Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się większością środków komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularny T-Casual czy T-Familar. Karta tak naprawdę nie obowiązuje tylko na liniach nocnych (ale działa w metrze w dni kiedy jeździ w nocy), a także na pokładach autobusów przewoźników innych niż TMB, a jeżdżących na liniach miejskich np. do Castelldefels czy Badalony (poprzedzone np., literką L).

Jeśli interesuje cię Hola Barcelona, możesz być zainteresowany kartą BCN Essential. Łączy kartę Hola Barcelona z wejściem do Sagrady Familii oraz Park Guell. SzczegółyBCN Essential Pass.

Jakie środki transportu obejmuje Hola Barcelona?

 • cała sieć metra
 • autobusy miejskie TMB (nie dotyczy tych kursujących w ramach AMB są sąsiednich miejscowości nawet jeśli znajdują się w I strefie)
 • kolej regionalna oraz kolej miejska w ramach I strefy (Barcelona + wiele sąsiadujących miejscowości np. Castelldefels)
 • funicular na Montjuic
 • tramwaje
 • linia metra L9S z lotniska – brak konieczności kupowania dodatkowego biletu.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane na 2024 rok.

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

17,50 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

25,50 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

33,30 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

40,00 euro

UWAGA!

Karta Hola Barcelona nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

UWAGA! Castelldefels, Badalona

Mimo, że Castelldefels czy Badalona znajdują się w I strefie, to karta działa na autobusy jeżdżące stąd do Barcelony. Linie nie obsługuje TMB (miejski przewoźnik), a firmy np Baixbus. W autobusach tych działają karty T-Familiar czy T-Casual. Wszystko to wynika w rozliczeń pomiędzy miejską spółką, a pozostałymi firmami.

Co ważne, karta Hola działa jednak na dojazdy do tych miejscowości, ale z wykorzystaniem pociągu czy metra (Badalona).

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez Internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez Internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie dokonać zakupu kart online przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

769 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Dzień dobry
  Czy jeżeli kupię Hola online (5 osób) to odbieram „kartonik” w informacji na lotnisku np czy mogę też pobrać w automacie?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Możesz pobrać bez żadnego problemu w automacie – większość osób robi to właśnie w taki sposób 🙂

 • Czy uprawnia karta hola do jazdy autobusami bez dachu?

  Odpowiedz
  • Nie, bo to zupełnie zewnętrzna oferta, niezależna od zintegrowanych biletów komunikacji miejskiej.

 • Czy karta działa na Aerobus z lotniska do centrum?

  Odpowiedz
 • orzełkowa
  8 marca 2024 20:17

  Cześć !
  Lecimy za 2 tyg do Barcelony, spanie mamy zaraz obok stadionu Camp Nou, dokładnie ulica C/ de Galileu, chcemy sporo pozwiedzać przez 4 dni. Proszę o informację, jaki bilet najlepiej kupić aby dzięki niemu dostać się z lotniska do mieszania ( i z powrotem) + jeździć po mieście zwiedzać.
  Trochę się gubię w tych strefach i biletach i nie mogę ogarnąć który jest na co i gdzie. Jest może jakaś klarowna rozpiska który bilet obejmuje jaką komunikację miejską i gdzie się dzięki niemu dostanę ?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli korzystasz ze zintegrowanych biletów komunikacji miejskiej, to wszystko będzie to I strefa.
   Jeśli zatem zakupicie dla każdej osoby T-Casual na 10 przejazdów, to swobodnie jedziesz z lotniska pociągiem R2N oraz przemieszczasz się po mieście metrem, autobusami, tramwajami.

   Możesz ew. pomyśleć o bilecie miesięcznym, kosztuje w aktualnej promocji lekko ponad 20 euro, czyli tyle ile 2 bilety T-Casual. Na tym bilecie dodatkowo dojedziesz metrem z lotniska.

  • Tomku napisałeś poniżej że bilet T-Casual obejmuje metro z i do lotniska a w artykule jest napisane, że nie obowiązuje. To jak to w końcu jest? Moim zdaniem z opisu wynika że z i do lotniska najlepszym rozwiązaniem jest Hola Barcelona. Czy coś ja pomieszałem?

  • Mowa tu o T-Usual, czyli bilecie miesięcznym.
   Miesięczny T-Usual działa na linii metra z lotniska 🙂

  • Dziękuję za szybką i fachową odpowiedź. Z rodziną lecimy w poniedziałek 18 marca i wracamy w czwartek 21-go. Chcemy dotrzeć z i do lotniska do centrum, później oczywiści korzystać z transportu publicznego czy w taki razie tańszym (lepszym) rozwiązaniem jest bilet T-Usual czy Hola Barcelona 72h ?

  • Przy aktualnej promocji na miesięczne, taniej wyjdzie bilet T-Usual, ale trzeba go skonfigurować z numerem tożsamości oraz imieniem i nazwiskiem.

 • Cześć, link przenosi mnie na stronę Tiqets, gdzie karta jest 10% droższa a nie tańsza. Koszt karty na 2 doby to 19,50 euro, a karta na 3 doby to 28,5 euro. Kupując w automacie na miejscu zapłacimy 17,50 i 25,50 – gdzie tu oszczędność 10%?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Zmienił się ostatnio cennik.
   Wtedy ceny u pośredników wzrosły.
   Rabat 10% dotyczy oficjalnej strony i tam ten rabat jest naliczany.

   Linki do Tiqetsa na stronie to linki referujące.

 • Wyświetla mi się taka informacja: Obecnie wybrana przez Ciebie opcja przypada w ciągu 24 godzin przed godziną rozpoczęcia.
  Co to oznacza?

  Odpowiedz
  • Pewnie informacja, że kupujesz bilet i w formularza zaznaczyłeś początek korzystania tego samego dnia lub następnego.
   Po prostu po zakupie takiego biletu nie będzie się już dało anulować.

 • Cześć.
  Leci y w 3 osoby do Barcelony za 2 tygodnie. Nocleg mamy w Castelldefels. Czy karta hola Barcelona obejmuje również pociągi r2n? Czy te bilety trzeba jakiś kasować? Jak wygląda ich odbiór? Proszę o pomoc, już trochę gubię się w tym wszystkim 🙁

  Odpowiedz
  • Hej,
   Oczywiście, obejmie pociąg R2N, a także R2 do Castelldefels.
   Bilet odbierzesz w automacie na stacji pociągu / metra na lotnisku El Prat.

 • Czy bilet obejmuje również połączenie pociągiem Barcelona – Sitges?

  Odpowiedz
 • Karta Hola Barcelona z lotniska dotyczy tylko linii metra czy można wykorzystać na pociąg zależy nam aby dostać się w okolicę Park de la Ciutadella i chyba lepiej jechać R2.

  Odpowiedz
  • Hola działa oczywiście również w pociągu R2N.
   Jest on częściej wygodniejszy i łatwiej nim czasem dojechać w wybrane części miasta niż metrem z lotniska.

 • Jak kupić bilet miesięczny by móc z niego korzystać? W aplikacji pokazuje, że trzeba wpisać numer NIE.

  Odpowiedz
 • Cześć:)
  Jutro rano o 7.00 mamy lot na Majorkę i pytanie jak dostać się na lotnisko z kartą Hola Barcelona.
  Mieszkamy koło Barcelona – Sants.

  Odpowiedz
  • Można jechać bezpośrednio z Sants pociągiem R2N.
   Stacja znajduje się przy T2, stąd jeśli lecicie Ryanair, możliwe że wlaśnie z T2.
   Jeśli z T1, możecie skorzystać z bezpłatnego shuttle busa między terminalami.

 • Dzień dobry.
  Pytanie pewnie już nie raz się powtarzało. Na trzy dni przyjeżdżam z żoną do Barcelony. Pozwiedzać. Transport z i na lotnisko odpada bo przylatujemy do Girony. Ale chciałbym kupić taki bilet/bilety żebyśmy przez te trzy dni nie musieli się martwić przy każdym skorzystaniu z komunikacji czy posiadamy właściwy bilet. W grę wchodzą okolice Sagrady, Mariny i Parku Gaudiego.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Hola Barcelona jest zatem bardzo wygodnym rozwiązaniem.
   Przy aktualnej promocji ciekawym rozwiązaniem jest również miesięczny T-Usual, bo kosztuje lekko ponad 20 euro.
   Trzeba jednak zakupić kartę oraz skonfigurować bilet z imieniem, nazwiskiem i numerem dokumentu.
   Hola Barcelona nie potrzebuje żadnych danych i po prostu dostajemy kartonik z paskiem magnetycznym.

 • Hej jesteśmy na miejscu, kupiliśmy kartę Hola Barcelona i na pociąg weszliśmy bez problemu na stacji Sants przesiedliśmy się do autobusu L94 i zgodnie z sugestiami wrzuciliśmy bilet do kasownika, ale tu coś nie zatrybilo i pojawił nieprzyjemy dźwięk i czerwona lampka. Próbowaliśmy różnymi stronami ale nie bardzo działa, może wiecie co może być nie tak??

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dlatego, że na linii L94 (połączenie wykonuje podwykonawca), bilet ten nie będzie działać.
   Na wszystkich pozostałych liniach miejskich, łącznie z tymi poprzedzonymi literkami H czy V bilet normalnie zadziała.

 • Czy dzieci muszą posiadać bilet by się poruszać po Barcelonie? Jadą z nami dzieci w wieku 2,6,10 i 11 lat

  Odpowiedz
  • Do 4 lat bezpłatnie, więc najmłodszy nie.
   Pozostałe dzieciaki muszą mieć normalne bilety, takie same jak dorośli 🙂

 • Bardzo dziękuje i pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Witam ponownie. )
  Jeszcze jedno pytanie. Czy karta Hola uprawnia również do przejazdu kolejkę linową Montjuïc ?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie, tylko kolej szynowa ze stacji metra Paral-lel.
   Linowa z portu oraz Teleferic – osobne bilety.

 • Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  Nie obiecuje że się jeszcze nie odezwę )

  Odpowiedz
 • Mam noclegi w Badalona. Jaki bilet kupić na przemieszczanie się do Barcelony i z powrotem?

  Odpowiedz
  • To zależy od długości pobytu na miejscu.
   Hola Barcelona bardzo wygodna – Badalona to I strefa.
   Ale spokojnie również T-Casual (10 przejazdów).
   Na tych samym bilecie dojedziesz do Barcelony, a także będziesz przemieszczać się po samej Barcelonie.

 • Kupiłem własnie bilety na wskazanym na stronie linku http://www.tiqets.com
  TO OSZUSTWO

  Odpowiedz
 • Cześć, końcem kwietnia lecimy ze znajomymi do Barcelony (na 5dni, lądujemy w Gironie, a noclegu szukamy w Barcelonie). Jakie bilety najbardziej byłyby dla nas odpowiednie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Z Girony i tak trzeba kupić osobne bilety.
   W samej Barcelonie przy takiej długości pobytu najlepiej wyjdzie was T-Casual dla każdej osoby lub… bilet miesięczny T-Usual.
   Ten drugi kosztuje lekko ponad 20 euro i będziecie mogli bez limitu przemieszczać się po mieście.

 • Cześć. Lecimy w połowie maja (na 5 dni) do Barcelony – lotnisko El Prat (w tym dziecko 11 l). Noclegi mamy w Sant Adrià de Besòs. Zaplanowałam zwiedzanie szlakiem Gaudiego. I teraz zastanawiam się jakie bilety najlepiej kupić. Czy tylko na komunikację (Hola Barcelona) czy może jednak lepsza będzie karta miejska Barcelona Card? A może jeszcze coś innego. Jak myślisz? Będę wdzięczna za podpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Jeśli szlakiem Gaudiego, to Barcelona Card był odpuścił.
   Są tam zniżki do kamienic Gaudiego.
   Lepiej wyjdzie po prostu rezerwacja pojedynczych wstępów w zależności od tego co chcecie obejrzeć z zewnątrz, a co ew. w środku.
   Jeśli chodzi o Gaudiego – jest tego oczywiście trochę, łącznie z Colonia Guell pod Barceloną 🙂

 • Dziękuję bardzo 🙂

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, lecimy 26 kwietnia do Barcelony. Wynajęliśmy pokój na campingu 3 estrellas. Proszę o podpowiedź, jak najlepiej tam dojechać (jeśli taksówką – to jaka jest cena) i jaki typ biletu byłby najlepszy? Zostajemy w Hiszpanii do 2 maja.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Dorota

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Bardzo popularne miejsce 🙂
   Do samej Barcelony dojedziecie stamtąd liniami L94 raz L95.
   Z lotniska dojedziecie linią L77.
   Działają tu popularne bilety T-Casual czy T-Familiar (Gava to I strefa), ale bilety te kupisz na stacji metra / pociągu na lotnisku El Prat.
   Nie musisz tam iść, jeśli uda ci się wszystko zrobić w aplikacji.

   Taksówka w razie czego z lotniska ok. 25 euro 🙂

 • Witam. 16 maja wybieram się z rodziną (3 osoby dorosłe i dziecko 15 lat) do Barcelony na 7 dni. Planujemy dużo zwiedzać i poruszać się komunikacja. Jaki bilet byłby najbardziej opłacalny bo karta (za 40 euro)jest na max 5 dni więc i tak nam zabraknie. Z czego polecasz skorzystać? Dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj Monika,
   Przy aktualnej promocji, zdecydowanie z biletów miesięcznych T-Usual.
   Koszt trochę ponad 20 euro i z głowy macie poruszanie się po mieście.
   Przy tygodniowym pobycie najlepsza możliwa opcja.

  • Mam taki problem, że próbowałem kupić t-usual przez stronę tmb.
   Wybrałem typ dokumentu DNI (jest też NIE i paszport, którego niestety nie mam). Niestety strona nie przepuszcza numeru polskiego dowodu. Czy mogę zaznaczyć paszport i wpisać numer dowodu i zeskanować dowód czy raczej nie przejdzie?
   Albo czy można kupić w automacie na miejscu? (tylko co wtedy w przypadku konieczności wpisania numeru dowodu czy nie będzie tego samego problemu…)

  • Nie będziesz mieć problemu z kupieniem na miejscu w okienku.
   Nasze dowody faktycznie nie przechodzą, niektórzy dodają przed samym numerem np. zera czy jedynki, aby wypełnić wymaganą liczbę znaków. Na paszporcie przechodzi bez problemu.

 • Wielkie dzięki za odpowiedź!!!!
  Poproszę jeszcze o informację , o jakiej aplikacji wspominacie.

  Odpowiedz
 • Zaznajomiłam się z aplikacją, ale nie bardzo wiem, jak to działa, jak kupić te bilety. Podobno wersja angielska aplikacji jest niedopracowana. Czy T Casual, T- Familiar można kupić w automacie, bo na Waszej stronie jest informacja, że nie, albo coś źle zrozumiałam….

  Odpowiedz
  • Tak, zdecydowanie polecam automat.
   Jak najbardziej kupujemy je w automacie!
   Szybko, wygodnie, intuicyjnie.

 • Cześć,
  Mam pytanko, będziemy w dwie osoby w Barcelonie 24-28.04 i zamierzamy kupić kartę Hola, czy na Hola dostanę się do Montserrat?
  Jeżeli nie to na jaki bilet?
  dzięki

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂
  W środę (24.04.) wybieramy się do Barcelony na tydzień. Nocleg będziemy mieć w Calella. Planujemy 4-5 dni dojeżdżać do Barcelony. Jak najlepiej byłoby ogarnąć bilety do centrum oraz na poruszanie się po mieście? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Przy takiej ilości dojazdów do Barcelony postawiłbym na T-Casual w opcji na IV strefę.
   Jest na nim 10 przejazdów więc idealnie sprawdzi się na 5 wycieczek do Barcelony.

