Parkingi Barcelona

Parkingi (P+R) w Barcelonie

Park & Ride, czyli parkuj i jedź. Barcelona jak większa część dużych miast europejskich posiada wyznaczone parkingi na których bezpiecznie zostawimy swój samochód i przesiądziemy się na komunikacją publiczną. Pozwoli ona na szybko i wygodnie zwiedzać stolicę Katalonii.

Jeśli planujecie przyjazd do Barcelony samochodem, to nie musimy was chyba przekonywać, że przemieszczanie się po mieście będzie męczarnią.Jedynym rozsądnym wyjściem jest pozostawienie samochodu i podróżowanie komunikacją publiczną.

Oczywiście, w mieście w wielu miejscach znajdują się specjalne strefy parkingowe. Trzeba jednak za każdym razem przemierzać barcelońskie ulice i szukać parkingów oraz wolnych miejsc.

Jeśli nocujemy w Barcelonie, większość hoteli czy hosteli zaoferuje nam w swoim pobliżu miejsce postojowe – często będzie to po prostu publiczna strefa w najbliższej okolicy. Uwaga – pamiętajcie, że podatne na rabunki są zwłaszcza samochody na zagranicznych rejestracjach. Podczas jazdy po mieście najlepiej upewnić się, że drzwi oraz bagażnik są zamknięte – przy wolniejszej jeździe oraz staniu zdarzają się przypadki kradzieży.

Płatnych, strzeżonych parkingów w centralnej części miasta jest sporo. Polecamy wam jednak dwa najpopularniejsze. Znajdują się w centrum. Tuż obok popularne stacje metra.

Estacio de Nord

Popularny dworzec autobusowy i sporo wolnych miejsc parkingowych. Parking jest czynny przez 7 dni w tygodniu przez 24 h. Jest monitorowany i strzeżony. Zaraz obok znajduje się stacja metra Arc de Triomf. Zaledwie dwa przystanki czerwonej linii metra L1 dzielą nas od placu katalońskiego – centralnej części miasta.

Estacio del Nord Barcelona
Źródło: wikipedia.org

Parking znajduje się obok peronów autobusowych.

Wjeżdżając na parking pobieramy bilet parkingowy z automatu. Otwiera się szlaban i szukamy dla siebie wolnego miejsca. Chcąc wyjechać musimy wcześniej opłacić postój. W tym celu do automatu znajdującego się przy wejściu na parking wkładamy nasz bilecik, a system podliczy nam kwotę w zależności od długości postoju. Należność opłacimy gotówką lub kartą.

Jeśli planujecie dłuższe postoje, najlepiej wejść na stronę Barcelona Serveis Municipals i tam wyrobić sobie specjalną kartę B:SM, która da nam spore rabaty przy długookresowym parkowaniu.

Ceny:

  • 1 godzina: 3,10 euro
  • pomiędzy 7 h – 24 h – 21,75 euro

Dokładny adres:

Parking Estacio Barcelona Nord
C/ Alí Bei, 54
08013 Barcelona

P.R. Biomedica

Parking zlokalizowany nad samym wybrzeżem, niedaleko Parc de la CIutadella. Dobra, nadmorska lokalizacja i bliskość metra – po drugiej stronie ulicy znajduje się stacja metra L4 – CIutadella Vila Olimpica. Parking piętrowy, czynny 24 h, monitorowany. Istnieje możliwość pozostawienia bagażu w depozycie.

Parking P.R. Biomedica BarcelonaŹródło: Google Street View

Tu również przy wjeździe pobieramy bilecik parkingowy. Jest potrzebny do późniejszego opłacenia parkingu oraz wyjazdu. W przypadku planowanego postoju dłuższego niż 24h, wyrabiamy kartę B:SM.

Ceny:

  • 1 godzina: 3,10 euro
  • pomiędzy 13 h – 24 h – 40,45 euro

Dokładny adres:

Parking P.R. Biomedica
C/ Doctor Aiguader, 88
08003 Barcelona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *