4 os, na lotnisko El Prat, nocleg mamy w Stiges tam blisko noclegu jest stacja Parc Can Robert T, wg googla kursuje tam BUSGARRAF i jedzie koło godziny, na stronie BUSGARRAF wynika że kursują z El Prat Terminal. W jakie bilety się najlepiej zaopatrzyć zakładając trasę po przyjeździe i powrót na lotnisko + 4 wizyty w Barcelonie (zwiedzanie).? Z góry dzięki za najlepszą rade, pozdrawiam Was gorąco.

  Odpowiedz
  • * Sitges – oczywiście (literówka).

  • Cześć,
   BusGarraf będzie super wygodny, bo to część grupy BusPlana i obowiązują tu zintegrowane bilety.
   Przyjazd 4 x do Barcelony oraz dojazdy z lotniska to co najmniej 10 przejazdów dla każdej osoby, więc najlepiej zakupić T-Casual dla każdej osoby w opcji na III strefę.

   W samej Barcelonie najlepiej kupić T-Casual dla każdej osoby w opcji na I strefę i myślę, że spokojnie wystarczy to na cały wyjazd.

 • Cześć, wiele informacji od Was pomogło mi ustalić plan zwiedzania Barcelony za co serdeczne dzięki, jednak prosiłbym o podpowiedź co do transportu. Lądujemy z rodzinką (żona + dwu latek) na El Prat i musimy dostać się do hotelu położonego bardzo blisko stacji zarówno metro jak i kolei – El Clot.
  Planujemy głównie trasy piesze po mieście, dodatkowo max 10 przejazdów metro/autobus oczywiście dodatkowo przejazdy z lotniska i z powrotem.
  Jaki rodzaj biletów wybrać? I jaki sposób kupna polecacie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   W takim razie idealnie dla was pasuje T-Casual dla każdej osoby.
   Kupujecie ten bilet w opcji na I strefę. Zadziała już na transporcie z lotniska pociągiem R2N, którym dojedziecie na Clot.
   Upewnijcie się tylko wsiadając na lotnisku, czy ten pociąg jedzie na Clot, czasem na Passeig de Gracia zamienia się na R2S i wtedy jedzie na południe – konieczna będzie wtedy przesiadka w ramach tego samego przejazdu.

 • Witam mam do pokonania tą trasę dla dwóch osób na trasie lotnisko El Prat – Santa Susanna. Jaki bilet kupić? Dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Jeśli to jednorazowa akcja – bilet jednorazowy na tej trasie to 5,90 euro / osoba.

 • Cześć Tomek. Lądujemy na El Prat 21:10 wizz air. Docelowo chcemy się dostać do Pineda De Mar.
  Na terminalu spory kawałek do pokonania plus wcześniej odbiór bagażu i potem zakup biletów w automacie (Kupimy t-Familiar do 4 strefy). Na 21:38 raczej nie zdązymy. Wyjdzie nam z rozkładu wówczas 22:08 a po przesiadce w Sants na pociąg R1 – będziemy na miejscu 00:11 – i teraz jak liczyć te 3 minuty ponad dostępne 120 minut (T-Familiar, 4 strefa to 120 minut). Będzie to jakiś problem z wyjściem z pociągu czy raczej nie, jak myślisz?

  Odpowiedz
  • Cześć Pablo,
   Wszystko jest tak policzone, żeby nie było problemu 🙂
   1h 15 minut macie w przypadku biletów na I strefę, w przypadku kolejnych stref faktycznie ten czas wzrasta. W dwie godziny dacie radę.

   Na wyjściu z pociągu nie ma żadnych bramek które sprawdzają bilety.
   Jedynie kontrolerzy, ale oni skasowanego biletu na lotnisku nie zakwestionują pod kątem długości podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team