Komunikacja

Lotnisko El Prat – dojście na pociąg R2N i zakup biletu

W licznych mailach do nas pytacie o dojście z lotniska El Prat na peron skąd odjeżdża pociąg linii R2N do centrum miasta oraz jak kupić bilet T-10 w automacie. Postaramy się wszystko szczegółowo wytłumaczyć w poniższym wpisie.

O zalecie podróżowania pociągiem z lotniska piszemy również w artykule Dojazd z lotniska.

Mimo konieczności pokonania pewnej odległości, pociągiem dostaniemy się tanio oraz bardzo szybko do centrum miasta – wysiadamy do głównym dworcu kolejowym Sants, lub na Passeig de Gracia – ścisłym centrum miasta.

Możemy również wysiąść np. na stacji kolejowej El Clot-Arago.

Na Passeig de Gracia krzyżują się poza tym aż 3 linie metra! Są to linie L2, L3 oraz L4. Z pociągu przesiadamy się tu na metro pod ziemią. Nie ma konieczności wychodzenia na górę. Zaznaczamy jednak, że przejście np. na żółtą L4 zajmuje po wyjściu z pociągu około 15 minut.

Trasa pociągu R2N z lotniska El Prat:

 • Sants
 • Passeig de Gracia
 • El Clot

Pociąg kursuje co 30 minut.

Pierwszy kurs z lotniska: 06:08 h, ostatni 23:38 h.

Zdecydowana większość osób przylatująca na lotnisko El Prat z Polski, przylatuje na terminal 2. Tym samym opuszczamy lotnisko i kierujemy się w lewo. Już po wyjściu będzie widać wiadukt biegnący nad parkingami, który prowadzi do stacji metra oraz pociągu. Miniemy również przystanek z którego odjeżdżają Aerobusy.


Aby wejść do wiaduktu należy z powrotem wrócić na terminal i wejść schodami na górę – wszystko jest bardzo dobrze opisane znakami na lotnisku. Można również nie wychodzić na zewnątrz i od razu z hali przylotów kierować się w lewo i podążać za znakami.

Lotnisko el Prat
Oznakowanie kierujące na metro oraz pociąg R2N

Całą drogę pokonujemy pieszo. Kiedyś funkcjonował ruchomy chodnik, ale jego konstrukcja została już zdemontowana. Jedynie w górę oraz w dół podjedziemy ruchomymi schodami. Pociąg odjeżdża co pół godziny – zawsze 8 po oraz 38 po. Na dojście z T2 trzeba zakładać 10 – 15 minut oraz czas potrzebny na zakup biletu.

Co ważne – biletu nie kasujemy w pociągu, a żeby wejść na person trzeba przejść przez bramki. W tym celu przed bramkami dokonujemy zakupu biletu. Aktualnie najlepszymi automatami są te znajdujące się po lewej stronie. Dokonamy tam zakupu zarówno biletów pojedynczych, jak i bilety T-Casual czy T-Familiar, na podstawie którego możemy jechać do miasta.

 Pamiętajcie, że jadąc pociągiem, a następnie przesiadając się w mieście na metro, wykorzystujecie tylko jeden przejazd z biletu T-Casual czy T-Familiar. Dzięki temu pociąg oraz autobus to najtańszy sposób dotarcia do wybranego przez siebie na nocleg miejsca. 

W wersji wizualnej prezentujemy wam szczegóły na poniższym filmie:
(rodzaje i ceny się zmieniły, ale reszta aktualna 🙂 )

Zobacz również

569 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Cześć, z El Prat muszę się dostać pociągiem R2N na dworzec Sant Andreu Comtal czy długo zajmuje podróż i czy po dojechaniu do Sant Andreu a później przesiadając się na autobus mogę jechać na tym samym bilecie?. Jaki najlepiej kupić bilet będąc w Barcelonie pełne 3 dni i kilkukrotnie jeżdżąc metrem. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  Maciek

  Odpowiedz
  • Cześć Maciek,
   1) Możesz kupić bilet Hola Barcelona w opcji na 3 dni z nielimitowaną liczbą przejazdów. Wtedy będziesz mógł w cenie biletu jechać metrem z lotniska – linia L9S. Na stacji Torrassa przesiadasz się na czerwoną linię metra L1 i jedziesz prosto na Sant Andreu.

   2) Jeśli rozważasz kupienie biletu T-Casual (10 – przejazdówka), to wtedy nie działa on na metro z lotniska, więc najlepiej będzie jechać pociągiem R2N z lotniska. Wtedy dojedziesz R2N na Clot i tam przesiądziesz się na metro L1 na Sant Andreu. Jeśli zmieścisz się w wyznaczonym czasie, przesiądziesz się tam jeszcze na autobus w ramach jednego przejazdu z tego biletu. Oczywiście podróż z lotniska pociągiem + metro to również tylko jeden przejazd z tego biletu.

 • Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
 • Jak najszybciej dojechać z lotniska el prat na stadion Barcelony ???

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   27 sierpnia 2022 16:10

   Wsiadasz w pociąg R2N jeśli lądujesz na T2 i jedziesz prosto na Sants. Stamtąd na nogach na stadion. To najszybszy sposób dostania się na stadion komunikacją miejską 🙂

 • Hmm a powrót tak samo z Passeig de Gracia ta linia jedzie na lotnisko ? Google maps tego nie sugeruje, a daje niby Metro z przesiadkami.

  Odpowiedz
  • Dokładnie, jedzie. Możesz sobie sprawdzić nawet rozkład na rodalies.gencat.cat.

 • Dziękuję za odpowiedź.
  A możecie kogoś polecić kto organizuje wyjazdy na mecze Barcelony z kupnem biletu kogoś na miejscu???

  Odpowiedz
 • Cześć, w przyszłym tygodniu lecę do Barcelony, chcę skorzystać z zaproponowanego przez Was przejazdu pociągiem R2N do centrum i dalej z przesiadką na metro do docelowej stacji Montbau. Mam w związku z tym kilka pytań:
  – bilet T-Casual poza tym że mogę kupić w apce mogę też je nabyć standardowo w automacie przed bramkami na pociąg? To jest zwykły kartonik który się kasuje przed bramkami a nie plastykowa karta, która sama w sobie jest dodatkowo płatna (jak w Madrycie)?
  Z planu przejazdu wynika że będę musiał przesiąść się na Passeig de Gracia na metro L3, tutaj jak rozumiem będę musiał wyjść ze stacji pociągu i przejść kolejny raz przez bramki na stację metra, ale powinienem się zmieścić w 75 minutach więc będzie to traktowane jako jeden przejazd, nie zostanie odbita kolejna podróż?
  Pytam, bo w obecnej sytuacji wynikałoby że będzie to tylko 0,80 euro za przejazd z lotniska na nocleg, co byłoby super opcją. Jeżeli się jednak mylę to proszę o sprostowanie.
  Odnośnie jazdy metrem po centrum: podczas przesiadania się powinienem uważać by nie wyjść za bramki bo maxymalnie w ciągu jednego przejazdu można przesiąść się 3 razy, a każde wyjście i wejście przez bramki będzie naliczone jako kolejny przejazd w ciągu 75 minut?

  Odpowiedz
  • Cześć Konrad,
   Jest dokładnie tak jak piszesz.
   Kupując bilet T-Casual nie płaci się za sam kartonik czy kartę jak w Madrycie czy Paryżu. Dostajesz standardowy kartonik papierowy i kasujesz go wchodząc na peron pociągu R2N.

   Pociąg jedzie podziemiami. Dlatego na Passeig de Gracia przesiadka z pociągu na metro odbywa się na dokładnie takiej zasadzie jakbyś przesiadał się z metra na metro. Dlatego po drodze w korytarzach na przesiadce nie będziesz mijał kolejnych bramek.

   Oczywiście całą trasą zrobisz w czasie 75 minut, dlatego do miejsca docelowego dotrzesz na jednym przejeździe T-Casual, czyli za niecałe euro 🙂

   Tak, przy przesiadkach z metra na metro wszystko robisz w ramach podziemi.
   Jeśli jednak wyjdziesz z metra i przesiądziesz się na tramwaj/autobus to po skasowaniu go na pokładzie nie policzy ci kolejnego przejazdu.

  • Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź! Jestem pod wrażeniem szybkości odpowiedzi! Robicie super robotę 😁

 • Cześć, piszesz aby wysiąść na stacji Sants w drodze na stadion z lotniska, a dalej na nogach. Duża to odległość pieszo? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Nie!
   Najbardziej popularny sposób, bo szkoda czasu na przesiadkę na metro.
   Do przejścia z Sants na stadion jest ok. 2 kilometry.

 • Dziękuję za odpowiedź. Czyli z lotniska w pociąg R2 i dokładnie na jakiej stacji wysiadam? Bilet Hola Barcelona ogarnie to wszystko (hotel, powrót na lotnisko)? Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Z lotniska R2N i prosto na stację Sants. Oczywiście, Hola Barcelona ogarnie dojazd z lotniska i powrót, a także poruszanie się w samej Barcelonie.

 • Cześć, nie mogę znaleźć informacji jak długo pociągi R1 jadą tylko do Badalony w związku z remontem? Czy pociągi R2 – na lotnisko jeżdżą standardowo czy tez inaczej?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Pociąg z lotniska kursuje bez przeszkód. Aktualne godziny przyjazdów i odjazdów znajdziesz na stronie kolei regionalnych – rodalies.gencat.cat

 • Czesc, chcialam sie upewnic czy dobrze zrozumialam odnosnie biletu T-familiar. Obowiazuje on na 8 przejazdow. Czyli kupujac go na lotnisku, jadac na stacje Sants przechodzac przez bramki kasuje go kazda z osob i jest to traktowane jako jeden przejazd?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Dokładnie tak.
   Zresztą przesiadając się np. z pociągu na pociąg nie będziesz musiała ponownie odbijać biletu na Sants.

 • Witam, jutro przylatuję do Barcelony. Chcę dostać się z lotniska do centrum pociągiem do Passeig de Gracia i przesiąść się na metro l4. Jaki powinnam kupić bilet czy normalny 1 razowy bo zmieszczę się w czasie 75 min??? i będę przechodzić podziemiami na metro.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Nie, jednorazowy na tej trasie jest droższy, bo co prawda jako zintegrowany system lotnisko to I strefa, ale jeśli chodzi o koleje regionalne to IV strefa, więc 4,6 euro!
   Przy aktualnych cenach T-Casual, nawet nie ma co się zastanawiać. Płacisz 7,95 euro i masz na karcie 10 przejazdów.

 • Cześć, Jak najszybciej komunikacją mogę dojechać z lotniska w Barcelonie do Tossa de Mar?

  Odpowiedz
  • Cześć,
   tak jak napisał poniżej Tomek, lub bezpośrednio autobus Sarfa.
   Odjeżdżają bardzo często spod terminala.
   Koszt biletu to 14,90 euro / osoba.

 • Tomek (ale nie ten)
  25 września 2022 22:15

  Autobus 603 z lotniska do Blanes a stamtąd linią L6 do Tossy.

  Odpowiedz
 • Polecacie jakiś hotel/prywatne pokoje również na weekend, ale nie za miliony?

  Odpowiedz
 • Cześć, jestem pod wrażeniem ogromnym, jak dokładnie i cierpliwie wyjaśniacie nam te zawiłości, ogrom dobrej roboty, dzięki.
  Im więcej czytam tym bardziej się boję, że nie ogarnę, bo mam około 12 godzin w Barcelonie. Dużo jest pytań o wyjazd z lotniska a o powrót niewiele.
  Lądujemy (2 oś. dorosłe) we wtorek ok. 16 na El – Prat a w środę o 7 z El – Prat lecimy na Lanzarote.
  Jak wrócić na lotnisko w nocy po tym jak zobaczymy kilka zaplanowanych zabytków?
  Chodzi mi oczywiście o wersję najbardziej ekonomiczną..
  Z góry już dziękuję za wszelkie info 🙂

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Nie ma problemu, przez całą dobę z placu katalońskiego jeżdżą Aerobusy bezpośrednio na lotnisko.
   A1 jedzie na T1, A2 na T2.
   Koszt 5,9 euro.
   Taniej wyjdą cię autobusy nocne, jadą dłużej, bo zatrzymują się na każdym przystanku, ale w cenie normalnego jednorazowego czy jedneg przejazdu z biletu T-Casual dostaniesz się na lotnisko.
   Z placu katalońskiego wyjeżdżają autobusy N16, N18 na T2 oraz N17 na T1.

 • Cześć,
  A co sądzisz o tym bilecie: Hola Barcelona Karta transportu publicznego? Lądujemy na lotnisku w El-Prat i w centrum mamy hotel. Może bardziej to się opłaca?
  Pozdrawiam serdecznie;)

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Hola Barcelona to przede wszystkim mega wygoda.
   Dlatego sami stawiamy najczęściej na to, niż liczenie i kombinowanie z innymi kartami.
   Tu po prostu przez daną liczbę dni wiemy, że nie musimy się liczyć z przejazdami ani sprawdzać czy nie trzeba dokupić kolejnego biletu.

 • Czy z Z lotniska dojadę R2N na stację Sants na bilecie T-casual?

  Odpowiedz
 • Dziękuję za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie mam powrotny samolot następnego dnia o9:20 na tym samym bilecie jak najlepiej dojechać do lotniska. Pozdrawiam😄

  Odpowiedz
  • Znowu tak samo, pierwszy pociąg z Sants jedzie już o 5:13 🙂
   Oczywiście w Twoim przypadku dopiero ruszysz koło 6:30 – 7:00, ale normalnie kursują i w ciągu kilkunastu minut jesteś na lotnisku.

 • Podziwiam was i szacun , za poświęcenie czasu na czytanie i odpisywanie. Pozdrawiam serdecznie🫡

  Odpowiedz
 • Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie🫡

  Odpowiedz
 • Witam. Czy z lotniska dojadę pociągiem + metro na Placą Reital?

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Jasne, dojedziesz w taki sposób na Passeig de Gracia pociągiem, a tam przesiądziesz się na zieloną linię metra L3 i dojedziesz na stację Liceu.

 • Cześć, możecie zaproponować najszybsze dostanie się T2 na autobusy na stacji Nord
  chodzi o czas
  Pociąg na Sants i kolejny pociąg do Nord, czy może jest opcja metrem z przesiadką – kursują częściej niż pociągi?
  Dzięki za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Cześć,
   Metro jeździ ciut częściej, ale obowiązują tu osobne bilety – nie działają np. T-Casual, a dodatkowo będziesz jechał trochę naokoło.
   Tu możesz jechać na stację Torrassa i przesiadasz się na czerwoną L1. Jedziesz do stacji Arc de Triomf, która znajduje się zaraz przy dworcu Nord.

   Jeśli postawisz na opcję z pociągiem, to nie przesiadałbym się na Sants – bo wtedy przesiądziesz się na R1 do Estacio Francia, ale stamtąd trochę na nogach. Lepiej jechać z lotniska bezpośrednio R2N do Clot-Arago i tam przesiąść się na czerwoną linię metra L1 i jechać na Arc de Triomf

 • A czy możesz napisać jak dostać się komunikacja miejska z lotniska El-Prat do C. Calderón de la Barca?

  Odpowiedz
  • Pewnie, najlepiej dostać się do stacji metra El Carmel.
   Jeśli planujesz np. zakup karty Hola Barcelona, to możesz jechać metrem z lotniska – linia L9S i przesiadka na Collblanc na niebieską linię metra. Wysiadasz na El Carmel. Całą trasę zrobisz tylko z jedną przesiadką.

   Na bazie np. T-Casual możesz jechać pociągiem R2N. Wtedy na niebieską L5 przesiądziesz się na Sants. Całą trasę z przesiadką zrobisz na jednym przejeździe.

 • Podczas pierwszego pobytu w Barcelonie skorzystałem z Waszych wskazówek, były bardzo pomocne! Dojazd pociągiem jest prosty, ale zaobserwowałem kilka rzeczy na które trzeba uważać:
  – nie wszystkie pociągi jeżdżą co 30 minut. Spieszyłem się na pociąg 21.38 po czym okazało się ze nie ma go w rozkładzie. Pociągi odjeżdżały 21.08 22.08 23.08 i 23.38. Może to jakiś wyjątek, ale w powrotna stronę było podobnie wiec najlepiej sprawdzić rozkład w internecie albo na tablicy przed skasowaniem biletu na bramkach, żeby nie zmarnować 30min biletu na czekanie na pociąg 🙂
  – nie każdy pociąg z lotniska jedzie po trasie R2N! Pociąg który czekał na lotnisku miał oznaczenie boczne R2 ale kierunek – Estacio de Franca. W środku na wyświetlaczach linia była oznaczona jako R2N (jasnozielony kolor) aż do stacji Passeig de Gracia gdzie oznaczenie zmieniło się na R2Sud (kolor ciemnozielony) i pociąg odbił w innym kierunku. Jeżeli ktoś chce wysiąść na stacji El Clot to może się mocno zdziwić. Nie do końca wiem jak to działa, bo jedyny znak ze pociąg jedzie w innym kierunku to nazwa stacji końcowej. Numeracja linii była płynna i zmieniła się podczas podróży 😉 tak samo w stronę powrotna pociąg r2 oznaczony jakos r2sud ruszył w kierunku stacji Aeroport i po dojechaniu na Passeig De Gracia zmienił oznaczenie na R2Sud. Może Wy wiecie jak to do końca działa ponieważ jest to zupełnie nieintuicyjne, dodatkowo połączenia pomiędzy lotniskiem a dworcem francuskim nie znajdziemy na żadnym schemacie komunikacji miejskiej.
  – jeżeli płacicie karta w automacie biletowym to przygotujcie się na wpisanie PINu nawet jeśli płacicie zbliżeniowo (być może zależy to od banku wydającego kartę). Mimo zmiany języka na EN na automacie, pinpad wyświetla komunikaty po hiszpańsku i nie znajdziecie tam słowa PIN, będzie z to komunikat ze słowem „securo” (pełnej treści nie pamietam). Automat wyglada wtedy jakby się zawiesił i nie reaguje na inne przyciski, ale wystarczy wpisać pin do karty i potwierdzić – transakcja przejdzie dalej 😉
  Dobra robota i dzięki za poradnik!

  Odpowiedz
 • Czy przystanek Passeig de Gracia to jest na placu Katalońskim.
  Bo chce sobie kupić kartę T – Casual na 10 przejazdów. To pociągiem z lotniska spokojnie dojadę na plac kataloński. Pytanie czy jest tak wszystko dobrze opisane. Żebym miała pewność ze wejście do dobrego pociągu 🙈
  A czy na tym bilecie z lotniska na plac Kataloński dojadę autobusem ?

  Odpowiedz
  • Nie, stacja kolejowa na Passeig de Gracia jest powyżej placu katalońskiego, ale znajduje się zaledwie 800 metrów od placu.
   Autobusem nie dojedziesz na T-Casual na kataloński, bo jedyne bezpośrednie połączenie to Aerobus, ale tu tylko dedykowane bilety na Aerobus.
   Nie pomylisz pociągu na lotnisku, dlatego, że to ostatnia stacja 🙂
   Pociąg co prawda jak pisał kolega wyżej może mieć oznaczenia R2N lub R2S, ale i tak każdy będzie jechał przez stację Passeig de Gracia.

 • Świetny blog!👍 bardzo pomocny przy organizowaniu wyjazdu. Wszystko przede mną, ale dzięki Wam tak się nie stresuję😊
  Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki 🤗

  Odpowiedz
 • Hej, czy ze stacji Passeig de Gracia dojadę bezpośrednio na terminal T2 kolejką R2N? Bez przesiadek do autobusu? Czy pojadę na bilecie T-familiar czy muszę kupić T-familiar bo widziałem że są 2 typy automatów: R i T.

  Odpowiedz
  • Hej,
   Oczywiście że dojedziesz.
   T-Familiar kupisz w obu typach automatów, bo w kolejach regionalnych również działają te bilety, więc ich automaty oferują ich sprzedaż.

 • Ok, ale z tego co widziałem to R-familiar są droższe niż T-familiar? Pomyślałem więc że T-familiar nie zadziałają na kolejce R do lotniska.

  Odpowiedz
 • Cześć, czy na bilecie Hola Barcelona mogę korzystać z pociągu R2N i jechać nim do stacji Passeig de Garcia? I cy potem z tej stacji jest opcja dotarcia na lotnisko równiez tym samym pociągiem?

  Odpowiedz
 • Hej

  Takie szybkie pytanie, jutro wracam do Polski, liniami Wizzair z lotniska El-Prat. Orientujecie się czy muszę drukować kartę pokładową czy mogę pokazać na telefonie?

  Z góry dziękuję.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Cześć,
  Jak najszybciej/ najprościej dostać się na Barcelonete z lotniska El Prat?
  Chyba przeczytałam większość wpisów ale nadal nie mam pewności, myślałam wziąć metro normalne i przesiść się na Passaig de Gracia na zółtą linię, ale przejście 15 minut tam trochę mnie zniechęciło..
  Poradzicie coś?
  Pozdrawiam Beata

  Odpowiedz
  • Beata & Tomek
   30 stycznia 2023 08:38

   Cześć,
   Nie metro, a najlepiej pociąg R2N, bo wtedy masz tylko jedną przesiadkę – właśnie na Passeig de Gracia.
   Niestety to najrozsądniejsze rozwiązanie z tą przesiadką na żółtą linię.

   Możesz to zrobić metrem z lotniska, ale wtedy dwie przesiadki – najpierw na stacji Torrassa na czerwoną L1, a później na Urquinaona na żółtą. Na stacji Torrassa co prawda się tyle nie chodzi, ale sporo wjeżdża pod górę schodami ruchomymi, co też zajmuje trochę czasu.

 • Cześć!
  Mam pytanie jak dostać się pociągiem z lotniska t2 na stacje metra Sagrada familia?

  Odpowiedz
  • Cześć Patrycja,
   Podjeżdżasz pociągiem R2N na Sants, tam przesiadasz się na niebieską linię metra L5 i jedziesz prosto na Sagrada Familia.
   Także cała trasa tylko z jedną przesiadką.

 • Czy bilet 48h łapie się na ten pociąg? jest na nim napisane zona 1 i zgłupiałem. Jeżeli nie czy kupię gdzieś na wejściu w automacie? Jadę na lotnisko.

  Odpowiedz
  • Tak, Hola na 48h działa w pociągu na lotnisko. Kupisz go w automacie na każdej stacji.

 • Czy karta hola jest ważna R2N z El Prat? Czy tym pociągiem dojadę bezpośrednio do stacji Sand Andreu Comtal?

  Odpowiedz
  • Tak, w pociągu działa Hola.
   Jasne, dojedziesz bezpośrednio z lotniska R2N do stacji Sant Andreu Comtal.

 • Witam. Czy mogę prosić o pomoc jak dotrzec z lotniska El Prat do stacji metra Llacuna. Chcę zakupić kartę Hola Barcelona. Dziękuje ogólnie za super porady na pewno z nich skorzystam!

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Najwygodniej pociąg z lotniska – R2N.
   Jedziesz na Passeig de Gracia i tam przesiadasz się na żółtą linię metra L4, którą dojedziesz na stację Llacuna.
   Całość zrobisz na jednym przejeździe T-Casual czy T-Familiar, a także oczywiście Hola Barcelona.

 • Witam, czytałam, że co najmniej do czerwca są tzw. bilety zerowe, bezpłatne na pociągi, którymi można np. dostać się z Costa Bravy do Barcelony (R1), tylko trzeba je zakupić w kasie, nie w automacie, ponieważ muszą być zintegrowane z naszym dowodem osobistym. Kaucja za taki bilet wynosi 10e. Moje pytanie: Czy po przylocie na lotnisku znajdę kasę kolei, w której mogłabym zakupić taki bilet, a jeśli nie to gdzie najbliżej lotniska znajduje się taka kasa. Dodam, że mam hotel w Calelli i kilka razy będę jeździć z rodziną z Calelli do Barcelony pozwiedzać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witaj Mariola,
   Tak, na lotnisku kupisz bez problemu taki bilet i zapłacisz kaucję.
   Robisz go na trasie do Calelli i dzięki temu możesz swobodnie kursować.
   Wszystko zrobisz na stacji pociągu R2N na lotnisku El Prat 🙂

 • Bardzo dziękuję za odpowiedź i jeszcze jedno pytanie odnośnie biletów bezpłatnych , zerowych na pociągi.Czy taki bilet muszę za każdym razem odbijać na bramkach przed wejściem do pociągu ?

  Odpowiedz
 • Dzień dobry! Świetna strona, dziękujemy!
  Wybieramy się w marcu do La Molina (dwóch seniorów na narty).
  Planujemy z lotniska El Prat – Terminal T1 przejechać do Terminalu T2 autobusem lotniskowym a następnie pociągiem R2N do Barcelona Sants i po przesiadce do pociągu R3 dalej do La Molina.
  Bilet z lotniska do La Molina kosztuje normalnie 12 Euro od osoby. Tam i z powrotem dla 2 osób to 48 Euro.
  Czy warto (możemy) prosić w kasie stacji Aeroport o 2 bilety darmowe?
  Czy kaucja będzie wynosić 10 czy 20 Euro za bilet?

  Pozdrawiamy i z góry dziękujemy za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Nie da rady, bo maksymalny zasięg R3, do którego można wyrobić taką zerówkę, to miejscowość Sant Quirze de Besora.
   La Molina jest zdecydowanie dalej i to już nie zadziała.
   Tak, koszt przejazdu to 12 euro w jedną stronę, więc faktycznie przy dwóch osobach mamy 48 euro za podróż w dwie strony i takie bilety trzeba będzie kupić 🙂

 • Dziękujemy za informację.

  Odpowiedz
 • Jak najlepiej dojechać w lotniska do Barcelony, okolice stadionu ? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Najwygodniej pociąg. Wysiadasz na Sants i nawet nie opłaca się już przesiadać na niebieską L5 tylko prosto z Sants iść na nogach. Przyjemniej i szybciej 🙂

 • Planowy przylot mamy około 22, potrzebny nam byłby bilet 72 godzinny – jednak rozumiem ze w związku z tym, ze kasy działają tylko do 20:3 nie uda nam się kupić karty Hola Barcelona w dniu przylotu i trzeba i inaczej dostać się do Placa de Catalunya? Proszę o poradę jak to sprawnie i ekonomicznie rozwiązać?

  Odpowiedz
  • Tak, ale oczywiście kupujecie te bilety w automacie lub wcześniej online i odbieracie je w automacie na podstawie numeru vouchera.
   Zależy też jaki to dzień tygodnia, bo ostatnie kursy pociągu po 22:00, ale jeździ metro. Na linii metra z lotniska działa karta Hola Barcelona.

 • Zbyszek 53
  5 marca 2023 10:49

  Czy kupując 1 bilet na 5 strefę i jedąc z El-Prat, na nim z przesiadką np. na Sants do R1, można tam zrobić kilkugodzinną przerwę i wyjść do miasta a potem dalej pojechać na tym samym bilecie?

  Odpowiedz
  • Nie ma takiej możliwości.
   Wyjście i powrót na stację będzie powodowało konieczność kupienia kolejnego biletu.

 • Witam🙂
  Ile mniej więcej czasu zajmuje przejście z terminala 2 do stacji metra i pociągu (do miejsca, w którym znajdują się automaty do zakupu biletów)? Czy dobrze zrozumiałam z wcześniejszego opisu, że w automatach tych można nabyć również bilet T Familiar? Czy na wyświetlaczu w automacie łatwo znajdę możliwość zakupu tegoż biletu?

  Odpowiedz
  • Cała droga zajmuje 10 – 15 minut.
   Tak, w automatach kupi się wszystkie popularne bilety, w tym T-Familiar 🙂
   Proces zakupu jest intuicyjny i nie powinnaś mieć z tym żadnego problemu.

 • Sebastian
  6 marca 2023 18:02

  Witajcie

  Muszę z terminala T2 (El Prat) dojechać do miejscowości Sitges. Proszę o poradę jak to zrobić jadąc pociągiem.

  Odpowiedz
  • Witaj,
   Bardzo prosto – z lotniska jedziesz pociągiem R2N na stację El Prat de Llobregat.
   Tam przesiadasz się na linię R2, która jedzie do Sitges.
   Cała podróż razem z przesiadką to lekko ponad 40 minut, a bilet możesz kupić od razu na cała trasę.

 • Bardzo prosze o informacje.
  Przylatujemy na El Prat. Chyba zakupimy T -usual, gdyż teraz jest promocja 20 euro.
  Czy na tym bilecie dojadę z lotniska do centrum? Proszę jeszcze o info czy ten bilet obejmuje dojazd do hotelu Occidental Atenea Mare?
  Jeśli nie, to który zakupić aby można było podróżować z tego hotelu do centrum oraz na lotnisko?
  Pozdrawiam i dziękuję.

  Odpowiedz
  • Hotel leży w samym mieście, więc oczywiście obejmuje I strefę i bez problemu dojedziesz tu z wykorzystaniem T-Usual w opcji na I strefę.
   Z wykorzystaniem T-Usual dojedziesz z lotniska El Prat zarówno metrem jak i pociągiem R2N.

   W przypadku pociągu możesz jechać na Passeig de Gracia i przesiąść się na żółtą linię metra L4, którą dojedziesz na stację Poblenu.
   W przypadku metra trzeba będzie się przesiąść dwa razy – najpierw na stacji Torrassa na czerwoną L1, a później na stacji Urquinaona na żółtą L4 i jedziesz na Poblenou.

  • Super
   Dziekuje bardzo za pomoc i pozdrawiam

 • Dzień dobry. Planuję wyjazd tygodniowy do Barcelony. Pobyt obejmie Święta Wielkanocne. Czy w tych dniach czynna jest gastronomia? W hotelu mam tylko śniadania.
  Zakwaterowanie mam w miejscowości Calella. Po przeczytaniu Waszych cennych wskazówek, udzielanych na pytania internautów wiem, że dojadę tam pociągiem R2 z przesiadką na R1. Z uwagi na późniejsze dojazdy do Barcelony muszę kupić biltet T Casual 10 przejazdowy na 4 strefę. Proszę mi powiedzieć, gdzie najlepiej się przesiąść na R1, aby zbyt dużo nie kluczyć po stacji przesiadkowej.
  Powrót na lotnisko również pociągiem R1 i R2. Proszę mi powiedzieć, ile czasu zajmie mi dojście ze stacji pociągu R2 do hali odlotów lotniska El Prat? Z góry dziękuję za informacje.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Jak najbardziej, z gastronomią w czasie świąt nie ma żadnych problemów, zwłaszcza w turystycznych częściach miasta.
   Ze stacji pociągu R2N na terminal idzie się 10 minut.
   Przesiadasz się na Sants, ale mniejsza stacja i wygodniejsza przesiadka z R2N na R1 to Clot-Arago. Pamiętaj, że nie każdy R2N z lotniska jedzie jednak przez Clot. Pociąg do Passeig de Gracia jeździ zawsze jako R2N, ale później potrafi się zmieniać na R2S i jedzie na południe miasta i aby kontynuować podróż linią północną trzeba się przesiąść na Passeig de Gracia.

  • Dopytam jeszcze, czy te przesiadki są na tym samym poziomie, wystarczy zmienić perony, czy trzeba gdzieś przejść w odległe miejsce?
   Czy oznakowanie dojść jest czytelne i proste do opanowania?

  • Różnie, ale z oznakowaniem nie ma większego problemu.
   Trafiając na person zawsze dopytuję również z obsług kolei regionalnych aby się upewnić czy jedzie w kierunku w którym chce jechać 🙂

 • Proszę jeszcze o więcej informacji, w zakresie udzielonej odpowiedzi w dniu 20.02.2023 dla użytkownika Mariola, dotyczącej tzw. biletów zerowych.
  O co chodzi z takimi imiennymi biletami na kaucję? Czy można z nich korzystać turystycznie, dojeżdżając z miejscowości Calella (tam mam hotel) do Barcelony i wracać do Calelli przez 5 dni turystycznego pobytu?

  Odpowiedz
  • Tak, to program dla często podróżujących mających za zadanie promować podróżuje pociągami do miasta.
   Turyści również mogą wyrobić sobie taki bilet.
   Wyrabiasz go na trasie Calella – Barcelona i płacisz kaucję 10 euro.
   Po 16 wykonanych przejazdach taka kaucja jest zwracana.
   Nawet jeśli nie wykorzystasz tej ilości przejazdów, to i tak 10 euro za możliwość np. dwukrotnego kursowania na tej trasie jest nie lada atrakcją.

  • Czy taki kaucyjny bilet mogę wyrobić po przylocie na El Prat w stacji początkowej R2, aby już móc skorzystać z przejazdu do Calelli?

  • Bez żadnego problemu 🙂

  • Jak konkretnie nazywa się taki bilet kaucyjny? O co pytać? Rozumiem, że kupuje się go w punkcie kasowym obsługi pasażera? Do wyrobienia biletu wystarczy paszport lub dowód i kasa ? Posługuję się nim wówczas podczas dojazdów z Calelli do Barcelony, tak samo, jak biletem T Casual?

  • Nazywa się to dokładnie Abonament Gratutit.

 • Czy mogę jeszcze skorzystać z pomocy i prosić o rozstrzygnięcie kilku wątpliwości?
  Na stronie https://www.renfe.com/es/es/viajar/prepara-tu-viaje/trenes-media-distancia-avant/abonos-media-distancia/media-distancia/abono-gratuito znalazłem takie informacje i podaję ich wolne tłumaczenie z translatora:
  – no está autorizado su uso para subir o bajar en las estaciones intermedias del trayecto elegido – jego użycie jest niedozwolone do wsiadania i wysiadania na stacjach pośrednich
  – El abono es gratuito, para adquirirlo debe abonarse una fianza de 20 euros (por abono y cuatrimestre). – Subskrypcja jest bezpłatna, aby ją nabyć należy wpłacić kaucję w wysokości 20 euro (za subskrypcję i kwartał
  Czy to jest ten sam bilet? Czy jeśli kupię bilet na trasie lotnisko-Malgrat de Mar, to będę mógł wsiadać w centrum? Skąd tu się wzięło 20E?

  Odpowiedz
 • Teraz chyba wszystko jasne. Wielkie dzięki.

  Odpowiedz
 • Cześć 🙂 Mam pytanie odnośnie transportu z Lotniska EL Prat. Chciałabym się upewnić czy wszytko dobrze zrozumiałam 🙂 Przylatujemy 20 kwietnia, będziemy mieszkać na Carrer de L’ Aurora, 11. Z tego co widzę najtańszą i najlepszą formą dojazdu, jest pociąg z lotniska do stacji Sants, a potem przesiadka na metro na linie L3 i wysiadamy na Para lel. Czy stacja na której wsiadamy na lotnisku to El Prat de Llobregat?
  Proszę też o informację odnośnie kasowania biletu T-casual przy przesiadkach. Rozumiem, że kasuje bilet przy przejsciu przez bramki na pociąg, a później znowu przy przejściu przez bramki na metro?
  Gdyby była przesiadka na autobus gdzieś, wtedy kasuje bilet w automacie w autobusie? czy są jakieś „kasowniki” może na przystankach? ☺️ Jak to tam wygląda?
  Rozumiem, że całą podróż zrealizuje z użyciem 1 przejazdu z T-casula czy Familiar w strefie-1 oraz w ramach 1 przejazdu mogę się przesiąć max 3 razy i czas przejazdu to 1hi 15min 🙂
  Będę wdzięczna za informacje, pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Cześć, wszystko dobrze rozpisałaś 🙂
   Stacja na lotnisku to „Aeropuerto”. Dopiero kolejna stacja w dzielnicy El Prat to „El Prat de Llobregat”.

   Dokładnie, z pociągu na metro na zieloną L3.
   Cała trasa to jeden przejazd z T-Casual czy T-Familiar.

   Tylko w pociągach oraz metrze kasowniki są wcześniej.

   W przypadku autobusów przykładasz bilet do kasownika w autobusie. Oczywiście jeśli zachowujesz limit czasowy, wszystko jest w dalej w ramach jednego przejazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Tomasz i Beata Filak

MyBarcelona.pl Team