Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się wszystkimi środkami komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularnr T-Casual czy T-Familar.

Karta Hola Barcelona uprawnia nas również do skorzystania z Funicular Montjuic.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane o niewielką podwyżkę w styczniu 2020 roku:

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

16,30 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

23,70 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

30,80 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

38,00 euro

UWAGA!

Karta Hola BCN! nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie również dokonać zakupu kart w tej samej cenie przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

282 Komentarze. Zostaw komentarz

 • Witam,
  Trochę się pogubiłam w tych kartach i możliwościach jakie mamy w BCN. Lądujemy w EL Prat 19.02. o 8:10, powrót 23.02. o 8:55. Jak najlepiej dostać się do Calle Tallers, Ciutat Vella. Przez te kilka dni chcemy poruszać się piechotą, czasami gdzieś podjechać, np kolejką na Montjuic czy Park Guell. Która opcja będzie najlepsza dla 2 osób?
  Dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Emilia,
   Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
   Pełna wygoda to właśnie Hola, w twoim przypadku pełna wygoda to 4 – dniowa Hola Barcelona (96h).
   Starczy ci od początku pierwszego dnia do ostatniego.

   Jeśli jednak zamierzasz sporadycznie korzystać z komunikacji miejskiej, możesz kupić T-Casual na 10 przejazdów. Musisz jednak tak kombinować, aby w przypadku np. kupienia kolejnej karty wykorzystać ją. Czasem może się okazać, że lepiej wyjdzie np. jakiś bilet jednorazowy.

   Mając Hola Barcelona, możesz jechać z lotniska metrem. Wtedy przesiadasz się na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jedziesz na stację Universitat. Mając T-Casual: autobus miejskie 46. Na placu hiszpańskim wsiadasz w czerwoną L1 i jedziesz na Universitat. Jadąc z lotniska pociągiem musisz się dwa razy przesiadać.

 • Witam,
  Chciałem zapytać czy miejscowość San Adrian de Besos tez leży w 1 strefie? Czy zakupione bilety Hola Barcelona albo T-Familar będą również tam obowiązywały? Chodzi mi zarówno o metro jak i ewentualne autobusy, którymi będę się poruszał po tej miejscowości?

  Odpowiedz
  • Witaj Marek,
   Jeśli chodzi o Sant Adria de Besos to tak, jest w I strefie.
   Działają tu zatem karty karty Hola Barcelona a także bilety T-Familiar na I strefę 🙂

  • Bardzo dziekuje. Jesteście świetni. Mozna tutaj uzyskać mega dużo informacji na temat tego pięknego miasta.

 • Orientuje się ktoś jaka jest cena karnetu hola dla dzieci? (7lat+1rok)

  Odpowiedz
 • Witam, dzieci do którego roku życia maja darmowy przejazd komunikacją miejską?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witaj Justyna, do 4 roku życia.
   Od 4 lat w górę płacą normalnie tak jak dorośli.

  • Witam, przylatuję w 5 osób 🙂 na El Prat 5.07 i muszę dostać się w Barcelonie na Carrer de Napols gdzie mam nocleg. Następnie jadę stamtąd 8.07 do Salou na Carrer del Nord i wracam stamtąd na lotnisko 19.07. W Barcelonie przez te pierwsze 3 dni chcę pozwiedzać i pojeździć np. na Camp Nou itp. Jakie bilety mam kupić i czym najlepiej pojechać w miejsca docelowe ? Z góry dzięki za pomoc.

  • Damiano, Hola Barcelona to mega wygodne rozwiązanie pod kątem braku konieczności liczenia się z przejazdami. Dodatkowo działa w linii metra jadące z i na lotnisko. Dzięki temu będziesz mógł jechać z lotniska metrem i na stacji Collblanc przesiąść się na niebieską L5. Nią dojedziesz na stację Verdaguer, skąd masz kilka kroków na wskazaną ulicę.

   Niebieską linią dojedziesz również na główny dworzec – Sants Estacio, skąd możesz udasz się pociągiem do Salou – dokładnie stacja Port Aventura. Stamtąd masz do przejścia na wskazaną ulicę 2 kilometry.

 • Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czy możesz jeszcze doprecyzować czy na tym bilecie Hola Barcelona mogę skorzystać z pociągu do Salou ?

  Odpowiedz
  • Nie, bilet Hola Barcelona obowiązuje co prawda również w pociągach regionalnych, ale tylko w ramach I strefy.

  • Witam, Mam pytania odnośnie karty Hola, czy na ta kartę można jechać pociągiem R2N z lotniska?
   Chcemy też na 1 dzień pojechać do Blanes i zauważyliśmy że bezposrednio z Barcelony jedzie tylko jeden bus 621 z La Sagrera do Blanes. Czy ta karta też będzie obowiązywała?

  • Hej Arek,
   R2N – oczywiście, lotnisko znajduje się w I strefie ATM, stąd możecie jechać na Hola.
   Blanes jest jednak daleko, nie ta strefa i tu musicie kupić dodatkowe bilety 🙂
   Blanes to ostatnia stacja popularnego pociągu R1 jeżdżącego wzdłuż wybrzeża z Barcelony. Aktualnie ze względu na prowadzone prace nie dojeżdża zarówno do Blanes jak i Malgrat de Mar.

 • Dzięki za informację, a u kierowcy można teraz kupować bilety czy w biletomacie tylko, jaki wtedy bilet powinniśmy kupić, gdybyśmy zdecydowali się jechać busem?

  Odpowiedz
 • Będę w Barcelonie 8 listopada o 19 na lotnisku El Prat i chcę dotrzeć do hotelu Capri By Fraser (blisko stacji metra Marina linia 1- czerwona). powrót 11 list. o 19.50 z El Prat. Jakie najlepiej kupić bilety i jak dojechać do hotelu. Drugie moje pytanie, to gdzie zjeść w niedziele wieczorem o takiej godzinie w pobliżu hotelu? Dziękuję!

  Odpowiedz
  • Hej Ela,
   Sposobów jest kilka 🙂
   Masz loty o dobrych godzinach, stąd możesz skorzystać ze wszystkich wariantów.

   Jeśli jednak planujesz zakup Hola Barcelona (szalenie wygodnie) to w jej ramach możesz skorzystać z metra z lotniska.
   Wtedy jedziesz na stację Torrassa i tam przesiadasz się na czerwoną L1.

   Możesz jechać ew. Aerobusem na plac kataloński i tam wsiadać do metra, ale to dodatkowy koszt za autobus z lotniska.

   Możesz również jechać autobusem miejskim 46 na plac hiszpański i tam wsiadać do L1, ale będzie to wolniejszy środek komunikacji niż metro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu