Metro w Barcelonie

Metro

Tutejsze metro niesamowicie przypadło nam do gustu. Chyba zresztą nie tylko nam, gdyż stałym schematem na wszystkich stacjach jest widok niesamowitej ilości turystów z przewodnikami oraz mapami w ręku.

W zasadzie po mieście poruszaliśmy się tylko metrem! Prosty, obrazkowy schemat, który zawsze był pod ręką w kieszeni czy smartfonie. Już pierwszego dnia wiedzieliśmy, że jeśli już, to tylko metrem.Tym bardziej, że same stacje są niezwykle czyste. Nie spędza się na nich zresztą dużo czasu. Średni czas kursowania metra na poszczególnych liniach to jakieś 3 minuty.

Stacja metra w Barcelonie

Stacja metra – schludnie i czysto!

 

Sama budowa podziemnej sieci rozpoczęła się już w latach 20. XX wieku. W dalszym ciągu trwają prace nam dalszą rozbudową.

Aktualnie sieć liczy 8 linii, 156 stacji oraz ponad 140 pociągów, które wożą pasażerów.

Należy pamiętać, że jeśli kupicie bilety na określoną liczbą przejazdów, np. T10, możecie się przesiadać w ramach jednego przejazdu – szerzej w dziale o biletach komunikacji miejskiej.

Z racji szybkości przemieszczania się, a także częstego kursowania, w wyznaczonym czasie spokojnie możemy przejechać z przesiadkami z jednego końca miasta na drugi.

Mapę metra należy obowiązkowo wydrukować lub ściągnąć na swój telefon przed przyjazdem. Świetna, mało szczegółowa i przy tym bardzo widoczna mapka jest dostępna na stronach Wikipedii (my z niej korzystaliśmy) – http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/Metro_Barcelona_Map.png.

Na każdej stacji znajdują się ponadto oficjalne mapki drukowane przez TMB, w formacie PDF możemy ją także znaleźć na ich stronach internetowych: http://www.tmb.cat/ca/c/document_library/get_file?uuid=c8996f6c-8ad5-4d21-b59b-faf9fceebd80&groupId=10168

Mapa Metra

Godziny kursowania metra:

 • Poniedziałek – czwartek: 05:00 do 24:00.
  Piątki: 5.00 do 02:00.
  Soboty: od 05:00 i jeździ przez całą noc.
  Niedziele: do 24:00
  Dni wolne od pracy w tygodniu: do 24:00.

Dni specjalne: 24 grudnia – od 05:00 do 23:00.

24 sierpnia 2017 otworzono nową linię metra, która jeździ bezpośrednio z portu lotniczego El Prat. Kursuje codziennie od 5:00 do 24:00.

Specjalne dni w roku 2018, w których metro kursuje bez przerwy:

 • Święto Państwowe Sant Joan 23-24 czerwca
  Lokalne festiwale w dzielnicy Gracia (daty do ustalenia)
  Festiwal La Merce – noce z 21 na 22 oraz 23 do 24 września
  Sylwester – 31 grudnia – 01 stycznia.

3 odpowiedzi do «Metro»

 1. Pablo napisał(a):

  Cześć przesyłam link do filmu z aktualnymi cenami biletów w Barcelonie:
  https://www.youtube.com/watch?v=wj-CjqBstz0

 2. Ewa napisał(a):

  Dzień dobry ! Nie mogłam znaleźć informacji na temat dojazdu do Monserrat. Może ktoś ten temat przerobił. Chodzi mi o bilet Trans Monserrat. Oprócz ceny podróży pociagiem i kolejkami, na stronach turystycznych jest napisane,że bilet zawiera w sobie METRO. Bilet będziemy kupować na Placa Espanya, ale nie wiemy czy ten bilet obowiazuje na metro w dwie strony ? Przy pociagu i kolejkach jest po angielsku podane jak byk “round trip”, ale tu stoi tylko jedno słowo -METRO. Dlatego zastanawiamy się czy powinniśmy kasować T-10 jadąc na Placa Espanya, czy może wcześniej zaopatrzyć się w ten Combined ticket Trans Monserrat i już na nim wyjechać z hotelu?Combined Ticket, zdaje się nie zawsze daje wielkie korzyści bo np. widze, że Santa Cova jest niedostepna, dlatego nie chcielibysmy niepotrzebnie płacić za metro, jeżeli mozna uniknać. Będę wdzięczna za informację, jeśli ktoś to wie.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *