Hola BCN

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się wszystkimi środkami komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularnr T-Casual czy T-Familar.

Karta Hola Barcelona uprawnia nas również do skorzystania z Funicular Montjuic.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane o niewielką podwyżkę w styczniu 2020 roku:

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

16,30 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

23,70 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

30,80 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

38,00 euro

UWAGA!

Karta Hola BCN! nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie również dokonać zakupu kart w tej samej cenie przez Ticketbar – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

270 odpowiedzi do «Karty Hola Barcelona»

 1. Emilia pisze:

  Witam,
  Trochę się pogubiłam w tych kartach i możliwościach jakie mamy w BCN. Lądujemy w EL Prat 19.02. o 8:10, powrót 23.02. o 8:55. Jak najlepiej dostać się do Calle Tallers, Ciutat Vella. Przez te kilka dni chcemy poruszać się piechotą, czasami gdzieś podjechać, np kolejką na Montjuic czy Park Guell. Która opcja będzie najlepsza dla 2 osób?
  Dziękuję i pozdrawiam

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Emilia,
   Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
   Pełna wygoda to właśnie Hola, w twoim przypadku pełna wygoda to 4 – dniowa Hola Barcelona (96h).
   Starczy ci od początku pierwszego dnia do ostatniego.

   Jeśli jednak zamierzasz sporadycznie korzystać z komunikacji miejskiej, możesz kupić T-Casual na 10 przejazdów. Musisz jednak tak kombinować, aby w przypadku np. kupienia kolejnej karty wykorzystać ją. Czasem może się okazać, że lepiej wyjdzie np. jakiś bilet jednorazowy.

   Mając Hola Barcelona, możesz jechać z lotniska metrem. Wtedy przesiadasz się na stacji Torrassa na czerwoną L1 i jedziesz na stację Universitat. Mając T-Casual: autobus miejskie 46. Na placu hiszpańskim wsiadasz w czerwoną L1 i jedziesz na Universitat. Jadąc z lotniska pociągiem musisz się dwa razy przesiadać.

 2. Marek pisze:

  Witam,
  Chciałem zapytać czy miejscowość San Adrian de Besos tez leży w 1 strefie? Czy zakupione bilety Hola Barcelona albo T-Familar będą również tam obowiązywały? Chodzi mi zarówno o metro jak i ewentualne autobusy, którymi będę się poruszał po tej miejscowości?

  1. Beata & Tomek pisze:

   Witaj Marek,
   Jeśli chodzi o Sant Adria de Besos to tak, jest w I strefie.
   Działają tu zatem karty karty Hola Barcelona a także bilety T-Familiar na I strefę 🙂

  2. Marek pisze:

   Bardzo dziekuje. Jesteście świetni. Mozna tutaj uzyskać mega dużo informacji na temat tego pięknego miasta.

 3. Maciek pisze:

  Orientuje się ktoś jaka jest cena karnetu hola dla dzieci? (7lat+1rok)

  1. Beata & Tomek pisze:

   Dziecko 7 lat płaci tak jak dorosła. Dziecko 1 rok podróżuje bezpłatnie wszystkimi środkami transportu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *