Komunikacja

Karty Hola Barcelona

Karty Hola Barcelona Travel Card to bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób korzystających z komunikacji publicznej w Barcelonie. Umożliwiają nielimitowane korzystanie z komunikacji publicznej przez określoną liczbę godzin.

Karty Hola Barcelona funkcjonują w wariantach 2, 3, 4 i 5 – dniowych, jednak nie liczy się tutaj konkretny dzień, a liczba godzin od pierwszego skasowania.

Dzięki temu bilety są ważne analogicznie przez 48, 72, 96 oraz 120 godzin.

Każda karta jest wykorzystywana przez jego użytkownika i musi być każdorazowo odbijana w kasownikach oraz na bramkach w metrze.

Dzięki niej posługujemy się większością środków komunikacji publicznej – metrem, tramwajami i autobusami oraz pociągami – zarówno koleją miejską, jak i regionalną (w ramach I strefy). Co ważne, posiadając kartę HOLA BARCELONA możemy skorzystać z metra odjeżdżającego z lotniska El Prat w Barcelonie – nie funkcjonują tu chociażby popularny T-Casual czy T-Familar. Karta tak naprawdę nie obowiązuje tylko na liniach nocnych (ale działa w metrze w dni kiedy jeździ w nocy), a także na pokładach autobusów przewoźników innych niż TMB, a jeżdżących na liniach miejskich np. do Castelldefels czy Badalony (poprzedzone np., literką L).

Jeśli interesuje cię Hola Barcelona, możesz być zainteresowany kartą BCN Essential. Łączy kartę Hola Barcelona z wejściem do Sagrady Familii oraz Park Guell. SzczegółyBCN Essential Pass.

Jakie środki transportu obejmuje Hola Barcelona?

 • cała sieć metra
 • autobusy miejskie TMB (nie dotyczy tych kursujących w ramach AMB są sąsiednich miejscowości nawet jeśli znajdują się w I strefie)
 • kolej regionalna oraz kolej miejska w ramach I strefy (Barcelona + wiele sąsiadujących miejscowości np. Castelldefels)
 • funicular na Montjuic
 • tramwaje
 • linia metra L9S z lotniska – brak konieczności kupowania dodatkowego biletu.

Poniżej znajdziecie ceny poszczególnych biletów zaktualizowane na 2023 rok.

Bilet Cena
  Bilet 2 – dniowy

48 godzin

16,40 euro
  Bilet 3 – dniowy

72 godziny

23,80 euro
  Bilet 4 – dniowy

96 godzin

31,00 euro
  Bilet 5 – dniowy

120 godzin

38,20 euro

UWAGA!

Karta Hola Barcelona nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej.

UWAGA! Castelldefels, Badalona

Mimo, że Castelldefels czy Badalona znajdują się w I strefie, to karta działa na autobusy jeżdżące stąd do Barcelony. Linie nie obsługuje TMB (miejski przewoźnik), a firmy np Baixbus. W autobusach tych działają karty T-Familiar czy T-Casual. Wszystko to wynika w rozliczeń pomiędzy miejską spółką, a pozostałymi firmami.

Co ważne, karta Hola działa jednak na dojazdy do tych miejscowości, ale z wykorzystaniem pociągu czy metra (Badalona).

Gdzie kupić?

W kasach TMB oraz automatach. Można kupić wcześniej przez Internet – otrzymamy wtedy rabat 10% Kartę należy wtedy odebrać na dowolnej stacji metra. Będzie nam potrzebny do tego kod otrzymany w mailu z potwierdzeniem rezerwacji. Zakup przez Internet jest ważny 90 dni, więc nie kupujemy kart z dużym wyprzedzeniem.

Oznacza to, że po zakupie karty mamy maksymalnie 90 dni na wymianę vouchera na właściwy bilet Hola Barcelona.

Możecie dokonać zakupu kart online przez Tiqets – link referujący. Po zakupie możecie wymienić kod voucheru w automacie na stacji metra na lotnisku El Prat.

Wymiana voucheru na bilet Hola Barcelona

Automaty na stacji metra El Prat

Realizujemy go na dowolnej stacji metra. W przypadku lotniska El Prat nie zrealizujemy tego w automatach przy pociągu R2N, a jedynie przy stacji metra L9S, która jest zaraz obok. Jeśli zatem zamierzamy jechać pociągiem, wymieniamy voucher na bilet na stacji metra i wracamy na peron kolejowy.

W automacie wybieramy czerwony przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu – Online Collection. Następnie wpisujemy kod voucheru. Po akceptacji, drukują się zamówione bilety Hola Barcelona. Na naszym filmie w ostatnim kroku wyświetla się informacja o zrealizowaniu zamówienia, gdyż najpierw przećwiczyliśmy to na sucho 😉

Okres ważności

Karta na określona liczbę godzin (48h, 72h itd) jest ważna od momentu jej pierwszego skasowania. Kasia w komentarzach zadała jednak pytanie do kiedy jest w ogóle ważny bilet od momentu zakupy czy wymiany na vouchera na kartę Hola Barcelona.

Odpowiedź to: do 28 lutego roku następnego.

Dzięki temu kartę można kupić przez internet, a odebrać ją mogą osoby, które wcześniej przebywają w Barcelonie.

Tak wyglądają karty Hola Barcelona wydrukowane z automatu

Zobacz również

636 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Palleja strefa2 i Montserrat strefa4 plus strefa 1
  5 sierpnia 2023 12:34

  Dziękuję.

  Odpowiedz
 • Dzień dobry, mam takie pytanko, czemu się tak dzieje, że gdy mam 2 karty Hola Barcelona na 2 osoby, to czasami się zdarza, że jedną kartę w metrze normalnie przepuszcza, a drugą cały czas odrzuca. Analogiczna sytuacja przy odbijaniu w autobusie 59, jedna karta normalnie się odbijała, a przy drugiej na czerwono się świeciło. Czy jeśli mam ważną kartę Hola Barcelona, która nie odbija mi się w autobusie, to w przypadku kontroli, jest jakiś mandat za brak jej odbicia?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Coś musi być nie tak, możesz się udać do dowolnego punktu TMB z prośbą o sprawdzenie.
   Możliwe, że pasek magnetyczny nawalił i trzeba będzie wymienić na nową kartę.
   W przypadku kontroli sprawa do wytłumaczenia, więc tu bym się nie przejmował, bo na karcie masz będzie dowód pierwszego odbicia.
   Jak najszybciej jednak wymieniłbym tą kartę na nową.

  • Super, dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

 • Dzień dobry,
  Jak wygląda sytuacje jeżeli chodzi o przejazdy dzieci (5 lat) czy są bilety ulgowe dla takich maluchów czy transport jest darmowy z osobą dorosłą?
  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dzieciaki od 4 lat w górę płacą normalnie jak dorośli.
   Oczywiście są zniżki, ale dotyczy to tylko rezydentów.
   W waszym przypadku wszystkie bilety – Hola Barcelona czy T-Familiar, T-Casual, kupujecie dla dziecka identycznie jak dla was.

 • witam byłem w autobusie i karta mi nie przeszła a kupiłem wczoraj i uz dzisiaj mi nie przeszła dlaczego ??

  Odpowiedz
  • Witam,
   A jaki był to autobus?
   Bo jeśli linia poprzedzona literkami M czy L to podwykonawcy i tam karta nie będzie obowiazywać.

 • Witam
  Czy na karcie Hola Barcelona przejadę linią pociągu R1 z Callelii do Barcelony i z powrotem?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie, Hola Barcelona obowiązuje tylko w I strefie, a Calella to IV strefa.

 • witam, czy dla osób niepełnosprawnych (dziecko 14 lat na wózku) są jakieś zniżki na przejazdy, na wstęp ydo muzeów i innych atrakcji?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Na przejazdy nie, zniżki są dla rezydentów.
   Natomiast w poszczególnych atrakcjach. np. Sagrada Familia, Oceanarium są zniżki dla niepełnosprawnych na podstawie legitymacji.

 • Czy Hola Barcelona obejmuje linea r5 do Montserrat?

  Odpowiedz
 • Planuję wycieczkę lotniczą do Barcelony z żoną i 2 dzieci na 4 dni. Przylot El-Prat, noclegi gdzieś np. w Castelldefels. Powrót po 4 dniach z Girony. Dzieci w wieku 9 i 10 lat. Jaki bilet na komunikację kupić najlepiej?

  Odpowiedz
  • Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi.
   Hola Barcelona wygodna, ale za wygodę się płaci.
   Najrozsądniej cenowo powinien wyjść T-Casual dla każdej osoby (10 przejazdów), ale trzeba tą ilość kontrolować i w razie rozwoju sytuacji planować czy kupić jeszcze jeden dla każdej osoby, czy dokupować bilety jednorazowe.

 • Witam, zakupiłem bilet w serwisie TIQETS dla dwóch osób na 120h i na email przyszedł mi jeden kod vouchera. Czy już na miejscu po wpisaniu tego kodu wydrukują mi się dwa bilety zgodnie z zamówieniem?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Dokładnie, w automacie wymienisz kod vouchera na właściwe bilety 🙂

 • Strefa-bilet hola
  19 września 2023 17:14

  Witam
  Mam nocleg w Marie Curie, s/n, 08210, Hiszpania. Jaka to jest strefa? I czy będę mogła podróżować na bilecie hola?
  Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź:)

  Odpowiedz
  • Miasto Barbera del Valles to strefa 2, jakie najlepsze by były bilety skoro już na hola się nie załapie bo jest na strefę 2?

  • Witaj Aga,
   Dokładnie, to Barberà del Vallès i II strefa.
   Na dojazdy do miasta T-Familiar lub T-Casual w opcji na II strefę.
   Po samej Barcelonie może być Hola, czy bilety T-Familiar, T-Casual ale w opcji na I strefę,

 • Czy bilet Hola Barcelona TMB daje prawo przejazdu z Barcelony do Castelldefels autobusami AMB? Jaki int bilet poza jednorazowym warto kupić na tę trasę?

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Wybieramy się do Barcelony na 6 dni. Rozważamy 3 hotele:
  1. Novotel Barcelona Cornella – Avinguda Del Maresme-Barcelona Barcelona ES, Ronda de Dalt, 78, Salida 15
  2. ibis Barcelona Molins de Rei, Av. de Caldes, 60
  3. ibis Barcelona Ripollet Carrer Can Masachs, 18-20
  Zamierzamy większość czasu spędzać zwiedzając miasto (plus czasem jakaś plaża), a więc zależy nam aby nie tracić zbyt dużo czasu na dojazdy i aby hotel był w miarę blisko środka komunikacji.
  Najbliżej (patrząc na mapę) centrum jest zdecydowanie nr 1 jednak patrząc na czasy przejazdu wg Google do centrum z nr 2 i nr 3 aż tak wielkiej różnicy nie ma (może kwestia samego środka transportu (nie wiem za bardzo co oznaczają skróty typu R, R4, L68 itd). I tu moje pytanie: czy faktycznie dojazd z tych 3 miejsc będzie zbliżony czy Google trochę przekłamuje?
  Czy te 3 lokalizacje znajdują się w tej samej strefie czy obejmie je taka sama karta Hola Barcelona czy może w tych dalszych (nr 2 i nr 3) trzeba będzie dopłacić więcej?
  Z góry dziękuje za pomoc 🙂

  Odpowiedz
  • Chciałbym dodać do powyższego pytana jeszcze jedna lokalizację: ibis Barcelona Aeropuerto Viladecans – Carretera de Barcelona, 84, 08840 Viladecans, Czy karta Hola Barcelona obejmuje ten punkt?
   Z góry dzięki za pomoc 🙂

  • Cześć,
   Zbliżone czasy dojazdów biorą się z tego, że pociągiem zawsze będzie szybszy dojazd niż autobusem.
   W dodatku na autobusy poprzedzone literką L nie wykorzystasz Hola Barcelona.

   Z podanych hoteli faktycznie najbliżej miasta Novotel, to również strefa I i działa tu Hola Barcelona, ale faktycznie sama dzielnica Cornella skomunikowana tak, że do centrum miasta trochę się jedzie.

   Dwa kolejne hotele to strefa II, więc trzeba by dokupić osobny bilet na dojazdy z II strefy.

   Viladecans to również strefa I, więc z hotelu również dojedziesz na bazie Hola Barcelona 🙂

 • Bardzo dziękuje za pomoc 🙂
  Jeszcze jedno pytanie – czy tylko na autobusy oznaczone litera „L” nie wykorzystam Hola Barcelona? Na citymapperze widzę jeszcze autobusy oznaczone E lub M – na nie jak rozumiem Hola Barcelona działa? Czy poza L, M i E są jeszcze jakieś inne autobusy? Jak rozumiem litera w tym przypadku oznacza przewoźnika?
  Przy okazji – wiesz może gdzie znaleźć jakąś rozpiskę transportu w Barcelonie czyli spis linii autobusowych, pociągów itp z cenami za przejazd?
  Którą z tych dzielnic wybrałbyś na 5-6 dniowy pobyt przy założeniu że prawie codziennie zamierzamy jeździć i zwiedzać?

  Odpowiedz
  • Litery są oznaczeniem podwykonawców i faktycznie na M oraz L nie wykorzystasz Hola.
   Za to w „normalnych” miejskich jak najbardziej tak. Również tych oznaczonych literkami H oraz V.
   W samej Barcelonie korzysta się głównie z metra ze względu na dużą gęstość – dojedzie się nim praktycznie wszędzie w ramach miasta.

   A co do dzielnic – sugerowałbym się bliskością przystanków.
   Novotel to świetna sieć, bisko stacji Alameda skąd odjeżdżają pociągi do miasta, a także metro L8.
   Dlatego ta Cornella najbardziej by do mnie przemawiała.

 • Czy mogę kupić kartę T-dia będziemy tylko 1 dzień w Barcelonie

  Odpowiedz
 • Czy na karcie Hola i bilecie T- Familiar można pojechać pociągiem do Girony?
  Mam hotel w Santa Susana, chciałabym stamtąd pojechać w 2 kolejne dni do Barcelony, a trzeciego dnia właśnie do Girony.

  Odpowiedz
 • Czy na kartę Hola Barcelona dojadę z Barcelony do lotniska Girona?

  Odpowiedz
 • Dojazd z.Barcelony na lotnisko
  15 października 2023 11:53

  Dzień dobry. Mieszkamy w okolicy metra Sagrera, chcemy dostać się na lotnisko. Czy z biletu na 9 możemy podjechać do Terrasa i tam wsiąść w 9. Czy trzeba kupić osobno bilet na 1 i na 9. A może są lepsze opcje. Prosimy o podpowiedź. Bardzo dziękuję.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Hola Barcelona wszystko wam obejmie. Najkrótsza podróż z La Sagrera to jednak przejazd niebieską L5 do Collblanc, a tam przesiadka na L9 na lotnisko 🙂

  • Dojazd na lotnisko
   15 października 2023 14:07

   Jeszcze raz moje pytanie – czy bilet na metro nr. 9 5,15 euro obejmuje również dojazd metrem 5 do collblanc? Hola Barcelona kończy nam się dziś o 23 a jutro rano o godz 8 mamy być na lotnisku.

  • Jak najbardziej, ten bilet lotniskowy pozwoli jechać całą trasę łącznie z przesiadką na Collblanc.

 • Dziękuję bardzo.

  Odpowiedz
 • Witam,
  Na początku listopada wybieram się do Barcelony i mam pytanie czy kupując online kartę Hola Barcelona mogę ją wymienić na wersje plastikowa. Zamierzam kupić 5 dniowa i obawiam się że papierowo wersji po 5 dniach nie będzie funkcjonować poprawnie.

  Odpowiedz
  • Witaj Piotr,
   Karta Hola Barcelona jest w wersji papierowej i niestety nie ma możliwości wymiany jej na plastik.

 • Hey
  Czy mogę kupić karty Hola Barcelona bezpośrednio na lotnisku? I czy gdzieś znajdę mapkę ze strefą 1 co obejmuje ta karta?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry,
  Karta Hola Barcelona nie obowiązuje w autobusach komunikacji nocnej. Jakie to są autobusy? Są jakoś oznaczone lub poruszają się tylko w konkretnych godzinach?
  Rozumiem, że metrem w godzinach nocnych już można się poruszać?

  Pozdrawiam serdecznie

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Dokładnie, w metrze nie ma problemu i w dniach kiedy kursuje dłużej czy całą dobę, normalnie się przemieszczamy.
   Linie nocne to linie autobusowe – oznaczone są literką N z przodu, np. N16.
   Tu nie skorzystasz z Hola i trzeba kupować jednorazówki.

 • Zakupiłam bilet 72h i pomimo, że czas jeszcze nie upłynął na kasownikach pojawia się komunikat „titol defectous”, w czym problem? Czy po podaniu kodu w maszynie ponownie jest szansa na wydanie nowego biletu?

  Odpowiedz
  • Tak, bilet musiał się uszkodzić w jakiś sposób.
   W automacie nie wyciągniesz go ponownie, ale w dowolnym punkcie TMB wymienią ci bez problemu.

 • Dobry wieczór,
  A co do nocnych autobusów oznaczonych literką N, bilet kupuje się u kierowcy? Są to bilety na jeden przejazd czy na określony czas? Co w sytuacji gdzie po 15 min przesiadam się w inny autobus oznaczony literką N? Potrzebuję kolejnego biletu?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Tak, bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy.
   Bilet jednorazowy jest na przejazd tylko jedną linią, nie są możliwe przesiadki.
   W nocnych można jednak korzystać ze zintegrowanych biletów, jak T-Casual czy T-Familiar. Wtedy zmieniając linię wszystko odbywa się w ramach jednego przejazdu.

 • Witam, jedziemy w 6 osób 4 dorosłe, dwie 15lat. Hotel w Badalona. Będziemy często podróżować metrem. Myslę o bilecie Hola Barcelona dla każdego na 5 dni. Czy jest coś co wyjdzie taniej a będzie dużo przejazdów?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Tak, przy dłużej liczbie przejazdów będzie bardzo wygodnie.
   Możesz również rozważyć zakup miesięcznego T-Usual. jest aktualnie w promocji – kosztuje 20 euro.
   Trzeba go skonfigurować z numerem dokumentu tożsamości.

 • zgubiłem kartę na 48h holabarceloma. można ją ponownie wyrobić

  Odpowiedz
  • Zgłoś się do punktu TMB.
   Może coś zaradzą, w przypadku uszkodzenia biletu najczęściej wymieniają na nowy.
   Nie wiem jak podejdą do tematu zagubienia biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team