Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się wszystkimi środkami komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularnr T-Casual czy T-Familar.

Karta Hola Barcelona uprawnia nas również do skorzystania z Funicular Montjuic.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane w 2022 roku.

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

16,40 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

23,80 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

31,00 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

38,20 euro

UWAGA!

Karta Hola Barcelona nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez Internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez Internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie dokonać zakupu kart online przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

398 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Mam pytanie, czy kupując bilet Hola Barcelona, można jeździć metrem do Rubi? Na stronie jest informacja o strefie 1 ale przy liniach regionalnych w nawiasie, przy metrze nie ma żadnych dodatkowych informacji. Czy można także z Rubi skasować hola Barcelona i dojechać na nim do Barcelony? Jeśli nie jakie bilety najlepiej kupić żeby można było jeździć tym metrem oraz poruszać się po Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Rubi to już 2 strefa.
   Metro tam nie dojeżdża – dostaniesz się stamtąd koleją miejską S7 czy S1.
   Najlepiej zainwestować w bilet na same dojazdy, np. T-Casual na II strefę.

   W samej Barcelonie już oczywiście Hola Barcelona czy T-Casual na I strefę. Nie wykorzystuj przypadkiem T-Casual na II strefę na przemieszczanie się w samej Barcelonie, bo będzie cię to zbyt wiele kosztować, ale oczywiście ten bilet umożliwia przesiadki, więc np. przyjeżdżając z Rubi na Plac Hiszpański w Barcelonie, możesz w ramach tego przejazdu przesiąść się np. na metro.

 • Cześć,
  na stronie TMB journey planner pokazuje połączenie w strefie 1, którego jednym z etapów jest autobus M14, ale nie mogę go znaleźć w zestawieniu linii sieci TMB, stąd moje pytanie – czy mając kartę Hola Barcelona mogę z niej korzystać w autobusie M14?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   1 kwietnia 2022 12:59

   Cześć,
   M14 to linia obsługiwana przez Baixbus.
   Działają tu zintegrowane bilety, w tym Hola Barcelona 🙂

 • Dzięki 🙂

  Odpowiedz
 • Hej! czy na stacji metra Aeroport T2 znajdę automat do wymiany vouchera na bilet czy muszę się cofnąć na stację Aeroport T1?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 kwietnia 2022 15:21

   Hej,
   Tak oczywiście. Nasz film znajdujący się w tym wpisie nagrywaliśmy właśnie na stacji metra przy T2.

 • Artykuł bardzo przydatny. W przyszłym tygodniu jedziemy na krótki wypad do Barcelony.
  Chciałabym się dowiedzieć czy na kartach Hola Barcelone moża przejechać z lotniska autobusem A1?
  Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Cześć Monika,
   Nie – A1 to Aerobus, czyli specjalny autobus który robi transfery spod lotniska na plac kataloński. Nie obowiązują tu żadne inne bilety poza dedykowanymi biletami na Aerobus.

 • Dzień dobry,
  Czy godziny nocne w transporcie publicznym zaczynają się od 22?
  Jak najlepiej wrócić w sobotę z pokazu fontann do forum?
  Będę wdzięczna za wskazówki.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie m reguły, bo np metro kursuje dłużej, a w weekendy całą dobę i karty Hola działają.
   Czyli w sobotę po pokazie spokojnie skorzystasz z metra 🙂
   Podobnie z pociągami – kursują często do 23:00 czy 23:30.

   Karta Hola nie działa na liniach nocnych poprzedzonych literką N.

 • I jeszcze chciałabym się upewnić czy karnet barceloński zawiera przejazd aerobusem z lotniska i z powrotem? Taką informację znalazłam,
  pozdrowienia:)

  Odpowiedz
  • Kiedyś zawierał, aktualnie nie.
   City Pass to Sagrada, Park Guell, autonus turystyczny i przede wszystkim rabat 10% na wszystkie inne atrakcje.

 • Jedziemy rodzinnie do Barcelony z dwójką dzieci. Dla nas (dorosłych) i starszego syna kupiliśmy karty Hola Barcelona. Czy dla córki lat 3,5 też jest obowiązek podróżowania na biletach? Czy jednak (jak podają niektóre portale) dzieci do lat 4 podróżują za darmo?

  Odpowiedz
  • Dzieci do 4 lat podróżują bezpłatnie.
   Dotyczy to wszystkich środków komunikacji 🙂

 • Hej,
  Mam ważną informację.
  Karta Hola nie obsługuje autobusów z firmy Baixabus (żółte autobusy, linie E, L itp.). Reszta pięknie funkcjonuje, bardzo wygodna karta w obsłudze. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Tomek,
   Wielki dzięki na za info!
   Na swoich rozkładach mają logo AMB, dobrze wiedzieć, że zintegrowane biletu tutaj nie działają.

  • Mają logo AMB, bo są w systemie i pozostałe karty zintegrowane typu casual czy familiar działają. Wszystkie oprócz Hola. Dziwne ale tak jest. Sam się o tym przekonałem w tamtym tygodniu.

  • Dokładnie, Hola Barcelona nie działa w autobusach z logo AMB. Jesteśmy w Castelldefels i tu możemy dojechać w ramach tego biletu pociągiem R2. Autobusem trzeba kupić bilet za 2,4 euro lub któryś z grupy T-familar, T-casual itp.

 • Dzień dobry, mam pytanie gdyż muszę się dostać z lotniska Barcelona El Prat do Gava na Camping 3 Estrellas, sprawdziłam że dojazd jest możliwy autobusem 46 i L94. Czy na te połączenia mogę skorzystać z karty Hola Barcelona. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak jak pisał wyżej Tomek – na 46 tak, ale linię L94 robi Baixbus i tam karta Hola nie zadziała.

 • Witam.
  Jutro lecimy do Barcelony mamy wykupioną kartę Hola Barcelona .Będziemy mieszkać – Sercotel Sant Boi, Ctra. de la Santa Creu de Calafell, 101, 08830 Barcelona .Czy tam jest ważna Hola Barcelona?
  Czy każdym autobusem odjeżdzającym z pod hotelu możemy na karcie Hola jeździć ?
  Pozdrawiam Ania.

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście, to region I strefy.
   W tym regionie przejazdy do miasta realizuje jednak w dużej części Baixbus, a ich autobusami na kartach Hola nie pojedziesz.

 • Dokładnie, Hola Barcelona nie działa w autobusach z logo AMB. Jesteśmy w Castelldefels i tu możemy dojechać w ramach tego biletu pociągiem R2. Autobusem trzeba kupić bilet za 2,4 euro lub któryś z grupy T-familar, T-casual itp.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team
Menu