   W samej Barcelonie T-Casual, ale w opcji na I strefę.
   Gdyby 10 przejazdów było mało w samej Barcelonie, można dokupować jednorazowe lub ew. kolejny T-Casual.

 • Kupilem karte Hola Barcelona. Mam noclegi w rejonie gdzie jedzi linia LM. Jakie potrzebuje bilety i dzie je kupic?

  Odpowiedz
 • Cześć!
  Za 2 tygodnie lecimy do Hiszpanii, noclegi mamy w Cambrils. Chcemy poświęcić 3 dni na Barcelonę. Podpowiesz proszę jak najlepiej podróżować przez te 3 dni do Barcelony? Czy można kupić kartę na przejazdy, która obejmie przejazdy Cambrils-Barcelona i z powrotem, czy trzeba pojedynczo kupować bilety kolejowe? Z góry dziękuję za odpowiedź 😀

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Cambrils jest już poza strefą zintegrowanej komunikacji, dlatego jedynym rozwiązaniem są bilety jednorazowe. Koszt w jedną stronę na tej trasie to 9,55 euro / osoba.

 • Cześć, 3-10 maja przylatujemy do Barcelony. Rodzina 2+2 nastolatki 15 i 16 lat. Noclegi mamy w Calafell – z tego co się orientowałam, dojeżdża tam pociąg R2Sud. Na pierwszą dobę wynajmujemy samochód, bo lot jest późno. W następnych dniach będziemy korzystać z komunikacji podmiejskiej – wspomniany pociąg R2Sud de Cercanias oraz miejskiej. Stąd 2 pytania: 1) czy można kupić bilety na R2Sud wcześniej, przez internet i wydrukować w domu, czy dopiero w kasach na lotnisku/ dworcu kolejowym?( o ile dobrze zrozumiałam, bilety są bezpłatne, pobierana jest kaucja w wysokości 10e). 2) Planujemy sobotę, niedzielę, wtorek i piątek i spędzić na zwiedzaniu Barcelony. Jakie bilety najlepiej kupić, żeby móc się przemieszczać od dworca kolejowego Passeig Gracia lub El Clot po Barcelonie ( barrio ghotico, okolice Montjuic, Sagrada, Casa Batllo, etc)?. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Bilety od których piszesz to Ab.Recurrente.
   W zeszłym roku w wakacje nie sprzedawano ich w kasach dla turystów.
   Jedynym sposobem było skorzystanie z aplikacji i wyrobienie teg biletu przez apkę.
   Właściwy bilet odbiera się w dowolnym automacie na stacji na podstawie kodu.

   W samej Barcelonie mogę polecić T-Casual dla każdej osoby.
   Jest na nim 10 przejazdów i myślę, że spokojnie na te 3 dni w mieście wystarczy.

 • Cześć, mogę prosić o informację, co to jest funicular na Montjuic (w cenie biletu)? Czy to kolejka linowa czy coś innego? Dzięki

  Odpowiedz
  • Cześć,
   To kolejka szynowa odjeżdżająca ze stacji Paral-lel – możesz dojechać na nią metrem – fioletowa L2 i przesiąść się na funicular.

 • Cześć, lecimy do Barcelony rodzinnie 2+3. Potem do Sitges. Jaki bilet opłaca się kupić żeby pojeździć po Barcelonie a potem pociągiem pojechać do Sitges i z powrotem na lotnisko? Skomplikowane te bilety….

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Ewa – wszystko zależy ile tych przejazdów będzie.
   Bo np. przy aktualnej promocji na bilety miesięczne, często takie rozwiązanie wychodzi najtaniej.
   Sitges to III strefa, więc taki miesięczny kosztuje 40,35 euro osoba, ale wtedy macie dojazdy z lotniska i na lotnisko, dojazdy do Barcelony, a także poruszanie się w samej Barcelonie.

   Wszystko oczywiście w nielimitowany sposób.

   Trzeba przekalkulować czy podobnie nie wyjdą was jednorazowe, ale np. na trasę Barcelona – Sitges koszt takiego biletu to 4,90 euro.

 • Cześć,
  Jeśli kupię opcję: „Lotnisko w Barcelonie – transfer, transport publiczny + przewodnik audio dla miast” na stronie: https://www.tiqets.com/pl/barcelona-atrakcje-c66342/barcelona-transport-pass-bilety-p1015478/?partner=barcelonatouristguide to w godzinach nocnych będę mógł dotrzeć na lotnisko? Przylatujemy planowo na ElPrat 10 maja o 9:05 więc tu nie ma problemu z transportem na Plac Hiszpański ale wylot mamy 14 maja o 5:50 więc pasuje z placu Hiszpańskiego wyjechać kolo 3:00 w nocy. Czy w tej opcji będziemy mieli wliczony Aerobus w godzinach nocnych?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Tak, dlatego że Aerobus kursuje przez 24h.
   W nocy z mniejszą częstotliwością, ale i tak z racji rozpoczęcia sezonu będzie na placu hiszpańskim co ok 10 – maks 15 minut 🙂

 • Cześć
  Jestem w Barcelonie od dzisiaj:)
  Wczoraj kupiłem karty hola przez stronę https://www.holabarcelona.com/tickets/hola-bcn-barcelona-travel-card, bo skusił mnie rabat 10%
  Niestety po zapłacie przez internet za pomocą karty płatniczej nie dostałem żadnego potwierdzenia ani kodu na maila jak to zwykle bywa przy zakupach innych biletów czy rezerwacji.
  Pani w okienku informacji na lotnisku El Prat powiedziała, że ona nie pracuje w metrze tylko w informacji i nie może mi pomóc:(
  Udało mi się dodzwonić na infolinię, też nie bez trudu, i tam pan powiedział że jedyne co mogę zrobić to kupić karty w automacie, a do nich zgłosić przez formularz kontaktowy prośbę o anulowanie zakupu i zwrot pieniędzy.
  Tak też zrobiłem i czekam na odpowiedź:/
  Mam nadzieję, że się powiedzie, bo to było prawie 600 zł (4 osoby na 96godzin)

  Miał ktoś może taką przygodę i szczęśliwe zakończenie:/ 🙂 ?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry:)
  Czy karta Hola Barcelona działa też na L95 i czy muszę kasować ją za każdym razem, gdy wchodzę do transportu?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie, w tej linii nie zadziała.
   Ale tak, kartę Hola podobnie jak inne bilety (nawet bilety miesieczne) trzeba każdorazowo odbijać na kasownikach.

 • Dzień dobry ,
  Proszę o informację co to znaczy ze karta nie obowiązuje na linię nocną ?W jakich godzinach ona obowiązuję? Jadę na wycieczkę 5 dniową i zastanawiam się czy będę miała ograniczany czas przebywania na mieście, gdyż hotel zlokalizowany jest nieopodal lotnika.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Metro dla przykładu to komunikacja dzienna. Więc nawet do północy czy w soboty kiedy metro pracuje 24h, można na tych biletach jeździć.

   Linie nocne to linie autobusowe, które są poprzedzone literką N.
   Zwykle kursowanie autobusów kończy się ok 23:00.

 • Dzień dobry.
  Będę w Barcelonie 20 maja ok. 9:30 na T2, mam voucher Hola Barcelona na 96 h. Gdzie najbliżej T2 odbiorę bilety i jak najszybciej dojechać do hotelu „Ilunion Almirante” przy via Laietana 42?
  Pozdrawiam,

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Na stacji metra / pociągu R2N.
   Wtedy możesz od razu jechać metrem z lotniska – na stacji Torrassa przesiadasz się na czerwoną linię metra L1 i jedziesz na stację Urquinaona – znajduje się bardzo blisko Twojego hotelu.

 • Cześć ! 🙂 super strona z praktycznymi poradami! Mam natomiast jedno pytanie, bo opcji wyczytałem cały mnóstwo i nie wiem na co się zdecydować.

  Będziemy (2 osoby) nocować w Hotelu w Castelldefels i przez 5 dni zwiedzać główne atrakcje w Barcelonie.
  1. Jaki bilet najkorzystniej wybrać na ten czas biorąc pod uwagę, żeby dostać się z lotniska do Castelldefels i potem z powrotem na lotnisko na koniec naszej podróży ?
  2. Jak najprościej dostać się z lotnika i odbioru bagażu do Castelldefels ?

  Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki 🙂

  Pozdrawia serdecznie.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   To zależy czy będziesz korzystał z pociągu R2 czy autobusów (jak daleko nocleg od stacji kolejowej).
   Plusem jest to, że miejscowość jest w I strefie, stąd korzystasz z tych samych biletów co w Barcelonie.

   W przypadku lądowania na T2 można podejść na stację pociągu, tam kupić wybrane bilety (np. T-Casual) i jedziesz na stację El Prat de Llobregat. Tam przesiadasz się na pociąg R2 jadący w stronę Castelldefels.

  • Hotel Flora Parc, dokładnie wychodzi 1km od stacji więc chyba raczej będę korzystał z pociągów.
   Czyli rozumiem, że w tym wypadku najbardziej opłaca się zakupić T-Casual np. na 10 przejazdów i z tego korzystać w podróżach Barcelona – Castelldefels ?
   Czy może biorąc pod uwagę, że będę korzystał z metra + wagoniki na wzgórze bardziej opłaca się opcja Hola Barcelona ? Tylko nie wiem, czy wtedy na tym też dojadę pociągiem już od samego lotniska do El Prat de Llobregat i dalej do Castelldefels…

  • Pamiętaj, że Hola działa na te same wagoniki na Montjuic co T-Casual.
   Sporo osób to myli.
   Na bazie tych kart dojedziemy koleją szynową ze stacji Paral-lel.
   Kolejki linowe Aeri del Port oraz Teleferic są dodatkowe płatne.

 • Cześć,
  Chcę kupić kartę hola na 5 dni i wiem mogę jeździć prawie wszystkim w I strefie. Ale na tor muszę dojechać koleją RN do Montmeló, które znajduje się w II strefie. Jak i gdzie powinienem dokupić bilet na ten przejazd? Czy to będzie osobny bilet, czy jakaś dopłata do karty hola? Bilet przejazdowy Renfe na II strefę?
  Poproszę o podpowiedź.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   W tym przypadku po prostu bilet jednorazowy.
   Aby dopłacać musiałbyś dojechać do granicy stref, wysiąść i kupić bilet.
   Lepiej więc wsiadać na pasującej stacji i kupić po prostu jednoazowy bilet do Montmelo.

 • witam, dzisiaj miałam problem z biletem na stacji metra wyświetlił mi się komunikat po skasowaniu biletu: „ja cancel. lat recollir titol”. Co w takim przypadku ?

  Odpowiedz
  • Albo skończyła się data ważności biletu, albo się uszkodził – bilet można w razie czego wymienić w dowolnym punkcie TMB, np. na stacjach metra.

 • Hej, wybieram się w niedziele (19.05) do Barcelony na 4 dni. Mieszkać będę w El Prat de Llobregat, jaki bilet polecasz najbardziej kupić? Zależy mi głównie na podróżowaniu z lotniska do noclegu, z noclegu do centrum i z powrotem bo już w samej Barcelonie planuje dużo tuptać. Skąd mam wiedzieć ze przykładowo mój bilet będzie nadawał się do danej linii? Z góry dzięki za odpowiedź!

  Odpowiedz
  • Hej,
   Możesz w takim razie postawić na T-Caual. Jest na nim 10 przejazdów, jeśli braknie możesz dokupić kolejny.
   Będzie działa na linie autobusowe, metro, pociągi regionalne oraz kolej miejską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team