Komunikacja

Circuit de Catalunya – dojazd z Barcelony

Circuit de Catalunya znajduje się na obrzeżach miejscowości Montmelo. Jest to popularny tor wyścigowy, a z racji odległości od miasta sporo osób szuka najprostszego sposobu dostania się na miejsce.

W czasie odbywających się tu zawodów, z Barcelony kursują specjalne autobusy, które zawożą kibiców pod sam obiekt. Odbywa się tu wiele imprez – od wyścigów Formuły 1, po wyścigi motocyklowe czy samochodowe. Takie kursy realizuje linia autobusowa Sagales.

Problem dojazdu pojawia się wtedy, kiedy chcemy udać się na testy czy treningi.

Będąc w marcu w Barcelonie postanowiliśmy wybrać się na testy F1, w których brał udział Robert Kubica. Najprościej wypożyczyć samochód, ale decyzja była spontaniczna i szkoda było nam czasu na szukanie wypożyczalni i załatwianie formalności. Pozostało nam zorganizowanie samodzielnego wyjazdu do Montmelo.

Wybraliśmy pociąg.

Do Montmelo dojedziemy pociągiem linii R2 (kończy trasę w Granollers Centre) oraz R2 Nord (R2N) – dojeżdżają do Granollers Centre, ale również dalej Sant Celoni i Macanet Massanes. Druga z linii to ta sama, która odjeżdża z lotniska El Prat. Dzięki temu pociąg jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które chcą dojechać na Circuit de Catalunya bezpośrednio z portu lotniczego El Prat.

Częstotliwość kursowania jest bardzo duża. Jeśli jedziecie na tor bezpośrednio z lotniska, to przydadzą się wam informację jak dojść na stację kolejową i jak kupić np. popularny T-Casual czy T-Familiar:

Obie linie zatrzymują się w Barcelonie m.in. na:

 • Barcelona Sants;
 • Barcelona – Passeig de Gracia;
 • Barcelona – El Clot;

My podjechaliśmy metrem na Passeig de Gracia i tam przesiedliśmy się na pociąg kupując bilet po prostu w okienku.

Montmelo znajduje się w drugiej strefie, stąd:

 • bilet jednorazowy2,80 euro;
 • bilet T-Casual – 10 przejazdów na drugą strefę – 22,40 euro (wychodzi 2,24 euro / przejazd pod warunkiem wykorzystania wszystkich);
 • bilet Bonotren – 10 przejazdów koleją na druga strefę – 16,35 euro (wychodzi 1,63 euro / przejazd pod warunkiem wykorzystania wszystkich).

Dla nas był to jednorazowy wypad w druga strefę, stąd kupiliśmy po prostu bilety pojedyncze.

Bilet Renfe

Kurs z centrum miasta trwa zaledwie 25 minut. Dworzec w Montmelo znajduje się w centrum miasteczka.

Dworzec w Montmelo

Dworzec w Montmelo

Na Circuit de Catalunya możemy iść na nogach, ale do przejścia mamy prawie 5 kilometrów.

My skorzystaliśmy z autobusu miejskiego spod dworca kolejowego. Uwaga – linia z przystanku od strony dworca – 375 robi kurs całkowicie na około. Najkorzystniej przejść na drugą stronę ulicy – od strony punktów handlowych i targu i wsiąść do 416 – kierunek La Garriga. Linia przejeżdża w pobliżu toru, ale i tak trzeba będzie pod kasy pokonać część trasy na nogach. Podobnie jak inni kibice wysiedliśmy na przystanku Verneda del Congost – Rec del Molinar.

Montmelo - Sagales

Linia 416 spod dworca – wsiadamy po drugiej stronie ulicy!

Drogę powrotną na dworzec pokonaliśmy już na nogach. Po drodze zatrzymaliśmy się na posiłek w bardzo klimatycznym miejscu gdzie stołowali się mieszkańcy w trakcie przerwy w pracy – Bar Restaurante El Pedregal.

Zobacz również

24 komentarze. Zostaw komentarz

 • Proszę o pomoc, zupełnie nie wiem jakie bilety są najbardziej korzystne? Będziemy w Barcelonie przez 7 dni w 3 osoby. Mamy plan zwiedzenia w tym czasie jak najwięcej miejsc. Przylatujemy samolotem na El Prat, noclegi mamy blisko Tetuan na ul. C.Diputacio 346. Czy jechać z lotniska Aerobusem na plac Espania czy pociągiem R2? I czy opłaca się dla nas karta ogólna na przejazdy i wejścia do miejsc wartych zobaczenia czy raczej kupować bilety T 10 i każdy osobno wejścia do muzeów?

  Odpowiedz
  • Ania,
   Ciężko to jednoznacznie przekalkulować.
   Jeśli nastawiasz się również na muzea, to bardzo dobrym rozwiązaniem może być dla Was Barcelona Card.

   Możecie również pomyśleć o Barcelona City Pass, bo w cenie Aerobus, Sagrada Familia, Park Guell oraz autobus turystyczny, który kursuje po mieście. Otrzymacie również kupon 20% na kilka fajnych atrakcji, w tym np. Oceanarium, Camp Nou.

   Aerobus jest szalenie wygodny, ale jeśli nie zdecydujecie się na Barcelona City Pass, polecam podjechać pociągiem do miasta –
   Na jednym przejeździe możecie jechać pociągiem i przesiąść się np. na Passeig de Gracia na żółtą L4 i dojedziecie na stację Girona, która znajduje się 600 metrów od wskazanego adresu.

   Jadąc Aerobusem możecie wysiąść na placu hiszpańskim i podjechać metrem – czerwoną L1 na przystanek Arc de Triomf i stamtąd na nogach 750 metrów.

 • Czy przy kupnie jednorazowego biletu można jechać pociągiem R2 i autobusem aż do toru na jednym bilecie?

  Odpowiedz
 • Hej, wybieramy się za tydzień na Kubicę 🙂 Jest rzeczywiście jakiś bezpośredni transfer z centrum i powrót do centrum Barcelony? Gdzie szukać informacji? Przyznam szczerze, że tylko Wy mi do głowy przychodzicie w kwestii pomocy 🙂

  Odpowiedz
  • Hej!
   Sagales robi specjalne przejazdy w czasie tego typu imprez.
   Autobusy odjeżdżają z Estacio Nord z platform 25, 26 i 27 bezpośrednio na tor. Autobus jedzie 45 minut, a koszt to 12 euro / osoba za bilet w dwie strony.
   Dokładny rozkład znajdziesz na Sagales.com. W wyszukiwarce wpisujesz Barcelona – Circuit de Barcelona Catalunya.
   Udanego wyjazdu!

 • Hej, czy autobus organizatora dotyczy kwalifikacji w sobotę 11.05 ? 🙂

  Odpowiedz
 • Mam jeszcze pytanie: Jak blisko toru F1 podjeżdża autobus Sagales, bo z mamy wynika że około 5 km od toru? A może źle odczytałam trasę 🙂 I w sobotę jeździ – znalazłam, ale 15 Euro w jedną stronę od osoby to ze strony Sagales przy zakupie online 🙂

  Odpowiedz
  • Pewnie sprawdzasz przejazdy do Montmelo. Wtedy faktycznie jest trochę do przejścia.
   Sagales uruchamia na czas zawodów i kwalifikacji specjalną linię – jedzie bezpośrednio na tor!
   Cena: 7,5 euro za bilet w jedną stronę.

   W wyszukiwarce Sagales nie wpisuj Montmelo, a Circuit de Barcelona – Catalunya 😉

   W sobotę co 15 minut są realizowane o 8:00 rano kursy!

  • Super:) bardzo dziękuję. Znalazłam – wszystko się zgadza z Waszymi wskazówkami 🙂 pozdrawiam 🙂

 • Niestety przy zakupie online ze strony gdzie pojawiła się informacja o biletach 7.5 euro miejsce do wyboru jest Montmelo (Circuit), Circuit de Barcelona – Catalunya i wtedy kupując pojawia się bilet za 15 euro w jedną stronę i nie wiem co robię nie tak 🙂

  Odpowiedz
 • Czy linią 370 też dojedziemy z Montmelo do Circuit de Catalunya?

  Odpowiedz
 • Dziękuje za odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Jestem teraz w Barcelonie i chciałem zwiedzić tor, ale pokazuje, że nie ma możliwości zwiedzania (tzn nie ma możliwości kupna biletu) to przez covida czy czemu?

  Odpowiedz
  • Na tor można wejść podczas imprez sportowych oraz podczas treningów, jazd testowych itd.
   Jeśli chodzi o zwiedzanie, to tylko w grupach – nie zbierają aktualnie indywidualnych turystów na zwiedzanie obiektu z przewodnikiem.

  • Zapytałem organizatora zwiedzań z przewodnikiem. Powiedzieli, że to przez pandemię, i że wznowią je najszybciej jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team