Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się większością środków komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularny T-Casual czy T-Familar. Karta tak naprawdę nie obowiązuje tylko na liniach nocnych (ale działa w metrze w dni kiedy jeździ w nocy), a także na pokładach autobusów przewoźników innych niż TMB, a jeżdżących na liniach miejskich np. do Castelldefels czy Badalony (poprzedzone np., literką L).

Jakie środki transportu obejmuje Hola Barcelona?

 • cała sieć metra
 • autobusy miejskie TMB (nie dotyczy tych kursujących w ramach AMB są sąsiednich miejscowości nawet jeśli znajdują się w I strefie)
 • kolej regionalna oraz kolej miejska w ramach I strefy (Barcelona + wiele sąsiadujących miejscowości np. Castelldefels)
 • funicular na Montjuic
 • tramwaje
 • linia metra L9S z lotniska – brak konieczności kupowania dodatkowego biletu.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane w 2022 roku.

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

16,40 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

23,80 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

31,00 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

38,20 euro

UWAGA!

Karta Hola Barcelona nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

UWAGA! Castelldefels, Badalona

Mimo, że Castelldefels czy Badalona znajdują się w I strefie, to karta działa na autobusy jeżdżące stąd do Barcelony. Linie nie obsługuje TMB (miejski przewoźnik), a firmy np Baixbus. W autobusach tych działają karty T-Familiar czy T-Casual. Wszystko to wynika w rozliczeń pomiędzy miejską spółką, a pozostałymi firmami.

Co ważne, karta Hola działa jednak na dojazdy do tych miejscowości, ale z wykorzystaniem pociągu czy metra (Badalona).

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez Internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez Internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie dokonać zakupu kart online przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

431 Komentarzy. Zostaw komentarz

 • Mam pytanie, czy kupując bilet Hola Barcelona, można jeździć metrem do Rubi? Na stronie jest informacja o strefie 1 ale przy liniach regionalnych w nawiasie, przy metrze nie ma żadnych dodatkowych informacji. Czy można także z Rubi skasować hola Barcelona i dojechać na nim do Barcelony? Jeśli nie jakie bilety najlepiej kupić żeby można było jeździć tym metrem oraz poruszać się po Barcelonie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Rubi to już 2 strefa.
   Metro tam nie dojeżdża – dostaniesz się stamtąd koleją miejską S7 czy S1.
   Najlepiej zainwestować w bilet na same dojazdy, np. T-Casual na II strefę.

   W samej Barcelonie już oczywiście Hola Barcelona czy T-Casual na I strefę. Nie wykorzystuj przypadkiem T-Casual na II strefę na przemieszczanie się w samej Barcelonie, bo będzie cię to zbyt wiele kosztować, ale oczywiście ten bilet umożliwia przesiadki, więc np. przyjeżdżając z Rubi na Plac Hiszpański w Barcelonie, możesz w ramach tego przejazdu przesiąść się np. na metro.

 • Cześć,
  na stronie TMB journey planner pokazuje połączenie w strefie 1, którego jednym z etapów jest autobus M14, ale nie mogę go znaleźć w zestawieniu linii sieci TMB, stąd moje pytanie – czy mając kartę Hola Barcelona mogę z niej korzystać w autobusie M14?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   1 kwietnia 2022 12:59

   Cześć,
   M14 to linia obsługiwana przez Baixbus.
   Działają tu zintegrowane bilety, w tym Hola Barcelona 🙂

 • Dzięki 🙂

  Odpowiedz
 • Hej! czy na stacji metra Aeroport T2 znajdę automat do wymiany vouchera na bilet czy muszę się cofnąć na stację Aeroport T1?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   5 kwietnia 2022 15:21

   Hej,
   Tak oczywiście. Nasz film znajdujący się w tym wpisie nagrywaliśmy właśnie na stacji metra przy T2.

 • Artykuł bardzo przydatny. W przyszłym tygodniu jedziemy na krótki wypad do Barcelony.
  Chciałabym się dowiedzieć czy na kartach Hola Barcelone moża przejechać z lotniska autobusem A1?
  Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂
  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Cześć Monika,
   Nie – A1 to Aerobus, czyli specjalny autobus który robi transfery spod lotniska na plac kataloński. Nie obowiązują tu żadne inne bilety poza dedykowanymi biletami na Aerobus.

 • Dzień dobry,
  Czy godziny nocne w transporcie publicznym zaczynają się od 22?
  Jak najlepiej wrócić w sobotę z pokazu fontann do forum?
  Będę wdzięczna za wskazówki.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie m reguły, bo np metro kursuje dłużej, a w weekendy całą dobę i karty Hola działają.
   Czyli w sobotę po pokazie spokojnie skorzystasz z metra 🙂
   Podobnie z pociągami – kursują często do 23:00 czy 23:30.

   Karta Hola nie działa na liniach nocnych poprzedzonych literką N.

  • Agnieszka
   19 maja 2022 14:55

   Witam mam pytanie czy jeśli mam hotel w Mollet to bez problemu na kartę hola Barcelona będę mogła jeździć po Barcelonie? Jedziemy w 4 osoby.

  • Aga – Mollet del Valles znajduje się w 2. strefie, stąd dojeżdżać do Barcelony nie możesz na tym bilecie, ale już oczywiście po samej Barcelonie jak najbardziej.

 • I jeszcze chciałabym się upewnić czy karnet barceloński zawiera przejazd aerobusem z lotniska i z powrotem? Taką informację znalazłam,
  pozdrowienia:)

  Odpowiedz
  • Kiedyś zawierał, aktualnie nie.
   City Pass to Sagrada, Park Guell, autonus turystyczny i przede wszystkim rabat 10% na wszystkie inne atrakcje.

 • Jedziemy rodzinnie do Barcelony z dwójką dzieci. Dla nas (dorosłych) i starszego syna kupiliśmy karty Hola Barcelona. Czy dla córki lat 3,5 też jest obowiązek podróżowania na biletach? Czy jednak (jak podają niektóre portale) dzieci do lat 4 podróżują za darmo?

  Odpowiedz
  • Dzieci do 4 lat podróżują bezpłatnie.
   Dotyczy to wszystkich środków komunikacji 🙂

 • Hej,
  Mam ważną informację.
  Karta Hola nie obsługuje autobusów z firmy Baixabus (żółte autobusy, linie E, L itp.). Reszta pięknie funkcjonuje, bardzo wygodna karta w obsłudze. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Tomek,
   Wielki dzięki na za info!
   Na swoich rozkładach mają logo AMB, dobrze wiedzieć, że zintegrowane biletu tutaj nie działają.

  • Mają logo AMB, bo są w systemie i pozostałe karty zintegrowane typu casual czy familiar działają. Wszystkie oprócz Hola. Dziwne ale tak jest. Sam się o tym przekonałem w tamtym tygodniu.

  • Dokładnie, Hola Barcelona nie działa w autobusach z logo AMB. Jesteśmy w Castelldefels i tu możemy dojechać w ramach tego biletu pociągiem R2. Autobusem trzeba kupić bilet za 2,4 euro lub któryś z grupy T-familar, T-casual itp.

 • Dzień dobry, mam pytanie gdyż muszę się dostać z lotniska Barcelona El Prat do Gava na Camping 3 Estrellas, sprawdziłam że dojazd jest możliwy autobusem 46 i L94. Czy na te połączenia mogę skorzystać z karty Hola Barcelona. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak jak pisał wyżej Tomek – na 46 tak, ale linię L94 robi Baixbus i tam karta Hola nie zadziała.

 • Witam.
  Jutro lecimy do Barcelony mamy wykupioną kartę Hola Barcelona. Będziemy mieszkać – Sercotel Sant Boi, Ctra. Czy tam jest ważna Hola Barcelona?
  Czy każdym autobusem odjeżdżającym z pod hotelu możemy na karcie Hola jeździć?
  Pozdrawiam Ania.

  Odpowiedz
  • Tak, oczywiście, to region I strefy.
   W tym regionie przejazdy do miasta realizuje jednak w dużej części Baixbus, a ich autobusami na kartach Hola nie pojedziesz.

 • Hej, przepraszam, czy dobrze rozumiem, że jeśli kupię bilet 5-dniowy i skasuję go 28.05 o godz. 00:40 to będzie obowiązywał do 2.06 do godz. 00:40? Nie mogę wykorzystać tego w np co drugim dniu? Czas liczy się ciągiem od pierwszego skasowania?

  Odpowiedz
  • Hej,
   Dokładnie, czas liczy się ciągiem od pierwszego skasowania, więc wersja na 120h spowoduje, że bilet skasowany 28.05 o 00:40 będzie ważny do 02.06do 00:40 🙂

 • Czy na bilecie jednorazowym można jechać dwiema liniami metra np.L1 i L5?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   6 czerwca 2022 10:09

   Teoretycznie obowiązuje na pojedynczy przejazd danym środkiem transportu. Przesiadając się jednak z metra na metro nie przekraczasz kolejnych bramek.
   Teoretycznie jednak obowiązuje tylko na jeden przejazd danym środkiem transportu.

 • Witam mam pytanie czy karta Hola będzie działać po 22 w metrze?…dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Tak, nie działa w autobusach nocnych, których numery linii poprzedzone są literką N (Nitbus), ale w metrze oczywiście działają, łącznie z tymi dniami, kiedy metro kursuje całą noc.

 • Witam,
  Czy ze stacji Lessepss dojadę na lotnisko El Prat w godzinach ok 4 rano na karcie Hola Barcelona?

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   21 czerwca 2022 20:39

   Witaj Anna,
   Zależy w jaki dzień, bo np. w sobotę metr jeździ całą noc. Wtedy nawet o 4:00 możesz skorzystać z metra. W pozostałe dni będzie jednak jeździć dopiero od 5:00.
   Kolej miejsca, która również znajduje się w okolicy tej stacji również zaczyna od 5:00.
   Pozostaną ci zatem chyba tylko nocne oraz wszelkiego typu taksówki, prywatne transfery etc.

 • Jacek Pilarski
  25 czerwca 2022 14:51

  Dzień dobry
  Będąc w Barcelonie zamierzam poruszać się głównie na terenie miasta tzn w 1 strefie i korzystać z T-Casual. Niemniej w planie mam również wyjazd do Santa Susana /5 strefa/ jeden raz i wrócić do Barcelony tego samego dnia. Czy warto kupować T-Casual na 5 strefę czy istnieje bilet jednodniowy/jednorazowy na 5 strefę. Jedziemy w 4 osoby w tym dwoje dzieci, może istnieje jakieś dobre rozwiązanie. Pozdrawiam Jacek Pilarski.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Pewnie!
   Bilet Bonotren10 – obowiązuje tylko w kolei regionalnej. Kosztuje 38,20 euro w wersji na V strefę i macie na nim 10 przejazdów. Wykorzystacie 8.

   Drugim rozwiązaniem jest T-Familiar – działa jak T-Casual z tym, że jeden bilet może kasować więcej osób. Tu w cenie 8 przejazdów, ale dzięki niemu możecie jechać z miejsca gdzie nocujecie na stację kolejową i na tym samym przejeździe przesiąść się na pociąg. Tym samym nie będziecie musieli tu zużywać swoich przejazdów na T-Casual.
   Bilet taki na V strefę kosztuje 40 euro i idealnie w całości wykorzystacie 8 przejazdów jadąc w jedną i drugą stronę 🙂

 • Sebastian
  6 lipca 2022 22:15

  Cześć,
  Za dwa dni wybieramy się na weekend do Barcelony. Chcę kupić kartę „Hola Barcelona”. Czy dzięki tej karcie dostanę się z El Prat do Barri Gòtic?

  Odpowiedz
 • Sebastian
  7 lipca 2022 09:42

  Cześć,
  @Tomasz, dziękuję za wcześniejszą odpowiedź.
  Mam jeszcze jedno pytanie, planuję właśnie miejsca do odwiedzenia w Barcelonie.
  Pytanie: Czy polecacie wcześniej zakupić bilety online? Jeżeli tak to w jakim serwisie?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Z racji szczytu sezonu, polecam rezerwację online. Możesz ich dokonać na stronie danych atrakcji lub np. przez Tiqets, którego linki referujące mamy na swojej stronie.
   Płacisz w 90% przypadków tą samą cenę co na oficjalnych stronach, a my dzięki temu otrzymujemy część prowizji.

   Linki i formularze do rezerwacji znajdziesz w opisie każdej atrakcji na naszej stronie.

  • Cześć. Chciałem się upewnić – Hola obowiązuje na obydwie koleje linowe na Montjuic? Nie trzeba rezerwować godziny przejazdu?

  • Cześć Adam,
   Kolejki linowe – Transbordador oraz Teleferic to zupełnie osobna usługa i nie obowiązują tam karty Hola Barcelona.
   Na bazie Hola można wjechać na wzgórze autobusem 150 – dojeżdża praktycznie pod sam zamek, a także koleją szynową odjeżdżającą ze stacji metra Paral-lel.

 • Może głupie pytanie, ale trochę się pogubiłem: Ta Hola Barcelona obowiązuje też na dojazdy pociągiem R1 ze stacji Calella?

  Odpowiedz
  • Nie, bo Calella nie leży już w I strefie.
   Ale przejazdy pociągiem R2N czy R1 w ramach I strefy jak najbardziej obowiązuje.

 • Witam, jak mogę najtaniej dojechać z lotniska w Gironie do Barcelony, koło Sagrady?

  Odpowiedz
 • Czyli lądując na T2 i mając kartę Hola Barcelona przechodzę tym nadziemnym pomostem/korytarzem do stacji metra Aeroport T2 i stamtąd już jadę metrem pomarańczową linią? Racja?

  Odpowiedz
 • Będziemy w 7 osób w Malgrat de Mar… Z tego co zrozumiałam to chyba najlepiej kupić dla każdego bilet w obie strony 2×5,50 euro do Barcelony…a tam na cały dzień T-Dia dla każdej osoby po 10,50 euro na 24 godziny…bo do Barcelony pojedziemy na jeden dzień.

  Odpowiedz
  • Tak, bo kupując np. 2 x T-Familiar za 40 euro zostaną wam dwa przejazdy więc najwygodniej jednorazowe.
   W samej Barcelonie T-Dia to mega wygodna sprawa, bo nielimitowana liczba przejazdów przez cały dzień.
   W razie czego w samej Barcelonie każda osoba może sobie kupić T-Casual, bo aktualnie jest w obniżonej cenie. Kosztuje tylko 7,95 euro, a na bilecie każdy ma 10 przejazdów, więc jak na cały dzień wydaje mi się, że nie jest się w stanie tego wykorzystać 😉

 • Hej, jestem właśnie w Barcelonie ale nocleg mam w Pienda de Mar. Chciałbym przyjechać z 3 razy do samej Barcelony pozwiedzać i nie wiem jak najrozsądniej rozwiązać tę bilety …

  Odpowiedz
  • Hej Radek,
   T-Familiar na IV strefę.
   Będzie się opłacał jeśli jesteś jeszcze z kimś. Bilet możecie wspólnie używać, a jego koszt to 35 euro. W cenie jest 8 przejazdów, więc pojedynczy przejazd wyniesie cię 4,75 euro 🙂
   To samo z biletem Bonotren. W opcji na V strefę kosztuje 38,20, ale w cenie jest 10 przejazdów. Dlatego pojedynczy przejazd wychodzi jeszcze taniej, bo 3,82 euro / przejazd.

 • Hej. Czy posiadając kartę Hola Barcelona 72h mogę jechać z lotniska El Prat na stację Barcelona Sants pociągiem linią R2S, czy ta karta nie obejmuje tej linii? Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • Hej,
   Obejmuje, możesz jechać na karcie Hola Barcelona metrem z lotniska, a także wrócić na lotnisko 🙂

 • Hej, wybieram się z rodziną 4 osoby na 4 dni do Barcelony, noclegi mam w Castelldefels. Jak najlepiej dostać się z lotniska do hotelu a następnie parę dni zwiedzania Barcelony. Jakie bilety najbardziej się kalkulują. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Hej,
   Możesz jechać z lotniska linią L99 jeśli lądujesz na T1.
   Jeśli na T2 – możesz podjechać na T1 darmowym shuttle busem.

   Bardzo popularnym sposobem, na który działa również karta Hola Barcelona, to przejazd pociągiem R2N z przesiadką na stacji El Prat de Llobregat.

   To właśnie później z Castelldefels najwygodniej pociągiem, bo jeździ co chwilę do centrum miasta.
   Trasę z miejscowości do Barcelony możesz robić na karcie Hola Barcelona czy biletach T-Familiar, T-Casual.
   Aktualnie T-Casual są w obniżonych taryfach, więc mogą wyjść najtaniej, ale w przypadku wielu przejazdów Hola Barcelona jest szalenie wygodna, bo bez limitów.

 • Hej, czy przy pomocy Hola Barcelona dojadę z placu katalońskiego do tibidabo?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team