Circut de Catalunya

Circuit de Catalunya – dojazd z Barcelony

Circuit de Catalunya znajduje się na obrzeżach miejscowości Montmelo. Jest to popularny tor wyścigowy, a z racji odległości od miasta sporo osób szuka najprostszego sposobu dostania się na miejsce.

W czasie odbywających się tu zawodów, z Barcelony kursują specjalne autobusy, które zawożą kibiców pod sam obiekt. Odbywa się tu wiele imprez – od wyścigów Formuły 1, po wyścigi motocyklowe czy samochodowe.

Problem dojazdu pojawia się wtedy, kiedy chcemy udać się na testy czy treningi.Będąc w marcu w Barcelonie postanowiliśmy wybrać się na testy F1, w których brał udział Robert Kubica. Najprościej wypożyczyć samochód, ale decyzja była spontaniczna i szkoda było nam czasu na szukanie wypożyczalni i załatwianie formalności. Pozostało nam zorganizowanie samodzielnego wyjazdu do Montmelo.

Wybraliśmy pociąg.

Do Montmelo dojedziemy pociągiem linii R2 (kończy trasę w Granollers Centre) oraz R2 Nord (R2N) – dojeżdżają do Granollers Centre, ale również dalej Sant Celoni i Macanet Massanes. Druga z linii to ta sama, która odjeżdża z lotniska El Prat. Dzięki temu pociąg jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które chcą dojechać na Circuit de Catalunya bezpośrednio z portu lotniczego El Prat.

Częstotliwość kursowania jest bardzo duża. Jeśli jedziecie na tor bezpośrednio z lotniska, to przydadzą się wam informację jak dojść na stację kolejową i jak kupić np. popularny T-10:

 

El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

 

Obie linie zatrzymują się w Barcelonie m.in. na:

 • Barcelona Sants;
 • Barcelona – Passeig de Gracia;
 • Barcelona – El Clot;

My podjechaliśmy metrem na Passeig de Gracia i tam przesiedliśmy się na pociąg kupując bilet po prostu w okienku.

Montmelo znajduje się w drugiej strefie, stąd:

 • bilet jednorazowy2,55 euro;
 • bilet T-10 – 10 przejazdów na drugą strefę – 20,10 euro (wychodzi 2 euro / przejazd pod warunkiem wykorzystania wszystkich);
 • bilet Bonotren – 10 przejazdów koleją na druga strefę – 14,7 euro (wychodzi 1,47 euro / przejazd pod warunkiem wykorzystania wszystkich).

Dla nas był to jednorazowy wypad w druga strefę, stąd kupiliśmy po prostu bilety pojedyncze.

Bilet Renfe

Kurs z centrum miasta trwa zaledwie 25 minut. Dworzec w Montmelo znajduje się w centrum miasteczka.

Dworzec w MontmeloDworzec w Montmelo

Na Circuit de Catalunya możemy iść na nogach, ale do przejścia mamy prawie 5 kilometrów.

My skorzystaliśmy z autobusu miejskiego spod dworca kolejowego. Uwaga – linia z przystanku od strony dworca – 375 robi kurs całkowicie na około. Najkorzystniej przejść na drugą stronę ulicy – od strony punktów handlowych i targu i wsiąść do 416 – kierunek La Garriga. Linia przejeżdża w pobliżu toru, ale i tak trzeba będzie pod kasy pokonać część trasy na nogach. Podobnie jak inni kibice wysiedliśmy na przystanku Verneda del Congost – Rec del Molinar.

Montmelo - SagalesLinia 416 spod dworca – wsiadamy po drugiej stronie ulicy!

Drogę powrotną na dworzec pokonaliśmy już na nogach. Po drodze zatrzymaliśmy się na posiłek w bardzo klimatycznym miejscu gdzie stołowali się mieszkańcy w trakcie przerwy w pracy – Bar Restaurante El Pedregal.

2 odpowiedzi do «Circuit de Catalunya – dojazd z Barcelony»

 1. Anna napisał(a):

  Proszę o pomoc, zupełnie nie wiem jakie bilety są najbardziej korzystne? Będziemy w Barcelonie przez 7 dni w 3 osoby. Mamy plan zwiedzenia w tym czasie jak najwięcej miejsc. Przylatujemy samolotem na El Prat, noclegi mamy blisko Tetuan na ul. C.Diputacio 346. Czy jechać z lotniska Aerobusem na plac Espania czy pociągiem R2? I czy opłaca się dla nas karta ogólna na przejazdy i wejścia do miejsc wartych zobaczenia czy raczej kupować bilety T 10 i każdy osobno wejścia do muzeów?

  1. Beata & Tomek napisał(a):

   Ania,
   Ciężko to jednoznacznie przekalkulować.
   Jeśli nastawiasz się również na muzea, to bardzo dobrym rozwiązaniem może być dla Was Barcelona Card.

   Możecie również pomyśleć o Barcelona City Pass, bo w cenie Aerobus, Sagrada Familia, Park Guell oraz autobus turystyczny, który kursuje po mieście. Otrzymacie również kupon 20% na kilka fajnych atrakcji, w tym np. Oceanarium, Camp Nou.

   Aerobus jest szalenie wygodny, ale jeśli nie zdecydujecie się na Barcelona City Pass, polecam podjechać pociągiem do miasta –
   Na jednym przejeździe możecie jechać pociągiem i przesiąść się np. na Passeig de Gracia na żółtą L4 i dojedziecie na stację Girona, która znajduje się 600 metrów od wskazanego adresu.

   Jadąc Aerobusem możecie wysiąść na placu hiszpańskim i podjechać metrem – czerwoną L1 na przystanek Arc de Triomf i stamtąd na nogach 750 metrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *